INGEZONDEN MEOEDEELING r Fraululeus bankroof. Door dc recherche werd aangehouden A 13. P., thans wonende te Amsterdam, vroeger woonachtig te Haarlem als krui denier, idio in staat van faillissement ver keerde, als verdacht 1000.aan zijn faillissement onttrokken te hebben. Hij is ter nader onderzoek in bewaring ge steld. Brandstichting? Uit Achtkarspelen wordt gemeld: Maan dag is het huis bewoond door E. Bron, te Hautigehage, afgebrand. Do inboedel ging geheel verloren. Huis en inboedel waren verzekerd. Wegens vermoedelijke brandstichting is de bewoner aangehouden en ter beschik king van den Officier van Justitie te Leeuwarden gesteld. Met hoogen heed en op klompen in den Raad. Voor do anti-stemd wang-partij deed gisteren George Oversteegen zijn intrede in den Haarlemschen raad Daar bekend was geworden, dat hij in eenigszins zon derling costuum zou verschijnen, stonden vele kijklustigen voor het gemeentehuis. De heer Oversteegen kwam in een paars Manchester pak. Op den rug droeg hij een rak uit zijn tijd van wereldreiziger. Over den arm een cape en op het hoofd een hoogen hooi vol deuken. Aan de vosten bad hij een paar nieuwe gele klompen. Tijdens de raadszitting weigerde Over- Bteegen aan de stemmingen deel te nemen. De 100.000ste. Maandagmiddag is de 100.000ste bezoe ker de controle van het zeebad der Maat schappij Zeebad Soheveningen gepas seerd, Verleden jaar werd het 100.000ste kaartje pas op 10 September verkocht. Dit jaar is men dus nog vijf dagen eerder. „Ik had het in Juli niet kunnen den ken, vertelde de heer Hoogervorst de di recteur van het badbedrijf aan hot „Vad." ?,Juli was verbazend slecht. Maar Augus tus heeft voor mijn bedrijf veel goed ge maakt. Tk hajd dagen achter elkaar van 3000 bezoekers. En dat zet natuurlijk aan." Voor den lOO.OOOsten zelf is het feit onopgemerkt voorbijgegaan. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Pleizierboot vergaan. Drie dooden. Een pleizierboot, die te Oban (Schot land) voor anker lag, is door brand ver nield. De kapitein en twee leden der bemanning kwamen in de vlammen om Mijnontploffing. Drie dooden. In een mijn te Fleurus (België) heeft zich een ontploffing van mijngas voorge daan. Drie mijnwerkers werden hierbij ge dood. Ernstig motorongeuk te Cassel. Tusschen Karlshafen en Martinshaf en, nabij Cassel, heeft een ernstig motoron geval plaats gevonden. Een motorrijwiel, waarop twee personen zaten, botste tegen een wielrijder op, waardoor alle drie per sonen kwamen te vallen en zwaar gewond op den weg bleven liggen. Enkele uren later werden zij door voor bijgangers gevonden. Tntusschen was 66n der motorrijders reeds overleden. De wielrijder is in het ziekenhuis, waar heen hij was overgebracht, aan de beko men verwondingen overleden. Trambotsing. Te Laekcn (België) zijn Maandag twee ïrams van de buurtspoorwegen mot elkaar In botsing gekomen, met het gevolg, dat 23 personen min of meer ernstig werden gewond. Nog een treurige toestand langs de Mississippi. Staatssecretaris Hoover is na een afwe zigheid van twee maanden weer naar het Ifissisatppi-gebied, dat door de overat roo mingen zoozeer heeft geleden, terugge keerd. Uit de hem voorgelegde rapporten blijkt. Öat de boeren in de helft der geteisterde stroken verwachten een kleine winst op 3en oogst te kunnen maken. In twintig provincies van de staten Mississippi, Ar kansas en Louisiana, met een bevolking van driehonderdduizend personen, hoerscht echter de grootste armoede. Zes tigduizend personen zijn geheel afhanke lijk van hot Roode Kruis, terwijl voor het komende jaar geen verandering in dezen toestand wordt verwacht. Van do 225 dijkbreuken langs den Mis sissippi en zijn zijrivieren is er nog geen enkele hersteld, zoodat wanneer het Con gres geen buitengewone maatregelen neemt, het komende jaar een herhaling van do ramp gevreesd wordt. De wet elscht 'dat de bewoners dezer streken een derde bijdragen in de kosten van aanleg en on- Berhoud van dijken, maar zooals gezegd, zijn de bewoners te arm om aan deze ver plichting te voldoen. Ofschoon verschillende plannen voor financiee-lo hulp zijn opgesteld, kunnen de meeste niet aanvaard worden, omdat de bevolking zelf niet kan bijdragen. Het Congres zal dan ook het volledige bedrag x>or het herstel der dijken dienen te vo meren. Belangrijke postdiefstal. 7.500 aan bankpapier vermist. Tusschen Bournemouth en London Is feen postzak met 7.500 ontvreemd. Dc £a!k lag tusschen de gewone poslzendingen in en bevatte twee pakken bankpapier be stemd voor een bank te Londen. Ergens tusschen Bournemouth en het London- Bcbe hoofdpostkantoor is do gezegelde zak geopend. De bankbiljetten werden uit de pakken gehaald en deze werden netjes met papier gevuld en van nieuwe zegels voorzien. Eerst toen men de pakken nader onder oogen kreeg bemerkte men het bedrog. De zegels waren stevig bevestigd, maar het stempel was anders dan bet oorspronke lijke. Degenen, die vanwege de posterijen het onderzoek leiden, golooven, dat de diefstal gepleegd is te Bournemouth in den tijd, welke verliep tusschen bot vullen van de zakken in het postkantoor en het in den trein laden. Tijdens de reis naar Londen was de zen ding echter onder voortdurend vertrouwd toezicht. Ook Scotland Yard stelt een onder zoek in. Een krankzinnige neger belegerd. Uit Evansvillo (Indiana) wordt gemeld: Een bloedige strijd heeft hier plaats ge had tusschen de politie en een krankzin nig geworden neger, die zich in zijn wo ning had verschanst, van waar bij voort durend revolverschoten op de politiebe ambten loste. Vijf hunner wist hij buiten gevecht te stellen. De politie maakte in- tusschen o.m. gebruik van traan verwek kende bommen en toen dit niet hielp, stak zij het huis in brand. De strijd was daar op spoedig beslist. Toen men het lijk van den neger uit het huis te voorschijn haalde bleek het door ettelijke kogels te zijn ge troffen. Roofoverval. Maandagnacht zijn gemaskerde inbre kers de woning van den directeur van het ziekenhuis te Steele (Roergebied) binnen gedrongen en eischten van hem, onder be dreiging van een revolver, het geld, dat zich in de kas van het ziekenhuis bevond. Toen hij verklaarde dit geld niet onder zijn berusting te hebben, doorzochten de inbrekers de woning, waarbij hun een bedrag van ongeveer 1000 Mk., een gou denhorloge en andere sieraden in handen vielen. Trein in Brazilië door bandieten aangevallen. Een bende van veertig bandieten heeft den trein in het station Jaxaraca aan de spoorlijn Sao PaoloRio Grande aange vallen. Na de passagiers beroofd te heb ben, staken de bandieten twee wagons in brand en dwongen den machinist hen naar Canionhas te rijden, waar zij in het dorp gingen plunderen. Aanslag op een trein. Op 2 en 3 September vonden beambten van den controledienst op de lijnen Aaken Guelich een ijzeren dwarsligger dwars over de rails liggen. Het staat wel vast dat deze er opzette lijk is neergelegd. De dader is onbekend. De boschbranden in Frankrijk. Uit Carpentras wordt melding gemaakt van nieuwe pogingen van biandst'chters om het bosch en het kasteel van S>nian in brand te steken Twee individuen werden, terwijl zij be zig waren met hun sinister werk, door opzichters overvallen. Eenige gendarmerie-brigaden zijn in al lerijl gerequireerd en trachten de gevluch te brandstichters te achterhalen. SPORT ZWEMMEN. Over de Gouwzee. Gistermiddag omstreeks half twee ver trok de bekende lange afstand-zwemmer Gor Zegger van de Voendammerhaven, om zwemmende het eiland Marken te berei ken en daarna terug te keeren. Hij slaag de volkomen. Na 1 uur 8 min. bereikte hij Marken, terwijl hij het traject Marken Volendam in 1 uur 13 min. aflegde. De heer Kolfschoten, burgemeester van Edam, maakte als officieele tijdopnemer, den tocht per motorboot mede. Gor Zegger. lid van de Zwemvereeniging De Jonge Kampioen, is sedert eenige maanden uit Amerika terug, waar hij ook diverse keeren op lange asftanden succes sen boekte. Naar we vernemen, ligt het in zijn be doeling, een dezer dagen, een tocht van Enkbuizen naar Stavoren te zwemmen, een tocht, die jaren geleden in omgekeerde richting volbracht is door den heer Ed. Meyer, eveneens lid van D. J. K. Over het Kanaal. Mevrouw Corson die verleden jaar van Kaap Griz Nez naar Dover is gezwommen, is gisterochtend 9 uur bij South Foreland te water gegaan om te trachten de eerste te worden die bet Kanaal in beide richtin gen zou overgezwommen hebben. Te half zeven gisteravond, op een afstand van 6 K.M. uit de Fransche kust, heeft zij het water, hoofdzakelijk door woeligheid van de zee moeten verlaten. „N.R.Crt." Drie en een half uur in ijskoud water. Uit Reykjavik (IJsland) wordt gemeld, dat Erlingur Palsson ongeveer 314 uur heeft gezwommen in water, dat oven koud was als het Engesche Kanaal in het hartje van den winter. Deze zoon van IJslands stranden legde daarbij den af stand van het eiland Dranggey tot IJs land af. Palsson is een robuste IJslander en 32 jaar oud. Hij is de eerste die de prestaties van den legendarischen Grettir de Sterke, den vogelvrij verklaarde uit de IJsland- sche Saga's heeft geëvenaarl in zijn zwem tocht over de Skaga firth aan de Noord kust. De temperatuur van het water be droeg 51.8 graden Fahrenheit. Volgens de overlevering heeft de natio nale IJslandsche held Grettir in 1030 den zwemtocht ondernomen, omdat zijn hout vuur op het verlaten eiland Drangey was uitgegaan. Ten einde zich van nieuwe spaanders te voorzien dook hij in het ijs koude water en zwom naar IJsland, waar na een boer hem in z'n boot terugbracht. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apotk. en Drogisten. 5517 Eerst bijna 900 jaar ater zou dit zwem- feit herhaald worden. Palsson werd wel is waar door een volgboot vergezeld, doch hij weigerde voedsel tot zich te nemen, daar ook Grettir dit niet had kunnen doen Wij betwijfelen echter of Palsson door zijn zwemprestaties ook in de rij der na tionale helden geplaatst zal worden, aldus de „Tel." LUCHTVAART Een militair vliegtuig neergestort. Twee dooden. Naar uit Parijs gemeld wordt, is te Mal- maison een brandend militair vliegtuig naar beneden gestort. De beide vliegers kwamen om het leven. De vlucht van Levine weer uitgesteld. De „Miss Columbia" gaat zonder Miss Boll. Opnieuw heeft het weer de plannen van Levine en Hinchcliffex om naar New York et vliegen in de war gestuurd. Toen gis termorgen de dag boven Cranweli aanbrak was het geheele vliegveld gehuld in oen dikken mist. Do beide mannen stonden naast de machine en lachten, maar niet van harte. Achter hen stonden de twee mecaniciens Kinkade en Garisi, doodelijk vermoeid, want zij waren den geheelen nacht aan den arbeid geweest om de ma chine in orde te brengen. Om ongeveer acht uur ontving kapitein Hinchcliffe het weerbericht, dat het slech te nieuws bracht. De vlucht is nu, naar reeds kort gemeld, tot vandaag uitgesteld. Miss Mabel Boll heeft gisteravond voor een kleine sensatie gezorgd. Deze rijke jonge Amerikaansche, die Levine te Parijs ontmoet had, herinnerde den Amerikaan gisteravond aan zijn belofte., haar over den Atlantischen Oceaan mee te nemen. Levine kon niet dadelijk weigeren. Beiden ver trokken naar Cranweli en daar vertelde Levine van zijn belofte aan Kinkade en Garisi. De twee mecaniciens verzetten zich krachtig tegen het plan, omdat de groote hoeveelheid benzine, die moet worden meegevoerd toch reeds de snelheid der machine zal verminderen. De belasting mag niet nog verzwaard worden, meenden zij. Integendeel, elk ons, waarmede de machine kan worden verlicht, beteekent voordeel. Blijkbaar- was Levine nog niet overtuigd. Dc mecaniciens gingen met hem naar zijn hotel, waar zij gedurende twee uur trachtten Levine te overreden zijn belofte te breken. Daarna werd aan miss Boll de meening der experts medegedeeld. Met tranen in haar oogen antwoordde zij: „Ik wil niet de oorzaak zijn, dat deze twee dappere mannen omkomen. Ik zal dus niet mee gaan". Zij stond er evenwel op, de beide avia- teurs bij hun vertrek uitgeleide te doen. De „Old Glory" gestart. Met Bertaud en Hill als piloten De vliegers Lloyd Beriaud en Hill zijn gisteren in hun vliegtuig de „Old Glory" van Old Orchard (Maine) vertrokken voor een non stop-vlucht naar Rome. De start had plaats om 1.25 n.m. (Oostelijke Stan- daardtijd), dit is circa 6.45 n.m. Amster- damsche tijd. Vóór zijn vertrek deelde Bertaud mede, dat hij zijn weg zou nemen via Kaap Race (New Foundland); dan zal hij iets naar he Zuiden zwenken en de z.g. groote cir kelroute volgen. De vliegers denken bij Bordeaux boven ret vasteland van Europa te komen; Zuidelijk koersend willen zij vandaar naar Rome vliegen. De „Pride of Detroit". De „Pride of Detroit" zal heden bij het aanbreken van den dag in de richting van Rangoon vliegen, over de golf van Ben galen, ofschoon bet weer boven die golf niet gunstig is. Waarschijnlijk zal niet te Rangoon geland worden, maar direct koers worden gezet naar Bangkok. Verder gaat de tocht naar Hanoi, Hongkong, Sjanghai en Tokio. De moeilijkheden die de Japansche re geering aanvankelijk in den vreg legde wat betreft de route over Japansch grondge bied zijn geregeld. Tegenslag van „L'Oiseau Tango''. De piloten Tarascon en Laulhé die met „l'Oiseau Tango" den Atlantischen Oceaan hopen over te steken, zijn gistermorgen op Le Bourget opgestegen voor een non stop- proefvlucht naar Londen en terug. Gedu rende deze vlucht wilde men tevens het radio-apparaat beproeven. Een dichte .mist echter dwong de vliegers om bij Dungeness., aan de Engelsche zijde van het Kanaal, terug te keeren. Later moes ten zij ten overvloede nog te Abbeville een noodlanding maken wgens een defect aan de propeller. Ook Udet wil den sprong nog wagen. De vroegere Duitsche oorlogsvlieger Udet heeft medegedeeld, dat hij nog in den loop van September van Hamburg uit over den Oceaan denkt te vliegen. Hij zal twee begeleiders meenemen, o.a. zijn chef-piloot Kern. UIT BE OfifaGEtfiHS KATWIJK- GEMEENTERAAD. Verkiezing van wethouders en benoeming commissies. De Raad dezer gemeente kwam gisteren, voor het eerst in haar nieuwe samenstel ling, bijeen in openbare vergadering. Aan wezig alle leden. Voorzitter Burgemeester Mr. Dr. J. Schokking. Nadat de raadsleden de vereischte eeden hadden afgelegd in handen van den Voorz. feliciteerden de Voorz. de leden met hun ne benoeming tot lid van den Raad en sprak den wensch uit dat ieder, afzonder lijk, doch ook gemeenschappelijk zal me dewerken tot bloei der gemeente. Volgens de traditie kan het werk van den Raad hier met eere genoemd worden. Spr. hoopt dat men die traditie in eere zal houden, dan zal do arbeid van den Raad, onder Gods zegen, zijn tot heil der gemeente Kat wijk- Dan heeft de benoeming der wethouders plaats. Bij eerste stemming worden de bei de aftredende wethouders, de heeren L. Kruit en R. Ouwehand met 14 stemmen gekozen. Eén stem was uitgebracht op de heer P. Meerburg. Ingekomen stukken. O.m. was ingekomen van het Prov. Bestuur de goedkeuring der gemeenterekening 1925 vermeldend. Van hetzelfde Bestuur, waarin mededeeling wordt 'gedaan dat do beslissing betreffen de aankoop van Domeingrond en verkoop aan v. d. Plas tot nader order is verdaagd- Goedkeuring voor aanvaarding van een geschenk van den kunstschnlder Arthur Fuedel, 3 schilderstukken. Deze hangen thans in de raadszaal. Verslag der gemeentespaarbank. Inge legd is in 1926 49.000. opgenomen 41.000. Het verslag luid gunstig. Van een onbekende gever heeft de gemeente 125 ontvangen om daarvoor banken te laten maken, te plaatsen in het De Ridderplant soen. De Raad neemt hiervan onder dank kennis. De heer G. v. Duyn Gz- neemt ontslag als lid der Katw. Koningbouwver. in ver band met zijn niet-herkiezing als raadslid. De vereeniging voor Vreemdelingenverkeer vestigt er in een schrijven de aandacht op dat het baden tusschen de uitwatering en den Vuurtoren bij politieverordening ver boden is, doch dat dit verbod geregeld en den geheelen dag door overtreden wordt. Sommige ontkleeden zich thuis en gaan al- zoo naar zee om te baden. De V. V. V. vraagt de gelegenheid tot vrij baden op de genoemde plaats op bepaalde uren van den dag, b.v. voor 9 uur, van 1.30 tot 2 uur, van 5-30 tot 7 uur, open te stellen. Dan weet men toch waar men op de aangegeven uren aan toe is. Het adres wordt in handen gegeven van B. en W. De Vrijwillige Land storm vraagt een subsidie van 50 per jaar. B. en W. adviseeren afwijzend. Zal bij de behandeling van de begrooting op nieuw aan de orde komen. Volgt de be noeming van eenige commissies. Gekozen worden: Tot leden der commissie voor de bedrij ven de heeren G. v. Tongeren, H. W. Grimbergen en W. Wouda. (Een voorstel van den heer Dubbeldam om de commis sie uit te breiden tot 3 inplaats van 2 leden was intusschen aangenomen met 105 st.)" Fabricage: de heeren P. Meerburg en M. v. d. Bent. Grondbedrijf: dezelfde heeren. Berghavencommissie: de heeren J. Dub beldam, P. Meerburg, J. v. Duyn, P. v. Duvvenbode en R. Ouwehand. Belastingcommissie: de heeren J. Dub beldam, J. v. Duyn, H. W. Grimbergen, L. Kruyt, H. Parlevliet en D. van Riessen. Voorzitter commissie v. toezicht Arheids bemiddeling: de heer Wouda. Leden in de commissie tot nazien der ge meenterekening: 3 leden per jaar, allen om de beurt. Punt II. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan mej. G. A. Schcrrer, onderwijzeres aan de 0. L. School I, met ingang van 1 Jan. a.s. Dit wegens overtol ligheid. Besloten aldus met dankbetuiging voor de bewezen diensten. De heer P. A. Schoneveld, hoek v. Eg- mondstraat, wil het houten schuurtje naast zijn woning veranderen in een steenen schuur. Zal dan tevens verder uit het hart van den weg bouwen en wil deze grond dan aan de gemeente verkoopen. Besloten aldus. Voorstel tot wijziging der begrooting 1927 in verband met het aanstellen van nog twee politieagenten. Kosen voor 1927 787.50. De heer J. v. Duyn wil zijn goed keuring hieraan wel geven doch behoud zich het recht voor hierop bij de behande ling der a.s. begrooting tergu te komen. Rondvraag. De Voorz. antwoord op de vragen in de vorigo vergadering gesteld, dat de diepte bij de Varkevisserstraat tuin grond is; dat dus daar vuil neergeworpen mag worden. Op de vragen betreffende het gebeurde te Katwijk aan Zee antwoord de Voorz. dat zulks tot de competentie van den burgemeester behoort. Echter de aan dacht mag er op gevestigd dat de taak van de politie soms een moeilijke is. Dat de politie met tact moet optreden, doch dat de burgerij in alles moet meewerken om het do politie niet te bemoeilijken. De heer v. Riessen vestigt de aandacht van B. en W- op het heftig geluid dat de Katwijk- sche Kalkzands leen fabriek iederen morgen vroeg maakt. Spr. zou wenschen dat dit burengerucht worde voorkomen of zooveel mogelijk vermindert. De voorzitter zal de zaak onderzoeken. Dc heer v. Tongern vraagt rekening te willen houden met dc tijdelijke aangeslelden. De heer J. v. Duyn vraagt betere verlichting in het Nieuwe Duinpad. Er slaat daar in het geheel geen lantaarn. Zal de aandacht hebben van B. en W. Dezelfde spr. vraagt, of B- en W. voortaan de vergaderingen van den Raad willen uitschrijven dos avonds. Een derge lijk voorstel heeft spr. ook vroeger al eens gedaan, doch toen is het verworpen. Dc samenstelling van den Raad is nu anders en een voorstel om voortaan des avonds te vergaderen zal nu met zekerheid worden aangenomen. Spr. wenschl echter eerst to vernemen of B. en W. er zelf toe willen: overgaan. Zoo niet, dan zal spr. met een. voorstel komen. Do Voorz. zegt dat deze vraag ernstig zal behandeld worden in een vergadering van B- en W. Daarna sluiting met gebed. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Verkiezing wethouders. De serre van het „Bruine Paard". De gemeenteraad vergaderde gister avond te 7.30 uur. De Voorzitter opende de vergadering, waarna alle nieuwgekozen leden de ver eischte eeden aflegden. Tot wethouder werden met alg. stemmen op één na gekozen de heeren W. Warnaar en H. Bader, beide aftredend. Onder de ingek. stukken was een schrij ven van den inspecteur, dat op het kohier inkomsten-belasting 19261927 voor de gemeente is uitgetrokken ƒ122.526.39, wat een vermeerdering geeft van 3000- Dit is niet bijzonder veel, maar geeft reden tot voldoening, gehoord de bezorgdheid der raadsleden over het belastingcijfer in ver band met de N.V.-vorming. Een adres is ingekomen van den Bond van Koffiehuishouders „Aan het Neder- landsche Volk", dat de gemeentebesturen, een gemakkelijker houding tegenover haar leden zullen aannemen. Wordt ter inzage gelegd voor de leden. Een adres van den heer Vlasveld over den bouw van 3 arbeiderswoningen op grond, door hem verkocht aan den heer P. Oudshoorn, werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De rekening 1926 wordt vastgesteld slui tende gewone dienst in ontvangsten op' 264.149.85, en uitgaven op f 222.994.15, batig saldo 40-155.60. kapitaaldienst ontvangsten f 141.376.26. uitg. 157.439.06 nadeelig saldo f 16.062.80. De commissie van onderzoek bad de re kening in orde bevonden en geen aanmer kingen, integendeel, een pluim op den hoed van B. en W. De ontwerp-regeling nieuwe regeling Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in Zuid-Holland, werd ter sprake gebracht De heer v. Zonneveld meent, dat het recht van salarieermg toekomt aan den Raad. De heer v- d. Geest is eveneens die mee ning toegedaan. Weth. Warnaar acht het ook niet juist, dat de Kroon den burge meester benoemt en de, gemeente bet-aait. Spr. zegt, dat het recht van salarieering aan de gemeenten is ontnomen, omdat verscheidene plattelands-gemeenten mis bruik maken. Tal van burgemeesters zijn in veel beter conditie gekomn. De heer v, d. Geest zegt niet tegen een regeling van een •minimum-salaris te zijn, maar spr. zou willen, dat de Raad vrij was daarbo ven te gaan. Verschillende leden sloten zich bij het gesprokene aan. Besloten werd ïd dien geest Ged. Staten te adviseeren. Van den Vrijw- Landstorm was een ver-i zoek ingekomen om een subsidie van 50. B. en W. stellen voor dat instituut weer te steunen. Met alg. stemmen goedgekeurd, behalve de stem van den heer Speelman. Garantie conversieleening electricïteits- bedrijf van 200.000 tegen 41/4%. Goedgekeurd. Aankoop serre „Bruine Paard". B. en W. hebben een onderhoud gehad met den hoofdinspecteur van Rijks wegen toe zicht, die bij de Regeering zal voorstellen 3/4 voor Rijkskosten ie nemen. De serre is aan te koopen voor 6000 en zal ver wijderd kunnen worden 1 November 1927. Met alg- st. goedgekeurd. In Beukenlaan, Rusthofflaan en nieuw© laan wordt uitbreiding der voorziening van gas, water en straatverlichting noodig ge acht. De lieer v. Zonneveld vraagt of het niet beter is tegelijkerijd de rioleering te leggen. De Voorz. zegt, dat andere onge- rioleerde gedeelten der gemeente voorrang verdienen. Spr. zegt echter overweging toe. De heer Verkleij vroeg aanleg van water leiding voor „Klinkenberg", waarover zich een zéér uitgebreide bespreking ontspon. Voor de electrische distributiekabel in bovengenoemd nieuw dorpsgedeelte wordt garantie gevraagd. De kosten van aanleg bedragen rond 2000. Do jaarlijksche ga rantie bedraagt f 150. Goedgekeurd. Voorziening betere gasdruk. Langen tijd waren reeds klachten vernomen over den gasdruk in den Oude Post- De druk werd meermalen gemeten en to gering bevonden Tot verbetering zijn twee mogelijkheden: hot leggen van wijdere buizen (parallel leiding) of het tusschenleggen van een hoofddruk-regulaleur. Geadviseerd wordt het laatste plan uit te voeren vis zijnde het goedkoopste en de regulateur op te stellen aan de Wilhelminalaan. De kosten, buiten den aanleg, zullen ongeveer bedragen 3075. Weth. Warnaar vraagt zich toch af of het goed is het advies van Leiden op tl>' volgen. Spr. zou willen vragen wat het aanleggen van wijdere buizen kost. Dan zou een afdoende oplossing worden ver kregen; thans wordt een oplossing gegeven voor enkelo jaren. De Voorz zegt, dat het een zeer groote uitgave zou zijn. Mogelijk zou bij wijdere buizen de gashouder niet meer voldoende blijken. Wanneer het onvokloendi was zou Leiden het niet aanraden. Do Voorz. zou het plan in handen willen stellen van B- en W., die met de Lichtfabrieken nog eens zullen praten. Aldus besloten. Na rondvraag werd vervolgens te 11 uur do vergadering gesloten. WARMOND. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. Aanwezig alle leden. De leden leggen de voorgeschreven eeden af. De voorz., burgemeester A J. Schöl- vinck, opende de vergadering, waarna hij den raad als volgt toespreekt: Waar de bij de gemeentewet gevorderde eeden naar behooren zijn afgelegd en Uwe geloofsbrieven zijn goed bevonden staat mij niets in den weg IJ als leden van den Raad der gemeente Warmond te begroe ten en U met Uwe benoeming en herbenoe ming geluk te wenschen. Op één na zij£> de leden in deze raadszaal geen onbeken*

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4