iNGQOIQER MÖEOEEUt ÜW SALONGARHITUREN Directeur Trambedrijf te Rclterdam. Bij do benoeming tot directeur van het Gi meentelijk Trambedrijf- te Rotterdam ■worden uitgebracht op de heeren ir. dr- M. F- do Bruyne 15, op ir. W. J. Modder man 2 en op ir. J. G. J. G. Nieuwenhuis 25 stemmen, zoodat deze benoemd is. KERgCHÏEUWS DE GESTIGMATISEERDE VAN KONNERSREUTH. Een bisschoppelijke waarschuwing tot voorzichtigheid. Uit Würzburg wordt dd. 3 Sept. aan de „Germania" gemeld, dat in verband met een te houden voordracht aldaar over „het wonder van Konnersreuth" van bis schoppelijke zijde de volgende waarschu wing is gegeven: „In verband met de steeds toenemende belangstelling, welko het geval Neumann- Konnersreuth in zeer uitgestrekte kringen heeft, moeten wij er toe vermanen, stren ge gereserveerdheid te bewaren zoolang tot de bisschop van Regensburg (tot wiens diocees Konnersreuth behoort) officieel uitspraak beeft gedaan. Würzburg 2 Sept. 1927. De vic.-ge- neraal dr. Wei dinger. Kardinaal Frühwirth. De apostolische nuntius te München, kardinaal Frühwirth, die sedert eenige weken in het klooster Ingelberg aan de Vierwaldstattersee verblijf hield, is giste ren op reis naar huis plotseling zoo ern stig ziek geworden, dat hij zich in het zie kenhuis te Zürich aan een operatie moest onderwerpen- Daar de kardinaal 83 jaar oud is, geeft zijn toestand tot ernstige be zorgdheid aanleiding. Benoemingen. Z. D. H. do Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Pastoor te Doornen burg den Welecrw. heer J. N. A. Rijn- boutt, tot Pastoor te Loo den WelEerw. heer J. M. van Schaik en tot Pastoor te Buren den wleeorw. heer P. J. Wirtz. Z. D. H. Mgr. Laurenlius J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roermond, beeft benoemd: tot professor aan het Groot Seminarie den Zeercerw, Hooggel. heer Dr. F. J. Féron: tot pastoor te Ubachsbcrg den wel- eerw. Zeergel. heer dr. F. L. H. Roe broek, en tot professor te Rolduc den wel ecrw. ZeeTgel. lieer G. J. II. Raevcn, pries ter van het Groot-Seminarie. ©NOERWIJS Do zeereerw. Pater Frumentius Lips O. F. M., leeraar in het Duitsch aan de R. K. Hoogere Burgerschool te Heerlen, is als zoodanig aangesteld aan het gym- aasium te Venray. SPORT KORFBAL. Claud ia-beker. Daar achtereenvolgens Amsterdam en Rotterdam wegens serie-westrijden der onder hun gebied ressorteerende clubs, voor een uitnoodiging tot een Stedenwcd- strijd in Leiden moesten bedanken, en verder do tijd tekort bleek om nog naar een andere tegenpartij voor het Leidsche twaalftal om te zien, is de wedstrijd om den Claudia-bcker tot nader te bepalen datum uitgesteld. POSTDUIVEN „De Vooruitgang" Nieuwkoop. Wedvlucht vanaf Vilvoorden met ouden en jonge duiven. De duiven werden in vrijheid gesteld 8 uur. Aan komst le duif 12—715. De prijzen vielen als volgt: St. Aker boom le pr., G. Voorsluis 2e pr., SL Aker boom 3e pr., A. v. Houten 4e en 5e pr., H. v. Zanten 6e pr., G. Voorsluis 7e pr., H. v. Zanten 8e pr., St. Akerboom, 9e pr. H. v. aZnten, 10e pr. G. Voorsluis, 11e pr. 'A. v. Houten, 12 epr. J. Voorsluis, 13 pr. P. Pietersen 14e pr. Aanaomst laatste duif 153—33 „De Zwaluw" (Hillegom). Wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Ollignïes, afstand 180 K.M. De uit slag was als volgt: 1. P. v. d. Reep, 2. M. Koek, 3. Gebrs. Zwaneveld, 4. P. v. d. Reep, 5 M. Koek, 6. S. Warmerdam, 7. .T. Reeuwijk, 8. M. Koek, 9. id., 10. W. Beijersbergen, 11. Jos. v. Etten, 12. J. Reeuwijk. 13. Th. v. d. Reep, 14. M. Koek, 15. Gebr. Zwaneveld, 16. P. v. d. Reep, 17. P. Seijsener, 18. M. Koek, 19 id., 20. H Walkers. De groote zilveren medaille werd gewon nen door den heer P. v. d. Reep. Zondag a.s. wordt gevolgen vanaf Na- mecke (B.) afstand 237 K.M. U8T OE Oi«i6Etf8RG 'OORD WIJK. gemeenteraad. Benoeming van Wethouders. Gistermiddag to 2 uur kwam de Raad dezer gemeente ir. openbaro vergadering bijen. De nieuwe raad legt in banden van den Voorz. de bij de wet veresiebte eeden af. Alleen de heer Krau doet de belofte. Hierop doet de Voorz. voorlezing van een schrijven van den Voorz. van het cen traal stembureau, waarbij deze mededeelt, dat als opvolger van den heer Buyze door hem is benoemd verklaart tot lid van den Raad de heer J. G. van der Meer. De heer van der Meer, die hierop de vergadering1 wordt binnengeleid, ilegt in banden van den Voorz. de vereischte eeden af. De aanbieding van de begrooling 1928 en do rekening 1926 geeft geen aanleiding tot beschouwingen- Thans stelt de Voorz. aan de orde de wethoudersverkiezing. Ter aanvulling der vacture-H. Licfferink worden uitgebracht 8 stemmen op den heer van der Wiel, 2 st. op den beer Alke- mado en 1 st. op de heeren Liefferink, Ad miraal en van Nes. Ter aanvulling der va- vature-J. G. van Eeden worden uitgebracht 9 stemmen op den heer van Eeden en 4 st. op den beer G- W. Alkemade. De Voorz. spreekt eerst een woord van afscheid lot wethouder Liefferink, met wien bij 8 jaren lang op bijzonder prettige wijze beeft samengewerkt. Hij heeft de be langen der gemeente steeds naar best ver mogen behartigd en durfde steeds voor zijn overtuiging uit komen. De beer Liefferink dankt den burgemees_ ter voor zijn woorden. Dan wenscht de Voorz. beide wethouders geluk met hunne benoeming. Met het benoemen van de commissie tot onderzoek van rekening en begrooting gaat het niet zoo vlot. Er zijn 5 stemmingen voor noodig. Bij de eerste stemming wor den gekozen de heeren van Nes, en Alke made, die beide niet in aanmerking wen- schcn te komen. Ten slotte zijn na de 5de stemmiug benoemd de heeren Meyer, Bal kenende en Van der Niet- Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en volgde sluiting. B!oemen?sn!aonslei!ing. Gisterenmiddag te half drie is officieel geopend de door de afd. Noord wijk der Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde georganiseerde bloomen tentoonstelling. Do Voorz. de heer H. do .Roer, wees in zijn openingswoord op bet streven wat de Mij. beoogt nl. de bevordering der liefde tot bloem en planten, tevens de. kennis ook onder de vakmcnschen te helpen bevorde ren. Hij verwelkomde de aanwezigen, waaronder Jhr. van Panhuys, Burge meester van Noordwijk, die ondanks zijn drukke werkzaam lieden blijk paf van me deleven met deze afd. Ook waren tegen woordig Graaf cn Gravin van Lijnden van Lisse, terwijl bericht van verhinderen was ingekomen van Jhr. van Tets en Hor- tulanus Witte. Spr. bracht dank aan de Tentoonslelilings-Gominissie en Jury voor de vele en moeilijke werkzaamheden. Hierna werd door allen een rondgang gedaan om het vele schoon, betgeen was tentoongesteld te bezichtigen, en waarover wij morgen nader verslag zullen geven. De Jury, bestaande uit ,de heeren: A. N. Ballego, H. Buurman en G. Vianen. kende na keuring de volgende bekroningen toe: Prijsvraag 12 Dahlia's in pot: Firma J Franck Go., bronzen medaille. Mooiste groep Dahlia's in 12 soorten: J. Franck en Co., verg. zilv. med.; W. v. d. Berg, zilv. med., A. R. Overvelde, idem. Grootste groep Dahlia's in minstens 24 soorten: G. Soeteman, kl. gouden med van Bloembollencultuur en verg. zilv. med van Gemeentebestuur als mooiste groep der tentoonstelling: J. Franck en Co.. zilv. medaille. 12 nieuwe Dahlia's niet in den handel: G. Soeteman, zilv. med. Mooiste vaas Decoratieve Dahlia's: G Soeteman gr. bronz. med. van L. Dgbl. Een vaas naar eigen keuze: A. R. Over velde, bronzen medaille, D. L. Grullemans br. med. Een mand uitsluitend Dahlia's: G. Soe teman, zilveren med.. J. Franck- Co., bronzen medaille. Een mand naar eigen keuze: A. D. Rot teveel, zilv. med., J. Rakhorst, br. med.; D. L. Grullemans, br. med. Een fantasiestuk naar eigen keuze: S van Wely, zilv. en br. med. Een vruchtenmand: J. Rakhorst, kunst voorwerp. Groep kasplanten: J. Rakhorst kl. gou den med., G. Kromdijke zilv. med. Groep Perkplanlen: G. Kromdijk zilv. en br. med., A. D. Rotteveel zilv. med. Groep planten naar eigen keuze: G. Kromdijk, zilv. med. Groep Rotsplanten: D. L. Grullemans, kl. gouden med. Groep bloemen naar eigen keuze: A. R. Overvelde, zilv. medaille. Groep bloemen en planten: H. Wieche- rlnk kl. gouden medaille. HILLEGOM Wethcudersverkiezing. In de gisterenmiddag gehouden raads vergadering zijn tot wethouders gekozen de beer J. H. M. Balvers (aftredend) met 11 stemmen en 2 stemmen op den heer B. N. Loerakker en de heer de Vreugd (aftredend). NOOTDORP. Wciheudersverkiezing. In de gisteren gehouden Raadszitting zijn tot wethouders gekozen de heeren L. do Vreede en A. A. Tetteroo, beide R. K- RIJNZATERWOUDE. Wethcudersverkiezing. In de gisteren gehouden raadszitting zijn tot wethouders gekozen de heeren Wetsleijn (aftredend( met 6 stemmen, en 1 stem op den heer v. d. Zwan, en de héér Visser (aftredend) met 4 stemmen, 2 st. op den heer Compeer en 1 stem op den heer Disseldorp. TER AAR. Wethcudersverkiszing. In de gisteren gehouden raadszitting werden tol wethouders gekozen do heeicn D. van Hoorn (met 10 stemmen) en de heer Hartveld (met 6 stommen na herstem ming), beide aftredend. VOORSCHOTEN. Wethcudersverkiczing. In de gisterenavond gehouden raadsver gadering zijn lot wethouder gekozen do heeren G. Eggink Sr. (aftredend), met 7 stemmen, 2 blanco, 2 op den heer Mens, en J. A. Mens (in de vacature-v.Wisscn) met 9 stemmen en 2 blanco. WOUBRUGGE. Wethoudersverkiezing. In de gisteravond gehouden raadszit ting werden lot wethouder gekozen de hee ren Boot en Lieverse, beide met 6 van de 7 uitgebrachte stemmen. ZOETERMEER. Wethcudersvcmiezing. In de gisteravond gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente zijn tot wet houders gekozen de heeren J. W Groene- wegen (R. K., aftredend) en A. G. Scheer (A. R. vacature-J. Scheer), beide met 5 van de 7 stemmen, en 2 blanco. ZEGWAART. Wcthcudersverkiezing. Tot wethouders zijn in do gisteravond gehouden Raadszitting gekozen do heeren J. Vollebregt (R. K. aftredend) en E. H. Chardon (A. R. aftredend), beide met 5 van de 7 stemmen en 2 blanco. 0E RIJNSTREEK BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Verkiezing van wethouders en benoeming commissies. Dinsdagmiddag 2 uur vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig waren alle leden, n.l. de boeren P. Balelaan (A. R.), J. v. d. Marei (Chr. H.)., Pb. Jongeneel (Ghr. H.), Pb. Oldemans (S. D.), Th. Leliveld (R. K.), A. de Vos (R. K.), G. B. Bate laan (A. R.), Baan Batelaan (A. R.), J. Burggraaf (A. It.), J. Beijen (V. B.), J. do Mars (V. B.) Na opening en gebed leest de Voorz. de formules van do beide eeden. De lieer Ol demans verklaart de belofte te willen af leggen. De overige leden leggen alle den eed af. De Voorz. verklaart hierop de le den geïnstalleerd en heet hen welkom als lid. Na behandeling der notulen en enkele minder belangrijke ingekomen stukken komt in behandeling het rapport van den benoemden deskundige Ir. Blauw over den toestand van het gas. Dit rapport, dat reeds in de vorige vergadering was inge komen is ter hand gesteld aan de directie der Gasfabriek, waarop deze een ant woord zond en de deskundige daarop weer een rapport. Uit liet totaal maakten B. en W. een conclusie en uittreksel, dat wordt voorgelezen. Uit bet onderzoek bleek dat de gestelde minimum-eischen. over het al gemeen aan den lagen kant zijn doch ook dat de hoofdhuizen en binnenleidingen verouderd zijn. De druk van 30 m.m. is voor de moderne toestellen te gering. De fa. de Liefde heeft reeds in ver schillende straten wijdere buizen laten leg gen en gaat daarmede voort. Zij heeft zich bereid verklaard al het mogelijke te doen tot verbetering. Deskundige voorlichting aan de verbruiker wil ze ten allen tijde geven. De Voorz. verklaart zich voldaan over de medewerking. Eén van de slechtste punten was de Noordzijde. Daar zal de buis,, door de nieuwe wegenwetlen in de trottoirs moeten komen. Dit plan staat dus in nauw verband met dat van de trottoirs daar. Spr. vreest echter dat er een kink in den kabel zal komen. Sommige eige naars n.l. wenschen hun voetstralen niet af te staan, zoodat dan behalve een ver- keers verbetering ook geen gas verbetering kan doorgaan. De eigenaars zullen van hun weigering zeker spijt krijgen, want de rijksvoorschrifter worden zeer ver scherpt. De heer Beijen prijst het beleid van B. en W. en verklaart zich zeer tevreden door het bereikte resultaat. Bij monde van den heer Baan Bale laan brengt de financieele commissie rap port uit van hot onderzoek der rekening 1926. Bijzondere opmerkingen worden niet gemaakt, de rekening wordt met alg. st. goedgekeurd. Tot wethouders worden gekozen de bei de aftredende heeren P. Batelaan en J. v. d. Marei. Beiden verwierven 8 stem men. De benoeming werd aanvaard. Tot lid van de financieele commissie (vac.-Hortensius) werd gekozen de heer J. de Mars. Tot lid der slachthuiscommis sie (vac.-Kelfkens en Boer), de heeren de Vos en Jongeneel. De begrooting voor 1927 werd in han den der finantieele commissie gesteld. Voorgesteld werden wijzigingen van do politieverordening en van de verordening op do winkelsluiting, ten einde te voldoen aan het verzoek van den heer C. B. Bate laan om het melkventen op Zondag te ver bieden. Volgens het voorstel wordt gele genheid gegeven alleen op Zondagmorgen van 89 uur melk af le halen. De heer Oldemans wil het princ-ipe dcor voeren en alleen melk verkrijgbaar stellen tegen een doktersattest. De Voorz. acht dit voor de burgerij bezwarend, omdat dan zulks voor betrekkelijk gezonde kinderen, die versche melk moeten hebben, een at test noodig is. Andere heeren voelen wel voor het principe, doch schuwen eveneens den overlast daardoor veroorzaakt. De melkverkoop is op Zondag toch al heel gering en zal door dit besluit nog tot een uiterst geval worden teruggebracht De heer de Mars bestrijdt heide voorstel len. Hij meent, dat nu de melkverkoop niet in handen is van menschen, die kun nen verduurzamen, hel niet verkrijgbaar zijn op Zondag een groot bezwaar is. Sommigen zullen nu eenigen tijd van dit uitstekende voedsel verstoken moeten zijn. Het voorstcl-Oldemans wordt verworpen met 101 stem., dat van B. en W. met 92 stemmen aangenomen. Tegen de hee ren Beijen en de Mars. De heer Oldemans dient bij de rond vraag een motie in om de Raad adhaesie te doen beluigen aan een voorstel van den heer van Eek in de Staten van Zuid-Hol land om steun te vcrlecnon aan gemeenten, die niet in staat zijn iets te doen voor wei'keloosheidshestrijding. De heer Baan Batclaan acht dit een voorstel van te groo te strekking om direct te besluiten en vraagt advies van B. en W. De Voorz. meent dat de Raad, als ze zich op den weg van deze motie begeeft werk genoeg zal vinden. Z.i. ligt deze motie niet op den weg van het gemeentebestuur. Deze wordt vervolgens gesteld in handen van B. en W. De heer Beijen vraagt onderzoek van het water, betere orde hij begrafenissen en aangifte voor het vervolgonderwijs bij het hoofd van school A. Wateronderzoek blijkt plaats te hebben en de bedoelde aangifte zal ter secretarie geschieden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming van Weihouders. Do Raad dezer gemeente vergaderde gis termorgen te 10.30 uur- Aanwezig alle le den. Voorzitter de burgemeester, de heer J. v. d. Meulen. Na opening der vergadering legt de nieuwe raad de vereischte eeden af. De Voorz. hield een toespraak tot de le den, die door den lieer D. de Bruijn na mens de leden werd beantwoord. De Voorz. opent daarop de vergadering met gebed. De secretaris leest de notulen Do voorzit- stelt daarop aan de orde: verkiezing van twee wethouders. Bij ge houden stemming werden uitgebracht 9 stemmen op den heer D- de Bruijn IJzn., 1 op den heer D. Buitenhuis en 1 blanco; vervolgens 10 stemmen op den heer P. F. Vcelnturf en 1 blanco. Alzoo zijn de heide wethouders herkozen. De Voorz. wenscht heide wethouders van harte geluk ml hun herbenoeming. Hierop volgt voorlezing van het rapport der commissie tot onderzoek van de reke ningen der gemeente en van het waterlei dingbedrijf, dienst 1926. De commissie ad viseerde beide reketiingn voorloopig vast te stellen. B. cn W- stellen voor, overeen komstig het advies der commissie de reke ning der gemeente, dienst 1926, voorloopig vast te stellen, gew. ontv. 135.921.34, ui tg J 125.904.79, saldo f 10.016.55. Kapitaal- dienst: ontvangsten 83-200.41, uitgaven 83.920.41, nadeelig saldo f 720 Water leidingbedrijf ontv. en uitg. op 14.538.20, waarbij een saldo voor de gemeente van 60.61. Met alg. st. worden beide rekeningen voorloopig vastgesteld- Goedgevonden wordt wijziging begrooting, dienst 1927, voor ver- plegingskosten krankzinnigen tot een be drag van 2276. Bij de rondvraag vestigt de heer L. Noor- dam de aandacht van B. en W. op een woonwagen, waarvan de bewoners reeds enkele dagen op de Zijde verblijf houden. D© Voorz. belooft hiervan nota te zullen nemen en sluit, daar niemand der leden meer het woord verlangd, de vergadering. ZGETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming van Weïhcudcrs. Gistermorgen om 10 uur vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap vdn den burgemeester Alle leden zijn aan wezig als de Voorz, deze vergadering opent Allereerst wordt overgegaan tot de be- eediging der leden, die allen de vereischte eeden afleggen. Hierna spreakt do Voorz. een welkomstwoord, waarna door den se- ertaris de notulen worden gelezen. Vervolgens wordt overgegaan lot verkie zing der wethouders. Allereerst wordt ge stemd voor do vacture-Kompier- Uitge bracht worden 8 stemmen op den heer Kompier, een op den heer van Bennekom en een op den heer de Graaf, terwijl een stem blanco is uitgebracht, zoodat dus be noemd is de heer Kompier, die verklaart do benoeming te aanvaarden. In de vaca ture-Do Boer worden uitgebracht 6 stem men op den heer Noordman, 2 op den heer Los, 1 op den heer de Graaf en 2 blanco, zoodat benoemd is de heer Noordman, dis eveneens verklaart de benoeming te aan vaarden. De heeren Kompier en Noordman spreken hierna een woord van dank voor het in hen gestelde vertrouwen, waarna de Voorz. beiden hartelijk welkom heet. Ver volgens wordt overgegaan tot verkiezing van drie leden van de commissie van be heer van het waterleidingbedrijf. Na her stemming worden gekozen de heeren G. v. Leeuwen, A. van Bennekom en Stadhouder Een verzoek van de Gewestelijke Land stormcommissie om subsidie wordt als on- gezcgeld zijnde ter zijde gelegd. Hierna Avorden behandeld een tweetal verzoeken om ontheffing van schoolgeldbelasting. Ac_ coord wordt gegaan met het besluit van B. en W. tot invoering van zevende leerjaar aan de o- 1. school alhier. Vervolgens wordt voorgelezen liet rapport van de commissie van onderzoek der gemeenterekening 1926, die tot onveranderde vaststelling adviseert Met alg. st. goedgekeurd. Aangeboden wordt vervolgens de begrooling van liet waterleidingbedrijf en de gemeenlc-begroo- ling 1928. De eerste sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met 12522.651, (waaronder een verlies van 1462.78*) en in den kapitaaldienst met 4314.13. De gemeente-begrooting sluit in den gewonen dienst met 123527.13* en in den kapitaaldienst op 79807.82*. Be sloten wordt beide begrootingen te stellen in handen eener commissie van onderzoek beslaande uit de lieeren Tijssen, G. van Leeuwen en J- van Leeuwen. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. met alg. st. besloten om aan de Kroon ander maal voor den tijd van 2 jaren vrijstelling te vragen van het geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefening" aan do openbare lagere school. Vervolgens sluit de Voorz. deze vergadering. BOSKOOP. Weihcudersverkiezingc' In de gisteren gehouden raadsvergade ring zijn de heeren E. Guldemond (A. R., aftredend) en J. van Gelderen (V- B. af tredend) tot wethouders gekozen, beide met 7 der 12 mtgebrachlo stemmen. Aanvaring. In den nacht van Maan dag op Dinsdag omstreeks 4 uur heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het motorschip „Onderneming", cn de sloom- ICatholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. De Hanze,, „In den Vergulc Turk", 8.30 uur. Woensdag 8 uur. Inschrijving leorlint Teekcnschool 7.30 uur. Donderdag. Ledenvergadering R.-K. Voii hond, 8 uur. ASgemeene Aggenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 5 Se tember tot en met Zondag 11 Se t e m b e r waargenomen door de apothe van den lieer G. B. Duyster, Nieu Rijn 18., telefoon 523. ZEVENHOVEN. Wethoudersverkiezing. In de gister gehouden vergadering v; den gemeenteraad werden de aftreden wethouders A. P. van der Wcijden (R. I en J. Veerman (A. R.) herkozen. Rei heeren namen de benoeming aan. 2 Fauteuils 4 Stoelen met leer bekleed34.75 2 Fauteuils 4 Stoelen met moquet bekleed 42.75 2 Fauteuils 4 Stoelen met mohair 47.50 Groote verscheidenheid in STOF FEERING in diverse Dessins en kleuren. boot „Rotterdam" te hoogte van den aai legplaats „het leege slob" in de rivier i .Gouwe alhier. De aanvaring was van dien aard d omwonende personen uit hun slaap wc den opgeschrikt en kwamen toegesnel niet wetende wat er gebeurde. De moto boot was aan den voorsteven ernstig, b scliadigd. Volgens het personeel van i stoomboot hield de motorboot verkeert wal. Beide vaartuigen konden hun rc vervolgen. NIELSWVEEN. WefhcudercvcrEtiEzing. In de gisteren gehouden Raadsvergad rign zijn tot wethouders gekozen de heeri C. Hoogervorst (R. K., aftredend) en Augustinus (V.B. in de vacature-Quellc WOERDEN. Wethcudersverkiszing. In de gisteren gehouden Raadszittii zijn tot wethouder gekozen de heeren Kal beek (aftredend C.-H.) met 8 stemmen, stem op den beer Zon cn 4 blanco en i heer Zon met 7 stemmen( 5 stemmen den heer Waltz en 1 blanco). STADSNIEUWS PASTOOR CRGMBAG. Pastoor Grombag wordt morgen 62 jaa 't Is vanzelf sprekend, dat er geen gel genheid kan worden gegeven, om den zie! te bezoeken, wiens toestand nog ernstig1 i zóó dat bij door bezoek zich zeer vermoe Maar morgenochtend te kwart vol aclit u u r is er een H. Mis in de Ilart hrugskerk. En wij meenen, er van ove; luigd te mogen zijn, dat, zoo ecnigszii mogelijk, uit elk gezin der parochie a thans één deze H. Mis zal bijwonen a' een verjaringsgeschenk aan den Pastoo die daarvoor ongetwijfeld zeer dankba; zal zijn. DE WETHOUDERS. Naar, niet officieel wordt vernomei zijn de wethoudersfuncties aldus ver deeld: De heer A. R e i m e r i n g e r: De ff stichten Endegeest, Voorgeest en Rhijf geest, Geneesk. Dienst, het Openbat Slachthuis, do Markt- en Havendieus het Waschbedrijf Dc heer mr. A Tope: Het Onderwj en de Personeelszaken. De heer T. Go sl in ga: De financiee aangelegenheden, Lichtfabrieken. Burgei lijk Armbestuur, Werklooshei dsverzekf ring, Arbeidsbeurs. Gemeentelijke Stem» verleening en verdere sociale aangelegen heden. De heer J. Splinter: De zaken lx treffende Fabricage, de Reini^in^sdienf de Volkshuisvesting, het Grondbedrijf, o Bouwpolitiö' en de Brandweer. De heer Goslinga heeft dus de laak over genomen van den heer Sanders, do hec Splinter dio van den heer Mulder, de het Tepe die van den heer Mijnen met a verschil, dat hij in plaats van den Genees kundigen Dienst (welke de heer Reimevin ger nu heeft) Personeelszaken van tl® heer Reimeringe heeft gekregen. Volksbondnieuws. Ledenvergadering. Op de vergadering, die Donderdag a-1' wordt gehouden komen wederom eenig belangrijke punten aan de orde en wij hp pen, dat de leden goed zullen opkomen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2