H0LUNDSCHZWITSERSCHËLOCARA,EEPE»ffiSS^ S. G. J. DE GROOT DE LE0ERH0LZ KOFFER INGEZONDEN MEDEE3EELING Gemengde Benichfen* ONGELUKKEN. Autobus m hot Damsterdiep. Negen personen te water. Ten gevolge van een defect aan do stuur inrichting is gisteren oen autobus van de Damster Autobus Mij. te Appingedam, die des morgens om zeven uur van Appinge dam vertrekt, in de buurt van Garrelswecr in het Damsterdiep gereden. Alle inzit tenden negen personen konden zich redden. Zij kwamen met den schrik en een nat pak vrij, behalve een dame, die eenigo wonden aan het gelaat bekwam ten gevolge van de gebroken glasruiten. Mot behulp van een der booten van de N. V. „Damster Veer*', weike onmiddellijk ter assistentie vertrok, werd de bus weer op het droge gebracht. Auto-ongeval nabij Roden (Gr.). Nabij Roden is de auto van dr. L. Bon man uit Groningen, tijdens bet uitwijken langs een in reparatie zijnde brug in een «loot geraakt. Van de inzittenden bekwa men dr. Bouman, mevr. Axkema en nog twee dames Arkema allen min of meer era stige verwondingen. Alleen mevrouw Bouman kwam met den schrik vrij. In de «Loot stond gelukkig heel weinig water. Een boom in een autobus. Een autobus van de Z. H. A. M. is gis terenmiddag omstreeks 4 uur door het springen van een voorband op den Rotter- damschen weg nabij de Lijm- en Gelatine- fabriek te Delft tegen een boom gereden en vervolgens tegen een volgenden boom geslagen en wel met zulk een kracht, dat de boom tot midden in de bus doordrong. Een passagier en de conducteur werden niet-crastig aan het gelaat gewond, een andere pasagier kreeg verwondingen aan den schouder. De politie beeft de gewonden verbon den. De bus is zwaar gehavend. Door de tram vermorzeld. De laatste electrische tram van Heerlen naar Kerkrade heeft den 31-jarigen lijn- werker G. A A. aangereden en vermor zeld Toen de tram den Kaalheiderstraat weg, welke sterk helt, passeerde, zag de conducteur een man op de rails liggen. Du bestuurder remde uit alle macht, maar kon den wagen niet meer tijdig tot stil stand brengen en A. werd een meter of zestig medegesleept. Deerlijk verminkt werd het lijk onder den tramwagen te voorschijn gebracht. Hij was met vrienden uitgeweest en had zich in de nabijheid van zijn woning od de roils erAWd Door de tram overreden en gedood. Te Kerkrade is op don Kaalheidersteen weg Zondagnacht onder de electrische tram geraakt en gedood de gehuwde mijn werker A. Slachtoffer herkend. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Thans is het lijk herkend van den man, die de vorige week door de electrische tram LeidenScheveningen op den Bad huisweg is overreden. Gebleken is, dat het slachtoffer was de gep. sergeant-majoor v. d. W., wonende te Breda. Verdronken. Te Nijbroek bij Deventer is het 2-jarig zoontje van N., bij het spelen in een sloot geraakt en verdronken. In kokend eten gevallen. Te Deventer is gisteren een 2-jarig kind van de familie S. wonende in de Molen straat aldaar in een pan met kokend eten gevallen, tengevolge daarvan het ernstige brandwonden bekwam en naar het zieken huis moest worden overgebracht. De toe stand van de kleine is levensgevaarlijk. De ontploffing te Laren. Naar de „Tel." verneemt, heeft de door «den burgemeester der gemeente "Laren in gestelde commissie, belast met het onder zoek naar de oorzaken van de explosie in de villa aan de Torenlaan aldaar baar rapport ingediend. De commissie komt eenstemmig tot de conclusie, dat de oorzaak moet worden ge zocht in de electrische verwarmingscon- structie. De ontplof if ng was te wijten aan een te faoogo spanning in den boiler, ontstaan door do te ver doorgevoerde verwarming van bet daarin aanwezige water, ten gevoll ge van bet niet-wericen der automatische stroom uitschakeling en het veiligheids ventiel. Hoewel dit laatste op een maximum druk van Si atmosfeer zou zijn ingesteld, bleek het zelfs bij opvoering van den druk tot 26 atmosfeer nog niet te werken! De commissie 6chreef zulks toe aan ondeug delijke constructie. Zooals gemeld, bestond de commissie uit drie ingenieurs en een werktuigkun dig export. Onweer. Tijdens een vrij hevig onweer is giste renavond te Wouw de bliksem geslagen in de kapitale boerderij van den landbouwer B. Dekkers. In een oogwenk stond de groote schuur in lichte laaie. Het vuur .vond gretig voedsel in don daar geborgen graanoogst, welke geheel verloren ging. In allerijl werd intusschen het meubi lair uit do nabijgelegen woning gedragen. I fa de haast waarmee dit gebeurde, werd •en groot deel daarvan echter vernield- Aanvafcelijk werd het vuur bestreden ttet de handspuit mt Steenbergen, doch teen de brand zich steeds ernstiger liet aanzien requircerde de burgemeester de motorspuit uit Dinteloord, welke te onge veer 9 uur aanwezig was. Het vuur werd nu met drie stralen aangetast en 't mocht do brandweer gelukken do woning te be houden. De schuur is totaal vernield. Ver zekering dekt do schade. Nabij Wouw werd een koe van den land bouwer J. L. door den bliksem getroffen en gedood. De schietende inbreker te 's-Gravenhage. Omtrent de schietpartij van den inbre ker te 's-Gravenhage. wordt nader nog ge meld: Inspecteur Paul mag nog steeds niet verhoord worden. Dat teekent duidelijk zijn toestand. De doktoren hebben vastge steld, dat één long in het geheel niet meer werkt, de tweede slechts gedeeltelijk. Do koorts blijft hoog. De belangstelling voor den inspecteur blijft groot. Herhaaldelijk worden verkeers agenten op straat gevraagd, hoe hun chef het maakt. Ook op het hoofdbureau wordt nog voortdurend naar hem gevraagd. De dader gedraagt zich zeer cynisch. De revolver, waarmede hij zijn misdaad pleeg de, kan afkomstig zijn van een inbraak, nog niet lang geleden gepleegd. Maar het kan niet met zekerheid worden gezegd, aangezien twee brownings op elkaar als twee droppels water lijken. Men deelde ons mede, dat R. uit qen nette familie komt. Op jeugdigen leeftijd is hij blijkbaar in contact gekomen met boeven. Toen is het van kwaad tot erger gegaan. Zijn strafregister moet lang zijn. Zooals bekend is, stond hij zeer slecht be kend. Uit getuigenverklaringen is o.m. geble ken, dat het volk den dader heeft willen lynchen, toen goed en wel doordrong, wat er gebeurd was. Uit het publiek is tegen de agenten van den arrestantenwagen ge zegd: „Laat hem los. Geeft hem maar aan ons over!" Dit teekent wel de stemming van het publiek. De te 's-Gravenhage aangehouden oplichter. Zooals reeds gemeld, is Zaterdagavond te 's-Gravenhage een man aangehouden, die zich uitgaf voor hoofdinspecteur der Unie Maatschappij en eenige bankbiljet ten poogde te stelen. De man werd dank zij de activiteit van een winkeljuf frouw gearresteerd. Het bleek, dat de man nog meer op zijn geweten had. Toen men hem naar het Hoofdbureau overgebracht had, kwam uit. dat hij Za terdagmiddag nog een oplichting van 600.gepleegd had. Hij vervoegde zich bij een caféhouder in de Laan van Eik en Duinen en gaf ^nh veel moeite kreeg hij 600 los. Het geld is echter nu weer aan den rechtmatigen eigenaar ter hand gesteld. De aangehoudene was nog in het bezit van een z. g. „alarmpistool". Vulpenhouders gestolen. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van de Onoto The Pend aan den Schie- damschen Singel 24 t© Rotterdam. De in brekers hebben de buitendeur geforceerd en zich daarna toegang verschaft tot het leantoor. Daar hebben zij een eikenhouten kast, waarin een voorraad vulpenhouders en vulpotlooden was geborgen, opengebro ken. De gcheele partij, bestaande uit hon derden vulpenhouders en vulpotlooden, een waarde vertegenwoordigend van eenige duizenden gulden, werd meegeno men. De eigenaar E. A. Lissauer is tegen inbraak verzekerd. Een ongeval? Op den grooten weg tusschen Reuver en Swalmen is Zondagavond omstreeks 9 uur een persoon gevonden, zekere V., wonende te Swalmen met een gapende hoofdwonde en een verwond oog. De auto van den heer M. Gordang welke passeerde, werd aangehouden en verzocht den gewonde naar een arts te vervoeren. De heer G. bracht hem bij dr. Grasboirn te Swalmen, die onmiddellijk overbrenging naar het hospitaal te Roer mond noodzakelijk achtte. Omtrent do toedracht van het ongeluk tast men in bet duister. De moord te Veghol. Uit 's-Hertogenhosch wordt ons gemeld: De Rijkspolitie is er thans in geslaagd den dader van den moord, welke op Ko- nlnginne-dag te Veghel werd gepleegd, te arresteeren. Het is de 26-jarige D. uit Nistelrode. Deze staat zeer gunstig bekend. De ver dachte had zelf een zeer ernstige verwon ding opgeloopen, waarvoor hij onder dok tersbehandeling is geweest. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat op den bewusten avond in café „Moderne" zeer hevig is gevochten. Toen de Man binnetnrad liep hij par does tegen D. aan. Deze, die reeds de klap ontvangen had meende opniouw aangeval len te worden, trok in het wilde een mes en heeft zonder het te weten do Man de ernstige, en naar thans is gebleken, doo- deüjke wonde toegebracht. Het aantal verdachten in deze zaak heeft reeds de dertig overschreden. Vechtpartijen te Heerlerheide. Te Heerlerheide is Zondagavond op verschillende plaatsen gevochten. Zoo wer den tijdens een twist, welke tegen mid dernacht ontstond en waarin verschillen de personen zich mengden, hevige klap pen uitgedeeld. Zekere J. K. kreeg een messteek in het hoofd en werd zeer ern stig gewond. Do dader W. M wend aan gehouden. Terzelfder tijd moest de politie optreden in verhand met een vechtpartij Noordeinde II Leiden - Telef. 706 NIEUWE VINDINGs Zeer licht en goedkoop. In diverse maten en kleuren voorradig. ZIE DE ETALAGE! 3130 aan de kapel, waar verscheidene perso- Den. lichte verwondingen opliepen. Familiedrama. Reeds sinds eenigen tijd leefde de 82- jarige schoenmaker H. van B. wonende in de v. Alkemadestraat te Rotterdam in on- eenigheid met zijn vrouw, de 30-jarige A. C van B. geboren S. De vrouw stond in ongeoorloofde betrekking tot haar neef, den 22-jarigen P. G. v d. W. die vrij veel bij haar aan huis kwam. Terwijl bet tot nog toe bij woordenwisselingen was geble ven heeft zich gisterenmorgen een drama afgespeeld, toen de schoenmaker onver wacht thuis kwam. Hij trof de vrouw en den neef samen in de kamer aan, trok na een korte woordenwisseling zijn schoen makersmes en bracht plotseling den neef steken toe in den rug, den arm en de banden, zoodat deze in elkaar zakte. Daarna zette hij de vrouw achterna die de straat was opgevlucht en haalde haaT in op den hoek van de Warmoeziersstraat en het van Alkemadeplein. Hij bracht haar toen vier steken toe, twee in haar borst een in de hals en een in de linkerarm. Daarna vluchtte hij het café van K. in en werd onmiddellijk beetgepakt door den kellner v. W. die hem aan de politie over leverde. De neef, die zeer ernstig gewonid is, hoe wel het onderzoek reeds heeft uitgewezen dat zijn longen niet zijn geraakt, is ter stond naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. De vrouw werd aan een kort verhoor onderworpen en is daar na naar 't ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Een Duitsche flesschentrekker gearresteerd. De firma G te Rotterdam heeft, naar het „Rott. Dbl." meldt, bij ide politie aan gifte gedaan, dat een Duitscher. B. ge naamd. bij haar een schrijfmachine had gekocht op afbetaling en «deze, voor zij be taald was, weer had verkocht. Dit was dus spoord. Hij bleek inmiddels naar Den Haag vertrokken te zijn, waar hij in een hotel op het Spui werd gearresteerd en ter beschikking van de Rotterdamsche po litie gesteld. Hot is verder uitgekomen, dat deze man verscheidene grootc firma's heeft opgelicht, door goederen bij haar te koopen zonder betaling, tot een totaal be drag van pl.m. f 2000. Eenigen tijd had B., die zich ook wel dr. B. noemt en nog andere valsche namen opgeeft, te 's-Gra venhage in de Nassau-wijk gewoond, maar wegens zijn handelspractijken werd hij door den huiseigenaar niet langer in de woning geduld, waarna hij zijn intrek in het hotel aan het Spui nam Een aantal gefleschte goedcircn, waaronder colbert- costuums, heeft de politie nog kunnen ach terhalen en aan de leveranciers terugge zonden. Het is ook gebleken, dat hij in Duilschland nög gevangenisstraf wegens oplichting moet ondergaan Een Duitsche ballon gedaald. Zondagavond half 6 is onder Zwijn- drecht in de weide van den heer Ponsen een ballon gedaald, welke half 11 te Es sen in Duitschland was opgestegen. In de mand onder den ballon bevonden zich B Duitschers, welke, nadat zij hun opge vouwen ballon aan het station hadden achtergelaten, vertrokken zijn naar Arn hem. De beroemde kaasmarkt. Als een bewijs voor de scherpzinnig heid van de post ook in het buitenland en voor de groote bekendheid van de Alk- maarsche kaasmarkt wordt ons gemeld, dat ten bureele van den directeur voor het marktwezen te Alkmaar dezer dagen een prentkaart uit Rome is ontvangen, die als adres alleen de volgende woorden droeg: Aan de wereldberoemde kaas markt. Een plaatsnaam ontbrak. De kaart was rechtstreeks naar Alkmaar gezonden. Afzender was de „vader" (chef) van het kaasdragersgilde aldaar, die een uitstapje naar Rome maakte. Buifenf. Berichten ONGELUKKEN. Vier slachtoffers bij mijnongevallen in Duitschland. In de mijn klont Cenis IIII bij Herne is een laag over een afstand van 20 M. ingestort. Een gehuwde en een ongehuw de arbeider werden bedolven en dood te voorschijn gehaald. Ook in de mijn Bruchslrasse bij Lan- gendreer werden twee arbeiders, beiden gehuwd, onder kolen en steenmassa's be dolven en gedood. Aanslag op een trein. Wraak voor Sacco en Vanzetti? Do trein, die Vrijdagmorgen vroeg door het losschroeven der Tails bij Joue-les- Tours, nabij Tours tot ontsporing werd gebracht, was de z.g. Cóte d'Argent-ex- press, de luxe-trein, geheel uit Pullman wagens bestaande, die eiken avond van Parijs naar Biarritz en de Spaansche grens rijdt. Men gelooft, dat de daders lieden zijn, die gezworen hebben den dood van Sacco en Vanzetti te wreken en dat zij daarom een trein hebben uitgekozen, waarvan te recht kon worden aangenomen, dat er veel Amerikanen in zouden zitten. Dc Metropoliet van Rhodos gewond. De metropoliet van Rhodes, is bij zijn terugkeer in deze stad, na een bezoek in hei binnenland, ernstig verwond aan de rechter long, door een wegens onwaardig heid uit zijn bediening ontzetten orthodox priester. De metropoliet is naar Jannadh ver voerd. De doktoren, die door de regeering waren gezonden, hebben aangeraden hem niet naar Rhodos te vervoeren. De priester heeft uit wraak zijn aanslag gepleegd. De gouverneur heeft een bedrag van 10.000 lire uitgeloofd voor de aanhou ding van den dader. Me vermoedt, dat deze aan boord van een zeilschip is gegaan. Een 45-jarig^ vrouw schiet haar man neer. Op het gehucht Olmenhoek niet ver van het station Kwerbs heeft zich een bloedig revolverdrama afgespeeld. Frans Mossel mans, 45 jaren oud, een slecht befaamd persoon, die onlangs wegens drankmis bruik, uit staatsdienst ontslagen werd en tevens gescheiden leefde van zijn vrouw, was zich te Kortenberg gaan vestigen en ging in de streek van Charleroi in de mij nen werken. Af en toe kwam hij in den Olmenbroek, geraakte dronken en ging dan zijn vrouw, bijgenaamd Lange Mene (Philomena X), in haar huis lastig val len. Wat is er gebeurd? Met zekerheid kan het niet gezegd en 't onderzoek zal het waarschijnlijk uitwijzen. Maar plots hoor de men vijf achtereenvolgende revolver schoten klinken en een gehuil steeg op. Bu ren liepen toe en vonden in den hoi', aan de achterdeur, Mossemans, in een bloed plas liggen. Hij werd door de kogels zoo wat overal getroffen, aan 't hoofd, 2 ko gels in de borst, enz. Onmiddellijk werd dr. Housmans uit Erps-Kwerbs ontboden. De rijkswacht was direct ter plaatse. Het slachtoffer overleed na aankomst in 't St.-Pietersgasthuis te Leuven. Lange Mene, oud 45 jaar, werd door de rijks wacht aangehouden en gevankelijk naar Leuven gevoerd. Lange Mene trof haar man driemaal in de volle borst, in de bee- nen en in het hoofd. Bij een heftige woor denwisseling over de verdeeling der goe deren schoot de vrouw op haar man. Na het gebeurde nam ze de vlucht over de velden in de richting van Kampenhout. Uit Kopenhagen wordt gemeld: Een jong student, die vermoedelijk krankzin nig is, heeft Zondagmorgen in het huis van een vriend diens vrouw, benevens een jongen, die er logeerde, doodgeschoten. Dc moordenaar had zb'n vriend en zes andere kennissen uitgenoodigd hem in het bosch te ontmo Hij ging echter naar het huis van den vriend, schoot de vrouw neer en verbrijzelde bovendien haar hoofd met een ijzeren staaf. Toen de jonge gast hulp ging roepen, scF7' nok hein neer. Ten slotte slaagden de buren er in, den wanhopig-vechtenden moordenaar te ont wapenen. Deze bek- h\ dat hij ook van plan was geweest, de kennise-n. die- hij naar het bosch had laten caan. te ver moorden, omdat zij hem hadden beleedigd. Hij had de vrouw vermoord, omdat ze eens had gezegd, dat hij een gek en een dwaas was. Regen in Roemenië. Voor dezen tijd van het jaar ongewone piasbuien hebben in het Noorden van Roe menië, in het bijzonder in de provincie Boekowina, ernstige schade aangericht en menig slachtoffer gemaakt. Per motorfiets de wereld rond. Twee Londensche motorwielrijders, Ta- verner en Hall, zijn Zaterdagochtend uit Coventry vertrokken voor een reis om de wereld van 16,850 mijl te land in 120 da gen met een motorfiets en zijspan. De tocht dient om de betrouwbaarheid van de Britsche motorfiets te bewijzen. Zij zullen om beurten sturen en achterop zit ten, het zijspannetje dient alleen voor hun bagage, proviand en een tent. De route gaat door Frankrijk, Duitsch land, Oostenrijk, Hongarije, Zuid-Slavië, Armenië, Turkije, Perzië, Indië naar Australië, dan door de Vereenigde Sta ten naar New-York, vanwaar zij over Li verpool naar Coventry terugkeeren. Een cnverwachi fortuin. De Italiaansche bladen vertellen het volgend fantastisch verhaal, dat bijna aan een sprookje doet denken: Een Romeinsch student had de gewoon te heele dagen door te brengen in de bi bliotheek van het Vaticaan. Eenigen tijd geleden vroeg hij daar een weinig bekend bock van zekeren Ernile Fabrier de Re visa en vond er tot zijn groote verwondering tusschen twee bladen oen beschreven velle tje papier in, met de volgende woorden: „Begeef u naar de rechtbank te Rome en vraag er het dossier I. 1 N. 162." Het briefje was gedagteekend 5 Februari 1784. l)o student, Lacosta, begaf zie?; naar de rechtbank en enkele dagen later werd :iem medegedeeld, dat hij aanspraak maken kon op een kapitaal van acht millioen lire. De jonge man dorst de mededeeling niet gelooven. maar moest zich ten slotte ge- wcnnèn geven. Vriend van den befaamden naturalist Buffon, had Fabrier dc Rovisa een boekje geschreven, dat vrij onverschillig onthaald werd. Daardoor ontmoedigd, zegt hij de wereld vaarwel, verwaarloosdo zijn studiea en stierf weldra, van iedereen vergeten. Alvorens te sterven maakte hij echter een testament op, waarbij hij zijn nalat ene schap vermaakte aan dengene, die zijn hoek aandachtig zou gelezen hebbeu. Hij maakte daarop een exemplaar over aan d® bibliotheek van het Vaticaan. Na 150 jaar was Lacosta de eerste die het boek ter lezing vroeg ca hij is ruiuK schoots er voor beloond. Of hij echter zonder last vanwege de erfgenamen van Fabrier de Rovisa in hel bezit der nalatenschap zal komen blijft te bezien. Wil hij grafts naar Amerika? Het Kopenhagensche blad „Politiken" publiceert een interessant voorstel van den jongen Deenschen schrijven Thorkft Barford. Deze biedt aan, ten einde na te gaan of electrocutie doeltreffend is, op ze kere voorwaarden plaats te nemen op den electrischcn stoel. O.a. stelt hij als voor waarden: behoorlijke controle door artsen en persvertegenwoordigers, alle mogelijks pogingen om hem weer te doen herleven, betaling van zijn overtocht naar Amerika en zoo mogelijk voor de terugreis, voorts een behoorlijke uitkeering aan zijn wedu we; en ten slotte stelt hij den eisch, dat de electrocutie zal worden afgeschaft als zij niet absoluut en direct doodelijk blijkt te rijn. V. te 1 uur op het terrein aan de WiJle- brordusstraat een vriendschappelij ken wedstrijd, het samenspel bij A. V. V. liet wel iets te wenschen over, terwijl S. D. O. daartegenover een goed samenspel ver toonde. Niettegenstaande dit had A. V. V. het eerst succes en wist spoedig na de ruafc den voorsprong te vergrooten. Lang ple zier hiervan had A. V. V. niet, wan! 8. D. C. begint dan beter aan te pakken en heeft een tijd lang het beste van het spel. Zij wisten dan ook spoedig gelijk te ma ken en zelfs de leiding te nemen; even voor tijd maakte A. V. V. gelijk, zoodat het eindo kwam met 33, het geen de ver houding heel goed weergeeft. Wel zal A, V. V. 3 in de a.s. competitie beter dienen samen te spelen, daar anders weinig suc ces zal behaald worden. Het 2de elftal trok naar Stompwijk om daar te 2 uur de seriewedstrijden van S. N. A. het 2de elftal van V. V. L. te bekam- r>«v, >.To nnn. «ponnnndmi striid, waarin alle spelers hun best deden en goed speelden, wisten zij met 62 de overwinning te be halen, waarmede het 2do elftal den lsten prjis in do 2de afdeeling behaalde, hetgeen een mooi resultaat is cn waarmode wij de 2de elftallers proficiat wenschen. Da Engelsche League. Gisteren werden in Engeland de volgen de wedstrijden gespeeld: Eerste afdeeling. Aston VillaPortsmouth 72 Blackburn RoversCardiff City 0G Botton WanderersEverton 11 BurnleyArsenal 12 Derby G.Newcastle Un. 1i Sheffield Un.Leicester City 11 Tweede afdeeling. Huil CityPreston N. E. 00 Oldham Athl.Blackpool 6—0 SouthamptonClapton Orient 13 Stoke CityW. Bomwich Alb. 11 Swansea T.Maw;hester City 53 WolverhamptonS. Shields 21 GOLF. Noordwijksche Golfweek. Op de links van de Noordwijksche Golf- club is gisteren door uitstekend weer be gunstigd de Noordwijksche Golfweek be gonnen met den wedstrijd om den Palace- hotel-wiselbeker, matchplay over 18 holes De uitslagen van de eerste ronde zijn? W. Sommerhoff si. Sir Banjo 6 en 4, H. Binnendijk si. jhr. I. van Schuylenburck 1 up; 3. Maneck sl. jhr. E. Bent hem van denr Bcrgh 5 en 4; F. Noorduyn sl. J. W. Fro- wein 1 up; E. Cremers sl. H. A. D. Mis pelblom Beyer 9 en 7; H. Kessler sl. I-'. Hocy Smith sl. J. Solncr >p de lt'de hoie,* H. baron Sweerts do Landas sl. J. O. A. Everwijn op de 19de hole. De wedstrijd om den Palace-hotel-beker werd gisteren voortgezet. Voor de 2e ronde werden de volgende resultaten behaald: H. Bos b1. jhr. R. Stoop met 5 en 4; S. Mancck sl. J. W. Noorduyn met 5/3; F. Cremers wint van T. A. N. Ruys w.n.o.; F. Cremers sl. K. Kesslers met 2 up. Voor do 3de ronde werd gespeeld: H. Binnendijk sl. W. Sommerhoff met 3 en 2f H. Baron Sweerts de Landas sl. P. A. van Hoey Smith met 6 en 5. Tevens werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd om den mrs. Ladies Cup, waarvoor 14 deelneemsters waren. Het was een matchplay over 18 holes. De cup werd het vorige jaar gewonnen door mevr. Mis pelblom Beyer. De eerste ronde gaf het volgende resul taat: mevr. Tard Dliarmajiva sl. mevr. Misjelblom Beyer met 7 en G; mevr. Horst man sl. mevr. Mancck met 2 en 1, mevr. Van Eeghen sl. mevr. Henny met 1 up; mevr. Carp en mevr. van Stolk bye; mrs. Pratlior sl. mevr. Somerhoff met 2 en 1; mevr. De Bruine Groenevcld sl. jonkvr. Do Jong met 5 en 4; mevr. Noorduyn sl, mevr. Cremers met 5 en 4. SPORT VOETBAL. DI0C. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelde het 3de elftal van A. V.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4