INGEZONDEN MEDEDEELING HAARLEMMERMEER. O ..'boren: Jeremias Wilhelmus z. v. J Wcsselius en N. v. 't Hof. Jozina d. v G. Borsje en J. A. de Ruijlcr. Helc- Johanna d. v. L. v. d. Anker en B. Siijkoorl. Bernardus z. v. G. G. Huigen en M. A. Vermeer. Geerlruida d v. D. Schutte en C. v. d. Stelt. Paulina Klazi- na d. v. P. Fiernan en G. v. Dragt. Cor nells z. v A. v. Damme en IJ. Mulder. Gerardus z v. G. v. Rijn en A. M. G. Kerk hof. Catharina Maria d. v. A. Verhoeve on J. A. van Gerven. Ondertrouwd: Hendrik Lodewijk van der Puij 22 j. en Johanna de Rijke 21 j. Gijsbertus Kosters 27 j. en Maria Groepenboff 21 j. Pieter Nelis Schalk 24 j. en Wietske Elisabeth van Putten 21 j. Joannes Engelbertus Hecnk 25 j. en Antje van den Hazel 20 j. G e t r o u wd: Arie Wijnoudt 28 j. en Al- bertha Schaap 21 j. Overleden: Bernardus Huigen 5 u. z. v G. G. Huigen en M. A. Vermeer. Karei Philippus Eickhoff 2 j. z. v. K. P. Eickhof en J. v. Dijk. j NOORDWIJK. De Koninginnefeesten. Gisteravond werden do Oranjefeesten alhier ingezet met een concert op het Lin- denplein, gegeven door het muziekcorps „St. Jeanne d'Arc" van Noordwijkerhout, welke met een zeer goed uitgevoerd pro gramma aan de ve'e belangstellenden een genotvolle avond hebben bezorgd. In het dorp zelve heerschte een gezellige drukte en waren velen aan het étalages bekijken van de ongever 30 winkeliers, welke aan den uitgeschreven eta'agewedstrijd deel namen on evenals vorige jaren bijzonder veel werk hiervan hadden gemaakt. Een der drukste winkelstraten, de Kerkstraat, was zelfs met eerepoorten en slingers met vlaggetjes versier.d. In deze straat komen wij allereerst bij de Wed. v. d. Ploeg, die in een keurig opgeste'de etalage met wol len sajet ten ons aan den komenden win ter deed herinneren; de heer Bouwknegt liet ons keurig werk zien van suikerwerk en marsepijn, terwijl het tweede raam ons deed waterlanden van de heerlijke ban ket. Aan den overkant zien wij de prach tig opgestelde etalage van fruit en groen ten van den heer Jos. v. Bohemen, welke er zeer verdienstelijk uitzag. De uitstal ling van den heer Hoogeveen in fijne vloeschwaren noodigt lot een proefje uit. De heer Waasdorp, goud- en zilversmid, liet zien hoe men het best de zilverkast kan aanvullen, de heer Langelaar toonde eenige mooie snufjes voor do dames als werkmandjes en naaidoozen benevens een keurige opsiering van nikkel- en koper- waren. De fa. H. Caspers had van Noord- wijks ouden roem, de kruidenteelt, een aanschouwelijke opstelling van diverse kruiden gemaakt, de fa. Zoet en Vink liet zien de soliditeit van haar fabrikaat Tij- wielen. De heer C. v. Gerwen toonde al'er- eerst een fijne etalage in witkantgoederen, waarin kunstig tusschen groen en bloo men een fonteintje was aangebracht. Ook de kleurige ela'age in Japansche wasch- versieringen trok veel bekijks. De heer lijke etalage van den heer Roodenrijs van luxe-brood, legde getuigenis af van den waren vakman. De fa. Jac. Krol had een keurige co'lectie fijn schoenwerk, S. Zwet- s'oot bracht wederom een uitstalling in Geldersche eetwaren, de, heer Vlieg had iets voor de fijnproever in banket en kock- soorten, het chocolade-monument was een fraai stuk werk. De heer G. A. Janson had in zijn he'der en frissche winkel een mooie uitstelling van fijne vlccschwaren, terwijl de heer Zoutonbier de nieuwste mufjes liet zien in schoeisel. In een een voudige doch keurige opstelling had de heer Medembük Ouds-wijnen opgeste'd, de heer v. d. Weijden etaleerde met huis houdelijke artikelen, waairn de nikkel waren de boventoon voerden, de heer Joh. Blok had een coPectic parfumerieën en de heer Baud een pracht-collectie k'okken en zilveren snuisterijen ten toongesteld. De heer v. d. Steen toonde ons de benoo- digde onderdeden voor de fotografie en eenige zeer mooie fotografische veTgroo- "iingen. De fa. SambeekBraun toonde aan de dames een keurige collectie witgoe deren en kleurige coupons, welke eenige prachtige eta'ages vomden. In een zee van licht straalde de winkel van den heer v. Leeuwen, met een prachtcollectic clectri- sche ornamenten, terwijl de modisle-win- kcl van de fa Rooijers een prachtcollec tic dameshoeden had uitgestald. De wed. Brakcl had iets voor de hoeren in rookar tikelen, de heer de Jeu in Sluis' biscuits en de Coop D. S. S. een opstelling van de Rainbow-margarine, waaraan levens een aardige attractie was verbonden. De jury bestaande uit de hoeren J. Roodenburg, W. Jacobs en C. L. Koren- hoff uit Leiden kenden de volgende prij zen toe: J. W. Roodenrijs, len prijs 53 p., H. Medemb'ik, 2cn pr. 52 p., H. Bouwknegt, 3cn pr. 51 p Jos. v. Bohemen, 4en pr. 51 p., G. A.Janson, 5en pr. 45 p., B. Zouten- bier 6on pr. 45 p., H. Bouwknegt, 7en pr. 45 p., H. Hoogeveen 8en pr. 44 p., W. v. d. Weijden 9en pr. 44 p., Braun—Sambeek lOen pr 43. Zoet en Vink, P. Vlieg cerv. vermelding. De jury maakte do bemerking, dat in de etalages te Avcinïg was gewerkt met het bcprijzen der uitgestalde goederen. Tot laat in den avond bewoog zich een groot aantal menschen door Noordwijk's straten wat wel bewijst, dat een etalagewedstrijd door het publiek zeer op prijs wordt ge- sle'd. Na af oop van de muziekuitvoering van j.St-Jeanne d'Arc" sprak de voorzitter der O. V., de heer I. v. Wijk, eenige dank woorden tot dit kranige korps en bracht immens de O. V. ook dank aan het zeer talrijke publiek voor het ordelijk en aan dachtig gehoor tijdens de uitvoering. Do prijzen voor de slraalversïering wer den behaald door de van Limburg Stirum- straat Jen prijs en Kerkstraat 2en prijs. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenavond te half zeven uur. De agenda bevat: Ontslagname van den beer H. Buyze, ais lid van den gemeenteraad. Invoering 7e leerjaar. Her- fitemmmg over bet voorstel van Dr. H. Taa Nes op het verzoek van den heer R. A. v. d. Pultelaar, over welk voorste!, in de vorige raadsvergadering de stemmen staakten. Fietsen gestolen. Door twee personen wonende alhier werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van hun rijwie len, welke zij onbeheerd voor een café aan de Voorstraat hadden laten staan. Een onderzoek wordt ingesteld. Geen* sterke drank. Gedurende de feestdagen is bet verboden in de café's sterken drank te tappen, terwijl het slui tingsuur is bepaald op des nachts 1 uur. Bij het baden. Door iemand is bij de politie aangifte gedaan dat zijn zilveren horloge is ontvreemd uit een badkoets, ter wijl hij aan het baden was. Gevestigd: M. J. Verlaan en fam. van Rotterdam E. v. d. Vliet en fam., van Hillegom K. J. Peschicr van Oegsl- geest. Vertrokken: H. Brand naar Noord- wijkerbout K. G. H. Engelsman naar Os C. J. van der Laren naar Slomp- wijk K. E. Blekendaal naar 's-Bosch. OEGSTGEEST. De Koninginnefeesten. Met een kinderfeest is hier hedenmor gen het Koninginnefeest ingezet. Terwijl van de meeste huizen do vlag uitwaaide en ook de trams, die door het dorp gingen met oranjevlaggen waren getooid, kwamen do schoolkinderen in lichte zomerkleeding en omhangen met oranjesjerp of een an der oranje-symbool dragend, te samen bij het Witte Huis, waar reeds begonnen werd met een heerlijko tractalie. Daarna had om half tien een zanguit voering der kinderen plaats voor het raad huis, waar, onder leiding van den heer J. van Noord, de blijde kinderstemmen hul de brachten aan den burgemeester en zijn staf. Het prachtige zomerweer begunstigde bet feest ten zeerste en zoo bielden de kin deren een optocht door het dorp, begeleid door het muziekcorps van de N-Z.H.T.M dat vroolijke marschen speelde, en zoo de blijde en feestelijke oranjestemming bij de kinderen niet weinig verhoogde. Daarna werden de kinderen nogmaals onthaald. Vanmiddag om 1 uur werd het feest voortgezet met allerhande kinderspelen, waarbij als iets nieuws bet spel, „Naar den Trein", wat tevens een satyre op be paalde toestanden inhield. Andere vreugdevolle dingen stonden voor hedenmiddag nog op bet programma zooals ringsteken op fietsen en ringrijden voor paren, op al welko feestelijkheden wij morgen nader terugkomen. Om 8 uur hedenavond zal er een avond concert plaats hebben. De Winkelweek. De Winkelweek zal Donderdagavond op eenigszins feestelijke wijze worden geslo ten in „Het Witte Huis". Tevens heeft dan ook de prijsuitreiking plaats. Voor deze bijeenkomst zijn buiten de deelnemers met hunne dames ook uit-genoodigd allen die op cenigerlei wijze tot het slagen mede werkten. Gisterenavond maakte de plaatselijke R. K. Harmonievereeniging „Triumph" een muzikale wandeling door het dorp. Aan Dr. Timmermans, voorzitter Oranje-ver., Dr. Simon Thomas, Dr. Blok, voorzitter Gemeentebelang, cn den heer J. J. Nijssen, directeur der R. K. Boerenleenbank, werd een serenade gebracht voor hun belang stelling met den winkelweek, door het be- schikbaarstellen van een prijs. Deze at tentie werd door genoemde heereu zeer op prijs gesteld. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. Onder begunstiging van schitterend voctbalweer speelde D.O.S. II haar tweeden nederlaagwedstrijd tegen Vi- vanli II welke in een overwinning voor Vivanti eindigde met 86. Een gelijke stand zou de verhouding beter hebben weergegeven. De leiding was bij den heer Huigsloot in goede handen. Zondag 4 Sept. wordt de finale ge speeld voor klasse A tusschen Vivanti I U.V.S. III te 4 uur (zomertijd), waarbij het niet aan spanning zal ontbreken. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeengeroepen op Dinsdag 6 September a.s. des voormiddags tien uur. Punten van behandeling. Belediging nieuw gekozen Raadsleden. Benoeming wethouders in verbanod met de periodieke aftreding. Notulen. Ingekomen stukken. RIJNSBURG. B oemenhandel. Nu men blijkbaar voor den feestdag van 31 Aug. is voorzien van bloemen is de handel zeer traag en de prijzen slecht. G'adiolusscn gaan van 0.351.10, extra soorten lot f 1.40, Montbrctia's van 0.200.30, Dahlia's van ƒ1.202.50, Pompon-dahlia's 0.40 0.65, Juweeltjes 0.701.10, Asters rood 0.350 40, id. blauw 0.30—0.38, idem wit 0.500.65, Schabïosa 0.50 0.65. llelianthus 0.200 35. Margrieten 0.08—0.17. STQMPWIJK. Geboren: Johannes Cornells, z. v. C. Th v. Bijn en E. M. Lagerberg. Ondertrouwd: B. de Groot en.P. C. Schouw. Overleden: Agalba Maria Hornes 67 j. echt gen. van P. G. Mooijman. Ja cobus Vogels 3 mnd. VOORHOUT. Koninginnefeesten. Woensdag 7 en Donderdag 8 September a.s. zullen in deze gemeente de Oranjefeesten plaats hebben. De eerste dag begint met een optocht der schoolkinderen cn kinderspelen. Ver volgens zullen de navolgende volksspelen worden gehouden, t.w. prijsbiljavlen, klompjeslnan, polstokspringen, fietsrijden op de plank voor jongens, muiltjeloopen en stoelendans voor meisjes. Om 7 uur zal de Zangverecniging „Voorhoutsck Gemengd Koor" en cm S uur de Muziekvereeniging „St. Cecilia", een zang- en muziekuitvoe ring geven. De tweede dag begint met keuring der van prima kwaliteit. Ledikant120 X 190 t 22.75 Linnenkast... 90X190 legkast 49.75 Waschtatel met marmer opzet29.75 Nachtkastje met marmer blad 13.50 Handdoekrekje 8. Speciale Prijzen. Wit gelakte Waschlafels, -- in eerste klas uitvoering Dito Waschcommodo t 13.75 versierde rijtuigen, vervolgens ringrijden voor paren, vogelschieten, tobbetjesteken, tonknuppelen, ringrijden op de fiets voor beeren, broodje happen, daarna uitrei king der prijze: WOUBRUGGE. Verpachting. Voor het pachten van het gemeente-bouwland, waren bij B. cn W. dezer gemeente ingekomen drie in schrijvingen: de heer D. Iloogendoorn voor 225 per H.A.., de heer B. A. Hcenlc voor 201 per H.A. en Gebr. C. W. An ker en J. J. Anker voor 400 in 't geheel en ieder per jaar. Voor koop waren twee inschrijvingen ingekomen, de beer D. Hoogendoorn voor 3100 per H.A. en Gebr. Anker voorn, voor 3000 per H.A. De raad zal over de gunning beslissen. Gevestigd: Gerard van der Laan van Alphen aan den Rijn G. Fluit vau Reeuwijk. Vertrokken: A. van der Hoorn naar Langeraar van der Ploeg geb. van Diemen naar Haarlem D. van 't Wout naar Alphen aan den Rijn W. M. P. de Vette naar Zoeterwoude P. J. Olyerhoek naar Alkemade. DE RgJgaSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Nog efen geval van oplichting. Gis terenmiddag vervoegde zicli bij een win kelier in de van Mandersloostraat een persoon, die voorgaf elders bedrijfsleider eener zaak te ziju en den winkelier op dracht deed tot de uitvoering eener be stelling. Hij verklaarde op de motorfiets te zijn gekomen, doch deze was defect ge raakt en nu hij de terugreis niet kon aan vaarden, poogde hij aldus bet medelijden bij de winkelierster op te wekken, totdat deze hem een rijksdaalder gaf. Intusschen bleek bij informatie liet geheele geval on waar en werd de pseudo-bedrijfsleider niet meer teruggezien. STftDSKlEUWS DE KATHOLIEKE H. B. S. Onder leiding der paters Franciscanen. Reeds geruimen tijd waren er onderhan delingen gevoerd om de Katholieke H. B. S. te Katwijk over te plaatsen naar Lei den, Zooals men weet, is bet Gymnasium niet meer in Katwijk, doch in Den Haag; de H. B. S. heeft ecther nog een afd. in Katwijk en één in Den Haag. Ten slotte is van de zijde der regeering goedgevonden, dat de Katwijkscbe H. B, S. zou worden overgeplaatst naar Leiden. Daar deze goedkeuring lang op zich beeft laten wachten, moeten nu de laatste voor bereidingen in zeer snel tempo worden uit gevoerd, om 15 September te kunnen aanvangen met een eerste leerjaar. Dat laatste zal echter zeker wel kunnen ge schieden. Do zorg voor deze H. B. S. hebben de paters Franciscanen op zich genomen; pa ter drs. Balduïnus de Goede, leeraar aan bet Gymnasium te Vei.raay, zal de leiding op zich nemen. Het bestuur is dat van de nu nog bestaande H. B- S. te Katwijk. Do meeste leeraren zijn reeds aange steld priesters en leeken met eenige wordt nog onderhandeld. Binnen enkele dagen zullen wij de namen kunnen publi- ceeren. Er worden onderhandelingen gevoerd met hei bestuur van de Kweekschool voor Zeevaart (Noordeinde) om een gedeelte van dit gebouw te kunnen buren. Gelegenheid om leer'ingen op te geven is cr a.s. Zondag van 35 en a.s. M a a n- dag van 1012 aan de pastorie van de Hartebrug. De school is alleen voor jon gens. PASTOOR CROMBAG. In den zorgvollen toestand van den zeereerw. Pastoor Crombag is geen veran dering gekomen. De zieke heeft volstrekte rust noodig, waarom dringend wordt verzocht geen bezoeken te bren gen. Belangstellenden wordt er op gewe zen, dat iedere wijziging van den ziekte toestand in de krant zal worden vermeld en het niet gewcnsclit is do pastorie op te bellen. Onder het Lof gisteravond was de kerk geheel bezet! Er werd voor den Herder ge beden. _DE R. K. SPORTBEWEGING TE LEIDEN. Er is werk! Het. jaar 1927 zal een bijzondere betee- kenis krijgen voor de R. K. Sportbeweging in de Sleutelstad. Het mag algemeen bekend hecten hoe in de eerste helft van dit jaar een kracht dadige actie werd op touw gezet, om de sinds baar ontstaan in nood verkeerende R. K. Sportbeweging nieuw leven in te blazen. Die actie is niet zonder resultaat geble ven. Velen zijn uit den dommelslaap wek ker geschud en wij hopen, dat zij hebben begrepen, dat de actie niet zonder reden begonnen werd. Als er gesproken wil worden van een bloeiend Katholiek leven in de Sleutel stad, dan moet dat zijn algemeen. iJan moet daaronder ook begrepen zijn de Ka tholieke Sportbeweging. Het: „wie de jeugd heeft-, heeft de toe komst" kan nergens beter in toepassing worden gebracht dan in de sportbeweging. Daar vindt men de jeugd. En 't moge waar zijn, dat zulks eeniger- mate misschien te betreuren is, het is een feit cn ouders cn opvoeders hebben daar mee rekening te houden en zij kunnen dat door zich meer met de jeugd bezig te hou den, cok in de sport. Ook in de sport zijn opvoeder en op voedsters, leiders en leidsters noodig. Dc oudere sportenthousiasten, die zich in het begin van het jaar het lijden der Katholieke sportbeweging aangetrokken hebben, zitten niet stil. Zij zullen trachten, om, nu eenmaal hulp geboden is, tc blijven steunen, daardoor hopende te bereiken, dat nog dit jaar een hecht fundament voor de Roomsche sport beweging gelegd worde. 't Is overbodig te zeggen, dat daarbij gerekend wordt op den steun van ieder Katholiek, die het wèl meent met de Ka tholieke zaak. Dc gisteravond door „de veteranen" ge houden vergadering heeft ons bewezen, dat er gewerkt wordt. In 't kort willen we de genomen beslui ten even memoreeren. De naam der club werd gewijzigd In: R. K. Sportpropagandaelub. Besloten werd een contributie te heffen van f 1.04 per jaar. Tot penningmeester werd benoemd de lieer G. Pollinann. Een belangrijk onderwerp vormde de bespreking vna de organisatie van een Sportweek, welke zal worden gehouden van 514 November. In deze week zullen gehouden worden de nationale wedstrijden der R. K. Gym nast iekverceniging „Jeanne d'Arc". In die week zal verder de herdenking plaats heb ben van het eerste lustrum" der R. K. Spoitvereeniging „Leiden", waarvoor een belangrijke vedstrijd van Leiden I op het programma staat, voorafgegaan of gevolgd door een veteranenwedstrijd. Een belang rijk onderdeel van de te houden sportweek zal voorts zijn het houden van een kermis in dc Graanbcurs. Behoeft het nog gezegd, dat er hard ge werkt wordt? Mr-sr dan moet er tevens aan toege voegd worden, dat er werkers noodig zijn. Met alle mogelijke middelen moet cr ge zorgd worden, dat deze Sportweek slage. De R. K. Sportcentrale, de propaganda- club, de betrokken vereenigingen zijn alle druk in de weer. Helpe nog wie helpe kan. Vooral het orgauiseeren van de kermis zal veel voorbereiding vragen! Om e.v. nadcclige gevolgen van deze ac tie tot een minimum te beperken werd be sloten tot de stichting van een garantie fonds. tot een maximum van f1500. Aan het slot der vergadering was reeds voor f325 geteekendEen prachtig begin! Rest ons voor heden nog mede te dee- len, dat op 11 September a.s. een oefen wedstrijd voor de veteranen zal gehouden worden. KONINGINNEVERJAARDAG. Onze geëerbiedigde Landsvrouwe, H. M. de Koniilgin Wilhclmina, viert heden haar 47sten verjaardag. De viering van Koninginne-verjaardag geschiedt bier ter slede steeds geheel ma tig. Niet omdat dc Leidscbe bevolking niet Oranjegezind zou zijn! Li legended! Maar het is beleend, dat de 3 Octobervie- ring dc feestelijkheden op 31 Augustus ten eenenmale lieert verdreven. Toch schijnt het alsof er de laatste ja ren eenige kentering merkbaar is, of er meer verlangen ontstaat naar een meer feestelijke herdenking van II. M.'s ge boortedag. "Was bet tot voor eenige jaren steeds alleen de Commissie, door B. en W. uil- genoodigd om het kinderfeest in de Stads gehoorzaal te arrangeerën, die aan den verjaardag van H. M. de Koningin cenig uiterlijk vertoon gaf, ook de buurtver- cenigingën roeren zich thans meer en meer. De parade op bet Schuttersveld in den morgen en de ruiterfeesten in den middag droegen er voorts bet hunne toe bij om den dag feestelijker tc doen zijn. 't "Was inderdaad vandaag goed merk baar, dat bet een nationale feestdag was. De zon, de Oranje-zon, scheen vroolijk den ganschen dag, aldus in dezen nazomer vooral kleur en leven brengend. Van tal van huizen, rijks- en gem centegebouw en wapperde de nationale driekleur. Óp straat zongen dc kinderen hun Oranjeliedjes, ge tooid met Oranjemulsen en vlaggen trok ken zij door de straten. De schoolkinderen, die de uitvoering in de Stadsgehoorzaal konden bijwonen, ver zamelden zich op Plantsoen, Langebrug, Rapenburg, Van der "Werfstraat, Oude Vest. In optocht ging bet naar de Stads- GEMEENTELIJKE AAKK0NDI6INGEI Bescherming tegen brandgevaar. B. en "W. van Leiden brengen ter alg« meene kennis, dat de Minister van Onde^ 1 wijs, Kunsten en Wetenschappen krachten bet bepaalde bij artikel 5, onder i. van li« Koninklijk Besluit van 30 December 192 (Staatsblad 620) voor deze gemeente heel aangewezen de volgende gebouwen: Pieterskerk. Hooglandscho Kerk, Mare kerk, Lodewijkskapel (vroeger Saaihal) Academiegebouw (vroeger kapel der Wit s te Nonnen), Gcmcenelandsbuis van Rijm 1 land, Stadstimmerwerf, Waaggebouw - Gravestein, Voormalige Pesthuis, To ret Oostenrijck, Morscbpoort, Zijlpoort, Voor raalig Latijnsche School, Kapel van hel 1 St. Anna-hofje aan de Hooigracht, Broek hovenkof, Meermansburg, .H- Geest of Ari c me Wees- en Kinderhuis, Molen „de Valk'j 1 Molen ,de Slier'', Universiteitsbibliotheek Bibliotkeca Thysiana, Gebouwen der Ster] ren wacht en Hartebrugskcrk. 1 De hoofdstukken II en III van het bol venaangehaaldo Koninklijk Besluit, hou* f dende bijzondere voorschriften ter voorko- 1 ming ran brand, zijn derhalve mede oij die gebouwen van toepassing. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. B urge mees lei'i VAN STRIJEiT, Secretaris. I Leiden, 31 Augustus 1927. f fiigemeene Agenda LEIOEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der j apotheken wordt van Maandag 29 Aug, tot! en met Zondag 4 Sept. waargenomen door de apotheken der hoeren G. H. Blanken' Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406 zaal, waar zij in grooie zaal en foyer wer-: den bezig gehouden door muziek, zangj poppen- en goochelspel. De muziekgezebj schappen „Pes Aspera ad Astra" en „Eu-j terpe" verleenden hier hun welwillende me) dewerking Voor den aanvang werden de kinderen toegesproken door den voorzitter der com missie, den heer W. Koops Azn. Een tele gram van gelukwensch aan II. M. de Ko ningin werd verzonden. Na de uitvoering werden allo feestvie renden op ververschingen onthaald. Dc buurtvereeniging „Eensgezindheid" hield vanmorgen te 9 uur appel voor den kinderoptocht voor de school aan de Mun- nikenstraat, Waarna een oplochl door d( straten van het woningcomplex volgde. Te 10 uur werden de grabbellonnen opengesteld, waarvan natuurlijk gretig ge bruik werd gemaakt. Hedenmiddag te 1 uur werden een 100- tal ballonnen opgelaten, welwillend door den heer B. dc Koning beschikbaar steld. Te half drie vingen de kinderspelen aanri waarvoor grooie animo bestond. Het feest wordt bier hedenavond 8151 besloten met een muziekuitvoering vau „Athalia", Vanmorgen te 10.30 werd op bet Schut tersveld parade gehouden, waaraan alleen werd deelgenomen door de troepen van het 6de Reg. Veldartillerie, aangezien de in fanterie zich te Waalsdorp bevond. Vanmiddag van half drie lot half zes had op het Schuttersveld het Ruiterfeest plaats. In café Zomcrzorg werden de weeskin deren hedenmiddag vergast op een poppen kast verlooning, terwijl hedenavond alhier een oranjefeest wordt gehouden. Gezien het schitterend weer belooft uit wel te zul len slagen. Wij komen op een en ander morgen nader terug. De autebotsing tij de Haagsche Schouw. Vrijlating van den verdachte tegen borgstelling. In de Raadkamer van do Haagscho Rechtbank beeft gisterochtend Mr. Dr. P- A. Roeper Bosch, raadsman van den lieer Adam uit Iseghem in België, die verleden week in hechtenis is genomen in verband met de autobotsing bij de Haagsche Schouw op Donderdagavond j.L, waarbij een meisje van 11 jaar bet leven verloor, gepleit voor de invrijheidstelling van den verdachte. De rechtbank heeft daarop beslist, dat de beer Adam zal worden vrijgelaten te gen borgstelling van 10.000.te betalen op de griffie der Rechtbank. De Haagsche rechtbank heeft bij deze beslissing voor bet eerst toegepast de nieuwe bepaling van liet Wetboek van Strafvordering, waarbij iemand tegen borgstelling kan worden vrijgelaten. Dc v/ethoudersverkiezingen. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de heer J. B. Meijnem, wethouder van enderwijs, aan de Chr. Hist. Raadsfrac tie heeft medegedeeld, dat hij zich voor dc nieuwe periode niet meer voor het hezetten ran een wethouderszetcl beschikbaar stelt. Afscheid J. Schippers. Gisterenmiddag heeft de heer J. Schip pers, custos van de Universiteit alhier, aan wien wegens gezondheidsredenen op zijn verzoek met ingang van 1 September eervol ontslag is verleend, afscheid geno men- Namens den academischen senaat beeft de rector-magnificus, prof. E. M. Meijers, hem te zijnen huize in tegenwoor digheid van den secretaris van den aca demischen senaat en enkele andere hoog' leeraren toegesproken, waarbij hij van zijn grootc nauwgezetheid en plichtsbetrachting gewaagde en. hem als blijk van waardee ring namens den senaat een envelloppe inct inhoud overhandigde. De lieer Schippers dankte zeer getrof fen voor dit blijk van waardeering.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2