«CKGSa MtüfDEELÉE S. G. J. DE GROOT DE LEDERKOU KOFFER Bruiloft, vechtpartij en auto-ongeluk. Uil Eïien en Leur wordt gemeld: Vrij dag had te Etlen aan den Vaartkant een 2' r ernstige vechtpartij plaats onder de ^tnoodigden cp de bruiloft ten huizo van v. II Een viertal gasten liep min o*f meer ern>;ige wonden en kneuzingen daarbij op, terv. ijl den broer der bruid con berucht inlividu diepe sneden aan hoofd en a. -zicht werden toegebracht, vermoede- lij met een hakbijl. D - oorzaak dezer vechtpartij is niet be kend De vechtenden verkeerden allen on der den invloed van sterkedrank- Toen de hulp dor Marechaussee te Et- ten werd ingegeroepen en deze zich on middellijk op weg begaf per auto van een ingezetene, die juist passeerde, daar hei tooneel der vechtpartij ongeveer 3 kwartier gaans van de kazerne is gelegen, sprong een der banden van den auto, waardoor deze met een flinko vaart tegen een paal reed. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Een der marechaussees, de wachtmeester Sch., bekwam echter eenige ernstige kneuzing en kon daardoor zijn tocht niet vervolgen. Verdronken. Te Heinkenszand is de 84-jarige P. Z. in een sloot bij zijn woning gevallen en ver dronken. Gisterenmiddag raakte een 2/4-jarig kindje van een schipper te Beek en Donk in het water. Het 13-jarig broertje sprong 'bet direct na en geraakte eveneens in le vensgevaar. Terstond begaf zich een draad trekker van de N.V. van Thiel's Draadin dustrie te water en slaagde er in het 13-ja- rig zoontje op het droge te brengen. Het kindje kon hij evenwel niet meer redden. Het 6^-jarig zoontje van den heer S. Eissen te Oosterveld is in een sloot ver- Ironken. Het 6-jarig zoontje van O. Brik te Arum is bij het handenwasschen in de raart geraakt en verdronken. „Msb." In den plas van de vroegere bruin- koolonginning Herman te Eygelshoven is Zondagmiddag de 18-jarige Duitscher Müller bij bet zwemmen verdronken. Zijn lijk werd opgehaald.^ Van de trap gevallen. Zondagavond 7 uur is de 78-jarige J. N. uit de Kepplerstraat te 's-Gravenhage, vermoedelijk doordat zij duizelig werd, van de huistrap gevallen, waardoor de vrouw een ernstige hoofdwonde kreeg. Dr. M., van de Regentesselaan, kon slechts den dood constateeren. Doodelijke trap van een paard. Te Barchem kreeg de ongeveer 50-jarige landbouwer E. J. H. in het veld van zijn paard een trap tegen den rug, aaD de ge volgen waarvan bij kort daarna is overle den. Het ongeluk te Borgharen. Als bijzonderheid bij het drama to Borg haren kunen wij nog melden, dat de 65- jarige Westeling onbewust door zijn eigen zoon gered werd. Gistermorgen waren de lijken nog niet gevonden. Steiger ingestort- Gistermiddag heeft bij de Openbare School aan het Tamboersbosch je te Arn hem een ernstig ongeval plaats gehad. Men was bezig met het afbreken van een tusschensteiger die vlak onder het dak op de tweede verdieping was aangebracht. Plotseling schoot er een plank uit, waar. door de steiger gedeeltelijk inzakte. De aannemer, de heer. H. J. Wigman en de gebroeders J. C. en Th. A. Hosmus, resp metselaar en voeger, kwamen daarbij zoo danig te vallen, dat zij naar het Diacones- senhuis vervoerd moesten worden. De heer Wigman werd licht gewond, do gebroeders Hasmus werden erngstig gekwetst. Bloedvergiftiging. Het bijna 12-jarig zoontje van den heer D. te Middelburg krabde Donderdag een puistje aan den neus open, er ontstond bloedvergiftiging en Zaterdagavond is de knaap aan de gevolgen overleden. Een verdwaald kogeltje. De 17-jarige P- K. Stuit van Oostwold Leek) kreeg Zaterdagavond, toen hij voor >en schiettent op het kermisterrein te Gro- aingen stond te kijken, een verdwaald ko geltje in zijn rechteroog, dat ernstig ge wond werd. De jongeman moest in het worden opgenomen. Goed afgeloopen. Een Ford-auto, komende uit de richting Eindhoven en waarin gezeten waren vijf personen uit Eindhoven, heeft Zondag te Mierlo, waarschijnlijk tengevolge van het warmloopen der achteras, een eigenaardig ongeval veroorzaakt. De auto moet volgens ooggetuigen heel hard gereden hebben Honderd meter voor de plek waar het over blijfsel zich thans bevindt, begon de wagen reeds ernstig te slingeren. Op een gegeven moment vloog het linkerachterwiel geheel uit elkaar, waarna do wagen met do naaf iiOg een twintig-tal meters over den weg schoof, om daarna een buitelang over den kop te maken, waardoor hij langs derrwej tusschen de hoornen door, in de sloot te recht kwam. Het vehikel werd grootendeels vernield, en kwam weer op do wielen te recht. doch stond met den kop juist in .le richting, vanwaar hij gekomen was. De in zittenden kwam met den schrik vrij, behal ve één die een kleine wond achter het oor had. Hoog wafer. Uit Markelo wordt gemeld: De overstroo- fing in het Scbipbeekgebied is ditmaal ernstiger dan de vorige keeren. De lande rijen ter weerszijden van de rivier staan diep onder water; verscheidene wegen zijn onbegaanbaar, en menige boerderij is ge ïsoleerd. Ook langs de Regge staan veel landerijen hlank. Wegens do velo regens is het Poel- water in zoo'n g-roote mate komen opzet ten, dat de Rijksweg, bijgenaamd de Elft- weg te Grave, thans overstroomd is. Dit is nu do tweede maal binnen een half jaar, dat een dergelijk groot ongeval zich voor doet. Tengevolge van don hoogen water stand van den Rijn zijn de herstellings werken aan do Rijnkade te Arnhem over stroomd. De werkzaamheden liggen daardoor ge heel stil. Eerst wanneer het water tot bonoden 10 M. N.A.P. gezakt is, kan met het droog- pompen een aanvang worden gemaak. EEN 61-JARIGE MAN VERMOORD. Het lijk in de rivier geworpen. Zaterdagavond lo omstreeks zes uur heeft zich te Capellc a. d. IJsscl een af grijselijk drama afgespoeld. De 61-jarige Gerrit Dekker, aldaar woon achtig jn dc Nijverheidsstraat 171, die den 18-jarigen Barend Middag reeds ja ren kende cu den jongen af en toe bij zich thuis ontving, had aan dezen knaap eenig gold geleend. Toen nu Middag op het gemeld uur hij hem op bezoek kwam en Dekker hem om het geld vroeg, heeft de jongen, nadat beiden korten tijd getwist moeten hebben, zich zoo kwaad gemaakt ,dat hij in de keu ken, die tegelijk woonkamer is, den ouden man met beide handen den hals heeft dichtgeknepen, totdat hij dood was. Al thans dit is op te maken uit de bekentenis van den jongen zelf. Zonder dat iemand iets van het ge beurde heeft bemerkt, is Middag daarna het huis uitgegaan. Ongeveerte middernacht, toen in het dorp alles rustig was, is hij teruggekomen en heeft hij het lijk het huis uitgesleept, weer zonder dat iemand dit heeft gezien. De rivier stroomt op korten afstand van het huis. Do moordenaar heeft het lijk toen in den stroom geworpen en is naar huis gegaan. Toen men Zondagavond Dekker nog niet had gezien, wekte dat argwaan hij de buurtbewoners. Pas te elf uur 's avonds, dus meer dan 24 uur na het gebeuren, werd aan de politie meegedeeld, dat er iets niet in den haak moest zijn. Onmiddellijk is hierop een onderzoek ingesteld, en daar door ver klaringen van de dorpsbewoners al spoe dig uitkwam, dat Middag wel iets meer van de zaak af kon weten, is deze gister nacht van zijn bed gelicht en gearres teerd. De jongen heeft een volledige be kentenis afgelegd. Gistermorgen is men terstond naar het lijk gaan dreggen, geholpen door de Rot- terdamsche Rivierpolitie Gistermiddag was echter nog niets gevonden. Het dra ma verwekte in het plaatsje groote op schudding. MOORD TE HEERLEN. Noodlottige twist tusschen twee mijnwerkers. Zondagavond is tijdens een twist dc on geveer veertigjarige mijnwerker Reymers- dael te Heerier hei de, gehuwd en vader van acht kinderen, vermoedelijk door ze keren De V. met een revolverschot van het leven beroofd.. Deze, een 28-jarige mijnwerker had reeds geruimen tijd lief desbetrekkingen aangeknoopt met de 18- jarige dochter van R Dit meisje had hij zelfs tweo jaar geleden geschaakt. Toen was het door de politie weer naar haar ouderlijk huis teruggebracht. Sindsdien bestond er een ernstigo veete tusschen de beide mannen. Zondagavond tegen elf uur passeerde De V. met oen kameraad, zekeren W. M., de woning van R. op de Schrieversheide. R. schijnt toen toevallig buiten gestaan te hebben. Hoe het zij, er ontstond twist tusschen de mijnwerkers, met wederzijdsche bedreigingen. Volgens latere verklaringen van W M moet De V. plotseling een revolver getrokken en op R. een schot gelost hebben. De kogel trof R. in het hart, de man was terstond een lijk. De V. nam de vlucht. Twee mare chaussees, die in de nabijheid waren, kwa men op het schot toegeloopen. Zij stelden een voorloopig onderzoek in. W. M. werd een verhoor afgenomen, terwijl de ver moedelijke dader, De Vin den vroegen morgen in zijn kosthuis te Brunssum, waarheen hij was teruggekeerd, aange houden en gearresteerd werd. De man ontkende het schot gelost te hebben. Het parket uit Maastricht is gistermorgen aangekomen voor verder onderzoek. Nader meldt de „Msbd.": Bij het ondezroek is komen vast te staan, dat K. de V. drie schoten heeft ge lost. Het eerste schot doodde R., de bei de andere werden afgevuurd op diens echtgenoote, die hem vergezelde, doch troffen geen doel. De V. heeft bekend de schoten te heb ben gelost. De andere verdachte W. M., die den geheelen avond in gezelschap van de V. is gezien, zal nu waarschijnlijk op vrije voeten worden gestéld. Daar het publiek, dat zich voor de wo ning van den verslageno had verzameld een dreigende houding aannam, durfde men de V. slechts onder sterk politiege- leide te brengen naar de velden van de voormalige bruinkoolontginning „Energie" waar hij den revolver zegt te hebben weg geworpen. Daarna is hij met den anderen verd. naar Heerlen overgebracht. Heden zal hij te Maastricht worden gehoord Het lijk van het slachtoffer is naar het hoofdbureau van politie te Heerlen over gebracht, waar heden de sectie zal wor den verricht. Ernstige familietwist. Een man door een messteek gedood. Zondagavond te elf uur werd de politie te Rotterdam telefonisch medegedeeld, dat er in de woning van den 39-jarigen G. do B. aan den Katendrechtschen Lagen Dijk een familietwist was. Dit gezin bestaat uit man, vrouw-en negen kinderen. De vrouw moest den man, die den laatsten tijd nog al misbruik van sterkendrank maakt. Zondag avond weder uit een café halen. Hierdoor ontstond ruzie en de twee oudste kinderen, een zoon en een dochter, trokken partij voor de moeder. Vader vloog op den zoon Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 NIEUWE VINDINGc Zoer licht en goedkoop. In divers© maten en kleuren voorradig. ZIE DE ETALAGE I 3130 af, om hem te mishandelen, doch de vrouw kwam toen tusscbenbeide. De man wond zich ten slotte zóó op, dat hij een brood mes greep. Volgens verklaring van de an dere familieleden stak hij zichzelf in de borst. Hij zakte ineen. Dr. Dekhuizen, wiens hulp werd ingeroepen, kon slechts den dood constateeren. De commisaris van politie van het bureau Nassaukade, de heer T. Alberda, stelde persoonlijk een onder zoek in. Volgens do verklaring van den dokter was de aard van de wonde zoodanig dat de dood niet plotseling kan zijn inge treden. De medicus kon tevens vaststellen, dat, wanneer de man zichzelf had gesloken, de wond niet zoo diep had kunnen zijn, dat dood het gevolg was. Er zijn nu twee mogelijkheden^ n.l., dat de man inderdaad de hand aan zichzelf heeft geslagen en on middellijk daarna ten gevolge van hart verlamming is overleden, of, dat hij ten gevolge van den steek is overleden. In het laatste geval moet deze dan door een der famillieleden zijn toegebracht. De politie heeft de vrouw, zoou en doch ter aangehouden en naar het politiebureau Nasaukade overgebracht. Het drietal be weert echter pertiment, dat de man zich zelf gestoken heeft. Gisteren zijn zij weer in vrijheid gesteld. Hedenochtend heeft de sectie op het lijk plaats gevonden. Vernielingen door brooddronken jongelieden. Een café belegerd. Zaterdagavond te ongeveer elf uur wilde een twintigtal Ovcrmeersche jongelui, die van een muziekuitvoering te Vreeland huis waarts keerden, bij den caféhouder J. G. v. R. te Nederhorst nog binnengelaten wor den, hoewel het na sluitingstijd was. Hun verzoek werd niet ingewilligd, waarop de bezoekers zóó in woede ontstaken, dat er een aanval op het café volgde. Het hek werk rondom het huis werd vernield. Mot de losgebroken latten werden de ruilen iu scherven geslagen. Een dakpan bleek ook een welkom projectiel te zijn. Een reclame bord dat vóór het café stond, werd uit den grond gehaald en in do Vecht geworpen. Gedurende dezen aanval durfde de café houder niet buiten komen, uit vrees door i de geweldplegers te lijf te worden gegaan. Toen aan de voorzijde van het huis al les stukgeslagen was„ toog men naar den achtergevel, waar de ruiten eveneens ver nield werden. Nadat de Overmoersche jon gelingschap ongeveer anderhalf uur op deze wijze zijn vernielzucht had botgevierd tfok men huiswaarts. De caféhouder kon nu naar builen ko men, om „het slagveld" te overzien. Het bleek een toonbeeld van vernieling. Eenige uren nadat de vernielers vau het erf vau v. R. verdwenen waren, stond eensklaps een twintig meter verder gelegen hooiberg in lichte laaie. Het staat voor de politie vast, dat hier aan brandstichting gedacht moet worden. Of de brooddronken jonge lieden hier ook schuld hebben, wordt thans door de xijksveldwacht onderzocht. De eigenaar van het hooi, de veehouder v. B., heeft een schade vau 225. Zondagochtend heeft de majoor der rijksveldwacht te Weesp, op het gemeente huis te NederhoJ6t den Berg verschillende verdachten in verhoor genomen. Ecnigen hunner hebben reeds bekend, zich aan ver nieling te hebben schuldiggemaakt. Brutale diefstal in een pastorie. Zaterdagmiddag te 5 uur vervoegden zich aan de pastorie der R. K. Kerk in de Amsterdamstraat te Haarlem twee „hoe ren", die den pastoor wenschten te spre ken. Zij werden daartoe binnengelaten in de wachtkamer, terwijl de dienstbode de bezoekers bij pastoor Boogmans ging aan dienen. Toen de pastoor na eenkelc oogen- hlikken kwam vroegen zij in het Duitsch om werk. Toevallig merkte de pastoor, dat het St. Vincentiusbusje sporen van for- ceeren droeg. De Pastoor trachtte hen te gen te houden, waarbij Z.E. eenige klappen opliep, waarvan de misdadigers inlusschen gebruik maakten om uit de voeten te ko men. Een burger reed hen op verzoek van den pastoor onmiddellijk na en wees hen in de Leliestraat aan een agent van poli tie, die hen arresteerde. Zij ontkenden don diefstal uit hot busje gepleegd te hebben, net bleek echter, dat de politie de hand had gelegd op twee beruchte personen, den 20-jarigon R. n., los werkman, wanende te Amsterdam en P v d. B., 30 jaar, gedomicilieerd te Leeuwar den. Zij waren in het bezit van een brow ning met 6 patronen, een revolver en een vlijmscherp mes. Een voorbijganger had gezien, dat een van hen iets wegstopte on der een hoop zand aan de Zomcrknde. Dit bleek een bedrag van 92 cent te zijn, ver moedelijk uit het busje afkomstig. Beiden zijn in bewaring gesteld. De eene stond, naar nader bleek, gesig naleerd in het Algemeen Politieblad, ter wijl. naar de „Msb." vernam, de andere reeds eens voor moord veroordeeld is. Inbraak. Naast het schoenenmagazijn der firma Huf in de Kalverstraat te Amsterdam is een leegstaand perceel. Wat men tegen woordig meer ziet gebeuren, is ook j.l. k Zondagnacht geschied. Inbrekers zijn in het leegstaande hhis gedrongen en hebben over do daken den winkel der firma Huf bereikt, zonder dat van de straat af iets daarvan gezien kon worden. Gewoonlijk zijn de dakvensters gemakkelijk te openen. De dieven hebben deze maal de brandkast geforceerd en wis ten ongezien met een buit van ƒ,4100 te verdwijnen- Vijf inbraken in een nachl. Gisterennacht is in het villakwartiér te Amersfoort op vijf plaatsen ingebroken, nl. in een woning aan de Heinsiualaan en in vier aan de Barchman Kruytierslaan. De bewoners waren allen thuis, terwijl sommi gen zelfs een hond hebben. Verschillende voorwerpen, w.o. een fiets en een porto- monnaio met ongeveer 16 worden ont vreemd. Een damesschrijfbureau werd zelfs naar buiten gedragen; een bedrag van bij na 50 bleef echter onopgemerkt. In drie der vijf gevallen is een ruit uitgesneden, waardoor het venster geopend kon worden. De recherche meent reeds een spoor van do daders te hebben gevonden. Smokkelen. Zaterdagnacht hebben rijksambtenaren in den bewakingskring Bourtango zeven uit Duitschland gesmokkolde varkens in beslag genomen. Het verkeer mot- Oostenrijk is voorloopig boporkü, langs Oostenrijkschc zijde, tot oen twintig-tal netten, in het bijzonder tot' dio van Wcenen, Gratz, Innsbruck, Nou- tadt, en langs Belgische zijde, tot- die van Brussel en Antwerpen. Wegens het in dienst nemen van dc ka bels naar Hamburg zal het verkeer mot Denemarken waarschijnlijk binnenkort kunnen uitgebreid worden tot al do Belgi- echo en Deensche netten. De administratie denkt den telefoondienst mot Zweden en Hongarije te kunnen openen in Scplem- bor as. Zware sneeuwval in de Alpen. Tot een hoogte van ongeveer 1300 M. ie in do Al pon sneeuw govaAlen on op ver schillende plaatsen js hot noodig geweest* do koeien reeds naar lager gelegen weï- den to voeren. Op den Niesen in het Ber- nor Oborland is op ruim 2000 M. hoogte meer dan 30 c.M. sneeuw gevallen. Brand in petroleum-depots in Italië. In de olicdepots dor „Naphta Oil Co." te Spezia, do Italiaansclio verkoopsorganisa tie dor Shellgroep, is brand uitgebroken. Do depots, do grootste dio do maatschap pij in Italië bezit, hebben oen capaciteit van 30.000 M3. Tot dusver is men het vuur nog niet meestor kunnen worden. BusieBiB, Berichten ONGELUKKEN. JAPAN OPNIEUW GETEISTERD. Typhoon boven Nagasaki. Vijftig personen omgekomen. Uit Tokio wordt gemeld: Het Westelijk deel van Japan is Zondag door wolkbreu ken geteisterd. Te Kosji op het eiland Sjikokoe, zijn tweeduizend huizen overstroomd, waarvan vele werden weggespoeld. Talrijk© sche pen zijn gezonken. Vijftig personen zijn om het leven gekomen. Voorts is ook do stad Nagasaki op het eiland Kioesjioe door wolkbreuken en oen typhoon bezocht. Hier werden vierduizend huizen overstroomd en verscheidene brug gen weggespoeld. Ook hier moeten vijftig menschen zijn omgekomen. Dc schade te Kosji en in het district Na gasaki wordt op vier millioen yen geschat. De verbindingen zijn verbroken. Het spoorwegongeval bij Chamonix. De toestand der Nederlandse he gewonden gunstig. Uit Genève wordt gemeld: Dc toestand der Ncderlandsche toeristen, die bij do spoorwegramp bij Chamonix werden go- wond, is bevredigend. Mevr. Van Oven en de heer Van Voorst van Becsd zijn vrij wel geheel hersteld. De verwondingen van den heer Van Oven waren van ernstiger aard, zoodat hij nog eenige verpleging noodig heeft. Alles gaat echter, do om standigheden in aanmerking genomen, go- heel naar wenscli. De heer Van Oven hoopt dan ook, einde dezer week naar Neder land Co kunnen terugkeeren. Do heer Van Voorst van Bcesd vorzocht ons, melding te maken van do erkentelijk heid der Ncderlandsche gewonden tegen over de directie van het „Hotel dos Alpes' te Chamonix, welke hen zoo liefderijk heeft opgenomen en zich met uiterste zorg en vriendelijkheid aan hen heeft gewijd. Exprestrein New YorkChicago ontspoord Er zouden verscheidene dooden zijn. Een bericht uit Pittsburgh meldt, dat do ex'prestrein New YorkChicago, do z.g. „Broadway Limited", op 22 K.M. ten Wes ten van Altona is ontspoord. De machi nist en de stoker zijn om het leven geko men. Geen der passagiers is evenwed ge wond. Vreeselijk ongeluk in een Fransche badplaats. Drie kinderen omgekomen. Een verschrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in een der badplaatsen van den om trek van Duinkerke. Vier jongens van twaalf tot 14 jaar, ver blijvend in het gasthuis van Bergnes, ver maakten zich op het strand met een tunnel te graven in een berg zand toen plots een inzakking de vier kinderen levend begroef. Men kon slechts één der knapen redden; do drie anderen waren reeds bezweken toen men ze ontgroef. Kazernedak te Livomo ingestort. Tot dusver tien gewonden geborgen. Te Livorno zijn om drie uur gisternacht van do kazerne van het 88ste regiment in fanterie het dak en do zoldering van twee vertrekken ingestort, waarin zeventig sol daten sliepen, die onder de puinhoopen werden bedolven. Brandweerlieden en sol daten namen onmiddellijk de opruimings werkzaamheden ter hand; na verloop van oen uur had men circa tien gewonden ge borgen. Overstrooming in het Odergebied. Do dijk bij Zehden bezweken. Tengevolge van de zware rogons der laatste dagen is do Oderdijk bij Zeilden bezweken, waardoor een groot gebied overstroomd werd. De schade, die bic door aan den oogst is toegebracht, is nog niet te overzien. Int. telefoonverkeer in België. Belangrijke verbeteringen. Belangrijke uitbreidingen en verbeterin gen werden den jongsten tijd in het inter nationaal telefoonverkeer van Belgii bracht. Sedert enkele dagen is Brussel met ondergrondsche kabels rechtstreeks ver bonden met Berlijn, Frankfort, Hamburg en Wcenen. Antwerpen is op dezelfde wij ze verbonden met Berlijn en Hamburg. Nederlandsch OosMndië DE „CALCUTTA" GEZONKEN. Na een botsing op de Calcuttarivier. De bemanning heeft hot schip verlaten. Aneta seint uit Batavia: Hot s.s. „Cal cutta" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", varendo in do Java-Benga- len-lijn, is bij het opstoomen van do Cal cuttarivier in aanvaring gekomen mot hot m. „Rabenfels", van do Hansalijn. Do .Calcutta" is gezonken. Dc boiv.nning vorliot hot schip. (De „Calcutta" is een vrachtschip, groot 55-11 ton. Het schip is gebouwd in 1911 bij A. M. Milla-n and Son Ld., Dumbarton. Het vervoerde geen passagiers. Naar wij vernemen is de „Calcutta" onlangs ver. kocht. Het schip was echter nog niet gel» verd aan den kooper en voer nog voor re kening van de Mij. „Nederland". SPORT WATERSPORT. Wedstrijden op den Westeinder Plas. Zondag hadden op den Wosteindor Plas bij Aalsmeer do jaarlijkscho wedstrijden van de Koninklijke Ncderlandsche Motor- bootclub plaats. Om 1 uur vond de ccrsto start plaats nl. voor. den snelheidswedstrijd mot voor gift voor kajuitjachten tot 12^ M. lengte. Do „Caramba" en „Haarlem" kregen elk tweo minuten voorsprong op don „Pallie ter". Do „Caramba" was het eerst weg on vorgrootto zijn voorsprong gedurende da eerste rondo tot ongeveer 50 M. Do „Pal lieter" gaf reeds op voor de rondo be ëindigd was. Na het ronden van de eerste boei in do 2o ronde kreeg do „Caramba" door het zwaro weer water in den carburator en verloor daardoor den behaalden voor sprong. Na dit geklaard te hebben, werd do achterstand echter ingehaald en omge zet in een voorsprong van ca. 40 Meter, welke voorsprong tot het einde behouden word. Om kwart over 12 werd gestart voor hot kampiocnscliap van Nederland voor opon motorbooten. Er waren drie deelnemers, nl. Walrus, Jcwett en Duno. De Walrus werd do eerste, met een ge middelde snelheid van 28 K.M. per uur. Te 3 uur 15 namen de wedstrijden voor het kampioenschap voor buitenboordmo toren een aanvang. Klas so A voor moto ren met cylinder-inhoud van minder dan 250 kub. c.M. (2 maal do baan) weid go- wonnen door Wassenaar. Klasse IV B leverde een spannenden wedstrijd tusschen de John en Miss Job. De derde boot (eig. stuurm. Doodenhefer) had geen schijn van kans, niettegenstaande deze het eerst door do startlijn ging, ge volgd door do Miss Jos, terwijl do John één minuut te laat startte en daardoor al 500 M. achter was. Bij de eerste boei was Miss Jos reeds voor, doch bij het ingaan van de 2o baan was John eerste met on geveer 100 M. voorsprong, terwijl Dooden hefer geheel uitgeschakeld was en dan ook na dezo ronde opgaf. De John vergrootte geleidelijk den voorsprong, liep de laatsto drie ronden (do baan werd vier maal go- varen) in 8]X') 8 en iets minder dan 8 mi nuten. Do totaaltijd was 31 min. 48 sec., dus ca. 34 K.M. per uur. De wedstrijd C voor hetzolfdo typo, doch met grooteren cylindorinhoud, ging niet door, omdat de tweede mededinger niot kon starten. Do baan was ca. 4500 vM. lang en liep van het startschip aan den Noordwal naar het Eendengat, van daar naar Kudel- staart, dan naar een boei bij Aalsmeer crri naar het starlsehip. Do uitslagen waren-: Snelheidswedstrijd met voorgift voor kajuitjachten tot 12.5 M. lengte (2 maal da baan): 1. Caram' i (dr. W. Hcupken); 2» Haarlem. Pallieter opgegeven. Kampiocnscliap van Nederland voor open motorbootcn (G maal dc baan): L Walrus (eig. stuurm. Suric) (85 pk.) in 5Y min. 40 sec.; 2. Jewctt (eig. stuurm. Abels), 30 pk. 6 cyl. Jewctt in 1 u. 7.15 sec.; 3. Du no (eig. stuurm. v. Ommeren), GO pV. R M. W. Handicap open motorbooten (4 baanron- den): 1. Henry, 2. Nildolyra. Kampioenschap voor booten met buiten boordmotoren, met cylinder-inhoud van minder dan 250 kub. cM. (2 maal do baan): 1. Wassenaar, 2. Honolulu II, 3. Can* Diem.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5