18e Jaargang DINSDAG 30 AUGUSTUS 1927 No. 5656 9e 6ou^a/n£ De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week f 2.50 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week f2.60 per kwartaal. Franco per post f2.95 per kwartaal. Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 9 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewon© advertenfiën 30 cent per regef Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het :r dubbele van het tarief berekend. Kleine advertentiën, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en vet- huur, koop en verkoop fó.50. Bil II[IHER BESTAAT BIT TWEE BLADEN- BU6TER3L&SÜD Volkenbond De Int. Persconferentie. Op de internationale persconferentie die gisteravond gesloten werd, kwam het na een discussie over een aantal beroeps- kwestie van journalisten tot een groot debat over de censuur in vredestijd. Ten slotte werd een resolutie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de openlijke, en in nog grooter mate de geheime censuur in vredestijd een groote hinderpaal vormt voor de internationale berichtenuitwisse- ling en dat zij de toenadering der volken bemoeilijkt. Afgezien daarvan, aldus de resolutie, dat de censuur de verspreiding van val- sche en tendentieuze berichten absoluut niet kan verhinderen, is zij schadelijk voor de regeeringen zelve,, die haar handha ven. De conferentie kan derhalve slechts haar spoedige en definitieve verdwijning wenschen. In zooverre als de censuur in strijd met de principes der persvrijheid in vredes tijd nog hestaat, verlangt de conferentie de invoering der volgende minimale bepa lingen: lo. De telegrammen, die aan censuur worden onderworpen, moeten door des kundigen onderzocht en met den groot sten spoed doorgezonden worden. 2o.. De journalisten moeten van de instructies, welke aan deze deskundigen" verstrekt worden, in kennis worden gesteld, ten einde zich daarnaar te kunnen richten. 3o. Zij moeten van de eventueele schrappin gen in hun telegrammen, alsmede van de vertraging hij het doorseinen in kennis worden gesteld en hun dient gelegenheid gegeven te worden, te beslissen, of zij hun telegram onder deze omstandigheden intrekken dan wel of zij wenschen, dat het doorgeseind zal worden. 4o. De vóór de schrapping vooruitbetaalde kosten moe ten terugbetaald worden. 5o. Alle journa listen moeten zonder uitzondering op vol komen gelijke wijze behandeld worden. De persconferentie werd daarna om half tien gesloten. Duitschland De vlaggcsirijd ie Berlijn. De eerste schade-posten. Het besluit van den Pruisischen minis- ?er-president en van dqn burgemeester van Berlijn om niet deel te nemen aan banketten, enz., welke gegeven worden in hotels, die geweigerd hebben, de rijks- kleuren uit te steken, heeft reeds onaan gename gevolgen voor de betreffende ho tels gehad. Naar een correspondentiebu reau meldt, heeft een groot aantal orga nisaties, die in deze hotels een thee wil den geven, haar hes tellingen geannuleerd, met het motief, dat de leden van de re- [geering en het gemeentebestuur een uit- noodiging om aan een thee in een dier ho tels deel te nemen, van de hand zouden wijzen. Naar verluidt, zou liet hotel Esplanade, in verhand hiermede het plan hebben op- 'gevat om, tezamen met andere hotels, een eisch tot schadevergoeding in te dienen. Den burgemeester was omtrent het in dienen van dezen eisch nog niets hekend, idqck hij verklaarde, dat hij een proces hierover zeer kalm tegemoet zou zien, 'daar geen rechtbank de magistraat zal Verplichten, evengoed als een particu lier zelf uit te maken, welke hotels zij wenscht te bezoeken. Frankrijk De 24ste interparlementaire conferentie. Debat over de ontwapening.^ Gistermorgen hesprak de interparle mentaire conferentie het technische plan &er ontwapening. Munch (Denemarken) verklaarde, dat, als gevolg van de mislukking der bespre kingen tusschen de grooto mogendheden 'de interparlementaire unie het nuttig oor- 'delde een technisch plan uit te werken om 'de mogelijkheid der hewapeningsbeper- king aan te toonen. Hij vroeg de confe rentie dit plan aan de regeeringen aan te bevelen. Deberzeviczy (Hongarije) verklaarde, 'dat de ontwapening geen technische kwes- itie-is, maar een politiek probleem. Volgens zijn meening zouden do ontwapende lan- 'den het hecht hebben over veiligheid te spreken. De overwinnaars moeten de ver dragen eerbiedigen. Mr. Deckers (Nederland) wees op de moeilijkheid hoe vastgesteld moet wor den, wat het strikt noodzakelijke voor de Verdediging van elk land in het bijzonder in en om algemeene regels op te stellen. Hij voegde er aan toe, dat Nederland, dat een klein land, maar een groote kolo niale mogendheid is, geen verbod zou kun- men aanvaarden om onderzeeërs te heb ben, welke niet uitsluitend voor de verde diging van het nationaal grondgebied be- #temd zijn. Sollmann (Duitschland) eischte de vol voering van de belofte betreffende de voor bereiding van een algemeene ontwapening. Het is de eenstemmige wil van de Duit- sche groep der interparlementaire unie om met alle middelen de moreele ontwape ning te dienen. De toenadering zal niet tot stand moe ten komen door de vrijheid van bewape ning van de op het oogenhlik ontwapende naties, maar hierdoor, dat de andere na ties deze ontwapening niet alleen als een voorbeeld aanvaarden, maar ook spon tane pogingen doen om ze te bereiken. De subcommissie heeft bewijzen van dezen wil gegeven. Alle desiderata, bijzonder die van. de vermindering der leger effectieven en van 't materiaal, van de beperking der vloot- bewapening, van het verbod van onder zeeërs en tanks, van lucht- en chemischen oorlog worden door de Duitsche delegatie ernstig aanvaard, op voorwaarde, dat alle naties op voet van gelijkheid worden be handeld. Nog steeds razzia's te Parijs. In totaal 300 arrestaties. De razzia's welke onder de verdachte elementen en vooral onder de buitenlan ders worden gehouden, in verhand met de communistische relletjes der afgeloopen weel^ duren nog steeds voort. In totaal hebben driehonderd arrestaties plaats ge had, waarvan niet minder dan honderd vreemdelingen zijn, die niet in het bezit waren, van do noodigo papieren, zich niet hadden gehouden aan de orden tot het ver laten van het land, of die uit Frankrijk waren uitgewezen en weder clandestien zijn teruggekeerd. Een aantal personen is ook in arrest gehouden wegens het onwettig bezit van vuurwapenen. De meesten dor gearresteerde vreemdelingen zullen zoo spoedig mogelijk over de grens worden ge zet. Engeland Lord Cecil gaat heen. Zijn conflict met de Engelscne ontwapeningspolitiek. Burggraaf Geecil is afgetreden als lid van het Engelsche kabinet. In een schrijven zegt Cecil, dat zijn af treden niet het gevolg is van eenige per soonlijke verschillen. Integendeel gevoelt hij, dat hij den eersten minister en al zijn collega's veel dank schuldig is voor hun hartelijk en welwillendheid. Er heeft zich, zooals Cecil tot zijn leed wezen moet zeggen, een veel ernstiger moeilijkheid voorgedaan, aangezien hij voor zich zelf niet kan verbergen, dat er geen werkelijke overeenstemming hestaat tusschen hem en de meerderheid van hel kabinet over de ontwapeningspolitiek in groote trekken. Cecil gelooft, dat een alge meene vermindering en beperking van de bewapening noodig is voor den vrede van de wereld en dat van dien vrede niet alleen het bestaan van het Englsch rijk, doch ook dat van de Europeesche beschaving afhangt. Hieruit volgt, dat Cecil de beper king van de bewapening als verreweg het meest belangrijke vraagstuk van het oogen hlik beschouwt. Verder is hij overtuigd dat geen belang rijke beperking der bewapening verkregen kan worden, tenzij door internationale -overeenstemming. Volgens zijn oordeol moet de regeering daarom haar krachten in hoofdzaak op het tot stand brengen van een dergelijke overeenkomst richten. Hij wil niet zeggen, dat het ontwape- ningsvraagstuk van grooter belang is dan eenig ander politiek vraagstuk. Veel van hetgeen tijdens do zitting van de voorberei dende ontwapeningscommissie in dit voor jaar is geschied, heeft hem verontrust. Telkens was hij door zijn instructies ge dwongen om in de commissie voorstellen te handhaven, die moeilijk vereenigbaar waren met den ernstigen wensch om de werkzaamheden der commissie met succes te doen bekronen. Voor het grootste ge deelte betroffen deze instructies punten van geringer belang, doch de totale uit werking op de gemoederen der leden van de commissie was zeer ongelukkig en heeft in hooge mate bijgedragen tot het betrek kelijk geringe succes. Desniettegenstaande heeft Cecil, toen de eerste minister hem vroeg om een der En gelsche gedelegeerden op de jongste con ferentie te zijn, daarin toegestemd. Vol gens zijn meening was er weinig twijfel, of er zou oen overeenkomst tot stand ko men en hij geloofdo, dat een overeenkomst tusschen de drie grooto zeemogend heden voor de beperinkg van hun bewapening er veel toe zou bijdragen om de pogingen van de voorbereidende com missie voor een algemeene ontwapening te vergemakkelijken:. Het mislukken van de conferentie zou natuurlijk oen ramp voor de voorberei dende commisie worden. Cecil verwachtte echter geen mislukking. Helaas is_ dit toch geschied en de oorzaken der mislukking zullen wellicht onderzocht worden als het parlement bijeenkomt. Het is thans vol doende om te zeggen, aldus schrijft Cecil, dat ik geen sympathie gevoelde voor do instructie, die ik ontving en geloof., dat een overeenkomst bereikt had kunnen worden op voorwaarden, waardoor geen vitale En gelsche belangen opgeofferd zouden zijn. Het aftreden van Cecil wordt onmiddel lijk van kracht. Hij zal daarom niet naar Genèvo gaan. Rusland Ruslands electrische centrales in gebreke. De Sovjet-autoriteiten te Moskou hebben medegedeeld, dat gedurende ide winter maanden het gebruik van electrischen stroom zooveel mogelijk beperkt dient te worden, in verband met de onmogelijkheid om met de centrales voldoenden stroom te produceeren. Verder is bepaald, dat in de fabrieken het werk een uur eerder moet beginnen en ook een uur eerder ophouden, waardoor eveneens lichtbesparing wordt verkregen. Tevens dient vermeden te wor den, dat tegen den avond gelijktijdig te veel stroom van de krachtstations gevraagd wordt. Een van Lenin's liefste wenschen was de electrificatie van geheel Rusland, het plat teland inbegrepen, en de bolsjewieken heb ben tot nu toe altijd medegedeeld, dat groo te vooruitgang op dit gebied wend gemaakt. Dit besluit maakt dan ook wel een heel eigenaardigen indruk. China. De opmarsch der Noordelijken. Is Nankingbezet. Ofschoon de Chineesche pers te Peking de bezetting van Nanking door de Noorde lijken meldt, is er reden te gelooven, dat slechts kleine henden onregelmatige troe pen den Jangtse zijn overgetrokken, ten einde de spoorwegverbindingen af te snij den. Nabij Anking bevindt zich een groot le ger Woehan-soldalen, dat gebruikt zou kunnen worden als steuii voor de troepen, welke thans tegeu den rechtervleugel van Soen Tsjoeanfang in Noord-Anhwcl strij den. Men verwacht echter niet, dat de Noordelijken zich aan den Zuidelijken oever van den Jangtse -óullen bloot geven. Feng Joe-sjiang zou, naar gemeld wordt, in het geheim terugtrekken in verband met iden druk, welke in Sjangtoeng en Sjili op hem wordt uitgeoefend. Trein door Chineesche bandieten overvallen. Zondagavond hebben bandieten een trein op den Chineeschen Oosterspoorweg over vallen. Do conducteurs werden overrom peld en gewond, de trein derailleerde. Vijf tig Chineesche passagiers zijn weggevoerd de buitenlanders werden beroofd en drie van hen gewond. Amerika Dc crematie van Sacco en Vanzetti. 400.000 tooschouwers langs den weg. Uit Boston wordt gemeld: Omstreeks vierhonderdduizend menschen hadden zich Zondag opgesteld langs den 12 K.M. lan gen weg, dien de lijkstoet den 12 K.M. lan- overschot van Sacco en Vanzetti lot het crematorium moest afleggen. Over het al gemeen is de orde niet verstoord; slechts tweemaal vond er langs den weg een bot sing plaats. Niet meer dan tweehonderd rouwdragenden konden het crematorium hereiken; de overigen konden de motorlijk wagens niet bijhouden. Er vonden geen godsdienstige plechtig heden plaats, doch door mejuffrouw Dono van van het Sacco en Vanzetli-verdedigings comité werd een lijkrede voorgelezen, waar in do terechtgestelden werden beschreven als slachtoffers der meest krasse kapitalis tische wereldheerschappij. bimmeml&bsd KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Aan de groote lijst van op 31 Aug. geschonken onderscheidingen is het volgende ontleend: Bij Koninklijk besluit van 26 Juli 1927 No. 34: is benoemd: tot grootkruis in do Orde van don Neder- landschen Leeuw: Hare Ko ninklijke Hoogheid Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina. Bij Koninklijk besluit van 25 Juli 1927 No 21 zijn benoemd tot Minister van Staat: jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek, oud-Minister van Buitenlandscho Zaken, en jhr. mr. Cb. J. M. Ruys de Bee- renhrouck. Voorzitter van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: lot ridder in de Orde van den N e- derlandschen Leeuw: mr. P. J. M. Schaepman, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te 's-Her- togenhosch; mr. H. M. G. Kloppenburg, kantonrechter te Rotterdam; mr. E. J. G. Goseling, advocaat te Amsterdam. Is bevorderd: tot c o m m a n d e u r in do Orde van Oranje Nassau: dr. H. J. Lovink, oud-voorzitter van den Raad voor do Visschcrij, te A1 p h e n a. d. Riin. Zijn benoemd: tot ridder in do Or de van don Neder1 andschen Leeuw: H. M. J. Blomjous, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Tilburg; mr. M. Slingenherg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem; J. A. Bakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal,, te Menal- dum; dr. L. N. Deckers, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage; G. J. Kuiper, lid van de Tweede Kal mer der Staten-Generaal, te Utrecht; J. Schouten, lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Rotterdam; G. Smcenk lid van do Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Arnhem; J. J. Wintermans, lid van do Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, te Eindhoven; dr. H. Th. 's Jacob, Commissaris der Koninging in do pro vincie Utrecht, te Utrecht; W. G. J. I. Kipp, lid van Ged. Staten v. N.-Brabant, te Megen; jhr. mr. H. G. M. van Nispen tot Panoerden, lid van Gedopu- teerdo Staten van Gelderland, te Arnhem; mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van Arnhem; mr. A. do Jong, wethouder van Rotterdam. Tot Officier in do Orde van Oranj-é Nassau: rector J. P. J. Kok, geestelijk adviseur van den R.-K. Boeren- en Tuindersbond (Federatie van geweste lijke boerenbonden), te Bloemendaal; dr. J. van der Kolk, geneesheer-directeur van het krankzinnigengesticht „Ende geest", te Oegstgeest; mevrouw F. SteenbergenEngeringh, voorzitster van de Federatie van R.-K. Vrouwenbonden in Nederland en van de Internationale Or ganisatie van R.-K. Vrouwenbonden, to Soesterberg; mr. F. J. van Landschot, bur gemeester van 's-Hertogenboscli. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: mevrouw B. van den Bergli"Willing, huize Wiltzangk, te Wassen a ar; B. Jongerius, pastoor, lid van de Commissie tot opbouw van Dren the, te Klazinaveen; pater Felix Otten O.P., lid der Gew. Landstormcomm. „De IJssel", te Zwolle; W. van Kessel, rector algemeen adviseur van den N. Br. Ghr. Boerenbond, te Vught; J. G. v. Wijk, kape laan, seer. v. h. Com. van Actie aartsdio- cees Utrecht, te Soest; P. L. R. van der Drift, kapitein der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur der burgerwachten, te Deventer; H. Dekking, journalist, te Rot terdam; pater Hyacinth Hermans O.P., journalist, te Rotterdam; F. L. A. Bogaerts journalsit, te Brussel; M. M. Pinedo, jour nalist, te Mexico. Tot ridder in de Orde van den Nederlandschên Leeuw: dr. P. C. T. van der Hoeven, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. J. F. M. Sterck, letterkundige, te Haarlem Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: A. C. M. Bergé, rector van het Roomsch-Katholiek gym nasium te 's-Gravenhage; H. Wul'ings, directeur der bijzondere hoogere burger school met 5-jarigen cursus te Voor schoten; W. H. Nijsten, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding in de eerste in spectie, te 's-Hortogenbosclidr. W. Kreuk niet, hoofdredacteur van hel „Maandblad voor het Boekhouden", te Wassenaar; W. Nijhoff, uitgever, te 's-Gravenhage; mr. M. J. F. H. Erens, letterkundige, te Houlhem; Antoon van Welie, kunstschil der, te 's-Gravenhage. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: dr. P. G. de Brouwer, leeraar aan het Roomsch-Ka- thiliek lyceum te Tilburg; mejuffrouw M. J. J. Bots (zuster Albertina), hoofd eoner Roomsch-Katliolieke meisjesschool voor uitgebreid lager onderwijs te Eindhoven; G. L. Wesseling Mzn., administrateur van het Roomsch-Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, te Scheve- Dingen; paler N. A: M. Perquin, voorzit ter der St.-Joseph-Gezellen-Vereeniging te Rotterdam; Aug. Falise, beeldhouwer, te Wageningen; E. Pieters, kunstschilder, te Laren (N.-H.); Th. J. Denijs, concertzan ger, te 's-Gravenhage; G. van der Lugt Melsert, tooneeldirecteur, te 's-Graven hage; Cor Kuiler, dirigent van het orkest van de N.V. „de Groninger Orkestvereni ging", te Groningen; J. H. Hermans, di recteur van het Stedelijk muzicklyceum te Maastricht; A. G. de Neeve, redacteur bij de „Nieuwe Rotterdamscho Courant", te Rotterdam. tot ridder in de Orde van Oran- j e - N a s s a u: J> A. A. M. de Gruyter,^ di recteur der Naamlooze Vennootschap Kon. Industrie en Handelmaatschappij van P. de Gruyter en Zoon, te 's-Hertogenbosch; N. G. F. van Ginkel, directeur der Kon. Nederlandsche Grofsmederij, te Leiden; A. W. Frentzen, direotour van do Naam looze Vennootschap A. W. Sijthoff's Uitge versmaatschappij, te Leidon; Jctse Sprey, houthandelaar, to A 1 p h c n aan don Rijn; 0. M. V. Roothaan, voorzitter der Stichting R- K. Canisius-Ziekcnhuis, to Nijmegen. tot ridder in de Orde van don Nodcrlandschen Leeuw: prof. dr. J. Clay, hoogleeraar aan de Technische Jloogcschool te Bandoeng met buiten-j landsch verlof; thaus te Leiden. Is toegekend de eeremodai 11e verbon den aan de O rdo van Oranje Nassau in Zilver: P. Spil wonende te Rijk, ge- HET VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De Internat, persconferentie gesloten. Lord Robert Cecil treedt uit het Brit- sche kabinet. Hij is het niet eens met Ja ontwapeningspolitiek van zijn collega's. De Oceaanvliegers Broek en Schlec zijn gisteren te Munchen aangekomen. Van daag willen zij doorvliegen naar Constan- tlnope). (Luchtv.,2 de blad). Levinc is onverwacht alleen met de „Miss Columbia" van Parijs naar Londen gevlogen. Algemeene verbazing te Pa rijs. (Luchtv., 2de blad). BIN" 'NLAMD. Koninklijke onderscheidingen naar aan leiding van Keninginne-verjanrdag (1 sto blad). Benoemingen in het Bisdom Haarlem (Kerknieuws, lsto blad). Een rentenier te Capelle aan den IJssel vermoord (Gemengde Berichten, 2o blad). De photo-pagina geven wij in ons vol gend nummor. De Liturgische Dag te Alphen aan den Rijn. (Rijnstreek, 1ste blad). meento Haarlom mor moor, baas in do modelmakerij der N.V. Ijzergieterij en. Machinefabriek „do Etna", to Amsterdam. W. E. Arbouw, werkmeester bij do N.V. Gebrs. van Hoeken's Houthandel, Houtza gerij en -schaverij to Leiden. In Brons: A. J. Stuart, huisknecht in hel klooster Alverna, te Wychcn; H. J. Bronsgeest, kleermaker in dienst van do firma J- B. Bieshaar en Zoon, te 's-Gra venhage; P Neccke, koetsier in dienst van don heer Phs. van Ommeren Jr.. te W a s- s en a ar; J. van der Hulst, timmermans knecht bij de firma Gobrs. Moolenaar, te Lis se; J. de Jong, arbeider op do steen fabriek van de firma van Leeuwen en Boer, to Koudekerk (Z.-II.)J. Weerden- burg, arbeider bij de firma Gobrs. Bode graven, te Nieuwkoop; J. M. Groolen- boer, koetsier bij mevrouw do wed. M- A. H. Dobbelmann, te Noord wijk. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd lot' Pastoor te Rotterdam H. Eli sabeth, den Weleorw. heer M. J. J. Klim mers; tot Pastoor te De Rijp (N.-H.) den Wteleerw. hoer O. J. Boekhorst; tot Loc- raar aan het Seminario Hagovcld to Heemstede den Weleorw. heor O. P. M. Holtkamp; tot kapelaan te Limmon, don Wcleerw. heer O. v. Pouw en tot kapelaan te Maasland, den Woloerw. heer 0. Nijs ten, beide laatnten Neomysten; tot assi stent te Egmond aan Zoo don Weleorw Pater J. M. Hodskens S.M.M. PATERS CARMELIETEN. Het provinciaal kapittel. In het provinciaal kapittel dor paters Carmelieten onder voorzitterschap van den Hoogwaardigen pater dr. Elias Magentiis, prior-generaal der Orde, heden to Zendo ren geopend, werd herkozen als provin ciaal pator dr. Oyprianus Verbeek, en als assistent van den provinciaal pater dr. Titus Brandema en gekozen als dofinito- ren de paters dr. Eugenius Driossen, Fi delia Motternich, dr. Athanasius v. Rijs wijk en Aloyaius van der Staay, tot af gevaardigden der provincie naar hot gene raal kapittel de paters Vi tali us Felix en. Vincentius van Wijk en tot custor pater Lambertus Smeets. „Msbd." Feest van de H. Theresia van het Kindje Jezus, Do Romeinscho oorrespondent van „do Tijd" bericht 26 Aug.: Do H. Congregatie der. Riten heeft door dekreet, goedgekeurd door Z. H. don Paus, bet feest van do H. Theresia van het Kindje Jezus door de algemeene Kerk to vieren, vastgesteld op 3 October van elk jaar als duplex minuB. Dozelfde Congre gatie beeft voorts goedgekeurd do Mis en Office voor dezen feestdag. ONDERWIJS Jubileum Dr. Kramers S.J. Do zeereerw. en zeergeleerde pater dr. Kramers S.J., die dezer dagen zijn zilve ren jubileum herdacht als leeraar aan het Canisiuscollege tc Nijmegen, is tot nu too de eenige Jesuiten-lccraar, die dit jubilcerr- heeft gevierd. „Tjjo/

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1