Een nieuwe Oceaanvlucht De „Pride of Detroit" in 24 uur over den Oceaan tocht twee schepen op zee. Wij trachtten door, tot op groote hoogte te stijgen, boven den regenstorm te komen, doch 't was ons op 3000 meter te koud en wij daalden weer. „Gedurende den tocht van New-Found- land tot Croydon bestuurden Broek en ik om beurten de machine. De aankomst in Engeland. Er is weer een nieuwe non-atlantische vlucht volbracht, alweer van Amerika naar Europa. Het is nl. het vliegtuig de „Pride of Detroit", dat Zondagmorgen om 10.40 i'ur Greenwichtijd te Croydon uit Amerika is aangekomen met aan boord de vliegers Broek en Schlee. Vorige week Dinsdag waren zij uit De troit vertrokken naar New Founlland en Zaterdagmorgen startten zij van Harbour Grave (New Foundland) voor hun vlucht over den Oceaan. De start leverde geen moeilijkheden op; vijf minuten na de start waren zij reeds uit het gezicht verdwenen. Een kwartier later meldde de vuurtorenwachter van kaap St Francis dat hij de machine op een hoogte van 300 M. had waargenomen. De snelheid waarmede de Pride of De troit" vloog was zeer groot. Ook toen was het helder zonnig weer. En, zooals gezegd, den volgenden dag, Zondag arriveerden zij behouden op Croy don, onder groot enthousiasme van het pu bliek, dat de vliegers uit hun toestel sleep ten en op de schouders ronddroeg. De twee Amerikanen, wien men het kan aanzien, dat zij doodelijk vermoeid waren, al probeerden zij zich een air van onver schillige kranigheid te geven, waren lich telijk verbijsterd. Dan, als de opwinding wat luwt, is hun eerste vraag om een ciga- ret. Zij zien er verwilderd en hongerig uit Edward Schlee is een dunne magere, met bruine diep in de kassen liggende oogen en nog het vriendelijkst van de twee. "William Brock, een korte dikkerd, met blonde lok ken en donkerblauwe oogen, schijnt het meest te lijden van de vermoeienis van den inspannenden 24-uurstocht. Hij heeft een innemend gezellig gezicht, nu weggetrok ken met diepe groeven om den neus. Officieele personen waren niet ter be groeting aanwezig. Vanwege de Amerikaansche ambassade was medegedeeld, dat geen officieele verte genwoordiger de vliegers zou komen ver welkomen. De vlucht was een particuliere tocht en geen nationale onderneming. Namens de Britsche regeering was een ambtenaar van het luchtvaartministerie aanwezig. De tweede persoon in officieele functie was de aanwezige leider van het vliegveld, majoor Richard. Het relaas van den tocht. „Gedurende de eerste 18 uur had onze tocht een glad verloop, vertelde Broek, maar tijdens de laatste 1200 mijl was het weer niet zoo gunstig. Wij geraakten een zwaren regenstorm, die verscheiden uren aanhield en het zicht zeer bemoeilijk te Daarna geraakten wij in een mistbank. Toen wij eindelijk land zagen, wisten wij niet waar wij waren. Wij waren juist uit den mist gekomen, toen wij Plymouth zagen en het was ons onmogelijk ons te oriëntee- ren. Toen wij een kuststation zagen, wier pen wij stukken carton uit om naar de juiste richting te vragen Nadat wij die te pakken hadden, ging alles verder van een leien dakje. Wij blijven vandaag in Londen, gaan morgen door naar Miinchen en van daar naar Belgrado". Ondertusschen dringt de menigte meer en meer op. Het is duidelijk, dat Broek aan het einde van zijn krachten is. Snel wordt ruim baan voor hem gemaakt. Hij wondt binnen gebracht in een der bureau-gebouw tjes, waar hem een opwekkend middel wordt toegediend. Hij schijnt een instorting nabij. Zijn kameraad Schlee vertelt nog het volgende; „Wij wisten niet, dat wij Ierland reeds gepasseerd waren. Ten gevolge van den mist hadden wij nog geen land gezien en toen wij eindelijk de kust zagen naderen, konden wij niet anders denken, of het was ergens in de buurt van Valentia (aan de Z.W.-punt van Ierland). Zoodoende wisten wij niet. dat Engeland Engeland was en cmdat wij er niet meer wijs uit konden worden, wierpen wij onze briefjes over boord. Eerst nadat de kustwacht in groote letters in het zand had neergeschreven, waar wij waren, werd ons de juiste positie duidelijk. Toen wij voor het eerst land za gen, vlogen wij op een hoogte van een kleine 2000 M. „Wij zagen gedurende onzen Oceaan- De reis om de wereld in recordtijd. „Wat het doel is van do vlucht? Well, wij willen per vliegtuig een reis om de we reld maken en het record, dat op acht en twintig dagen staat, flink kloppen. „Wij interesseeren ons beiden buitenge meen voor de aviatiek en wij willen er alles voor doen wat wij kunnen, om het vliegen te bevorderen. Reeds jaren was ik trou wens van plan een reis om de wereld per vliegtuig te ondernemen. Ons toestel is uit gerust met de nieuwste uitvindingen op het gebied van de luchtnavigatie. Wij gaan morgen door naar München. Dan verder via Belgrado. Bagdad, Rangoon, Tokio en Honoloeloe. De tocht van Toki naar de groote eilanden halverwege den Stillen Oceaan gelegen, zal onze eerstvolgende lan ge afstandsvlucht zijn. Wij moeten dan den afstand van 2480 mijl afleggen. De tocht dien wij nu volbracht hebben is 2350 mijl. Wij deden hem in 24 uur." Nog eenige ververschingen worden ge bruikt en dan gaat het met een hoeraatje naar de gereedstaande auto's, die hen naar het Savoyhotel zullen brengen en wat van meer belang is, naar het bad en zachte bed Zij lieten er zich niet lang door lokken. Na om half twaalf naar bed te zijn ge gaan stond Schlee kort na eenen op en ging om half twee per auto een tour door Lon den maken om iets van ide stad te zien. Hij had slechts anderhalf uur geslapen. Broek bleef langer in de veeron en stond om vier uur op. Intusschen was Schlee van zijn tocht teruggekeerd, waarop beiden naar Croydon vertrokken, om de machine eens te inspecteeren. Het toestel en motor werden grondig nagezien. Om half acht waren zij in het hotel terug, dineerden rustig en begonnen toen wel iets van ver moeidheid te merken. Kort na den maal tijd zochten zij dus hun kamers weer op de boodschap achterlatende, om hen om half zeven te wekken Verondersteld werd dat zij heden ongeveer tegen acht uur Croydon op hun verderen tocht over het continent zullen verlaten. Het toestel en de piloten. Het toestel is een Stinson-Detroiter een dekker met een lading van 355 Amerikaan sche gallons benzine, voldoende voor meer dan 35 vlieguren, zoodat er nog genoeg benzine aanwezig was voor tien uur vlie gen. Een vlieger, om bij noodlanding op te laten, een kleine draadlooze zendinstallatie en een rubbervlot. dat bij een eventueele noodlanding op zee gebruikt kon worden, behoorden tot den inventaris. Met het zoe ken naar de juiste richting zijn ongeveer drie uur verloren gegaan. Het is duidelijk, aldus besluit de deskundige, dat de vliegers nog het zwaarste gedeelte van hun vlucht voor den boeg hebben. Central-News geeft nog de volgende bij zonderheden omtrent de beide vliegers- William Brock is een Engelschman. gena turaliseerd in Amerika, die reeds in zijn geboorteland als vlieger befaamd was. Edward Schlee is oliehandelaar uit De troit. Hij is president van de Wayco Oil Company of Detroit. Hij staat bekend als een goed piloot en acht zich volkomen in staat om in 15 dagen rond de wereld te vliegen. De vliegers namen de route, ge volgd door Alcock en Byrd op hun tocht van Harbour Grace over den Atlantischen Oceaan. NOG MEER OCEAAN-VLUCHTEN. Om den prijs van Detroit. Volgens een telegram uit New York is de vlieger Stolz Zaterdag van Detroit op gestegen om te trachten een non-stop vlucht naar Engeland te maken teneinde den prijs van Detroit te winnen. Op dit bericht zijn ook de vlieger Wil les en de heer Wood, een koopman uit De troit, die alles gereed hadden om bij gun stig weer terstond te kunnen starten, plot seling opgestegen om zich den prijs niet te laten ontgaan. SPORT ËN WEDSTRIJDEN. FINANCIEN EN OECONOMIE. Bossche Hanzebank. Curatoren in het faillissement der Cre- dietvereeniging „De Hanzebank" te 's-Her- tógenbosch deelen mee, dat aan crediteu ren der curanda nogmaals 15 procent zal worden uitbetaald. Na afloop van jaren zal nog een elotuit- keering van 5 tot 10 procent- kunnen wor den gedaan, waarmede het pleit dan echter zal zijn beslecht. Tevens deelen zij mede, volgens het „D. v. N.-Br.", dat aandeelen Bossche Hanze bank totaal waardeloos zijn en daarop geen uitkeeringen hebben plaats gehad noch plaats zullen hebben. SyRGERLÜKE STAI8B LEIDEN. Ondertrouwd: A Huisman jm 30 jaar en A. van Heusden jd 31 jaar I. van Ees jm 26 jaar en M. A. J. Bosselaar jd 28 jaar Th. J. G. Docher jm 26 jaar en F. H. Hibma jd 25 jaar D van Eg- mond wedr. 64 jaar en S. v d. Steen jd 50 jaar W. van Heusden jm 33 jaar en W. P. Raadsen jd 26 jaar T Eradus jm 24 jaar en M. de la Rie jd 20 jaar J. A. M. van Oijen jm 26 jaar en EL J. M. van Kerkhof jd 21 jaar J. Th. Hensing jm 22 jaar en H. van Kuyeren jd 21 jaar W. C. v. d. Mark jm 22 jaar en M. C v. d. Berg jd 20 jaar N. Sira' jm 24 jaar en A. Olivier jd. 20 jaar W. J. J. Hakkaart jm 24 jaar en M. Uljee jd 23 jaar. LUCHTVAART. EEN LUCHTDIENST SEV1LLA— BUENOS-AYRES. Met drie Zeppelins. Eckener heeft na zijn terugkeer uit Ar gentinië te Lissabon aan eenige journalis ten medegedeeld, dat tusschen Sevilla en Buenos-Ayres een regelmatige Lichtdienst zal worden onderhouden door drie Zep pelins, die elk veertig passagiers zullen kunnen vervoeren. Het staat evenwel nog niet vast, wanneer deze dienst geopend zal worden. Ongerustheid over Redfern. Uit Brunswick (Georgia), wordt ge seind: Er bestaat groote ongerustheid over den vlieger Bedfern, die een vlucht van 4600 mijl van Brunswick naar Brazilië ondernomen heeft. Men vreest, dat hem hetzelfde lot beeft getroffen als de drie vliegers, die van Californië naar Honoloe loe vertrokken. Sinds Redfern Donderdag om 13.46 van hier vertrok, zijn er namelijk geen direc te berichten van hem ontvangen, ofschoon een onbevestigd draadloos bericht zegt, dat een schip hem Donderdagmiddag op 300 mijl ten Oosten van do Bahama-eilan- den beeft waargenomen. Redfem's vrouw is verslagen. De vlieger hoopte Bio de Ja neiro Zaterdag ongeveer middernacht te bereiken. VOETBAL. NEDERLANDSGHE VOETBALBOND De Jaarvergadering. Gisteren werd in het Jaarbeursgebouw te Utrecht de jaarlijksche algemeeno ver gadering van den N. V. B. gehouden. De „Crt." geeft hierover volgend verslag: In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de beer Kips, dat het afgeloo- pen jaar buitengewoon gunstig is geweest. Hulde werd gebracht aan Heracles, die het nationale kampioenschap heeft behaald- Spr. meende dat dit jaar in het teeken van de verbetering van spelkwaliteit heeft ge staan. In het verleden is te weinig aan dacht geschonken aan de opkweoking van jonge spelers, waarin nog meer verbete ring zal worden gebracht. Het verheugde den voorzitter, dat het Olympisch voetbal- tournooi zal doorgaan, waarvoor hij de toewijding van alle afgevaardigden inroept Van de bestuursleden, de hoeren Hirsch- man en Verwoerd, was bericht van ver hindering binnengekomen. De bespreking van het jaarverslag vor derde ongeveer 5 uur. De lieer Drilling becritiseerde 't systeem, waarop het wedstrijdprogramma wordt vastgesteld. In het afgeloopen seizoen is het gebeurd, dat op 31 Januari bijna alle eerste klasse vereenigingen haar program ma hadden afgewerkt, hetgeen financieel een belangrijk nadeel voor de eerste klas- sers beteekent. Ook het feit, dat uit- en thuiswedstrijden kort na elkander gespeeld werden, achtte spr. onjuist. De eerste klas- sers hebben mede daardoor een slecht sei zoen achter den rug. Ook bij het aanwijzen van de plaatsen voor buitengewone wed strijden, als van Olympische elftallen etc., dient men met de belangen van do vereenL gingen ter plaatse rekening te houden. Mr- Schoon becritiseerde de rechtspraak in den N. V. B. De heer Joha was ontstemd over de wij ze waaEpp in het afgeloopen jaar een be stuursverkiezing plaats had gevonden. Spr. ontraadde de verplichte verzekering voor voetballers en vroeg of dat niet strijd is met de amateursbepalingen. De heer Sajet achtte het onjuist, dat het bestuur bij den Tsjechischen Voetbalbond heeft aangedrongen op het doorgaan van den landenwedstrijd, hoewel de Tsjechen verklaard hadden, geen behoorlijk ama teur-elftal op de been te kunnen brengen. Dr. Ter Bals vreesde, dat een hooge uit- keering aan spelers bij ongevallen, tot si mulatie aanleiding zal geven. De heeren Kruizinga en mr. Passtoors slolen zich ten deele aan bij de critiek wat de strafbe- rechting betreft. Aan het slot van de ver gadering werd een motie aangenomen, waarin do wenschelijkheid wordt uitge sproken, voorwaardelijke straffen voortaan niet te publiceeren, zoolang deze straffen niet ten uitvoer zijn gebracht. Eenige afgevaardigden vonden het onbe grijpelijk dat bij de commissie van beroep een dossier was zoekgeraakt, hetgeen de voorzitter betreurde- Maatregelen zijn ge nomen om herhaling te voorkomen. Wat de samenstelling van het wedstrijd- programma betreft, gaf de voorzitter de toezegging, dat daar inderdaad verbetering in zou worden gebracht. Verzekering van voetballers achtte hij in ieder geval ge- wenscht. Wat bet doorgaan van den lan denwedstrijd NederlandTsjechoslowakije aangaat, handhaafde de voorzitter zijn mcening, dat inderdaad bij niet doorgaan van den wedstrijd de goede naam van Tsjechoslowakije zou zijn geschaad. Bij de behandeling van bet financieele gedeelto van het jaarverslag bestreed de heer Drilling do noodzakelijkheid van een heffing aan de vereenigingen. De hond heeft thans een bezit van minstens ƒ160.000 en volgens spr. gaat het niet aan, voort durend meer reserves te kweeken. Mede namens de W. E. K. diende de heer Dril ling een motie in, waarin bepaald werd, dat geen'heffing zou worden opgelegd, in dien de N. V. B- een exploitatiewinst maakt van 15.000, die spr. noodig acht voor den uitbouw van den bond. Do voorzitter ontraadde deze motie, waaromtrent de afgevaardigden zich, vol gens hem, geen oordeel konden vormen, zonder een volledige toelichting. Hij gaf in overweging de motie ter bestudeering in handen te stellen van de financieele com missie, waartoe met 4917 stemmen be sloten werd. Een volgend voorstel van den heer Dril ling om de heffing van de begrooting van het komende jaar te schrappen, kon even eens geen meerderheid vinden, waarna die begrooting in haar geheel onveranderd werd goedgekeurd. De commissie van beroep werd herko zen, terwijl in de financieele commissie de heer Moorman werd gekozen in de vaca- ture-v. Calcar. Een voorstel van de protest-commissie, om, wanneer door de geheele protest-com missie, op een zitting, de meening van een scheidsrechter niet wordt gedeeld, anders te beslissen dan het H. R. aangeeft, (d.i. dat een verklaring, van een scheidsrechter onaanvechtbaar is) werd in beginsel aan genomen. Een commissie werd benoemd, die voor 1 Januari 1928 rapport heeft uit te bren gen of verdere decentralisatie van het be stuur gewensebt is. In deze commissie wer den benoemd de heeren Moorman, Lamey, Valkema, Bockmculen en Hollweg, waar aan door het bestuur 2 leden zullen wor den toegevoegd. Uit do samenstelling van deze commissie mag worden afgeleid, dat men zeer waar schijnlijk tot decentralisatie zal geraken. Een voorstel van afdeeling V. om de ath- letiek-kampioenschappen van den N. V. B. in 1928 in Groningen te doen houden, werd aan do athletiekcommissio ter afwikkeling gezonden. Een zeer langdurige discussie werd ge houden betreffende de te hooge scheids- rechters-declaraties, waarbij verschillende sprekende voorbeelden werden genoemd. In totaal werd dit jaar 32-000 door scheidsrechter gedeclareerd, wnerbij dan rekening gehouden dient te worden met het feit, dat daaronder vele plaatselijke wed strijden zijn. Een commissie werd be noemd, die zal nagaan of het mogelijk is daarin verbetering te verkrijgen. Intusschen zal een scherpere controle dor scheids- rechters-declaraties worden uitgeoefend. Hoewel het bestuur van meening is, dat het wenschelijk is na eenigen tijd het aan tal elftallen in de derde klasse tot 10 te verhoogen, zal daarvan voorloopig wel niets komen. Om excessen te voorkomen heeft het bestuur besloten, het spelen van wed strijden tegen z.g. toerelftallen aan de goedkeuring van het bestuur te onderwer pen. Een aantal reglementswijzigingen wer den goedgekeurd. De voornaamste daarvan zijn, dat van heden af door een vereeniging niet meer mag worden deelgenomen aan wedstrijden, waarvoor prijzen beschikbaar gestold worden voor reclame-doeleinden. Een vereeniging dient zi<?h to onthouden van elk beroep op een andere rechtspraak dan die van den N. V. B., in gevallen van hil met den N- V. B. een erkenden bond of een toegelaten vereeniging, op straffe van vervalling van het lidmaat schap. Bij de rondvraag bracht de heer Hoh- mann een bijzonder geval ter sprake. Tij dens het onderzoek van een geschil tus schen Spartaan en Blauw "Wit is uit de no_ tulen van een bestuursvergadering van Blauw Wit gebleken, dat door haar voor zitter aan de Spartaan een bedrag is aan geboden, om de toestemming van deze ver eeniging te verkrijgen, tegelijkertijd met baar den competitiewedstrijd Blauw Wit- Stormvogels to doen plaats vinden. Door Blauw Wit is nog niets betaald. Gevraagd werd of zulk een handeling niet in strijd is met de amateursbepalingen. De heer Kips deeldo naar aanleiding daarvan mede, dat aan het afdeelingsbestuur een her nieuwd onderzoek is opgedragen. Om ruim acht uur werd do vergadering, die oon halfelf begonnen was, gesloten. Om den zilveren bal. Te Rotterdam zijn gisteren de wedstrij den om den Zilveren Bal aangevangen- De uitslagen luiden als volgt: H.V.V.V.O.C, 02; H.B.S.Excelsior 15; SpartaD F.C. 4—2. Verder speelden het Olympisch Elftal Rood tegen het Olympisch Elftal Blauw 53 en Olympisch elftal groen tegen Olym pisch elftal wit 11. De Olympische ploegen waren als volgt samengesteld: Rood: v. d. Meulen, H-F.G., doel; Haak, Stormvogels en Van kol, Ajax, achter, Verlegh, N.A.C., Massy, Roermond en Van Heel, Feijenoord, midden; Elfring, Alcma- ria Victrix, Smeets, H.B.S., Kluin, A.G.O, V.V., Ghering, Longa en Weber, Sparta, voor- Wit: Quax, A.D.O., doel; Van Run, P.S. V. en Van der Zalm, V.U.G., achter; Van Nus, U.V.V., Van Boxtel, N.A-G. en Krom, R.G.H., midden; Schipper, Heracles, Kools, N.A.C., Bogerman, Sparta, Volkers, Ajax en Brugman, R.G.H., voor- Blauw: Thijssen, Stormvogels, doel; Bul Jr., Feijenoord en Stuve, Enschedé, ach ter; Do Ridder, Sparta, Anderiessen Jr. Ajax en Schreurs, Roermond, midden Gerritse, Blauw Wit, Ruicli, D.F.C., Free ze, Heracles, Barendregt, Feijenoord en v. d. Berg, H.F.G., voor- Groen: Do Boer, Ajax, doel: Lelyveld U.G., v. d. Pol, N.A.G., achter; Geutskens, R.G-H., Dinkla, E.D.O. en Van Leersum. V.U.C., midden; Lommen, Roermond, Koo nings, Feijenoord, Dill, V.U.G., Tap, A.D.O en Van Gelder, V.U.C., voor. Dc Engelsche League. Zaterdag zijn do wedstrijden van do En gelsche Football Association begonnen. De uitslagen van do eerste klasse luiden: 0—3 2—1 5—1 2—1 Aston VillaLeicester City Blackburn R.'Burnley BuryArsenal Cardiff CityBolton Wand. Perby CountyW. Ham Un23 EvertonSheffield Wedu 40 HuddersfieldNewcastle Un1 Manchester Un.Middlesbrough 30 Sheffield Un.Liverpool 11 SunderlandPortsmouth 33 Tottenham H.Birmingham 10 De uitslagen van de tweede klasse lui den: BaxnsleyHull City 11 BlackpoolSwansea Town 22 FulhamPreston N. E22 Grimsby TownClapton Orient 32 Notts CountyBristol City 12 Oldham AthlW. Bromwich Alb. Port ValeNotts Forest Arolbekerwcdstrijden. Gistermiddag zijn te Amsterdam do wed strijden om den Arolbeker voortgezet. Do uitslagen waren als volgt: A.F.G.D.E.C. 0—4; V.V-A.Z.A.C. 0—3; Finale: D.E.C, Z.A.C. 02, zoodat de Arolbeker ge wonnen is door Z.A.C. (Zwolle). Po!?fr>nec!e voetbalwedstrijd. De gisteren te Enschedé gespeelde voet balwedstrijd der politie-eftallen Oost-Ne derland versus West-Duitschland, is door de Duitsche politie met 43 gewonnen. R. K. FEDERATIE. R.K. V. V. „Lisse" Nederlaagwedstrijden. „Lisee"Doss. I (Amsterdam) Wanneer beginnen wordt gefloten trapt Doss af, maar „Lisse" neemt den aanval over oen gaat vlug op het Doss- doel af, waar de keeper in goede condi tie is Maar toch moet hij na vijf minuten visschen, als Buschman doorspeelt naar v. d. Vlugt, die de Doss-achterhoede pas> seert en onhoudbaar inschiet (10). Lisse is voor rust steeds iets in do meerderheid en zit dikwijls voor het Doss-doel, maar men loopt elkaar te veel in den weg, waardoor goals uitblijven. De enkele uitvallen van Doss worden steeds door A. Buschman en Beijk en in laatste instantie door den keeper om bals gebracht. Eens passeert A. v. d. Zwet de heel Doss-achterhoede, ook don uitloopenden keeper, maar hij schiet den bal tegen de paal en het leer wordt weggewerkt. Dan geeft Oelelaar door aan Elfring, die niet talmt maar den keeper het nakijken geeft (20). Met dezen stand rust. Na dc rust heeft Doss het voordeel van wind en zon. Het spel is daardoor meer verdeeld. Al spoedig weet do midvoor met een pracht goal den stand op 21 te bren gen. Lisse gooit er dan nog een schepje op; maar do Doss-keeper is niet te overrom- i pelen. Als er einde geblazen wordt is de stand nog 21. De voorhoede van „Lisse" speelde wel wat te peuterig, uitgezonderd A, Zwet, die verschillendé mooie voorzetten gaf. Elfring had geen geluk met schieten Verder werd er goed gespeeld. „Lisse" II won met 50 van Doss II. ReadingChelsea 12 SouthamptonStoke City 36 S. ShieldsLeeds Un15 WolverhamptonManchester G. 22 KORFBAL. Jubileumwedstrijden „Wosterkwartier". Gistermiddag zijn door do korfbalclub Westerkwart lor", ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op haar terrein aan het Van Beuningenplein te Amsterdam wedstrijden georganiseerd. Deelnemende vereenigingen waren: Excelsior (Hilver sum), kampioen 1926, Het Zuiden (Rot terdam) kampioen 1927, D.T.V. Amster dam en Wosterkwartier. Er werd gespoeld in half competifiosysleem. Excelsior won den eersten prijs Hoewel zij oen gelijk aantal punten behaaldo als Het Zuiden, bo sliste hot doolgemiddelde in doze- 2. net Zuiden, 8. Weslcrkwartier ,4. D.T.V. De D.T.V.Westerkwartier 0—1, Excelsior -D.T.V.; Het ZuidenWestorkwarlier 1 0; D.T.VHet Zuiden 52; Excelsior Westerkwartier 41; Het ZuidenExcel sior 43. LAWNTENNIS. Het int. kampioenschap van Zwitserland. Timmer wint te Luzern Onze landgenoot Timmer heeft te Luzern gisteren een zeer fraai succes behaald door het heeren-enkelspel van het interna tionaal tenniskampioenschap van Zwitser land als winnaar te beëindigen. De finaio bracht hem tegenover den Deen Worms, die in drie sets werd verslagen, n.l. met 63, 6—4, 6—2 In het heeren-dubbelspel, waarin Tim mer en Wetselaar eveneens den eindstrijd bereikten, moesten beiden de meerderheid erkennen v. Fischer en Worms, die er hard voor hebben moeten vechten. Deze strijd, die spannend en fraai was, werd in ijf sets beslist. WIELRIJDEN. Algemeene vergadering N. W. B. Gisteren werd te Utrecht een bijzondere algemeeno vergadering gehouden van den Ned. Wielerbond. Als eenig punt van be handeling vermeldde do agenda de be stuursverkiezing. Na de opening bleken diverse afge vaardigden. die over alerlciaangelegen heden met betrekking tot bepaalde caiuli- daten het woord wilden voeren, van opinio te verschillende met voorzitter Adrian, die direct tot stemming meende te kunnen overgaan. Na eenig heftig gedelibereer werd dan gestemd over de functie van eerste-voor- zitler, waarvoor mot 109 stemmen gekozen werd de vroegere voorzitter, do heer Kolfschoten te Edain. De heer Adrian ver kreeg 39 stemmen Naar een der bestuurs leden namens don heer Kolfschoten vooraf had verklaard, zou deze zijn functie slechts aanvaarden, wanneer het secretariaat naar Amsterdam werd verplaatst. Dat werd na eenig aarzelen door den heer Hirschman toegezegd. Tot tweede-voorzitter wordt herbe noemd de heer Jansen, die 94 stemmen op zich vereenigdo tegen den heer Ad-ian 53. Als secretaris-penningmeester wordt met 95 stemmen herkozen dc heer Hirsch man. De heer Fokkinga kreeg 41 en de heer Zwiep 3 stommen (9 b'anco). Voor de functie van 2e secretaris had de stemmnig tot resultaat: Hoornberg 53, Adrian 41 en Etol 52 stemmen, zoodat de heer Adrian afviel en een herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Hoornberg en Stol, De heer Hoornberg werd met 93 tegen 15 stemmen herkozen (1 blanco, 39 ongeldig). De vclo ongeldige stemmen waren een gevo'g van een ver gissing van don afgevaardigde van Zuid- Holland, die een verkeerden naam (geen candidaat) voor deze functie op 't stem biljet invulde. Deze vergissing heeft ech ter, naar men gemakkelijk kan uitrekenen, geen invloed gehad op den fcitelijken uit slag der herstemming. De drie overige zittende bestuurderen, deheeren Douwcs. Darmstadt en mr. Van Hooff werden als commissarissen met groote slemmenmoerderhcid herkozen. Het col ledige resultaat der bestuursver kiezing is dus. dat, met uitzondering van den lieer Adrian, die als voorzitter ver vangen werd door den heer Kolfschoten, het huidig besluur in zijn geheel is herko zen. Hot feit, dat de hoer Adrian in geen enkele der drie functies, waarvoor hij candidaat was, word gekozen, zal wel door weinigen zijn verwacht. „Dg Crt." Van de Rijswijkschc baan. Do uilslagen van gisteren luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs over 800 M.: Ie serie Vos; 2e serie Wildschut; 3o serie Zonneveld; 4e serie Heskes. Ie halve beslissing: 1. Vos; 2. De Leur; 2e halve beslissing: 1. ZonnovoW. 2. Hes-, kcs. Beslissing: 1. De Leur; 2 Vos, op 1 lengte; 3. Heskes, en 4. Zonneveld. Wedstrijd voor amateurs over 20 K M.:

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7