keiEiSBsgeiie SerieMesi ONGELUKKEN. Door de tram gegrepen. Onbekende man te Sckcvoningen gedood. Gisteravond omstreeks halftien vond op don Badhuisweg te Scheveningen een ern stig ongeluk plaats. De mo'orwagen van de z.g. blauwe tram g»eep een man, die de rails wilde oversteken, met het gevolg, dat hij zwaar gewond werd opgenomen Weldra is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. Het slachtoffer is een naar schatting 45-jarig man, wiens iden titeit echter hedenavond om twaalf uur nog niet kon worden vastgesteld. Het tramverkeer ondervond geruimen tijd vertraging. Dogcart rijdt te v/ater. Een twaalfjarig meisje dat lag te slapen, kon niet meer word en gered. In den afgeloopen nacht is ter hoogte van Laag-Soeren een dogcart met drie per- eonen in het ApeldoornDierensche ka naal gereden, waarbij een 12-jarig meisje verdronk. De carroussel-houder Bosveld keerde met zijn dogcart, waarop behalve hij, zijn vrouw en een buurmeisje gezeten waren, van het Koninginnefeest te Laag-Soeren in stikdonkeren nacht huiswaarts. Even buiten Laag-Soeren constateerden zij „ver keerd" gereden te zijn. Op den smallen weg die ter plaatse vlak langs het kanaal loopt, wilde men met het karretje draaien, het paard schrok en liet achteruit het ka naal in. Het echtpaar Bosveld wist tijdig van het karretje te springen, het buurmeis je, dat slapend in de wagen lag, geraakte echter te water. Alle pogingen om haar op het droge te brengen mislukten. Eerst na een halfuur werd haar lijk opgehaald; de levensgeesten waren echter geweken. Auto tegen een boom. Gisteren is op den Utrechtscheweg al- bier een auto-ongeluk gebeurd. Een 29-ja- rige Hagenaar reed met groote vaart in de richting Oosterheek, toen eensklaps een band sprong, waardoor hij de macht over het stuur verloor. De auto reed tegen een lantaarnpaal, welke afknapte en slingerde daarna nog een 25 meter verder den weg op. De bestuurder sloeg uit den wagen en kreeg verwondingen aan béenen en achter hoofd. Hij werd naar het Elisabethgasthuis gebracht. Na verbonden te zijn kon hij naar huis vervoerd worden. De auto werd geheel vernield. De Hagenaar had den nacht in een hotel alhier doorgebracht en zich toen versla pen. zoodat hij den trein miste. Omdat hij per se in de residentie moest zijn had hij inderhaast een auto genomen. Botsing tusschen auto en tram. Omstreeks kwart over twaalven Zater dagmiddag ontstond op den Hartsveldsche- weg te Diemen, een botsing tusschen de Gooische stoomtram en een auto, waarhij gelukkig geen slachtoffers te betreuren zijn. Een vrachtauto, vol geladen met aard appelen, kwam uit de Krijtsstraat, een zij straat van den Hartsveldscheweg, gereden. De chauffeur heeft vermoedelijk de tram niet hooren aankomen, met het gevolg, dat de auto in het midden door de locomotief werd gegrepen en acht meter over het trottoir en de trambaan werd meegesleurd. Het trottoir werd vermeld. De auto is zwaar beschadigd, de locomotief daaren tegen licht. De politie stelt een onderzoek in, aan wien het ongeval is te wijten. Ongeval in een motorboot te Rotterdam. Zaterdagmorgen te kwart voor achten ontstond een ontploffing in de motorboot „Spetsvan de Graanelevator Mij., welke in de Zalmhaven te Rotterdam lag. In den stuurstoel bevond zich de 22-jarige schip per G. F. en in de kajuit de 18-jarige dek- iknecht H. S. De schipper zag plotseling een vlam en onmiddellijk daarop hoorde hij een hevigen knal. De man werd uit de stuurkast geslingerd en kwam op de voor plecht neer. De knecht, die zich in de na- heid v. d. motor bevond, bekwam ernstige brandwonden aan handen en gelaat. De explosie was zóó hevig, dat de kajuit uit •lkaar werd gerukt en de achterplecht om boog werd gedTukt. Vermoedelijk is de ont ploffing ontstaan door een terugslag in den motor, waardoor deze ontbrand is en de benzinedampen vlam hebben gevat. Bei de gewonden werden per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. De schipper kon, na ver bonden te zijn, naar huis gaan, doch de dekknecht moest worden opgenomen. Bij het bramenplukken verongelukt. Te Blerick is het 10-jarig zoontje van den beer C., uit Hout-Blerick bij het bramen- plukken in de Maas gevallen. Voordat men 'den jongen op het droge kon brengen, was hij reeds overleden. Bij het zwemmen verdronken. Aan het strand, tusschen Vlissingen en Koudekerke, is een 30-jarige man. bij af gaand water, hij bet zwemmen verdronken. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Kinderen verdronken. Gistermorgen is de 8-jarige G. Berry, die zich bij haar vader, den eersten stuur man van het stoomschip „Maresfield" be vond, wolk schip in het dok van de firma Wilton lag, in een onbewaakt oogenhlik te water geraakt en verdronken. Twintig mi nuten na het ongeval werd het lijkje van bet meisje door leden van de bemanning piet een dreg opgehaald. Sedert Zaterdagmiddag twee uur werd Pit de ouderlijke woning aan den Zinken- (weg vermist do 6-jarige A. Seekles. Het £entjo was gaan hoepelen, doch niet meer teruggekeerd. Toen het des avonds nog ■iet terecht was, werd bij de politie op sporing verzocht. Een surveillecrend agent 1 zag 's middags in de Persoonsliaven een hoepel drijven. Hij waarschuwde de ri vierpolitie en deze ving aan met dreggen- Korlen tijd later werd het lijkje van den jongen opgehaald. Cafébrand te Haarlem. Zaterdagavond laat is vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting brand ontstaan in bet perceel Groote Houtstraat 176 te Haar lem, waar gevestigd is Café „Gentral". Het vuur werd op den zolder door den kok ontdekt in het kamertje van. den huis knecht. Do caféhouder, de heer G. M. W. Hartje, heeft, geholpen door zijn personeel en vele voorbijgangers, de cafézaal vrijwel geheel kunnen leegsleepen. Het vuur woed de op de eerste verdieping en op den zol der, die geheel uitbrandden. De cafézaal kreeg ernstige waterschade. De brandweer, die krachtig ingreep met de onlangs aangeschafte motorbrandspuit slaagde er in te voorkomen, dat het vuur naar de belendende gebouwen oversloeg. De autogarage der firma Du Rieu had men uit voorzorg reeds ontruimd. Dit perceel kreeg echter veel waterschade. In de Haarlemsche hoofdstraten hebben duizenden kijklustigen het schouwspel van den uitslaanden brand gadegeslagen. De pachter was verzekerd, evenals de eigenaresse van het perceel, mevrouw Van den Berg. Het personeel van „Central" was evenwel niet verzekerd; alles wat op hun kamertjes lag, is een prooi der vlammen geworden. Tijdens het blusschen werd een brandweerman door rook bevangen; hij moest geholpen worden door den ongeval- lendienst. Een woesteling aan den gang. De 47-jarige stucadoor T. H. te Rotter dam kwam Zondagmiddag in oen logement in de Tweede Lombardstraat. Zonder eeni- ge aanleiding greep hij den 58-jarigen las werkman A. M. heet en smakte hem tegen den grond. Met inwendige kneuzingen en een bloedend rechterdijbeen werd M. opge nomen en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De stucadoor, die zich als een wildeman had gedragen, is in ar rest gesteld. Een driftige luitenant. Zaterdagmiddag te ongeveer twaalf uur moest de autobus, welke op Barneveld rijdt, in verhand met het verbeteren van den Hoogeweg langzaam rijden. Voor deze bus reden nog een andere autobus en een paar boerenwagens. De opzichter van de straat- makers gaf aan den chauffeur K. permis sie achter deze andere voertuigen aan te rijden. Van tegenovergestelde zijde kwam een afdeeling Veld-artillerie uit Utrecht aan, welke terugkeerde van de legeroefe- ningen op de Veluwe. De troep moest even wachten, hetgeen door handopsteken aan den commandeerenden officier, le luite nant Van 't W., van het le Regiment Veld artillerie, werd kenbaar gemaakt. De luite nant vond blijkbaar, dat de autobus van K. te langzaam reed. Hij trok op eens zijn sabel en sloeg pardoes een ruit van de buJ5 stuk. zoodat den zes inzittenden passagiers de scherven om de ooren vlogen. Gelukkig werd er niemand gewond. De chauffeur, die zich beklaagde hij de politie, vernam toen. dat de officier alle schade zou ver goeden. Deze had gezegd in drift gehan deld te hebben. Aldus een bericht in de „Tel.". Zoo'n driftige luitenant neemt toch een positie in het leger in, waarvoor hij o. i. niet zéér geschikt lijkt! Kceiendief geknipt. Op een zandweg achter „Quatre Bras" te Gorssel is Donderdagavond door aldaar postende marechaussees aangehouden en naar Zutfen overgebracht zekere O., die gelijk gemeld op de veemarkt aldaar twee koeien trachtte te verkoopen, doch, zich ontdekt ziende, de vlucht nam Druipnat als gevolg van het doorwaden van een gracht, uitgehongerd en loopendo zonder pet en op één pantoffel kwam hij in de marechausseekazerne te Zucfen aan Hij bekende de gezochte te zijn De koeien had hij uit een weide gestolen om ze le ver koopen, teneinde aan geld te komen voor zijn vrouw en zfs kinderen, d e te Lithoijen (N-Br.l wonen Inmiddels ;s gebleken, dat de koeien to Tenge werden gesfoi~r. en toe behoorden aan den landb rawer B aldaar. Verdachte ia, na verhoor door den com missaris van politie, ter beschikking van den Officier van Justitie te Zutfen gesteld Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. DE TREINRAMP BIJ CHAMONIX. Het onderzoek naar de oorzaken. Omtrent de oorzaak van de ramp is het moeilijk zekerheid te krijgen daar de be stuurder van de locomotief gedood is. De ingenieurs, die met het onderzoek belast zijn, kunnen moeilijk oordeelen, of de tandradrail defect is geraakt en daardoor de ontsporing werd veroorzaakt, of dat het vernielen van een aantal tanden is ,ge- schied door het naar beneden schieten van den ontspoorden trein. Het onheil had plaats toen de luchtspoor weg de hoogte had bereikt bij het hotel Montervers. Plotseling zag men van het hotel uit den trein, die uit locomotief en twee rijtuigen bestond, terugwijken en met razende vaart van de helling snellen. Bij de bocht hoven het viaduct over de ravijn vloog de locomotief uit de rails, het eerste rijtuig meesleurend in de diepte. De verongelukte trein was de tweede, die vertrokken was en werd vijf minuten later door een derde trein gevolgd. Door den sneeuwstorm en den mist kon deze do ramp niet waarnemen, evenmin als de nor- maaltrein, die vijf minuten vroeger ver trokken was, iets van do ramp heeft be merkt. De volgende trein ging dus een ver schrikkelijk onheil tegemoet, doch een da me, die den trein hoorde aankomen sik-' deze langs de baan tegemoet en wist de aandacht van den machinist te trekken, die stopte en van het gevaar op de hoogte kon worden gesteld De verslagenheid onder de honderden toeristen, die zich aan den voet der glet- chers bevonden was begrijpelijk ontzettend. Overbelasting van den trein oorzaak der ramp. Nog twee toeristen overleden. Uit Ghamonix wordt nog gemeldt, dat nog twee toeristen, die bij de spoorweg ramp zwaar waren gewond, overleden zijn. De oorzaken voor het ontzettende spoor wegongeluk op de tandradhaan Ghamonix- Montenvers zijn nog altijd niet geheel op gehelderd. Echter zijn, naar de „B. Z. am Mittag" meldt, ook de deskundigen op spoorweggebied van meening, dat de ramp in de eerste plaats aan de overbelasting van den trein moet worden toegeschreven. Bij het onderzoek der locomotief, die in- tusschen op den bodem van het ravijn diep is ingesneeuwd, is gebleken, dat alle rem men waren aangezet. Merkwaardiger wijze echter was de stoomhandle geopend; men neemt dientengevolge aan, dat de ma chinist op het laatste oogenhlik zijn bezin ning is kwijt geraakt, toen hij begreep, dat ten gevolge van zijn fout, namelijk het niet tijdig vastzetten van het tandrad, een ramp dreigde Treinbotsing bij Coblenz. Tal van reizigers gewond. Uit Goblenz wordt gemeld; Ten gevolge van verkeerden wisselstand is de personen trein no. 410 GasselTrier gistermiddag om kwart over vier kort voor het binnen rijden van het centraalstation te Goblenz op een stilstaande oleomotief gebotst. De personentrein had zijn snelheid echter reeds verloren, zoodat de hotsing niet zoo hevig was. Niettemin werd een groot aan tal reizigers min of meer ernstig gewond. De machinist der stilstaande locomotief, die de hotsing zag aankomen, bracht zich in veiligheid door van de machine te sprin gen., doch later bleek, dat hij inwendige kneuzingen had opgeloopen. De machinist en de stoker van den personentrein wer den licht gewond. Zweedsch stoomschip vergaan. Twaalf personen omgekomen. Thans wordt bevestigd, dat de Zweed- sche stoomboot „Tryggve", die op 13 dezer van Stockholm met bestemming naar Le ningrad was vertrokken en waarvan men sindsdien niets meer heeft vernomen, ge zonken is. Een Finsche stoomboot heeft namelijk dezer dagen te Stockholm een stoker van de „Tryggve" aan wal gezet: hij blijkt de eenig overlevende te zijn van de opvaren den van het schip, dat op 14 Augustus in de golven verdwenen is. Aan boord be vonden zich een bemanning van 11 kop pen en twee passagiers. Toen het schip zonk. bevonden zich nog zes matrozen aan boord. De overige vijf leden der beman ning, benevens de twee passagiers waren er in geslaagd een boot uit te zetten. Maar toen deze op 21 dezer door de Finsche stoomboot werd opgepikt, was nog slechts dg stoker in leven. Eenige der overige in zittenden waren ten gevolge van doorge stane ellende bezweken, terwijl een paar anderen zich in een vlaag van verstands verbijstering in zee hadden gestort. Zonderlinge ervaringen van he! s.s. „France". De officieren der mailboot „France", die Woensdag de naven van New York binnenliep, vertellen, dat toen het schip zich in volle zee bevond het door een aau- fal hevige en overklaarhare schokken heen en weer werd geslingerd. De schokken wa ren zóó krachtig, dat eenige passagiers van hun dekstoelen werden geworpen en kneu zingen opliepen. Van de talrijke passagiers maakte zich een hevige ontzetting meester, daar allen dachten, dat men gestrand, was Slechts met de grootste moeite slaagde de kapitein er in hen te kalmeeren. De kapi tein gaf van het gebeurde het volgend re laas: Ik vaar nu al veertig jaar en nog nooit is me iets dergelijks overkomen. Ik weet nog altijd niet, wat het geweest is, maar ik denk, dat de schokken het gevolg zijn ge weest van oen aardbeving of van een vul- canische uitbarsting, 't Eigenaardige was dat het schip begon te schudden, terwijl do zee aan de oppervlakte nog volmaakt kalm was. In 't eerste oogenhlik dacht ik zelf ook, dat we gestrand waren, maar dat kon niet. want het lood wees diep water aan. Plotseling geraakten de golven echter in heftige beweging en we voelden een dozijn schokken vlak achter elkaar. Direct daar op was de zeespiegel weer effen, alsof er niets was gebeurd. Veerboot op den Weichsel omgeslagen. In de omgeving van Strijsch bij Zako- poul is ten gevolge van den krachtigen stroom op den Weichsel een veerboot met twintig personen omgeslagen. De veerman, zijn dochter, een veerknecht en een koop man verdronken. De overigen konden ge red worden. Mijnongeluk in het Roergebied. Uit Essen wordt gemeld: In de Hein- rich-mijn in het Boven-Roergebied geraak ten in een doodloopende mijngang steen massa's los, welke op de mijnkooi vielen. Ten gevolge van het groote gewicht der steenmassa's stortte de mijnkooi omlaag. De andere kooi, die het tegenwicht vorm de, en waarin zich twee mijnwerkers be vonden, schoot met duizelingswekkende vaart omhoog en kwam in hotsing met de stootblokken. Do beide mijnwerkers werden op slag gedood Mijnongeluk in Westfalen. Uit Hattingen (Westfalen) wordt ge meld: In de mijn Alte Haase werd Vrijdag morgen door het onverwacht dalen van de mijnkooi een arbeider gedood. Twee an deren werden levensgevaarlijk gewond. WEER EEN AARDBEVING IN TURKESTAN. Honderd dooden en gewonden te Namangan. Uit Moskou wordt gemeld, dat de stad Namangan in Russisch-Turkestan opnieuw door een aardbeving is geteisterd. Tachtig huizen zijn ingestort; het aantal dooden en gewonden bedraagt circa honderd. Men verwacht nog meer schokken. Namangan is geheel geïsoleerd. De re- geeringsautoriteiten hebben het betreden der stad verboden. De aardbeving op Formosa. Officieel wordt medegedeeld, dat tenge volge van de aardbeving op Formosa op Donderdag j-1. elf personen zijn gedood en vijftig ernstig gewond. Er zijn 700 huizen en 200 winkels verwoest. DE ORKAAN BOVEN NEW FOUNDLAND Tal van visscherschepen vergaan of vernield. Reeds drie en dertig dooden. Uit St. Johns wordt gemeld: De orkaan die vorige week Donderdag de kust van New Foundland heeft geteisterd, heeft drie en dertig menschenlevens geiïscht, terwijl de materieele schade op 150.000 dollars wordt geschat. Vijf visscherschepen zijn met man en muis vergaan, terwijl van nog elf visschers booten die eveneens gezonken zijn, de be manning gered konden worden. In de ha ven van Bonavista zijn vijf en twintig visschersschepen vernield, echter zonder dat menschenlevens te betreuren zijn. In de Bay de Verde zijn vrijwel alle visscherij- inricktingen verwoest; de kustbooten ,Ar- gylc" en „Philomela'' liepen op den wal, doch passagiers en bemanning konden worden gered. Men vreest, dat ook de vis- schcrsvloot bij de groote banken ernstig heeft geleden, doch tot dusver heeft men vandaar nog geen berichten ontvangen. Hevige stormen op den Atlant. Oceaan. Zestig passagiers gewond. Uit New York wordt gemeld: Na storm achtige reizen op den AUantischen Oceaan zijn Zaterdag verscheidene booten mof na genoeg uitgeputte bemanningen en dank bare passagiers, gearriveerd. Stormen met een snelheid van 801000 mijl per uur zwiepten enorme muren van water soms 15 meter hoog op; golven werden op hel óek geslagen en de groote oceaanstoomers dobberde op het water als kurken. Het ergst heeft de Ialiaanscke stoomboot „Martlia" het te verduren gehad, die laat op den dag met 617 passagiers uit ver schillende havens aan de Middellandsche Zee arriveerde. Dinsdagnacht wend het schip door een storm geteisterd, die den geheelen volgenden dag nog in hevigheid (oenamen. Woensdagnacht had noch van de bemanning noch van de passagiers iemand een oogenhlik geslapen. Velen brachten den nacht in het gebed door. Vrouwen weenden onafgebroken. Niet minder dan zestig passagiers liepen ver wondingen op en ontvingen medische hulp. Een vlammenzee ten Westen van Toulon- De Mistral wakkert de bosch- branden aan Aangewakkerd door den nevigeu. Mistral dui-en de boschhranden m Zuid-Frankrijk voort De bosschen op de heuvels ten wes ten van Toulon staat tot Bai.me in vlam men. De overtuiging wint veld, dal het ont staan der branden door misdadigen toeleg wordt veroorzaakt. De gendarmerie en de politie zetten het onderzoek hiernaar met groote energie voort. Scctarisme. Een pastoor uil zijn pastorie gezei Fransche bladen maken melding van iiet volgend staaltje van radicaal sectarisme in Vi.f, een plaatsje hij Grenoble, in het raii- calo en maconieke Isère-departement: De gemeenteraad van genoemde plaats, had onlangs bij gebrek aan dringende agen da-punten beraadslaagd over de zijns in ziens te lage huur van de pastorie. Besloten werd er „flink wat op te leg gen". Daar de pastoor echter dezen opslag wat al te hoog vond, weigerde hij de nieu we huurovereenkomst te teekenen, wes halve de gemeentebestuurderen naar de rechtbank snelden en een aanklacht indien den. En het recht besliste, dat de pastoor zou worden op straat gezet. Onder bescherming van een veertig poli tiemannen werd 's morgens te 5 uur een eerste poging gedaan, om de deuren van de pastorie te forceeren. Do poging mislukte evenwel. De aanval werd herhaald om één uur 's middags- Drie raadsleden bewerkten nu zelf de deur met knotsen en breekijzers, en weldra lag de deur in stukken. De menigte welke van de uitzetting ge tuige was jouwde en floot de raadsleden inbrekers uit, doch werd door politie in bedwang gehouden. Binnengedrongen in do woning van hun slachtoffer vonden zij den pastoor, omgeven door een aantal vrienden en le midden van bloemen, hem door zijn parochianen, in deze dagen van vervolging, als blijk van genegenheid aangeboden. Zonder verder tegenstand te bieden, ver liet de pastoor zijn huis, begaf zich naar de kerk, waar een menigte parochianen was samengestroomd. Hier had een korte plechtigheid plaats, welke besloten werd met den zegen met het Allerheiligste. De verjaagde herder is onmiddellijk tot pastoor van Bajatière benoemd. Belasting en mode. De gemeenteraad te Neustadt, een stadje in Thuringen, is van plan, nieuwe bron nen van inkomsten te zoeken. Behalve de pagekopjes zullen eerlang, althans zoo luidt het voorstel, ook de draagsters van wandelstokken, zijden kousen en lakschoe nen door den fiscus worden belast. UIT DE OMBEVIMGj KATWIJK. Het 25-jarig Priesterfeest van Pater van Luyk S.J. Het 25-jarig Priesterfeest van Pater van Luyk S.J., die op 26 Augustus niet te Katwijk aanwezig kon zijn, wordt op Woensdag 31 Augustus feestelijk herdacht Burgerwacht. Zaterdag had alhier op de Rijkschietbanen de wedstrijd plaats om den wisselbeker, geschonken door de Oegst- geester Burgerwacht. Deelnemers waren de Burgerwachten van Oegstgeest, Voor schoten, Rijnsburg, Katwijk, Leiden en Valkenburg. De wedstrijd ving aan te half drie, begunstigd door goed weer. Geschoten werd op schijf Burgerwacht, telling 110 afstand 100 M. Van iedere Burgerwacht schoot om de beurt een schutter, zoodat het spannend bleef tot aan het einde toe- Het was een mooie wedstrijd, waarvoor ook veel belangstelling bestond. Te voren wist men reeds dat het een spannende wedstrijd zou worden. Immers al enkele jaren was Oegstgeest telkens als winnaar uit den strijd gekomen, zoodat men zich nu extra gescherpt had om den beker eens naar een andere richting te doen gaan. En dat is gelukt. Er is door de meeste schut ters prachtig geschoten en niettegenstaande de sterke wind op de baan wist men prach tige uitkomsten te behalen. De uitslag was als volgt: no. 1 Rijnsburg met 467 punten, no 2 Katwijk 460 p., no 3 Oegstgeest 437 p. no. 4 Voorschoten met 433 p., no. 5 Leiden met 431 p., no- 6 Valkenburg met 420 p. Thans heeft dus Rijnsburg den beker ge wonnen en had een geduchten tegenstan der aan Katwijk met een verschil van 6 punten. Na afloop kwam men in de can- tine bijeen, waar de commandant van de Burgerwacht Oegstgeest het woord nam en een woord van dank bracht aan alle tegen woordig 'zijnde Burgerwachten. Rijnsburg behaalde 467 p. en krijgt dus den beker in zijn bezit. Spr. feliciteerd medaille reikt spr. aan den Commandant van Katwijk dezen tweeden prijs uit. De korpsschutters van Rijnsburg hebben dan nog in ontvangst te nemen een medaille voor iedere schutter uit 't winnende korps. De heeren P. Slingerland uit Katwijk en H. Ravenshergen te Rijnsburg waren de schutters, die de beste uitkomsten hadden behaald. De heer P- Slingerland met 96 p. kreeg de rozenprijs, de heer Ravenshergen een extra prijs. Ook de heeren Collee te Oegstgeest en G. v. Klaven te Rijnsburg kregen met 96 punten nog een extra prijs LISSE. Auto-ongeval. Zaterdagnamiddag werd de vrachtauto van den voerman v. d. P., toen deze uit dc Lisbloemstraat kwam, op vrij onzachte wijze in de flank gereden door de vrachtauto van den heer Z. uit Lommen, welke deze straat indraaide. Deze laatste had verzuimd een signaal te geven. Van de auto van v. d. P. werd eeu lan taarn en spatbord vernield en de as ver bogen, terwijl de stuurinrichting niet meer functioneerde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Geboren: Wouter, z. van F. v. d. Vlugt en A. H. Prins. Alida Margare- tha, d. van P. M. Witsenburg en G. W. Weijers. Gehuwd: W. Passchier en J. v. Kla veren. Overleden: J. v. d. Mark 51 j. RIJPWETERING. Geitenkeuring. Woensdag hield de R. K. Geitenfokvereeniging „De Werkmans koe" haar jaarlijksche keuring. Het aan tal geiten bedroeg zeventien stuks, waar onder tien melkgeiten en zeven jonge gei ten. Al is de vereeniging niet groot, er wa ren dit jaar verscheidene beste geiten ter keuring, waaruit blijkt., dat men door ver eenigen wel tot een goed en sterk ras komt. De prijzen werden behaald: eerste klas een-jarige melkgeiten door Grietje 4427, eigenaar J. Verweij, welke de me daille werd toegekend. Verder waren voor deze rang twee prijzen van de vereeniging beschikbaar gesteld, welke werden gewon nen door Trijntje 4418 le prijs, eigenaar J. Verweij en door Martina 4428 eigenaar A. J. Zandvliet, 2de prijs. Voor de 2e klas oudere geiten werd ook een medaille be schikbaar gesteld, welke gewonnen werd door Marie 4430, eigenaar J. Verweij. Ook voor deze klas waren 3 prijzen van de ■vereeniging beschikbaar gesteld, welke werden gewonnen door Anna 2914, le prijs eigenaar W. v. Leeuwen; Mietje 1274 29 prijs, eigenaar W. v. Leeuwen en Gerarda 3196 3e prijs, eigenaar Th. Zangclmans. voor de jonge geiten waren 14 prijzen be schikbaar gesteld: een le en 2e voor de gehoornden en een le en 2e voor de onge- hoornden. Dc le prijs van de gehoornden werd behaald door No. 28, eigenaar J. Ver weij en de 2e door No. 24, eigenaar A. J. Zandvliet. De le prijs van de ongehoorn- den werd behaald door No. 26, eigenaar J. Verweij, de 2de door No. 30, eigenaar J. Verweij. Een 3de prijs werd door de hee ren keurmeesters toegekend aan No. 29, eigenaar C. v. Haastregt. De grootste aan voerder was de heer J. Verweij, die een goed voorbeeld geeft aan de vereeni: :ng. WARMOND. Auto-ongeluk. Op den hoek van de Warmonderdam had Zondagmiddag ccn botsing tusschen auto-en motorrijder plaat6. De auto, komende van de richting Haarlem, wilde, zonder signaal te geven, de Warmonderdam opdraaien toe een mo torrijder uit de richting Oegstgeest juist passeerde, welke deze manoeuvre niet be- greep, en een botsing onvermijdelijk was. De motorrijder, woonachtig in den Haag, werd over den weg geslingerd, en bekwam behalve lichtere ontvellingen en wonden, een ernstige kwestuur in 't aangezicht. Na door Di'. Boudijk Bastiaanse verbonden te zijn, is de getroffene naar het St. Bernar- dusgeslicht te Sassenheim vervoerd. De motorrijder, die kalm reed, treft volgens verklaring van ooggetuigen geen schuld; de motor werd vernield.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6