INGEZORDEN MEDEOEELING SPOKT VOETBAL. N EDERLANWCHE VOETBALBOND. A. S. C. 1c Utrecht. Gisteren werd door A. S. G. deelgeno men aon de serieweüslrijden van Kam pong te Utrecht. De uitslagen dezer wedstrijden luiden als volgt: KampongA. F. G 21 i KampongH. D. V. S.. 1-10 A. S. C\—U. D. 3—1 j KampongU. D. 36 1 H. D. V. S.—A. S. G. 2—1 A. S. G. verscheen met de volgende ploeg: v. d. Meer Hegenbarlh Josson Vervloei Wassenaar Liotard v. Hoften Bliek L. Janssen G. Jansen Alt De eerste wedstrijd der Leidenaars ging tegen U. D. De Deventcnaren waren aan vankelijk in de meerderheid, doch dit le verde hun geen succes. Dit kwam, toen A S G cenigszins beter ingespeeld raakte aan den Lcidschen kant, toen L. Janssen een hard schot op het U. D.-doel loste. De hal sprong terug en werd door Bliek op gevangen en ingeschoten (10). Even la ter maakte dezelfde speler 20, dank zij uitstekend samenspel met L. Janssen. Na de rust wilde Hegenbartk op den keeper terugspelen, doch hij remde wat en de centervoor van U. D. verkleinde den achterstand (21). Dadelijk daarna zorgde L. Janssen voor hot derde doelpunt, zoo dat het einde kwam met een 31 ovcrwin- n ng voor A. S. G. In den tweeden wedsrijd moest A. S. C. den strijd aanbinden tegen H. D. V. S 'welke club reeds met 101 van Kampong had gewonnen. In de eerste helft van den wedstrijd was A S. C goed togen de tegenpartij opge wassen; daarna waren de Leidenaars vrij wel uitgespeeld. Het eerste doelpunt kwam van den voet van den centervoor van H. D. V. S.. ongeveer 5 minuten voor de rust. Dadelijk daarna maakte G. Janssen uit een voorzet van rechts gelijk (11). Hoewel Hermes in de tweede helft veel sterker was., kon zij zulks toch niet in doel- runten uitdrukken, totdat kort voor hel einde v. d Meer te laat uitviel bij een hard schot 1den hoek, zoodat H. D. V. S. won met 21. i Hei 2Ü-jarig beslaan van L-F.C. Do voctbalvereeniging L.F.C. heeft Za terdag en Zondag op feestelijke wijze haar 20-jarig bestaan herdacht. Van 46 uur werd Zaterdagmiddig een receptie gehou den in de versierde achterzaal van „Zo- merlust", waar een jazz-band voor een yroolijke stemming zorg droeg. De receptie was buitengewoon druk be zocht en bewees hoezeer de vereeniging in den looj/ Jer jaren populair is geworden in de Sleutelstad. Van tal van vereenigingen en particulieren werden bloemen ontvan gen, benevens telegrammen van den N.V. B„ de Vereeniging ^an 2e, 3o en 4e klas- V.G. en A.D.O. Gelukwcnschen werden aangeboden door de lieeren Reimeringer en Sanders, namens het gemeentebestuur, en Eeckelaert, na mens den L. V. B. Afgevaardigden kwa men er verder van de vereenigingen D.V. S., Leidschc Boys, A.S.G., Lugdunum, Vios (Den Haag), Raceel, Quick Boys (Kat wijk), U.V'S., muziekvereeniging „Nieuw ■Leven", de Leidsclio Hondendresseercluh, •hi vele particulieren. Evenals de receptie stond ook de feest avond in het teeken van recht feestvieren. Reeds vroeg stroomden leden donateurs (trices) en genoodigden naar de feestzalen van „Zonierlust". Nadat de „Imperial Jazzband" de stemming er in had ge bracht en ruim 400 bezoekers aanwezig W3ren. kon de Voorz. te half tien openen in 't bijzijn van zijn bestuursleden en te midden van een 20-tal bloemstukken (er waren er 's avonds nog bijgekomen). Met oog op den tijd werd zeer kort geopend en maar even gememoreerd hoe tot de oprich- tine van L. F. G. was gekomen. De nog aanwezige oprichters te weten J. Arnoldus t-n G. Bavelaar kregen een herin- nermgsmedaille. terwijl een commissie uit ld enen donateurs de vereeniging een scliit terende medaillekast met nieuwe vlag aanbood, waarna eerst het nieuwe clublied van L. F. G. (gemaakt door den heer v. d. Broek) ïverd gezongen. Vlug werd nu liet programma afgewerkt en oogstte, zoowel de humorist Paul Re- tournée, soms versterkt met enkele Jazz bandleden cn het dubbel bannenkwartet (Dir. v. Wouw) veel bijval. De vereen. L. F. G. bood het dubbel mannenkwarlet een zilveren kruis aan als herinnering. Rest ons nog te vermelden dat 's avonds voor zoover wij konden nagaan; alle afge vaardigden van de Zustervereenigingen aanwezig ivaren, en zelfs andere leden uit andere plaatsen waren overgekomen om met hun vrienden nog eens recht gezellig feest te vieren. Om 12 uur had de plechtige herdenking plaats van liet 20-jarig bestaan cn Avel bij monde van den voorz. van den L. V. B., die zeer veel Avaardeerer de woorden sprak je gens de vereeniging cn tevens aantoonde, dat docr onderling overleg en goede ver standhouding nog zeer veel a*oor de voet balsport in Leiden zou kunnen worden ge daan. Hij herinnerde nog aan v. d. Plas die te vroeg was weggerukt uit 't raidden van zijn vrienden. Daarna kregen Wij de projectie van allo mogelijke foto's die L. F. C. had kunnen kriigen van de afgeloopen 20 jaar. Vervolgens werd begonnen met de tom bola waarbij schitterende prijzen Avaren te verdienen, dank zij de medewerking van diverse firma's in- cn buiten de stad. Toen ook dit ten einde was kwam de rondgang met muziek door den tuin. waar bij levens gelegenheid werd gemaakt om met het bal te kunnen beginnen. Het was een lust de diverse paartjes recht gezellig alle mogelijke cn onmogelijke dan sen te zien uitvoeren. Den geheelen avond werd geen wan klank gehoord en ruim half vijf keerde men welvoldaan huisAvaarts. Om het 20-jarig bestaan nog meer kracht bij te zetten had het bestuur gemeend tegen zeer verlaagden prijs Zondagavond nog een rondvaart te moeten maken met de Pauli ne en een ieder en dat waren er velen (de boot Avas ook nu Avccr overvol), weet, dat ook deze tocht, d3nk zij het schitteren de Aveer, buitengewoon is geslaagd. Direct Avas bij afvaart de stemming er al Aveer in en bleef dit de gebeele reis door tot 's avonds 9 uur het oogenblik van scheiden aanbrak, maar nog menigeen bleef doorfeesten. Alles bij elkaar genomen ecu jubileum om nooit te vergeten. Nu nog een kampioenstitel L. F. C.'ers dit seizoen en wellicht een promotie. Dit zou voor uw bestuur de kroon op het vele werk zijn wat zij voor u verrichtte. DIOG. HAARL. BOND. R.K V.V. Teijlingcn. Om 1 uur speelde Teijlingen IIS.N.A. I den laatstcn nederlaag-wedstrijd, welke eindigde in gelijk spel 11. Onder leiding van den heer P. v. Nobelen werd door S. N.A. afgetrapt doch al spoedig zit Teijlin gen voor het S.N.A.-doel, waar de keeper weer op zijn hoede is- Teijlingen is het eerste kwartier in do meerderheiii. doch doelpunten blijven uit. Geleidelijk komen de Stompwijkers er beter in en het spel gaat gelijk op. Benauwde oogenblikken maken beide doelen door, doch de rust treedt in met een puntloos spel. Na do rust pakten beide ploegen stevig aan, soms wel eens Avat te stevig, wat den scheidsrechter echter niet ontging, daar menigmaal een vrije trap werd gegeven en waarschuwingen werden uitgedeeld. Als er 20 minuten is gespeeld, gelukt het Teijlin gen te doelpunten (10). Het spel gaat van doel tot doel en het gelukt tenslotte S.N.A. om gelijk te maken (11). Nog wat op gaande strijd en het einde breekt onver anderd aam Om 2.30 uur stond Teijlingen I gereed om den wedstrijd aan te hinden met Con cordia I uit Hillegom, maar Concordia liet op zich wachten, wat met 'zulk een mooi weer niet prettig is voor spelers en sup porters, welke tenslotte allen een vergecf- sche reis naar het Sporlhof hadden ge maakt. Verschillende leden gingen zich wat oefenen in de alhletiek. Deze oefenin gen zullen worden voortgezet a.s. "Woens dagavond om 8 uur en Zaterdagavond 6 uur. De deelnemers willen wel zorg dragen om op tijd aanwezig te zijn. Het 3de elftal wist een overwinning te boeken tegen S.N.A. II met 51, zoodat zij nog eens de reis naar Stompwijk moe ten ondernemen. Seriewedstrijden V.V.L. V.V.L. II—Leiden IV 4—1. De laatste dag der seriewedstrijden is uitnemend geslaagd ook wat het aantal toeschouwers betreft. Om 1.30 uur nam de wedstrijd V.V.L. IILeiden IV onder do goede leiding van scheidsrecht er Paarde- kooper een aanvang. Al dadelijk bleek, dat 55." »ffTliffiaKe delijk aan, doch de Leidcn-verdediging hield ook goed stand. Toch kon zij niet verhinderen, dat haar keeper voor de rust reeds 2 maal moest visschen. Even voor de rust werkt V.V.L. een bal in eigen doel, hiermede do eer voor Leiden reddend (2-1). Ook na de rust bleef de Avcdstrijd het aankijken waard, Door beide partijen wordt cr goed gewerkt-, doch V.V.L. blijft sterker, nog twee keer weet zij het Lei- den-doel te doorboren, waaiwan de laatste maal uit een penalty. V.V.L. krijgt weder om een penalty toegekend, doch deze werd sportief niet- benut. V.V.L. won alzoo verdiend den len prijs en Leiden den 2den prijs. Na afloop hadden beide aanvoerders na oen waardeerend woord van den voor zitter, hun prijs in ontvangst te nemen. V.V.L. I—Leiden III 5—1. Hierna nam de wedstrijd V.V.L. ILei den III 'n aanvang. Do Weleenv. heer Loh- rnan, kapelaan te Voorschoten, deed voor dezen wedstrijd den aftrap. Reeds dade lijk Avordt er van beide zijden flink aan gepakt en het spel golft uiterst snel op en neer. V.V.L. wist het eerst de leiding te nemen uit een schitterend genomen cor ner. De vreugde is echter van korten duur, daar Leiden even later uit een penalty ge lijk maakt. V.V.L. laat het er echter niet bij zitten, doch pakt wederom flink aan en hoewel het Lciden-docl uitstekend verde digd Averd ,moet de Leiden-keeper toch voor do rust nog tweemaal zwichten. Na de rust is de eerste 10 min. Leiden aan het woord cn het V.V.L.-doel beleeft angstige oogenblikken. Wanneer even later echter aan V.V.L. een penalty toegekend wordt, welke zij ook benut, wordt het spel er niet mooier op en de wedstrijd, welke voor de rust op vrij goed peil stond, ging als een nachtkaars uit. Het laatste half uur is V.V.L. sterker en in deze periode krijgt zij nog tweemaal een penalty toegekend, welko door een Leidcnrspeler opzettelijk werden veroor zaakt. De eerste maal wist de keeper het schot te keeren, terwijl er voor den 2den keer door V.V.L. geen gebruik van werd gemaakt. Met een schitterend schot weet echter de V.V.L.-linksbuiten den voorsprong te vergrootcn, zoodat V.V.L. I met 51 den wedstrijd won. Na afloop werden de prijzen met een hai lelijke toespraak door den voorzitter aan den winnaars overhandigd. Ook de scheidsrechter had nog eenige woorden van dank in ontvangst te nemen voor het be langeloos opofferen van zijn vrijen tijd cn zijn steeds correct optreden in deze wed strijden. Het bestuur a*an V.V.L. kan dan ook met genoegen op deze seriewedstrijden te rugzien, want zij zijn zeer zeker een suc ces geweest. V.V.L. III speelde oen vriendschappelij- ken wedstrijd tegen S.N.A. III te Stomp wijk, doch zij keerden met een 40 ne derlaag naar huis terug. DAMES- EN HINDERHOEDEN voor a.s. HERFST. Thans geëxposeerd NOUVEAUTÉ's in WOLWILT HAAKVILT DUVETINE FLUCHINE VELOURS Nieuwe chique modellen - Voortreffelijke pasvorm voor iedere Coiffure. STADSNIEUWS EEN KATHOLIEKE H. B. S. 't Zal Katholiek Leiden en Omgeving verheugen, dat, na vele onderhandelingen, thans zekerheid is verkregen, dat er te Leiden zal komen een Katholieke Hooge- rc Burgerschool. Begin September zal wor den aangevangen met een 1ste klas. Nadere mededeelingen kunnen wij nog niet doen, doch wij hopen zeer spoedig, wellicht reeds morgen, onze lezers meer volledig op de hoogte te stellen van dit verheugend gebeuren. Het adres, waar men zich kan^opgeven voor het 1ste leerjaar H. B. S., zal nog na der, en natuurlijk ook zeer spoedig, in onze courant worden bekend gemaakt. Wij zijn er van overtuigd, dat deze tij ding voor vele ouders een zeer welkome is; dat ouders in Leiden en in de buiten gemeenten, die nog aarzelden, hun jon gens naar de neutrale H. B. S. te zenden, nu o\7er hun aarzeling zullen heen stappen, nu er in Leiden zelf een Katho lieke H. B. S. zal kemen! ZILVEREN JUBILEUM. Pater Constantinus Lokkers, O.Carm. Den 24sten Mei j.l. herdacht do Z.Eerw. Pater Constantinus Lokkers, van de Orde der Carmelieten, missionaris te San Se bastian in Brazilië, den dag, Avaarop hij vóór 25 jaar. de H. Priesterwijding ont ving. Zooals reeds vroeger werd gemeld, zou., wp.ffcim jziekte Ap*1 dc 1 plechtige viering daarvan tot Augustus d.a.v. worden uitgesteld. Blijde zijn wij te kunnen melden, dat op 5 September a.s. te Leiden een treffende plechtigheid zal plaats hebben. Alsdan, zal dc geachte ju bilaris, geassisteerd door zijn beide heer broers, beide van dezelfde Orde, op plech tige wijze, to midden van bloedverwanten cn vrienden, het H. Misoffer opdragen, om God te bedanken voor de bijzondere ge naden en bescherming, die hij in zijn prics- terjaren, als missionaris heeft mogen on dervinden. Bijzondere redenen bestaan er voorze ker, om melding te maken van het zoo ver- dienstenvol leven van dezen ij\'ervollen missionaris, die bijna geheel zijn priester lijken loopbaan doorbracht onder de arm ste en meest verlaten bevolking zijner Missie. Als missionaris heeft hij zich ge gevenopgeofferd in den waren zin van het woord. Den eersten tijd van zijn mis sionarisleven ba-acht hij do oir te Rio de Ja neiro en vervolgens te Angra dos Reis, om zich te bekwamen in de Portugeesche taal en zich op de hoogte te stellen van zeden en gebruiken van het A'olk, waaronder hij met Gods genade het overige gedeelte van zijn leven zou moeten arbeiden. In do daarop volgende jaren Avas hij pastoor to Paretij, vervolgens te Guaratiba en daar na tot op heden te San Sebastiao, in den Staat Sao Paolo, in het Bisdom Sants. Z\A-aar was voorzeker de taak, die dezen ijverigen missionaris op dc verschillende missiestaties wachtte. Over zijn laatste missiestatie schrijft hij in een zijner brieven: Moeilijk is mijn taak vooral dit jaar, nu ik cr AA'eer twee pa rochies bijgekregen heb, zoodat ik nu pas toor ben van vier parochies met veertig duizend zielen, over een uitgestrektheid van 500 Kilometers. De plaats, van waar uit ik dezen brief schrijf, ligt honderd kilo meters van mijn parochie, Sao Sebastiao, waar ik resideer. Dus U ziet wel, dat ik mijn brood niet in ledigheid eet; ik zeg daar „brood", neen hier kent men geen brood, enkel meel, gemaakt van een wor tel. Men wordt aan alles gewoon. De grootste plaag hier zijn „de cara pa ten", heel kleine, bijna onzichtbare beestjes, die zich in het \-el vastzetten cn A-eel jeuk ver- oorzaken, zoodat men soms 's nachts niet slapen kan. Doch, tot op den dag van he den ben ik nog goed gezond. Anders zou ik zulke reizen niet kunnen maken. God geeft kracht naar kruis. Dit is de grootste troost." Als wij nu welen, dat dc meeste missie tochten A'an dezen priester te voet, te paard en per boot geschieden en dat meestal in onherbergzame streken, te mid den A-an vele gevaren en ontberingen, dan mag het ons geen verwondering baren, wat zijn bischop naar aanleiding van zijn feest schreef: Deze missionaris verdient allen lof; driemaal is hij in levensgevaar gcAveest en driemaal heeft hij schipbreuk meegemaakt. Maar dan ook zullen wij be grijpen, dat deze missionaris na een drie en twintig-jarig verblijf in de missie, recht beeft op ouzo waardeering, in een tijdperk van Hef lev-cn, waarop men eens terug- T blikt hetwelk wellicht het laatste feest is, dat hij in zijn vaderland, te midden zijner vrienden en bloedverwanten kan vieren. daarom wenschen wij dezen missio naris geluk met zijn zilveren jubilé en uiten den wensch, dat hij nog vele jaren priesterreligieus en missionaris met dezelfde kracht en ijver aan het zielen heil van velen mag blij\-en werken, om het rijk A'an Christus naar best vermogen te helpen verbreiden, het brood des levens te breken voor de bongerigen, en lafenis te schenken aan zooA'elcn, die nog dorsten naar de gerechtigheid. DE WINKELWEEK. Met de vrijwillige aanmeldingen voor deelname aan de Winkelweek gaat het uit stekend en zij oA'erlreft zelfs de verwach ting. Toch zou de Commissie zoo graag nog meer deelnemers willen inschijven, Avant een Winkehveek kan alleen dan slagen als alle winkeliers eendrachtig samenwerken en een goed geornagiseerdo Winkelweek komt den geheelen middenstand ten goe- de-Er is dezen keer voor de winkeliers geen enkele reden zich afzijdig te houden, daar verschillende bezwaren van vorige Winkel- weken geheel zijn omzeild. Ook van het beschikbaar stellen van medailles is do Commissie teruggekomen. Voor elke be kroonde étalage wordt een diploma uitge reikt, zoodat alle prijswinners gelijk zijn. Achterblijvers, kijkt nu eens niet de kat uit den boom of parasiteert niet op 't werk Uwer collega's, doch geeft U onverwijld op bij den secretaris, den beer Job. Geijten- beek, daar do inschrijving blijkens adver tentie in dit blad onherroepelijk 1 Sep tember wordt gesloten. Cursus Kinderverzorging en -Opvoeding. Aan de R. K. Vakschool a'oor meisjes wordt met het nieuwe schooljaar geopend een cursus in kinderverzorging en -opvoe ding. De lichamelijke zorg voor don kleu ter niet alleen, maar meer nog de geeste lijke zorg van het jonge kind is het doel van dezen cursus. Kleuterspel en -verhaal tjes vinden is dezen cursus een ruime plaats. De school is erin geslaagd om voor dezen mooien, maar moeilijken cursus een degelijk R. K. leidster te krijgen in mej. M. A. Mulder uit Den Haag. Moeders van jonge kinderen en jonge meisjes, vooral zij die het voornemen hebben een eigen gezin te gaan slichten, komen dezen cursus vol gen. Zie voor inlichtingen en aangifte de advertentio in dit blad- Leidsche Vereeniging ter Bevordering van de Kennis in de Grafische Vakhen. Onderstaande circulaire is dezer dagen hier ter stede door genoemde Vereeniging verspreid: „Het bestuur van bovengenoemde Ver eeniging veroorlooft zich beleefd de vrij heid een oogenblik Uwe aandacht tc vra gen voor de onlangs hier ter stede opge richte „Leidsche Vereeniging ter Bevorde ring van dc kennis in de Grafische Vak ken". Het doel en streven van deze Ver eeniging is: de verheffing en de bevorde- ring vKfr-tu. Vak ken, door hot geven van A'akonderwijs. Zij wil dit doel trachten te bereiken door het oprichten en instandhouding van cursus sen. Dit doel en streven zal zeer zeker Uwe sympathie verwen-en, daar het hier gaat om onzen jeugdigen leerlingen die kennis bij te brengen, die voor hen onmisbaar is, om een in alle opzichten bekAvaam vak man te worden. De hier ter stede gevestigde afdeelingen van Patroons-organisaties, a'smede alle Werknemers-organisaties, hebben het hunne er toe b'igedragen, om de oprich ting dezer Vereeniging mogelijk te ma ken. Waar zij voornemens zijn, het a.s. Winterseizoen de lessen reeds te doen aanvangen, komen zij tol U met een be roep op Uwe medewerking en steun. U kunt haar werk steunen, door toe te treden a.'s lid tegen een contributie ad 1 per jaar, als donateur tegen een mini mum contributie ad 5 per jaar, of als begunstiger, tegen een storting van een som in eens ad 50. Zij vertroiuven, dat U met baar zult in zien, dat dergelijke cursussen aan de ver- schil'ende medewerkende corporaties groote financieele offers vragen. Om haar werk in alle opzichten zoo goed mogelijk te doen slagen, doen zij bij deze beleefd een beroep op Uwe welAvil'.endheid. Terwille van de opleiding van onze jeugdige typografen, terwille van het mooie doel: het op hooger peil brengen van het grafisch A'akonderwijs, vragen wij Uwe gewaardeerde medewerking. Bij de circulaire is gevoegd een intee- kenbiljet, dat gaarne Avordt ingewacht vóór 15 September a.s., aan één der on derstaande adressen. Namens het bestuur, A. P. J. Aarse, a'oorzitter, Kaiserstraat 9. H. V/. Wilte- naar, secretaris, De Genesletstraat 43. N. de Bink, penningmeester. Stille Rijn 9." Te waier geraakt. Zaterdag reed zekere W. A. met zijn rijwiel op liet Levendaal terwijl op bet vehikel mede gezeten was de 8-jarige A. S. Op een gegeven oogenblik raakte A. do macht over zijn rïjAviel kwijt en hij reed te water. Hij werd spoedig door handreiking op het droge gebracht, doch do 8-jarige A. S. was inmiddels naar liet midden ge dreven. Hij werd gered door Gijsbertus Nievaart, die zich zonder aarzelen gekleed te water had begeven. Blijkens een advertentie in dit nummer opent de heer J. A'an Zijn, de bekende mu ziekhandelaar uit do Haarlemmerstraat, hedenavond een aparte afdecling in radio- en radio-onderdeelen. Gezien de wijze, waarop de heer a'an Zijp tot nu too zijn zaak in muziekinstru menten e.d. heeft geleid, mag men ook voor dit nieuwe onderdeel slechts eerste klas werk verwachten. Zaterdagmiddag wiide een agent a'an i politic een paar jongens, die iets Aan hun gadiug uit een der marktkramen hadden Aigemeene Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 Sept. waargenomen door de apotheken der lieeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. .T van Driesum, Mare 76, Tel. 406. weten te bemachtigen, achtervolgen- Hij nam daarvoor een fiets van een aldaar slaand jongmensch. Op de Nieuwslraaf liep echter de ketting van het rijwiel, waar door aan de vervolging een einde kwam. Do jongens konden zoo een veilig heenko men zoeken. Zaterdagavond wilde de in militairen dienst zijnde zoon van den heer H. op den Oude Rijn een bezoek brengen in de ouder- Ijike woning. Aangezien de verhouding tusschen de kinderen en hun tweede moeder veel te Avensclien overlaat, was dit bezoek nu niet bepaald liefelijk. De vrouw des huizes gooide zoonlief de deur uit. Deze maakte korte metten en kreeg assilenlie van dc politie om een en ander nog uit zijn kamer te halen. Omtrent het deskundig onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk bij do Haagscho Schouw, vernemen Avij, dat de mogelijkheid van slippen niet uitgesleten wordt geacht. De oorzaak van het ongeluk moet echter hieraan worden geAveten, dat de Belgische auto links van den Aveg reed. De remmen van beide auto's alsmede do stuur» inrichtingen zijn volkomen in orde bevon den. De toestand van de gewonden, die in het Academisch Ziekenhuis worden \-er- pleegd, is bevredigend. Mevrouw v. d. S. beeft hedenmiddag het Ziekenhuis verlaten. Tegen de dienstbode A. de II. is pro cesverbaal opgemaakt terzake van dief stal a'an cemg tafelgoed in dienstbetrek king. A. a'. W. heeft bij de politie aangifte ge daan, dat op.... 13 Augustus zijn rijwiel is gestolen. Beter laat dan nooit! Ten nadeele van zekeren B. zijn uit een motorboot, liggende in den Ouden Singel, een regenjas en enkele andere goederen ontvreemd. Zaterdagavond om 8 uur is do 25-jarige juffrouw N. v. T., toen zij op de Plantage met haar rijwiel reed tusschen de tram en het hek, zenuwachtig geworden en omge- a'allen. Zij kwam tegen de tram terecht cn werd bloedend aan het hoofd A'orwond. Gisteren is zekere B. op de Oranje- gracht aangereden door een auto uit Am sterdam, tengevolge waarvan zijn rijwiel werd vernield. Door de politie alhier is aangehouden een zekere iuffrouAv J. F.wegens gelegen heid geven lot ontucht. Zij is ter beschik king van de justitie gesteld. Wegens openbare schennis der cerbaaF- heid is door de politie aangehouden zekere S. F. De commissaris van politie hier ier stede geeft bij herhaling iedereen in over weging bij hem inlichtingen in te Avinnen alvorens in relatie te treden met den Oos tenrijker Otto Brengartnei' Sedert de a'orige waarschuwing zijn ayc- der klachten binnengekomen. MUZIEK. „Perosi" en „Pulchri Studio". ii Het is een heele bof, in den najaarzomer, Avelko wij doormaken een zoo mooien avond, zoo maar cadeau te krijgenP. en P. S. hebben daardoor gelegenheid gekre gen volop tc kunnen geven van vrat zij, als product van studie, zich eigen hadden ge maakt. E'n de wijze, waarop zij ons heb ben doen hooren, het met zorg saamgele zen programma, is ten volle lofwaardig geweest. Hebben wij van de Muziekver eeniging „Perosi" vroeger nog al eens gc- Avezen op wijfelingen in maat en toonaan- zet, wij kunnen met voldoening constatee- ren, dat or gisterenaA'ond meer vastheid in toon en soepelheid in uitvoering te onder kennen viel, wat aan het geheel een mooier en muzikaler cachet gaf en de pro ductiviteit van de studie heel wat graden hooger deed stijgen als voorheen. Wanneer wij tot deze conclusie komen, dan ligt daarin niet alleen meer Avaar lee ring, doch ook, en vooral, de verheugende belofte, dat P. wederom op den goeden weg is. om naar hooger doel te streven en den naam van vroeger dagen weer nieuiven luister te schenken. Wat niet alleen plicht is, doch een eerste vereischte, om aan het doel van de \-ereeniging te beantwoorden. Wij wijzen daar gaarne, en met nadruk op, omdat bij ons vaststaat, dat er voor tijds wel eens werd gesold met liefde en lust voor de studie en inzinking daar heb onvermijdelijke gevolg van was. In nadere bijzonderheden :iu nog te tre den voor het programma is niet onze be doeling; alleen willen wij het vertrouwen uitspreken, dat, waar uit de nummers nu geblazen gebleken is, dat men kan, als men wil, op het hervonden pad zal worden voortgegaan, opdat de ij\'cr en groote toe wijding van Directeur Jac. Kroon, ook vol doening vinden in een steeds bergopwaarts gaan van Perosi. Goed gezien Ava-s het .van „Pulchri Stu dio" een serie nummers te kiezen, die in do buitenlucht het meest succes hebben. Men bedenke echter, dat de nuanceerin- gen buiten anders moeten genomen wor- en als in een zaal. Een pianissimo b.v. daar, is nog wel te hooren en een zelf do maatstaf, aangelegd in een tuin', is niet voldoende, wil men tenminste niet hebben,' dat een deel van het gezongene teloor gaat, Daaraan wijde men bij een vnlgcnde gele* genheid de volle aandacht. Het geheel zal er aanmerkelijk door winnen! Dat '.vil ni«

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2