MAANDAG 29 AUGUSTUS 1927 18e Jaargang No. 5655 2)e Gou/^omt De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week f 2.50 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week f2.60 per kwartaal. Franco per post f2.95 per kwartaal. Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 9 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. I Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentlën 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. s Kleine advertentiên, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en ver huur, koop en verkoop f0.50. Oil NDMMER BESTAAT OIT TWEE BLADER. BUITENLAND Duitschland De strijd oni de vlag. Thans heeft ook de Pruisische premier Braum zich in den vlaggestrijd met de ho tels gemengd en aan alle leden van het Pruisische kabinet een schrijven gericht, waarin hij verklaart, dat het dringend noodzakelijk is, de republikeinsche vlag te beschermen tegen de houding, die de be trokken hotels aannemen. Aan alle minis ters wordt in overweging gegeven, in der gelijke hotels geenerlei bijeenkomsten te or- ganiseeren, noch uitnoodigingen te aan vaarden om deel te nemen aan bijeenkom sten, die in de bewuste hotels plaats vinden- Het is noodig, aldus de premier, dat op een dergelijke wijze wordt ingegrepen, om te toonen, dat de republikeinsche regee ring niet van zinsSs, een dergelijke open lijke minachting van den bestaanden staatsvorm te dulden. Terwijl de vertegenwoordigers van de Berlijnsche directies Vrijdagavond na uit voerige debatten besloten hebben, vast te houden aan het huidige standpunt in zake het hijschen van de rijkskleuren, tenzij van bevoegde zijde een uitweg wordt aangewe zen, hoe men do ergernis van 'n groot deel der gasten over een hijschen dier kiemen zou kimnen wegnemen, deelt de directie van do Aschinger A. G. thans mede, dat zij de zwart-rood-gouden vlag van de re publiek natuurlijk eerbiedigt. Op den tach tigsten verjaardag van president Hinden burg zal zij van haar administratiegebouw, waar ook de directie zetelt deze vlag uit steken. Duitsche spion gearresteerd. Uit Sarreguemines wordt gemeld: De speciale politie te Bitcke heeft een DuiU scher gearresteerd, die zich reeds eenige dagen in de omgeving van het legerkamp Ophield, en do troopon-manoouvtoo -rolgdo. De vermindering der bezetting. De Britsche minister van buitenlandsche zaken heeft thans officieel meegedeeld, dat overeenstemming is bereikt tusschen Engeland, Frankrijk en België betreffende de effectieven van het Rijnlandbezettings- leger, welke tot een totaal van 60.000 man- zullen worden verminderd. Frankrijk Interparlementaire conferentie. Te Parijs is verleden week de 24ste in terparlementaire conferentie bijeengeko men. De debatten nemen daar zoo nu en dan een vrij critieken vorm aan. Zoo wees Loebe, de vroegere president van den Duit- schen Rijksdag erop, dat handhaving van de bezetting van het Rijnland onvereenig- haar was met het verdrag van Locarno,, .waarop de Franschman de Jouvenol scherp antwoordde met te beweren, dat de Rijn landbezetting een noodzakelijke waarborg was voor Frankrijks veiligheid, opdat Frankrijk niet zou blootstaan aan een on- verhoedschen Duitschen aanval. Terecht protesteerden daarop de Duitscho deelne mers aan de conferentie tegen een derge lijke opvatting. Sedert de verdragen van Locarno en sedert het toetreden van Duitschland tot den Volkenhond, is een dergelijke opvatting van het karakter der Rijnlandbezetting inhoudhaar. Zaterdag was het weer een, critieke dag, toen de Belgische senator Magnette een motie indiende waarin voorgesteld wordt, om de schending van de Belgische neutra liteit als een zeer betreurenswaardige en afkeurenswaardige daad te veroordeelen. Do raad is in zijn zitting van vandaag tot geen beslissing gekomen, doch heeft een commissie benoemd om te onderzoeken, of de motie aan het congres zal worden voor gelegd. Overigens wordt er nog beraadslaagd over een z.g. Europeesche douane-entente, tegenover de heerschenide tendenz om de douane-tarieven omhoog te drijven. China. De Noordelijken teruggeworpen? De verbinding Nanking- Sjanghai zou zijn hersteld. De nationalisten verklaren, dat zij de Noordelijke troepen, die den Jangste wa ren overgestoken, teruggedreven hebben, na het meerendeel te hebben ontwapend Voorts verklaren zij, de spoorwegverbin- jding weer hersteld te hebben en onverwijld 8000 man naar Tsjingkiang te hebben ge zonden. Amerika Nog steeds Sacco en Vanzctti. Relletjes te Cherbourg. Na afloop van een protestvergadering le Cherbourg, tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzetti op Vrijdag jl., begaven 53e botoogers zich naar het Amcrikaansch9 'consulaat, dat bewaakt werd door de poli tie, militairen en brandweerlieden. Do betoogers weigerden, de omgeving van het consulaat te verlaten, waarna de menigte door de brandweer werd natgespoten. Later op den avond, omstreeks elf uur, nebben de betoogers te Cherbourg, die door de brandweer waren verspreid, een barri cade opgeworpen, bestaande uit wagens, boopen hout en steenkool, welke men van de kade had weggenomen. De koloniale in fanterie bezette de barricade na een storm aanval. Alle ruiten van de militaire club werden stukgegooid, evenals de lantaarns in de omgeving van het Amerikaanscne consulaat. Een groot aantal agenten, gen darmes en soldaten werd gekwetst. Vijftien betoogers werden gearresteerd. Een bom geworpen te Juan les Pins. Uit Nice wordt gemeld: Onbekenden heb ben te Juan les Pins een bom geworpen op een openlucht-bal. De helsche machine ont plofte tijdens een pauze; het geluid der explosie werd te Antibes gehoord. Do deel nemers aan het bal vluchtten. Zeven perso nen werden gewond, van wie drie ernstig. Een demonstratie te Londen. Gisteren hebben de communisten op Tra falgar Square te Londen een demonstratie gehouden ter herdenking van Sacco en Vanzetti. Ongeveer 9000 menschen, waar van ongeveer een derde gedeelte nieuws gierigen waren aanwezig. Er was een groote politiemacht op de been. De demonstratie verliep rustig. Communistenrelletjes te A11ona. Vrijdagavond hadden te Altona en St. Pauli weer communistenrelletjes plaats, waarbij de politie van den gummistok ge bruik moest maken. De Hamburgsche Se naat heeft op grond van art. 48 van de rijksgrondwet wegens bedreiging van de openbare orde de „Norddeutsche Arbciter- zeitung" verboden. Pan-Afrikaansch Congres. Te New York is tesamen cr-3—3,t>l pan-Atrisaanscne Congres, waar behalve negers in Amerika woonachtig, bijna alle Afrikaansche Koloniën vertegenwoor digd zijn. Doel is het verkrijgen van meer harmonie tusschen de verschillende ge kleurde rassen. Mexico. DE KERKVERVOLGING. Een paar met gesloten kerken. Op 2 Aug. was het precies een jaar ge leden, dat de regeering alle katholieke godsdienstplechtigheden verboden heeft. De kerken werden gesloten: 52 Zondagen ach ter elkaar zijn tal van katholieken uit Mexico verhinderd geweest de H. Mis bij te wonen. Alleen in ver afgelegen plaatsen en schuilhoeken worden de plechtigheden der katholieke kerk nog uitgevoerd. Het is als in den tijd der kerkvervolging tijdens de Fransche revolutie. Veel herinnert ook aan de vervolgingen der eerste eeuwen van het Christendom, schrijft de correspondent te Mexico van de liberale Kölnische Ztg. In het dichte woud, in holen, in sinds lang verlaten huizen verzamelden de geloovigen zich rondom hun herder, steeds vol zorg, dat de politie de schuilplaats ontdekt heeft en in inval zal doen. Dr. José Moray del Rio, de aartsbisschop, is met acht zijner bisschoppen, het land uitgewezen en leeft thans in Texas. Vele gewone priesters en geestelijken uit de orden hebben eveneens het land moeten verlaten: tot nog toe heeft echter slechts een zeer klein aantal gees telijken zich aan de kerkelijke wetten der regeering-Calles onderworpen. In de laatste weken schijnt de regeering echter toch eenigszins af te wijken van haar al te harde methode. Do in de hoofd stad gevangen leiders der katholieken zijn op vrije voeten gesteld en de ballingen van het eiland Tres Marias mogen weer naar hun land terugkeeren. Als reden voor die maatregelen van clementie wordt aan gegeven, dat do katholieke tegenstand volkomen gebroken is en het dus niet lan ger noodig is om do leiders der bewegin; gevangen of buiten het land te houden. Inderdaad heeft do eigenlijk opstandige beweging vrijwel alle kracht verloren, aldus de correspondent van de „Kölnische Ztg.", al komt het hier en daar nog wel eens tot incidenten en al is het zelfs in den laatsten tijd nog gebeurd, dat kleinere plaatsen door de opstandelingen wedden aangevallen. Dit mag echter niet verklaard worden als een symptoom van verzwakking der katholieke beweging in het land. Integendeel; de inge treden rust schijnt een gevolg van het op treden der katholieke leiders zelf. Zij wil len blijkbaar den strijd naar het gebied der presidentsverkiezingen verplaatsen en hebben besloten de candidatuur van Ar- nulfo Gomez te steunen. Deze zou zelfs reeds belangrijke bedragen voor het voeren zijner propaganda ontvangen hebben van de katholieke organisaties. Gomez voert dan ook een zeer scherpe campagne, niet alleen tegen Obregon, maar ook tegen Calles. alhoewel hij vroeger algemeen door ging voor een vriend van dezen laatste en vroeger zelfs een groot deel van zijn ver voor diens heeft ter beschikking gesteld. Gomez predikt verdraagzaamheid tegen over de kerk; hij wenscht den terug keer van alle ballingen. Een zeer belang rijk punt van zijn verkiezingsprogram is de verzoening met Amerika. Volgens hem moet Mexico al het mogelijke doen om een goede verstandhouding te krijgen met de Vereenigde Staten, want zoo lang er con flicten zijn, zal Mexico toch steeds aan het kortste eind trekken. Dit vraagstuk der betrekkingen met Washington is in de laatste maanden nog gecompliceerder geworden dan het vroeger reeds was, in verband met de toenemende oppositie tegen de immigratie der Mexica nen in Amerika. Terwijl de toevoer van vreemde elementen uit Europa en Azië z^er streng beperkt wordt mogen de Mexicanen als „continentgenooten" vrij binnen komen. Sinds de immigratiewetten zijn zij het juist, die overal den goedkoopen, ongeschoolden arbeid leeren. Het aantal dier immigran ten i^tot vijf millioen gestegei Het spreekt van zelf, dat dit de loonen moet drukken Voor de overgrooto meerderheid dor Ame rikanen zijn die bewoners van Mexico trou wens nog een veel vreemder en moeilijker te assimileeren element dan allerlei Euro peanen, die buiten het land gehouden wor den. Het is dus geenszins le verwonderen, dat er ook om beperking van die immigra tie gevraagd wordt. Het zal zeer zeker bin- len afzienbaren tijd daartoe komen Voor Mexico zal er dan geen andere uitweg zijn als in het eigen land de voorhanden arbeidskrachten te werk te stellen: daartoe is echter, behalve rust in het land. ook een goede verstandhouding met de Unie on misbaar. BINNENLAND Prof. mr. dr. Ch, Raaymakers S.J. 25-Jarig priesterfeest. Nadat eenige dagen geleden in in tie- men krin^het SP-jarig Priesterfeest van vond gisteren een meer openlijke viering plaats, welke zich kenmerkte door bijzon dere warmte en oprechte uiting van waar deering van de zijde der vele vrienden en vereerders van dezen eminenten Hooglee- raar-Jesuïet. Nrdat in den morgen een plechtige H. Mis was gecelebreerd nam tegen 12 uur in de pastorie van de St. Josephskerk de receptie en huldiging een aanvang. Talrij ke bloemstukken waren ingekomen en vor- vrooliijlcten de ruime ontvangstzaal, die weldra mot vele vooraanstaanden uit 'nn alndo en uit de stad Nijmegen gevuld was. Onder degenen, die hup onwachting kwal men maken, merkten wij oa. op: prof. dr. A. Steger, prof. Veraart, prof. Schrijnen, prof. Hoogveld, prof. dr. Titus Brandsma, prof. W. Mulder, prof. mr. C. Prinzen, Joan Colette, de heer en mevr. Van der Lane- Russel, wethouder Busser, de heeren Boy- nes, Poelhekke Jr., Ten Hagen, Biesscls, en vele anderen. Als secretaris van het comité en als vriend voerde de heer Anthony Nolet uit Nijmegen, 't eerst het woord. Het was spr. een groote eer, de feestgave, bestaande uit een gedenkalbum met manuscripta van vooraanstaanden en hooggeplaatsten uit hot heele land, te mogen aanbieden. Spr. huldigde pater Raaymakers als levende apologie, in en buiten do Kerk. In het we zen van pater Raaymakers straalt het wa pen zijner sociëteit: „in hoe signo Vinces". Spr. is er van overtuigd, dat alle huldi ging de bekende nederigheid van pater Raaymakers pijn aandoet, maar het ge denkboek zal goede diensten bewijzen op Gods laatste kapittel. Als dan ook pater Raaymakers naar vo ren moet treden en rekening geven van zijn rentmeesterschap, zal men den Eeuwi gen Heer het boek in handen weten te spe len waaruit blijken zal, hoe pater Raayma kers zijn talenten wist te gebruiken. Spr. hoopt, dat nog een tweede deel zal kun nen volgen en besluit met den wensch, dat professor Raaymakers nog lang een stich tend voorbeeld moge zijn voor zijn bejaar den vader, mede aanwezig, en zijn vrien den. Na deze woorden, waarmede de aanwezi gen met warmte instemden door hun bij valsbetuigingen, voerde prof. dr. W. Mul der S.J., rector magnificus der R. K. Uni- vesiteit van Nijmegen, bet woord. Spr. huldigde vooraf prof. Raaymakers als oud rector, Instituutsdirecteur en Assessor i: den Rectoralen Raad, in welke functies prof. Raaymakers onnoemelijk veel do R. K. Universiteit gedaan heeft Spr. noemt prof. Raaymakers een „Mann ohno Schatten", als do Engelen Gods, door wie hot licht van Gods genade schijnt. Do heer Ten Hagen huldigde prof. Raay makers namens do Studentenvcreeniging „Carolus Magnus", en legde den nadruk op do vriendelijkheid van den beminden hoog leeraar, en do superioriteit van zijn colle ges. Prof. Veraart sprak hierna zijn gevoe lens van groote dankbaarheid uit, en wees op de treffende gelijkenis tusschen pater Raaymakers en prof. De Groot z.g.; beiden beschouwden steeds als hun voornaamste taak de zorg, om overal te stichten. Pater Raaymakers' levenswandel is in die mate stichtend, dat een nietkatholiek professor in Delft nog zeide: „Die pater Raaymakers daar bij jullie, die zou je Katholiek inaken, zelfs al wist je niets van godsdienst af." Inmiddels werd door de harmonie Cani- sius een muzikale hulde gebracht voor de pastorie, waarvoor prof. Raaymakers en zijn vader dankten. Wethouder Busser sprak namens do R. K. werklieden, als Nijmegenaar en als ar beider, en dankt prof. Raaymakers vooral nog voor de prachtige lessen in economie en sociologie, die door hem in zijn vrijen tijd aan vooraanstaanden uit de R. K. Ar beidersbeweging werden gegeven en die zooveel bijdroegen tot het groote doel te bereiken: een christelijke samenleving in een christelijke maatschappij. Hierop nam de jubilaris zelf het woord. Hij verklaarde, te veel onder den indruk te zijn om veel te kunnen zoggen; maar vond de hufde buiten alle proportie tot zijn praestaties. De kunst was hot geweest van vriendschap en liefde, en ook van die journalisten, dat 't nii net ging als met een stuk kinder speelgoed, dat opgeblazen en groot wordt, en ook nog muziek maakt. Als spr. zijn oog laat gaan over de wereld, ziet hij nog zóó veel ellende en onverdiende armoede, dat hij moet uitroepen: „Ik heb meelijden met de schare". Het besef van niet of wei nig te kunne i helpen doet zijn hart pijn, en zoo is spr. altijd een man van verlan gens gebleven. Spr. is gelukkig, in die 25 jaar priester-zijn eiken dag de H. Mis op gedragen te hebben voor do lijdende we reld, waarnaar zijn hart uitgaat. Spr. is daar buitengewoon dankbaar voor omdat het louter uitverkiezing was uit Goedheid Gods. Spr. is bijzonder getroffen door do liefde en do belangstelling zijner vrienden en dankt allen, in 't bijzonder Anthony Nclet voor zijn initiatief en moeite. Hij had No- hij hem vandaag zou aandoen, maar had spr. van tevoren geweten, dat dit zóó overweldigend zou zijn, dan had hij zich nog wel eens bedacht. Spr. beveelt zich in de vriendschap en do gebeden van allen, opdat hij eens een beetje moge lijken op het van hem geschetste beeld. Daarna voerden nog het woord de hee ren Biessels, als oud-leerling en sociaal werker, en Yan der Lans, oud-directeur van „De Gelderlander". „De Maandagmorgen". SACCO EN VANZETTI. Te Amsterdam. Gisteravond werd in het Concertge bouw een rouwvergadering gehouden voor Sacco en Vanzetti, welke was uitgeschre ven door het N.A.S. en het N. S. V. Do zaal was behangen met rouwfloers. Voor het podium waren de portretten opgehan gen van Sacco en Vanzetti. Te acht uur was de groote zaal geheel bezet. In den loop van den avond verzamelde zich een groot aantal nieuwsgierigen voor het ge bouw. Evenals Woensdagavond hield de politie den rijweg vrij. Te elf uur liep de zaal leg. Rustig maar langzaam ging de menigte uiteen. Alleen werden door de po litie de talmenden aangemaand door te loo pen Er hadden geen incidenten plaats, ook niet, voor zoover wij konden nagaan, in de binnenstad. Te Rotterdam. Nadat den geheelen Zaterdagavond door ongeveer 150 agenten in burger op den Goudschen Singel was gesurveilleerd cn de rust geen oogenblik was verstoord, rukte om 12 uur 's nachts een groot deel van de politiemacht in Do zijstraten werden nog onder bewaking gehouden en ook enkele huizen, waaruit vorige avonden was ge gooid, werden bewaakt. Daarbij behoorde ook No. 9 Lange Baanslraat. Den geheelen avond had men daar niets bijzonders be merkt. maar te halftweo kwam de bewo ner do 25-jarige J. T. G. met zijn vrouw en kind thuis. Hij had onderweg woorden gehad met zijn vrouw en verkeerde dus in allesbehalve prettige stemming. Dq echt- genoote ging met haar kind naar boven en probeerde G. te overreden mee te gaan. Deze had daar geen ooren naar en keer de terug naar den Goudschen Singel. Een rechercheur waarschuwde hem niet te blijven staan, omdat dit verboden was. G. sloeg den raad in den wind cn vroeg waar om hij dit niet mocht. Het gevolg was, dat geen tweede waarschuwing werd gege ven, maar de man met den gummistok kennismaakte. Toch bleef hij slaan en nu werd hij door do politie beetgegrepen. Hij verzette zich hevig, trapte, rukte en sloeg G. werd als het waro zijn huis in gesla gen. Aan het hoofd bekwam hij enkele hloedendo verwondingen. Eenmaal bin nen wierp hij een stoel dn trap af, het geen door do politie met een schot in de lucht beantwoord werd. Hierop wierp G. een paar bloempotten het raam uitlat hij niet op bevel van de politie wei' eht to sluiten. Deze schoot nogmaals en toen dit HET VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De Duitsche vlaggestrijd. In Mexico zijn deze maand de katholie ke kerken juist een jaar lang gesloten ge weest. Is er een kentering te bespeuren? Een nieuwe Oceaanvlucht. Twee particu liere vliegers, die een wereldreis in record tijd willen maken, zijn Zondagochtend uit New Coundland te Croydon gearriveerd. (2e fclad). BINNENLAND. Zilveren Priesterfeest van Prof. Dr. Mr. Ch. Raaymakers S. J. (1ste blad). De Algemeene Rekenkamer constateert een onvoldoende administratie aan de Uni versiteit te Leiden (2de blad). Er zal geen transport van Hongaarsche kinderen meer naar Nederland kernen (2de blad). LEIDEN In September wordt begonnen met da 1ste klas van een Katholieke H.B.S. (1ste blad). OMGEVING. Een Liturgische Dag te Alphen aan den Rijn (Rijnstreek, lsto blad). niet hielp richtte men de revolvers op do voorkamer van G., met het gevolg, dat do ruiten aan scherven sloegen en in de ka mer groote schad6 werd aangericht. Hot raam bleef echter open. Ten slotte kwam de man naar beneden omdat hij goon raad wist. Hij bloeddo hevig cn daarom bracht do politie hem naar den G.D. waar hij verbonden werd en vervolgens tor kal meering naar het nabijzijnd politiebureau werd geleid. Hier werd hij tot Zondags middag vastgehouden. Proces-verbaal ld tegen den verzetpleger opgemaakt. Gistov, „^ndagavomj^.Jy^l^iflg^i de omgeving toezicht, nu evenwel mot aanmerkelijk minder agenten en rechorn chours dan Zaterdagavond. De cafó'J mochten alle weer open blijven. Wel wa- ren er vele wandelaars, doch dezen wer den geregeld in beweging gehouden. ToC 12 uur 's nachts gebeurde er niots bijzon ders. Vermoed wordt, dat thans het eiudo van de relletjes, die ruim een week ge duurd hebben, gekomen is. „De Glindhorst". Wij hebben reeds vermeld, dat de recht bank te Utrecht het faillissement van de Glindhorst, vereeniging tot duurzame ver zorging van minderjaringen, hoeft uitge sproken. Het Utr. Dgbl. vermeldt, dat dit faillis sement is aangevraagd door oen der obli gatiehouders. Het was reeds lang dreigen de. Het was geen goheim, dat hot er met da financiën van do Glindhorst niet roosklou- rig uitzag. In totaal heeft de stichting een bedrag van ongeveer 7 ton aan obligaties en schuldbekentenissen uitstaan, waarop nog nooit rente is betaald, om de eenvou dige reden, dat het geld er niet voor was. Deze financieele noodtoestand heeft hel bestuur al meerdero malen aanleiding go- geven, bij do Gereformeerde Kerken iü Nederland om financieelen steun aan te kloppen. Deze oproeping bleef nooit zon-* der resultaat. Evenwel, er was veel noo^ dig. Speciaal omdat een van do groote kwalen der stichting is: het bijna steeds ontbreken van do noodigo kasgelden. De regeering geeft wel een belangrijke subsi die aan do Glindhorst, doch betaalt dii zoodanig uit, dat do stichting eigenlijk g(M durende langen tijd dit bedrag moet voor schieten. Gebrek aan kasmiddelen heeft dan ook aan do leiders van de Glindhorst heel wat moeilijkheden gegeven. LAND- EN TUINBOUW De Darwintulpen. Zei de teelt worden geregeld* Het bestuur van de vereeniging „Dd Tulp" heeft héden een vergadering gebon den met hen, die tot nu too hot Darwinlul- pen-contract hebben geteekond. Hot doel van deze vergadering was een beslissing to nemon over hot contract. Do deelneming bleef tot nu toe beneden do verwachtingen van hen die aan deze zaak zijn begonnen, hoewel het bestuur in d« geheele bloembollenstreek personen aan het werk heeft gestold, om do handtoeko- ningen te verzamelen. In sommige afdco- lingon is hot resultaat niot onbelangrijk, maar van algemeono deelneming kan nog niet worden gesproken. Hot contract zou mot 1 September in werking moeten tre den en aan hen, die het vóór dezen datum geteekend hebben, is de beslissing of hot van kracht zal zijn of niot. Wij komen op deze vergadering nador terug.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1