WIELRENNEN. De toer door Nederland, fc. Wolko wint. Braspenning op de tweede plaats. Zaterdagmorgen, om 7.45 werd te Gro ningen het sein van vertrek; gegeven voor vierde en laatste etappe van den toer floor Nederland. Zooals te verwachten was hielden de renners, van wie velen hog een goede kans hadden om als no. 1 ie eindigen, elkaar op deze etappe te zeer in liet oog, dan dat men veel kans kreeg om te ontsnappen. De betrekkelijk wei nige pogingen daartoe waren dan ook tot mislukking gedoemd. Het tempo werd echo tor ondanks den regen vrij straf. Zonder 'dat er veel bijzonders gebeurde, werd Zwolle bereikt en ging het over de Ve- iuv.e via Harderwijk op Amersfoort af. Hoe dichter het doel wordt genaderd hoe harder het gaat. Een wilde jacht ont slaat. Dc angst slaat ons om het hart als wij van verre reeds de dichte haag van be langstellenden hij de „Gooischo Boer", 't eindpunt gewaar worden. Het publiek clringt steeds weer op: Er is politie en marechaussee op de been, die bun uiterste best dóen. Zij kunnen evenwel niet voor komen, dat de leidende groep als het ware in een trechter moet spurten. Nog 500 M., en aanrijding, een duw misschien wel, wij kunnen het zoo snel niet vaststellen. Wij zien Geyer, een ren- nr van de Opelclub, die nog goede kansen op een eervolle plaats heeft, buitelen. Dc jongeman hoeft 800 K.M. uitstekend ge reden. In de aasto 500 M. komt hij zóó danig te vallen, dat hij niet meer kan doorzetten. De anderen stormen door. Rudolf Wol ke toont zijn spurtsnelheid, tevens zijn durf. Hij glipt tusschen alles door, komt mede vooraan. Zijn landgenoot Ebeling voelt hem naast zich komen. Hij ziet het gevaar en tracht hem tusschen het publiek te sturen. Mis! Wolke grijpt naar Ebe- ling's tricot en duwt hein op zij. Als ra- zenden spurten zij naast elkaar in de laat ste 100 M. Wolke is de snelste. Hij wint mot een volle lengte. De uilslag der 4e étappe wordt officieel als volgt vastgesteld: 1 Rudolf Wolke; 2. Ebeling; 3. J. Maas; 4. .T. Oudenaarde; 5. Lammers; 6. Bras- penning; 7. Innemec; 8. Rosenl 9. Duy- ker; 10 tm. 21 Bockom, Bruno Wolke, Dumm, v. d. Ende, Kohl, Rasqui. Stolwijk, Dumm, Amstein, Visschers, Schilperoort, Gcisdorf; 22. Klopper (achterstand 3 m. 46 s.); 23. Reïm (op 4 m.); 24. v. d. List (op 13 m. 39 s.); 25. Bruyning (op 16 m. 24 s."); 26. De Weerd (op 27 m. 5 s.); 27. Van Akcyen (op 31 m. 36 s.); 28. v. d. Putten (op 31 m. 36 s.); 29. Wijnberg (op 41 m. 39 s.); 30. Laman (op 41 ra. 43 s.); 31. AVillkomm (op 42 m. 43 s.); 32. Paymans (op 1 u. Om. 6 s.); 33. De Jonge (na 15 min. sluitingstijd). Gevallen zijn Regeling en Geyer. opgegeven hebben Felix en Do Graaf. Het totaal klassement der vier etappes luidt: 1. Rudolf Wolke 9 p.; 2. A. Braspenning 19 p.; 3. A. Ebeling 20 p.; 4. Jaap Ouden aarde 21 p.; 5 Bruno Wolke 23 p.; 6. I-Ians Bockkom 28 p.; 7. E. Lammers 35 p.; allen zonder achterstand; 8. Jan Maas 24 p.; (-achterstand 3 m. 40 s.); 9. Peter Rösen 29 p. (op 3 m. 40 s.); 10. Am stein 43 p. (op 10 m. en 22 s.); 11. B. Duyker 39 p. (op 13 m. 44 s.); 12. P. Innemeo 46 p. (op 13 m. 44 s.); 13. A. Schilperoort 53 p. (op 16 m. 44 s 14. H. Koppef 65 p. (op 20 m. 30 s.); 15 J. Visschers 58 p. (op 22 m. 14 s.); 16. J. v. d. Ende 48 p. (op 23 m. 0 s.); 17. J. Ras qui 53 p. (op 27 m. 13 s.); 18. K. Kohl 58 p. (op 31. m. 46 s.); 19. M. v. d. List 85 p. (op 55 m 53 s 20 A. Stolwijk 76 p. (op 1 u. 13 m. 0 s.); 21. L. v. d. Putten 101 p. (op 1 u. 45 m. 42 s 22. H Bruyning 104 p. (op 2 u 0. m. 0 s.); 23. J. Laman 88 p. (op 2 u. 2 m. 15 s); 24. A. do Weerd 93 p. (op 2 u. 9 m. 13 s.); 25. F. van Ake- yen 100 p. (op 2 u. 10 m 58 a.); 2G. L. Paymans 98 p. (op 2 u. 27 m. 8 s.). Buiten mededinging: H. Willkomm 95 p. (op 2 u. 15 m. 12 s.). „De Crt." Dc Rijswijksche Wielerbaan. De wedstrijden, welke gistermiddag op do Rijswijksche Wielerbaan zouden paats hebben, konden door dc ongunstige weers omstandigheden geen doorgang vinden. MOTORRIJDEN. De motorzestlaagsche in Enge and. Vier Ned. r ij d e rs ontvangen een gouden medaille. De einduitslag van den zosdaagschen motorwedstrijd in het Lakedistrict luidt als volgt: Het Engelscho damesteam wint de In ternationale Silver Vase en het Engelscho heerenteam, de International Thophy. De nemarken ontving de Runners up Vase. Vierenveertig deelnemers kwamen zon der strafpimten aan de finish, terwijl in totaal 25 deelnemers den strijd opgaven. De Holiandsche rijders, Van Kooten (0 strafp.), Klijsen (5 strafp.), Moos (5 straf- pnt.) »;n Van der Veen (4 strafp.) ontvin gen elk een gouden medaille. Lamberts Hurrellinck eindigde met 46 strafpunten. DIOC. HAARL. BOND. Nederlaagwedsïrijden „Lisse". Lisse IIEdoh. Lisso is met 1 invaller, Edoh met een combinatie van 1 en 2. Lisse kan er den eersten tijd niet best inkomen. Edoh, dat prachtig speelt weet na enkele minuten den eersten goal te maken. Dan begint Lisse zich ook te weren en is dan ook steeds in do meerderheid. Er worden verschillende corners op het Edoh-doel genomen, zonder tucces. Met 10 achterstand treedt rust •dn. Als na rust weer begonnen wordt, is hot weer ..Lisse", dat steeds aanvalt. Ein delijk na 10 minuten komt de gelijkmaker door don voet van Halfschepcl, na mooi work van v. d. Linden. Eén minuut later doet Edoh en uitval en De Bruin moet vis- echon (12). Als er nog 10 minuten te spe ken is, brengt v. d. Linden den bal op, do keeper rekent niet op een schot van hein en de bal ligt in liet doel. (2—2). Edoh zet (dan alle zeilen bij en weet enkele minuten jroor het einde er 23 van tc maken. Lisse I—S. J. C. I. 1 Hot Lisse-clftal is zeer gehavend. Het heeft invallers voor J. v. d. Zwet, A. van Rooijen, Jac. de Jeu en de keeper van het 3de staat onder de lat. S. J. G. speelt met 10 man. S. J. G. dat met den wind in den rug speelt, heeft twoo iter &clilere«»n nuc- ces door toedoen van v. d. Berg 20. Het ontbreken van de halflinie van Lisse. doet zich geducht gevoelen en het laat zich aan zien dat Lisse met groole cijfers zal verlie zen; vooral daar de keeper zeer onzeker is. Dan krijgt S. J. G. een penalty, die slecht wordt genomen en door den keeper wordt gehouden. In tusschen zit de voorhoede van Lisae ook niet a.til, 2ij zitten gerbgcld voor S. J. G.'s doel. Schoten van Van Diest, v. d. Zwet en Elfring gaan naast of over of wor den legen de stug verdedigende S. J. G.'ers aangeschoten. Weer is het S. J. G. die een goal maakt uit een vlugge doorbraak Yan v d. Berg 03. Dan weet Lisso een tegen- goal tc maken en het is rusten. (13). Lisso is na rust sterk in de meerderheid en nadat de stand 33 is, wordt het zeer rommelig. S. J. G. protesteert tegen de 4e goal van Lisse en dreigt het veld te zullen verlaten, maar nadat de scheidsrechter na overleg met den Lisse-aanvoerder de goal ongeldig verklaart heeft, wordt er weer doorgespeeld. Maar toch verlaat even later S J. G. het veld, wanneer Lisse weer ge lijk maakt. Maar na eenig gekibbel komen zij weer terug. Dan is spoedig het einde daar, en daar S. J. G. niet wil verlengen, is het einde 44. Serlewedsirijden V. V. L. Te 3.30 uur werd do wedstrijd Teijlingen H—S. N. A. gespeeld om den 5en prijs. S. N. A. spoelde met slechts 9 man, doch had voor de rust het voordcel van den sterken wind. De strijd gaat vrijwel gelijk op, doch de aanvallen van S. N. A. worden steeds gevaarlijker S. N. A. weet het eerst te doelpunten; doch spoedig maakt Teijlingen gelijk. Door het gladde terrein en den sterken wind is goed spel uilgeslo ten. Even voor de rust heeft S. N. A. we derom succes met een ver schot, zoodat de rust aanbreekt met 21 voor S. N. A. Na de rust is Teijlingen overwegend ster ker, terwijl S. N. A. zich geheel op verde digen gaat toeleggen. De vele kansen wor den door Teijlingen echter niet benut, ter wijl do keeper van S. N. A. ongenaakbaar was. Hoe beiden ook zwoegen, de stand blijft onveranderd, zoodat S. N. A. in het bezit kwam van den 5en prijs. Scheidsrech ter Paardekooper leidde deze wedstrijd uitstekend. Seriewedstrijden S. N. A. V. V. L. II wist een flinke 50 over winning to behalen op S. N. A. II voor de S. N. A. seriewedstrijden. Seriewedstrijden Teijlingert-Junioren. Nadat de Lisse-Junioren tevergeels op zich hebben laten wachten slaan om 2.45 uur de S. J. G.'ers kant en klaar cn scheidsrechter P. v. Nobelen blaast de elf tallen binnen de lijnen. Beide elftallen zijn volledig en nadat er is getosst, brengt Teij lingen den bal aan bet rollen. S. J. G. noemt echter het leder over cn stormt op het Teijlingen-doel af, doch de bal be landt achter. S. J. G. schijnt dezen mid dag goede voornemens te hebben, daar zij absoluut in de meerderheid is. Als er dan 25 minuten gespeeld is gelukt het den S.J.G.-rechtshuilen zijn club de leiding le geven (10). Teijlingen pakt dan ook ste vig aan en nu volgen heide partijen vrij wel gelijk tegen elkaar op, doch even voor de rust vergroot S. J. G. haar voorsprong (2-0). Na do rust is Teijlingen iets in de meer derheid en zij weet dan ook den achter stand te verkleinen (21). Nog doet Teij lingen zijn bost voor den gelijkmaker, maar dit is slechts van korlen duur. Een snelle aanval van Noordwijk, een schot van den rechtsbinnen en het is 31. Ge leidelijk weet S.J.G. den stand op te voe ren tot 51 waarmede dan het einde aan breekt. Hiermede legde S. J. G. l>eslag op den lsten prijs, een verzilverde lauwertak. Teijlingen kwam in 't bezit van den 2den prijs een kruLsmedaille. Scheidsrechter v. Nobelen leidde dezen wedstrijd zeer goed. Hierna reikte de Voorzitter de heer N. Rotteveel de prijzen met een korte geluk- wensch aan de aanvoerders der beide vereenigiugen uit. Do volgende week zal om den laalslen prijs gespeeld worden. Wegens de aan houdende regen is het Athletiokprogram- ma in duigen gevallen; dil programma is nu opnieuw vastgesteld, Woensdagavond 8 uur en Zaterdagavond 6 uur. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De Arclbekerwedstrijden. Als officieuze opening van het voetbal seizoen werden gisteren de door A. F. G. georganiseerde beker wedstrijd en gehouden. Door het slechte weer hadden tal van voetbalenthousiasten zich laten weerhou den, zoodat de belangstelling niet boven mate groot was. Het voornaamste feit van dezen voetbal dag was dat de bekerboudster Blauw-Wit met 51 werd geslagen. Do volledige uitslagen luiden: Z. A. G.Blauw Wit 51 D. E. G.Stormvogels 10 A. G. O. V. V.—V. V. A. 2—3 A. F. G.Zeeburgia 40 SCHIETEN. Voor do deelname van do a.s. Zaterdag to houden Bekersckietwedstrijd, uitge schreven door de B.W. Oegstgeesb op Kat- yijk, is liet vijftal der L. B. W. als volgt samengesteld: J. H. v. Staveren Jr., H. v. d. Velden, J. v. Leeuwen, D. de Gunst cn J. dc Lange; res. Dl Bergman. Bij de wedstrijden der Prov. Schietwed strijden der B.W. te 's-Gravenhage die op 3 Sept. a.s. worden gehouden, komt boven genoemde B.W. met 3 vijftallen uit, als volgt samengesteld Afd. B.: H. v. d. Velden, J. de Lange, J. H. v. Staveren, W. Alphenaar en D. dc Gunst. 'Afd. C. le vijftal: Barendse, O. F. Koo- reman, D. Bergman, D. Haverkorn, J. P. Koor^man. 2e vijftal: J. v. Leeuwen, C. P. Kok, F. Fffoekhuizen, J. Devilee en W. F. Koore man; reserves vzrjn: J. Haasnoot, M. C. J. Lindenliof, J. v. d. Steen en B. 3>geman. Op Dinsdag a.s. zal de Ond. Off. Schiet- •vcreeniging „Goneraal Snijders" deelne men aan de wedstrijden der Volksweer baarheid afd. 's Gravenhage op do banen te Waalsdorp. Het vijftal is als volgt sa mengesteld: Mej. W. Kuline, maj. A. Lup- pes, maj. J. Ecckelaart, sergt. D. Blot- kamt en sergt. R. Middelkoop. PAARDFNbPORT. Courses op Duinrtigt. De maatschappij Duindigt trof het giste ren al weer zeer slechts rael het weer wat mede in verband met de concurrentie te Alkmaar en Sappemeer, waar vele paar den die hier waren ingeschreven eveneens stonden aangegeven, de opkomst der deel nemers niet le goede kwam. Ook de publieke belangstelling bleef be neden peil. Het openingsnummer was een match a deux op papier doch ia de baan was van oen match geen sprake. Het was oen pro menade van kwaliteit. De overige nummers brachten allen vrij goede spoTt. Dc pas uit België geimpor- teerde driejarige merrie Myrrhire zorgde voor een verrassing door Je Sais Tout, Cor Wasscneus te slaan. Janues Harvester, een Amerikaanscho draver van best bloed, bleef jammer ge noeg op stal. Wij hadden haar gaarne zien loopen tegen Dorilha, alhoewel het zware pad iets ten voordeele van laatstgenoemde was. De tweede uit België geïmporteerde merrie La Pretaine bleek veel last te heb ben van de zware baan en bleef beneden haar kunnen. De uitslagen luiden: Hollandia-prijs. Prijzendraverij 4e klas se. Afstand 1600 M. 1 kwaliteit 1550 M., eig. J. Kuithof Sr. (Kuithof J.) tijd 2 min. 47 sec. Niet ge plaatst Queen H. 1625 Meig. A. Vringer (eig Queen H. die aan haar tegenstan der 75 M. moest voorgeven vertrok zeker 15 M. voor haar paats. Deze winst werd echter weer geheel gereduceerd doordat de merrie zeer slecht den draf aannam. Hypatliiaprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden xan 3 jaar en ouder. Afstand 1350 M. 1. Myrrhire, eig. mevr. A. v. Wierin- gen (J. G. Kuyper 5714 K.G., tijd 1 min. 21 sec.; 2 Wassencus, eig. J. Jochems (H. Denis 51/4 en 4 K.G.) op lengte. Helena-prijs. Handicap 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M 1. Midi Broote, 2020 M., eig. A. Vringer (eig.), tijd 2. min. 221/5 sec.; 2 Oploopcr 2040 M., ejg. Hal Duin Dal (A. Com- mijs). Hortensia-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2200 M. Ingeschreven G, uitgekomen 4 deelne mers. 1 Flaqnac, eig. W. Jochems (H. Denis 63 K.G.) tijd 2 min. 32 4/5 sec.; 2 Gas- sard, eig. M-. J. v. d. Velde (G. Riem 66 K.G.) op 1 lengte. Herculesprijs. Prijzendraverij le klasse, afstand 2015 M. Ingeschreven 7, uitgeko men 4 deelnemers: 1. Doritha 2025 M., eig. J. Knuthof (Knuthof r.) tijd 3 m. 6 vier vijfde sec., 2 Moquet 2000 M., eig. G. F. Ockhorst (eig.). Hippodromeprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 1800 M. Ingeschreven 10, uitgekomen 5 deenemers. 1. Puny Wilkes,' stal Lancier 1930 M., eig. stal Duin cn Dal (A. A. Commijs) tijd 3 in. twee vijfde sec. 2. Our Bonni 1830 M., eig. Jac. v. d. Graaf (W. v. d. Graaf). „Mndmrg." EEN HEILIGE PASTOOR. Nee, jongen, daar komt niks van, stel dat nu maar gerust heelemaal uit je hoofd. Er valt niet aan te denken! Priester wor den kost handen vol geld. En dat in de zen slechten tijd. We zullen al tobbens ge noeg krijgen, om er zóó door te spartelen. Alles hebben we moeten bijeenscharrelen, om onzen oudste vrij te maken van de sol daterij en hem een plaatsvervanger te koo- peu. En nu praat Kathricn ook nog al van trouwen. De meid heeft de jaren; en ze heeft nu eenmaal genoeg gewacht. Dat was 't antwoord van vader Vinnay toen Jan na lang aarzelen met zijn grootc plannen voor den dag was gekomen. Toch liet de gedachte hem niet meer los; hij zou en hij moest priester worden. Dat had iedereen van hem gezegd, van jongs af. En zelf zag hij 't nu ook; duidelijker dan ooit. Vader had hem afgescheept. Nu werd moeder in den arm genomen. Wat was het goede mensch overgelukkig, toen ze maar even hoorde van zijn plannen, 't Was haar droom en meer nog haar gebed geweest, jaren lang. Een van haar kinderen pries ter. En nuharen Jan. Dat vader er op tegen was, nu ja, dal was een bezwaar.dat op zij zou gaan. In stilte werden plannen gesmeed. Tarilo Grietje, de goede ziel, die Jan had gehol pen bij zijn eerste H. Communie, werd in 't complot heirokken. Alles werd gewikt cn gewogen, wijd en breed besproken, er werd gefluisterd en bedisseld, met den vinger op den mond en traantjes in dc oogen. En de Voorzienigheid wikte mee. Of 't zoo zijn moest, "liad Pastoor Balley een der rappe vogeltjes, die dc bloed dorstige revoluliepoes toch te vlug was af geweest te Ecully een Latijnsclio school geopend ter opleiding van toekomstige priesters. Tante Grietje beloofde Jan kost en onderdag, een andere goede kennis, juffrouw Bibost. nam de zorg voor onder en bovengoed op zich. Wat bleven er dan voor onkosten over? Tegen die redencering bleek vader Via- r.y niet bestand. Al werd hij ook een jaar tje ouder, al vlotte het werk hem niet meer als in den jongen tijd, 't zou dan toch aan hem niet liggen, als Jan geen priester werd. Tante Grietje had t' spreekt van zelf de zaak vl tr loopc. fccsproken met pas toor Balley. Even had deze groote oogen opgezet, toen hij hoorde van een aspirant student van hij de jaren. Maar nauwelijks had hij den jongen zelf 'ns goed in de oogen gevfien, of al wjn bezwaar ver viel. Ja, met zóó een wj}&e hij 't nog wel wagen. Baar zou hij zelf nog wds voor over kobben, als het zijn moest. Zoo was Jan student; met nieuwe klee- ren, nieuwe hoeken en machtig veel goeden wil. Maar 't resultaat? 't Was be droevend; om er hij te huilen. Hoe kon 't ook anders. Te hooi en le gras had hij wat geleerd. Van voorberei dend onderwijs was nooit sprake. Niet, dat hij van huis uit niet behoorlijk begaafd was. Had hij op gebruikelijken leeftijd met de studio kunnen aanvangen, hij ware bij lange na niet van de minsten geweest. Maar op zijn negentiende jaar moeten beginen met bet allereerste begin. 'i was voor zijn leermeester om wanhopig te worden. Wal hij gisteren met veel moeite geleerd had, was hij vandaag weer verge ten. Een rijke begaafde medestudent. Math., Loras, bood aan, hem wat op dreef le hel pen. En do opgeschoten jongen was nede rig genoeg, om bij dezen dertienjarige in de leer le gaan en al de moeilijkheden voor te-leggen, die bij eiken stap opdoken. Zijn leven lang zou Jan die kostbare diensten in de grootste dankbaarheid blijven ge denken. Als de pastoor van Ars een zeld- zamen keer zijn parochie verliet, was het Seminarie te Hoximieux, met zijn presi dent het doel zijner reis. Bij al de veelzijdige hulp van gediensti ge geesten, bleef de Latijnsche studie voor Jan Viany toch een voortdurende marte ling. Naast menschelijken bijstand zocht bij vooral hot licht van daar hoven. Bidden en nog eons bidden, dat verstond hij als weinig anderen. Na lange jaren wisten de menschen van Ecully te vertellen over de stichtende godsvrucht, waarmede hij lede ren morgen zijn leermeester de H. Mis diende. Heel zijn studentenbeurs sloeg hij op zekeren dag om in de hand van een bedelaar, dien hij onderweg ontmoette. Het was geen gevraagde hulp, wanneer hij in zijn vrije uren dc diensten van huisknecht waarnam op de pastorie. 't Was diepe zelfvernedering, als hij daar het brandhout zaagde en den geheelen tuin omspitte. Nooit toonde hij zich ontstemd, dan wan neer zijn goede kostvrouw. Tante Grietje, het maar met laten kon, om, tegen de ge maakte afspraak, bij de toebereiding van zijn sober maal wat meer te voegen dan enkel zout. Toch scheen O. L. Heer langen tijd doof en blind voor zooveel uitingen van goeden wil. Is 't wonder, dat bij Jan de moed ein delijk in de schoenen zakte. Als het dan toch niet ging, wilde hij maar liever naar vader en moeder terug. Zoo stond liij op een goeden morgen, gepakt en gezakt voor zijn professor. Gelukkig had mijnheer Balley hem goed leeren kennen en met stille bewondering zijn leerling in doen en laten begrepen. Neen, zoo'n jongen liet hij zoo maar niet los. Maar Jan, wat nu? Laat ge nu den moed al schieten? En dan je mooie plannen? Wat moet daarvan terecht komen? Naar jo vader? Maar die houdt je onmiddellijk thuis; dat is koren op z'n molen. En wat zal er dan komen van 't heerlijke Priester schap? Van de redding der zielen? Daar had Jan niet van terug. Tegen zulke dingen was hij niet bestand. En, reisvaardig als hij nu eenmaal stond, sloeg hij een andere richting in. Hij trok ter beevaart naar het graf van den heilige dier streek, Sint Franciscus Regis. Hij zou gaan als pelgrim van den ouden stempel, indelend en zijn brood bedelend. En het werd een hittere kruisweg van 't begin tot het einde. Op zulk een pelgrim werd in de wereld al niet meer gerekend. Aan de deuren, waar hij de hand uitstak, was men veel scheutiger met spot on schimp dan met brood. Dc opgeschoten, stevige knaap werd uitgemaakt on weggejaagd als een landlooper. Toch bracht de uitkomst van deze krachtproef voor Jan niet weinig voldoe ning. Zelf stond hij wol het meest verbaasd, hoe gemakkelijk de studie nu vlotte. Sint .Franciscus had wel iéts aan hem verdiend. En hij kreeg het vele jaren later in den vorm eener schilderij op een mooie plaats in zijn pastorie cn een beeld in zijn armoe dig kerkje. W. v. K. „Gelderlander" MARKTBERICHTEN DELFT, 20 Aug. Kaas, Aanvoer: 37 sta pels komijno kaas 5074 cent en 3 stapels zoete kaas 8086 cent per kilo. KATWIJK, 20 Aug. Elcembollenveiling. Betaald werden de volgende prijzen. Mu- rillo 1.501.70, Couronne d'Or 4.60 4.80, Titiaan 5.205.40, Salvator Roso 4.104.30, Theeroos 2.903.Rose huisante 3.804.00; Fred Moore 3.00 3.20, Prins van Oostenrijk 2.102.80, I.a Reine 1.601.90, Flamingo 3.60 3.80, Witte Valk 3.50—3.70, Rose Gris- öelin 1.501.70, Mon Tresor 6.70 6.90, Scarllo due 2.602.80, Gele Prins 3.203.40. Coul. do Cardinal 3.40 3.G0, Chrysoloia 0.004.20, Cram. Bril jant 1.401.60, Vorm. Brillant 3.90 4.10, Proserhine 4.504.70, Darwintul- pen Clara Butt 0.40—0.60, Painted Lady 5070 cent. Prinses Elisabloh 0.801.20 Baron de la Tonnaye 7090 cent, Gretchon 4060 cent, William Copland 1.201.50, Nora Ware. f 1.301.50, Prof. Rauwenhoff 7090 cent. BOSKOOP 20 Aug. Veiling. Bloemen Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 3040 ct., Golden Ophelia 3745 ct., Marcel Royer 60—75 ct., Iladley 6080 ct.. Cl. Pernet 5065 ct., Columbia 45 60 ct., Butterfly 8050 ct., Boucke 30 40 ct., Rosalandia 4050 ct., Polyantha- rozen 20—22 ct. Diversen p. bos: Dahlia's gr. bl. 20—30 ct., idem kl. bl. 0—10 ct* Gladiolen 915 ct., Anjers 1720 ct. LISSE, 19 Aug. H. B. G. Gehouden leverbare veiling van het H.B.G. (G.A.) te Lisse. Aanvoer 8500 md. Catalogus groot 1528 nummers. Evt. Mon tresor top 8.10 I 7.30 II 4.85, Granduc top 6.95 I 6.35, Joost v. d. Vonden top 4.I 3.10, Duc.de Berlin top 4.15 I 3.80, Pr. van Oostenrijk top 2.90 I 2.50, Goudvink top 4.85, Witto Zwaan I 1.II 95, Cram. Brillant top 1.85 I 1.15 II 95, Goal. Cardinal top 4.65, Gen. de Wet top 15.I 12.v. d. Neer top 7.85 I 6.90, Verm. Brilland I 4.20, Gole Prins top 4.I 3-30, Pink Beauty top 12.—, La Reine top 2.20 I 1.75 II 1.40, Fred. Moore top 3.90 I 2.90,, Kard. Rem- polle top 5.90, Brillant Star I 3.60, Rose Precose top 10.10, Prosperity top 4.45 I 3.45, Ophir d'Or I 3.75, Wouwerman top 6.Max Kinley top 3.85, Pres. Lincoln top 4.95, Proserpine top 5 90, I 4.95, Scar let Dpc I 3.30 II 2.80, Hohbema top 4.25. Dvt. Thournesoll top 0.—, I 4.85, II 2.95, Salvator Rosa fop 5.25, I 4.05, Murillo lop 3.I 1.75, Peach Blossom I 4.80, Lu- cretia top 3.35, I 2.25, Titiaan I 4.90, Vuur haak I 4.85, Boule de Neige I 4.La Gan- deur top 3.50 I 2.75, Schoonrood I 4.20, Willem III top 4.35, Rubra Max lop 3.85, Mr. v. d. Hoeff I 3.60, Elcctra top 9.50 I 8.— Cr. Geel top 4.30 I 3.65 II 2.95, Meyer beer top 250, I 1.85 II 1.20, King of the Sliiped I 1.75, King of the Whites I 3.85, Purp. Grandifl. top 3.85 I 2.— II 1.05, Br. bodewijk XTV I 6.50T Prins van Oranje top 8.Wwt. Mad. Krelage top 1.25 I 1.10 II 70, Pr. Elisabeth top 1.45 I 1.10, Will. Pitt top 3.50 I 3.25, Will. Copland top 3.10 I 2.70 II 90, Bartigon top 1.35 I 1.05 II 90, Fame. Sanders top 1.10 I 90 II 75, Prof. Rauwenhoff top 1.10 I 95 II 60, Vict. d'Oliviera top 4.55 I 3.45, Whisthler top 90 I 75 II 55, Roi d'Islando top 6.— I 5.20 II 4.70, Clara Butt top 1.20 I 95 II 75. E.N. Ornatus I 2.35 II 1.20, Sir Watkin top 5.15 I 4.50 II 3.25, Victoria top 5.65 I 4.80 II 3.95, Emperor lop 5.10 I 4.45 II 3.70, Golden Spur top 5.50 I 4.25 II 2.50, King Alfred top 18.10, I 17.10 II 12.40, Glory of S'heim lop 8.I 7.60 II 6.95, Zilver Phoenix top 3.55, Glory of Leiden R. top 3.Mad. de Graaff R. top 4.30, Glory of Lisse top 2.90, Empress top 5-I 4.40 II 3.E.N. Princeps top 3.30 1 2.25 II 1.05, Min. Talma top 7.25 I 0.80, Cervanthus top 4.50, I 3.80, Earri Con- sprions top 4.25 I 2.95, Mad. de Graaff lop 7.I 5.95 II 4.85, Glory of Leiden top 5.20 I 3.40, Princeps Max top 3.75 I 3.85, D.F. Von Sion top 5.10 I 4.65 II 2.80, In- comperable I 1.40 II 85, Oranje Phoenix top 4.40, Zilver Phoenix top 3.50 I 2.10, Albo Pleng I 5.Sulphur Phoenix I 2.30 LISSE, 20 Aug. Biccmb-Jenvailing Ho- baho. Er was veel belangstelling, goodo kooplust, de volgende prijzen werden be steed voor levervaar top, I II per 100. EvT Artus 2.00-1.40^-1.10; Brillant Star 5.204.30350; Ghryselora 5.20 4.501.40; Gram. Brillant 1.701.30 1.10; Couleur Cardinaal 4.403.70 1.30; Gloria Solus 4.80. Diana 2.00 1.30—1.10; Due de Berlin 4.60—3.50; Eleonora 2.60; Flamingo 4.703.50 3.—; Fred Moore 3.40—3.00—2.80; Gele Prins 3.803.202.80; Herm. Schlogcl 3.703.60.3.Joost van den Vondel 3.603.King of the Yellow 543 Lady Borcel 4.20; La Reine 2.301.60 1.Prosperity 4.304.003.30; Crimson Queen 2.50: La Reine Max 4.70; Max Havelaar 3.50; Macs 4.40; J.a Precieuse 3.703.80; Montresor 7.506.405.Pink Beauty 12.—; Calisco 3.10; Prins van Oostenrijk 3.30 —3.00—2.80; Rose Valk 3.—; Rose hui sante 4.504.003.50; Roi Cramoisio J 1.50; Rose La Reine 5.10; Rijzende Zon 5.70; Scarlet Due 3.20—3.00—2.80; Verm. Brillant 4.70; Witte Due Max 2.20—1.80-1.30; Witte Valk 4.50— 3 50; Witte Zwaan 2.20—1 50—1.—; Wouwerman 5.80; v. d. Veer 8.507.75 Grand Due 6.907.Waterloo 4.20 4 003.DvT Azalea f 4.75; Couronne •d'Or 5.30—4.00—3.00; El Toreador $.75 —7.75, Ruhr, 5—4—3; Lan Can deur 2.30—1.30, Lucretia f 4 30—3 10: Mr. v. d. Hoef 6.25—5.50: Willem III 3.10— 2 30: Queen of the Pink 2.50: Murillo 2.30—1.50—1.30; Dub. Max 3.60—3.00 2.80; Salvator Rosa 543.50: Thee roos 3.50—3.00—2.50; Titiaan 7.20—6; Thournesoll 6.805.Vuurbaak 5.— Bosina 3.30—3.11: DwT Willm Pilt 4 20—3.50—2.50; Willm Copland f 2.20 1.601.10; gewone soorten Darw. Tulpen varieeren van 1.401.100.750.50 0.25: EV Princeps 3.Bic Erapresse 4.10; Glory of Sassenheim f 9.507.00 4.603.60: Horstfieldie 2.10—2.00; Victoria 5.00—3.50—2— rond 2.—; Emperor 5.00—4.50—3.50 rond 3.50; Spring Glory 9.507.00; Glory of Lie- don 4.40—3.40; Laurens Koster f 3.60 2.10: Golden Spur 6 00—3.50—1.80 rond 2.20; King Alfred 20.Mad. de Graaf 77.20; Ornatus f 1.801.00; Sir Wat- kin 5.20-4.60—3.50 Narc. Albo Plono 5.30-4.804.00; Von Sion f 5—3—2.20 Orange Phoenix f 3.502.00 rond 1.50; Sulpher Phoenix 3.603.00. Crocus King of the White zift 10 4.10, Walter Scott 9-op f 3.geel zift 7 2.20. Ilvacinlhen. ER Gen. do Wet 1819 21.50—22.00, 19-op 23.50—2300; La Victoirc IS—19 27.50. 16—18 15.50, 1316 9.Lady Derby 17 20 17.50: Gertrude 1714—19 20—: EB Marie 20-op f 34.50, Bismarck 15^17 14.50; Dr. Lieber 16 23.50; King of the Blue 19-op 35.—: ER Marconi 19—20 9.J,18—19 21.50. 17—18 18.00, 1617 15.50; La Victoirc 19 30.00; EB Queen of the Blue 1819 41; 17—18 41 1617 21; EW l'lnnocenco 19 20, 17 —18 16.50. 14—15—12—14 8 25; EB Grand Maitre 20 35.00, 1415 12.50, 13—14 11.—. Br. tulpen bodewijk 14 6.50. Iris Anglica gemengd f 1.70, H. J. Im perator 80 cent. LiHum Candidura f 10.50. E1T varieeren van 1.00-1.301.50. Catalogus groot 1460 nummers.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6