SPORT EN WEDSTRIJDEN HET DISTRICT LEIDEN VAN DEN D. H. V. B. HET EERSTE LUSTRUM. De 16do September is do eigenlijke da- "tum, maar den 18en zal het feit herdacht worden, zooals bereids is bekend gemaakt dat het District Leiden van den Room schen Voetbalbond vijf jaar bestaat. Er is alle reden voor zulk een dag te herdenken. Iedere voetbalbond zou dat doen, en wij zullen dus niet achterblijven. Toch is er bij ons Roomschen een ver schil met anderen, die zoogenaamd neu traal zijn. Wat dan? Wel, wij beginnen onze feestviering in de kerk, want, wat de jongens zijn mogen op het voethallerrein als speler, op de eer ste plaats zijn het Roomsche jongens. Dat wil dus zeggen, dat ze gelooven in een God; dat ze gelooven, dat zonder de zegen van God ook hun vereeniging of Bond niet kan floreeren. Daarom begint de herdenking van dit eerste Lustrum in de kerk. Het is de vurige wensch van het Dis- trictsbestuur en zijn Geest. Adv., dat op 18 September in de verschillende plaatsen waar een bij den Bond aangesloten voet balvereniging bestaat, een H. Mis van dankzegging zal worden opgedragen; en dat onder die H. Mis de leden van de Voetbalvereniging zullen communiceeren, allen, zonder uitzondering. Bij ons in Leiden is hiervoor reeds lang gezorgd en zal er op dien dag in de Lode- wij kskerk, aan het Steenschuur, om acht uur een H. Mis tot bovengenoemde inten tie worden opgedragen. Aangezien we tot heden nog geen andere Voetbalvereeniging bezitten, dan „Leiden" behoef ik me 6lechts tot de leden, en de vrienden en weldoeners dier vereeniging te wenden, om hen er op te wijzen, dat het een eere plicht is, alsdan aanwezig te zijn en on der die H. Mis te communiceeren. Het zal mij, als Geest. Adviseur van het District Leiden, een groote vreugde zijn, wanneer ik vernemen zak dat in alle plaatsen van ons district aan onze wensch wordt voldaan. Ik ben er van overtuigd, dat overal de zeereerw. H. H. Pastoors het den vereenigingen mogelijk zullen ma ken aan dit verlangen te voldoen. Ik maak van deze gelegenheid gebruik nog eens allen wien het aangaat op het hart te drukken, toch te zorgen, dat de jongelui in Roomsche clubs georganiseerd worden, en dat een ieder, die daartoe in staat is, zal medewerken, om de Room sche Sportbeweging te maken tot eene, Idie met eere genoemd kan worden. Nu zijn er altijd nog, die tegen deze beweging gekant zijn, en die het voetbal len graag uit de wereld zouden willen zien verdwijnen. Maar zij hebben wel een slechten kijk op het hedendaagsche volk; zij schijnen niet te willen zien, dat duizenden en nog eens duizenden hierbij geinteresseerd zijn, zoodat men van een waro volksbeweging spreken kan. Dit niet te willen zien is waarschijnlijk niets anders dan een star "conservatisme van verkeerde soort. Een beweging, die de sympathie heeft van be stuurders van Rijk en Gemeenten, die door 'de kerkelijke Overheid geenszins als ver keerd wordt beschouwd, te verafschuwen, lijkt me iets, wat onzen aandacht ver dient ten volle. Zeer bijzonder verdient de Roomsche yoetbalbeweging de belangstelling en daar Idoor de medewerking van onze Room schen, juist, omdat zoovelen er bij betrok ken zijn. Het is voor ons Roomschen een eisch, in alles Roomsch georganiseerd te zijn, 'dus ook in de Sportbeoefening; de Bis schop heeft dan ook dien eisch met allen nadruk uitgesproken, om zijne onderda nen aan hun plicht in dezen te herinneren ier blijft voor ons dus niets anders over dan te gehoorzamen aan ons beginsel en nan de Overheid, die over dat beginsel Waakt; te meer dwingt deze plicht, omdat bet de jeugd geldt. Het is niets anders gewoonlijk dan laf heid, wanneer men zich nog kant tegen de Roomsche organisatie in het algemeen en tegen die der sport in het bijzonder. Misschien vind ik in de naaste toekomst nog wel eens do gelegenheid hier wat uit voeriger op in te gaan, want nog veler oogen zijn gesloten voor de gevaren der niet-Roomsch georganiseerde sport, en nog veler ooren zijn doof gebleven voor de Stem der Overheid,, die verplicht tot Roomsche organisatie. Laat ik er bijvoegen, dat ik, momenteel over onze stad niet klagen wil; integen deel. Maar we zijn nog lang niet waar we Wezen moeten; en degenen, die thans, mede, hun schouders onder dit werk heb ben gezet, mogen beseffen, dat een groote Itaak ons nog wacht, willen we geheel te vreden zijn. Moge het gebed, op den 18den Septem ber gestort voor onze beweging zijne .(vruchten voortbrengen tot heil van de Roomsche jeugd, en van allen, wienJ de Voetbalsport belang inboezemt. J. G. C. GROOT, Geest Adv. Distr. Leiden, D.H.V.B. R. K. FEDERATIE. De algemeene vergadering. Gisterenavond vond in hotel Noord-Bra bant to Den Bosch de Algemeene Vergade ring der R. K. F. plaats. Om circa 1 uur opent de Voorzitter. Mr. D A. Schretlen (Utrecht) de vergadering met den chr. groet en heette do aanwezige bestuursleden der aangesloten honden wel kom. Spreker herinnert in zijn openings woord aan het tweede Reichstreffen der Deutsche Jugendkraft waarbij do R. K. F.- vertegenwoordigd was en bracht de groe ten van haar over aan deze vergadering. Bijzonder enthousiast was de Voorzitter over wat spreker in Keulen had medege maakt. Spreker stelde de Deutsche Jugend kraft, die slechts zeven jaar bestaat cn reeds 1.250.000 leden telt, ten voorbeeld aan Roomsch Nederland, daarbij de hoop uitsprekende dat ook eens in ons Vader land een bond zal komen die alle takken van sport onder zich stelt op R. K. grond slag gelijk in Duitschland. Het diocees Haarlem was reeds begonnen met de Ath- letiekbeoefening, terwijl ook de Limburg- sche Turnvereenigingen goed werk hadden verricht in Keulen. O.m. deelde hij mede dat de Duitsche Minister voor Volkswel vaart Hirtsiefer het op prijs stelde de hand te drukken aan de Limburgsche athleten. Hierna las de secretaris, de heer M. Verstegen, de notulen voor der vorige Al gemeene Vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag lokte eenige discussies uit. De heer Kruyver (Zaandam) miste het jaarverslag der pers- en propagandacom- missie. De heeren H. Putter (Amsterdam). H. N. Smits (Hoorn), en A. Kockelmans (Meers- sen) bespraken de verhouding der R. K. F. tot het U. I. O. G. E. P. en de andere or ganisaties. De voorzitter deelde hierop mede, dat de R. K. F. in Keulen, nog een bespreking had gevoerd met de organisaties van ande- ro landen. Iets definitiefs kon spreker niet mededeelen, doch het R. K. F.-bestuur kon de geruststelling geven dat het steeds dili gent en actief zou zijn in deze belangrijke internationale kwestie. Het jaarverslag werd daarna goedge keurd. Daarna vonden de besprekingen plaats betreffende het financieel verslag en het opmaken van een begrooting der tcehni- sche sectie, welke geruimen tijd duurde. Deze werden vastgesteld zooals door het Bestuur was voorgesteld. In de kascommissie werden gekozen de beoren R. G. de Groo'd Tilburg en G. Du- jardin ('s-Bosch). De commissie van be roep werd herkozen. Dan kwam aan de orde de voorstellen tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement ingediend door het Bestuurslid de heer Kruyver. Artikel 71 worde gewijzigd en wel in dien geest: Tot de Technische enz.; Ie. een afgevaardigde van iedere vereeni ging, die voorzien moet zijn van een last geving, geteekend door den voorzitter en secretaris van die vereeniging: De heer Kruyver verdedigde zijn voor stel in uitvoerig betoog, waarbij spr. spe ciaal wees op de financieele en principieele bezwaren der vereenigingen. Indien zijn voorstel zou worden aangenomen zou een afgevaardigde meerdere vereenigingen kunnen vertegenwoordigen. In verhand met de slechte opkomst der vereenigingen op de vergaderingen der Technische Sectie drong spreker er op aan dit voorstel aan te nemen. De heer Smits was op verschillende gronden tegen dit voorstel, vooral daar in de Algemeene Vergadering der Technische Sectie van den vorigen Zondag was beslo ten deze vergadering verplichtend te stel len. Het voorstel, daarna in stemmign ge bracht, werd verworpen. De voorstellen der Technische Sectie tot wijziging van de Art. 92, al. 3. Art. 92, al. 8 en Art. 71 van het Huishoudelijk Regle ment, werden met algemeene stemmen aan genomen. Het volgend voorstel van den heer Kruy ver: „De R. K. F. besluite tot benoeming van een spelregel-commissie en tot de uitgifte yan eigen spelregelboekje. Aan de spelre gelcommissie worde de redactie van het boekje opgedragen", kwam daarna in be spreking. Er werd besloten een en ander over te laten aan bet beheer van bet Bestuur. Bij de rondvraag, waarvan gebruik werd gemaakt door de heeren G. Faassen, A. v. d. Dobbelsteen (Tilburg) en Smits diende de heer Kruyver nog het volgend voorstel in, dat met algemeene stemmen werd aangenomen: Over ga ng van spelers. lo. Spelers, welke nog nimmer in R. K. verhand zijn uitgekomen kunnen in wed strijden van de R. K. bonden uitkomen, mits reglementaire opgave is geschied. 2o. Spelers, die na in R. K. verband te hebben gespeeld en in eenigen neutralen wedstrijd uitkomen, kunnen in het zelfde seizoen niet meer als deelgerechtigden aan een wedstrijd der R. K. bonden beschouwd worden. 3o. In Kampioens-, promotie- of degra datiewedstrijden mogen slechts zij uitkomen die minstens 4 wedstrijden voor de betref fende club gespeeld hebben, tenzij deze dis- pensatic van het Bondsbestuur hebben ge kregen. Door aanneming van dit voorstel is dit voor alle diocesane bonden verplichtend geworden. Nadat de heer Putter namens de verga dering nog een woord van dank sprak tot do heer Verstegen voor het vele en moeilijko werk, wat hij in het afgeloopen jaar had verricht, sloot de voorzitter deze vergade ring met den gebruikelijken groet. „Mndmrg." CRICKET. H. C. C. I kampioen. H.C.C. I—H.D.V.S. Gewonnen door H.G.G. met 53 runs op de le innings. H.G.G. le innings 99 (E. A. J. Schill 22; M. Jansen 18; Jhr. P. Feïth 23); J. Engering 550; J. v. Buysen 440. H.D.V.S. le innings 46. Mr. J. Koele- mans 720; M. Jansen 215; Hoekse- ma do Groot 10. Ajax—H.C.C. II Verregend. V.O.C.Haarlem. Draw. V.O.G. le innings 161 voor 7 gesloten. (Ruychaven 16: F. v. Herwaarden 11; Beyers 58; kir. J. A. v. Everdingen 28; Brans 22); Nagtzaam 348; Onkenhout 2—20; Maas 1—53; Hases 1—20. Haarlem 96 voor 4 (regen). (Tekelen- burg 22; A. Maas 49; A. Healy 13); East 244; F. v. Herwaarden 212. H. C. C. II—Ajax II. De Hagenaars die het eerst gingen bat ten brachten het tot 87, waartoe nu Extra met 21 het meeste bijdroeg. Walvis 17, Hushahn 20, Hemmes 14 en Aalbcrsberg 11 kwamen in de dubbele cijfers. A. de Vrind 3lg, De Jongh 321, Ermers 2— 21, H. de Vrind 1—6. De innings van Ajax H bracht daarna slechts 65 runs op, alleen nog dank zij A. de Vrind (25) en De Jongh (24), Hem mes 57. H.G.G. V ging nogmaals in en zat nu voor 23 aan den kant, zonder dat een der batsmen de dubbele cijfers had kunnen halen. De Jongh 68, Ermers 45. Met A. de Vrind 11 en Van Goor 24 not out maakte Ajax daarna 49 runs voor het verlies van 6 wickets, zoodat de Leide- naars den wedstrijd wonnen met 4 wic kets. LAWN-TENNIS. Frankrijk slaat Holland met 100. Nadat Zaterdagmiddag in het geheel niet kon worden gespeeld door den voort- durenden regen, is het verloop op den Zondag zoo vlot geweest, dat men den landenwedstrijd NederlandFrankrijk op dezen eenen dag heeft kunnen beëindigen. Slechts één partij, die lusschen Bryan en Landry werd niet gespeeld, doch was ook vem weinig belang meer, gezien het feit, dat de Franschen met niet minder dan 100 voorsprong hadden. Stuk voor stuk hebben de partijen wei nig anders dan teleurstelling gebracht voor de onzen. Een overwinning van Holland werd niet verwacht, al ontbraken ook in de Fransche ploeg sterren als Borotra, La- cos te, Brugnon, enz. Doch, dat er geen enkel punt kon worden bemachtigd is waarlijk ver van bemoedigend ten aanzien van de prestaties van onze tennissers, die eventueel Van Lennep, Diemer Kool en Timmer zullen moeten vervangen. Heeren enkelspel: speelde Bryan een goede partij tegen George. Hij won de le set, door uitstekend werk aan het net, verloor toen de twee volgende om in de vierde set zijn besten vorm te vinden en geen enkel game te verliezen. Toen echter kwam de reactie. De korte drive van den rustigen Franschman brachten aan dezen succes op succes en met 60 won George. Mr. Van der Veen werd telkens in 3 sets geslagen door Landry en George, van wie vooral Landry technisch zeer goed bleek te zijn. De Franschman werd dan ook geen moment bedreigd. Onze landgenoot bleek overigens veel minder snel te zijn dan zijn tegenstanders. In het heerendubbel weerden Bryan en Castendijk zich goed tegen Landry en Boussus, doch de combinatie vertoonde dikwijls openingen waarvan de tegenpartij handig gebruik wist te maken. In het damesenkclspel gaf mej. Rollin Gouquerque over het algemeen een betere indruk dan mej. Canters, die zich zelden aan het net waagde en wat flauw speelde. In haar beide singles nam mej. Gou querque met 63 de leiding om daarna evenwel een inzinking to krijgen, die haar noodlottig werd. Mej. Ganters, gelijk ge zegd, had nog minder succes en werd twee maal geslagen op overtuigende wijze. Ook de damesduhhel bracht een neder laag. Haar gewoonte op dezen dag ge trouw was de eerste set met 63 voor Holland. Maar daarna gaf beter plaatsen en de meer sluitende combinatie der Fransche dames den doorslag. In drie sets was het pleit beslist. In het gemengd dubbelspel beginnen mevr. Sroink en Bryan uitstekend. De combinatie vlotte wonder wel en heel spoedig was het 63. Doch toen kwam ook weer de gebruikelijke fatale inzin king, terwijl de Franschen steeds scher per gingen spelen. Vooral Boussus was uitstekend, zijn smashhes brachten ver warring en in de twee volgende sets werd de kamp beslist. De uitslagen luiden: Gerorge si. Bryan 57, 75, 64, 6 6, 6—0. Landry si. v. d. Veen 63, 61„ 64. Mevr. Do Bordes si. moj. Rollin Gou querque 75, 75. Mcvr. Bourgeois si. mej. Ganters 61, 64. Mevr. do Bordes en Boussus si. mevr. Stroink en Bryan 36, 62, 63. Mevr. Mathieu si. mej. Rollin Gouquer que 46, 62, 63. Landry en Boussus si. si. Bryand en Gostendijk 57, 61, 64-, 63. George si. v. d. Veen 62, 63, 86. Mevr. De Bordes en mej. Bourgeois si. mej. Ganters en mcvr. Stroink 36, 64, 6—2. Mevr. Mathieu si. mej. Canters 610 6—3. LandryBryan niet gespeeld. ATHLETIEK. Wedstrijden van O.D.I. De deelname aan de Athletiek-wedstrij den van „O.D.I." to Rotterdam zijn voor „BrimhildeO een succes geworden. Niet tegenstaande het terrein door de aanhou dende regens bijna in een modderpoel was herschapen en de dames de spatters om de ooren vlogen zijn de prestatie'e niet slecht te noemen. Als no. 1 plaatste zij zich in den drie- Kamp (1ÖÓ M, speerwerpen, verspringen) met 71 punten (max. 78 punten). In de lo serie 100 M. kwamen Moj. Christ ia anse en Mej. Snel als le on 2o door de finish. In de 2e serie Mej. Bricjer gevolgd door mej. Hamerslag van „Hy- gica". In do finale plaatste zich moj. 'Bricjor als le (daarmeo het kampioen schap vestigende van do Z. H. A. B.)mej. Hamerslag als 2e en mej. Ag. v. Noort als 3 e. Speerwerpen had tot resultaat, dat mej. Snel 2e werd met de keurige worp van 19.72 M., 3o werd Ag. v. Noort met 19.15 M., 4e J. Christianse met 17.70 M. Zooals te verwachten was werd mej. Briejer no. 1 in het vèrspringen met 5.15 M., als 2e plaatste zich mej. Christiaanse met 4.52 M. In de estafette kwam „Brunhilde" evcn- oens als eersto aan in den tijd va-n 56,6 sec. De volledige uitslagen luiden als volgt: Olymp. estafette (800, 400, 200 en 200 M.): 1. Haarlem 4 min. 3 sec.; 2. A. V. '23 4.4; 3. Donar 4.6. 4 maal 100 M. estafette: 1. V. en L. 47.4; 2. Pro Patria 47.4; 3. A. V. 1923, 49. 100 M. 1. M. v. d. Berge (Haarlem), 11.4 sec.; 2. J. v. Tongeren, (P.P.) 11.6; 3. J. Rinkel (Haarlem) 11.8. Polstok hoogspringen: 1. P. J. S. Most (P.PP.) 3.10 M.; 2. J. Heitsma (A. V. '23) 3.10 M. (na loting); 3. G. Lamoré (THOR) 2.70 M. 100 M. (dames): 1. moj. M. Briejer (Brunhilde) 13.8 sec.; 2. mej. W. Ha merslag (Hygiëa) 14.4 sec. 100 M. klasse O.: 1. R. Labau (P.P.) 11.8; 2. A. do Rijck v. d. Gracht (V. en L.) 11.8; 2. J. Bolk (V. en L.) 11.9. Kogelstooten: 1. J. Solman (A. V. '23) 12.70 M.; 2. G. Elsker (Haarlem) 12.44 M.; 3. L. v. d. Waard (Zwaluwen) 11.17 M. 800 M.: 1. M. Hoogewerf (Haarlem) 2.16..6; 2. W. Bol ten (A. V, '23) 2.16.7; 3. G. Lijf land er (A. V. '23) 2.20. 400 M.: 1. H. Visser (Feyenoord) 56.4; 2. P. Nieuwland, (Feyenoord) 56.4; 3. G. de Raad (V. en L.) 57.0. Speerwerpen: 1. S. Meerburg (U.V.S.), 47.91 M.; 2. H. v. d. Duessche (V. en LJ 46.55 M.; 3. L. Looy (Feyenoord) 42.92 M. Hoogspringen m. a.: 1. F. Bührman (A. V. '23) 1.75 M.; 2. P. Nieuwland (Feyen oord) 1-.70 M.; 3. F. v. d. Most (P.P.) 1.65 M. 1500 M. hardloopen: 1. J. Zeegers (A. V. '23) 4.32.4 2. L. Adolfs (A. V. '23) 4.38; 3. Bran Uyen (D.H.O.) 4.43. 2000 M. Relais: 1. Feyenoord 4.37.2; 2. Pro Patria 4.40.7; 3. Trekvogels. 5000 M.: 1. A. Wolf (V. en L.) 17.21.4; 2. C. Ovcrdam (D.O.S.) 17.35.8; 3. P. do Boer (Trekvogels) 17.43.6. ZWEMMEN. Reddingdemonstraties in de Nieuwe Vaart In den stroomenden regen werden Za terdagmiddag in de Nieuwe Vaart nabij de Wilhelminabrug reddingdemonstraties gehouden, georganiseerd door de red dingsbrigade van de Leidsche Zwem- club en van „Do Zijl" waarbij eveneens nog enkele brugwachters en deel nemers aan reddingscursussen hun mede werking verleenden. En ondanks het feit, dat het onermocid door regendo stonden do toeschouwers vele rijen dik van de „prachtige" demonstra ties te „genieten". Aan de andere zijde waren de demonstranten ijverig in de weer. Eerst „viel" er een vanaf de brug te water, die daarop onmiddellijk werd ge red. Vier personen, die in een roeiboot op do wateren dreven, geraakten te water, door dat de boot „omsloeg" of beter werd om geslagen, waarop een aantal redders zich onmiddellijk te water begaf. Met allerlei kunstgrepen werden de drenkelingen ge red. Ook het gebruik van de reddingsbaak werd gedemonstreerd. De heele demonstratie duurde slechts een half uur, waarna degenen, die zich zoo manmoedig le water hadden begeven het genoegen smaakten de talrijke toeschou wers eveneens nat naar huis te zien heen gaan als de redders en geredden zelf. De IJ-ploeg in Parijs. Ook in de Fransche hoofdstad heeft Het IJ uitkomende in het bassin van Tourelles zich vandaag onderscheiden en vijf van de acht nummers gewonnen. De uitslagen waren: 100 M. rugzwemmen: 1. v. Essen (Het IJ) in 1 min. 22 4/5 sec; 2. Garment (S. G. U. F.) 1.24 2/5. 10Ó M. Vrije slag: 1. Tarris (S. G. U. F-) I min. 81/5 sec. 100 M. dames: 1. mej. Martens (Het IJ) in 1.37 3/5; 2 mevr. Kifferporte (Li- bellulu). 1.45. Estafette over 250 M.: Het IJ, in 2 min. 34 3/5 sec.; 2. S. G. U. F., 2.39 2/5. Estafette 4 maal 200 M. 1. Het IJ, in II min. 23 4/5 sec. 2. S.C.U.F., 11.42 3/5. 300 M. vrije slag: 1. Tarris, 4 min. 4 s.; 2. Van Silfhout (Het IJ), 4 min. 4 4/5 s. (nieuw Nederl. record). Schoonspringen: 1. Etienne (S. G. U. F.); 2. Melte (Het IJ). De waterpolowedstrijd Het IJS.G.U.F. werd met 40 door de Amsterdammers gewonnen. Do stand met de rust was 20. "Wijs (2), Kohier en v. Silfhout scoorden de doelpunten. ROEIEN. EUROP. ROEIKAMP. Holland wordt tweemaal derde en tweemaal vierde. De weersomstandigheden, welke te Como naar men weet, in de afgeloopen week zoo sterk wisselden, hebben haar invloed op het verloop cn het resultaat van de Euro- peesclie rooikampioenscbappen niet go- mist, aldus do „Crt." Het weer was vandaag verre van ideaal en het water zeer ongunstig. Op do eersto 1000 Meter van do roeibaan sloegen de golven n.l. witte koppen! Wij hébben er in onze vorige brieven en telegrammen reeds op gewezen dat de Hol'andsche roeiers onder zulke omstandihgeden niet veel kans op een overwinning zouden hebben, het geen dan ook vandaag maar al lo duidelijk is gebleken. Hot waren trouwens niet alleen de Hol landers. die hierdoor in het nadoe waren en zelfs de Zwitsers, die zich op een woe lige roeibaan toch niet vreemd voelen* klaagden ovpr dit ruwe water. Alleen do Italianen waren hier in hun clement, met; 't gevolg, dat zij niet minder dan zes van do zeven nummers wonnen. Alleen in hei nummer double scull, dat door Zwitser land gewonnen werd, bezetten zij de tween do plaats. Het behoeft dan ook nauwe-" lijks betoogd, dat onder de duizenden Ita/< liaansche toeschouwers groote geestdrift hoorschte. De mooiste prestatie leverden de gebroeders Vestrini, die voor Italië zoo wel do stuurmanlooze tweo als do twee met stuurman wonnen. Zooals gezegd bezette Italië zes eersto plaatsen cn één tweede plaats. Zwitser land was éénmaal eersto, vijfmaal tweede cn eenmaal vijfde. België twoemaal derde, driemaal vierde en eenmaal zfesdo. Neder land werd tweemaal derde on tweemaal' vierde. Do Tsjechen bezetten een dorde, een vijfde en een zesdo plaats. Polen een der de en een zesde, Hongarije een tweede cn Zuid-Slavië een vijfde plaats. Hieronder de uitslagen: Vier met stuurman: 1. Italië (tijd 7 min.. 5 sec.) 2. Zwitserland; 3. België; 4. Ne- dterland; 5. Tsjccho-Slowakije; 6. Polen,; De tijd der Hollanders was 7 min. 28 sec. Stuurmanlooze tweo: 1. Italië (tijd 7.54); 2. Zwitserland; 3. Nederland; 4. België. De tijd der Hollanders was 08.13. Skiff: 1. Italië (Bernarconi)2. Honga rije (Bela Szenday); 3. Tsjecho-Slowakije (Straka); 4. Nederland (ir. Th. P. Tromp); 5. Zwitserland (Schneider); 6. België (Vintges). Tromp's tijd was 8.01, die van den winnaar was 7.50 4/5, slechts één se conde voor den Hongaar. Vier zonder stuurman: 1. Italië tijd 7.18); 2. Zwitserland. Twee met stuurman: 1. Italië (tijd 8.18).; 2. Zwitserland; 3. Ncderand; 4. België. Hollands tijd was 8.47. Double Scull: 1. Zwitserland (tjjd 7.23); 2. Italië; 3. België. Achtriems gieken: 1. Italië (tijd 6.38); 2. Zwitserland (op een lengto); 3. Polen; 4. België; 5. Zuid-Slavië, 6. Tsjecho-Slo wakije. ZEILEN. Zeilwedstrijden Braasseniernieer. Zondag hadden op het Braasscmer- meer do uitgeschreven onderlinge wed strijden plaats, dio ditmaal van hijzonder belang waren ,wijl heden do beslissing zou vallen voor do hoofdprijs in de Regen boog-klasse voor do Brascmprijs. Het slot is geweest, dat do heer H. Na than met de onlangs door hem aangekoch te Regenboog No. 40, voorhoon Picterko, thans Braasseniernieer de hoofdprijs hoeft gewonnen, ondanks het feit, dat hij slechts aan twee van de drio wedstrijden, heeft deelgenomen. Het weder was zeer ruw, zoodat do meeste schepen gereefd zeilden. Dit slechte wer zal ook wel do oorzaak er van zijn geweest, dat de ver schillende nummers maar matig of slecht bezet waren. liet was geruimen tijd over het vastgc- steldo uur voordat de eersto schepen aan den start verschenen. Dit vond zijn oor zaak in do omstandigheid, dat enkelo Regenbogen op liet nippertjo verschenen. Het gaat er hij do Braassemermeer ech ter gemoedelijk en sportief^aan toe, zoodat ook do laatkomers konden m lodingen. Het eerst starten de Regenbogen. Er waren zeven deelnemers; do heer Gar- brccht moest mot zijn 33 wegens ongesteld beid aan den wal blijven. Deze eerste start was zeer mooi. Op lcourigo wijze ging do Brasem het eerst over do lijn, ge volgd door do Hollandia en do Braasse mermeer. Op het rechto eind van Roolof- arendsveen naar do Leidsche Vaart had do Brasem nog steeds do leiding, doch kreeg op dit rak pech wegens het breken van den ballon-slok. De Hollandia nam do gelegenheid waar en plaatste zich aan den kop om vervolgens do leiding niet meer af te staan. Do eerste rondo gaf do volgende volgorde aan: 1. Hollandia, 2. Braassemermeer cn 3. Brasem. Deze volg orde bleef ongewijzigd. Do uitslag van de eersto race was als volgt: 1. Hollandia,, eig. en zeiler G. van Staveren lo Oudewe- teriug in 1. 33.20; 2. Braassemermeer in 1.36.10; 3. Brasem in 1.36.30. Vervolgens startten do Jollen. In dit nummer waren slechts 2 deelnemers n.l. de nos. 37 en 117, beide van do familie Roozcn. De uitslag was hier: 1. No. 117 „Rietvink" en 2. No. 37 „Troef''. Nadat de deelnemers in de Regenboog- klasso in de gelegenheid waren gesteld den inwendigen mensch to versterken werd voor de tweede maal in dit nummer gestart. De heer W. Z. van der Meij met de Leedc van den heer Doedes startte dit maal niet. Deze start was nog interessan ter dan bij de morgen-race. Ditmaal ging de Hollandia het eerst over do lijn, op korten afstand govolgd door de Brasem en do Meteoor van den heer Duerr uit don Haag. Deze race verloor spoedig haar aantrekkelijkheid door het uitvallen in do eersto ronde van do Meteoor, do Laeck en. de Brasem, zoodat slechts tweo schepen overbleven, n.l. de Hollandia en de Braas semermeer. Tot overmaat van ramp raak te de Hollandia, ondanks haar ruimen voorsprong een boei, met gevolg, dat de Braassemermeer alleen.overbleef en alzoo een goedkoope zege verwierf. Dit schip had, door het ontbreken van de Leede in de dorde race en het uit don strijd raken van de Hollandia het meeste aantal punten verworven en kwam alzoo in het bezit van den Brasemprijs,, be staande in een uit zilver gedreven Regen boog. Vervolgens werd nog verzeild een wed strijd in de Gemengde klasse, met 4 deel nemers, welke lot resultaat had, dat No. 1 werd de heer L. Sillcvis mot de „Hol land" en No. 2. de heer J. Hcijnen met de „Föhn". Rest ons nog te vermelden, dat de ver eeniging Braassemermeer op 24 cn -5 September een na-Brasem heeft uitge schreven, voor wclko wedstrijd de in schrijving weldra zal worden opengesteld.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5