.yan den wagen en kwam onder den auto 4det inwendige kwetsuren werd hij naar jhet ziekenhuis alhier vervoerd, waar dr. 'jVan Ommo geneeskundige hulp verleende. {Tegen den bestuurder Yan den auto is pro ces-verbaal opgemaakt. Bloedige vechtpartij te Amersfoort. Een drietal personen door messteken gewond; een hunner zeer ernstig. Zaterdagavond om half 12, toen de ge broeders V. stonden to praten vóór het café v. d. heer v. S. op den Hof, to Amers foort, kwamen de gebroeders B. uit het café naar huiten. Een hunner maakte ruzie met den jongsten V. en bracht hem met een mes een diepe wonde toe over het hoofd, terwijl do andere V. tegen een hek gewor pen werd. Juist passeerde een drital mili tairen, die meenden, aan V. hulp te moeten yerleenen. Doch de B's vonden dat niet ge- wenscht en één hunner stak naar den grootsten militair, zekere K. uit Rotterdam. Deze ontweek den stoot, welke nu den lin ker arm trof van zijn kameraad S. uit Bchaarsbergen afkomstig. De wond was zóó diep, dat de hoofdzenuw is doorgesne den. Inmiddels kreeg de derde militair van «den anderen B. een messteek in don buik. De gewonde V. werd door de politie in het café voorloopig verhonden en later door dr. Morren verder behandeld. De gewonde militairen liepen over den Hof naar de Langestraat, waar van Z., die «de buikwonde had, in elkaar zakte door bloedverlies. Twee passeerende militairen 'hielpen toen den gewonde naar het politie bureau brengen. Ongeveer kwart voor twaal yen legde Dr. v. Enst daar het eerste nood verband. Op telefonisch verzoek van den inmiddels ontboden militairen arts Dr. Tak kwam een hospitaalsoldaat met een rijwiel- brancard naar het politiebureau. Deze hospitaalsoldaat deed pas veertien dagen tier dienst in het hospitaal en stond nog zeer vreemd tegenover zijn werk. De heide doktoren oordeelden intusschen 'chirurgische hulp voor Van Z. beslist noo- dig en aangezien zulks hier in het militair hospitaal onmogelijk is, liet Dr. Tak een militaire ziekenauto voorkomen. Doch eerst moest van hooger hand permissie gevraagd iworden voor het vervoer naar Utrecht. Degene, die deze permissie moest verlee- lien, was afwezig, waarop Dr. Tak den pa- itiënt na overleg met Dr. v. Enst, naar Utrecht liet brengen, ongeveer een uur na- «dat de wond was toegebracht. De gebroeders V. bekenden, terstond na dat zij door de politie waren aangehouden, id© steken te hebben toegebracht. Buitenl. Berichten DE KERKVERVOLGING IN MEXIOO. De marteldood van pater Sola. Onlangs vermeldden we een lijst van Mexicaansche priesters, die hun trouw aan het geloof en aan hun heilige bedie ning hebben betaald met het offer van him leven. Onder dozen behoorde ook de eerw. pater Andreas Sola van de Congre gatie der Missionarissen van hot H. Hart yan Maria. Aan het tijdschrift dezer con gregatie ontleent de „Osservatore Roma no" omtrent pater Sola's marteldood eeni- ge bijzonderheden, die we uit het Romein- Bche blad vertalen: „Het was 24 April omstreeks 12 uur toen pater Andreas Sola te Leon gevangen werd genomen in de {woning van mevrouw Alba via Vanti Gen- naio no. 7. Gedurende twee en een halve maand had bij gearbeid als een waar apostel: bet H. Doopsel toedienende, hu welijken inzegenende en eiken morgen de 31. Communie brengende aan huisgezin nen in verschillende gedeelten der stad, somtijds aan twintig gezinnen op één och tend. Sinds eenige dagen bad bij zijn in- (trek genomen bij den parochie-geestelijke, pater Andreas, een medebroeder van pa ter Raagel. Deze laatste was de Goede [Week gaan vieren te San Francisco del (Rincon, waar hij gevangen gonomen en 'in den kerker gesloten werd. Twee god vruchtige dames waren pater Sola en me- yxouw Alba komen vragen of bet è.1 of niet goed zou zijn aan den directeur der - gevangenis verlof t© vragen om pater Banjal iets te eten te brengen. Het was ieen moeilijk werk, doch zij kregen bet ge- iflaan, maar toen zij de gevangenis verlie ten zeide generaal David Sacbez tot twee Soldaten: „Volgt die twee kwezels!" Zon-, Her dat de bedoelde personen bet bemerk ten, worden zij door de soldaten achter- jwolgd, die tegelijk met baar de woning yan mevrouw Alba binnendrongen^ Daar yonden zij in he bidkapelletje een jongen man, Leonard us Perez, die juist zijn dank- pegging verrichtte na de H. Communie. In do mecning, dat hij priester was, namen pij hem gevangen. „Wie bent u en wat floet u hier?" was de vraag. „Ik ben bier jop bezoek." „Waar woont ui" „Ginds". De soldaten traden nu do woning van pater Bola binnen en braken een koffer open, {waarin zij o.a. een fotografie van den pa- jter vonden, waarop deze was afgebeeld ibekleed met de kerkelijke paramenten en kerwijl hij een Eerste H. Communie toe diende. Dat was voor ben voldoende om .look hem te arresteeren en beiden, de jon geman en de pater, werden overgebracht «Daar de gevangenis. Gedurende zijn gevangenschap hield pa- ter Sola zich zoo kalm mogelijk, ondanks ',jde plagerijen en de beleedigingon, die bij Ifpan de bewakers te verduren had. Toen lïiij eens iets gegeten had en een stukje jylcesch toewierp aan een bond, zei de di recteur hem: „TJ moet niets aan mijn [■bond te eten geven; mijn hond belieft jaicts van priesters." Door den rechter ondervraagd, ant woordde de pater, dat zijn eenig misdrijf bestond in het vervullen van zijn plicht an hij voogdo erbij: „Men kan mij niet looden, want ik ben vreemdeling". „O, dat bb niets", werd hem geantwoord, „ook voor vreemdelingen bobben we kogeltjes." En inderdaad zij werden naar SaLas over gebracht, de plaats, waar de vermeende yin slag van katholieken op een trein zou tobben plaats gehad en daar liet gen raai 'Amarillas hen onmiddellijk fusillce- rcn. Pater Sola stierf als een held, zijn lotgenooten op weg naar do strafplaats toevoegende:' „Voorwaarts! Moed gehou den! Het gaat maar om een oogenblikjo lijden en dan wacht ons do eeuwige heer lijkheid!" En hij gaf zijn horloge ten ge schenke aan een der soldaten, belast met do executie, en zeido, dat bij hem van harte vergiffenis schdnk. Even voor bet fatale oogenblik kruiste hij beide armen over elkaar en riep luidop: „Leve Chris tus-Koning!" er onmiddellijk bijvoegende:; „Zegt aan mijne moeder, dat zij een zoon heeft die martelaar is." Een minuut later was bet vonnis voltrokken. De generaal boval, dat hun lijken zou den verbrand worden, doch eenigo werk lieden legden zo in een kuil. Ongeveer tien minuten na de executie zagen diezelfde werklieden, dat een der lichamen zich be woog. Het was bet lichaam van pater S-da, die wel zwaar gewond, doch niet doodelijk getroffen was geworden. Pater Sola vroeg hen of zij christenen waren en toen zij bevestigend antwoordden, voegde bij erbij, dat bij vreemdeling was en dat dus niemand zijn lijk zou opeischen, zoo dat zij bom een genoegen zouden doen, de personen die bij kende, in te lichten omtrent zijn lot. Hij leefde nog drie uren, vroeg in zijn laatste oogenblikken om een teug water en zeide toen herhaaldelijk met zachte stem: „Mijn Jezus barmhar tigheid! Heer, ik sterf voor U!" Daarna gaf bij den geest. Volgens latere berichten werden de lij ken opgevraagd door een broer van den jongeman Leonardo Perez en onder ont zaglijke belangstelling van de geloovigen begraven op het kerkhof te Lagos. ONGELUKKEN. DE OVERSTROOMINGSRAMP BIJ WLADIWOSTOK. Zeshonderd slachtoffers. Uit "Wladiwostok wordt gemeld, dat vol gens officieuze berichten bij de overstroo- mingsramp in het gebied van deze stad meer dan zeshonderd personen om het le ven zijn gekomen. Naar de Russische bladen mededeelen, is te Nikolks-Cessoerisk door de overstroo ming ook een kindertehuis vernield, waar bij een groot aantal kinderen zijn verdron ken. DE VUURZEE IN DE RIVIERA. De toestand steeds ernstiger. De Mistral wakkert het vuur aan. Uit Nice wondt gemeld, dat de bosch- branden in de Riviera nog steeds in om vang toenemen, ondanks de pogingen om Let vuur meester te worden. Tusschen Mont Borron en Menton staan honderden hectaren bosch in brand. Vele dorpen worden bedreigd. De mistral, die thans krachtig waait, maakt tien toestand nog erger. Het vuur naderde tot op 500 M. af stand een hotel te Hyöres. Slechts met groote moeite kon verder voortwoekeren gestuit worden. Brandstichters aan het werk. Betrapt doch ontkomen. Uit St. Raphael wordt bevestigd, dat de mistral, die eenigen tijd was gaan liggen, weer opgestoken is en dat daardoor de boschbranden op verschillende plaatsen weer zijn aangewakkerd. In de streek van Muy hebben, de vlammen de nog over gebleven bosschen tusschen St. Paul en Bognols vernield. La de gemeente Roque- brune woedt de brand nog steeds en zwa re rookwolken, welke to Cannes zicht baar zijn, drijven over de Eostérel. De gemeenten Puget-sur-Argens en Fréjus zijn thans dool' de vlammen be reikt. Het kampement en het ziekenhuis te Fréjus worden ernstig bedreigd en men heeft beide moeten ontruimen. Het vuur nadert snel Valescure, ondanks de pogin gen der troepen, om er paal een perk aan te stellen. Te St. Laurent, Magagnose en St. Jacques nabij Grasse zijn nieuwe bran den uitgebroken. Bij Nice en Villefranche zijn uitgestrekte dennenbosschen vernield. Een groote brand is uitgebroken bij het dorpje Utelle. Talrijke geruchten omtrent brandstich ting doen de ronde; er zal een officieel onderzoek worden ingesteld. Uit Toulon wordt gemeld, dat een man door den di recteur van de Bosonmijnen is gesnapt, toen bij bij Fréjus brand stichtte. De da der ontsnapte, na een revolver op zijn achtervolgers te hebben afgevuurd. Eveneens wordt beweerd, dat een ge heimzinnige blauwe auto verschillende malen nabij St. Auban en Grasse gezien is. Onmiddellijk nadat de auto gepasseerd was, brak er brand uit. Een boer uit Grasse meldt,, dat bij op 15 Augustus een. man betrapte, die brand stichtte nabij St. Auban, terwijl een blauwe auto in zijn na bijheid stond te wachten. De hoer greep den man beet, doch kon hem niet vast houden, waarna de brandstichter in de auto ontsnapte. Dezelfde auto is gezien op den Col de Mérïc op 16 Augustus. Spoedig daarop stonden de bosschen daar in brand. De pogingen der soldaten, om de uit breiding der branden tegen te gaan, zijn voor het grootste deel zonder succes ge bleven. Door de voortdurende droogte zijn de bosschen natuurlijk uiterst brandbaar. Een dik tapijt van dennennaalden en dorre bladeren ligt overal onder de hoo rnen en wordt herhaaldelijk op nieuwe punten in vlammen gezet door vonken, welke door den wind worden meegevoerd. Evenmin zijn de branden tegen gehou den door straatwegen, rivieren of beken en het is slechts mogelijk geweest, huizen en villa's voor vernieling te vrijwaren door hot graven van greppels en het vel len der dichtbij staando hoornen. Op bevel van den onder-prefect van Grasse hebben verschillende burgemees ters in dit district verboden, vuil te ver branden en vuurtjes te maken of spiritus- lampcn aan te steken, zooals vaak werd gedaan door personen, die in de bosschen gingen! pfcnic-èrL Men Hoopt, <fet deze verordeningen permanent van kracht zul len blijven voor de maanden Juli en Augustus, ook do noodzakelijkheid eener brandweerorganisatie wordt algemeen er kend. Berichten uit Toulon melden, dat in do laats to dagen der week nabij die stad verschillende nieuwe branden zijn uitge broken en dat do vlammen zich snel uit breiden in Zuid-Oostelijke richting, naar Gaume en La Cadière. Alle troepen uit bet garnizoen zijn naar de bedreigde plaat sen gezonden. Voorts is een brand uitge broken op den heuvelrug van St. Ayr, op 3 K.M. afstand van Aubagne, nabij Mar seille. Het dorp Septème-les- Vallons werd gisteren bedreigd, maar de brand weer, geholpen door de bevolking en mi litairen, slaagde er in bet dorp te redden1, nadat men den geheelen nacht had door gewerkt. Nabij Gurlaban is een groote brand door den wind in de richting van Allauch gedreven. Een typhoon teistert Honkong. Paar id en en muilezels rennen door de straten. Uit Hongkong wordt geseind dd. 20 Aug.: De stad Honkong wordt door een typhoon geteisterd, welke zoo hevig is, dat de autoriteiten vreezen voor de instor ting van de stallen in de militaire kam pen van Gowloon. Vierhonderd paarden en muilezels, die zich in de stallen bevon den, moesten losgelaten worden en ver scheidene dezer dieren rennen in wilden angst door de straten. Tot nu toe zijn twee Gbineezen gewond. Een omnibus werd door de typhoon om vergeworpen. De tram- en veerdiensten zijn stopgezet. Zuid-wester storm in het kanaal. De passagiershaddenhethard te verantwoorden. Alle vorige rsecords op het gebied van slecht weer gedurende deze zomer zijn ge slagen door een hevigen Zuidwester storm, die Zaterdag in het Kanaal woedde, ver gezeld van felle regenvlagen. De passa giers op de Kanaalhooten hadden den slechtsten overtocht van het jaar. Tal rijke schepen werden gedwongen de ha vens weer binnen te loopen. Ontzettende hitte te Moskou. Hongersnoodgevaar in hot aardbevingsgebied. To Moskou heenscht een geweldige hitte; de temperatuur steek tot 122 graden Fahrenheit. In bet aardbevingsgebied van Naman gan in Turkestan beeft een heftige aard schok de oude moskee vernield. Doordien de aanvoer van levensmiddelen zeer moei lijk is, dreigt te Namangan, een stad van 70.000 inwoners, hongersnood te zullen uitbreken. In den afgeloopen nacht zijn slechts zwakke schokken gevoeld en men koestert dientengevolge de hoop, dat de aardbevingen aan het afnemen zijn. De bevolking heeft een aanvang met de op ruimingswerkzaamheden gemaakt. Hevig onweer boven Kopenhagen. Zaterdagmorgen beeft zich boven Ko penhagen en omgeving een hevig onweer gepaard gaande met slagregens, ontlast, waardoor groote schade is aangericht. Verscheidene straten werden overstroomd op talrijke plaatsen sloeg de bliksem in, terwijl bet tramverkeer grootendeels moest worden stopgezet. Boschbranden tusschen Tarifa en Algeciras. Op de beboschte heuvels tusschen Al geciras en Tarifa woeden de laatste dagen hevige branden. Ondanks alle pogingen van brandweer en burgerwacht beeft het vuur ontzettende verwoestingen aange richt. De schade is zeer groot. De hitte, door bet vuur ontwikkeld, was zelfs te Gibraltar te voelen. Men gelooft, dat kwaadwilligen aan het werk zijn geweest. Drie lijken op een akker bij Parijs. Roofmoord aang-enomen. Dezer dagen vond een landbouwer, die op een akker te Puiseux-les-Louvres, een eind benoorden Parijs, bezig was haver te maaien, tusschen het gewas een lijk, dat in verregaanden staat van ontbinding verkeer de. Zijn aangifte was de tweede van dien aard in korten tijd: eenige weken geleden waren op een aangrenzend stuk grond twee lijken gevonden, die men niet had kunnen identificeeren. Stukken, aangetroffen op den derden doode, helderden opeens veel op. Het bleek, dat men te doen beeft met een gruwelijke misdaad, in alle drie geval len: de lijken, die alle kogelwonden ver- loonden. waren die van drie Tsjechoslo- waaksche studenten, te Parijs woonachtig, en genaamd Klika, Macharofski en Müller. Men meent thans ook met vrijwel volko men zekerheid te weten, dat roofzucht aan den dood van het drietal ten grondslag lag Klika was in het bezit gekomen van een som van 80.000 francs, hetgeen zijn kame raden bekend was en door Müller werd meegedeeld aan een vierden landgenoot naar wien thans gezocht wordt die, te zamen met zijn zegsman, moet hebben be sloten, ten koste van alles dit bedrag in handen te krijgen. Naar alle waarschijn lijkheid hebben Müller en do vierde man een wandeling over het bouwland bij Pui- seux voorgesteld, in den loop waarvan bei den of één van beiden Klika en Macharofs ki (den tweeden als hinderlijke getuige) hebben doodgeschoten, waarna zeer ver moedelijk een gevecht tusschen de beide medeplichtigen is ontstaan om den buit, in den loop waarvan de vierde man ook Müller neerscbooT. Een somber beeld. Amerikaanscbe criminaliteit. In een pas verschenen boek verklaart de Amerikaanscbe criminoloog John Lewis Gellin, dat Amerika niet alleen het record cfer misdadigheid Houdt, maar ook dat de politie er totaal incapabel m om do orde te band haven. In 1926 zijn te Chicago 105 moorden ge pleegd tegen 9 te Londen. En New York al léén heeft dit jaar slechts 10 kapitale mis drijven minder te boeken gehad dan in heel Engeland en Wales zijn begaan. In één jaar zijn in ide V. S. 500.000 per sonen gevangen gezet, betgeen de Unie 2Y* millioen dollar per dag kost. En al zijn er in Amerika luxe-gevange nissen, waar de veroordeelde het grootste comfort geniet, er zijn er ook die afschuwe lijk zijn cn waar do lakens der gevangenen slechts eenmaal 's jaars gewasschen wor den. In sommige tuchtscholen voor meis jes is de zweepstraf nog in zwang. Zeven studenten bij Odessa verdronken. Bij Odessa is een boot met zeven studen ten door den storm naar zee afgedreven. Alle inzittenden verdronken. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Gornelis Adrianus Ignatius z. van P. J. Pouw on M. Th. de Prie Wilhelmina Geraida d. van J. van der Wereld en M. W. van der Ploeg. Gehuwd: Cornells Johannes Schrama jm. 28 j. en Cornelia Engel jd. 19 j. HILLEG0M. Konmginnefeesten. Het voornaamst© uit het programma der a-s. Volksfeesten is: Woensdag 7 Sept. voorm.: Ringrijden voor heeren en dames op rijwielen; Op tocht van versierde Autopeds, vliegende Hollanders, kinderwagens etc. Des mid dags: groote barddraverij. Donderdag 8 Sept. Volksspelen, hardloopen met bin dernissen, bardloopen voor meisjes; zak- loopen, muiltje-loopen, ton-loopen, plank- rijden, kurkslaan op fietsen, tonknuppelen. Op bet feestterrein zal o.m. aanwezig zijn een stoomcaroussel en het circus „Van Be ver". Geboren: d. van A. M. Peters-Geuts- kens. d. van A. M. van der Aar-Stee- kers. z. van J. E. Vrugt-Winter. d. van G. M. Broekhof-Bakker. d. van O. M. O. Verhoeven-Van Beelen. d. van H. J. van Saasen-Zwaneveld. d. van M. Broekhof-Klinkenberg. d. van S. Da- mea-Van Rijn. d. van A. D. Koster-Do Groot. 2d. van E. Schotman-Bikkers. z. van J. Verdoorn-Reiebwein. Getrouwd: O. Weerets en A. C. M. van den Aardeweg. L. G. Comisaris en A'. Boele. P. van Andel en B. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum. Gisteren dan was bet de dag dat het 40-jarig jubileum van de hee ren P. J. Aarts, G. v. Kuiveren, H. v. d. Nouweland en J. v. Schie als leden van het R. K. Zangkoor in een plechtige Hoogmis zou worden herdacht. Het altaar was voor deze gelegenheid extra versierd. De parochianen toonden door hun aller aanwezigheid bun belangstelling. De kerk was geheel gevuld, geen plaats was onbe zet. De Mis werd opgedragen door den weleerw. heer P. J. Aarts, zoon van een der jubilarissen met assistentie van de Z. Eerw. heeren Stumpel en Lütz S. J. uit bet St. Will. College en pastoor Spoorman resp. sub-diaken en ceremoniarius. Het zangkoor zong verdienstelijk de Missa In Hon. S. S. t. Trinitatis van Hub. Guypers. Te 12 uur was er receptie aan de pastorie waar de jubilarissen met bun vrouwen tegenwoordig waren. Behalve de leden van het zangkoor maakten hiervan ge bruik bet kerk- en armbestuur benevens vele parochianen. Na de receptie bleven de zangers nog gezellig bijeen in de pas torie. Dan sprak allereerst do Z. Eerw. heer pastoor woorden van dank voor bet geen do jubilarissen in den dienst van God gedaan hadden en waarvoor ongetwij feld later hun loon groot zal zijn in den Hemel. Namens bet zangkoor bood Z. Eerw. dan do jubilarissen een geschenk aan, bestaande uit een portret in lijst van den Z. Eerw heer Pastoor. De Weleerw. heer kapelaan Aarts sprak namens de jubilarissen woorden van dank allereerst aan den pastoor der parochie, die er zooveel toe bijgedragen had dat dit mooie-feest als 't ware dubbel gevierd had kunnen worden. Ook de zangers werd dank gezegd voor hunne medewerking bij dit feest waardoor zij mede getoond had den te waardeeren wat de jubilarissen hadden gedaan als zanger. Een bijzonder voorrecht meende Z. Eerw. het te mogen noemen dat alle 4 do jubilarissen hier nog met hun vrouw aanwezig konden zijn. Ook de vrouwen der jubilarissen werden niet vergeten. Zij waren de stille mede werksters geweest. Zij hadden zich ook vele malen een opoffering moeten ge troosten als bun man naar de repetitie moest en dan alleen thuis achterbleven. Dan werd een heildronk uitgebracht op de jubilarissen. Nadat voor deze gelegenheid het zang koor op de gevoelige plaat was vereeuwigd bleef men nog bijeen waarbij enkele leden, zooals op de voorlees tviering, op comische wijze de feestelijkheid verhoogden. Collecte. De Harmonie Katwijk hield Zaterdagavond een muzikalo rondgang door het dorp waarvan do opbrengst kwam aan de Oranjevereeniging ten dien ste voor het te houden Oranjefeest op 1 Sept. a.s. Het weer werkte niet erg mee.' Men is daardoor niet wat men noemt „in de stemming''. Toch bracht deze rondgang nog op de som van ruim 130. Bekerwedstrijd. De schietwedstrijd om den Wisselbeker Voorscholen-Katwijk- Valkenburg zal plaats hebben op Don derdag a.s. 25 Augustus. LISSE. Géboren: Marcus Sieghertus Maria z. van M. Vermölen en S. M. Assendelft. Cornelia d. van A. v. d. Leede en J. A. Feleur. Overleden: Johannes 't Hort 8 m. N00RDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 Damesrij wiel; 1 zwarte dames-portemonnaie met inhoud; 1 manchetknoop; 1 rol schuurpa*. pier; 1 belastingplaatjc; 1 zwart lcereiS tasehje met inhoud; 1 gouden ring; nik kelen raamroede; een schroefsleutel; een zilveren- armband. Inlichtingen zijn to b®. komen aan bet politiebureau. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijdingen. Zaterdagmiddag had» den in Wijk Hoorn een tweetal vrij ern stige aanrijdingen plaats. De bestuurde? van een motorrijwiel reed achter een auto, en, toen hij deze wilde passeeren, had hij er niet opgerekend, dat uit tegen overgestelde richting een auto naderde!. De botsing tusschen motorrijwiel en. auto was nu onvermijdelijk en ernstig. Do be stuurder van bet motorrijwiel werd doos? den schok over de auto heen in de sloo£ geslingerd; bij werd binnengebracht bij den beer v. L., waar de ontboden dokto ren geen inwendige kneuzingen konden" constateeren; bij bad een wond aan het rechterbeen. Later werd bij per auto naar Scheveningen vervoerd, waar zijn ouders logeerden. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl ook de auto mate- rieele schade beliep. De motorrijder kwam' uit Rijnsaterwoude. Nabij de Hoornstraat bad Zaterdag middag een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. De bestuurder van den eenen wagen raakte daardoor bet stuur kwijt, zoodat de auto door een bok reed' en in een moestuin van den. h_er B. te recht kwam. Persoonlijke ongelukken vie len niet voor. De autobestuurder reedi door, maar is later te Bodegraven door de politie aangehouden. Geboren: z. van A. Manassen-For- tuin. d. van L. van Laarhoven-Plug. z. van G. Wiggemansen-Ekkerman. cL van C. Kersten-Biesheuvel. z. van J. C. L. Batelaan-Udink. d. van M. Bruines van Rijn. z. van L. A. J. van Eijk-Les- man. z. van A. M. van Wderingen-vaü der Loo. -- z. van K. Bruné-Vergunst. Gehuwid: G. Klarenbeek en S. Rijs- dam. A. van den Berg en M. Vreden- borgb. Overleden: G. de Bruijn echtg. van J. van Dam 63 j. (overl. te Leiden). G. Reijers echtg. van P. Idenburg 34 j. H. Albers echtg. van J. Moore 78 j. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was de vorige week goed, de prijzen wa ren ook weer belangrijk hooger als de voorgaande week, vooral wat betreft de afgesneden rozen. Ophelia 38—51 ct., Gol- denOpbelia 3756 ct., Marcel Rouyer 56 80 ct., Hadley f 0.641.02, Columbia 5078 ct., Cl. Pernet 6097 ct., Butter fly 30—58 ct., Mac Kaller 0.69—1.17, Boucbe 3766 cl., Rosalandia 4150 ct., Polyantharozen 2039 ct. Diversen per bos: Dahlia's gr. hl. 25--36 ct., idem kL hl. 820 ct., Gladiolen 921 ct., Gerhere 6181 ct„ Anjers 1727 ct., Lih'um tri- genium 2590 ct. Geboren: Dirk z. van K. t;. v. Leeu wen en M. E. Le Feber Berlha Nella d. van G. van Pruissen en E. van Soest Dirkje d. van J. v. d. Velde en J. Boa» gaards. Ondertrouwd: A. A. Nijveldl en A. Zoet J. Groenendijk en L. C. Ber- kouwer. NIEUWKOOP. 40-jarig klooster-jubileum. 23 Augus tus a.s. hoopt de Eerw. Zuster Regina (in de wereld Mej. M. G. M. van der Weijden uit Nieuwkoop) den dag te 'herdenken, waarop zij vóór 40 jaren in het klooster trad. Van deze 49 jaren heeft H. Eerw. er ongeveer 30 doorgebracht te Drunen (N.-B.) Keuringsveearts. De Keuringsveearte. Hoofd van den Vleeschkeuringsdienst dn* zer Gemeente, zal met verlof afwezig zifti van 19 Aug.7 Sept. d. a. v. De Keuringsdienst zal worden waarge nomen door den dierenarts J. do Groot, die zitting zal houden te Nieuwveen. In beroep. De H. IJ. S. M. heeft hoo ger beroep aangeteekend tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waar bij aan P. Langhout te Ter Aar vergunning werd verleend tot het onderhouden van autobüsdienst NoordenLeiden. NOORDEN. Koninginnefeest. De Wilhelminafees- ten, welke oorspronkelijk waren bepaald op 6 en 7 September a.s. zijn thans een dag verzet en gesteld op 7 en 8 Sept. a.s. KERKNIEUWS 40-Jarig kloosterjubileum Frater Andreas, Men schrijft aan de „Msbd.": Op 3 September a.s. viert de eerw. Br. Andreas, in de wereld Tb. Renckens, zijn 40-jarig jubilé als broeder in de orde der zeven Smarten van Maria. Broeder Andreas vierde in Rotterdam indertijd zijn 25-jarig jubilé als zoodanig als overste van het Sint Laurentius-jon- gensgesticht, welke functie hij ongeveer 17 jaren lang ijverig en nauwgezet heeft be kleed. Daarna wa-s broeder Andreas, even- eens als overste, zeven jaren werkzaam in bet Sint Aloysius-gestickt in de Eland-1 straat te Amsterdam, om dan weer eeni ge jaren als eenvoudig maar volijverig collectant de belangen zijner orde te gaan dienen in de provincies Noord- en Zuid- Holland. Thans is de a.s. jubilaris sedert 4 jaren overste en bestuurder van „Sto kershorst" alwaar „zijn dag" op 31 Augus* tus zal worden gevierd. X

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4