©ökwiRKïsl gevolge van den val. Mr. Slob beeft een vrij rustigen nacht doorgebracht en de toestand is naar omstandigheden bevredi gend. H1LLEG0M. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. Par. Jongensschool aan de Ma- liastraat is benoemd Mej. L. Lubbe alhier. Veranda opgeruimd. Tegenover de remise is nu eindelijk de veranda van het gebouw der voormalige Hanzebank wegge broken om voor goed weg te blijven, liet gebouw wordt als Patronaatsgebouw ge restaureerd. Voor liet drukko verkeer is hel opruimen van deze veranda een goede verbetering. OUD ADE. Kaasdag. Alhier werd voor de eerste maal een kaasdag gehouden. Er bleek veel animo voor te zijn., daar er 33 inzendingen wa ren ingeleverd, welke in de groote zaal van „Klein Rustoord" waren tentoonge steld. Woensdagmiddag werden de kazen ge keurd. Keurmeesters waren de heer Huis man, Rijkszuivelconsulent te Gouda, do heer Breekland, kaashandelaar te Bode graven en de heer Siewertsen Jongert, te Den Haag. Do uitslag was: Goudsche kaas 2 van 84 punten, 2 van 83 punten, 3 van 82 pun ten, 1 van 81 punten en 1 van 80 punten. Lcidsche kaas 5 stuks zeer best en één iets afwijkend; het resultaat bleek schille rend te zijn. Donderdag te 9 uur opende de Voorz., de heer W. v. d. Geest, de bijeenkomst, die zeer goed bezocht was en gaf het woord aan den Burgemeester, den heer "Vosters, die dezen Kaasdag voor de eerste maal in dezo gemeente zou openen. Hij prees het plan, dat het bestuur uit eigen beweging had lot stand gebracht. Hij wenschle diegenen, die het grootste aantal punten hadden" behaald van harte geluk en die minder punten hadden verkregen sprak hij moed in om een volgende keer te trachten het aantal punten op te voe ren, zoo hoog mogelijk. Want, zoo zeido spr., dat zal ten eerste het product naar mate verhoogen en ook de prijzen doen vermeerderen. Zeer vele belanghebbenden waren hier bij tegenwoordig en iedere inzending werd nauwkeurig bekeken en besproken. Den geheelen dag kwamen er vele van andere plaatsen een kijkje nemen. Des avonds te 8 uur werd er een zeer leerzame rede gehouden door voornoem den heer. Huisman over „Welk nut heeft de Kaasdag". Deze lezing was wederom door een talrijk publiek bezocht. De spre ker werd door den voorzitter namens het bestuur dank gebracht voor zijn leerzame rede. De Voorz. sloot daarop te 11 uur tot een ieders tevredenheid den goedgeslaag den Kaasdag. SASSENHEIM Zelfs in huis niet veilig. Men ver zoekt ons te willen berichten: Morgen Zaterdagavond zal alhier de jaarlijksehc bloempjesverkoop van „Her wonnen Levenskracht" plaats vinden. Uit traditie geschiedde dit steeds op Zondag. Het plaatselijk Comité meende echter nu eens de kroon Ie moeten spannen met de opbrengst en dacht daarvoor de Zaterdag avond als de meest geschikte tijd te be nutten. De dames verkoopsters zijn als altijd paraat, en zullen natuurlijk een ieder, die zich op straat durft bevinden, oen bloempje te koop aan bieden. Of zij het bij den straatverkoop zullen laten? Keen, zij zijn nu eens afgesproken mor genavond ook hij u aan huis een bezoek te brengen. Met alle ijver willen zij het Comité helpen het bedrag dit jaar eens groot te maken. Om dezo droom waarheid te maken komt het Comité weer eens vrij moedig uwe milde gaven vragen. Het is zoo noodig. Er zijn er nog zoovelen die smachten naar uwe hulp tot genezing van do gevreesde ziekte. VOORSCHOTEN. Afscheid kapelaan J. Versteeg. Gis teravond had een bijeenkomst plaats in het B K. Vereenigingsgebouw om afscheid te nomen van den weleerw. heer J. Versteeg, kapelaan alhier, die de parochie gaat ver laten wegens zijn benoemnig tot kapelaan te Heemstede. De zeereerw. heer P. Meyer, pastoor alhier opende de bijeenkomst en sprak een woord van dank voor de ziel zorg en voor de vele werkzaamheden ver richt) door den kapelaan voor de Jeugd- vereeniging der parochie, die, niettegen staande de vele moeilijkheden door hem ondervonden, toch vooruitgaande zijn. Spr wenschte den kapelaan een goede gezond heid toe, opdat het hem gegeven moge zijn het nieuwe werk wat hem wachtende is in zijn komende standplaats met succes te er rich ten tot heil der parochie., tot eer van God en tot zegen van zich zelf. De heer G. Niersraan sprak een woord van dank namens de Jozefsgezellenver- ceniging tot den vertrekkenden directeur en overhandigde zijn eerw. een souvenir n.l. een zilveren vork en lepel Do beer van den Heuvel sprak een woord van dank en waardeering namens het patronaat en do voetbalvereeniging en overhandigde als blijk van waardeering een inktstel. Nadat de lieer W. Oremus nog een kort woord van dank had gesproken namens den raad van beheer der Josefgezellen- verecniging, zong het zangkoor onder lei ding van den directeur, M. Lakeman. „De priestercanfate" voor 3 mannenstemmen, koor- en baritonsolo met pinanobegelei- ding van Eiberlus Franssen, waarvoor het koor een woord van dnnk oogstte van den pastoor. Hot slotwoord werd gespjroken door den kapelaan, waarin deze dank bracht aan pastoor Mever voor de steun van hem on dervonden gedurende de. 3% jaar dat hij 'kapelaan in de parochie is geweest, bij zijn werkzaamheden voor do Jeugdvereeni- gingen. Ook dankte zijn eerw. allen dio met hem hebben medegewerkt en spr, sprak de hoop dat zijn opvolger toch al ler steun en medewerking zou mogen ont vangen op het gebied der Jeugdorgani satie. daar dit voor de parochie een aller noodzakelijkst werk is te noemen. Met een INGEZONDEN MEDEDEELING Gewone prijs U<jé BOODSCHAP- TASCH groot formaat WERKBOENDER prima cocos. VC GUMMI RAAM- WISSCHER 27 cM. breed IVOOR FLANEL zachte kwaliteit POMPADOUR DAMESSCHORT. VZo Zaterdag- prijs 90 87a 827a 26 1.05 TRICOT DAMES- HEMD in lila en rose. 0^ 527a 11E ERENFLANEL SportmodclGv) HEERENOVER- IIEMD in do modieusc tinten Gewone Zaterdag- prijs prijs KAPSTOK Q Qf* eiken, koperen haken fc.OU KAPSTOK KLEED gobelin dessins i 2.00 Onze bijzondere Reolan ie VITRAGE- PANEELEN ea 49 A'oor mystères ZIJDEN TAFEL KLEED in mAat 130/155 IM. SMYRNA- K LEEDJES. STERKE GANG- LOOPER. CHINA MATTEN Damastpatr. 140/1S0 KINDERSTOEL geheel afklapbaar en -avond in onze portiek verschillende artikelen voor coupons, tegen zeer bijzondere prijzen worden verkocht e<50 4.75 7J 68 «3 34 1.90 5.10 handdruk namen allen afscheid van den kapelaan. WASSENAAR. De beurzen open! Zondag a.s. 21 Aug. zal de Bouwpastoor van Spoorwijk ('s-Gravenhage), de zeereerw. heer B. de Jong., in alle H. H. Missen in de St. Wil- librorduskerk, na een predikatie een col lecte houden voor zijn to bouwen kerk. V/AR MOND. Een groot succes. Op het concours te De Meern behaalde „Warmondsche Fanfare", directeur de heer Bolderdijk, niet minder dan 3 eerste prijzen, n.l. 1ste prijs concerlwedstrijd, 1ste prijs marschwed- strijd en eerste eereprijs voor het hoogst aantal punten van het concours. WOUBRUGGE. Auto in de sloot. De bestuurder van een vrachtauto, ziende dat hij verkeerd reed, wilde bij bet erf van Buitenhuis met den wagen keeren, doch reed daarbij ach teruit in een sloot. Door de gebr. van Lu iing, aannemers alhier, werd de zware wagen uit het natte element getakeld. Geen persoonlijke ongelukken noch materieele schade werd geleden. Getrouwd: P. G. Paardekooper te Zocterwoude en W. M. de Vette. ZOETERMEER—ZEGWAART. Het slachtoffer van het ongeluk overleden. De Woensdagmiddag 1.1. aangereden vrouw, genaamd B.0 is hedenmorgen om half zes overleden. Een justitieel en po litioneel onderzoek ter plaatse van het on geval heeft uitgewezen, mede in verband met de getuigenverklaringen, dat den mo torrijder geen schuld treft. Koninginnefeest. Het Oranjefeest in deze gemeenten zal op 8 September a.s. worden gehouden. Een voorloopig pro gramma is opgemaakt. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Deer een auto aangereden. Gister avond is nabij de Gouwsluische brug ze kere S. uit Zwammerdam, toen hij per fiets zich van achter een rijtuig wilde verwijderen, door een auto gegrepen. Hij liep aan beide boenen ontvellingen op en werd bij de beer S. binnengebracht. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Gevestigd: J. C. Waardenburg en gezin van Driebergen A. van Meer en gezin van Roosendaal e. a. Mej. A. F. de Heij van Zoeterwoude J. P. van der Veer van Tietjerksteradeel Mej. W. Kop van Minnaepolis (N.-A.) P. van der Bijl van Sassenheim J. van Tol en ge zin van Bodegraven Mej. M. A. Hoogen- dijk van Leiden C. P. van Vliet van 's-Gravenhage R. L. E. de Bruijn en gezin van Bandoeng (N.O.I.) Mej. I. Polak van Valburg. Vertrokken: M. Verbeek naar Haar lemmermecr A. Blonden en gezin naar Oegslgeest G. van der Laan naar Wou- brugge Mej. P. G. van 't Wout naar Amsterdam L. Donker naar Zaandam L. van Leijden en gezin naar Hillegom G. N. Spaargaren en gezin naar Noord- Amerika H. J. C. Bulsing naar 's-Gra venhage Mej. G. van der Ent naar Zoe terwoude Mej. G. van der Pijl naar 's-Gravenhage E. P. L. Bouman naar Gouda. AARLANDERVEEN. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding van de verbouwing van watermolen no. 1 in de Droogmakerij: M. S. v. d. Voort 728; J. v. d. Lijn 576; H. Vergunst 493; Gebr. v. Vliet 450. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. BOSKOOP. Personalia. Geslaagd voor het exa men Franseh L. O. mej. M. P. Mesman. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den boomkweeker S. is een nog zoo goed als nieuw beerenrijwiel ontvreemd. S. had het cvenonbeheerd laten etaan voor het café van den heer S., alwaar hij op een plan- tenverkooping was. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Dinsdag den 23sten Augustus, des voormiddags te 10 uur (Zomertijd). De agenda bevat o.m.: Vast stelling van de verordeningen op de hef fing van keurloon en de iivordering daar van. Wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. Aan vraag van gelden door de Clir. school aan den Rijndijk voor de plaatsing van een hek en een bank. Wijziging van de instruc tie van den gemeente-ontvanger. Geboren: Cornelia Boudewina, d. van M. A. Lindhout en P. S. Bol. Cor- nelis, z. van C. van Aalst en N. Zekveld. Maria Jacoba, d. van S. Jansen en C. M. Valentijn. Pie ter, z. van P. Ch. Windhorst en G. v. d. Spek. Overleden: Levenl. geb. kind van A. Verkerk cn J. C. van Gorkum. KOUDEKERK. Vleeschvergiftiging? In het gezin van den wagenmaker A. Z. alhier, doen zich verschijnselen voor van vermoedelijke vleeschvergiftiging. Door den inspecteur van de Volksgezondheid wordt een onder zoek ingesteld. Personalia. Met ingang van 1 Sep tember is tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School alhier benoemd mejuffr. J. E. P. Vellekoop te Leiden. Bekroning. Do Chr. Zangvereen. „Koudekerk's Gemengd Koor", directeur do heer N. van der Keur Jr. to Leiden, behaalde op het Nat. Concours te Huizen in de Afd. Uitmuntendheid een tweeden prijs met 292 p. Geboren: Dirkje Julia, d. van J. F. van Tuijl en G. E. van Veen. NIEUWKOOP. Zangvereniging. Maandag behaalde do Chr. Zangvereeniging „Dc Lofstem" op bet concours te Huizen in de 3c Afdeeling een 2en prijs. WADDiNXVEEN. Verdrenken. Het zeven-jarig zoontje van den heer Molenaar alhier is een onbewaakt oogen- ilik te water geraakt en verdronken. SPOST. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Seriewedstrijden S. N. A. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wed strijden vastgesteld: 2de Afdeeling. 2 uur: V. V. L. S. N. A. II le Afdeeling. 3 uur: A. V. V. ILeiden II Te 1 uur zal het 3c elftal een vriend- schappelijken wedstrijd spelen tegen A. V. V. III. Het zal dus een drukken mid dag worden op het Sportterrein en het zal ook wel de moeite waard zijn voor de Slompwijkers om daar eens een kijkje te komen nemen. R. K. Sporfyereeniying A. V. V. Het le en 3e elftal trekken Zondag a.s beide naar Stompwijk, terwijl het 2e elftal vrij is. Het 3e elftal speelt le 1 uur een vriend schappelijke wedstrijd tegen S. N. A. III te Stompwijk; dit kan een aardige wed strijd worden, welke voor A. V. V. vrel succes tem brengen, mits er flink wordt aangepakt. Vertrek per fiets te 12.15 uur van het Patronaat. Het le elftal speelt te 3 uur le Stomp wijk tegen Leiden II voor de seriewedslrij- den van S. N. A. Leiden II is oen onbe kend tegenstander. Toch gelooven wij, dat A. V. V., indien er gespeeld wordt als jl. Zondag, wel eenig succes bereiken kan. Vertrek per fiets te 2.15 uur van het Pa tronaat. STADSNIEUWS ST. JEROENS-PROCESSIE. Hulde en dankbaarheid aan de mannen, die met opoffering van hun leven, aan onze voorouders het H. Evangelie hebben verkondigd! In Gods Hand zijn zij het geweest, aan wie wij ons heilig Geloof heb ben te danken! Zullen dan niet zeer velen met graagte gebruik maken van de ge legenheid om de heilige overblijfselen van één dier helden, den H. Jeroen te Noord- wijk, te bezoeken en te vereeren? Zal niet een groote menigte optrekken om op die heilige Martelplaats een gemeenschappe lijk, vurig gebed tot God te richten voor het behoud en de eenheid des geloofs in ons Vaderland? De jaarlijksche bedevaart van Leiden en omstreken zal dit jaar plaats hebben op Donderdag 25 Augus tus. Mogen zeer velen daaraan deelnemen! A. BUSCH Pr Voor nadere bijzonderheden betreffende deze bedevaart, verwijzen wij naar de ad vertentie, voorkomend in ons blad. WAT TYPEERT DE LEIDSCHE KAAS? De mogelijkheid van expert. Vorige week Vrijdag maakten wij mel ding van bet officieele bezoek aan de kaasmarkt alhier, welk bezoek in verband stond met de pogingen, ook den uitvoer van Lcidsche kaas mogelijk te maken. Hierover schrijft thans het Ned. Week blad voor Zuivelbereiding en -Handel: Desgevraagd vernamen wij, dat het vóór alles noodig is. precies te weten, welk vetgehalte de Leidsche kaas, die rondom Leiden gemaakt wordt, heeft. In kringen van deskundigen blijkt n 1. daarover geen eenstemmigheid le bestaan cn deze kwestie wil men eerst uitgemaakt zien. Vrijdag j.l. zijn acht monsters genomen, deze week worden bij eenige Leidsche kaasboeren thuis monsternemingen gedaan, terwijl ten slotte heden op de Leidsche markt nog een aantal partijen geboord zullen worden. Hoewel ook wij het toejuichen, dat de boeren-Leidscho kaas eens on vetgehalte wordt onderzocht, zoo rijst bij ons toch de vraag, of hij een te nemen beslissing tot al- of geen uitvoer of bij eventueel te ne men maatregelen, de kwestie van het vet gehalte van dit soort kaas, wel een overwe gende rol mag spelen. Niet het vetgehalte typeert de soort, die onder boeren-Leid- sche kaas verstaan wordt, maar meer de smaak, het aroma en de waardevolle eigen schap, dat deze kaas zich zoo hij uitstek goed leent tot bewaren. Nu zijn deze eigen schappen niet te danken aan het velge halte der kaas, maar uitsluitend aan de gesteldheid van den bodem van de streek, die zooals algemeen bekend is, van zoo'n grooten invloed is op de gesteldheid, smaak enz. van de melk van het betref fend vee. Het komt ons dan ook voor, dat de. op lossing van de kwestie van den uitvoer-der Leidsche kaas óf gevonden dient te wor den, door alle komijnekaas zonder meer voor uitvoer vrij te geven, óf door het in stellen van een nieuw merk, dat dan alleen zal mogen worden verstrekt aan produ centen van echte boeren-Leidscho kaas, dat dus niet door anderen zal mogen wor den nagemaakt. Maar omdat dit merk een „bewijs van oorsprong" zal zijn, kan de hoegrootheid van het vetgehalte, gevoegelijk achterwege blijven. De nieuwe kaasmarkt een succes. Naar het 3 miilioen K. G. Dc nieuwe Leidsche kaasmarkt blijkt oen succes te zijn. Do aanvoeren blijven gestadig toenemen. Niet minder dan 153 partijen zijn heden aangevoerd, waarvan 99 partijen, zijnde 227.949 K. G. aan fle stadswaag zijn gewogen. Men kan dus aannemen dat de totale aanvoer heden ruim 300.000 K. G. beeft bedragen. Reddingsdemonstratie. A.s. Zaterdagmiddag 20 Augustus le 4 uur n.m. houdt de Leidsche Zwemclub (reddingsbrigade) een demonstralie in het kanaal bij de "Wilhelminabrug Hooge Rijndijk. Het publiek zal deze demonstratie ge makkelijk kunnen volgen van den Kanaal- weg. Allereerst zal vertoond worden liet redden van een drenkeling met reddings baak, reddingslijn en reddingsklos. Voorts bet gebruik van de reddingslijn tot be scherming van den redder. Dan reddin gen zonder gebruik van reddingsmiddelen opwekken levensgeesten enz. De reddingsbrigade hoopt op die wijze het publiek te laten zien, hoe hef, bij voorkomende gevallen, met het reddings materiaal moet omgaan. Opening Trianon-theater. Onder zeer groote belangstelling is gis teravond het nieuwe Trianon-theater aan de Brcestraat met een gala-voorstelling geopend. Tegen aclit uur deed een groot aantal genoodigden, waaronder Burgemeester en Wethouders, Raadsleden, ambtenaren der versehillendo gemeente-bedrijven en vele andere autoriteiten bun joyeuze entree in het schitterend ingerichte theater, dat bij deze openingsplechtigheid met een niet te schatten aantal b'oemstukken prijkte. De gehcele inrichting van het nieuwe theater hebben wij reeds uitvoerig in ons blad beschreven, zoodat wij nu kunnen volstaan met te zeggen, dat de volledige aankleeding van hallen, zalen en trappen huis met prachtige tapijten en chique meu beien alles bestraald met bet licht der prachtige lampen liet geheel tot een thea ter van den besten rang stempelen; alleen do lickt-reclame aan den gevel van het ge bouw kan ons niet in den smaak vallen. Langzamerhand liep bet gebouw vol en zooveel invite's kwamen bun belangstcL Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag R K. Grafische Bond Volks, Bondsgcbouw, 8 uur. ABgemeene Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 15 A u g. tot en met Zondag 21 Aug a.s waargenomen door de apotheken van dó H.H.: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, tele foon 1313. ling in dit nieuwe theater toonen, dat de employe's van het theater, in keurige uni- formen gesloken, de handen vol hadden om ieder zijn plaats te wijzen en alles zoo ordelijk mogelijk te doen verloopen. Geen wonder was het dan ook dat eerst le half negen, de zaal geheel was gevuld en alle genoodigden hun plaats gevonden hadden. Toen kwamen de vriendelijke woorden Het gordijn ging op en vanaf het groote tooneel sprak namens de directie de hcei Dill uit Den Haag, bekend om zijn actie tegen de bioscoopwet. Spr. noemde de opening van dit thea- ter een voor Leiden bijzondere gebeurtenis waarbij hij hulde bracht aan het initia tief dat tot de totstandkoming van dit thea ter van de directie, den heer cn mevromv Diks, was uitgegaan. Spr. heette vooreerst welkom den bur gemeester van Leiden, den edelachtbaren beer A. v. d. Sande Bakhuyzen, wien spr. dank bracht voor diens tegenwoordigheid en voor de welwil'cndheid dit theater met een kort Avoord te Avillen openen. Voorts heette spr. welkom, de aanwezige wethou ders en raadsleden en allen, dio gekomen waren om b'ijk te geven van hun belang stelling. Spr. verzekerde vervolgens dat hier steeds iets schoons en goeds voor het voet licht zou worden gebracht. Dit was ook de aanleiding geweest lot de stichting van dit theater, daar Casino steeds immers iets goeds had gebracht, maar, aldus spr., men wilde ook in Leiden grootere dingen, aan welke wensch nu kon worden vo'daan. Namens de directie betuigde spr. voorts zijn erkentelijkheid aan allen, die in welk opzicht aan de stichting of vervolmaking A'an dit theater hadden medegewerkt. Op 'de vraag: wat zal Trianon Avorden, ant- Avoordde spr. dat het een gelegenheid avü- de zijn om het Leidsche publick te bezor gen oogenb'ikken van ontspanning, maar ook oogcnblikken van kunstgenot. Vervolgens verzocht spr. don burgemees ter aran Leiden het theater te Avillen ope nen. Staande op het balcon, begon de burge meester mei te vragen, wat er na zulk een groote toeloop a'an bolangstel'enden eigenlijk nog te openen viel. Spr. gaat de geschiedenis na die uit gc- bouAv heeft gehad, vooreerst toen daar Avoonde de -geleerde Dozy, dio dat patri ciërshuis stempelde tot een alhoraeuu van -wetenschap en later toen het bewoond Averd door de bekende en geachte notaris- familie Goebergh. Nu is liet een pa'eis gCAvorden voor Cltar- lv Gliaplin en spr. meent dat vooral de jon geren zulk een theater in Leiden met blijd schap zullen begroeten. Na een kort woord van lni'de over de luxueuse inrichting zegt spr., te hopen, dat men bij het kiezen oer films, niet zoo zeer zal zien naar den snaak van het pu bliek als Avel zal uitgaan a'an de gedach te opvoedend te werken door de kunstzin bij liet publiek te helpen vormen. Ten s'otlo verklaarde de burgemeester met den Avensch voor toekomstig succes, hel thea ter voor geopend. Nadat de heer Dili namens de directie een woord a'an dank aan deu burgemoes- ter bad gebracht ving do eerste voorstel ling in hel nieuwe theater aan. Na een heel interessant, hoofdzakc'ijk buitenlandsch journaal, ving de verloo- niug a-an do opningsfilm „Beau Geste" aan. Dit is een ~e*haal van het Fransclit' vreemdelingenlegioen ;'n Afrika, do strijd tegen de Arabieren en de onmetelijke za:uï v.akten, do moed en ontberingen der le- gionnairen cn als geïnteresseerde in d e omgeving de gebroeders Geste, die zich opofferen voor het geluk van hun huis en Avaarbij een van ben „Beau" in den strijd het leven laat. Zijn broeder begraaft hem als een Vi king, zooals hij in zijn jeugd geAvensclit had. De kern van het verhaal wil'en wij hier niet verteren, om de spanning van hen, die het zullen gaan zien, leAendig le houden. Onze indruk is dat met deze film a's openingsfilm een zeer goede keuze is ge daan. Wij kunnen tenslotte niet nalaten hulde to brengen aan de pracstaties van bet orchest, dat op uitmuntende wijze voor een passende muzikale illustratie zorgde. Met dit alles is de opening van het nieuwe theater „Trianon" een groot suc ces geAvcest. Benoemd is tot concierge aan dc Rijks universiteit de heer A. Smit, thans be diende bij de Medische Chemie. Gisteren behaalde het Leidscb Polilie- muziekgezelschap, directeur de beer Af. Bolderdijk, op het groot nationaal con cours te de Meern in de tweede afdeeling Fanfare een eersten prijs met 313 punlcn in den concertwedstrijd, de eerste prijs in de marsebwedstrijd en een derde prijs in de eerewedslrijd. Het gezelschap behaalde op dien dag bet hoogst aantal punten van alle gezel schappen in den concertwedstrijd. Gistermiddag is er gepoogd in te breken in het clubhuis van de Leidsche Lawnten- nisclub aan de Poslhoflaan. Er Avordt echter niets vermist.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2