couïsSMS INGEZONDEN MEDEOEELING met koolmonoxyde. De lucht wordt gefil treerd in de bus, die slechts geopend mag worden bij gebruik van het masker. Als af sluiting aan de onderzijde waardoor de on zuivere lucht binnen moet komen is een hechtpleister geplakt, kelke afgescheurd wordt, zoodra de brandwacht het apparaat gebruikt. Mocht de proef slagen waarop groote kans bestaat dan zal elke brandwacht het masker bij zijn uitrustingsstukken ont vangen. Het is zóó geconstrueerd, dat de gewone helm er bij gedragen kan worden. Verder ligt het in de bedoeling extra-zuur- etof-maskers aan te schaffen en wel met bet oog op ruimten, welke niet met de ge wone kleine maskers betreden kunnen wor den. Buitewl. Berichten ONGELUKKEN. Hevige cycloon boven Florida. Uit New York wordt aan de „Matin" ge meld, dat een hevige cycloon boven Gara- belli (Florida) heeft gewoed. De stad is geheel geisoleerd, daar de telegraaf- en telefoonverbindingen zijn verbroken. Vele huizen zijn ingestort. Tot nu toe zijn der tig personen gedood of gewond. Duiker omgekomen. Een Wolfbericht uit Altona meldt, dat bij de werkzaamheden aan een zuigbuis voor het electriciteitsbedrijf onder de Elbe een duiker te dicht bij de zuigbuis kwam en meegezogen werd. Hierdoor bra ken de seinlijn en de slang voor den lucht toevoer, zoodat de duiker stikte. Het lijk werd geborgen. Hevige ontploffing te Peoria. Uit Peoria (Illinois) wordt gemeld: Een hevige ontploffing heeft kort na midder nacht een wijk van de stad Peoria in op schudding gebracht. De bewoners werden uit hun bedden geslingerd; de ruiten vlo gen in stukken. De oorzaak der ontploffing is nog niet bekend. De politie zoekt verband tusschen dezen aanslag en de jongste arbeidersonlusten. Slachtoffers van de bergen. Een Duitsche toeriste is op den Mont Blanc doodgevroren, waar zij met twee mannelijke landgenooten den nacht in de 6neeuw moest doorbrengen. Zonder gids waren zij op stap gegaan, maar toen er mist kwam opzetten, konden zij den weg niet vinden en waren genood zaakt, den nacht in de bergen door te brengen. De twee mannen doorstonden de koude. Het lijk van de vrouw werd later door gid sen naar beneden gebracht» Een 22-jarige Engelsche dame, die te Kandersteg verbleef, gleed bij het afdalen van 'n begroeide helling naar beneden. Zij was bijna onmiddellijk dood. ASCHREGEN OP CANNES. Tengevolge der bcschbranden. Verschillende dorpen bedreigd. Uit Cannes wordt gemeld: De bosch- branden in de Riviera blijven in verschil lende streken voortduren en een buitenge woon krachtige wind, die gelukkig later ging liggen, heeft aanvankelijk alle pogin gen tot blusschen onmogelijk gemaakt. In vele dorpen bleef de geheele bevolking, die geholpen werd door honderden manschap pen uit Fréjus, Grasse en Nice, den ge- heelen nacht op om sfooveel mogelijk het vuur te bestrijden. In de afgeïoopen 4-8 uur viel op Cannes een voortdurende aschregen neer. De ge heele omgeving ging schuil achter een wit gordijn van rook. De stad hood in het ros sige licht een fantastischen aanblik. De temperatuur in de schaduw was Maandag middag 101 graden. Dinsdagmiddag hebben de vlammen hét dorp Auribeau, bereikt. Reeds zijn verschil lende huizen in vlammen opgegaan. Ook Pegomas wordt bedreigd. De beroemde en historische Auberge des Adrets aan den weg van Cannes naar St: Raphael is door het vuur omsingeld. Voorts werden branden gemeld bij Mouans, Sariopx en Valbonne. Te Ville- neuve Loubet verkeert de villa van maar schalk Pétain in ernstig gevaar. Het ver keer tusschen de verschillende plaatsen is zeer moeilijk geworden en betrouwbare berichten zijn schaarsch. Een eigenaardig gevolg van den brand is het plotseling verdwijnen van de duizenden zwaluwen, die anders in den zomer altijd boven Cannes zwermen. De boschbranden waren gisteren heviger dan ooit. De hevigste branden worden uit Tanneron gemeld, waar de bosschen een vuurzee vormen, en verder uit den drie hoek, gevormd door de dorpen Villeneuve, Loubet en Rócquefort, waar enorme bos schen geheel afgebrand zijn. Groote branden op Corsica. Ettelijke dorpen in gevaar Een brand is uitgebroken op de hoogten van Ospedale tegenover Bonifacio in Zuid- Corsica. Aangewakkerd door een sterken wind kropen de vlammen als het ware de berghellingen af over een front van 8 kilo meter breed. Het vuur kon eerst tot staan gebracht worden, toen het zich reeds 15 K M. had voortbewogen. De dorpen Sla. Lucia, Porto Vecchio en Comca, zoomede vijf of zes gehuchten, werden door d( vlammen ingesloten of bedreigd. De inwo ners, die zich bijna allen in de bergen be vonden met hun vee. kwamen in allerijl naar hun dorpen terug. Politie en gendar mes hielpen de dorpelingen bij het in vei ligheid brengen van hun bezittingen. De brand heeft veel schade gedaan aan oogst «n gewassen. Ook bij Kaap Corso op Corsica is brand uitgebroken, dio drie dorpen bc dreigde. Slechts een plotselinge verande iing van den wind voorkwam onheilen. Latere berichten melden, dat ook eenige branden zijn uitgebroken in de omstreken van Bastia. Het is op het oogenblik nog niet mogelijk de aangerichte schade te ramen, maar dat die aanzienlijk is, staat wel vast. Tien dorpen konden door solda ten met groote moeite voor vernieling be hoed worden. Daar werden echter eenige huizen verwoest, terwijl ook veel vee is omgekomen. De spoorwegen en telegrafi sche verbindingen met Bastia zijn verbro ken. Een paard in de keuken. Te Cierkenwell brak een hollend paard met kop en voorpooten door het raam van 'n keuken heen, waareen vrouw rustig haar boontjes zat te doppen. Het paard viel toen op zijn zijde, waardoor het tuig van den wagen afbrak en de haastige gast languit in de keuken kwam te liggen. De rossinant werd wild, sloeg en spartel de tegen, toen men hem op de been wilde helpen. Stoelen, tafels, een ladekast, glas en aardewerk, alles werd in gruzelementen getrapt. Eindelijk slaagde men er in, den woes- ten viervoeter te kalmeeren en hem via een zestal traptreden naar de achterplaats te brengen, waarbij een van de treden onder zijn gewicht bezweek. Op de achterplaats kreeg het paard weer kuren. Er was geen onmiddellijke uitweg van hier naar de straat. Toen maakte men met planken en dergelijke 'n stellage van de plaats via nog een trap naar de vesti bule en, nadat de ongenoode gast flink wat achteruit getrapt had, slaagde men erin, hem netjes door de deur uit te laten. KERKNIEUWS PRIESTERJUBILEUM. Wij laten hier nog een verslag volgen van het zilveren priesterfeest van den Z.eerw. heer J. de Vlieger, pastoor van de Lourdeskerk te Amsterdam (oud-ka pelaan van Noordwijk). p den vooravond van het feest is de jubilaris door de kerkmeesters van het sta tion afgehaald, door zijn kapelaans, door misdienaars en bruidjes in een langen stoet naar het altaar geleid, terwijl door de stampvolle kerk een feestlied hem ter eero werd gezongen. Nadat de Weleerw. heer kapelaan P, C. Vollebregt een welkomstwoord had uit gesproken, celebreerde pastoor de Vlieger, met kapelaan Vollebregt als diaken en ka pelaan Harst als subdiaken een plechtig feestlof. De jubileerende herder heeft Zondag morgen te half 11 de plechtige Hoogmis opgedragen, door zijn kapelaans in andere volgorde geassisteerd. Op het priesterkoor hadden nog plaats genomen de HoogEerw. heer Mgr. P. Stromer, Deken der stad, en de WelEerw. Zeergel. heer Bottelier, lee- raar aan het Klein-Seminarie, oud-kape laan der parochie. De feestpredicatie werd door den Wel eerw. heer L. Brink, uit Den Haag, even eens oud-kapelaan, uitgesproken, en wel naar aanleiding van de woorden uit den psalm Judica: „Zend uw geest en uw waarheid. En zij voerden hem naar uwen heiligen berg en naar uwe woontenten". De preek, die den geheelen psalm verder uitwerkte, maakte een diepen indruk. Na afloop der plechtigheid zongen al len de priestercantate van Haagh. De receptie, die des middags voor afge vaardigden van vereenigingen en de hee- ren Geestelijken en vervolgens voor de heele parochie en andere belangstellenden werd gehouden, werd in buitengewoon groote getale bezocht. Des avonds te 7 uur celebreerde de jubi laris met dezelfde assistentie als den avond te voren, een plechtig danklof, waaronder hij den kansel besteeg, om den geloovigen zijn erkentelijkheid te betui gen. Naar de Missie. De Weleerw. Paters Rufinus Peeters en Othmarus Cornelissen O.F.M., beiden van den Maagdenberg te Venlo, zullen 14 Sep tember a.s. naar de Missie in Brazilië ver trekken. Broeder C. Groot SJ. f In het Ignatius-College te Djokja over leed 30 Juni de Eerw. Broeder C. Groot in den ouderdom vair 62 jaren, waarvan hij er bijna 35 in Indië had doorgebracht. Geboren te Wijde Wormer (N.H.) en op 25-ja-rigen leeftijd in de Sociëteit van Je sus getreden vertrok hij naar het „Hgz.! meldt, reeds 2 jaar later naar Indië. Met Broeder Groot is een verdienste lijk arbeider voor de Missie heengegaan. Een Gouden Professie. In het St. Jacobs Godshuis te Haarlem heeft de eerwaarde Zuster Donata haar gouden professiefeest gevierd. De jubila- resse, die reeds dertig jaren haar arbeid en zorgen heeft gegeven voor de bewo ners van het St. Jacobs Godshuis en door ieder gewaardeerd wordt, is een hartelijke hulde bereid. Des morgens werd in de kapel een H. Mis to barer intentie opgedragen. De_ feestelijke receptie en huldiging had den in de meisjeszaal plaats. Naast ande re blijken van belangstelling ontving de jubilaresse vele bloemstukken. Des avonds kwam het muziekcorps „St, Caecilia" een concert geven. SPORT Brunhiide naar R'dam. Do D. G. V. „Brunhiide" zal met een zestal dames aan do Atkletiekwedstrijden uitgeschreven door de Rotterdamschc Athletick- en Voetbalvcreeniging „O.D.I.r Zondag a.s. op het terrein van „Feijen oord". Zij komen uit in een driekamp be staande uit: 100 M. haxdloopen, versprin gen en speerwerpen. Verder komen zij persoonlijk uit in het nummer 100 M. hard- lc.open en in den estafette 4 x 100 M. Aan do beide laatste nummers is het kampioen echap van de Z. H. A. B. verbonden. Ver leden jaar is „Brunhiide" kampioen ge worden in de estafette en zal zij dus die titel moeten verdedigen. We geven haar alle kans van slagen. WATERPOLO. L.Z.C. II— Nereus II 5—0. Een uotstekende keeper. In! do mooie mot bloemen omzoomd© zwemkom te Heemstede heeft het tweede zevental der Leidsche Zwemclub op over tuigende wijze haar promotiewedstrijd ge wonnen en hiermede een plaats veroverd in de reserve eerste klasse. De overwinning was volkomen verdiend en slechts in het eerste begin is er oven twijfel geweest omtrent de krachtsverhou ding der zeventallen. Zooals een goeden promotiewedstrijd be taamt was dat begin zenuwachtig en even komen de Zaandijkers opzetten. Als dit gevaar bezworen is krijgt Munting, op- zwemmend, den bal voor zich en weet listig in het bovenhoekje te doen verdwij nen (10). Een paar maal opzwemmen uit de L.Z. C.-acliterhoede heeft geen resultaat, even min als een zelfde poging van Nereus, hoe wel dit een zeer gevaarlijk moment voor het L.Z.C.-doel geeft. Goed samenspel in de voorhoede geeft v. Helvert een kans (20). Na rust is het spel rommeliger. Weer de eerste aanval voor Nereus, maar do L. Z.C.-aehterhoede verplaatst het spel door opzwemmen. Dit geeft aan v. Helvert en aan H. Wa lenkamp vrije kansen, die zij niet voorbij laten gaan, aldus den stand tot 4—0 op voerend. v. Helvert moest nu het water uit, wegens liggen binnen 2 M., maar L.Z.O. met keeper Fleerkamp aan het hoofd, weet den druk te weerstaan, tot ook een der Zaandijkers om dezelfde reden or uit moet. Nu weer 6 tegen 6 spelend komt L.Z.C. In do meerderheid. Als C. Walenkamp op- zwemt wordt hij binnen 4 M. te vroeg on der geduwd. Weliswaar mist hij den. straf- worp, maar even later weet hij, na goed aangeven door zijn broer er 50 van te maken. In dezen stand komt geen vcerandering meer. Opmerking verdient, dat keeper Fleer kamp in de competitiewedstrijden geen enkeion bal heeft doorgelaten. WIELRENNEN. De Toer door Nederland. De Duitscher Heini Kessmeier wint de eerste étappe. Men meldt uit Maastricht aan het „Vad.": Gistermorgen bij het vertrek te Amster dam bleek, dat van de 54 insclirevenen er 9 niet waren opgekomen, zoodat dus 45 renners zijn opgekomen. Niet opgekomen zijn de Duitschers W. Meier, W. Muller, de Zwitsers Tschudin en Litschi en de Hollanders v. d. Heiden en Valentijn, G. Heeren, E. Cuypers en J% Verkerk. Ondanks het vroege uur (er werd toch te 7 uur van het Rembrandtplein vertrok ken) was er te Amsterdam nog heel wat belangstelling en tal van wielersportvrien- den begeleidden de stoet van renners en auto's tot het Betonnen Dorp, waar de fcliicet opnieuw werdj geformeerdj. Maar toch viel deze belangstelling gering to noe men bij die, welke den renners verder langs het traject ten deel viel. Hoe Zuide lijker wij kwamen hoe grooter de belang stelling werd. Er werden meerdere plaat sen gepasseerd, waar om zoo te zeggen de geheele bevolking was uitgeloopen. Om nu tot den wedstrijd zelf te komen moet gezegd worden, dat deze echt het karakter van een eersten dag van een| meerdaagschen wedstrijd droeg; men keek de kat uit den boom. Over een afstand van 240 K.M ~ging| het gisteren, doch twee ruime trajecten zijn er in geneutraliseerd. Ten eerste het gedeelte van Amsterdam tot Zeist, waar'l tegen van Waterstaatszijdo bezwaren wa- ren opperd, en ten tweede het gedeelte van| Arnhem naar Nijmegen (St-Anna), waai de ponten de belemmering vormden. Do renners zijn dus in matig tempo ach- der do bestuursauto aan naar Zeist gere den. Onmiddellijk toen de wedstrijd werdj vrijgegevfen werd een straf tempo ingezet, Het prachtige weer, dat na den vooraf-, gaandon natten avond een aangename verrassing vormde, bevorderde de opge wekte stemming en werd dan ook lustig voortgepeddeld totdat bij Scherpenzeel een drietal 'deelnemers kwam te vallen. Hot waren do Hagenaar Laman, de Rotterdam mer Buitendijk en de Duitscher E. Rocsch, welke laatste licht gekwetst den strijd moest staken. Laman en Buitendijk kon den met een achterstand van eenigo mi nuten de reis vervolgen en na een lange, inspannende jacht zijn zij er in geslaagd weer aansluiting te krijgen. Eenmaal door Scherpenzeel heen werd er zeer hard gereden met het gevolg, dat Akelijen, De Weerd, „Felix" .Bruijning en De Nooij achtereenvolgens loslieten. Laatst genoemde zou meerdere malen bijkomen en ook weer meerdere malen loslaten om ten leste voorgoed weg te blijven. Zonder andere wederwaardigheden, dan dat het in verband met de wegverbetering voor zichtig aan moest worden gedaan, werd Arnhem bereikt, waar zij bijna een uur later dan vermoed was, aankwamen. Op het geneutraliseerde traject tot St.- Anna-land kwam er, medo doordat het geheele gezelschap niet op één pont kon, nog een half uur bij, zoodat wij ten leste 1 Yi uur later dan stond aangegeven to Maastricht arriveerden. Van St. Anna tot Maastricht, een afstand van pl.m. 120 K.M., is er een flinke, alhoewel niet harts tochtelijke race van gemaakt. Door onop lettendheid kwamen bij Gennep Duiker, Wijnberg en Hofstede te vallen, zonder zich te blesseeren. Hofstede kwam echter in vertraging, doch de beide anderen za ten weer spoedig hij 't leidende peloton en even verder slipten ook de veteranen v. d. List en Schilperoort, waarbij v. d. List te veel tijd verspeelde om weer aanslui ting te kunnen verkrijgen. Hetzelfde lot trof v. d. Emden en Paymans even bui ten Afferden, waar Laman nog een lek ken band kreeg. Voorbij Arcen hadden de eerste démarrages plaats. Het was do Ha genaar Innemee, die met Maas en een Duitscher wegliep en even later trok In nemee er weer met Oudenaarde tusschen uit. Tot vijfmaal toe poogde de Hagenaar weg te komen en er werd dientengevolge tot Venlo zoo hard gejaagd, dat achter eenvolgens Regeling, Klopper, Schilper oort en De Jonge loslieten. Het bleef Inne mee, die ook bij Tegelen en hij Echt le ven in de brouwerij bracht, doch de gave ploeg der 9 Duitschers Opel-amateurs en de 3 Duitsche Diamant-amateurs (dat zijn do merken die zij berijden), zorgden er steeds voor, dat alle pogingen faalden. En zoo liep dan een groep van 22 a 23 perso nen op Maastricht aan. 500 Meter voor de Phoenix aan den Meerschen weg werd ter waarschuwing een vlag gezwaaid. Het tempo werd toen hoog opgevoerd en weldra werd de eindspurt ingezet. Volgens de jury, die een moeilijke taak van waarneming had, was de aankomst als volgt: 1. H. Kessmeier (Duitschland)2. J. Oudenaarde, 1 wieliengte; 3. R. Wolke (Duitschland) handbreedte; 4 Bockkom. Verder kwam met zeer gering onder ling verschil onmiddellijk achter de vijf bovengenoemde renners aan: J. Maas, Erich Roim, E. J. Lammers, Joseph Dumm R. Straling, Willi Dumm en B. Duiker. Deze twaalf renners werden door het ge ringe verschil geacht allen den rit in den zelfden tijd van 8 uur 52 min. en 45 sec. te hebben afgelegd. Op enkele meters ach ter dezen arriveerde nog een groen waar onder Innemee. Aangekomen zijn nog: Auko Regeling, J. v. d. Ende, Tschudin, J. Verkerk, M. v. d. List, A. Stolwijk, F. H. van Akelijen, A. de Weerd, „Folix", H. de Nooij W. Buitendijk, L. H. v. d. Pul ten, H. J. Bruijning, A. J. Hofstede, D. Evers. Van de 45 renners hebben dus 29 het eerste traject volbracht. Hedenmor gen te 7 uur trok men naar Deventer, een afstand van 190 K.M. Moeskops door Michard geslagen. Gisteravond hebben op de Rotterdam- sche Wielerbaan wedstrijden plaats ge had. Het hoofdnummer ging tusschen Moeskorps en Michard. De wereldkam pioen won 2 van de 3 ritten. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijden voor amateurs: 1. Mazairac; 2. B. Leene (halve lengte); 3. De Bruin. Sprinlwedstrijden voor berocpsrenners le rit: 1. Moeskops (laatste 200 M. 12 sec.); 2. Michard (kwart wiel). 2o rit: 1. Michard (laatste 200 M. 121/5 esc.); 2. Moeskops (drie lengten). 3o .rit: 1. Michard (laatste 200 M. 12 9/10 sec.); 2. Moeskops (3 lengten). Totaal uitslag: 1. Michard, 4 punten; 2. Moeskops, 5 punten. Tandemwedstrijd over 8 ronden: 1 Lec- ne-Van Dijk (t-d: 2 min. 48 4/5 sec.); 2. Mazairac-Kuys 2 lengten achter. Wedstrijd met motorgangmaking over 30 K.M. Ie Rit (15 K.M.): 1. Storm (Tegelaar), tijd 13 min. 40 4/5 sec.; 2. Blokemolen (Sleskcr) (op 80 meter). 2e Rit 15 K.M.)! 1. Blekcmolcn (tijd 13 min. 181/5 sec.); 2. Storm (op 200 Me ter). Totaal uilslag: 1. Blekcmolcn; 2. Storm Achlervolgingswedstrijdj over 4 K.M. tusschen 4 ploegen. Na acht minuten werd winnaar de ploeg, bestaande uil: Mazai rac, Do Bruin, Kuys en Van Dijk. MOTORRIJDEN. De zesdaagsche motorrace in Engeland. Den derden dag van de internationale zesdaagsche motorrace te Ambleside, trof fen de rijders het uitstekend met het weer. Hel parcours leverde niet veel moeilijkhe den op, behalve een grooten plas, welke een belemmerig vormde en veel opont i houd veroorzaakt, o.a aan Lamberts Hor relbrinck en Van Marle. Allo rijders arriveerden niettemin bin nen den vastgestelden tijd aan de finish^ behalve Smit, die gistermorgen ten gevolge j j van een defecte magneet veel te laat was] gestart. Het totaal aantal strafpunlen der Hol- landers van de twee vorige dagen is: Van Marle 18, Klysen 9, Van Jvoolcn 2, Smit 1, Lamberts Hurrelbrinck 25, Moos 5, v. d. Veen 15, v. Twist 26. Do resultaten van Maandag zijn, naar aanleiding van ingediende protesten legen de moeilijkheden tijdens de race, ontstaan door de vorming van een grooten water plas, gewijzigd, 't Aantal strafpunlen voor 'de classificatie van dien eersten dag is nu; Engeland 20 en 0, Nederland 10, GO en incompleet, Denemarken 5, Duitschland 73, Zweden 26. „Tet* PAARDENSPORT. Kortcbaandraverij te Zoetermeer. Mooi weer, doch geringd deelname. De jaarlijkscho kortebaandraverij doï Harddraverijverccniging „Hippos" to Zoch termeerZegwaar t werd, zeer tegen de verwachtingen in, begunstigd door buiten gewoon fraai weer. Na dagen van regen eindelijk weer eens een volle-zonnedag, dio des te mooie was, wijl de temperatuur heerlijk was. Te meer jammer moeten we het daarom vinden, dat de deelname voor dozo hard draverij zoo gering was. 't Zou ons niet verwonderen, indien het slechte weer der laatste dagen zijn invloed hierop heeft doen gelden en dan is zulks temeer te be treuren, wijl het anders een algeheel ge* slaagde draversmiddag had kunnen wor den. Aan het ijverig bestuur van „Hippos" heeft het ongetwijfeld niet gelegen. Dif stelt alle pogingen in het werk om het pu bliek na de jaarlijkscho paardenmarkt eest aangenomen feestmiddag te verschaffen, maar het is natuurlijk afhankelijk van de animo bij de inschrijvingen. Er stonden er ditmaal 12 op het pro-; gramma, n.l. „Hollandia" (275 M.). cig. W. Lexmond Stompwijk, ber. J. Kruithof* „Leopold M" (250 M.) eig. en ber C. 3. van Cassel, Voorburg, „Reva D" (250 M.X eig. F. Davidson den Haag, ber. J G. do Boer, „Idylle" (265 M.), eig. en her. D. Pronk Rotterdam, „Prince Moko" (260 M), eig. Stal Lancier, Den Haag, ber. J G. de Boer, „Miss Zelda Peter" (285 M.), eig. S. v. d. Oord Haarlemmermeer, ber. J. v. Leeuwen, „Monte Carlo" (260 M.) eig. en her. F. J. Koot, Schiebroek, „Marij Mo-: gowan" (280 M.), eig. H. Sistormans, Nieuwenhage, ber. J. G. de Boor, „Union" (285 M.), eig. L. A. F. Prins Wassenaar, her. J. v. d. Berg, „Mareese" (265 M). eig. en her. B. F. v. d. Burg, Don Haag, „Kap- tein de Bruano" (270 M.), eig. W. P. v. d. Kroft. Scheveningen, her. H. Nieuw- land, „Bretteur" (275 M.), eig. D. de Vlieger, Nieuw-Venncp, ber. J. do Vlieger. Van deze twaalf ingeschrevenen ver schenen er nog drie niet aan den start, n.l. Mary Magowan, Kaptein de Bruane en Bretteur, zoodat er slechts 9 paarden voor vijf prijzen overbleven. Deze hebben echter danig gekampt, hoewel enkele al heel spoedig uit den strijd lagen. Zulks was het geval met Leopold M, Reva D, Princo Moko en Monte Carlo, allo paarden met de kortste baan Deze vier moesten dan ook kampen om de troostprijzen, dank zij een welwillend heid van het bestuur, dat deze prijzen handhaafde, ondanks het aantal deelne mers minder was dan tien. Echter werd de waarde der prijzen tot op do helft ver minderd. Na twee rillen waron Leopold M on Monte Carlo echter reeds geslagen, zoo dat de strijd tusschen Reva D. on Princo Moko moes' beslecht worden. Na twee ritten en een kamprit bleef Reva D over winnaar. Voor den strijd om do prijzen waven overgebleven nollandia, Idylle, Miss Zel da Peter, Union en Mareese, welke laat ste paard een stilstaand nummer had ge-, had. Interessante ritte volgden nu voor do bezetting der drie plaatsen voor dc prij zen. Mareese en Idylle vielen na drie rit ten af, zoodat nog restte de strijd om le, 2e en 3e plaats. In de eerste rit werd Union door Hol landia geslagen, in de Iweedo won eerst genoemde echter, zoodat eon kamprit noo- dig was, welke in het voordcel van Hol landia eindigde. Dozo kwam nu in den eindstrijd togen Miss Zelda Poter, waar van uiterst spannende courses het gevolg waren. Hollandia slaagd er in do crslo te winnen, doch in de beido volgondo werd Miss Zolda Peter overwinnaar, zoo dat do tolaaluitslag luidt: lo prijs 300 „Miss Zelda Peter", 2o prijs f 100 „Hol landia", 2e prijs 50 „Union", le troost prijs 30 „Reva D", 2e troostprijs 15 „Princo Moko". Tc ruim zes uur waren de draveriJoD geëindigd. Rest ons nog le vermelden, dat de har monie van Bleiswijk le gezelligheid niet weinig verhoogde door het uitvoeren van verschillende muzieknummers tijdens do courses. Des avonds was er tot besluit van den dag een film-voorstelling in café Veclon- turf. LUCHTVAART VAN NEGEN GROOTE VLIEGMACHINES. Zij wilden van Californië naar Hawaï vliegen. Maar or bleven er slechts vier over. Negen \licgluigen waarvan écu met een vrouwelijke passagier, kwamen Woensdag, naar gemeld, aan'den start voor de vlucht van Oakland in Californië naar Hawaï. De start der negen vliegtuigen liep even wel niet bijzonder vlot van stapel. Een der vliegtuigen werd al direct afgekeurd, om dat de benzinc-capaciteit niet voldoend© was voor het traject van bijna 4000 K.M., dat een vlucht van ongeveer 22 uur zou vcreischcn. Een tweede vliegtuig stortte hort na dc opstijging neer en werd ver pletterd. Dc piloot was wonder boven wonder ongedeerd. Twee andere mededin gers moesten daarop na een sucesvollcn start tcrugkccrcn, v.cgens een defect aan do machines, terwijl even lator nog tweo machines den tocht moest opgovcn. Aanvankelijk bobben slechts drie vlio' gers do vlucht naar Hawaï definitief aan vaard. Namelijk do „Golden Englo", de „Alolia" en do „Wool Araoo".

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5