TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DONDERDAG 18 AUGUSTUS Jiï S9Ë OMGEVING. ALKEMADE. GEMEENTERAAD, Woningverhuur. De begroo ting gewijzigd. Schoolgeld reclames. Geen hoogere sub sidies voor reiskosten. De Raad dezer gemeente vergaderde oensdagmiddag te 3 uur. Voorzitter de agemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 ien. Afwezig met kennisgeving de heer a Dooren. Ma opening der vergadering met het bruikelijke gebed worden de notulen u de vorige vergadering gelezen en on- randerd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding te-rekening dienst 1926. J3. en "W. bieden de door den gemeente lvanger opgemaakte rekening aan slui- gewone dienst in ontvangst met 183.547.371 en in uitgaaf met 165.265.451, alzoo een batig saldo van 18.281.92. De kapitaaldienst sluit in met 48.450.34 en in uitgaaf 46.554.36, alzoo een batig saldo van 1895.98. De rekening zal in de eerste ;ting van September in banden worden steld met een in die vergadering te be- iemen commissie. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot onder- jndscbe verhuring van een drietal wo nden te Oude-Wetering. 33. en W. stellen den Raad voor do drie hingen welke indertijd zijn aangekocht U de tegenwoordige huurders bij de fek te verburen voor een maximum urtijd van 3 jaren. De heer Horsman de termijn van 3 jaren in verband bet doel waarvoor deze huisjes zijn wel wat te lang. De Voorz. iwoordt dat de huisjes bij de week op- kunnen worden* doch dat Ged. in bet raadsbesluit een termijn bepaald te zien. Hierna wordt s. het voorstel van B. en W. aange- Wijziging begrooting, dienst 1927. fee Voorz. deelt mede. dat deze wijziging band houdt met de opname van een tient in het krankzinnigengesticht St. vo te Noordwijkerhout, zoodat de be- loting dient gewijzigd te worden. Do t de Vette merkt naar aanleiding hier- i op, dat de patient waarvoor deze ziging wordt voorgesteld momenteel t verlof is. Spr. gelooft dat Akerboom dit gesticht maar zoo'n beetje zit%. te •tenieren, terwijl getracht wordt werk >r hem te vinden. De Voorz. -kan niet inemen dat men in bet gesticht pa- aten houdt uit finantieel oogpunt, want langs heeft de gemeentebesturen nog i circulaire bereikt om indien eenigs- s mogelijk de gezinsverpleging voor te ;n gaan bij de gestichtsverpleging in band met de beperkte ruimle in die itichten. De heer Los geeft als zijn ening te kennen, dat dit verlof meer- len gegeven wordt om to zien hoe zulk i patient zich tijdens dat verlof houdt. >rna wordt de wijziging vastgesteld. k>. Reclames schoolgeld. Ingekomen vijftal reclames tegen den aanslag in j schoolgeld verband houdende met af- rijving van de schoolziekte cn verla- 'g rijksinkomstenhelasting. Deze recle- 1 s worden na een opmerking van de 'ren Rietbroek en Los afgehandeld reenkomstig voorstel van B. cn W. (io. Vaststelling suppletoir kohier school Door de heer de Vette worden nog tweetal personen opgegeven die in bezit zouden zijn van een hond. De 1 \vz. zegt hierna onmiddellijk een on- zoek te zullen instellen cn indien zij hond mochten hebben alsnog op het f lier te brengen. Het kohier wordt door i Raad vastgesteld met een bedrag ad 0.—. li o. Ingekomen stukken en mededeelin- Tot de ingekomen stukken behoorden een schrijven van H.H. Ged. Staten idende goedkeuring raadsbesluit tot s:iging van de begrooting, dienst 1927 tot verlenging van den ontruimingster- c van de woning D 164. Voorts een be lt van Ged. Staten houdende verdaging het raadsbesluit tot overdracht van schoolgebouw te Nieuwe-Wetering aan XR. K. Parochie van St. Petrus Banden Roelofarendsveen. Op het adres van T. de Graaf te Rijpwetering houdende zoek om in aanmerking te mogen ko- FEUILLETON. 1 it huis van den droom Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. H o c k a. (Nadruk verboden). ij was verwonderd, toen hif op zekeren een veertien dagen zoowat na zijn iok op Kastanjeoord, een brief ontving I mevrouw Tones. Nieuwsgierig maakte hem open en las het volgende: Waarde Dokter Durham. I Wo zijn juist bezig met pakken voor ize reis naar Egypte. Ik heb het dus rbazend druk, maar hoe druk ik 't ook b, or moet een half uurtje af om u een ar regels te schrijven. Het betreft na- ilijk Isidra. We verkeeren op dit genblik in groote ongerustheid over ar. Zooals u weet ik hoorde van ar, dat u van de zaak af wist heeft zich verloofd met Cyril Hay en was li arovor zeer gelukkig. Zij stelde haar m en voogd naar behooren hiervan in snis. Deze zond die verschrikkelijke 'dame Vetski naar Engeland. Ze ver- Ij lieen bij ons op Kastanjeoord en had uvloed van geld bij zich. Dit moest ien, zooals ze zei, om Isidra van een r uwe garderobe te voorzien. Ze zou i *r derhalve meenemen naar Londen ;f dan s avonds met haar terugkeeren. tt< hebben het arme kind niet meer te- Sozien. Toevallig vernamen we van 1 Soeden kennis, dat deze haar in ge- oi 'chap van een heer en een dame men voor de volle reiskosten voor zijn kind dat de christelijke school te Leiden bezoekt als bedoeld hij art. 13 der Lager Onderwijswet, stellen B. en W. voor afwij zend te beschikken en te handhaven het door den Raad indertijd genomen besluit om een tegemoetkoming te geven van 75 pet. van de kosten der gemaakte reiskos ten daar B. en W. van meening zijn dat adressant wel in staat is zelf 25 pet bij te dragen. Conform het voorstel wordt be sloten. De rekening van het algemeen Burgerlijk Armbestuur van Rijpwetering wordt aangeboden sluitend met een batig saldo van 1605.55. B. en W. stellen, voor deze rekening goed te keuren. De heer Bontje merkt naar aanleiding hiervan op dat hij bij het nazien der ontvangsten een post heeft gevonden van 150 door de Woningbouwvereeniging betaald voor erf pacht van een stuk land. Daar de gemeen te goed moet staan voor de finantieele te korten vraagt spr. of pogingen in het werk kunnen gesteld worden om van dit recht af te komen. De heer de Vette vindt dat het armbestuur beter dit land kan verhuren dan de woningbouwvereeniging. Nu brengt dit land slechts f 50 op ter wijl wanneer het armbestuur dit land zelf verhuurt het zeer zeker 100 er van zal trekken. Besloten wordt bij de terugzen ding der rekening de aandacht van het armbestuur hierop te vestigen en de wo ningbouwvereeniging uit te noodigen zich binnen 8 of 14 dagen met het armbestuur in verbinding te stellen, ten einde te trach ten van deze erfpacht ontheven te wor den. Hierna wordt de rekening goedge keurd. Bij de rondvraag zegt de heer de Vette dat het portaal van de woning bij de wed. Weening weer stukgereden is. De Voorz. zegt herstelling toe. Verder bespreekt de heer de Vette het weghalen van grint voor de woning van Verkley. De Voorz. zegt met deze zaak op de hoogte te zijn. Het grint lag op den openbaren weg en de weg werkers hebben dit wat ingehaald. Nu de weg ter sprake komt vraagt de Voorz. den Raad machtiging om waar noodig het paardenspoor uit te breken. Binnen enkele dagen zal het paardenspoor te Rijpwetering worden uitgebroken. De Raad verleent hiertoe machtiging. De heer Rietbroek bespreekt de sloot bij de woningbouwvereeniging. Do jeugd ver ontreinigt deze sloot, doch do gemeente welke langs den kant afval stort draagt ook aan deze verontreiniging bü- Spr. vraagt of de gemeente deze sloot niet wat kan opknappen. De Voorz. zegt de zaak met de wethouders te zullen bespreken. De Voorz. brengt vervolgens aan den Raad dank ook namens zijn echtgenoote voor de gelden welke zijn toegestaan voor de verbouwing van zijn ambtswoning. De woning is thans opgeleverd en ziet er netjes uit en spr. hoopt dat de verbeterin gen door den Raad aangebracht in de toekomst zullen blijken goede verbeterin gen geweest te zijn. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot de commissie die thans haar taak beëindigd ziet. Binnen kort zullen de heer en der commissie nog in de gelegenheid worden gesteld het ge restaureerde huis te bezichtigen. Tot slot richt de Burgemeester een af scheidswoord tot den heer Rodewijk. Bee- houdens buitengewone omstandigheden is deze vergadering de laatste welke door den Raad in zijn oude samenstelling zal worden gehouden. Vanaf 2 September 1919 heeft de heer Rodewijk zitting gehad in den raad en spr. kan mot genoegen constateeren dat de voorstellen gedurende deze periode door den heer Rodewijk ter vergadering gedaan steeds een gewillig oor hebben gevonden bij zijn medeleden en bij den Voorzitter. Spr. dankt den heer Rodewijk hartelijk voor de aangename en prettige samenwerking van hem onder vonden. Het spijt hem dat de heer Rode wijk niet meer terug komt in den nieu wen raad, doch we moeten de uitspraak va'n de stembus eerbiedigen. Spr. hoopt dat het den heer Rodewijk in verder le ven wel moge gaan en hij steeds een warm hart zal hebben voor de belangen dezer gemeente. Spr. zegt de tolk der vergadering te zijn indien hij ook namens de overige leden van den Raad de heer Rodewijk nogmaals hartelijk dank zegt. De heer Rodewijk dankt den voorzitter voor de waardeerende woorden tot hem gesproken. Veel is er in deze acht jaren veranderd. We hebben een andere burge meester en secretaris gekregen, ook an- naar de beschrijving haar oom en ma dame Vetski in Dover gezien had, waar de heer drie plaatsen besprak op de boot naar Calais. Ze hebben haar dus ontvoerd en wie weet, hoe naar het arme kind er aan toe is. Cyril Hay ontving een zeer onbeschof- ten brief van dien Dessayne, vermelden de, dat er van een huwelijk met Isidra niets kon ko-men en dat hij hem zou neerslaan, als hij hem ooit mocht ont moeten. Dan volgden nog eenige andere medc- deelingen alsmede de uitnoodiging om haar het volgende voorjaar eens op te zoe ken in haar woning in Half Moonstreet. Hij zou er altijd van harte welkom zijn. Na de lezing van deze verontrustende tijding, begaf Dick zich onmiddellijk naar het geheimzinnige huis. Het was gesloten. Wel twintigmaal liet hij den zwaren ijze ren klopper op de deur vallen. Hij kreeg geen gehoor. De deur was toe en bleef toe. t HOOFDSTUK X. In Parijs. De baron von Schwartzenhcim was van joodscho afkomst. Zijn grootvader, Isaac Isaachson, stond in zijn tijd bekend als onmetelijk rijk en toen hij eens een hertog van een heel Hein Duitsch landje uit diens geldverlegenheid geholpen had, werd hij tot belooning daarvan in den adelstand verheven. De naam „von Isaachson" klonk niet zeer deftig en hij veranderde dien in „Von Schwartzenheim", toen hij het land goed Schwartzenheïm kon koopen, hetgeen dere leden zijn in die acht jaren in deze zaal gekomen* en met voldoening kan spr. constateeren dat hij allerprettigst met den voorzitter en zijn medeleden heeft samengewerkt. Hij betuigt dan ook aan de overige leden zijn oprechten dank en hoopt dat het de gemeente goed moge gaan. Verder brengt de Voorz. nog dank aan de leden voor den steun in de af geloop en 4 zittingsjaren ontvangen. Hierna sluiting. ZOETERMEER—ZEGWAART. Ernstig motor-ongeluk. Een oude vrouw aangereden. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur heeft op de grens dezer gemeente aan den drie sprong Hoogweg en Nieuweweg een ern stig motorongeluk plaats gehad. Daar ter plaatse liep een oude vrouw uit Zevenhuizen, vergezeld van tweo om streeks 10-jarige kinderen, toen uit de rich ting Moercapelle een motor naderde. Hier op was gezeten als bestuurder de heer Schöifeld, waterbouwkundige bij de Mabeg te Utrecht, welke onderneming thans bezig is met dfen aanleg van de waterleiding in de2e gemeende, tijdelijk woonachtig to Leidschendam, terwijl op de duo zat de heer Hoebe, uitvoerder bij' de Mabeg, wo nende to Zoetermeer. Toen de motor, idle de oude vrouw ach terop reed, haar bijna genaderd was, week zij plotseling links uit met het noodlottig gevolg, dat zij tegen den grond werd ge worpen. Zwaar gewond en in hewusteloozen toe stand werd de vrouw binnengedragen in café Sport van den heer Schee, alwaar dr. Facee Schaeffer eerste hulp verleende. In hoogst bedenkelijken toestand werd de oude vrouw vervolgens naar haar woon plaats Zevenhuizen vervoerd. De motorrijder, die zwaar gewond werd aan een der heenen, werd naar Leidschen dam gebracht, de duo-passagier kwam er zonder kwetsuren af. NIEUWE-WETERING. Aanvaring. De brug over do Ring vaart te Nieuwe-Wetering is wederom aangevaren en wel door de Stoomboot- Mij. Varenkamp uit Den Haag. De scha de was evenwel gering; een tweetal deelen van het bovendek zijn gespleten. De maatschappij zegde betaling der schade toe. iE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Woningbouw. Verhooging van opcenten op grond- en personeeie- belasting. De vergoeding aan Schoolbesturen vastgesteld. De oude en de nieuwe raad. Woensdagmorgen vergaderd© de ge meenteraad. Tegenwoordig- zijn alle leden behalve de heeren Jac. van Leeuwen Adzn. en O. van Leeuwen. Voorzitter is de bur gemeester, die te ongeveer kwart voor tie nen de vergadering opent. Hierna leest de secretaiis de notulen voor die onveranderd worden vastgesteld. Mededeeling geschiedt dan van diver se ingekomen stukken, die alle voor ken nisgeving worden aangenomen, waaronder Provinciaal Blad nr. 136 van dit jaar hou dende den staat der bevolking; diverse missives van Ged. Staten ter begeleiding van goedgekeurde raadsbesluiten; eene missive van het zelfde college waarbij wordt medegedeeld dat de uitkeering in gevolge de Wet van '97 voor 1927 is be paald op fl 1726.28 J4eene missiye waar bij wordt medegedeeld dat voor 1927 de kosten dezer gemeente als bijdrage voor den keuringsdienst van Waren te Leiden zijn bepaald op f 469.60 en dat over 1925 te veel is betaald f 20.49; voorts een schrij ven houdende de ontvangst van de veror dening tot wijziging der algemeene poli tieverordening, die inmiddels is afgekon digd en de goedkeuring van het raadsbe sluit tot het leggen van een bouwverbod op gronden langs de Vrouwenweg. Het verslag van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch over 1926 zal den leden ter in zage worden gezonden. Op een verzoek van P. Onderwater om ontheffing van het pachtcontract inzake grasverpachting in nog al makkelijk ging, omdat de toenmali ge eigenaar tot over de ooren in de schukl stak en Isaachson de grootste schuld- eischer was. De kleinzoon van Isaac, de tegenwoordi ge baron, verdeelde zijn tijd tusschen Pa rijs, Weenen, Monaco en zijn landgoed. Als hij het woeste weeldeleven in de genoemde hoofdsteden beu werd en ook genoeg had van de speeltafel m Monaco, begaf hij zich naar zijn kasteel om er een week of wat to rusten en daardoor op zijn verhaal te lcomen. Aan de speeltafel te Monaco was hij in kennis gekomen met madame Vetski en Dessayne. Dessayne speelde op den dag der kennismaking bijzonder gelukkig. Von Schwartzenheim had voortdurend pech gehad en Dessayne bood zich aan om eens een paar inzetten voor hem to wagen. Dit aanbod werd gedaan uit zuiver eigenbe lang, omdat die Israëliet, wiens vingers schitterden van gouden ringen en wiens geldbuidel goed gevuld was, hem een wel kome prooi scheen. Hoe het mogelijk was begreep von Schwartzenheim niet, maar Dessayne won in een paar uur verbazend© geldsommen voor hem en dit was do oor zaak geweest, dat zo voortaan altijd bij elkaar gebleven waren. Vrienden waren zo niet, maar ze waren onmisbaar voor elkaar geworden en Dessayne leefde hoofdzakelijk op kosten van den rijken baron. Ten tijde dat Isidra met mevrouw Vets ki in Londen vertoefde, hadden de twee „vrienden" hun tenten in Parijs opgesla gen. Schwartzenheim had daar „zaken" af to wikkelen, waarbij hij de hulp van Des sayne niet kon ontberen en zoo kwam het, dat zo hun kamers in hetzelfde hotel liad- verband met den vernielden berm langs den Vrouwenweg, besluit de Raad hem een vierde van de pachtsom zijnde f5.62 kwijt te schelden. De rekening en verant woording van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1926 wordt goedgekeurd met een batig saldo van f 741.2-1. Besloten wordt op de gemeentebe- grooting 1928 te ramen als bijdrage in de kosten dier commissie f 65.50. Ten aan zien van een verzoek van N. van den Ak ker, autobusondernemer alhier om de sub sidie over het afgeloopen jaar met f200 te verhoogen, wegens schade in zijn be drijf ondervonden tengevolge van de af sluiting van den Vrouwenweg, alsmede om hem eene subsidie van f 400 te geven voor 1927/28, besluit de Raad dit verzoek to behandelen bij de gemeentcbegroofcing 1928. Met betrekking tot de van Ged. Sta ten ontvangen ontwerp regeling betreffen de de jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvanger, besluit do Raad aan genoemd college te berichten dat de zerzijds daartegen geen bedenkingen be staan, omdat de voorgestelde regeling geen verandering in do jaarwedden brengt, doch louter van administratieven aard is. Voorts stellen B. en W. voor om mét den heer Brouwer eene dading aan to gaan in zake de kwestie van de Bruggestraat, aan gezien uit de gevoerde correspondenties en gehouden conferenties met diens raadsman thans hun het voordeeligst lijkt de zaak aldus op te lossen. De onteigeningsaan- vrage van het schuurtje wordt ingetrok ken, terwijl de heer Brouwer tegen beta ling van een bedrag van f 1500 afstand doet van bedoeld schuurtje, benevens op zich neemt cm voor zijne rekening te bou wen en te onderhouden eene muur, niet hooger dan ce thans bestaande en op een afstand van 1.60 M. van dien bestaanden muur, dienende deze dan voortaan als scheidsmuur. Aangeboden wordt vervol gens het rapport van het verificatiebureau der Ver. van Ned. Gemt. betreffende het waterleidingbedrijf, benevens de bedrijfs- rekening over 1926, waaruit blijkt dat er een. verlies is geleden van f 443.50}^, ter wijl wordt voorgesteld om een bedrag van f 66.36 wegens watcrgeklen over vroegere jaren oninbaar te verklaren. Mode wordt aangeboden de gemeenterekening over den dienst 1926, sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten op f 124.877.78 in uitgaven op f 110.961.70 en een batig saldo van f 13.916.08 en in den kapitaal- dienst in ontvangsten op f50Ü24.51 en in uitgaven op f 55.900J.0 34 en een. batig sal do van f 324.40 J4- Besloten wordt beide rekeningen en het rapport in handen te stellen eencr commissie, waarvan tot leden benoemd worden de heeren van Benne- kom, de Graaf en Stadhouder. Hot supple toir kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f4.Ver volgens wordt besloten om met de Bank voor Ned. Gemeenten eene geldlecning aan te gaan groot f26.000.tegen pari koers en tegen eene rento van 4 7/8 pet. 's jaars, af te lossen in 40 jaren en wel de eerste 20 jaar f1095 en do volgende twin tig jaren f205 's jaars, terwijl de gemeen te zich het recht voorbehoudt om na 5 jaar tot versterkte of tot vervroegde aflossing over te gaan. Uit deze lecning worden be st redon do kosten van do nieuwe Vrouwen brug, gedeeltelijk, f8200; kosten Vrouwen weg f!3.SG0; kosten Geerweg f500.en kosten voor den aankoop en het plaatsen van nieuwe straatlantaarns aan den Hoo- gc Rijndijk f 3500. Op een verzoek van P. Uijee en W. van Diemen te Hazerswoude om ontheffing van artikel 31 der Bonw en Woningverordening, voor wat betreft het peil voor twee te bouwen woningen in het Legerak. besluit de Raad gunstig. Een verzoek van den Ned. R. K. Volksbond Zoeterwoude II, hetwelk bij den aanvang der vergadering ter behandeling was aan gehouden tot bij de behandeling van het nu volgend punt, komt thans ter sprake. Verzocht wordt door genoemden bond om het bouwen van arbeiderswoningen in de ze gemeente te bevorderen, waar deze bouw nu bijna twee jaren stü staat. B. en W. verwijzen naar het terzake uitgebrach te advies, met betrekking tot een verzoek van J. de Lange te Leiden, waarbij deze vraagt om van de gemeente voor f 2050. een stuk bouwgrond bij de Rijnegommer- straat te kunnen koopen, met de verplich ting om daarop binnen twee jaren 14 ar beiderswoningen te stichten, waarvan cr 6 den Schwartzenheim beneden, Dessayne boven. Brief op brief ontving de laatste daar van madame Vetski met verzoek om geld te zenden en toen hij er in geslaagd, was een som voor dat doel van den baron, los te krijgen, stond ze op zekeren avond, Isidra alleen in Londen achterlatend, voor zijn oogen. Hij had dien avond heel gezellig uxet den baron in een theater doorgebracht en daarna nog een paar uurtjes in een café- cliant-ant gesleten, toen hij, in het ho-lletje van den nacht, do trap opklimmend, die naar zijn vertrekken leidde, een sterke geur gewaar werd van een parfum hem welbekend, een parfum, zooals madame Vetski gebruikte. Nieuwsgierig en ietwat ongerust bereikte hij het portaal, waarop zijn kamers uitkwamen en zag op een der treden van heb trapje voor zijn kamerdeur een vrouw zitten, die dadelijk opstond, toen Dessayne op het portaal verschenen was. Hij herkende haar. Het was madame in levenden lijve, die voor hem stond. „Ik dacht, dat je in Londen was," brom de hij, terwijl hij op de electrische schel duwde. „Is er zwarigheid? Wat is er ge beurd?" „Niels van belang, mijnheer." „Wat drommel! Wat doe je dan hier, zoo midden in den nacht?'r „Ik heb al een paar uren hier op u zit ten wachten, mijnheer. Ik heb óók kamers in dit hotel, waar ik heel lang rustig hoep te blijven wonen, als ik met u gesproken heb." „Waarom ben je niet naar binnen ge gaan? Waarom heb je niet gescheld?" „Dab heb ik wel twintigmaal gedaan, maar de bediende deed niet open." UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 19 Augustas. HMversnm 1060 M. 1200 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld viool, A. v. Leeuwen cellat. P. Jochems-e piano. 5.007.00 Concert door het Anro-orkest Sal Dwinger, viool. Klassiek programma, a .d. vleugel Egb. Veen. Na de pauzo een populair programma. 7.008.00, Vrijz. Uitzending. Concert en lezing. 7.45 Politieber. 8.10 Aansluiting van het Kurhaus te Sc heven in gen. Symphonieconcert door hot Residentie-orkest o. 1. v. prof. G. Schneo- voigt. BeethovenprogTamma. Voor de pauze: Ouverture Leonoro 111. 2. Sym- phonie no. 6 F-dur op 68. Na de pauze: Symphonie no. 7 A-dur op. 92. 10.15 Persberichten. 10.3012.00 Dansmuziek vanuit Café Ventraal en Centraal Diele te Sebevenin- gen, door The International Five cn Los Cincos Carambas (N.O.V.-uitzending). Daventry 1600 M. 12.20 Daventry-kwartot en solisten. 12.50 Orgelconcert. 1-202.20 Lunchmuziek. 3.20 Daventrykwartct en solisten. 5.20 Tninpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Licht orke6tconcert, met gemeen schappelijk zingen. Orkest. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Opkestconcert. 7.20 B B. C. muziekcritiek. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.45 Kampioenschappen wielrijden. 8.05 Indoor Games. 8.20 „La Bohème", opera van Puccini. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 (Vervolg) La Bohème. 10.35 Lezing: Next week's broadcast music 10.50—11.20 Variété. 11.2012.20 Dansmuziek. „Rad i o-Pa ris" 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkeslconcert. 5.055.55 Concert. Declamaties, piano- en vioolmuziek. 8.50—10.50 Operafragmenten. Orkest, vóc&le en instrumentale solisten. Langenbcrg 469 M., Dortmund 283 AL en Münster 242 AL 1.302.50 Orkestconcert. 5.50650 Concert. Lsegiiokapel. 8.40 „Der mutige Seefahxer", comedio in 4 acten van G. Kaiser en G. Knelp. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. Berlijn 484 en 566 AL 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Symphonie-eoncert. 10.50 Concert. Hamburg 395 M. 4.35 Sprookjesvcrtcllen. en concert. 5.20 Novellenvoorlczing. 6.20 Orkestconc-ert. 7.?0 Concert. 7.45 Lezing: Rund urn Amsterdam. 8.20 Mecklonburgscho a zond. Daarna lot 11.10 Dansmnzipk. Brussel 509 M. 3.205.20 Kurhausconcert. 8.20 Orkestconaert. 9.20 Voorlezing. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5010.20 Vlaamsche litteratuur. zullen voltooid zijn na 8 maanden van overdracht van den grond. Eveneens is cr nog een verzoek van L. Belt, die slechte f 1800 biedt en in 2 jaar maar vier wonin gen wil bouwen. B. en W. zeggen in be doeld praeadvïcs dat zij het voorstel van de Lane aannemelijk achten, mits dezo eerst 6 woningen bouwt op de Zuidzijdo van het terrein, terwijl bij overschrijding van dien termiju, of bij niet voltooiing van 14 woningen in twee Jaar eene boete verbeurd zal worden van f 1000.Dc heer Stadhouder kan zich met heb voorstel wel verecnigen, doch wcnscht er aan toege voegd te zien dat er mklden op het ter- ,.Dic kerel schijnt te slapen," zei Dessay ne nijdig. „Of hij is niet thuis. Hij doet mij óók al niet open. Hij wordt met den dag onbeecliofter en onhandelbaarder." Dessayne haalde een sleutel uit zijn zak, opende dc deur en ze gingen binnen. Dan knipte hij het olectrisch licht aan en be gaven zo zich naar de woonkamer. „En wat heb je nu?" vroeg hij, nijdig zijn sleutel op tafel werpend. „Is zo cr van door?" „Zoover ik weet, niet, mijnheer. Ik heb ze altijd trouw bewaakt, inaar nu bedank ik cr langer voor. U hadt me opslag be loofd, drie maanden geleden aJ. U stuurt maar geen geld. Ik schrijf er om, twee, drie, viermaal. Eindelijk komt or geld. Hoeveel? 't Gewone salaria. Waar blijft de rest, mijnheer? De rest moot ik bobben en iedere maand vijftig gulden meer salaria. Anders ga ik niet meer naar London to- -terug. Dan gaat u zelf maar op Isidra paa- scn. Nu weet u, waar 't op staat." „O!" riep zo snikkond uiL „Wat 'n le ven! Wat 'n leven! Ik, de doch cor van oon rijke, grafelijke, Poolsche familie, boa ver oordeeld voor geld ceu kind to bewaken! Dat kind heeft me ziek gemaakt t Dat moet betaald worden! AGjnheor hooft geld; mijnheer moot betalen en anders ga ik liever naar Komluirg of llnnLe-Cnilo, of blijf bier in 't hotel." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3