INGEZONDEN MEDEDEELING roods geruimen lijd geledon was aangekon digd. nog steeds op zich laat wachten. Heeft hel Centraal Comité van Zuider- zeevisschers zich korten tijd geleden reeds in verhand hiermede tot den Minister van "Waterstaat gewend, het bestuur van de „Verceniging van Belanghebbenden der Nevenbedrijven der Visscherij, welke scha de lijden bij de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee" heeft dezer dagen eenige journalisten uitgenoodigd tot een persconferentie om kennis te nemen van de meening, die in deze kringen leeft. Be voorzitter dezer vereeniging, de heer J Boor Kzii., wees in deze persconferentie op het samengaan van de belangen der visschers en die der nevenbedrijven: scheepswerven, zeilmakerijen, nettenhau- delaren, enz. Het uitblijven van bet in werking treden van de Zuiderzeesteunwet wijst aldus de heer Boor op een strijd cm de macht, een strijd tusschen de Ge nerale Commissie en de Credietvereeniging voor de Zuiderzeevisschers, een strijd waar van de getroffenen de dupe schijnen te zul len worden. Het wordt hoog tijd, dat de wet geheel in werking treedt, ook al acht men deze in de kringen van belangheb benden onvoldoende en zal men op wijzi ging aandringen. Tengevolge van de af sluiting van het Amstekliep is de visch- vangsl in de kom van de Zuiderzee Teeds belangrijk verminderd en dit doet zeer sterk zijn invloed gelden op den toestand in de nevenbedrijven Met een groot aan tal cijfers toonde de heer Boor de slechte toestand aan. Bedroeg het aantal botters in 1918 sindsdien worden er geen nieu we meer gebouwd in Volendam, Bun schoten, Lemmer, Harderwijk, Huizen en Marken 881, in 1927 was dit aantal ge daald lof 697. die echter nog lang niet alle in do vaart zijn. Op de scheepswerven werd san loonen uitbetaald te Huizen in 1918 1f 7500. in 1926: f 2000; te Bunschoten resp. 10.000 en ƒ7000; te Lemmer resp. f 12.000 en 9000 en te Blokzijl in 1919 6500 en in 1926 1500. In de vier plaat sen gezamenlijk bedraagt de vermindering 58 pet, in de drie eerstgenoemde alleen 65 pet, vergeleken bij 1918. Te Volendam werd in 1921 in de zeilmakerijen ontvangen een bedrag van 11.000, in 1926 een totaal be drag vaii slechts 2600. Langs de geheele Zuiderzee waren in 1918 54 arbeiders in de zeilmakerijen werkzaam, in 1927 nog slechts 27. Een nettenhandelaar, die in 1918 nog voor 12.600 omzette, bracht het in 1926 niet verder dan tot 7200, terwijl hij dit jaar tot nu toe slechts 2500 ont ving. Uit deze cijfers en nog vele andere blijkt wel, dat de toestand slecht genoemd kan worden. Weliswaar waren de belde laatste jaren goede ansjovis-jaren, doch dit geldt alleen voor het Noordelijk ge deelte van de Zuiderzee. Het noemen van totaal-cijfers 1925: 3.760.000, 1926: 3.620.000, als opbrengst van de Zuider zee is zonder meer geen basis. Volgens een nauwkeurige berekening is de opbrengst in het Zuidelijk gedeelte van de Zuiderzee, ondanks het goede ansjovisjaar, in 1926 teruggeloopeu met 300.000. Be geleide lijke teruggang blijkt wel uit de besommin gen van twee visschers van den Zuidwal. Een van hen besomde in 1925 van 16 Mei lot 8 Augustus in de bolvisscherij 1414, in 1926 in dezelfde periode 948 en dit jaar in dezelfde periode f 842. Voor don anderen vischer waren do cijfers resp. 1101, 1029 en 771. Het grootste bezwaar verklaarde de beer Boor zien de belanghebbenden vooral in het feit, dat niets te verwachten valt van de Generale Commissie voor de waardevermindering der bedrijven. Een der bestuursleden der Generale Commissie heeft aan een der bestuursleden van de belanghebbenden verklaard, dat toepassing van art. 6 lid 2 (vergoeding voor waardever mindering) zoo weinig mogelijk zal voorkomen. Daarom vreezen wij aldus de heer Boor dat op dit gebied niets zal worden gedaan. Toch is deze waardevermindering zeer belangrijk. Voor de nevenbedrijven bedraagt zij vol gens betrouwbare schatting ongeveer ƒ1500 000, voor de visschers ongeveer 12.000.000. Wat de nevenbedrijven be treft, de heer Boor meende namens alle belanghebbenden te kunnen spreken door te verklaren, dat deze tevreden zouden zijn met een vergoeding van deze waardever mindering, waardoor de bedrijven in staat zijn zich op vrat anders te gaan toeleggen. Hij was van oordeel, dat bij de berekende winst (56 millioen ongeveer), welke »ie Zuiderzeewerken zullen opleveren, dit be drag toch niet van die beteekenis is, dat niet aan het verzoek van de getroffenen zal kunnen worden voldaan. G830ERWIJS VIERDE R.K. PAEDAGOGISCHE WEEK TE TILBURG. Nuttige wenken en opmerkingen betreffende het onderwijs. Dinsdagmiddag is te Ti burg de vierde R-K. Paedagogische Week, georganiseerd door het psychologisch-paedagogisch insti tuut der R.K. Leergangen onder presi dium van prof. dr. Th. Goossens geopend. Be aan deze week verbonden tentoon stelling van leermiddelen en R -K. jeugd lectuur werd in tegenwoordigheid van tal van onderwiisautoriteiten officieel toegan kelijk gesteld, waarna prof dr. Th. Goos sens de cursussen in de palronaalszaal aan de Vecmarktslraat aanving met een inleiding, waarin hij wees op het steeds groeiend sueces der paedagogische weken en dank bracht aan Pater G. Lamers S.J., sccrctars der vorige paedagogische weken en aan dr. M. Verhoeve, die thans deze taak op zich heeft genomen. Aangezien Prof. De Lange-Wendels ver hinderd was, hield Prof. dr. A. Carnoy van de universiteit van Leuven de eerste voordracht over: „De sociale laak van den opvoeder in staat en maatschappij". Deze spreker wees er o m. op, dat de kinderen in maatschappolijk-vooraanstaan- dc fami'ies moeten worden overtuigd van hun sociale plichten meer dan zulks tot nu toe vaak het geval is. Dinsdagavond heeft pater Hyacinth Hermans O.P. een voordracht gehouden over het gebruik van do cinemategraphie bij het onderwijs. Deze spreker was over tuigd van het nut van de film voor alle onderwijs. Anderen onderwijs-deskun- digen denken er ook wel anders over. Woensdagochtend begon de bespreking v. de problemen der lagere school met een voordracht van mr. dr. L. Deckers. Mr. dr. L. Deckers, lid van de Tweede Kamer, bezag zijn onderwerp: ,,Wat ver wacht de maatschappij van do Lagere School?" - Tegen het streven om het opvoedings werk meer en meer van het gezin naar de school te verplaatsen, dient gewaar schuwd, omdat het anti-sociaal is. Daar entegen moet er veel samenwerking zijn tusschen ouders en onderwijzers, opdat huis en school elkaar kunnen aanvullen. De onderwijzer, die slagen wil in zijn opvoedingstaak, zal belangstelling moeten toonen in het lot en de levensomstandig heden der ouders. De ouders vertrouwen den onderwijzer toe het liefste was zij bezitten. Voor die kinderziel heeft hij eerbied in dezen zin, dat hij in het kind niet slechts het wezen ziet, dat in enkele jaren de noodige keu nis moet opdoen, om straks een bruikbaar rad te zijn in de groot eeconomische ma chine. Van de school mag verwacht worden, dat zij op de jeugd een beschavenden in vloed hebbe, welgemanierdheid en beleefd heid leerej eerbied kweeke voor Gods heerlijke natuur eu het geestelijk en we reldlijk gezag. De heer G. Bulten behandelde vervol gens het sociaal element en de paedago- gisch-didactische taak van het Lager On derwijs na vooraf de vraag te hebben be antwoord wat men onder lager onder wijs moet verstaan. Aan drie punten werd door spr. de aandacht gewijd n.l.: 1. het sociale element in de opvoeding. 2. het sociale element hij het onderwijs. 3. hoe kan het sociale element bij opvoeding en onderwijs door de lagere school tot uiting komen. Het onderwerp de sociale idee in de geschiedenis der paedagogiek werd daar na ingeleid door den zeereerw. heer dr. M. Verhoeven, docent aan de R.-K. Leer gangen. Tijdens de voordracht van dr. Verhoe ven was de heer dr. A. van Swaay, inspec teur van het Middelbaar Onderwijs, de zaal binnengekomen. De voorzitter, dr. Goossens, verwelkom de den heer van Swaay, die als vertegen woordiger van Z.Exc. den Minister van Onderwijs de paedagogische week komt bijwonen. Dr. van Swaay dankte voor deze be groeting en verklaarde, dat Minister Was zink hem heeft opgedragen dank te betui gen voor de uitnoodigïng en een groet over te brengen aan de talrijke deelnemers. In de sectie M. O. en V. H. O. traden als sprekers op de heeren Al te Hilversum en mr. dr. Beuns S.J. De heer Al betoogde o.m, dat op onze oigenlijk gezegde middelbare scholen het onderwijs te intellectualistisch is, al te zeer gericht op dc practijk van hooge cij fers behalen en verder produceeren en geld verdienen. De maatschappij, het maatschappelijk leven in hoogeren zin op gevat, heeft nog niet veel baat gevonden van de in de laatste decennia verveelvou digde gelegenheden om middelbaar onder wijs te genieten. Pater Beuns ging na, hoe in de eigen lijke lessen aan de jeugd de gc'egenheid gemakkelijk te vinden is om aan de socia le opvoeding te werken. De lessen in ge schiedenis, aardrijkskunde en taal leenen zich daartoe, doch ook zelfs de wiskun- leeraren kunnen het sociaal aanvoelen be vorderen. Moeten nu, vroeg spr. tot besluit, de lee raren hun lessen met sociale raadgevin gen overvloedig gaan kruiden. Die spece rij zou spoedig haar pit verliezen. Het re- volutionnaire sentiment van den jongen mensch wordt niet gemakkelijker geprik keld dan door keurig gestelde zedenles sen. De jeugd wil echter wel, dat haar we ten worden verruimd. Een beschouwing nu en dan in eenigszins wetenschappelijk gewaad over het sociaal karakter der sa menleving, over egoisme en altruïsme, in- dividua'isme en universalisme zal belang stelling trekken. Ook een zedeles op het ge schikte moment kort en pittig is heilzaam en verder zoeke men langs indirecten weg door de eigen onderwerpen der verschil lende vakken meer sociaal voelen aan te kweeken. De beste les blijft echter het sociaal ge drag van den leeraar zelf, dat des te die per zal doordringen naarmate hij meer van nabij vo'gt Jezus den grootsten so cialen leeraar, die zich geheel offerde voor zijn leerlingen. In de Sectie Nijverheidsonderwijs hield de heer Serrarens een referaat over het onderwerp: „Wat verwacht de maatschap pij van het nijverheidsonderwijs". Het nijverheidsonderwijs zal, wat zijn methoden betreft, zich aan de nieuwe werkwijzen der industrie hebben aan te passen. Hot zal niet voldoende zijn, goede band werklieden te leveren, maar de arbeider moet zoo uitgerust worden, dat hij zijn talenten en bekwaamheden ten volle ont plooit, zóó dat de samenleving er het hoogste profijt van trekt en hij zelf het grootst mogelijke levensgeluk er in vindt. Pastoor J. B. W. M. Möller uit Schie dam leidde hel onderwerp in: „Nijver heidsonderwijs en Maatschappij". Spr. begon zijn voordracht met de klach ten te doen hooien, die opklinken uit de verslagen der Stalen-Generaal over de verdere opvoeding der leerplichtige vrije jeugd, om te constateeren, dat er nog veel ontbreekt aan de beroepsopleiding. Toch is beroepsopleiding voor het gezin van de grootste beteekenis en zijn do uitgaven daarvoor gedaan zeer productief te noe men. Voor de leerplichtige jeugd is ver dere opleiding onontbeerlijk, doch die op leiding is ook nog een deel der opvoeding. Het grootste deel van de leerplichtvrije icugd ontbreekt nog voldoende scholing. UW VERDIENSTEN. Om tot verdienste te komen is 't alge meen verlangen en hiertoe spant iedereen zich in. Alles wordt verzonnen, alles ge probeerd om iets te verdienen. Een een voudig hulpmiddel hierbij is, steeds te zorgen voor een net verzorgd uiterlijk, ook en vooral bij het werk. 't Is toch niet voor niets, dat alle groote maatscbappijen haar employé's in uniform kleeden. Hier door vestigt men direct een indruk, wat iemand is, welk vak oi ambacht iemand verstaat, welke rang iemand bekleedt, en 't is naar den door de kleeding gevestig- den indruk dat iemand beoordeeld wordt. Bij WAALS is er weer voor gezorgd, dat iedereen die het gewone costuum gedurende het werk voor ambts-of vak kleeding moet verwisselen uitstekend kan bediend worden, dat er voor iedereen de meest practische en geschikte modellen steeds voorhanden zijn. Afwerking en kwaliteiten zijn onbe rispelijk en de prijzen onder ieders bereik, Daarom, ook in dit geval luidt weer het devies: Uw vakkleeding 8436 KOOPT BIJ UfftALS. y van Cornells Reeuwijk en E. van Ruften Piet z. van H. J. Krijgsman en M. van Staveren. ZEGWAART. Geboren: Pieler Gerrit z. van P. van Dam en G. W. Langerak. Gehuwd: C. Langcveld 27 j., te Goes, en C. Langeveld. Daarom kan voorloopig de opleiding vol gens het leerlingstelsel niet gemist wor den. Dc jeugdige arbeider moet tot zijn 18e levensjaar beroepsop'ciding hebben. Dit onderwijs moet sober zijn. Het behoort zich aan te passen aan de eischen. Ook de nijverheidsschool is een opvoe dingsinstituut en om die reden verklaarde pastoor MöL'er, zijn de neutrale nijverheids scholen niet te aanvaarden. Waar de fabriekspoort voor alle hooger streven gesloten is, waar de fabriek voerj tot indifferentisme daar voege men er niet aan toe een neutrale technische school die dit indifferentisme slechts in do hand werkt. Wij, Katholieken, vragen daarom de ge lijkstelling bij de wet ook op het gebied van het nijverheidsonderwijs. UIT DE 6Ê¥3GE¥5KG KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Waar de prijs der bloem kool 1.1. Maandag was voor 1ste kwaliteit tot f 2*1.10 is het wel vermeldonswaard dat deze Woensdag, dus 2 dagen later, liep tot f 48.90. Een dergelijke verhooging is in zoo'n kort tijdvak wel nimmer voorgeko men. NOORDWIJK. „Herw. Levenskracht". De speldjes dag, gehouden op 15 Aug. IJ. heeft opge bracht de som van f 155.Dit gevoegd bij het bedrag van f 121.opgehaald voor dit mooie doel bij do muzikale rondgang van het Fanfarecorps „Excelsior", geeft een mooi succes, waarvoor èn het Fanfare corps èn de jongedames een woord van lof toekomt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is tamelijk vlot en de prijzen zijn niet slecht. De aan voer is niet groot. De volgende prijzen worden gemaakt: Dahlia's f 1.903.10, Gla diolussen f 0.500.75, extra f 1.202.05, Kc- lianthus f 0.700.80, Primulinus f 0.25 0.35, Asters in meerdere kleuren f 0.32 0.58, Montbretia's f 0.250.30, Pompon- Dahlia's f 0.600.S5, Lelie's f 11, Statice f 0.13—0.15, Scabiosa f 0.35—0.42, Convili's f 0.30—0.45. VOORSCHOTEN. Personalia. Geslaagd voor het nota rieel examen le gedeelte de heer L. Duy- maer van Twist. Aanrijding. Een wielrijder, komende van het Haagsche schouw gaande in de richting Wassenaar stak den weg over naar het rijwielpad zonder een sein te geven. Hij werd aangereden door een passeerende auto, alhoewel de chauffeur zijn best deed een aanrijding te voorko men. Het rijwiel werd vernield. De berij der kwam er nog goed af. W0U3RUGGE. Gouden bruiloft. Onder zeer veel be langstelling vierden onze geachte ingeze tenen, de heer J. W. de Bruijn en echt- genoote, omringd door hun kinderen en kleinkinderen, hun 50-jarige echtvereeni- ging. In den loop van den dag bracht het hoofd van de gemeente, de heer Baumanu, hun een bezoek en des avonds gaf ons muziekgezelschap een serenade ter cere van het bruidspaar. Een rustige levensavond zij hun toegc- wensclit. Kras. Mocht do oude heer Kempe naar,, rustens landbouwer alhier, het vo rige jaar het genoegen hebben zijn kin deren in Amerika een bezoek te brengen, thans een jaar later, op 78-jarigcn leef tijd heeft hij een reisje gemaakt naar zijn kinderen te Groningen. Het was daarbij zijn voornemen om per rijwiel van Appiugedam naar hier terug te koe ren. Zijn voornemen heeft hij ten uit voer gebracht, doch door weersverande ring moest hij te Utrecht een treintje nemen. Hij heeft vier dagen gereden en gemiddeld per dag 80 K.M. per rijwiel afgelegd. Hij vertelde ons dat hij matig had gereden en dat hij zich des avonds na een halfuurtje rust weer geheel frisch gevoelde. Zou de oude heer Kempenaar het kampioenschap van Nederland heb ben? Wij meenen van wel. ZOETERMEER-ZEGWAART. Bekroning. De Harmonievereeniging „Kunst cn Vriendschap" alhier, heeft gisteren deelgenomen aan het muziekcon cours (e Pernis. In de 4e afdeeling werd do tweede prijs behaald. Paardenmarkt. Op de gisteren, 17 dezer, gehouden paardenmarkt zijn 188 paarden en 76 veulens aangevoerd. Prij zen der paarden varieerden van 300 550, dïc der veulens van 75150. ZOETERMEER. Geboren: Wilhelmus Hendrikus z. DE R8JMSTBEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdronken. Gisteravond omstreeks half tien is na bij de Spoorbrug op de Gouwe alhier do 18-jarige A. J. Hol uit Hilligersberg, werk zaam op de motorboot van dc fa. V. te Roelofarendsveen, over boord gevallen en verdronken. Het lijk der ongelukkige werd door de politie naar de lijkenbewaarplaats overgebracht. Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert op Maandagavond te uur. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemd verklaarde raadsleden F. L. vEfn Muiswinkel en Th. Cocx. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de salarissen en loonen van amb tenaren en werklieden in dienst der ge meente in verband met het in de vorige vergadering genomen besluit tot verhoo ging. 3. Voorstel van B. cn W. tot wijziging van de verordening inzake het verhaal van pensioensbijdragen van de gemeente ambtenaren. 4. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van gelden voor den bouw van een bijzondere school in de na bijheid der Goeman Borgesiusstraat. 5. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceeltje grond aan den Bloem- weg van W. ven Staveren ten behoeve van den bouw van een hoogspanningsruimte aldaar. G. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met J. Roest alhier, tot vestiging van het recht van opstal op zijn grond in verband met het leggen van electriciteitskabels. 7. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet voor de elect rif iea tic van de straatverlichting in den Gneplioek en Lage Waard. 8. Voorstel van B. en W. om hun mach tiging te verleenen tot het stellen van een garantie ten behoeve van dc vestiging van een publiek telefoonstation in de Ridder- buurt. 9. Vaststelling van staten en oninbare posten. 10. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een tijdelijko onderwijzeres, be last met het onderwijs in de nuttige hand werken aan de openbare school voor U.L. O. aan den Oudshoornscheweg. Te water. Een motorwagentje van de leidfehe broodfabriek reed gisteren door een defect aan de stuurinrichting in de Gouwe te water. De bestuurder wist tijdig van den wagen te springen. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en bricliaai ,en, van w°lke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de eerste helft der maand Augustus 1)27. Brieven binnenland: Bosehwackter Hv.l?- maatij.. Texel. Briefkaarten binnenland: fam. Th, Fenders, Wijk Maastricht. A. Osinga, Hendrik Ido Amb. A. Ammcrlaan, Nieuwer-Amstel. Een briefkaart zonder arlres. Briefkaarten buitenland: Martha Zill, 1 Duitschland. BOSKOOP. Een enthousiaste Burgerwacht-avond. Dinsdagavond was er in hotel „Neuf" een feestavond van de Boskoopsche Burger wacht. De flinke zaal was voor deze gele genheid keurig versierd, en de opkomst was zoo groot, dat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Aanwezig waren ook Burgemeester Colijn, Majoor Phaf, inspecteur der Burgerwach ten, Kapitein J. Snijders, toegevoegd aan den Inspecteur, de heer J. Boddens-IIosang uit Laren namens den Bond van Burger wachten, de heer J. v. d. Wall, secretaris van de Kon. Vereen. „Ons Leger", Kapitein W, J. M. Linden te 's-Gravenhage, en ver der verschillende plaatselijke autoriteiten. Ook merkten wij vertegenwoordigers op van verschillende Burgerwachten uit de omgeving. Dc voorz., de heer P. H. v. d. Meiden, hield een keurige inleiding over het doel der Burgerwachten. Maar, zegt spr., het hoofdnummer voor dezen avond is wel de huldiging van den heer G. Benckhuijsen, aan wien het Kruis van verdienste zal worden uitgereikt. Hierna werd gezamenlijk gezongen het Wilhelmus. Vervolgens verkreeg Burge-" meester Colijn het woord, door wien het' kruis van verdiensten werd uitgereikt. Dc uitreiking van het kruis van ver dienste aan een lid der Burgerwacht heeft zeer zelden plaats, zei spr., cn dat de heer Benekhuizen deze onderscheiding ont vangt ligt niet in het een of ander helden feit, hetwelk gelukkig uog niet noodig was, doch in den tijd van algemeene inzin king, toen men dacht dat de Burgerwacht niet. meer noodig was, heeft de heer Benekhuizen de Boskoopsche Burgerwacht in het leven gehouden. De heer Benekhui zen heeft ingezien dat het watervlak vaak onbewogen is vlak voor den storm. We ge- looven wel dat op heden het grootste ge vaar voorbij is, doch wat buiten onze landsgrenzen gebeurt kan ook hier plaats grijpen, en daarvoor moeten wij ons pa raat houden. Dc propaganda van Moskou -dringt overal door, cn juist den laatsten tijd lazen we nog over de z.g. cellenbouw, bet indringen in de Christelijke organisa ties, en wanneer het werkelijk zal gebcu- rerij zullen deze indringers als de wolveu in schaapskleederen er niet tegen op zien, om niet eens, maar twee of driemaal per dag naar dc kerk (e gaan, en daarom moe ten wij steeds waken. We verheugen ons in het bezit van een goed georganiseerde Burgerwacht, en dat danken we aan den propagandist Benekhuizen. We spreken bij de uitreiking den welgc- GEMEENTELIJKE AAHKONOIGINGi Hinderwet. Burgmeester en Wethouders van i] den, brengen ter algemeene kennis, d door hen vergunning is verleend aan: Gebrs. Dullaart .en rechtverkrijgende tot het oprichten van een glasslijperij i verzilverinricfcting in het perceel Lhug gracht No. 33, kadastraal bekend g meente Leiden, Sectie B. No. 2685; b. en N. Schouten en rechtverkrijgend^ tot het oprichten van een koelinrichti voor vruchten in het perceel Boommai No. 9, kadastraal bekend gemeente Li den, Sectie G. No. 35. A. VAN DE SANDE BAKHUYZZE Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18en Augustus 1927. ftathoiieke Mgenüa LEIDEN. Maandag R. K. Grafische Bond Vol| Bondsgebouw, 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Donderdag. R. K. Volksbond, St. Josejj LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag A u g. tot en met Zondag 21 Aug. au waargenomen door de apotheken van 1 H.H.: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefo 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel* foon 1313. meenden wensck uit, dat God den hez| Benekhuizen nog vele jaren voor zijn zin en voor de Burgerwacht mag span D Hierna werd den heer Benckhuijzen li i kruis op de borst gehecht. Een davere K applaus volgde hierop. Door den heer van Straten van Ni[) werd aan den heer Benekhuizen een albi tb van Boskoop aangeboden als een bc van welgemeende sympathie. Ook de voorz. mocht van den heer Straten van Nes een album in ontvang n nemen voor z'n vele werk voor do Boskoo i scho Burgerwacht. Namens de Boskoo sehe Burgerwacht werd de heer Benckh t zen gehuldigd door den voorz., den h« P. H. v. d. Meulen, en werd aan me iti Benekhuizen een bloemruiker aaugebodi|r Het woord werd nog gevoerd door 11 joor Phaf, Kapitein Snijders, den heer Boddens-Hcsang, Dr. van der Tak, en o'a door den Commandant der Boskoops'! Burgerwacht, den heer D. Nieuwesteeg. Door mej. van der Wall uit Rotterd; werden enkele keurige liedjes gezong welke daarvoor een luid applaus van publiek, en een mooie bouquet pozen handen van den voorzitter mocht ontvi 1 gen. Door de leden van do Gymnastiekv eeniging „Hercules" werden vrije- en or< oefeningen gehouden, en werden ook 11 enkele keurige standen uitgevoerd. 0 kregen we nog de vertooning van de ger- en Vlootfilm, ingeleid door den h( J. vau de Wall, secretaris van de K|r( Vereen. „Ons Leger". Door mej. van Tol werd namens de wen der leden van de Burgerwacht cj, keurige vlag aangeboden, waarvoor d< den voorz. een hartelijk woord van da werd gebracht, cn waarvoor mej. van l)rz als degene welke zich dc moeite heeft troost de gelden voor dezen vlag bijl te zamelen, een aardig souvenirtje wi liei aangeboden. We hebben slechts in het kort weer ki 0.- nen geven hetgeen op dezen avond plaio. had of gespreken is. Het applaus en hoera's! waren vaak aan de orde, en voorzitter drnkte dan ook allen voor medewerking om dezen avond te doen gen, en enkele werden nog persoonlijk dankt voor alles wat in het belang var Burgerwacht werd gedaan. De avond werd opgeluisterd door heer Erkelens (piano), den heer (viool), en den heer Kranenburg (v Het was een echte Oranjeavond. "io. r L R (vi°k de NIEUWKOOP. P*1 De hageischade. Ten huize van i Burgemeester alhier werd dezer dagen i ergadering gehouden van de Burgeme ters der Gemeenten Zevenhoven,. Vin .j. 'een, Wilnis en Nieuwkoop teneinde zamenlijk een actie te beginnen tot I verkrijgen van een schadevergoeding de tuinders hunner gemeenten, die te den hebben gehad van den onlangs woed hebbende hagelstorm. Bij deze 1 gadering waren tevens aanwezig de Ir. C. JP. Moerlands te Boskoop, de b Zwieten, Dir. der Veiling te Vin )ej de heer J. Pieterse Sr., voorzit der Tuindersvereeniging te Noorden, was ter vergadering aanwezig de Bui meester van Nieuwkoop, inspecteur het Algemeen Stormrampcomité. Restauratie Dorpstoren. Met de i rba2 tauratie van den Dorpstoren is thans i Q. aanvang gemaakt. Door den Minister v ar 1 Onderwijs is aan B. en W. toestemffl jjjjj- •erleend het werk in eigen beheer uit igenj. roeren. Personalia. De heer B. M. van Zoi ar, ren, sedert 1917 sous-chef van heb stat z alhier, is op zijn verzoek overgeplal arc Lar Overvcen. a ei luis. klam ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. R. K. Volksbond. Dp de jongsffl :ce" gehouden vergadering van den R Volksbond besprak de voorzitter in ne", openingswoord het goed© slagen vauUwe, Congres te Nijmegen, waaraan van afdeeling 19 personen hebben deelgt men. Vervolgens deed de voorzitter mi heb deeling, dat er door den Volksbond Sezi( adres aan den Raad was verzonden, 1 goe het verzoek de bouw van arbeiderswfl 'chap gen lo bevorderen, omdat althans aan Vi ziel

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2