verstaat Owe kinderen wat taal des gees- tes zij spreken, als zij spreken van geloof en liefde, van moed en kracht. Gezegend zijt- Gij, mijn Vaderland"' Ja, aan U dan „trouw zoon van Rome", aan U „trouw Nederlander ook van top tot teen", aan U, glorieuzen zoon van dit nijvere Twenthe, aan U ons aller waardee ring, hulde, dankbaarheid! Maar neen, niet met woorden slechts, niet ook met dit monument van brons en steen; onzo hulde, onze dankbaarheid zij een betere. „Hij, die zich gaf voor 't volk, is beter hulde waardig: Het leven huldigt hem." Welnu, als de hulde van heel het Iersche volk voor zijn Daniel, zóó zij ook de onze: .Uw monument zij 't volk, tot grootsche daden vaardig, Uw loflied zij de stem Van 't echte nageslacht, naar 't Konings woord geschapen In wensch en woord en daad, Dat in der vrijheid licht, met waarheid tot zijn wapen, Op 't veld der eore staat," Zoo bidden wij het af met de laatste be de door Uzelf in het openbaar gebeden: „Met een nakroost, U waardig, zegeno ons in de verste geslachten de Almachti ge Heere God!" Zoo welt het op, diep uit ons hart: „Wij loven U, o God der eeuwigheden, Die in zijn kracht Uw kracht ons schouwen doet Leen gunstig 't oor aan onze zwakke beden, Dan houden wij, wat deze heeft beleden, Tot in den dood, tot aan het bloed." Nadat het koor „Roomsche Blijdschap" heeft gezongen houdt deken Scholten van Oldenzaal een toespraak, waarin hij als uitvoerder van Schaepmans laatste wils beschikkingen een woord van oprechten dank brengt aan de leden der commissie, die de prijsvraag voor het standbeeld van Dr. Schaepman mede hebben uitgeschre ven: Mgr. Prof. Jos. Schrijnen en pastoor Knuif van Denekamp en de leden der Jury Prof. dr. Raphael Ligtenberg en de heeren Jules Lagae van Brussel en Jan Stuyt te den Haag, die de Commissie in deze tot voorlichting hebben gediend en daaraan hun beste krachten hebben gewijd, doch helaas geen van allen wegens ziekte of uit- stedigheid niet tegenwoordig konden zijn. Mode een woord van oprechten dank aan den heer Falize, die den eersten prijs be haalde en al zijn kunstenaarsgaven heeft besteed, om aan het idee van Dr. Schaep man als "olksredenaar een aardige vertol king te geven. Wat hier tot stand gebracht ia, zal, naar wij meenen, tot in lengte van dagen een eervolle getuigenis van hun ■treven en werken afleggen. Nog een woord van oprechten dank aan de heeren leden der Commissie te Tubbergen, die reeds jtu ren lang gearbeid en gezwoegd hebben om de noodige middelen voor de afwikkeling der him toegemeten taak bijeen te bren gen en eindelijk hun doel bereikt zien. Spr. beschouwt het als een eervolle taak thans het monument met bijbehoorend voetstuk en terrein aan de Burgerlijke Ge meente Tubbergen ten geschenke aan te bieden en aan hun hoede en zorgen toe te vertrouwen in de stellige overtuiging, dat Tubbergen zijn grootsten zoon ook hier steeds in eere zal houden. Dan dankt namens de familie de heer Th. F. M. Schaepman te den Haag, waar na de burgemeester van Tubbergen, de heer Th. O. Luykx, voorzitter van het Schaepman-comité, een woord van hulde brengt aan den vervaardiger van het beeld, den heer Falize uit Wageningen en het monument namens de gemeente Tub bergen aanvaardt. Tot slot wordt gezongen het lied: Aan iU o Koning der Eeuwen. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Het tramongeluk te Laren. De Koningin Moeder bezoekt de gewonden. Gistermorgen om elf uur bracht H M. 'do Koningin Moeder een bezoek aan de vijf zwaar gewonden van het tramongeval te Laren, die in het R.-K. Ziekenhuis St.- 'Jan verpleegd worden. Het bezoek droeg een intiem karakter; officieele personen waren er niet bij tegenwoordig. Hare Majesteit werd ontvangen door de Moeder-Overste, terwijl aanwezig waren de geneesheeren Barendrecht, Holtman, Labadie, Catz en Gribling. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Begrafenis van het vierde slachtoffer. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te [Amsterdam heeft gistermorgen om 12 uur do teraardebestelling plaats gehad van den heer P. J. W. Schreuder, het vierde slachtoffer van het tramongeluk te Laren. Onder de velen, die de droeve plechtig heid bijwoonden, bevonden zich de burge meester en de gemeente-secretaris van La ren. Aan de groeve werd het woord gevoerd 'door den burgemeester van Laren, die zijn deelneming betuigde met het verlies der jongo weduwe. Mr. Schreuder, de vader van den over ledene, dankte voor de belangstelling. Niet do eerste keer. In de „Bussumsche Courant", die een beschouwing wijdt aan het tramongeluk yan Zondag 1.1. nabij Laren, lezen wij om. nog het volgende: „Dit is niet do oerste keer, dat het te lefoonsysteem gefaald heeft. Op het oogen- blik, waarop wij dit schrijven, ligt voor ons een brief van een bewoner van het Gooi, dio verklaart, dat het feit, dat trams van de Gooische stoomtram elkaar op en kel spoor ontmoeten, niet tot de zeldzaam heden behoort. Nog verleden week heeft Öe» briefschrijver waargenomen, dat een gc*derentrein en en passagierstrcin nabij do Amsterdamsche Poort te Naarden even eens op hetzelfde spoor naar elkaar toe reden. Hot is toen echter niet tot een hot sing gekomen. Beide trams konden tijdig stoppen en de passagierstrein, die op weg naar Amsterdam was, keerde nu te rug naar Naarden, teneinde daar den goe derentrein gelegenheid tot passeeren te bieden." Een tramongeluk dat goed afliep. De brugwachter had zich verslapen. Op de tramlijn SneekJourne is gis termorgen een ongeval gebeurd, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De plaatsvervangende wachter bij de spoor brug bij de Langeerder Wielen de eigenlijke wachter was met vacantio had zich verslapen en dus de brug niet dichtgedraaid. De bestuurder van den motorwagen, die gistermorgen te vier uur uit Sneek vertrok, zag tengevolge van de duisternis niet, dat het sein op onvei lig stond en reed in volle vaart op de open brug af. Wonder hoven wonder maakte de tram een sprong van verschei dene meters, zoodat de voorkant van den wagen terechtkwam op de dwarsliggende brug, terwijl de achterzijde op het brug- gehoofd bleef staan. De eenige passagier, die in de tram zat, bleef, evenals de be stuurder. ongedeerd. De tram zelf be kwam slechts lichte schade. Het goede renvervoer is voorloopig stopgezet en het personen-verkeer, dat thans langs andere banen moet worden geleid, ondervindt zeer veel stagnatie. Uit den trein gevallen. Gisterochtend is op de spoorlijn tus- schen Delft en Kethel het lijk gevonden van een ongeveer 30-jarig persoon, ver moedelijk genaamd van L., uit Amsterdam Waarschijnlijk is de man Woensdagavond uit den trein gevallen en met het hoofd tegen een paal terecht gekomen. Het lijk is per trein naar Delft ver voerd. Door de tram gedood. Vermoedelijk doordat hij geen acht heeft geslagen op de naderende tram is gister morgen vroeg de 22-jarige jongeman Levy, rijdende op zijn fiets in de Leidsche Straat te Amsterdam tusschen Keizersgracht en Heerengracht tegen de tram gebotst. De jongeman sloeg met het achterhoofd tegen de straat. In bewusteloozen toestand is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleien. Gisterenmiddag is de 8-jarige P. v. d. M. uit Dokkum, die te Botterdam bij een oom logeerde, in de Oranjeboomstraat al daar onder een tram geraakt. Ernstig ver wond is hij naar het ziekenhuis aan den Cools ingel vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. Ijskar door de Gooische tram aangereden. Gisteravond om kwart voor acht heeft op den Middenweg (0.) iets voorbij de Kruislaan. een aanrijding plaats gehad tusschen de Gooische Stoomtram en een ijskarretje, dat met de hand geduwd werd. De tram kwam uit de richting der stad en het ijskarretje reed den tegenoverge- stelden kant op. Op een gegeven oogen- blik bleef het wagentje met het wiel ach ter een contra-rail van het spoor haken en de ijsco-man slaagde er niet in het wagentje naast de baan te brengen. Volgens verklaringen aan de politie af gelegd, dacht de machinist der tram, dat de ijsman op de rails reed, doch dat hij er spoedig naast zou gaan. Dit geschiedde niet, zoodat de tram tegen het karretje opreed en dit vernielde. De ijsman kreeg geen letsel. Toen de machinist bemerkte, dat het wagentje niet kon wegkomen, heeft hij ge remd, doch een botsing was niet meer te vermijden. De gebruikelijke signalen van de locomotief zijn gegeven. Autobus tegen een muur. Twaalf gewonden. Gistermorgen reed de autobus van de verhuurdersfirma Hendriks en Hafmans te Weert tusschen Geleen en Lutterade met groote vaart tegen een muur. Ih de bus bevonden zich twaalf passagiers, die allen min of meer ernstig verwond wer den. Er is onmiddellijk om geneeskundi ge hulp getelefoneerd, waarna de gewon den verbonden werden. De wagen heeft belangrijke schade geleden. Sommige ge wonden hebben gks in het hoofi gekregen van de gebroken ruiten. Men vermoedt, dat de stuurinrichting van de bus niet in orde was. Door een auto overreden en gedood. Te Wedde is het vier-jarig kind van het echtpaar Kiel onder een auto geraakt en gedood. Door een auto aangereden. Een 2/4-jarig dochtertje der familie M. te Kerkrade werd hij het oversteken van de straat door een auto van K. gegrepen. K. kon ondanks het remmen, niet verhoe den dat het kindje werd aangereden. Door den behandelenden geneesheer werd de kleine, die een diepe wonde aan- het hoofd, verwondingen aan het gelaat en de beentjes had opgeloopen naar het zieken huis gebracht. De toestand is ernstig doch niet levensgevaarlijk. Met drie kinderen op een motorfiets. Op den weg van Dinxperlo naar Sin- deren is de timmerman R., die met drie kinderen op zijn motorfiets reed, in een sloot gereden. De berijder kwam met een kind onder den motor te liggen. Door spoe dig toeschietende hulp, werden zij uit hun netelige positie gered. De beide andere kinderen wisten zelf op het droge te ko men. Droeyig ongeval op de Lek. Vader en kind verdronken: Gistermiddag viel nabij Gulemhorg het zes-jarig zoontje van den schipper A. IJsseldijk in de Lek. De vader sprong hem na doch beiden verdronken. Hun lijken zijn nog niet opgehaald. Verdronken. Dinsdagmiddag is te Joure het 12-jarig dochtertje van den heer Huisman de Jong bij de ouderlijke woning verdronken. In de modder gestikt. In de Everart Meisterlaan te Utrecht is het 2^2-jarig meisje J. do G. spelende te water geraakt. De vader, die het ongeval spoedig bemerkte, bracht het kind op het droge en paste dadelijk kunstmatige adem haling toe. Een geneesheer constateerde evenwel, dat het kind in de modider was gestikt. Te ver in zee. Door het te ver in zee gaan geraakte een pensiongast te Gastricum in nood. Een aan het strand vertoevende inwoner G. B zag het gevaar, waarin de bader ver keerde en begaf zich met de reddingsboei in zee gekleed en wel. Het mocht hem ge lukken den drenkeling te redden. Met eenige angstige minuten is hij er af ge komen. Men zij nogmaals gewaarschuwd met sterk trekkende zee zich niet te ver te be geven en vooral niet over de zandbanken. Salpeterzuur gedronken. Te Vlissingen is overleden een man, die verleden week bij vergissing uit een flesch salpeterzuur dronk. Ernstige val. Gistermorgen viel bij zijn werkzaamhe den aan het dak der kloosterwoning te Nederweert de timmermansknecht S. van een hoogte van ongeveer 8 meter naar beneden en kwam op de speelplaats te recht. In bewusteloozen toestand werd hij in het klooster binnengedragen. Geeste lijke en geneeskundige hulp werd spoedig verleend. De toestand van den ongelukki ge is hoogst zorgwekkend. Een meisje van den postbode R. Deen te Rolde is zoo ongelukkig komen te vallen, dal een oog dermate werd bescha digd, dat het moest worden verwijderd. Loodvergiftiging door pompwater. In Lonneker kwamen voor eenigen tijd gevallen van loodvergiftiging voor. tenge volge van het gebruik van sterk loodhou dend water, welke verontreiniging veroor zaakt was door loodhoudende waterbuizen. De Keuringsdienst van Waren heeft dit water onderzocht en gevonden, dat op 1 liter water 46 milligram lood aanwezig was. Geen wonder, dat de twee gezinnen, die van dit water hadden gebruikt, ernstig ziek waren geworden. Nu zijn er in deze gemeente nog vele honderden gezinnen, die pompwater gebruiken, en met het oog hier op had de burgemeester er bij de inwoners op aangedrongen, hun pompwater te laten onderzoeken. Aan dien oproep hebben 18 personen voldaqn. Uit de onderzochte mon sters is gebleken, dat van deze 18 mon sters er een 7-tal lood bevatten en wel van tot 5 milligram per liter. Waar dus het pompwater in deze gemeente zoo ernstig verontreinigd blijkt, heeft de burgemeester er nogmaals dringend bij de ingezetenen op aangedrongen, het door hen gebruikte water toch te laten onderzoeken. Misschien is dit bericht ook voor andere gemeenten, waar veel pompwater wordt gebruikt, een reden, eens te onderzoeken, in hoeverre het water daar loodhbudend is. Het noodweer boven Friesland. De verwoesting van een j feestterrein. Zooals reeds gemeld, heeft boven Fries land een hevig noodweer gewoed, gepaard met hevige regenbuien en stormachtige winden. Tijdens het onweer was het feestterrein van Wommels met zijn attracties als draai molen, schiettent, hoeplaspel, enz. in een oogenblik ontruimd. De meeste menschen, ö.w. ook de kaatsers, zochten een toevlucht in de gToote consumptietent. die voor pl.m. 400 bezoekers ruimte bood. De regen viel hij stroomen neer en de lucht werd op een gegeven oogenblik inktzwart, terwijl een geelgroene slurfvormige wolk, een zooge naamde hoos, zich plotseling in het zuid oosten vormde en even plotseling als snel baar vernielenden invloed op het feestter rein deed gelden. Van de consumptietent, waaronder zeker een paar honderd man nen, vrouwen en kinderen hun heil hadden gezocht, werden, zoo meldt „0. N.", door de geweldige windkracht de zinken platen, welke als dekstukken dienst deden, als veertjes de lucht in geblazen en een eind verder neergesmakt; de dikke spanten kraakten en braken af alsof 't lucifershout jes waren, volwassenen en kinderen liepen of kropen schreiend en jammerend uit de ruine te voorschijn. De hoeplatent werd met al zijn hebben en houtden tegen den grond geslagen, niets bleef gespaard, de „kop van jut" brak netjes middendoor, de draaimo len werd in elkaar gedrukt, alleenstaande palen uit den grond gedraaid. Van de Leeuwarder Straatmuzikanten kwamen er twee in de naastbijzijnde gracht terecht. Vooral tijdens het instorten van de groote tent heerschte er een enorme paniek; velen vluchtten het open veld in en legden zich indachtig aan vorige rampen, plat op den grond neer. Binnen 5 minuten was alles voorbij en spoedde men zich in allerijl naar de vormlooze massa van balken, planken' en zink om hulp te bieden aan ongelukki- gen, die zonder twijfel gedood of gewond moesten zijn. Wonder boven wonder werd niemand gedood, zelfs niet een gewond, een enkel schrammetje niet meegerekend. In het dorp zijn tal van groote, zware boomen vernield, sommige hij den stam af geknapt, andere geheel ontworteld. Pannen en stukken zink werden van enkele wonin gen geslagen en neergesmakt op den weg. De hoos ging gepaard met een langgerekt, sissend gefluit. Bij dokter N. en den vee arts B. is door neervallende boomen veel schade aangericht. Enkele bewoners vluchtten in den kelder, 't Verkeer moest een tijdlang stop gezet worden, daar een tweetal ontwortelde reusachtige populie ren den rijweg totaal versperden. Een woon wagen, waarin een gezin met zeven kinde ren, sloeg over den kop en werd daardoor meteen onbewoonbaar. Ontrouw kassier. f40.000 verduisterd. Dezer dagen heeft de politie te Rotter dam gearresteerd den eersten kassier J. P. in dienst van de expeditiefirma V. Go. aan de Boompjes aldaar. Voordat P. met vacantie ging, bekende hij aan een der firmanten een vrij groot bedrag ver duisterd te hebben. Bij controle door den accountant van de firma ingesteld, bleek, dat ongeveer 40.000 waren verdwenen. De kassier had dit geld in den loop van de jaren 1923 tot 1927 ten eigen bate aangewend. Vroeger had men bij de firma V. en G. een boekhouder, waardoor het mogelijk was, dat de kassier het bedrag, dat hij verduisterde, op andere wijze weer kon dekken. Ging hij dan met verlof, dan bleek alles toch in orde te zijn. Sinds eenigen tijd evenwel heeft men de boek houding gewijzigd en nu P. met vacantie zou gaan, begreep hij, dat de zaak vast zou loopen. De man speelde in de loterij en maakte vooral de laatste jaren grove ver teringen. Hij is na verhoor in het Huis van Bewaring ingesloten. De kassier was sinds zeventien jaar hij de firma in betrek king en genoot het volste vertrouwen. De diefstallen te Kerkrade. Toen de politie van Kerkrade "Woensdag een tweede huiszoeking ging verrichten, in de woning, waarin zij reeds den vorigen avond laat met succes een huiszoeking had verricht, in verband met de vele diefstallen den laatsten tijd gepleegd, sprong een der kostgangers, de Duitsche mijnwerker A. S. nit het raam en vlucht te de straat op. Zulks werd opgemerkt door den rechercheur J., die de hoven- kamers doorzocht en die zijn collega, welke heneden was, waarschuwde. Deze achtervolgde aanstonds den vluchteling, loste schoten in do lucht en beval S. zich over te geven. Doch S. versnelde zijn pas, liep straat in straat uit en werd ten slotte aangeschoten. De revolverkogel drong in den schouder. Sr liep nog wat verder doch moest zich in een huis overgeven. Nadat een spoedig ter plaatse aanwezig genees heer de wonde had verbonden, werd hij per auto naar het St.-Josephziekenhuis gebracht, waar de kogel zal worden ver wijderd. De tweede huiszoeking bracht nog vele gesto'en goederen aan het licht. De „L. K." weet nog te melden, dat als verdacht van heling mej. L.. de Duitsche huishoudster van zekere mej. K., eveneens in verzekerde bewaring is gesteld. Waarschijnlijk heeft men met een heel complot te doen, dat zijn hoofdzetel aan gene zijde der Duitsche grens heeft. Er ging in de laatste drie, vier dagen geen nacht voorbij, of hier of daar in den omtrek werd diefstal of braak gepleegd. Dienzelfden nacht nog had men om streeks 2 uur gepoogd in te breken ten huize van den caféhouder Th. aan de Bleijerheidestraat. Het rinkelen van glas deed den bewoner ontwaken, die een raam open schoof en juist nog een onbekende in de duisternis zag wegvluchten. De re cherche heeft zich aanstonds vergewist van de vingerafdrukken, die achter waren gebleven op de ruit, welke de dief gepro beerd had geruischloos uit te snijden. Ver moedelijk ging ook deze poging uit van een lid der bende, naar welke de politie thans op zoek is. De politie te Herzogenrath verrichtte eveneens een tweetal arrestaties. Schandelijke aanranding van een kind. Woensdagnamiddag is te Oosterhout een aanranding gepleegd door vier mans personen op een 14-jarig meisje uit Tete- ringen. Door hen is overtreding gepleegd van art. 242 van het W. v. S. Het aange rande meisje werd aan handen en voeten gebonden aangetroffen. Een dolle koe. Woensdagavond te ongeveer halfacht werd aan het Maasstation te Roterdam een koe gelost. Op een gegeven oogenblik brak het dier los en daar iedereen, die zich in de nabijheid bevond, begon te ja gen, werd de koe dol. Het dier liep de Oosterkade op, al spoedig gevolgd door een menigte van ongeveer 200 man Bij den politiepost maakte het dier rechtsomkeerd en nu werden de achtervol gers achtervolgden. Men trachtte zoo goed mogelijk een heenkomen te zoeken, maar daar de Oósterkade aan beide zijden door ijzeren hekken is afgesloten, ging dit niet gemakkelijk. Twee mannen probeerden door een touw over den weg te spannen, de koe te vangen, maar het heest kroop onder het touw door. Een eindje verder werd een groot houten schot voor het dier geworpen, maar dat was weldra ver nield. Daarna zette een chauffeur zijn vrachtauto dwars over den weg. De koe, die inmiddels zeer woest was geworden, wist echter toch nog door oen nauwe ope ning te kruipen. Eindelijk belandde zij op Let rangeerterrein van het Maasstation. Daar heeft men eerst nog een 'ïalf uur tusschen allerlei wagens door op de koe gejaagd, tot het eindelijk gelukte, het dier een touw om do horens te werpen en on derstboven te trekken. De pooten werden gebonden, waarna de koe naar een stal in de stad werd vervoerd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Branden. Uit Roermond wordt ons gemeld: Tijdens 't zware onweer dat zich Woens dagmiddag boven de gemeente Helden in Limburg ontlastte, sloeg de bliksem in de schuur met stalling van den landbouwer S in het gehucht Egchelheide. Zij brand den geheel uit; alleen het woonhuis kon met groote moeite behouden worden. Ver zekering dekt de schade. Te Panningen is door onbekende oor zaak de woning van den heer P. J. tot den grond toe afgebrand. Een gedeelte van het huisraad ging verloren. Uit Gouda wordt ons gemeld: Gistermorgen is een felle brand uitge broken bij de N. V. Zuivelfabriek en Melk handel Gouda". De brand ontstond in het bovengedeelte van de fabriek, dat, niette genstaande dê brandweer met 3 stralen werkte, geheel uitbrandde. Het bedrijf on dervindt ernstige schade. Nader wordt gemold: Gis teren ochtend ongeveer half 5 werd door voorbijgangers een hevig uitslaande brand ontdekt in de fabriek dér N V. Zui velfabriek en Melkhandel „Gouda", geves tigd aan de Karnemelksloot te Gouda Op het alarm rukte do brandweer uit met de motorspuit, weldra gevolgd door de vStoombrandspuit en den ladderwagen. Met 5 stralen water werd het vuur bestreden. Te ongeveer 7 uur kon de brandweer in- j rukken. De fabriek is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Juist gisteren waren de zaken tol dus- j ver gedreven door de melkinrichting „De 1 Combinatie", waarvan, naar we vernemen, Woensdagmiddag het faillissement is uit- 5 gesproken, overgegaan aan de nieuwe N.V. f „Gouda", die dus wel op ongelukkige wijze haar zaken begint. De oorzaak is onbekend. Geen animo. Men meldt uit Gorssel aan „de Tijd", 1 dat zich voor de vacante betrekking van gemeentegeneesheer te Almen geen enkele sollicitant heeft aangemeld. Vermist. p Te Kerkrade is sinds enkele weken spoor- B loos verdwenen de 17-jarige H., wiens op- El sporing door de politie verzocht wordt. 11 Moderne kleeding en platteland. In den gemeenteraad van Hedel is door een der leden voorgesteld om. in den vorm r der maximumsnelheidsborden, aan de grenzen der gemeente borden te plaatsen, j, waarbij de dames worden verzocht zich behoorlijk te kleeden. c Een ander lid, ofschoon het geheel eens zijnde met de bedoeling van het voorstel, vreesde, dat de raad zich daarmede be- u lachelijk zou maken. Dit lid gaf te kennen, l dat, als zijn kinderen zoo gekleed waren, hij ze zou koolteeren. i\ Een derde lid meende, dat het onnoodig e is tegen het euvel op te treden, omdat blij- ut kens modevakblad'en de rokken binnen en- kele jaren zoo lang zullen zijn, dat de da- mes een sleepdrager zullen noodig hebben, e Ook het polkahaar heeft zijn langsten tijd a gekend, daar men reeds begint met de ha- 5) ren aan te plakken. Tot een besluit is men niet gekomen, d meldt „de Tijd". e Ongebandorollee'de sigaren. si Te Waalre (bij Eindhoven) heeft een 0 rijksambtenaar 1200 ongebandcrolleerde sigaren van de gebrs van der V. uit Eind- 0 hoven in beslag genomen. Geen „particuliere" Sinterklazen. n De gemeenteraad van Deventer heeft het voorstel aangenomen van de commissie voor de strafverordeningen, geamendeerd door den heer Holtkamp met de bedoeling, te verbieden, dat zich behalve de „officieele" Sinterklaas, ook nog verschillende andere a „particuliere" Sinterklazen in de straien of de winkels zullen vertounen. j K c BuiSsnS. Berichten ONGELUKKEN. I ir Een J uis ingestort. al Tweedooden. Te Maubeuge is het dak van een huis ingestort, terwijl de bewoners sliepen. Bij j- het opruimingswerk werden twee dooden a en drie ernstig gewonden geborgen. Q( Ernstig auto-ongeluk. j 1 idoode, 2 zwaargewonden. u Tusschen Andermach en Weissenturm l is een personenauto van de „Deutsche Fernkabelgesellschaft" met drie inzitten-" den bij het passeeren van een ander voer* Ji tuig tegen een hoom gereden. De auto sloeg n om en begroef do inzittenden onder zich. De 34-jarigen ingenieur Schwekvig was Ie op slag dood, een andere inzittende en de ik chauffeur werden zwaar gewond. ie Het noodlottig auto-ongeval te Wiesbaden. :d De chauffeur tot zes maan-denei veroordeeld. Men herinnert zich, dat de auto van den rogeeringspresident van Wiesbaden, Ehr-Di Ier, op 20 April jl. een 26-jarige dame, mej. Ermeling, dochter van een Nederlandsck1 ambtenaar, overreden heeft, doordat de wagen bij het uitwijken voor een ander motorrijtuig op het trottoir geraakte. Mej. Ermeling overleed aan de gevolgen der be p komen verwondingen. De chauffeur var den bewusten auto, de opperwachtmeester der politie, Eisner, is, hoewel was vastge-rii steld. dat de voetrem van den wagen niel 8 functionneerde, wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot zes1 maanden gevangenisstraf. Als verzachten- P' do omstandigheid werd aangenomen, dal het voor Eisner pijnlijk was, het niet fuiio* j. tionneeren van de rem aan zijn superieur te melden. Door hun houtvester doodgeschoten. Uit Euskirchen wordt gemeld: Het echt- T, paar Von Mallinckrodt is op het slot Wa* chendorf door hun 76-jarigen houtvester k} terwijl zij in hun auto zateu. doodgescho- er ton. Vervolgens heeft de man do hand aan j. zich zelf geslagen. c Ie Een bergongeluk in Oostenrijk. In de Oetztaler hergen stortten de vo rige week Vrijdag de philogoog en profes11\|| sor aan de universiteit van Freiburg in Zwitserland Piccart en zijn vrouw om laag. De zwaargewonde professor bleef vier dagen en vier nachten naast het lijk 'ei zijner vrouw liggen tot hij Dinsdag door M een herdersjongen gevonden werd. Zware aardbeving nabij Panama. Een hevige aardbeving, waardoor de seismografische naalden zijn afgeknapt is te Londen opgeleekond als to hebben Qe plaats gehad ten naastenbij 160 KAL ten Z.O. van Panama. I

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4