Inbraak bij een goudsmid. Dg goudsmid v. d. B. aan do Rozen gracht tc Amsterdam heeft gisteravond bij de politie aangifte gedaan van een in braak. Voor zoover voorloopig kon -wor den nagegaan, wordt voor een vrij aan zienlijk bedrag aan gouden en zilveren voorwerpen vermist. Do politie heeft on middellijk na de kennisgeving een uitge breid onderzoek ingesteld, waarvan ech ter het resultaat nog niet bekond is. Nader wordt gemeld, dat naar schat-? ting voor een waarde van f 30.000 aan gouden en diamanten sieraden is meege nomen. De zilveren voorwerpen hebben de inbrekers laten liggen. Een inbreker-wijniiefhebber. Zaterdagmorgen is te Delft aangehou den de 60-jarigo M., die had ingebroken in het huis van den heer van Loenen Martinet in Klein Vrijenban aldaar. De man werd door de dienstbode in de huis- kamér op een stoel slapend aangetroffen,, waarop zij de politie waarschuwde, üij 'had zich toegang verschaft door verbre king van een ruit; was vervolgens naar den kelder gegaan en had daar eenige flesschen wijn meegenomen. In de huiska mer brak hij vervolgens en schrijfbureau open, waaruit hij een portefeuille wegnam welk geen geld bleek te bevatten. Daarna heeft hij het zich gemakkelijk gemaakt en een van de flesschen aangesproken. Niet bestand tegen het koppige nat viel hij in elaap, waarin de politie hem verraste. Vischdiefstallen te IJmuiden. In den laatsten tijd kwam het veelvul dig voor, dat ingebroken werd in ver schillende vischpakhuizen te IJmuiden. Het mocht de politie evenwel niet geluk ken de daders te ontdekken. De laatste Inbraak, welke gepleegd werd in het pak huis van de firma G. aldaar is hun even wel noodlottig geworden. Niet alleen de groote partij visch, welke vermist werd, kon intijds in beslag genomen worden, doch ook de drie daders wist de politie op ite sporen. Zo zijn inmiddels op transport naar Haarlem gesteld. De oude truc. De Haarlemsche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen M. V., consump- Itiehandelaar, die een aantal personen in dienst nam maar van hen tevoren een borgstelling van gemiddeld 200 ge- eischt had. Niet minder dan 20 personen hadden aangifte gedaan. Het totaal ver duisterde bedrag is ongeveer f, 5000. V. heeft gedeeltelijk bekend. Poging tot moord en zelfmoord. Te Venlo bracht gisternacht zekere L. zijn vrouw met een mes een ernstige won de aan den hals toe. De vrouw sprong uit het venster en riep de hulp in van een Sn de buurt wonend agent van politie. Zij Ss naar het gasthuis St. Joseph overge bracht, alwaar men haar toestand van bedenkelijken aard achtte. De dader deed later een poging tot zelfmoord, waarbij bij zich ernstig verwondde. Autobus in brand. Zaterdagavond sloegen plotseling de vlammen uit een der gemeente-autobussen te Apeldoorn, welke van het station via do Hoofdstraat naar het centrum rijdt. Door de activiteit van den chauffeur Yan 'der Kamp, die dadelijk den benzine-toe- voer afsloot en het brandhluschapparaat ter hand nam, terwijl de heer Stemerdink van zijn garage uit nog met een tweede kwam toesnellen, werden de vlammen spoe dig gedoofd, zoodat den vijf inzittenden passagiers geenerlei letsel overkwam. Uitslaande brand. Zaterdagavond om elf uur, even voor- 'dat zich een hevig onweer boven de ge meente Apeldoorn ontlastte, ontstond door onbekende oorzaak plotseling een felle, uitslaande brand in het perceel van F. J. K., handelaar in galanterie-artikelen aan de Griflstraat. Het winkelgedeelte brand de geheel uit; het magazijn leed aanzien lijke schade. F. J. K, de eenige bewoner van het perceel, was door het plotselinge van het geval zoo onder den indruk, dat bij in het brandende gebouw bleef, zoodat de poli tie hem daarbij moest assisteeren en hem oen nachtverblijf moest bezorgen. De goederen waxen op beurspolis ver zekerd voor een bedrag van 10.000. Brand. Te Grevenbicht (L.) is Vrijdagmiddag, vermoedelijk door hooibroei, brand ont staan in de schuur van de landbouwster wed. P. Brouwers. Door de droogte vond bet vuur gretig voedsel en in een oogwenk stond de schuur in lichte laaie, meldt de „Limb. Koerier''. Met hulp der buren werd het aanwezige vee in veiligheid ge bracht. Aan d^ andere zijde was het vuur niet 'te stuiten geweest. Reeds enkele oogen- blikken nadat de brand ontdekt was, had het woonhuis der gebr. Olivers, dat vlak naast do brandende schuur gelegen is, vlam gevat en zoo snel woekerde het yuur voort, dat van den inboedel slechts een gedeelte kon gered worden. Dit groo te woonhuis en aangrenzende stallen en 6cburen stonden weldra in lichte laaie. Do beer Th. Olivers, die gemeente-ontvan ger is, bad gelukkig alle papieren en gelden der gemeente, kunnen redden'. Dg brandspuit der gemeente kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Men moest alles maar laten branden. De familie Olivers is verzekerd, do fa milie Brouwers gedeeltelijk. Een krankzinnige? Vrijdagmiddag werd de badman aan bet Bloemendaalsche strand getroffen door zonderlinge woorden van een 25-ja rige juffrouw. Hij achtte het raadzaam haar een beetje in het oog te houden. Een poosje later begaf hij zich geheel gekleed een eind in zee, zoodat er gevaar voor fetar leven begon te bestaan. Toen trad de badman handelend op en met behulp van eenige omstanders wist hij do jonge vrouw niet zonder moeite op het strand en verder in de politiepost te krijgen. Dr. R., uit den Haag, die van het geval ge tuige was geweest, diende do vrouw een morfine-injectio toe. Het werd hem dui delijk, te doen te hebben met een krank zinnige of een zenuwlijdster. Op zijn ad vies is de patiünte per auto naar het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort overge bracht. Men tast volkomen in het onzekere omtrent haar indentiteit. Er w$£ niets ui haar te krijgen. „N. R. Crt." Beslag op de huren. Een architect te 'Amsterdam, die een vordering van pl.m. Jj 5000 heeft op de woningbouwvereniging „Bloemenhof'' te Haarlem wegens het opmaken van bouw plannen van een aantal huizen, heeft bij 96 huurders van bestaande woningen de zer vereniging beslag op de huishuren doen leggen. Noodlottige botsing tusschen twee stoomtrams. VIER D00DEN, ZES ZWAAR- GEWONDEN LICHT-GEKWETSTEN. EN TWINTIG EEN ZWAAR GETROFFEN GEZIN. Vader, moeder, dochtertje gedood; het zoontje zwaar gewond.. (Van een specialen V.D.-verslaggever). Een rampzalige botsing tusschen twee treinen van de Gooische Stoomtram heeft gistermiddag in de gemeente Laren (N-H.) aan de Naarderstraat ter hoogte van villa Groenendaal plaatsgehad, tengevolge waarvan daargelaten de groote mate- rieele schade vier passagiers gedood en zes personen zwaar gewond zijn, terwijl een 20-tal personen lichte kwetsuren hebben gekregen. In den omtrek, waar de tijding van het ongeval onmiddellijk was doorgedrongen, heerschte groote verslagenheid over leed, dat door de betreurenswaardige gevolgen van de ernstige botsing, in verschillende gezinnen is gebracht. Aangrijpende tooneelen hebben zich af gespeeld voor het St. Jansziekenhuis te Laren, waarheen de dooden en zwaar-ge- wonden zijn vervoerd. Hoe de botsing ontstond. 't Zal ongeveer kwart vóór één geweest zijn, toen de heide trams tegen elkaar bot sten. De eerste tram, die om 12.42 van het station Laren was vertrokken, bestond uit twee locomotieven, drie gesloten rijtuigen en één open personenwagen, terwijl do an dere tram, een z.g. extra-tram, afkomstig uit Amsterdam, was samengesteld als volgt: eerst de machine, direct daarop vol gende een open rijtuig en vervolgens twee gesloten personenwagens. De conducteur van de tram uit Laren had van den stationschef aldaar opdracht ontvangen om bij den „Gooische(n) Boer" de uit Amsterdam komende extra-tram af te wachten, opdat beide trams daar op dubbel spoor elkaar zonden kunnen pas- seeren. Den machinisten van de twee lo comotieven, die de Larensche tram voort trokken, had de conducteur van deze op dracht in kennis gesteld. Het personeel van de uit Amsterdam ko mende extra-tram schijnt echter van deze instructie niet op de hoogste te zijn ge weest. Er werd zelfs beweerd, dat de ma chinist van de Amsterdamsche tram de opdracht had gekregen om over enkel spoor door te rijden tot het dubbel spoor nabij het station Laren, waar dan de tram van 12-42 gepasseerd zou kunnen worden. Hoe 't ook zij, de Amsterdamsche tram was bij den „Gooische(n) Boer" doorgere den. Hij kwam van de Naarderhoogte met een vaart van circa 25 K.M. de steile heilling afrijden, terwijl van den anderen kant, even vóór den bocht bij de villa Groenen daal de Larensche tram in een klein vaar tje van circa 15 K.M. reed. Eerst op het allerlaatste oogenblik door den bocht was het uitzicht benomen zag men van beide treinen het gevaar na deren. Uit alle macht werd er geremd. De machinisten van do Larensche tram slaag den erin nog bijtijds te stoppen. De Amsterdamsche tram kon echter-niet meer tot stilstand worden gebracht en reed met groote kracht tegen de Larensche tram op. Het geraas, door de botsing veroorzaakt, was zoo ontzettend, dat het tot ver in den omtrek gehoord werd. De machine van de Amsterdamsche tram werd door den schok opgewipt en daarop werd het eerste open personenrijtuig ge deeltelijk onder den locomotief geschoven. De kap en de steilen van dit rijtuig kraak ten af en voor zoover zooals dit met het voorste gedeelte was gebeurd het rijtuig door de machine niet was weggedrukt, werd de wagen geheel versplinterd. De inzittenden eenigen waren tijdens de hotsing uit het rijtuig gevallen en ble ven daardoor gelukkg ongedeerd raak ten bekneld tusschen het versplinterd rij tuig dat zooals gemeld deels onder de machine was plat gedrukt Aangrijpend was het gekerm der slachtoffers die zoo snel als het maar kon uit hun ongeluk kige positie bevrijd werden- Van alle kanten was direct hulp komen opdagen. Auto's met verpleegsters kwamen aanrijden vanuit het St. Jansziekenhuis te Bussum. Ook een Roode Kruis-auto uit Hilversum, was naar de plaats des onheils gedirigeerd. Spoedig waren ook verschillende genees- heeren uit Laren, Blaricum en Hilversum, o.w. dr. Holtman uit Laren en dr. Baren- drecht uit Hilversum, ter plaatse. Ontzettend schouwspel. Ontzettend tragisch was het schouwspel, dat do te hulp gesnelde doctoren en ver pleegsters te aanschouwen kregen. Twee lijken werden door hen uit de verwoesting te voorschijn gehaald. Verder hadden zij verschillendo personen, die slechts met groote moeite uit het versplinterde houten overblijfsel van het open rijtuig te bevrij den waren, directe assistentie te verleenen om hen in het leven te houden- Daar men merkte, dat ook nog twee menschen on der machine lagen, werd de locomotief op gevijzeld. Bij het opvijzelen kantelde de maohine, waardoor do weg versperd werd Van de beide personen, die er onder hadden gelegen, waren de levensgeesten al geweken. Een jongetje was onherken baar verminkt. Vier lijken, vijf zwaar gewonde en zes lichtgekwetste passagiers werden naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. Do overige lichtgekwetsten konden op de plaats, waar het ongeluk gebeurd was, ge holpen worden. De machinist van de Amsterdamsche tram, B. J. v. d. Berg, werd met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Hilversum vervoerd. Zijn toestand was van dien aard, dat hij gisteravond nog niet gehoord kon worden. Drie van de doodo lichamen konden gis teravond nog niet geïndentificeerd worden. Een slachtoffer bleek te zijn een zekere Sch. uit Amsterdam. De namen van de zwaar gewonden, waarvan een drietal in zeer zorgwekkenden toestand verkeeren, zijn: Mej. Annie Ker- beek, dienstbode te Hilversum, mevrouw Wevers en haar dochter uit Amsterdam, die een bezoek aan haar man en vader, die in Laren verpleegd wordt, wilden komen brengen; de heer P. N. v. d. Berg, wonen de in de Narcisstraat 4 te Amsterdam ên het negen-jarig jongetje Nico Lisser te Amsterdam. De zes lichtgewonde passagiers konden na. verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De op de plaats des onheils ge holpen passagiers waren meerendeels door vallend glas licht gekwetst. De passa giers uit de Larensche tram bleven allen ongedeerd. Door de botsing waren op den Naarder- weg groote verwoestingen aangericht. Aanvankelijk wilde men direct met het op- ruimingswerk aanvangen, maar op last van de Justitie moest alles blijven liggen tot na het onderzoek, dat door het parket zou worden ingesteld- Het Parket ter plaatse. Omstreeks 4 uur verschenen ter plaatse namens het Amsterdamsche Parket de subst. officieren van Justitie Mrs. H. W- Massink en J. Versteeg, alsmede de Rech- ter-commissaris Mr. Zwagerman. De jüstitie-ambtenaren namen de ver woestingen in oogenschouw en lieten op het Stadhuis te Laren verschillende per sonen bij zich ontbieden, die zij aan een verhoor onderwierpen. Het justioneel onderzoek heeft ten doel na te gaan, wie van de employees der Gooische Stoomtram, hetzij de stationschef van Laren, of wel de conducteur van het station Muiderberg, een verkeerde order heeft gegeven. Immers zou de stationschef van Laren opdracht gegeven hebben om hij den „Gooische(n) Boer" te stoppen en de tram uit Naarden af te wachten, terwijl de controleur te Muiderberg den machinist van de Amsterdamsche tram opgedragen heeft tot Laren door te Tijden en daar de tram uit Muiderberg te passeeren. Ook de burgemeester van Laren, Jhr. van Nispen tot Sevenaar en andere plaat selijke en politie-autoriteiten waren ter plaatse, om zoo spoedig mogelijk orde te brengen in de chaos, die door het ongeluk was ontstaan. Het rijverkeer werd ten tij de dat de hoofdweg versperd was, langs zijwegen geleid- De directie van Hotel Hamdorf te Laren had als en uiting van hare deelneming met de getroffen slachtoffers de dansmuziek doen staken. De slachtoffers. Do treurige lijst, zooals die gisteravond in het bezit was der politie ziet er als volgt uit: Gedood: Een dertigjarig persoon Schreuder gehecten en wonende Valerius- straat 203, welko jongeman in het zieken huis overleed; de 33-jarige Emanuel Lisser, wonende Laingsnekstraat 9 te Amsterdam; zijn echtgenooto Jeannette Lisser-Visch- schraper; hun 5-jarig dochtertje Margaretha Lis ser. Zwaar gewond: Nico Lisser, oud 9 jaar; Annie Hyboek, Duitsche van geboorte; Mevrouw Wevers, wonende to Amster dam; Juffrouw Wevers, wonende te Amster dam; P. N. v. d. Berg, wonende aan de Over zijde van het IJ, te Amsterdam. De toestand der vijf patiënten is zeer ernstig. Lichtgewonden: Onder de vele lichtgewonden, wier aantal nog niet vast te stellen is, bevonden zich M. van Noort, conducteur der tram, wonende te Naar den, wien een vinger en een duim werden geamputeerd. D. J. v- d. Berg, machinist, die thuis gekomen, zich plotseling onwel gevoelde. Er werd een dokter geroepen, die inwendi ge kneuzingen constateerde. Het vervoer naar een ziekenhuis werd verboden, terwijl den getroffene geen verhoor door de poli tie mocht worden afgenomen. Jacob Mulder, machinist, wonende te Hilversum. Dezo werd aan het hoofd ge wond en kreeg lichte kneuzingen aan ar men en rug. Huib. y- d. Berg, machinist, woonach tig to Laren, werd aan den schouder ge kwetst. Juffr. Nijbraken te Amsterdam, Heeren gracht 133 werd licht inwendig gekwetst. P- Duf our, Groote Kattenburgerstraat 86 te Amsterdam, inwendig gekneusd. Verder werd nog een aantal patiënten behandeld, wier namen niet bekend zijn. De toestand der slgchtoffers. Do toestand van de passagiers, die giste ren bij het tramongeluk ernstig gewond zijn en in de R. K. Ziekenverpleging St. Jan verpleegd worden, is heden redelijk wel. Zij hebben alleen een rustigen nacht gehad De dames Wevers hebben ernstige heen- fracturen bekomen; terwijl do 3 andere pa tiënten: mej. Hybeek, de heer van den Berg en de 8-jarig Nico Lisser zware in wendige kneuzingen hebben opgeloopen. Het rechterbeen van laatstgenoemden knaap moest worden geamputeerd. BuategnB, Berichten ONGELUKKEN. Twintig menschen door leeuwen gedood. Gevaarlijk bezoek in Rhodesia. Het district Fort Jameson in Noord Rhodesia wordt door een kudde leeuwen onveilig gemaakt, die reeds den dood van twintig menschen op haar geweten heeft. Een tijdlang heeft men gemeend, met één manetenden leeuw te doen te hebben, maar met het toenemen der ongelukken begreep men, dat er meer dieren in het spel waren. In 24 uur tijds hebben de beesten het klaargespeeld een kleurling op een der plantages te dooden, een ezel op een aan grenzende farm toe te takelen, een in- landsche vrouw op to eten, een herders jongen te dooden die zijns meesters koeien ging melken, en de staarten van vijf ezels af te bijten. Eén der leeuwen heeft men herhaaldelijk gezien; het is een oud en eigenlijk laf dier, dat voor een fiksch op hem toetredenden man aan den haal gaat. Deze leeuw heeft echter al eenige keeren zijn hart opgehaald aan zijn lieve lingsgerecht, babies, die hij met één ruk afscheurt van den rug der inlandsche moeders. Eén zulk een moeder is bij een der po litieposten komen aanzetten met de mede- deeling dat haar kind haar door een leeuw ontroofd was en dat zij in haar waanzinnige smart het beest had aange vallen en hem een deel van zijn manen uitgetrokken. Daarbij liet ze een bos geel haar zien! Een der planters uit het district, die een nieuwen auto op zijn erf had staan, hoorde 's nachts een suizend geluid, zag een donkere gedaante wegvluchten en toen het dag werd, ontwaarde hij dat alle vier banden in reepen waren gescheurd, de lam pen verbrijzeld, de spatborden vol groe ven van tanden, terwijl er bloed kleefde op den radiator. Het. suizend geluid was van de leegloopende banden geweest. De koning der woestijn schijnt te hebben ge dacht aan de banden een lekker hapje te hebben. De ontsnappende lucht moet hem bang hebben gemaakt. Kantoorgebouw in de Londcnsche city ingestort. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagavond tegen middernacht is het gebouw van do Commercial Assurance Comp., naast Lloyds Bank, in Cornhill in bet hartje van Londen, ingestort. Sedert jaren worden aan de Lloyds Bank verbou wingswerkzaamheden uitgevoerd, waar door, naar men vermoedt, ook do funda menten van de belendende gebouwen zijn aangetast. In den loop van den avond wer den scheuren zichtbaar in het gebouw. Do politie sloot daarop de straat of voor bet verkeer. Het nieuwtje verspreidde zich als een loopend vuurtje en vele nieuwsgierigen verzamelden zich om de verdere gebeurtenissen af te wachten. Die lieten niet lang op zich wachten. Enkele minuten voor twaalf stortte een der zijden van het zes verdiepingen hooge gebouw onder een geweldig gekraak in. Dichte stof wolken stoven van de puinhoopen op en stukken steen rolden tot op enkele passen afstand van het gebouw van de Royal Exchange. Gistermorgen bleek, dat ongeveer een "v ijfde deel van het gebouw is ingestort, doch dit ingestorte deel strekt zich uit over alle verdiepingen. Het traject BerlijnBreslau versperd. Zaterdagmorgen is op het spoorwegtra ject BerlijnBreslau tusschen Frankfort a d. Oder en Finkenheerd een glooiing ingestort. Ongeveer 350 M3. grond vielen van de glooiing en versperden de spoor baan op het trapject BerlijnBreslau over een afstand van ongeveer 30 meter. Een naderende trein kon door plotseling rem men nog bijtijds opgehouden worden. De schade is aanzienlijk. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Aardbeving in N. 0. Japan. De schade evenwel niet groot Met vertraging binnengekomen tele grammen maken melding van aardschok ken, die zich Zaterdagmorgen vroeg in het Noord-Oostelijk deel van Japan, heb ben voorgedaan. Het heet, dat deze schok ken heviger zijn geweest, dan in dertig jaar in die streek zijn waargenomen. De spoor- en telegraafverbindingen zijn ver broken en te Foekoesjima zijn verscheidene huizen ingestort. Verschillende personen zouden gewond zijn naar men gelooft niet ernstig en eveneens is de schade niet be langrijk. Ooak te Yohohama zijn schokken waar genomen. Hevig onweer boven Londen. Een hevig onweer is Zaterdagmorgen boven een gedeelte van Londen losgebar sten, gepaard gaande met zware slagre gens. Eenige huizen zijn door den blik sem getroffen, doch de schade bleef tot de daken beperkt. In een oogenblik tijd ston den de straten voornamelijk in het Zui den van de stad blank en liepen de kel ders onder. De bui heeft echter geen ver koeling gebracht, daar het nog steeds broeierig weer is. Een menschenredder In het groot 181 bloedtransfusies in twee jaar. De 29-jarige Parijsche sportsman Ray mond Brien, vroeger een der beste voet ballers van de Cercle Frangaise, is waar schijnlijk wel de recordhouder op het ge bied van bloedtransfusie. In de afgeloo- pen twee jaar heeft dezo opofferend! jongeman 181 maal zijn bloed gegever voor overbrenging op patiënten, meeren deels menschen in hopeloozen toestand De hoeveelheid bloed, ter transfusie aar zijn lichaam onttrokken, beloopt in totaal 45 liter. Sinds 3 Juli is hij 21 maal vooi dit doel geopereerd. Mijn lichaam is een merkwaardige bloed producent, zei Brien in een interview. 16 schijn in staat, bloed te maken, zooals an deren verzen maken. Ik kan mijn bloed in een maand vernieuwen. Mijn record was drie transfusies op één dag. Hij zei, nooit zijn bloed te hebben gege ven in de hoop op financieel profijt, en is innig gelukkig bij de gedachte vele men- schenlevens te hebben gered Vrouwenmoord te Praag. Een geheimzinnige misdaad Te Praag houdt men zich sinds eenige tijd bezig met de geheimzinnige verdwij ning van een rijke Amerikaansche me vrouw Börösmarty geheeten. Deze dame had te Praag kennis gekregen aan den redacteur Michalko, die van haar legen huwelijksbelofte een bedrag van 50.000 kronen had weten los te krijgen. In den loop van het onderzoek is ge bleken, dat Michalko de Amerikaansche door een gefingeerd huwelijk van een aan gifte hij de politie heeft teruggehouden en haar daarna met behulp van twee hand langers, den medicus Klepetar en een zwager der dame, Sikorski geheeten, uit den weg heeft geruimd. Bij zijn verhoor verklaarde Sikorski, dat zij do vrouw naar Slawakië gelokt hebben, haar daar hebben gewurgd en haar lijk bebben weggestopt. Michalko en Klepetar loochenen deze verklaring ten stelligste. Brutale inbraak. In .den nacht op Zaterdag heeft te Ber lijn een ernstige inbraak plaats gehad in een juwelierswinkel te Lüneburg, waarbij den inbrekers een buit van ongeveer Mk. 60.000 in handen is gevallen. De politie had de vermoedelijke daders) vannacht tegen 2 uur bijna te pakken, toen zij in een auto met zeer groote snel heid "Willemsbrug passeerden. De dienst doende politie had den weg versperd, doch de auto stoorde zich daaraan niet en reed over de versperring heen, terwijl zij even min voor de waarschuwingsschoten stopte. Men twijfelt er niet aan, of de inbrekers bevonden zich in dezen auto. Nederlandsch OosMndië Waarom da „Java" uitvoer, Japan sc h stoomschip aangehouden. Hr. ms. kruiser Java, welke in den- nacht van 3 op 4 dezer met grooten spoed- uit Tandjong-Priok met onbekende bestem! l ming was vertrokken, hield in Straalt Soenda het Japanscho stoomschip Chosen Maru aan. Bij onderzoek werd echter niets verdachts aan boord aangetroffen. De on? gewone wijze van varen, terwijl het schip zeer langzaam naar Christmas-eiland opjf, stoomde, gaf aanleiding dit schip te doen volgen. Zaterdagmiddag zijn beide schepen B te Christmas-eiland gearriveerd. Hr. ms. Java keert naar Tandjong- Priok terug. Doodelijk ongeluk in Cheribon. Aneta seint uit Cheribon: Bij een motorongeluk, dat hier heef plaats gehad, werd de jeugdige Von Ban- niseht gedood. Actie tegen het communisme in Indië. Aneta seint uit Bandoeng: Te Batoe- Djadjar is een bijeenkomst ge- houden van inheemsche onderofficieren J; tot bespreking van de middelen tot hel 9 voeren van anti-communislische r ganda in het leger. Er was buitengewoon'1, veel belangstelling. Communisten-arrestaties op groeten schaaf" Aneta seint uit Batavia: 3. Een en zeventig communisten werde^t geïnterneerd. UIT DE OKflGEtfiMö 10 HILLEG0M. Personalia. De heer J.C.Schouten, 43] le ambtenaar ter Secretarie alhier, slaag-u do voor het Staatsexamen (toelating tot do Universiteit). Op verzoek is door het R- K. Kerkbe1 C. stuur v-an St. Martinus aan Mej. P. W. M. elf Heinink, onderwijzeres aan de Par. Jon gensschool eervol ontslag verleend wegenj nic huwelijk. Mej. H. vertrekt naar Amerika. iai Geboren: d. van S. BrusseeVaflatt. Kralingen d. van J. van EntGriffioen d. van M. A. H. BumaHorst d. y, rek R- S. van de Water-Block d. van C. van EttenSeijsener z. van W. E- F. van ZeilVan der Eem. Ondertrouwd: M. Smit en P. W M. Heinink A. G. Post en C- de Groot R. Rijfers en J. Vreeken P. van An* del en B. de Jong. Getrouwd: W. Hopman en H. G Voors. J Overleden: A- M. van der .Putten JJh?" vr. 21 m. L. de WreodeFuuslra vr 78 j. A. de GraafVan Kenteren 63 jaar. Ooi -za;

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4