huis van den droom TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURAHT" WfAASttD&G 8 AÜGUSTÜS SCHAEPBIAN'S GEBOORTEPLAATS. OVERDENKINGEN, b I. pwente kan men van verschillende kan- naderen. Steller dezes kwam van den jntschen kant, via Emmen, Goevorden, amsbergen, ïïaTdenberg. iran het kleine onbeteekende stadje Har- iberg zeg er maar geen kwaad van in plaatsje zelf: er leeft nog een traditie b Amb [-Hardenberg, die Hardenberg tot d, Zwolle tot niets, tot een dorp procla- van Hardenberg slingert zich een idweegs parallel met de Vecht een mooie [ommorde weg in de richting Almelo, im 3 K.M. ten Z. van Hardenberg zegt handwijzer, dat ge ruim 25 K.M. te idelen hebt om Tubbergen te bereiken. q lange rechte weg met weinig kroni ngen, die u recbistreeks voert naar de itsche grens. Er is weinig afwisseling: groenland, verspreide boederijtjes, wat de, bier en daar een brug over. een ein- zich strekkend veenkanaal. Wan de fietser wat moe is van de 40 K.M. Ike zijn wieltjes hebben afgerold onder snikheeten zomerhemel, .schijnt er aan eindeloosheid en de troosteloosheid geen te zullen komen. Toch is er wel af deling. Vooral wanneer de beide eiend en golvend zich gaat strekken en grens nadert, welke hij op 150 M- iland geruimen tijd volgt. Links, in bet lafscbap Bentheim een boogè, bosch heuvelreeks, die als een bronzen bank den hemel rust. Rechts, ver over 'heide- en veenmoerassen heel wazig de schen en heuvelen, welke zich strekken Ommen naar Hellendoorn. focb wel mooi en rustig voor een Hol der, die aan bet ge jaag en geros langs ïïollandsche wegen gewoon is. Rustig veilig. [eide, bouwgronden en hoogveenmoe- :en met geweldige hoeveelheden uitge- ten lange turven, die nog slechts te ra geven voor hoeveel honderdduizenden bodem hier nog verborgen houdt, pas- men. tier en daar hij een zijweg staat een 'wijzer, die zegt, dat men traagzaam doel nadert. En steeds weer na een een stuk weg langs een liniaal ge ien. Eindelijk een dorpje Langeveen, een mooi modern katholiek kerkje en merkwaardig: ineens bemerkt men men in een katholieke streek is geko- De dakgevels der boerderijen prij- mcl het kruis. In de blauwe pannen- van sommige is met roode pannen kruis aangebracht. Ik zie naast de deur ele woningen een wit bord aange- met de letters I. H. S- en duaron- vooi'letters van den naam van den oner. Eindelijk weer een handwijzer, nu zegt dat do afstand naar Tubber- nog ruim 5 K.M. is. Dat geeft den per moed. En nu komt er moteen meer ening in den weg. Hij slingert en buigt ii, bij windt zich. wenkt tot nieuwe ta sten. ■oral Losckjes,, paden, plekjes heide r de dopheide haar duizenden paarso :c?ljes beft. En daartusschen bouwlan- ,°,met rogge, die even ruiscbt in den zo- )X wind. en en denkt aan bet 'e van Staring: overbekende ge- Sikkels klinken, Sikkels blinken, Ruisckend valt bet graan, Zie de bindsters gar.en. Zie in lange scharen Garf bij garven staan. ooit heeft deze poëzie der werkelijk- meer tot mij gesproken dan bier in Achterhoek. Het is in het drukst van roggeoogst en overal hoort men achter boschwallen het ruiscben der vallende den zachlen metaalklank dersnijden- 3$ikkels en zeisen. Tv^nte, het lachende groene !o(e. ecds peddelt men voort tusscben hüg geboomte en mild en welig 'struik- is, waar de kamperfoelie bloeit en de wf aea geurt langs de slootwallen. Het is andere wereld. Steeds meer karak- p tiek wordt de topversiering van ge- van huizen en schuren, een eigenaar dige houtconstructie, die nog herinnert aan den tijd der oude Saksen. In den heiden- tijd had deze versiering een beteekenis, sa menhangend met den godencultus. Het Christendom heeft de oude constructies, die soms heel samengesteld en sierlijk zijn, la- ten bestaan, maar, zooals we reeds op merkten, hoven den gevel prijkt hij de Roomschen het kruis, hij de Protestanten een piek, symbool dat toch ook naar bo ven wijst. Maar de bevolking is hier in het Tubbergsche voor misschien 90 pet. Katholiek en mag Gezelle's gedichtje zich herinneren: Met 't kruis in top Zoo varen wij Door 't wereldtij Ten hoogen hemel op. Heel rustig, bijna onhoorbaar glijden we over het rijwielpaadje langs den weg. Rustig en kalm ja, als men ruim 60 K. M. achter zich heeft en weet, dat men nu spoedig zal rusten.... Nog even 2 K-M. zegt een handwijzer en men zoekt tusscben openingen van het hout door naar een toren; ja, toch, even een klein spitsje, maar geen toren, 't Ge boomte wordt zwaarder, 'n Oud kasteel in restauratie ligt een eindje van den weg in 't bosch. De zon werpt door 't loover van 't geboomte trillende goudplekken en too- vert oen goudmist vol hronzige schaduwen over 't voorplein en de baksteenmuren. „Ilerinckhave" lezen we. Een bord ver telt dat de oude ridderhofstede le buur is. Met eenige tienduizenden inkomen per jaar mitsgaders een luxe auto, is bet bier best uit te houden. Deze overpeinzing voert ons langs een bocht van den weg en breed en forsch lig gen kerk en toren voor me: beeld van ge drongen kracht. De toren lijkt niet meer dan een massaalbrok Bentbeimersteen. Eenige eeuwen geleden, toen er nog een hevig gemeenschappelijk idealisme leefde in do harten en bet ideaal de zorgende moe der van de praktijk was, hebben de boeren langs de kronkelende zandwegen uit Bentheim de grijze steenblokken aange voerd, waaruit 'n machtig bouwwerk moest verrijzen. Het moet in den tijd der Gothiek zijn geweest. Of de toren ooit de hoogte heeft bereikt, waarop de proporties van den onderhouw wijzen, weet ik niet. Wel is zij hooger geweest dan thans. Een deel schijnt te zijn neergestort. Later heeft men hoven den eersten omgang er een karakterloos en kinderachtig „Gothisch" vogelenkooitje bij wijze van spits bovenop gezet. De kerk .is van later tijd. Zij werd door Lodewijk Napoleon aan de Katholieken gegeven. Langs een paar bochtige straten, die er op wijzen, dat het dorp oud moet zijn, ko men we bij de gastvrije dokterswoning, waar we met open harten ontvangen wor den en ons, alle vermoeidheid vergetend, allereerst moeten overtuigen van de rozen- weelde en de bloemenpracht die de jonge gastvrouw ons met enthousiaste verrukking toont. „En kijk eens, onder dezen treur- esch kunt u rusten, en denken en schrij ven als u wilt. Heerlijk koel is het hiel*". Welnu, er is gebruik van gemaakt, van msten n.l. en van het lui zijn. Maar de rest?. En 's avonds hebben we nog oen wande ling gedaan dooh het binnenveld, waar de nauwgezette medicus met zijn heerlijk plichtsgevoel tegenover de lijdende menscb- beid nog een paar visites bad af te leggen. Toen zagen we even de binnenzijde van Twente. Daarover het Tubbergsche Bin nenveld slingeren zich de rijwielpaden door de Twentsche Rijwielvereeniging met zooveel zorg onderhouden, langs de boer derijen. Een weelde van Kamperfoelie slingert zich rond het houtgewas; overal de kleuren en do geuren van het wild ge- hloemte. Hier staan do garven in lange rijen, daar een weilqnd omgrensd door een geu renden eekwal, elders een plekje heide. Er ligt wijding over de velden en de droo- mendo hoornen en struiken. De boerderijen hebben een typisch karakter. We merkten er reeds een en ander over op. Verder mist men bier de kraakzindelijk heid, die zoo opvalt bij de Hollandsche, Friesche en Groningsche hofsteden. Er is ■een acbtelooze slordigheid. Alles beeft zijn voor en tegen. De boerderijen uit bet Noorden en Westen des lands doen dik- i wijls gereserveerd, koel en stug aan.- Men qa - FEUSLLETOG3. Vrij bewerkt naar heb Engelsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). rdl is dus een Poolsche, mevrouw?" i niet meer. Ik heb me in Frankrijk naturaliseeren. Ik ben nu een Fran- Maar u kunb denken, hoe ongelukkig as. Toen hielp mijnheer Dessayne mij ■en nood. Hij vroeg me, of ik mij met ordero opvoeding zou willen belasten z'jn nicht Isidra-, wier voogd hij was. as tot dan toe op een kloosterschool 'arijs geweest, maar zou die weldra ten. Met beide handen nam ik zijn (al od aan en zoo werd ik do opvoedster, beschermster van dit kind. Dab was en zomer. We gingen naar Hom- Nu zegt haar varier, dat ik weer met naar Homburg moet komen en Isidra dat zo niét gaat." varier?" u neen dokter. Ik vergis me. Hij ,0$ *r oom, maar wij noemen hem varier jjj ^bied, maat- zij wil hem dien naam ;l,j Seven. Ze ia koppxg." ji 1 u zoudt dus wenschen, dat ik haar ;VC!2eu zou naar Homburg te gaan? Ik Ji mevrouw, dat mijn invloed weinig kten en daarenboven gaat dit boven vvut evoeSdheicL Ik kan aan uw wensch J 'aldoen." "waarom niet?" moet mo niet kwalijk nemen, me- r- Ik weet te weinig van de omstan digheden af om tusschenbeide te komen." Ze wierp een woedende blik op den dok ter. „Jullie Engelschen zijt allemaal even achterdochtig. U wilt ons niet helpen. U wilt ons niet vertrouwen." „Ik zie niet in, hoe ik kan helpen, me vrouw. Als het meisje noch u, noch haar voogd wil gehoorzamen, dan zal mijn tus- schenkomst niets baten, daar ben ik zeker van. Ik ben voor haar niets meer dan een vreemde." „Ik zal u zeggen, hoe u zoudt kunnen helpen. U komt hier voor professor Grant. Hij is de doktor van mijnbeer Dessayne. Gedurende de laatste drie weken heeft mijnheer me geen cent gestuurd. De laat ste drie maanden beb ik geen salaris van hem ontvangen. Als ik geld had om naar Homburg to gaan „Ik weet niets van mijnbeer Dessayne's geldzaken af," viel Dick liaar plotseling in de rede „en ik heb prof. Grant er ook nooit over hooren spreken. Ik kan u dus onmogelijk tor wille zijn." Dick keek op zijn horloge. „Ik zal een recept voor u schrijven. Uw zenuwen zijn wat in do war. Rust cn kalmte zal u goed doen." „U hoeft me niets voor te schrijven," zei ze nijdig. „U weet toch niet, wat me scheelt, of wilt het niet wetenZoo, zijn niijn zenuwen wat in de war? Goed, dat ik 't weet. Wat 'n wereld! Wat 'n we reld!" Dick verzocht haar zich niet zoo op te winden, maar daar zij niet naar hem luisterde en ziek steeds drukker maakte, nam hij zoo beleefd mogelijk afscheid en haastte zich naar beneden. Van eene zaak .was Dick na dit bezoek zou, door den schijn misleid, kunnen den ken, dat alle bewoners terughoudende, wei nig toeschietelijke wezens zijn. De Acbterboeksche boerderijen zijn meestal uit schilderlijk oogpunt mooier. Ze liggen in hun boscbjes en boven vrien delijker en schijnen louter gastvrije en ge moedelijke menschen te berbergen.* Er is meer droom, meer poëzie in omgeving der hofsteden. De bewoners zijn inderdaad een goedmoedig slag menschen, vol zin voor humor. Al te druk maken ze zich niet- Ze werken onvermoeid, maar zonder eenige overhaasting. Zelfs nu in het drukst van de roggeoogst ziet men geen zenuwachtig gedraaf en de strakgespannen energie, waarvan wij vroeger in Friesland in den oogsttijd getuige waren. Men werkt, men luiert niet, men arbeidt zoolang bet dag is en verder: God zal zorgen! S. gaeBfiemgde Bapiefoften ONGELUKKEN. Ernstig ongeluk in een distilleerderij. Een man door dampen gestikt. Zaterdagmorgen ongeveer 7 uur zag de ongeveer 60-jarige A. J. v. K., in dienst bij de firma H. Jansen, distilleerderij aan de Noordvest te Schiedam, dat een luikje van bet grondvat was gevallen. Hij waar schuwde den tweeden meesterknecht, die van K. aanried eeii touw om zijn middel te binden en aldus in bet twee meter diepe vat af te dalen. Van K. gaf daaraan ech ter geen gehoor en daalde zonder voor zorgsmaatregelen in het vat af. Plotseling hoorde de naast bet vat staande meester knecht een gil in het vat; bij begaf zich daarop dadelijk in bet vat., maar Icon, hoewel bet vat al eenige maanden leeg was, door da ondragelijke dampen niet afdalen, daar bij voelde bet bewustzijn te zullen verliezen. Daarop daalde de brandersknecht A. Kamp, met een touw om het middel in het vat, aan wien het eindelijk gelukte den bewustelooze van K. naar boven te brengen. Zonder resultaat werd getracht hem weer hij te brengen. De inmiddels gewaarschuwde dr. Groenewegen kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarna per brancard naar het gemeente ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Noodlottig auto-ongeval. Een man gedood. Vrijdagavond reed oen luxe auto, be stuurd door een Duitschen chauffeur een landarbeider aan op den Molendijk te Standaardbuiten. De chauffeur raaklo het stuur kwijt, doordat een groote hond voor de wielen liep. De auto sloeg den dijk af. De landarbeider werd zwaar gewond naar het St. Elisabeth-gas thuis te Oudenhosch overgebracht, waar hij spoedig overleed. De autobestuurder liep geen enkele ver wonding op. De auto vrerd zwaar bescha digd. Autobotsing te Delft. Op den Rotterdamschen weg te Delft zijn Zaterdagmorgen een auto, komende van Rotterdam en een taxi uit Den Haag tegen elkaar gereden. De taxi bekwam geen schade, doch de Rotterdamsche auto werd gedeeltelijk vernield. Een inzittende dame, die door den schok door een glas ruit viel, kreeg een diepe wonde aan het hoofd. De politie beeft haar ter plaatse verbonden. De auto moest worden wegge- Door den elecirischen stroom getroffen. Zaterdagmiddag kwam bij bet uitstor ten van een schakelkast der Stroomver- koop Maatschappij te Roermond de 18-ja- rige hulpmonteur Hendriks in aanraking met de 10.000 Volt-spanning. De vonken sloegen uit de leiding, doch er werd geen brand veroorzaakt. H. bleef aan den draad hangen, waar door zijn linkerarm vrijwel totaal ver brandde en in-een-kromp met een gedeel te van den schouder, waar de electriciteit overheen sloeg. Een der chefs schakelde dadelijk de hoofdleiding op de geheele stad uit, waarna men den man kon ver lossen. ten volle overtuigd dat deze avonturier ster geen goed gezelschap en nog veel min der een goede opvoedster was voor de lief tallige Isidra, die, om welke reden dan ook, behandeld werd als een gevangene en bet speet hem achteraf, dat hij madame Vetski niet beloofd had met baar te zul len spreken. Misschien was hij dan meer te weten gekomen. Hoe groot evenwel was zijn verwondering, toen bij, bij zijn rij tuig gekomen, Isidra daar in zag zitten. Zij lachte hem vroolijk toe en met een gui- tigen glans in de heldere oogen, reikte ze hem de hand en vroeg: „Zou ik een eindje met u mee mogen rijden, dokter? Ik ver veelde mc dood, zoo heelemaal alleen. Toe, zeg ja, als 't u blioft." Er was geen tijd om over een antwoord na te denken, 't Was immers haar hand en haar stem, haar prettige lach en haar onschuldig verzoek. „Het park rond!" riep hij den koetsier toe, stapte in en trok het portier dicht. „Wat zou madame Vetski hiervan wel zeggen?" dacht Dick. „Wat juffrouw Gray, de huishoudster, als die hem daar nu eens zag rijden in gezelschap van dat verheug de Spaansche meisje? En wat zou prof. Grant wel denken, als hij heb te weten kwam?" Dick voelde, dat hij iets deed, wat hem als dokter niet paste, maar wio zou aan dit meisje naast hem zulk een verzoek hebben kunnen weigeren? „Is u gisteren nicfc uit geweest?" vroeg Diclc om toch maar wat tc zteggen. „Neen," antwoordde ze, heftig het hoofd schuddend. „Ik mag nooit uit zonder ma dame Vetski. Morgen ga ik weer met baar naar bet park, als ze ten minste weer in orde is. Ze gaat ook met mij naar de kerk, maar enkel, omdat ze me niet alleen wil Doodelijk mijnongeluk. In de mijn Willem Sophia te Spekhol- zerhoide werd dezer dagen bewusteloos ge vonden de mijnwerker J. Not} Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij gestor ven. waarna de begrafenis plaats vond. Op verzoek van de weduwe is thans het lijk opgegraven en verschillende genecs- lieeren verrichtten de sectie, ten einde na (e kunnen gaan of do man een natuur lijken dood is gestorven of wel overleden is door verstikking tengevolge van inade ming van mijn gassen. Doodelijk ongeval. Men meldt uit Bourtange aan de „Msb." Op den straatweg naar Neuschoo is Vrij dag door 't schrikken van een paard., de landarbeider H. Wichman van de wagen geslagen. Hij zat in het tuig verward, werd meegesleurd en overleed circa 2 uur na liet ongeval. Noodlottige onvoorzichtigheid. Zondagavond was te Vlaardingen de 8-jarige G. P., nadat hij het langs het spoorwegemplacement gelegen zwembad bad verlaten, onder een goederenwagen gekropen om te schuilen voor den regen. Bij bet rangeeren der wagens is bet ven tje, dat niet door bet personeel was op gemerkt, bekneld geraakt lusschen een wiel en een slootblok, waardoor een zijner beenen werd afgekneld. In zorgwekkenden toestand is de knaap naar het zieken huis vervoerd. Verdronken. Te Ouder-Amstel is het bijna 3-jarig zoontje van G. S. te water geraakt en ver dronken. DE LAFFE ROOFOVERVAL ONDER WEERT. Vrijdagnacht beeft, zooals wij Zaterdag reeds meldden, onder de gemeente Weert in het gehucht Vrakker, een inbraak met geweldpleging plaats gehad. Omstreeks halfeen verschaften twee personen zich door een raam toegang tot do woning van den all een wonenden on geveer 30-jarigen H. Nies. De man, die geheel gebrekkig is en zich nauwelijks te voet kan voortbewegen, voorziet in zijn levensonderhoud door in een wagentje ge- zelen in de omliggende gehuchten krui denierswaren te venten. Verder houdt bij er een 15 a 20 varkens op na en is be zitter van enkele perceelen bosch. Bekend is, dat de man een vijf a zesduizend gul den bezit. De dieven, welke met do situatie op de hoogte schijnen te zijn geweest, hebben blijkbaar gedacht bier oen goeden slag te slaan. Toen zij gemaskerd en met een zaklan taarn voorzien het bed genaderd waren, pakten zij hun slachtoffer aan en sleur den hem er uit. Hierop bonden zij hem aan beide ban den; er bij voegend: ontloopen doet ge ons toch niet! Vervolgens werd 't geheele huis onder zocht. Ook bet bed werd overhoop ge haald. Er werd echter niets gevonden. Onder bedreiging met ec-n revolver verd N. nu gedwongen te zeggen, waar zich zijn geld bevond. Hij wees daarop een achter bet bed staande kist aan,, waarin een zakje met 40 geborgen was. Nadat de dieven zich hiervan meester hadden gemaakt, namen zij in allerijl de vlucht. Toen N. zich na eenige uren had welen te bevrijden, begaf hij zich op weg naar de politie en deed aangifte van bet geval. Het was tegen zes uur in den morgen toen hij op 't bureau aankwam. Dadelijk werd een nauwkeurig onder zoek ingesteld, doch tot nu toe werd geen spoor van de daders gevonden. Den avond van het gebem en, voordat N. zich te ruste begaf was zijn jas, waar in zich een portefeuille met 420 aan bankpapier gevond, hij zijn bed op den grond gevallen. Daar hij, zooals gezegd, zeer gebrekkig is, gunde bij zich de moeite niet deze op te rapen. Doordat de dieven de dekens van het bed op den grond wierpen, onttrokken zij op deze 'wijze zelf den groolsten buit aan het oog. 5»Tel.'' Inbraak in een kerk. Vrijdagnacht is ingebroken in de R. K. kerk aan bet Oosloinde le Voorburg met medeneming vn de inhoud van een der offerblokken zijn de inbrekers verdwenen. laten gaan, want bidden doet ze met.... Maar, dat had ik liever niet moeten zeg gen. Dat is slecht van me." „Zoo, gaat u altijd uit onder toezicht van madame," zei do dokter. „En verle den jaar? Ging je toen dikwijls ergens heen?" „Alleen naar de kerk en naar het park." „Dat bedoel ik niet. Ging je wel eens naar een bal of naar do schouwburg?" „Ik lioud erg veel van dansen, maar op een bal ben ik nog nooit geweest. Nu voer ik zelf zoo nu en dan maar eens een dansje uit en verbeeld mo dan, dat ik op een bal ben. Ik zou er wel eens lieen willen, zoo als andere meisjes van mijn leeftijd. Ik houd van partijtjes ook. Toen ik klein was, kwam ik eens te visite bij mijn oom met vader en moeder. Die zijn al lang dood. Achtor bet huis stond een ijzeren trap, die oom dezen winter beeft laten wegbreken, waarom weet ik niet. Nu woonde naast oom een familie, die dik wijls een partij gaf en om dan goed te kunnen zien, wat er op zoo'n feestje ge beurde, klom ik op die trap en dan kon oom verschrikkelijk boos worden Maar wat scheelt er aan, dokter? U wordt in eens zoo bleek. Is u niet wel? Of was het zoo slecht van mc om bij de buren in te kijken? Vindt u dat ondeugend van me?" „Neen, neen, kind! Natuurlijk wa$ het niet slecht. Jo mocht cr gerust naar Lij ken. En dan jo was nog zoo jong." Dat Dick ontsteldo vond zijn oorzaak in <Jc mededecling, dat er vroeger een ijzeren trap achter het huis geweest was en voor al hierin, dat dezo kort geleden was weg gebroken, waaruit hij kon afleiden, dat Isidra's woning toch het buis was, waar UIT DE RADIOWERELD. Programma's voor Dinsdag 9 Augustus. Hilversum '1060 M. 12.Politiebor. 12.352.Lunchmuziek door liet trio R. v. Leeuwen, cello, D. Groeneveld, viool. P. Jochemso, piano. 6.8.Concert door het ANRO-orkest. Jch. Lammers, bas bariton. Egb. Veen, a.d vleugel. 7.45 Politicber. 10.30 Nieuwsber. 8.10 Kalh. R. O. Concert en lezing met medewerking van m'ej, freule Th. Groten- hu :s van Onstein, sopraanzangeres te Rot terdam; den weled. heer Willem Nie stadt, declamator, te Scheveningen en het trio: mej. Bap. Kriele, piano; Egbert Veen Jr., viool cn Bon. Pelzor, cello. Allen to Amsterdam. 1. Trio in Es-dur, L. v. Beet hoven, Egbert Veen Jr., Bap. Kriele, Ben. Pelzer). 2. Pastourelle (menuet de Mar tini), J. v. Weckerlin, (freule Th. Groten huis van Onstein). 3. a) De bruid, Jan Prins, h) Holland, P. E. Adama van Scheltema. (Willem Niestadt). 4. Fantasie (Samson ,en Dalila), Saint Saëns, (Egbert Veen Jr.; Ben. Pelzer Bap. Kriele"). 5. a) Lieblings Platchen, Mendelssohn, h) Mond nacht, Schumann, (freu'o Th. Grotenhuis van Onstein). 6 a) De Leckebroeder, Pol de Mont. b) Het Schrijvcrke, Guido Gc- zelle (Willem Niestadt). 7 a) Arabesque, G. Debussy, h) Serenade, Alheniz (Bap. Kriele. 8. a) Ave Maria, Schubert, b) Phi- lis en Carrido (Borgcrette), J. v. Wecker lin, freule Th. Grotenhuis van Onstein). 9. ar) Fragment uit „Liefde", Jan Liglhart. b) Rei van Clarissen (Ciisbrecht van Am- Stel), J. v. d. Vondel. (Willem Niestadt). 10. Venez agréable printemps, J. v. Wec kerlin. (freule Th. Grotenhuis van On stein). 11. Trio No. 1, Mozart. (Egbert Veen Jr., Ben Pe'zer, Bap. Kriele). Da ven try 1600 m. 12.202.20 Slydel Octet en solisten (so praan, comedienne, Schotscho komiek.) 3.20 Daventry-kwartot en King's Col lege Cambridge mannenkoor. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: Among the Balearis Isles. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The longest moment of my life. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.50 Kamermuziek. 9.20 Weerber., nieuws. 94-0 Lezing: The unity of life. 9.55 Licht orkestconcert. Het radio orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s'' 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert voor piano, viool, cello. 8.50 Operafragmenlon. Groot orkest on solisten Langenherg 469 M., Munster 242 M, Dortmund 283 Af. 1.302.50 Orkestconcert. 4.505.20 Kindormuzick. 5.506.50 Orkestconcert. 8.3510.40 „Komödie der Liebe", co- medie in 3 acten, H. Ibsen. Konigswustorhauson 1250 M. en B e r 1 ij n 484 e n 566 AI. 12.207.40 Lezingen en lessen. 8.50 Concert. 9.2010.50 Concert (declamatie, barii ton). Werken van Nicolaus Lenau. Hamburg 395 M. 4.35 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 Duitsche kamermuziek. Sonntags- musilc in einem Leipziger Bürgerhaua. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel 509 m. 5.206.20 Dansmuziek. 8.20 Orkestconcert in de Anlwerpscho Dierentuin. men lic-m den vorigen winter heengevoerd 1x8 d. „Ha, nu weefc ik het!" riep ze. „Ik kiab me maar rondrijden cn u moet misschien naai een zieke, die u wacht. Wat ben ik toch altijd onnadenkend! Toe, laat me nu maar naar huis brengen. Ik heb echt ge noten Hij gaf haar de verzekering, dat nie mand op hem wachtte en begon over aller lei andere dingen te praten. Of zo te Parijs in het Bois de Boulogne was geweest? Natuurlijk was ze dat en zo had er in gereden ook, te paard nog al. Toen ze nog in Rio de Janeiro woonde, reed ze eiken •dag te paard. In Parijs reden ze ook eiken dag haar oom, Juan de Navros en zij. Die Juan was een uitstekend paardrijder. Hij woonde in Parijs en hield er mooie paarden op na. Zo genoot, toen ze hem dit alles zoo een voudig weg vertelde. Dat zag hij aan do schittering van haar oogen en de blos van opwinding op haar wangen. „Ik gebruik het rijtuig weinig," zei hij. „U weet, dat het van professor Grant is. Hij is uw vriend en zou liet zeker tot uw beschikking stellen. Zal ik het morgen bij u voor laten komen? Dan kunt u weer een rijtoortjo maken." „Dat zal niet kunnen, want ik heb be loofd niet alleen uit te gaan." „Aan wie?" „Aan madamo Vetski." „En als ik u dan vergezel?" „O, dan is 5b goed, want dan ga ik ni%t alleen." „Mag ik u dan morgen komen afha len?" (Wordt v«rvolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3