7Xbizonder genoegen hier het woord te t ;i. Spr. eiug in zijn herinnering 15 lerrf. l- a hij in Sept. 1012 hier te zijn str. [kwartier liad als partij- i.unandant bij de dat jaar gehouden t iote stelling-manoeuvres. ;i do tweede plaats is spr. hier met y :cl g voegen, cm lat het bet reft dc i c aanraking met den kring, die zijn oi'staan al dadelijk bezegelt met een j leelilighcid als deze. Ecu krachtige bond als dc onze, zei spr., is een grootc steun voor onze regeering. Voor het vormen van een sterk onderdeel van den bond is hier in Rijnland flink ge arbeid. Een woord van hulde daarom aan iöen energieken voorzitter, den heer Ten Ca te Brouwer en aan den secretaris, den heer Verleun, voor het zeer vele, dat door licm is verricht. Een woord van dank bracht spr. ook aan dc burgemeesters der verschillende gemeenten, die de organiscering hebben gesteund. Spr. trok vervolgens een vergelijking tusschen het monument op het Plein 1813 te Den Haag en dat ter herdenking van de gevallenen in de mobilisatie aan dc Strand boulevard tc Scheveningen. Spr. besloot met hulde to brengen aan generaal Snijders, die liet leger zou hebben aangevoerd onder de moeilijkste omstan digheden ais 't moest, maar wiens grootste vreugde is geweest, dat hij dat niet heeft behoeven te doen die, met ons allen, zich gelukkig heeft gevoeld, dat ons licvo Vaderland voor de rampen van den oorlog is bewaard gebleven en die, met- U hoopt, dat steeds, door ieder builen onze grens, eal worden geëerbiedigd onze nationale .wil tot behoud van een eervollen Vrede 1 Ook de rede van generaal v. Terwisga - werd luide toegejuicht. Onder do pauze voerden een viertal le gervliegtuigen capriolen boven het veld uit, de angstwekkende „feuille morte' en de „looping". Daarna begon de uitreiking der Mobili- saliekruizen aan bijna TOO oud-gemobili- seerden. Dc plechtigheid geschiedde door Z.E. generaal Snijders. Na afloop defileer den alle „geridderden" voor de autoritei ten. De feestelijkheid werd besloten met mo torwedstrijden, die veel belangstelling trokken. De uitslag daarvan luidt als volgt: le priis A. Mooy, 2e pr. C. Caorsjes, 3c pr. L. v. Vliet., 4e pr. C. Kalkman, 5e pr. A. van •Dam, Go pr. Nic. van den Ent Bra at, 7e pr. C. J. Ruttcn, 8e pr. Jac. v. Vliet, Oe pr. C. Bahlmann, 10e pr. J. v. Dijk, 11e pr. Th. Ketel, 12e pr. P. v. Vliet, 13e pr. L. Amers foort, 14e pr. C. Verweij, 15e pr. A. J. v. Engelen, 10e pr. N. W. Hoogenboom, 17e pr. A. v. Vliet, 18e pr. C. A. v. Hemossen. Geboren: z. van H. Elderveen en Lieflink. z. van M. Hc-rfst en van Rijn. d. van G. Roest en Burggraaf. d. v. J. G. H. M. van Leeuwen en van Gils. z. van F. den Brave en Lagerwev. cl. van T. W. van der Heide en J. Immink. z. van M. M. Mostert en Kwakernaak z. van J. Hogervorst cn Koster. Gehuwd: G. de Graaf jm. 25 j. en M. Rijswijk jcl 23.j. Overleden: J. G. Duijser jcl. 33 j. J. Koers jm. 0 mnd. G. Zaal jm 28 j. J. F. G Ranke echtg. van J. M. Ok- kerse 50 j. (overl. te Leiden) J. Th. Zandvliet jd. 84 j. A. Eldcrbroek wed. van J. van Elk 83 j. BOSKOOP. Personalia. De lieer J. Lunnemann is met ingang van 1 September benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. school te Leidschendam. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in do afge'oopcn week tamelijk goed, alhoewel do prijzen, vooral wat betreft afgesneden rozen laag waren. De oorzaak hiervan is wel het warme weer der laat ste dagen, en ook de vacanlietijd is voor do bloemenprijzen nooit gunstig. Ophelia 2035 cent, Go'den Ophelia 2130 ct., Marcel Rouyer 2540 ct., Hadley 4469 ct., Gl. Pernet 4060 ct., Columbia 29 42 cent.. Butterfly 2541 ct., Bouche 26 34 ct., Rosalandia 2028 cent, Polyan- tharozen 1435 cent. Diversen per bos: Dahlia's gr. b!. 1842 cent, id. kl. bl. 3 12 cent. Gladiolen 1028 cent, Anjers 1530 cent, Lilium Longiflorum 316 cent per kelk. Ongewone vangst. De visscher B. had dezer dagen een ongewone vangst. Toen hij n.l. een palingfuik boven water haalde, zal er een flink vischotter in. In den winter zou het een aardig buiten kansje zijn: we betwijfelen echter of er nu wel veel voor betaald zal worden. Geboren: Johanna Geertruida d. v. M. Ellcrbroek cm G J. Spaargaren. Dirkje d. van A. Pos en J. M. de Groot. Getrouwd: E. H. Grootendorst 26 j. en J. C. E. Oosthoek 24 j. M. Salter 18 j en J. Kont 18 j. W. de Booij 76 j. en P. de Vries 62 j. Overleden: Petroneela Alida van Pijn 5 maanden. ZEVENHOVEN. Aanrijding. Do arbeider H. Vonk kwam langs de Amstel in botsing met een wielrijdsler, die geen signaal gaf bij een bocht. V. kwam te va'len waarbij zijn wijsvinger uit het lid geraakte cn zijn pe zen gekneusd werden. Ook zijn rijwiel was verbogen door den val. V. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen en kan niet werken. UiT DE ALKEMADE. Geboren: Joanna Margercthe d. van C. Borst cn W. Barlels Johannes Leo- nardus z. van J. van Hameren en T. Turk Leonardus Hubert us z- van J. Spring in 't Veld en M. C. van Hacstrcgt Maria Anna d. van P. Th. Vink en J. v. cl. Park Theodora Ann d. van Th. G. Wessel- inano en M. J. Schakcnbos- OEGSTGEEST. i Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt hedenavond to balfacht in openbare vergadering bijeen. Dc agenda bevat o.m.: Voorstel inzake Legesverordening. Voorstel inzake wegver- breeding hoek TcrwcewegDc Kempe- naerstraat. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 7.39 uur. De agenda bevat o.m Advies Ge zondheidscommissie onbewoonbaar verkla ring woningen Bijennest. Bepaling koop prijzen bouwterrein Grondbedrijf. Verzoek onderwijzeres nuttige handwerken o. 1. s. betaling lesuren onder vacantic, d. i. 7 maal J 2.50 meer. Verzoek Hellegatspolder om jaarlijksche vergoeding van f 500 voor onderhoud kade gedurende 5 jaar. STQMPWIJK. Geboren: Johanna d. van E. v. d. Lubbe en J- v. Scbendel Wilhelmus Ni- colaas Maria d. van A. G. Blnok en G. M. G. de Groot Arnoldus Theodoras z. van P. L. v. Boheemen en G. v. Santen Cor nelia Johanne d. van G- J. v. Kan en G. J. A. do Koning Cecilia Johanna d. van J. Adcgeest en G. Rijsdijk Maria Ca- tharina d. van L. H. Krom en J. M. Over- meer Johanna Maria d. van J. van Leeuwen en B. G- v. d. Krogt. Gehuwd: E. P. Hooijmans en W. A. Heemskerk G. Rosbergen en A. R. Wijt zes G. van der Loos en G. A. Jurgcns. TER-AAR. Geboren: Wibclmina Alida d. v. M. v. d. Jagt cn M. J van Tol. Martinus Johannes z. v. J. Jansen en M. Huig- sloot. Overleden: G. van Riet 91 j. wed. van M. van Zeiji. A. Ambagtshecr 46 j. echtgenoot van B. van Vugt. VE'JR. Personalia. Voor het examen En- gelsch M. O. (acte A) is geslaagd mej- A. Scharwachler. Botsing. Op den Westvlictweg alhier had 'n botsing plaats tusslhen een vracht auto en een wielrijder. Het ongeluk liep nog bef rekkelijk goed af. De wielrijder, L. H. uit Delft, liep eenige schrammen op, doch zijn rijwiel werd vrijwel geheel ver nield. Aanvai irig. Een tweetal jongens, die met een roeibootje op den Vliet aan het roeien waren, werden aangevaren door een pleizierboot. Het bootje sloeg hierdoor om en beide jongens verdwenen in de diepte. Gelukkig echter bleken heiden goede zwem mers te zijn en konden zichzelf redden, zoodat zij er met een nat pak af kwamen. Geboren: Maria Anna d- v. L. P. van Veen en M. A. Aarts Catharina Johan na d. van H. J. v. d. Helm cn G. A. Vie- veen Adriana Maria Theresia d. van G- L. Hendriks en G. H. Meeuwissc Go h u w d: L. G. van Wijk en G. M. van Santen J. W. Koot en P. J. v. Veen. VOORHOUT. Verkeerstelling op de Leitische Vaart. De van gemeeniewege gehouden ver keerstelling op de Haarlemmervaart, van auto's, lij- en voertuigen en rijwielen, op het gedeelte gelegen tusschen den Rijks straatweg (Postbrug) en do gemeente Noordwijk, om aan te toonen* dat deze verkeersweg om haar belangrijkheid noo- dig verbetering behoeft, leverde het vol gende resultaat op: lste dag, 15 Juli: 236 personen-auto's, 272 vrachtauto's, totaal 508; 34 motorrij wielen, 1199 rijwielen en 151 rij- en voer tuigen. Het weer was slecht, evenals den vol genden dag, waardoor het verkeer der personen-auto's minder groot was. 2de dag, 16 Juli: 235 personenauto's, 247 vrachtauto's, totaal 482; 35 motorrij wielen, 1484 rijwielen en 93 rij- en voer tuigen. 3de dag, 31 Juli: 327 personenauto's, 9 vrachtauto's, totaal 336; 51 motorrijwie len, 2295 rijwielen, 40 rij- en voertuigen. Het weer was dien dag goed, maar de weg buitengewoon slecht, tengevolge waar van het verkeer zooveel mogelijk gemeden werd. Het totaal dezer drie dagen bedroeg 798 personenauto's, 528 vrachtauto's, totaal 1326; 120 motorrijwielen, 4978 rijwielen en 284 rij- en andere voertuigen. Deze getallen spreken en geven een vrij duidelijk overzicht van het drukke ver keer. De verkeerstellingen werden gehouden van des voorin. 6 tot des nam. 8 uur. Een kre gevonden. - Zaterdagmorgen kwam een persoon ter secretarie alhier aangifte doen van de vinding van een koe. Het dier werd eenige uren op het gemeen telijk weiland geweid, waarna de recht matige eigenaar liet ontrouwe dier kwam ophalen. Geboren: Johanna Maria, d. v. W. Brama en C. H. Koeleman. Johanna Catharina, d. v. A. v. d. Nieuwendijk en E. G. Beugelsdijk. Agatha Catharina, d. v. A. Jansze en H. G. W. van Klave ren. Hendrika Maria d. v. C. A. Kraak man en M. J. Hearings. Leonardus Kil- helmus, z. v. G. J. van der Post en C. v. Wieringen. Hendrikus z. v. J. P. Hoo- gervorst en M. Mens. Johanna TClasi- na Jacoba d. v. W. H. van Wouw en E. de Brabander. Ondertrouwd: Martinus Hendri kus van Dorp 23 j. van Sassenheim en Jacoba Joanna Heerings 23 j. alhier. Overleden: Cornell's van Leeuwen 2 mnd., z. v. G. van Leeuwen en Q. Rotte veel. Adrïanus Uithoven 56 jwedn. van Hendrika de Rijk. Johanna Maria Brama 16 dagen, d. v. W. Brama en G. H. Koeleman. Cornelis Jacobus van Dam 7 mnd., z. v. F. van Dam en G. de Groot. Gevestigd: W. W. Lors en gezin van Sassenheim. J. J. Ilcoringt van Leiden. II. J. G. Farenbach van Am sterdam. H. B. M. Kok en gezin van Arnhem. W. J. van Diemon van Alke- made; F. Brümert van Duitschland. J. Knoppert en gezin van Noordwijker- hout. II. J. P. Wortman van Leiden. A M. J. van de Winkel van Nieuwer Am- stel. W- C. Franck van Noordwijk. mmWl PÜEöEDEELiO NIEUWS VOOR REIS EN STRAND Wel heelt de Zomer ons lang hare ge noegens onthouden, maar zooveel te rij ker biedt zij deze thans. Vooral het bezoek aan de badplaatsen toont overduidelijk dat „men" 't zonneteeken begrepen heeft en schier iedereen benut de gelegenheid tot reis- of strandgenoegens. Onontbeerlijk hierbij is een goed ver zorgde reisgarderobe en het vóórgeüoegen der vacanlie wordt vaak reeds bedorven door de zorg voor dit of dat; nu eens kan men het cewenschte in 't geheel niet vin den, dan weer is het veel te kostbaar. Neon het arranger ren vaa Uw garderobe en reis- of strandbenoodigdheden is eerst dan een genoegen, wanneer U kunt uit zoeken uit rijk en overvloed, kunt kiezen uit in alle opzichten goed samengestelde collecties, die U alles doen zien wat nieuw is en waarin als kwaliteit en elegance ook aan billijke prijzen aandacht gewijd is. Wilt U zoo aangenaam en gemakkelijk U voorzien, dan hebben wij slechts één raad: EI! KOOPT SIJ WAflLS SI» Vertrokken: A. Th. Verkerk naar Lisse. P. van Schaik en gezin naar Noordwijlcerhout. P .M. van Berkel naar Wassenaar. P. J. Schravemade naar Rijswijk. A. J. P. Wio'lenhoff naar Rijswijk. B. J. de Groot naar Leiden. Th. M. J. Burgmcijer naar Leiden. C. P. van Diest naar Lisse. C. J. Baak naar Lisse. J. A. M. Hofslag naar Roo- zendaal. K. J. Knoppert en echtgenoote naar Sassenheim. M. N. van der Zij den naar Scheveningen. J. Q. Borst naar Slcijkhuyzen. M. W.. de Bruin naar Veghel. Wed. P. Hoogduin geb. van Saksen naar Hillegom. J. G. Schif- fers naar Beverwijk. P. M. Groot naar Grootebroek. F. A. M. Spoorman naar Velzen. R. J. E. Droog naar Naaldwijk. A. W. van der Poll naar Hillegom. J J. Vijlder naar Hontcnisso. W. A. M van der Vilde naar 's-Gravenhage. R A. Mooiman naar Eibergen. W. N. Bakker naar Haarlemmermeer. P M. van der Holst naar Wassenaar. H. Th. Houweling naar Amsterdam. H. N. Schouten naar Alkemade. Th. J. van der Meel naar Leiden. E. Thomassen naar Heijthuyzen. G. M., F. W., L. C. en A. M. Laarschot naar Heijthuyzen. J. M. den Dubbelden naar Rijnzatcr- woude. WCUBRUGGE. Geboren: Thoodorus Johannes v. van J. J. van Wieringen en C. Disseldorp Johan Willem z. van D. van 't Wout en E. H. G- Schuurman. Overleden: Alida v. d. Salm echtg. van J. Kaptijn 81 j. glOtUfSIEUWS FASTGGR A. J. M. HAFKENSCKEID. f Uitvaart en begrafenis. Men seint ons uit Beverwijk: Hedenmorgen werd te Beverwijk ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den zeereerwaarden heer A. J. M. Haf- kenscheid, rustend pastoor, van de paro chie van den H. Petrus te Leiden, Don derdag j.l. op 66-jarigen leeftijd overleden in het H. Jozeph-rustoord te Beverwijk. Nadat het stoffelijk overschot was over gebracht naar de kerk van H. Agatha om aldaar le worden opgebaard, werden Zondagavond om 7 uur de metten ge zongen, waarbij agens was de hoogeerw. heer Mgr. P. Stroomer, deken van Am sterdam, diaken de zeereerw. heer J. B. J. M. Höppener, regent van de Bisschop pelijke Kweekschool to Beverwijk, sub diaken de zeereerw. heer Th. M. P. Bek kers, rector van huize „Bijdorp5' te Voor scholen. Can tores waren de weleerw. hoe ren J. P. Doeswijk en B. van Houten, respect, kapelaan te Beverwijk en Uil geest. Voorts waren aanwezig de weleerw. heeren J. M. v. d. Tuyn en Th. W. Pichot, Secretarissen van het bisdom, de zeer eerw. heeren L. Th. J. Pgulussen en J. van Buchem* resp. pastoor te Heemskerk en Rijswijk. Hedenmorgen te half tien werden de lauden gezongen, waarbij agens was, dc zeereerw. heer J. C. Serbrock, rustend pastoor van de parochie van O. L. Vr. Rozenkrans te Amsterdam, diaken dc zeereerw. beer Th. M. Beukers, pastoor der St. Petrusparochie te Leiden en sub diaken, de weleerw. heer P. Braak, ka pelaan van St. Agatha te Beverwijk, ter wijl als cantores dezelfde weleerw. heeren als bij metten fungeerden. Hierna ving de plechtige H. Mis van Requiem aan, gecelebreerd door den zeer- 'eerw. heer J. M. Lucassen, deken van Beverwijk met dezelfde assistentie als bij de Lauden. Zeer veel geestelijken uit den omtrek woonden de plechtigheid bij. Na de H. Mis hield Deken Lucassen de lijkrede. Als tekst had de gewijde redenaar ge kozen de woorden uit het Evangelie van St. Marcus IV 31: Wie Mij belijdt voor de monschen, zal Ik belijden voor Mijnen Vader, Die in den hemel is." Dit waren, aldus de gewijde redenaar do laatste woorden, wtlke door hem, dien wij in het leven noemden Pastoor Haf- kenscheid, gesproken zijn. Toen Pastoor Hafkc-nscheid n.l. voor de laatste maal het H. Misoffer opdroeg was hij juist geko men aan de woorden van het Evangelie: Wie Mij belijdt voor de menschen, zal Ik belijden voor Mijnen Vader, Die in den hemel is, toen hij door een beroerte go- troffen aan het altaar neerzeeg. Deken Lucassen schetste den ontslapene 'voorts als een goed en ijverig priester, wiens ver scheiden in het hart van velen een leegte heeft achtergelaten. Het is vooral een offer voor hen, voor wie hij tot het einde toe geweest is een zorgzame Vader. Hij was een priester, die het woord van Christus ten volle in toepassing bracht: Gaat en onderwijst. Iedereen getuigt van hem als van een serieus en ijvc-rig herder, als van een be schermer van weduwen cn wcezen. De eerw. spr. wekte allen op tot een gebed voor den ontslapene, omdat van hem, die hooger verheven werd, grooter verantwoording zal worden gevraagd. Na de absoute werd het stoffelijk over schot naar het kerkhof van St. Agatha overgebracht, waar de beaardingsplechtig- heden werden verricht door den zeereerw. heer Deken J. M. Lucassen. Benoemingen. Z. D. Hoogw. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft den Zeereerw. heer G. A. J van der Lceden eervol ontslag verleend als kapelaan te Groesbeck (H.H. Cosmas en Damianus) en heeft benoemd tot kape laan aldaar den Weleerw. heer J. C. Si mons; tot kapelaan te Goirle den eerw. beer H. A. G. Bos, priester van het semi narie; tot kapelaan te Tilburg ('t Heikc) den weleerw. heer J. M. M. van Keme- nade; tot kapelaan te Kaatsheuvel don eerw. heer H. J. M. I. Goyarts, priester van het Seminarie; tot kapelaan te Tilburg ('t Goirke) den weleerw. heer J. H. A. Zijlmans; tot kapelaan te Cuyk a. d. M. den weleerw. heer Th. J. M. de Visser; tot kapelaan te Schaijk den eerw. heer P. J. W. M. Strijbos, priester van het Seminarie tct kapelaan te Schijndel den weleerw. beer A. Driessen; tot kapelaan te Oss (H. Hart) den eerw. heer H. H. M. van Iersel; tot kapelaan te Oirschot den eerw. heer W. P. A. M. van Miert; tot kapelaan te Waspik den eerw. heer A. J. P. Damen; tot kapelaan te Nuenen den eerw. heer II. E. van Abeelen; tot assistent te Rietho ven den eerw. heer .T. A. M. van Heer- tum; tot assistent te Tilburg (Hasselt) den eerw. heer R. Loverbosch en tot assistent to Leon op Zand den eerw. heer A. H. J. Knegtel, de zeven laatsten zijn priesters van het seminarie. De eerw. heer H. M. A. van Heivoort, priester van het Seminarie, zal aan de Technische Hoogeschool te Delft gaan stu- deeren voor bouwkundig ingenieur. Kapittel Paters Carmelielen. Het kapittel der eerw. paters Carmelie len zal op 29 Augustus te Zenderen wor den gehouden onder voorzitterschap van den hoogeerw. pater Elias Magennis, Ge neraal der Orde. DE BOUW VAN HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Dc kosten ruim 14.000.000. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer van den Heuvel betref fende den afbouw van het nieuwe Acade misch Ziekenhuis alhier: Is do minister bereid, ten aanzien van het nieuwe ziekenhuis te Leiden mede te doelen: lo. met welk doel, blijkbaar vrij belang rijke, verbouwingen in dit ziekenhuis plaats hebben; 2o. van welken omvang deze verbouwin gen zijn; 3o. hoe deze gefinancierd worden; 4o. wanneer dit gebouw voltooid zal zijn, 5o. wanneer do gcheele ingebruikne ming kan worden verwacht; 6o- wat de totaalkosten tot op dit oogen- blik zijn en welke nog verwacht worden? heeft de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen geantwoord: in overleg met den minister van finan ciën, onder wiens departement de Rijks gebouwendienst ressorteert, kan de onder- geteekende omtrent de gestelde vragen het volgende mededeelen: 1. Dg vrij belangrijke verbouwingen, wel ke in het Nieuw Academisch Ziekenhuis te Leiden plaats hebben, zijn het gevolg van de normale uitvoering van het afbouwplan 1923. 2. De omvang der verbouwingen is af zonderlijk moeilijk aan te geven; de ver bouwingen toch vormen een onafscheide lijk deel van den ganschen afbouw. 3. De financiering geschiedt uit de gel den, welke telkenjare voor den afbouw wor den toegestaan bij de Bouwfondsbegroo- ting. Nu deze bij de wet van 21 April 1927 (St.bl. no. 88) is opgeheven, zullen de gelden voortaan worden aangevraagd op hoofdstuk Va. Voor het dienstjaar 1927 geschiedt zulks bij suppletoire aanvraag. 4. Verwezen moge worden naar de be antwoording van vraag 5- 5. Omtrent den afbouw en de ingebruik neming moge worden verwezen naar blz. 11 en 12 van do memorio van antwoord nopens hoofdstuk Va der ontwerp-staats- begrooling voor 1926. De kliniek der kin derziekten werd reeds in gebruik geno men; de andere gebouwen der eerste étap pe konden niet meer vóór het einde van den cursus 19261927 gereed zijn en zullen behoudens onvoorziene omstandigheden, in de a.s. Kerstvacantie in gebruik komen Do verdere ingebruikneming kan worden verwacht in de jaren 1928 en 1929, behou dens, als in de eerder genoemde memorie van antwoord bouwfondsbegrooting 1923, aangegeven, de kliniek voor psychiatrie, enz., welke eerst later zal volgen (1930 1931), daar op verzoek van den tegenwoor digen hoogleeraar met den afbouw wordt gewacht, totdat diens opvolger is aange wezen. 6. De totaalkosten van den bouw bedroe gen (als in de hierboven genoemde stukken medegedeeld) per 1 Januari 1924 in totaal 9.180.000, terreinkosten inbegrepen. Na dien werd het afbouwplan 1923 gevolgd, waarvan (evenzeer blijkendo uit bovenge noemde stukken), de totaalkosten geraamd werden op 5 090.000, In de jaren 1924, 1925 en 1926 werd hiervan verwerkt 1.750.000. Op dit oogenblik is het bedrag ad 850.000 thans wegens opheffing van de bouwfondsbegrooting suppletoir voor 1927 aangevraagd, vrijwel verwerkt of in contracten vastgelegd. Vertrouwd wordt, dat do afbouwkosten het genoemd bedrag ad 5.90.000, niet zullen overschrijden, zoodat mag worden aangenomen, dat de geheele bouw zal kos ten 9.180.000 (uitgaven tot 1924) plus 5.090.000. of in totaal 14.270-000. SEMEEMTELUKE AmmDlGimEH Gemesnierekening. Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter algemeene kennis, dat rekening en verantwoording van de onl. vangsten en uitgaven dezer gemeente ovq het jaar 1926, met al de daarbij behoo rende bescheiden, aan den Gemeenterad is overgelegd, tegelijk voor een ieder ge durende veertien dagen Ier Secretarie do zer gemeente ter lezing is neergelegd, in afschrift, tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zal worden gestold A. VAN DE SANDE BAKHUYZEü Burgemeestei VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Augustus 1927.' ËlatltoöËÈek© tóa LEIDEN. Zendag. Afhalen kaarten Volkszangmid dag a 10 cents, Bondsgebouvi 121 uur. Woensdag. Volkszangmiddag voor kïndi ren der Bondsleden, boven 10 jaac Bondsgebouw. 35 uur. Donderdag. Triduum R.-K. Vrouwenbond St.-Josephskcrlc, 7.30 uur. Vrijdag. Triduum R.-K. Vrouwenbond, S f Josephskerk, 7.30 uur. Zondag. Triduum R.-K. Vrouwenbond, S: Josephskerk, 8 uur. LEIDEN. De avond-„ nacht- en Zondagdienst de1! apotheken wordt van Maandag Aug. tot en met Zondag 14 Au waargenomen door de apotheek van d( heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel foon 552. Vclksbondsnieuws. De Volkszangmiddag. Door een oorzaak buiten de wil van i commissie die deze Volkszangmiddi voor de kinderen van Bondsleden orgirt niseerde, kan deze op Woensdag a.s. ni h doorgaan cn wordt zij tot een nader te b palen dag uitgesteld. Wanneer deze wel zal plaats bebb b zal tijdig in „De Leidscbe Courant" wc t den bekend gemaakt. Gouden jubileum. Zaterdag was het vijftig jaar gelede dat de heer I. van Rijn als borstelmak in dienst kwam bij do fa. G. Mizee aan Haarlemmerstraat. De lieer v. Rijn het achtereenvolgens gewerkt onder leidii van der grootvader en den vader vail d heer G. Mizee, den tegenwoordigen firma en heeft alzoo drie geslachten in dc fin meegemaakt. Steeds heeft hij zich ondi scheiden door ijver en trouwe plichtsh (1 trachting en do huldiging was 's morge dan ook spontaan en hartelijk. Om 10 uur werd de jubilaris met zj f( echtgenoote per auto van zijn huis goliaa door zijn oudsten collega, die onlangs jaar bij de fa. Mizee in dienst is gewen De jubilaris werd daarna op het kanto van de firma ontvangen en toegesprok J door zijn patroon, den heer G- Mizee, i L in zijn speech mededeeling deed van e (j missive van het departement van Binne landsche Zaken, waarbij den jubilaris we toegekend de buisorde van Oranje-Nass in brons. Tevens werd de jubilaris mooi do bloemen gezet. Nadat de jubilaris in enkele woord zijn dank gebracht had aan zijn patrol q keerdo hij huiswaarts om den dag verdf in familiekring door te brengen. Ook overige personeel had een dag vrijaf kregen. 4 Leidscha PrGcessie naar Kevelaar. De Leidsche Processie naar Kevela 1, vertrekt morgenochtend met ongeveer 31 i pelgrims, o.w. verscheidene priesters. Een Winkelweek in het Najaar. In den loop der maand Maart werd 1 Winkelweek-commissie geïnstalleerd, de plannen voor een Voorjaars-winkelwi zou uitwerken. Wijl do tijd toen ecbl f reeds te ver gevorderd was om voor I schen klaar te komen werd besloten tol houden van een Winkelweek in het Najt Deze is thans vastgesteld op het ei van September. Tegen Donderdagavond is in do Grafl 1 beurs een vergadering van winkeliers 11 f geschreven, waar de plannen der Goma sie zullen worden voorgelegd. Een opwekking om deze vergadering bezoeken lijkt ons overbodig, ook al is mooi weer. Immers, wanneer er weer Winkelweek gehouden wordt, moet zij g voorbereid zijn met medewerking van 1 winkeliers. Daarvoor is noodig samenwt king en deze kan alleen verkregen wordj indien men de vergadering van a.s. Dt derdag bezoekt- Dan kan men kennis 1 men van de plannen en e.v. bezwaren] dienen. Later is daarvoor geen lijd n# Men zio voorts de advertentie nummer Voor het examen Engelsch M. O. (al A) is te Utrecht geslaagd mcj. I. Ni| huis alhier. Aan do Tuinbouwschool Huis tc I.an te Rijswijk (Z.-H.) werd bet gcluigschf uitgereikt aan mej- H. Kern alhier, na loop van den 2-jarigen cursus. 35 Zaterdagmiddag is op den Marodijk W voor een disselwagen gespannen paard S. B. op h l geslagen. Het dier holde vol door de gemeente Ocgstgecst. Daar bots de wagen tegen een mast van de ele scho geleiding en vervolgens tegen hek. Het paard bekwam verschillende vondingen. Door de politie is aangehouden de vo wagenbewoner J. L. B., die gesignalcc stond voor f 30 boete subs. 30 dagen he tenia. Dc man, die niet wilde betalen naar den Haag overgebracht.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2