INGEZONDEN MEDEDEELING HAROL De heer Molhuyzen gelooft, dat de heer Haverkort de zaak verkeerd inziet. Er w&s een servituut gevestigd bij een titel n.l. op de twee door de gemeente aangekochte huisjes. Een tweedeservituut, dat aan vechtbaar is, maar bij den heer Kamer- lingh Onnes (die ook zijn rechtskundige adviseurs heeft) als vast staat, rust op het landhuis. Dit servituut moeten wij erkennen of... proecdeeren. Door het thans voorgelegde contract ie de juiste middenweg gekozen. In deze overeenkomst begint do heer Ka- merlingh Onnes met zijn rechten prijs te geven en krijgt daarvoor in de plaats een recht van gemeentewege, dat niet zoo omvangrijk is, maar dat bij een behoor lijke titel is gevestigd. Op deze wijze voor komt de gemeente een procedure en krijgt de haven de bestemming, welke eraan ge geven moet worden. Het voorstel werd na nog eenige bespre kingen goedgekeurd met alleen de stem .van den heer Haverkort tegen. Daarna kwam het punt Straatverlich ting ter sprake. Hoezeer het B. en W. epijt meenen zij toch, dat het noodzakelijk is, dat de verlichting geheel-en-al in han den der gemeente komt. Zij stellen daarom voor den lampenist Kortekaas te ontslaan en do in de vorige vergadering besproken regeling te treffen met do drie gemeente arbeiders. De heer Haverkort kwam daarop :net een verzoek het voorstel te splitsen in twee deelen n.l. het ontslag aan den lampenist en het nemen door de gemeente in eigen beheer. Na stemming werd aan dat ver- fcoek geen gevolg gegeven. De heer Haverkort vroeg daarna, of B. en W. na de vorige vergadering nog oen nader onderzoek hadden ingesteld. De .voorz. gaf eenige voorbeelden, dat de ver lichting nog steeds niet in orde is. De heer Haverkort zeide op hetzelfde standpunt te blijven staan als vorige keer. Op deze gronden kan hij zijn steun niet aan het ontslag geven. Spr. meende, dat of slecht materiaal (kousjes enz.) of te wei nig arbeidstijd de oorzaak van het slecht functioneeren der verlichting was. Ook kan spr. zich niet vereenigen met 'de regeling om de f360.over de drie ge meentearbeiders dusdanig te verdeelen, dat de een (Moerkerk) de helft krijgt en de •twee anderen ieder f 90.Juist deze twee laatsten moeten hun deel van het verlicli- tingswerk n.1. het blusschen in hun eigen tijd en wel 's avonds laat doen, terwijl 'Moerkerk zijn werk geheel in gemeentetijd af kan. De voorz. antwoordde, dat de heer Moerkerk de verantwoordelijke man is, die ook 's avonds zijn werk zal hebben, wan neer de lantaarns niet behoorlijk dienst doen. Bovendien heeft hij het geheele jaar werk met de kloklantaarns, waartegenover de andere twee slechts 7 maanden van het {jaar. Nog eenige andere verdeelingen van de f 360.werden voorgesteld, maar na lang durige bespreking werd ten slotte het voorstel van B. en W. (Kortekaas te ont slaan met 1 Oct., maar van stond af aan het werk over te geven aan de drie ge meente-arbeiders) aangenomen met alleen do heer Haverkort tegen. Daarna kwamen B. en W. met het voor stel om aan den administrateur van het Waterleidingbedrijf, den heer Graszlich, een verhooging van honorarium toe te staan wegens overdrukke werkzaamheden van f 150 (totaal thans f 900). Z. h. st. goedgekeurd. Tijdens de ongesteldheid van den ge meente-secretaris werd door do ambtena ren ter secretarie veel overwerk verricht, waarom B. en W. voorstelden aan den .waarnemend secretaris, den heer Luyten, een gratficatio toe te kennen van f200. en aan den heer Hoogenboom van f 60. (op verzoek van een ,dor leden gebracht op f 60.Het voorstel werd z. h. st. goed gekeurd. Voor den aankoop der twee huisjes aan de Haven werden B. en W. gemachtigd een geldleening aan te gaan, groot f 12.000. Van den heer J. Uittenboogaard was een verzoek ingekomen om afwijking van de bouwverordening betreffende het openhou den van ruimte tusschen de huizen. Adres- Bant wenscht een nieuwe slachtplaats te bouwen. Het verzoek werd ingewilligd. In het jaarverslag der Keuringsdienst van vee en vleesch kwam ter sprake of een slachtplaats in deze gemeente noodzakelijk is. B. en W. meenen van niet. De in nood geslachte dieren zullen naar de slacht plaatsen to Leiden of te Oud-Ade worden .vervoerd. De mogelijkheid zal worden on derzocht het voorwaardelijk goedgekeurde vleesch weer in de gemeente terug te bren gen ten verkoop. Van den heer de Groot te Beverwijk was een schrijven binnengekomen aangaande het huisje van mej. de wed. de Groot aan de Dorpstraat, dat wegens bouwvalligheid hersteld moet worden. De eigenaresse is echter bereid de gevel achteruit te zetten ,voor straatverbreeding, mits het gemeente bestuur de kosten daarvan betaalt. De voorz. licht toe, dat het herstellen f 175.— en het terugzetten en nieuw-opbouwen van de gevel f 530 kost. B. en W. stellen voor het verschil, f 355.voor rekening der gemeente te nemen. Het is wel een duro grond-aanwinst, maar de gelegenheid is nu gunstig. De raad verleende machtiging tot onderhandelen. Ten slotte bracht de voorz. een woord van dank aan den heer Molhuyzen voor het belangrijk aandeel, dat hij in het be stuur der gemeente heeft gehad. Hij be treurde het ten zeerste, dat de heer Mol huyzen geen lid van den Raad meer zijn jeou. Bij de rondvraag dringt de heer Mol huyzen erop aan, dat de gemeente War mond er bij do met haar aan de waterlei ding aangesloten gemeentebesturen zullen J&andringen op invoering van do verplichte «aansluiting of anders civielrechtelijk deze gemeenten aan te spreken. Het is de eenige jwijze om het water goedkooper te krijgen, fipr. gaf eenige cijfers over de afgeloopen jpaand, waaruit bleek, dat Lieso in Juli ft580 M3. verbruikte maar Hillegom, dat 1/3 grooter is slechts 6135 M3. (Warmond 2290 M3. en Sassenheim 3630 M3.). Ook wees spr. op de verbazende hoeveel heid ratten, die voorkomen in de vuilnis poel en die dezen winter een gevaar zou den kunnen vormen voor de bollenvelden. Voorts is spr. opgevallen, dat ondanks de bouwverordening weer twee nieuwe wo ningen bij „Padox" zijn opgericht. De voorzitter zeide overweging van do eerste punten toe. Wat de houten woningen be treft, voor één ervan was door B. en W. afwijking van de bouwverordening ver leend; de bouw van een tweede was het gemeentebestuur echter onbekend. De heer Haverkort wees erop, dat, hoe wel de Raadhuispomp voorzien is van een bordje „Niet geschikt voor drinkwater", iedere morgen door „Padox" daar drink water wordt gehaald. Do voorz. zegde toe een schrijven aan de directie te zullen stu ren. Hierna sloot de voorz. de vergadering te ruim half tien. Op hol. Gistermiddag sloegen op den Rijksstraatweg tweo paarden, bespannen voor een hooiwagen, op hol- Vermoedelijk geschrokken door do stoomtram. Zij ren den in vliegend galop do Warmonderdam op en reden tegen een boom op. waardoor het lemoen van den wagen brak. Do paar den holden verder, tot ze eindelijk bij boer derij „Boschhoeve" werden gegrepen. De bstuurder was er bijtijds afgesprongen en het was gelukkig niet druk op den weg, zoodat de schade alleen tot het materieele beperkt bleef. LANGERAAR. Hondsdolheid. Bij den timmerman A. v. R. heeft zich een geval van honds dolheid voorgedaan, het dier werd door den eigenaar afgemaakt. LISSE. Personalia. Voor het eexamen En- gelscb L. O. is geslaagd de heer J. de Bruyn. N00RDWIJK. Koninginnefecsi. Naar wij vernemen is het bestuur der Oranjevereeniging voor nemens omtrent 31 Augustus aanstaande gedurende 2 dagen festiviteiten te organi- seeren in verband met den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. O.m. zal plaats hebben een tractatic van de school kinderen, terwijl meerdere tenten voor ver maak van groot en klein aanwezig zullen zijn. De nieuwe motorbrandspuit. Gisteren middag had een demonstratie plaats met de door de gemeente van de firma Bik kers te Rotterdam aangekochte motor- brandspuit. De demonstratie had een schitterend verloop. Het hoogste punt van den toren der Ned-Herv. kerk werd bijna bereikt, terwijl de waterstraal zeer ge makkelijk over het schip der kerk heen kwam. Bouwvergunningen. Door B. en W. is een bouwvergunning verleend aan do N.V. Noordwijks bouwbedrijf voor het bouwen van een landhuisje aan den Duinweg, en aan H. Buyze voor het bouwen van een woonhuis aan de Limburg Stirumstraat. STOMPWIJK. De feesten van „Nooit Gedacht" uitnemend geslaagd. We kunnen ons niet herinneren, dat er in do laatste jaren zoo gejubeld werd over de medewerking die het weer dit jaar bij de feesten van „Nooit Gedacht" verleen de. Hier was inderdaad het „Nooit Ge dacht'' van toepassing, want v/ie had na zulk een slechte lente en zulk een slechten voorzomer kunnen denken, dat we nu twee dagen onafgebroken mooi weer zou den hebben gehad? Zoo is het toch inderdaad geweest en het ijverige bestuur der vereeniging, die steeds het eenige feest in deze gemeente organiseert, mag inderdaad wel aan spraak maken op den dank van alle feest vierende ingezetenen en van velen nog daarbuiten. 't Gaat er altijd gemoedelijk en vroolijk toe op deze feestdagen,, 't zijn een paar dagen van echte gezonde ontspanning, waarop de dorpelingen zeker recht heb ben. Na de ongetwijfeld interessante hard draverijen van den eersten dag, die voor de feestvierenden echter meer een kijk spel zijn, krijgen allen, ten minste de jon geren, op den tweeden dag gelegenheid zelf voor de feestviering te zorgen in den vorm van diverse spelen, die dit jaar ruimschoots op het programma stonden, met als voornaamste ringsteken per fiets voor dames en heeren en ringsteken per tilbury en auto. Het eerste gedeelte van het programma werd des morgens afge werkt, het tweede 's middags. Hoewel voor het ringsteken een goed aantal deel nemers (sters) zich had opgegeven, had hun aantal beslist toch veel grooter kun nen zijn, vooral ook in verband met het feit, dat het bestuur geen kosten ontzien heeft om fraaie prijzen aan te schaffen. Zoo had de deelname van do heeren voor het ringsteken per fiets zeker groo ter moeten zijn. Hun aantal toch was maar juist iets meer dan de helft der dames. In tusschen blijven dergelijke spelen steeds moeilijk ter beoordeeling, wijl niet ieder met dezelfde snelheid rijdt. Ook het onderscheid tusschen ringsteken per til bury en auto was nogal merkwaardig. De resultaten wezen uit, dat men per auto veel gemakkelijker kan ringsteken dan per tilbury. De oorzaak daarvan ligt voor namelijk wel in het feit, da( een auto vaster op den weg ligt., dan een paard met wagen. De cijfers zegden ons, hoe in 12 ritten slechts twee deelnemers per til bury zesmaal succes hadden, terwijl er bij het autorijden twee waren van tien, één van acht, drie van zeven en twee van zes ringen. Een aanmerkelijk verschil alzoo. Er besfond ook voor het ringsteken van de zijde van het publiek groote be langstelling, maar niet minder was zulks het geval voor de spelen der schoolkinde ren'. 't Was inderdaad vermakelijk te zien, hoe de meisjes en jongens blinde mannetje speelden, ballen droegen, hin dernis liepen, enz. Glanzend Hoofdhaar en een zindelijke hoofdhuid. U bevordert dit het beste met 11444 Reukloos Haarwater. Flacons 30 en 45 ot. Alom verkrijgb voor engros Firma F. v. DORP - LEIDEN Alles bijeen genomen werd bet een bui tengewoon geslaagde dag, waarvoor mede een woord van hulde toekomt aan onder wijzeres en onderwijzers voor de wijze waarop zij de taak van het bestuur der vereeniging weer vergemakkelijkt hebben. Merken we nog op, dat de „Juliana"- fanfare op beide dagen den inzet der feestelijkheden aankondigde door het spe len van enkele nummers en dat diverse vermakelijkheden er het hare toe bijdroe gen om den ingezetenen eenige gezellige dagen te bezorgen. Zoo kan bet bestuur met genoegen op de twee feestdagen, die door geen wanklank werden verstoord» terugzien. De uitslagen der diverse nummers lui den: Ringsteken per fiets dames, 29 deelneemsters: le pr. Bertha Belt, 2e pr. Marie Hilgersom, 3e pr. Da Luk, 4e pr. Anna v. d. Saim, 5e pr. Gor van Rijn. Idem heeren, 16 deeln.: le pr. Gor v. Vliet, 2e pr. J. Olsthoórn, 3e pr. Cor Olst- hoorn. Ringsteken per auto en til bury. Aantal, deelnemers per auto 19 paren, per tilbury 9 paren: le prijs A. v. Haaster en mej. Cor Borst; 2e pr. Gor v. d. Zijden en mej. v. d. Zijden; 3o pr. B. den Elzen en mej. M. Oosterlaan; 4o pr. G. v. Zon en mej. Th. Lelieveld; 5e pr. Joop Suyten en mej. To Vlasveld; 6e pr. Jo Winters en mej. D. v. d. Berg; 7e pr. F. v. Rijn en mej. M. Lelieveld; 8e pr. Joh. Granneman en mej. Joh. Lelieveld. Behalve de 7e prijs werden alle prijzen gewonnen door paren per auto. Kinderspelen. Meisjes le klas. Ballen dra- ge n op deksels: 1. Marietje Belt, 2.- An nie Oliehoek, 3. Jo Lexmond, 4. Lena de Groot, 5. Jansje v. Santen, 6. Pietje Wensveen. 2e klas. B a 11 en-w e d 1 o o p: 1. An nie v. d. Bosch (Vliet)., 2. Annie v. d. Bosch (Meerlaan)„ 3. Rika van Es, 4. Keetje v. d. Helm, 5. Marietje van Bo- hemen, 6. Jansje Kuipers. 3e klas. Blindemannetje: 1. An nie Kerkvliet, 2. Annie v. d. Bosch, 3. Gorrio Turkenburg, 4. Geertje Belt, 5. Mario Juffermans, 6. Cor. v. Bohemen. 4e klas. Blindemannetje met schaar: 1. Annie v. d. Helm, 2. Toos Boonekamp, 3. Mien CLjnman, 4. Annie Waayer, 5. Nellie Lelieveld. 5e klas. Flesschengang: 1. Lena v.d. Geest, 2. Goba Janson,, 3. Marie Janson, 4. Lena Koeleman, 5, Mien Oudshoorn. 6e klas. Slingertouw, 16 deel neemsters, gewonnen door: Jo Starren- burg, 2. Dina Smits, 3. Jansje Steyger, 4. Jaantje LéTïveld, 5. Sjaan Waayer, 6. Joh. Waayer. 7e klas. Naaischool: 1. Bets Bolleboom, 2. Betsie Luk, 3. Mietje Vogelaar, 4. Kee Vogelaar, 5. Mien v. Maren. Jongens le klas,, b a 11 e n d r a- gen op deksel: 1. Adr. v. Maren, 2. H. Verhagen, 3. Gor Borst, 4. A. Gran neman, 5. Joop de Groot. 2e klas. B a 11 e n w e d 1 o o p1. M. Turkenburg, 2. F. v. Zwicten, 3. J. Gas pers, 4. J. Salm, 5. P. leliveld. 3e klas. Blindemannetje: 1. A. Boon, 2. J. Hage, 3. J. v. d. Poel, 4. G. v. d. Bosch, 5. M. Waayer. 4e klas. Blindemannetje met schaar: 1. G. Hagen, 2. B. v. d. Voort, 3. J. Bolleboonij 4. P. Kempen, 5. L. v. Bohemen. 5e leerjaar. Flesschengang: 1. W. Hagen, 2. P. v. Bohemen, 3. A. Waa yer, 4. M. Stijnman, 5. B. Disseldorp. 6e leerjaar. Z a k 1 o o p e n: 1. J. Jans sen, 2. L. Luiten, 3. A. Juffermans, 4. G. Vogelaar, 5. N. v. Santen. 6e klas van vorig jaar. Loopen met hindernissen: 1. W. Pijl, 2. W. Verhage, 3. Tb. v. Bohemen, 4. Fr. v. Rijn. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen Nut tige Handwerken is geslaagd mej. M. van Santen. VOORHOUT. Begin van brand. Bij C. W., zuivelbe- reider alhier, ontstond Donderdagmorgen omstreeks half zeven brand in het dak van een schuur. Het onheil werd door een man in het veld bijtijds bemerkt, zoodat de reeds gealarmeerde brandweer geen dienst behoefde te bewijzen, wijl een zes tal mannen het blusschingswerk reeds ver richt hadden. De burgemeester der ge meente was terstond ter plaatse van den brand aanwezig. Het onheil was ontstaan door het doorbranden van een rookgelei- ding van een stoomketel. ZEGWAART. Geboren: Helena, d. van L. H. Bui tendijk en G. Reuneker. Maria Johanna, d. van L. Kneppers en M. J. C. van Wis sen. Ondertrouwd: M. Qualm 30 j. en S. den Ootter 25 j. O. Langeveld 27 j. en S. Langeveld 28 j. Overleden: Hendrikje Post 69 j., echtgenoote van O. Vermaat. LAND- EN TUINBOUW De varkensstapel. Op 1 Augustus 1927. Omtrent de sterkte van den varkenssta pel op 1 Augustus kan naar aanleiding van de ngekomen rapporten der Rijksvee- teeltconsulenten het volgende worden gemeld, waarbij als basis van vergelijking is genomen het overeenkomstige tijdstip van het jaar 1926. In het algemeen kan thans gezegd wor den, dat de varkenshouderij hier te lande zich bij de gewijzigde toestanden, veroor zaakt door bet invoerrecht van versch vleesch in Engeland, heeft aangepast. Engelsche biggen worden weinig of niet meer gemest en bet mesten tot zoutersge- wicht is er sterk door in omvang toegeno men. De prijzen van zouters en vette var kens beheerscben den toestand en doen de schommelingen in de fokkerij en mesterij ontstaan, mede in verband met do voeder- prijzen. Ten gevolge der inkrimping, welke het aantal gedekte zeugen vóór eenige maanden onderging, is de aanvoer van big gen aan de markten beperkt en kunnen zij tegen goede prijzen worden verkocht; de prijs, welke voor zesweeksche biggen wordt betaald, was einde April f79, eind Mei f 1012, eind Juni f 1015 en eind Juli weer f911. De fokkerij is hierdoor wel loonend cweest. Dc mesterij leverde minder goede resul taten op;, ^eite varkens golden in Mei en Juni f 0.65 per K.G. en stegen in den laat sten tijd tot f 0.67, terwijl de voederprij- zen in verhouding te hoog waren. De minder gunstige verhouding tusschen de prijzen va-n het voeder en die van de varkens heeft to gevolg, dat in verschillen de streken de varkens niet worden doorge roest tot zwaar gewicht, maar op zouters- gewicht worden van de hand gedaan; de zouters golden in 't laatst van April f0.57, eind Mei f 0.65, eind Juni f 0.62 en eind Juli f 0.61 per K.G, Het mesten hiervan kan zonder tegenslag wel loonend worden ge noemd, terwijl het mesten tot zwaar ge wicht in den regel slechts nauwelijks eenig voordeel levert. Het aantal gedekte zeugen is in de meeste provinciën van 5 tot 10 pet. nunder dan in Augustus 1926, in Noord-Brabant en 't Noorden van Limburg is een toena me van pl.m. 5 pet. waar te nemen; big gen zijn er, met uitzondering van de beide laatstgenoemde provinciën, eveneens merkbaar minder. Loopvarkens en zouters ondergngen in verschillende provinciën een uitbreiding in getal, terwijl het i antal op leggers en vette varkens verminderde. Do uitvoer van varkens en van varkens- vleesch was in het eerste halfjaar van 1927 zeer bevrediend. In de maanden Januari Juni werden 38928 varkens uitgevoerd te gen 2322 stuks in het eerste halfjaar van 1926. Va-n versch varkensvleesch bedroeg de uitvoer 27326 ton tegen 16711 ron in 1926. Van gezouten varkensvleesch en spek steeg de uitvoer van 9973 ton in de eerste 6 maanden van 1926 tot £5106 ton in de zelfde maanden van 1927. GORRESPONDENTIE K. t e S. Over bet fonds, cioor U 'be doeld, heeft de Pastoor der parochie de be schikking. Het fonds is bpstemd voor toe lage der studenten voor het H. Friesier- schap, zonder eenige beperking. U kunt zich om zulk een toelage tot den Pastoor wenden, die zal beoordeelen de behoefte en geen rekening zal houden met de plaats waar de student zijn opleiding ontvangt. ^ARICTRERIGHTEÜ LiSSE, 4 Augustus. Veiling Hc- baho. Er was voor de tulpenvei ling tamelijk veel, uoch voor de Hyacinten- veiling was er zeer veel belangstelling. Goe de kooplust, flinke prijzen. Dc volgende prijzen werden besleed per 100 III.: EvT Crimson Queen lt-op f 3.10, Witte Zwaan 1.501.80, Mon Tresor 6.40, Cram. Brillant 1.40, La Reine 1.60 2.002.40, Rose Luisante 3.804.30, Ce rise Grisdelin 4.20, Max Kinley 3.60 3 80, Scarlet Due 2.803.10, Gele Prins zift 12 3.70, 11 2 80, Rose Grisdelin zift 10 1.60, Gryselora zift 11—12 3.90, La Precieuze 3.504.20, Pr. Marianna 1.60, Fred. Moore f 3.40, King of the Yellow 5—, Arlus l.CKF-1.30—1.80, Prins van Oostenrijk 2.603.0, Barry Gonspicius 2.90, Prosperity 4.004-.50, Verm. Brillant 4.40, Due van ThoL f 2.7Ó, Due de Berlin 10-op 3.20, Duch do Par ma 3.10, Herm. Schlegel 2.10, Witte Luisante 2.10," La Reine Max 11-op 3.40 Mon Tresor 6.90, Grand Due 6.20, Rembrandt 3.50, La Matalas 5.205.70 Cullinan 4.304.404.60, Scarlet Beau ty 1.401.60, Brillant Star 4.30, Cou leur Cardinal 3.604.004.50, Rose la Reine 3.70, Goudv'nk 4-.60, Proser pine 4.004.505.10, Diana f 1.0 1.80, Pres. Lincoln 5.Flamingo 3.50 Hobbema 3.10, Golden King 4.30, Eleo- nora 2.30, Diana 2.DvT. Murillo Lift -12 2.10, —11 1.30, Pioenrood 2.30, Marguette 4.20, Boulc de Neigo 12-op 4.20. Imp. Ruhr, 3.50, Thourne- soll geel 2.30, Titiaan 6.10, Willem III 3.20, Ruhr. Mav 4.30, Lucretia f 3.20, Vuurbaak 4.504.705.Couronne u'Or 3.303.605.Theeroos 2.70, Salvador Rose 5.10, El Toreador 7.25, La Candeur 3.DwT Fame. Sanders zift 12-op 1.401.80, Bartigon 1.20 1.50, Dream 11-op f 1.60, 10-op 1.30, Zulu 11-op 1.80, 10-op 1.10, Willem Copland 1.30—1.60—2.50—3.50, Clara Butt 0.55—1.10—1.30, Nauticus 13—16 1.10, Pride of Haarlem 12-op 1.30, 11-op 0.85, Prof. Rauwenhoff 1.20 1.90, Ph. de Comminet 2.202.40. Wil lem Pilt 11—12 2.30—3.90, Sieraad van Flora 0.90, Baron de la Tonnaye 0.60, King Harold 1.50, Mad. Krelagc 1.10, Massachusetts 1.10, Anton Rozen 1.40, Frinces Elisabeth 1.401.60, Le Notre 1216 1.60, Rev. Ewbank 12-op 1.10, 11-op 0.80, Grelchen 1.30, The Sultan 1.30. WwT Nora Ware 0.651.10. E1T Gouden Kroon 1.Bouton d'or 2.10, Moonlight 11-op 2.10, Paris son White 3.50, Inglise Yellow 1.70, Oran ge King 1.40—1.80, Caledonia 1.90, Parisien Yellow 1.60, Gesn. Lutea 1.40 Tngl. Pink zift 10 1.— The Fawn 10—12 1.30. Enk. Nare. Poeticus dn 1.10, Poetar Orange Gup 3.20. Emperor dn 5.40-^ 5.60, Cervanthes dn 3.60—2.10—1 60 Glory of Leiden 4.90—3.10, Spring Glory 8.—,Bic Horsfieldi dn 3.60, Golden Spur 4.603.20, Victoria dn 4.60 3.70, Princeps 2.20—1.10, Sir Watkin J 5.10 5.30, Empress 4.90, Incompara- Me 1.80. Dubbel Narcis Von Sion dn. 4 ">0 4.00—2.30. Crocus Meijerbeer 9—10 2.10 Gele Crocus zift 8 220, Bar. v. Bruna zift 0.95 —6 0.65. Catalogus groot met Hyaciuten pl.m. 6500 manden. Hyacintenveiling. ER Gertrude 21—22 32—20, 21 31,—. 19—20 31.50, 18— 19 32.50. 17—18 3.50, 17—18, 29.— 16—17 26.—, Lady Derby 2425 21.50 23—24 31.50, 22—23 30.50 21—22 30.50, 20—21 30.50, 19—20 29.50 Mr. Stanley 18—19 23.50, 17—18 ƒ21.50 16—17 15.50. 15—16 14.00, 1415 15.Roi des Beiges 22232122 35.50, 20—21 35.50, 19—20 37.50, 1819, 33.50, Moreno 2021 36 5o' 19—20 36.50, 18-19 27.50, 17—18 16.—, 16-17 17.—, 15-16 14.—, EPL Vom Mansfield 19—20—18—19 J 27.50 16—17 25.—, 15-16 17,—, 1415 13.EG Yellow Hammer 1920 44.50, 18—19 42.50, 17—18 40 14—15 16.50, 13-14 12.56, 12-13 7.50, EW Mad. v. d. Hoop 16—18 18, EB Furst Bismarck 17—19 3150, EI' Lord Balfour 19-op 35.50, 18—19 30.50 17;18 28.50, 16—17 22.50, ER So phie Cambell 20-op 28.50 DR Kastanje bloem 20-op 19—20 28.50, 18—19 29 17—18—16—17 20.—, 15161415 1314 15.00, ER Gen. de Wet 1718i 16—17 18.—, 151614151314—» 12—13 11.00, Schotel 16—17—15—16— 14—15 15.50. 13—14 8.25. DG 17— 21.50, —16 21,—. —15 18.50, ER Orange Boven —14 45.—, 13— 34.50, DB Gen. Kohier 16—17 22.15—16 f 15.50. 1214 11.EB Queen of the Blue 18-op 38.50 17—18 31—, 16—17 23.50, 15—16 17.50, 14—15—12—14 13.—, EW Gen. Vetter 20-op 19—20 30.—, 18—19—17—18 24.50, 16—17— 15161214 13.00, City of Haarlem 18—op 47.50. 17—18 34.50, 16—17 27.50, 1516 18.50, ER Jacques 19-op f 30.50, 18—19 27.50, 17—18 23.50, J6—17 17.50. 15-16 1350, 14—15— 12—14 11.Marie 20-op 36.19-20' 34.50, 17—18 31.—, 16—17 21.—, 15—16 16, King of the Blue 21-op 34, 20—21 33.50—34,—, 19—20 34 1819 33,EB Grand Maitre 21-op 20—21 35.50, 19—20 33.50, 18—19 £2ER La Victoire 1718 22. 16—i 7 20.— 15—16 16.50, 12—14 5 r: ER Giganthea 1416 11.50, 12f 6.EW l'Innocence zift 20-op 2' b 19—20 27 18—19 25 50, 17—18 ..50, 16—17 16 15—16— .14—15 1150, 13—14—12—13 8.25, EB Dr. Lieber zift 20-op 1920 30 18—19 29.—, 17—18 21.50, 16—17—15 v-16 16 50, 14—15—13—14—12—13 8.75. EW Grarfde Blanche 20 27 50. -19 25.— LR Nimrod t 14 24,—, 15 23.50 ER Garr .VJdi 17 27.50, 16^ f 27 50, 15 22.— 14 17.50. 19 29.—EP Queeu i of the Violets 2-op 32 50, 19-op f 29,—, Nanne Queen 19-op 29.1811ïQ'Ai f 27.—, 1611—1711 20.—, 1511— 16/1 16.50, DB Garrich 18kl-op 24.50, 17MYj 25.50, 16'!1711 20,— 15 H1611 15.Dw Flevo 17-op 1617 f 18.50, 15—16 14.—, EG Marcho of 1 orsie 1617 17.EB Nador J9ll-op, 1814—19Ü 27 50, 1734—181-1 2.15, 16141714 18.EB Perle Brillant 15 —16 13.50, DB Ccdro 18—19 27 50, 1718 22.EB Regulus 16-op 19.50, 15-—16. 16.50, 14—15 14.—, 13—14' f 8.75, Purpre Beauty 16—17 14.50, 15— 16 13.1415 9.25, EB Pinnemail 17—18—16—17 16.50. 15—16 15.00, 14—15 10.— 13—14 8.25, Johan 16— 17 17.50, 15—16 15.50, 14—15 11.—. 13—14 8.25. Catalogus voor Hyacinten groot 511, Nummers of ruim 1000 manden. STOMPWIJK. 4 Aug. Veiling Eieren. Aanvoer 6516 eieren, kippeneieren 6.85 —7.65, krieleieren 2.65, eendeneieren 5.905.95 per 100 stuks. UITHOORN, 4 Aug. Kaas. Aanvoer 129 parftijon. Goudsche kaas r. m. f 4044, 2de srt. 3639, zwaardere f 45, zonder rijksmerk 3541. Handel Vlug. ZOETERWOUDE. 3 Aug Veiling „Zorg en Vlijt". Aangevoerd 2140 Kippeneieren 6.157.10, 130 Eendeneieren 5.15 5.75 per 100 suks; Hanen 6065 cent, Ko nijnen 1.35—1.45, Kippen 60 cent en Penden 75 cent per stuk. BOSKOOP 3 Aug. Veiling. Blo omen. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 2025 ct., Golden Ophelia 2030 et., Marcel Rou- ger 25 ct., Hadley 4065 ct., Cl. Pernet 35— 50 ct-, Columbia 3010 ct., Butterfly 2540 ct., Bouche 25 ct., Rosalandia 20—30 ct., Polyantharozen 1025 ct. Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 2040 ct., idem kl. bl. 1015 ct., Gladiolen 1015 ct., Anjers 15— 25 ct. TER AAR, 3 Aug. Tuindersver. „St. PhGcas". Prinsésseb. z dr. 3.80—1J 3.90, dub. slampr. 2.802.90, snijboo- lien I 3.503.60, idem II 2.70, idem] stek 1.201.30, augurken fijn I 7 70j 8.20. idem II 6.40, fijn basterd ƒ3.60 idem II 3.00, basterd 2.752.S0,j grof I 2.05—2.30. K. K. 1.70, stip! 0.55, per 25 K.G. 3 Aug. Veiling „TuindersbelanO'1. (Persoonlijke veiling). Snijboonen J 3.3013.80, prinsesseboonen 3.90—1 4.10, snijb. stek 1.401.70, augurken per 25 K.G. f 7.408.40, fijn basterd 3.90—4 20, basterd 2.70—2.90. grof 1.85—2.0Q, K. K. 1.35—1.45. knor- NIEUWKOOP, 2 Aug. Veiling, eieren Aangevoerd 7000 eieren. Kipeiercn 0.25 7.Eendeieren 55.30. Handel vuig

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8