3 proeven zijn cle borst, omdat hij do kruk van het wagen tje tegen het lichaam had gekregen, de duo-rijder werd door den val of door den echrik bewusteloos opgenomen, terwijl de motorrijder vrij ernstig gewond werd. Do politie stelde tevens een onderzoek in naar den toestand van het rijwiel, met het resultaat, dat het in beslag w£ni genomen op grond van het feit, dat de handrem niet in goeden staat verkeerde. De onbewaakte overwegen. Het veiligh eids toes tel Putma n-R i n g o 1 b e r g. Men meldt uit Kerkrado aan de ,,Msb.' Uit goede bron vernemen we, dat sinds enkele dagen octrooi is aangevraagd op het door den mijnwerker Putman gecon strueerd veiligheidstoestel voor onbewaak te overwegen en waarmede einde der vo rige week op den mijnspoorweg Hoens- bToek-Nuth goedges' genomen Een hardhandige huuropzegging. De Duitsche schoenmaker W. had en kele maanden geleden te Hengelo een schuur gehuurd en ingericht als werk plaats. Spoedig bleek de verhuurder L. echter niet bijzonder ingenomen met zijn huurder en ook de buren ondervonden veel overlas van W., de huur werd daarom opgezegd, zegt de „Zw. Grt.*\ doch W dacht er niet aan de schuur te ontruimen. De familie L. was niet voornemens het bij halve maatregelen te laten en zoo werd besloten als W. niet goedschiks de schuur wenschto te ontruimen, dan maar de ge- heele schuur af te breken. Tegen 7 uur 's avonds verzamelden zich enkele familie leden en onder toeloop van honderden nieuwsgierigen werden de voorbereidende maatregelen voor afbraak getroffen. Aangezien men W gevaarlijk acht, aar zelde men echter om te beginnen. Ten slotte werd de knoop doorgehakt. Een groo te juffer werd aangedragen eri hiermede uit den tuin van L. oen stormloop onder nomen op een zijwand van de schuur. De schoenmaker, die totx nu toe gedaan had of de geheele zaak hem niet aanging en rustig was blijven kloppen, kwam met een hamer, uit de zijdeur te voorschijn en keerde zich tegen de aanvallers. Hier ont ving hij echter zoo'n warme ontvangst, dat hij zich ijlings in zijn werkplaats terug trok. Opnieuw werd met den paal op het schuurtje gebeukt en de halve zijwand be zweek. Plotseling verscheen W. aan de voor deur. bloedend uit verschillende wonden in zijn gezicht en ging regelrecht naar het politiebureau, waar hij voorloopig werd verbonden. Inmiddels werd met het afbreken door gegaan en binnen een half uur was van de schuur zoo goed als niets over. Later op den avond heeft W. zijn inboe del onder politietoezicht opgehaald. Van een zenuwachtig wielrijdster. Een zenuwachtige juffrouw heeft Maan dagavond op den Delftweg te Rijswijk een niet alledaagsch en gecompliceerd ver keersongeval veroorzaakt, dat gelukkig nog zonder persoonlijke ongelukken is af- goloopen. De bewuste dame kwam op haar rijwiel uit Delft en was zoo benauwd voor en uit de richting Den Haag komende tram, dat zij zonder een verkeersteekén te geven den weg naar links overstak. Een achter haar Tijdende auto reed haar toen aan. Het rijwiel werd totaal vernield. De schrikachtige dame kwam er gelukkig zon der kleerscheuren af. Van den auto sprong door het krachtig remmen een achterband Bovendien werd hij aan de achterzijde aan gereden door een anderen auto, die niet tijdig had kunnen stoppen, waardoor de benzinetank van den eersten wagen werd ingedrukt en van den tweeden auto een dor assen brak. Door het ongeval ontstond cp den smallen Delftweg een belangrijke stagnatie in het verkeer. De politie moest geruimen tijd regelend optreden. Vechtpartij op een Letlandsch schip. Op een Letlandsch stoomschip, de Sou therner uit Riga, welk schip gelegen is aan de Handelskade te Amsterdam, achter de loods van de N. V. Gebroeders Scheuer, is het gisterenavond omstreeks zeven uur rauw toegegaan. De oorzaak was het ont slag van een kok, Letlandsch onderdaan. Deze persoon werd eenigen tijd ge leden. toen het schip de Amsterdamschc i haven binnenliep, ontslagen. Hedenavond' kwam een Letlandsch stoker weer aan boord echter in gezelschap van den be- wusten ex-scheepskok. Een tweede stoker, 'die nog aan boord was moest het ontgelden aangezien deze man er voor werd aange zien, dat hij het ontslag van den kok in do band had gewerkt. De stoker werd door zijn maat uit de machinekamer aangevallen en op zeer ernsti ge wijze mishandeld. Aan schoppen en slaan geen gebrek. Het slachtoffer bleek, ïoen de Geneeskundige Dienst aan boord kwam, verschillende inwendige kneuzingen er. bloedingen te hebben. Ook had hij een snede over het hoofd. De man is naar het Binnen-Gasthuis overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. De politie van het bureau Kattenburg ar resteerde den stoker en den kok. De eerste wegens zware lichamelijke mishandeling, 'de ander ter zake medeplichtigheid aan het geval. Beiden zijn, na door den waar nemend chef, inspecteur Krenning ge hoord te zijn, in verzekerdo bewaring ge steld. „Tel." Het drama te Amsterdam. De justitie te Amsterdam heeft geen aan leiding gevonden om den 16-jarigen zoon van den opperman van N. uit de Van Swindenstraat, die ten gevolge van een halssnede Maandagavond in het O. L. V.- gasthuis is overleden, in verzekerde bewa- 1 ring te houden. De jongen is op vrije voe ten gesteld. Hij was voorloopig op het poli tiebureau gehouden, ten einde voor het ge- I ven van inlichtingen steeds onmiddellijk bij do hand te zijn. Het schijnt, dat zelf moord in dit geval als het meest voor hand liggend is te beschouwen. De moord op den heer Van der Stijl. De vacantiekamer van do Haagsche Rechtbank heeft op vordering van den of ficier van Justitie, mr. Rijkens, rechtsin gang verleend tegen den in het Huis van Bewaring ingesloten 40-jarigen varensge zel S., verdacht van den in Juli 1924 ge- pleegden moord op den heer Van der Stijl te 's-Gravenhage. De strafzaak tegen S. wordt behandeld volgens het oude Wetboek van Strafvorde ring. Een ernstige vergissing. Do Maatschappij Do Sierkan in Den Haag verzond per aange teekenden brief een bedrag van ruim 5000 aan iemand te Amerongen. Op het postkantoor 's-Gravenhage kwam die brief in een pakje poststukken voor Amersfoort recht. Ook hier merkte men zeker niet dat het stuk verkeerd was en van R. aan den Hoogeweg, die precies denzelfden naam draagt als de geadresseerde te Ame rongen, kreeg een kennisgeving van aan komst. H haalde den brief af en men lette waarschijnlijk alleen op het num mer. De man deponeerde het bedrag bij de politie, zoodat deze ernstige vergissing voor afzender en geadresseerde geen ern stige gevolgen heeft. Inbraak. In het Beethuizer Bosch te Velp heeft de kunstschilder Geraedt zijn atelier. Gister morgen werd er ontdekt, dat er was inge broken. waarbij van een valschesn sleutel gebruik is gemaakt. Er is voor een waarde van 500 gestolen, waarbij o.a. een bont mantel en eenige costuums. Brand op het s.s. „Maasland". Op het Nederlandsche stoomschip „Maasland", dat in de haven te Keulen gemeerd lag, zijn tweehonderd zakken zwa vel in brand geraakt. Het vuur werd door de brandweer met behulp van brandhluscb- apparaten bestreden en spoedig gebluscht. Toch was de schade nog vrij aanzienlijk. Een verdwaalde koe op de spoorbaan. Do trein, welke om 8.49 uit Amsterdam naar hét Gooi vertrekt, had Maandag ochtend tusschen het Merweiekanaal en station te Weesp een oponthoud van circa zeven minuten, daar een der in een aangrenzend weiland grazende koeien zich op de spoorbaan bevond. De machi nist bemerkte het nieuwsgierige beest tij dig, zoodat een aanrijding voorkomen werd. Een der conducteurs en de machi nist dreven het dier de haan af, waarna het, door een sloot wadend. Met een slecht rapport naar.... Amerika, Te Utrecht is door een heer uit Alkmaar slapen aan boord van een palingschuit. Door den wind geraakte do schuit op drift Het vaartuig was reeds 500 meter van Nieuwpoort verwijderd, toen. Maertens door de koude wakker werd. Daar er zich aan boord geen riemen noch reddingstoe stellen bevonden, riep hij om hulp doch word niet gehoord. Zoo dreef hij intusschen verder de zee in en viel in de boot in bezwijming. Pas 'b morgens bemerkte een scliipper, die de schuit gezien had en ze wilde oppikken, dat er iemand aan boord was. Na verschil lende pogingen slaagde hij or in Maertens aan boord over te nemen en hem de beste zorgen toe te dienen. Weinige minuten later zonk de schuit, die lek was. Auto-ongelukken. Uit Innsbruck wordt gemeld: Op den Zirler Berg is Zondag j.l. een auto, waarin zes personen zaten, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting in volle vaart tegen een rotsblok aangereden. De auto sloeg over den kop met het gevolg, dat de inzittenden eruit geslingerd werden. Do echtgenoote van den eigenaar, die den wa gen bestuurde, werd op slag gedood. Yijf andere dames werden min of meer ernstig gewond. Op den weg Lobositz-Leitmeritz in Tsjecho-Slowakië is een automobiel, waar mee communisten vervoerd werden, die. aan den „rooden dag" deelnamen, in een sloot gestort. Een communist word gedood, terwijl er twee zwaar en acht licht gewond, werden. Door het eten van worst. Bij den rijksbanierendag in Oldenburg zijn tal van personen ziek geworden. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat men met paratyphus te doen heeft, welke veroorzaakt is door het eten van worst. Hevig onweer boven New York. Het treinverkeer stopgezet. Voor de derde maal in zes dagen is New York en het omliggende gebied Maan dagmiddag geteisterd door buitengewoon hevige regens en een geweldig onweer. Tal van straten liepen onder en op een deel van het net der ondergrondsche spoorwegen moest het verkeer worden stopgezet. Als voorzorgsmaatregel werd de electrische stroom een uur lang afgesneden, nadat aan de treinen gelegenheid was gegeven, het naastbijzijnde station te bereiken, met uitzondering van een trein, die midden in een tunnel moest stoppen. Het schouwspel van het binnenstroomende water veroor zaakte in enkele gevallen een paniek onder reizigers. Een aantal hunner stapte uit en liep voorzichtig langs de rails naar de stationstrap. Ongevallen kwamen echter niet voor. Uit een tram moesten zes passagiers met een kano gered worden. De bliksem heeft bet oorlogsgedenkteeken aan de Riverside Drive ernstig beschadigd. Voorts werd een tram door den bliksem getroffen, waarbij zeven passagiers gewond werden. Het onweer bracht echter een welkome verademing na de hittegolf der laatste zes dagen, die talrijke doodelijko ongevallen had veroorzaakt. Noodweer boven Baden. -Boven Baden heeft een hevig noodweer m den trein aangetroffen een iS-jarjge I ge™**!, waardoor vooral het plaatsje Lu- J J U1° at- Prï jongen uit Krefeld, die aldaar in den trein delsheim zeer bedreierd werd. Hier brak- T®0!-. ®e heeren v. waarop do man, na verontschuldigingen gestameld to hebben, in do menigte ver dween. Met zijn buit want tijdens de omarming had hij zijn „vriend" handig portefeuille en horloge gerold! Gevangenen, die houtgeest dronken. In de gevangenis te Dorchester (staat Oklahoma, V. S.) zijn drie strafgevange nen overleden, terwijl er nog twee levens gevaarlijk ziek zijn, ten gevolge van het drinken van houtgeest. UIT DE OWGEVIMG was gestapt en naar Amerika wilde gaan omdatzijn schoolrapport van dien aard was, dat hij er niet mee thuis durfde komen. Van een vrachtauto, geladen met biggen. Een vrachtauto van de firma Claesson en Tulferen reed zoo vertelt „De Grond wet" geladen met biggen naar de vee markt te Breda. Gekomen ter hoogte van den Zegschen teenweg raakte het achterlaadbord van den wagen los en kwam op den weg recht Meteen echter schoof een big het voertuig en kwam eveneens op de keien neer. Voorbijgangers riepen den chauffeur aan doch deze hoorde niets en reed door met een vaartje van 40 K.M. Een honderd meter veivler schokkerde weer een big van het voertuig op de keien, op een zelfden afstand weer een en zoo voort. Vermoede lijk tot er geen big meer in het voertuig zal gezeten hebben. Althans de wagen verdween uit 't gezicht, terwijl de biggetjes verwonderd zaten te kijken waar ze nu in eens weer geland waren. Kwajongens. Onder de gemeente Lonneker zijn een paar 14-jarige knapen verbaliseerd, wijl zij eteenen op de rails van de spoorlijn naar Gronau hadden gelegd. De machi nist van den aankomenden trein had het gevaar gezien en zijn machine tijdig tot staan gebracht. Gratie verleend. Door do Koningin is aan den verduistering ontslagen gemeente-ontvan ger R. L. W. thans wonende te Harlin- gen, die veroordeeld was tot 'een half jaar gevangenisstraf, gratie verleend. Minnenijd. In het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg to Rotterdam is in bewa ring gesteld de 45-jarige sigarenmaker J. ÖB. uit Amsterdam, die in een logement aan do Roode Zand de 47-jarige vrouw T. jde J.f met wie hij samenleefde, bij een iwist met een zakmes twee steken in den linker onderarm en een in de linkerborst ihad toegebracht. Do vrouw moest in het Eiekenhuis Coolsingel worden opgenomen. Minnenijd was de aanleiding tot dit Sfcama. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Het mijnongeluk bij Glasgow. Twee dooden. Na zeven uur werken hebben do red dingsploegen do opgesloten mijnwerkers bereikt. Tweè man waren door de ontplof fing gedood; acht zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht. In zee gedreven. Juist op tijd gered. Een zekero Maertens, uit Borgerhout, begaf zich van de Panne te voet naar Nieuwpoort. Onderweg legde hij zich te delsheim zeer bedreigd werd. Hier brak door onweer brand uit, waardoor 2 woon huizen. en 39 boomen werden aangetast Door gebrek aan wate r was het blus- schingswerk zeer moeilijk en eerst na aankomst van de brandweer uit Karlsruhe gelukte het, het vuur te bedwingen en het plaatsje voor een ramp te behoeden. Een groot gedeelte van den oogst is vernield. Noodweer boven Karlsruhe en omgeving. Gisterenavond tegen tien uur heeft boven Karlsruhe 'n ernstig noodweer gewoed, dat groote schade aan den oogst heeft toege bracht. Het op 20 K.M. van Karlsruhe legen Liedolsheim is daarbij tegelijkertijd door een zwaren brand geteisterd, die 39 schuren en twee woonhuizen in de ascli legde, terwijl bij deze plaats de geheele oogst werd vernield. De schade bedraagt verscheidene millioenen mark. Onmenschelijke kapitein. Hij weigert 12 dames te redden. Do „Welt am Montag" vertelt het vol gende afschuwelijke feit, voorgevallen in liaven van Gdingen, op de Poolsche ku3t, bij Dantzig: Een boot met 12 onderwijzeressen, die op vacantie waren, sloeg om tengevolge der watei verplaatsing van do Duitsche vracht boot „Sachsen". Spefcfc, kapitein van die boot, lette niet op de kreten van de onge- lukkigen, terwijl de passagiers hem vruch teloos smeekten, de onderwijzeressen te redden. Hij antwoordde: ,,'t Zijn Polen, laat ze maar verdrinken!" Verscheidene getuigen hebben het gehoord. Gelukkiger wijze werden de dames gered door een Poolsche motorboot. De Poolsche overheden lieten de boot, die zich in de Poolsche wateren bevond, aanhouden, en kapitein Spett werd gevan gen genomen. Een arrestatie te Lemberg. Een Poolsche groote industrieel, Norvag genaamd, is gisteren te Lemberg gearres teerd. Hij heeft den staat bij vleeschleve- ranties voor het leger opgelicht en had I tevens een geheime distilleerderij. Do Poolsche staat is voor meer dan een mil- lioen zloty benadeeld. Zakkenrollerstruc. Een Zweed, die een bezoek aan Berlijn bracht, werd op straat onverwachts aan gesproken door een ouden bekende, die eenigszins beschonken scheen. De man greep zijn hand, omarmde hem en noemde hem zijn beste vriend. Do Zweed bracht den vreemdeling cch- ter aan het verstand dat hij zich vergiste, 1 KATWIJK. GEMEENTERAAD. Aankoop Domeingronden. Rio leering. De onbewoonbaar verklaarde woning. Verorde ning op de winkelsluiting. Elec triciteitsprijs. Personeele lasting. Afscheid. Gisteren kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren L. v. d. Zwan en J. v. d. Perk. De eerste met kennisgeving. Voorzitter burgemeester J. Schokking. Ingekomen is een schrijven van den heer G. v. Duyn, Vuurbaakspad n waarin deze verzoekt het ontslag in te trekken en hem in vasten dienst te ne men. In handen gegeven van B. en W. Van de Domeinen dat de gem. de gron den ten Zuiden van Katwijk aan Zee in koop kan krijgen tegen 0.35 per M2. Komt bij punt 4 in behandeling. Verder van Ged. Staten goedkeuring van genomen raadsbesluiten als conversie van leeningen, inzake wijziging der begroo ting. Van den Keuringsdienst van Wa ren, Kring Leiden, dat Katwijk zal heb ben te betalen 1971.18. Wegens overlij den van den heer G. J. L. v. d. Meer is een vacature in de gezondheidscommissie. Met ingang van 28 Juli is als voorzitter dezer commissie, waarvan de zetel is te Katwijk, benoemd dr. F. v. Praag te Was senaar en tot lid is met ingang van 8 Juli benoemd den heer S. M. v. Sillevoldt, fa brikant te Wassenaar. Voorstel tot rege ling van het verkeer over de Rooversbrug. Deze regeling is al eenigen tijd getroffen doch thans is men in onderhandeling ge treden met Rijnland om een stalen draad langs de brug te bevestigen in plaats van het thans in gebruik zijnde touw. Deze overeenkomst, vervat in een 8-tal artike len, wordt goedgekeurd. Besloten wordt dan tot onderhandschó aanbesteding van den bovenbouw der brug voor de Turf markt. Voorstel tot aankoop van Domein gronden ten Zuiden van Katwijk aan Zee. B. en W. stellen voor van Domeinen aan te koopen 8500c.A. grond tegen den prijs van 0.35 per M2. Domeinen hebben hier aan de voorwaarden verbonden dat do heeren v. d. Plas, huurders van een klein gedeelte, ook een gedeelte tegen dezen prijs van de gemeente overkrijgen. Over dit laatóte sprekt de heer Wouda zijn verwondering uit. De heer v. Tongeren vraagt waarom B. en W. van het vroegere standpunt om maar 0.25 per M2. te ge ven, zijn afgeweken. De heer R. Ouwe hand, wethouder, zegt, dat aanvankelijk door Domeinen f 0.50 gevraagd werd. Dat vonden B. en W. en de Raad te veel. Dan gaat men natuurlijk onderhandelen als men werkelijk iets koopen wil. De ge meente deed er f 0.10 bij, de Domeinen 0.15 af. De prijs van 0.35 is niet te veel. De heeren v. d. Plas hadden een ge deelte reeds lang in huur dus hadden Domeinen het verzoek deze voorwaarde te aanvaarden. De totale prijs zal bedragen 31713.35. Domeinen bieden aan dit bedrag in termij nen te ontvangen tegen een vergoeding van pet. wat Burg. en Weth. voorstellen niet te aanvaarden. Het be sluit wordt z.h.st. genomen om tot aan koop over te gaan. De heer J. v. Duyn vraagt tegen den winter tot egaliseeren over te gaan. Dit in verband met de werkeloosheid in dien tijd. B. en W. doen deze toezegging. Punt 5. Vaststelling van een herziend plan van uitbreiding voor zoover betreft de gron den in vorig punt genoemd. Goedgekeurd. Het voorstel tot het leggen eener riolee- ring in een gedeelte van den Nieuwen Duinweg en aangrenzenden straten en voetpaden bedoeld de rioleering te leggen in de Accasiaweg, den Nieuwen Duinweg vanaf den Cantineweg tot Ca.lla.oweg. Dit werk zal nog dit jaar gebeuren. De kosten zullen 12000 bedragen welk bedrag voor 11400 komt ten laste van het grondbe drijf. Goedgekeurd. De heer G. van Rijn, Vuurbaakspad wenscht een houten schuur tje op steenen voet te bouwen waarvoor dispensatie van het bepaalde bij art. 22 der verordening op het bouwen en sloe pen noodig is. Wordt toegestaan. Idem Jac. Haasnoot Kz. om ten behoeve der Amstcrdamsche Ballastmaatschappij een machincloods te houwen van 4 x 12, een schaftlokaal van 4 x 4 en een keet van 4 x 4 op het land aan den Valkenburg- schen weg bij de thans te maken haven. Ook dit wordt toegestaan. Het volgend punt, verzoek van M. v. d. Plas inzake on bewoonbaar verklaarde woningen lokte nogal discussie uit. Do heer M. v. d. Plas heeft van B. Verdoes twee woningen ge kocht die door den Raad onbewoonbaar waren verklaart. Dat ze onbewoonbaar waren verklaard moest de heer v. d. P. weten uit besprekingen met den vorigen burgemeester, den gem.-secretaris, den hoofdopzichter en mede omdat langen tijd een groot bord al aan dien woning beves tigd was waarop dit vermeld stond. Niettegenstaande deze wetenschap kocht de heer v. d. P. deze woningen, knapte er een van op en vraagt aan den Raad om toestemming om ze te laten bewonen. B. en W. adviseeren niet te voldoen aan dit verzoek. De heer Hou waard is het er niet mee eens en zegt tegen te zullen stem men. De heer v. d. Plas heeft volgens hem tc goeder trouw gehandeld. Verandering in een woning behoeft niet aangevraagd te worden dus is de heer v. d. P. gaan vernieuwen zonder hiervan B. en W. in kennis te stellen. De heer Wouda zegt de indruk gekregen te hebben dat v. d. P. te goeder trouw gehandeld heeft. Het huis is lïeel goed voor bewoning geschikt. He is behangen, geverfd, vernieuwd enz. Spr is tegen het voorstel van B. en W. D( voorzitter geeft nog oen uitvoerige toelich ting om welko reden B. en W. met dit voorstel komen. Uit alles blijkt dat v. d. P. het wist doch het er moge lijk maar op waagde in de hoop wel een of meerdere verdedigers in den Raad te zullen vindon. Het gaat toch echter niet op om een besluit waardoor oen woning onbewoonbaar werd verklaard in te trek ken en. maar weer toeslemming te geven om het te gaan bewonen. De handelingen van v. d. P. kunnen niet door den beugel. Wethouder Ouwe- hand wijst er op dat er niet een, zooala uit het gesprokene van den heer Wouda kan worden opgemaakt, doch twee wo ningen zijn. Spr. vraagt of den heer Wou da ook de tweede gezien heeft. Het zijn geen woningen. We moeten vooruit en nu zouden we achteruit gaan. De panden hebben 7 jaar onbewoonbaar verklaard ge staan. Spr. wijst er op dat zeer waar* schijnlijk nog in den loop van dit jaai een 100-tal arbeiderswoningen zullen wor den gebouwd. De heer J. v. Duyn en G. v. Tongeren verklaren beiden uit een ge% sprek met den heer v. d. Plas den vasten indruk te hebben verkregen dat hem van-, wege gemeente-atuoriteiten een wenk ge geven was om maar te gaan vernieuwen. Echter uit dc toelichting van den burge- meester is het hun duidelijk gebleken ver* keerd te zijn ingelicht en zullen voor het voorstel van B. en W. stemmen. Hel voorstel komt in stemming en aangenomen met 10—2 st. De heer Kruis was afwezig, zoodat de woningen niet bewoond zullen mogen worden. De heer G. v. Duyn hao in do vorige zitting oen voorstel ingedianl tot wijziging der verordening op de win kelsluiting. Bedoeld wordt om lsten Kerst dag te rekenen tot de Zondagen en di winkels te laten sluiten. Na een vraag i an den heer Grimbergen of voor het bezorg® I van melk tot 9 uur ook op dien dag dt uitzondering geldt, welke vraag bevcsti-. gend wordt beantwoord, wordt het voor- stel aangenomen. Het voorstel om een schenking te aanvaarden van drie schil derstukken van den kunstschilder Arthur! Feudel, wordt aangenomen. De rekenin gen der bedrijven over 1926 worden voor-1 loopig vastgesteld. Het kohier der straat belasting over 1927 wordt vastgesteld op i 32694.— Voorstel iot verlaging der la-1 rieven voor de levering van clcctricitcit Voorgesteld wordt den electriciteitepriis brengen per KW. van 0.40 op ƒ0341 Het vastrechttarief te brengen van 1 0.11 op ƒ0.15 Het vastrecht berekend op lal! Watt van 20 op 16.20 per jaar en voot i iedere 50 Watt meer van 6 op 1 4.8» De heeren v. Duyn en P. Meerburg vragen of ook het gaa niet verlaagd kan won den Wethouder Kruit antwoordt dal i zulks niet mogelijk is. De Tekeningen dei! bedrijven sluiten voor electriciteit met een i batig saldo van 5006, van gas met eo batig saldo van ƒ7004, water ƒ865. Gas prijsverlaging van 1 ct. per M3. zou cel mindere ontvangst beteekonen van ƒ1.0011 Het batig saldo is slechts f 7000 Du dl begreoting zal deze aangelegenheid op nieuw aan de orde worden gesteld Voor stel tot verhooging der opcenten op hoofdsom der Personeele Belasting vai 50 op 65 pet. De heer v. Tongeren zeg het eiber»aardig te vinden dat nu het een verlaagd wordt, tegelijk het andere word verhoogd. Dit de toelichting door dol voorzitter blijkt dan dat het meer een vet schuiving der belasting is die echter vm de moesten voordeel geeft. De verdol» gingsbelasting II is vervallen, dus is t Rijksinkomstenbelasting voor velen ze veriaagd. In de aanslag der personeel belasting is een wijziging gekomen waat i door velen in de gemeente in de naad i, toekomst geen personeele belasting <a len behoeven te betalen. Andere zulte een verlaging krijgen. Indirect zal men I j totaal er bijna allen voordeel van hot ben. Do heer v. Tongeren zegt de voorts j ter dank voor do toelichting. De volgen! punten gaan zonder bespreking onder dl hamer door. Bij de rondvraag waagt heer Wouda beter toezicht op het ne'l werpen van vuilnis bij de Varkevissa straat. De voorzitter doet de toezeggij er de aandacht aan te zullen schenkt i( De heeren J. v. Duyn en W. Wouda vr> gen of „dc voorzitter aan den burgemms ter als hoofa der politie zou willen vn gen opheldering te geven over de gebetj tenis op 1.1. Zaterdagavond (y^htPalJ te Katwijk aan Zee. Corr.). De voon| zegt hieraan niet te kunnen voldoen Op voorstel van den voorzitter wordt sloten aan H. M de Koningin-Moeder tu(1 telegram van gelukwensch te zenden nj( de verjaardig van H. Majesteit. Dan vi de voorzitter er op dat dit wel de laai.* raadszitting zal zijn in zijn tegenwooraw samenstelling. Een woord van dank WO* gebracht aan die opnieuw zitting zul» nemen, maar inzondcr aan die leden i door den uitslag der verkiezing dit zullen doen Hun wordt dank gebrao voor hetgeen zij in het belang en voor gemeente hebben gedaan en evens «B hun in hun verder leven veel S®1»* voorspoed toegewenscht. Daarna sluit der vergadering met gebed. inrtï. jortr' di nie ['r KATWIJK AAN DEN RIJN Verkeer. Sinds eenigen tijd is vocj motorijtuigen in een gedeelte van het d< het eenrichtingsysteem ingevoerd hetgt een kolossale verbetering is. Als met i tegenwoordige verkeer zulks niet het val was, moesten er onvermijdelijk ongelukken gebeuren. De A.N W.B. in deze flink meegewerkt door het pla»J sen van de bekende borden, wegwijzf^j voor ieder zeer duidelijk leesbaar en bl grijpclijk. En niettegenstaande deze w*! duidelijke aanwijzingen, komt hot herbaal delijk voor dat auto's uit richting Nooqj wijk de Voorstraat in rijden. Dat raen borden niet ziet, is per se niet aan te men, dat het analphabeten zijn is ook gelooflijk. Dus moet het zijn een zicb storen aan de wettige voorschriften in het belangder veiligheid genomen «8 En hier dient o.i. een einde aan te ff0jL den gemaakt Met het eenrichlingsysltTF' rekent men op geen verkeer van den cc' kant. En dat zal ongelukken veroorzaW «t> ;cn4öi

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6