S. G. J. DE GROOT ^iet. Ongcoefencïlieid en ten gevolge daar aan zeer geringe balcontrole zijn daarvan Jivol de voornaamste oorzaken, i Tot aan do rust wisten do gastvrouwen %tnog voldoendo stand te houden en bleef de 'score blank. Na de hervatting echter kon den de Lcidsche dames het niet bolwerken V'H werd de stand door de gasten geleide lijk tot 30 opgevoerd. Nel Meijers redde jenslotte de eer, zoodat het einde kwam met een 3t overwinning voor do Haag echo dames. Wedstrijden in „de Zijl". Donderdagavond te 8 uur worden in do Zweminrichting „Do Zijl" gespeeld: Do Zijl I en XIAlphen I. De Zijl II en IIIAlphen II. Een zevental broers. To Amersfoort heeft een zevental, ge vormd uit de gebroeders van Haselen. in 'de zweminrichting van Pesie tegen A. Z. en P C. I gespeeld. De familie-combinatie won mot 43. Er was nog een achtsto broer beschikbaar als invaller. „N. Rott. Crt." VOETBAL. DIOC. HAAHL. VOETBALBOND. Tcylingen IT. Y. B. B. I 01. In een tropischo temperatuur werd Zon dag op Sporthof to Sassenheim een vriend- fechappolijko wedstrijd gespeeld tusschen Tcylingen I en T. Y. B. B. I uit Haarlem. Do voorzitter van Teylingen richtte zich voor den aanvang van den wedstrijd met een keurig speecbjo tot de Haarlemsche kampioenen, welke wensch vergezeld ging van een honquet bloemen. Over den wedstrijd, het zweetvoetbal, zullen we maar niet veel zeggen. Rust giug in met blanken stand. Na her valling wisten do Haarlemmers het eenigo doelpunt in dezen wedstrijd to maken. Voor de seriewedstrijden der junioren hadden te 12.30 Teylingen IILeiden I elkander bekampt. In een aardige span- nenden strijd gelukte het ieder een doel punt te maken, zoodat 2 maal 7H min. werd verlengd. Ook dit bracht geen ver andering in de score, waarna werd ge loot. Do kleine Teylingers waren hierbij de gelukkige, zoodat zij in een volgende ronde mogen uitkomen. POSTDUIVEN. „De Reisduif" (Leiden). "Wedvlucht vanaf Soignie (België) afst. 170 K.M. In concours 130 duiven, los 7.20 uur W. wind. Ie, 62, 7e en 24e K. I. "Waas dorp; 2e H. Barendse; 3e, lGo en 26e P. La man; 4e P. van Rijn; 5een 18e G. A. van Adrichem; 8e, 9e, 11e, 12e en 20e P. F. Oosterveer; 10e Chr. v. d. Pluim; 13e G. A. v. d. Rcijden; 14e H. Tegelaar; 15e W. Knijuenburg; 17c D Mosseveld; 19o en 21, A do Graaf; 22e en 23e M. v. d. Vecht, en 25e A. P. v. d. Voort. Eerstgeconstateerde vogel 10516, laalstgeconstatecrde vogel 102923. „De Trekvcgzi" (Leiden). Wedvlucht vanaf Soignois, afstand 176 K.M. Dc duiven werden in vrijheid gesteld om 7.20 uur en bereikten hare hokken als lo, 18e, 27e. 28e eh 29o W. de Romein; 2e, 5e, 12e, 15e, 24e, 32e en 41e J. Brax- I.oeven: 3c G. van Dorp: 4c en 19e A. van Dorp; 6e en 7c J. van Dorp; 8c, 9e en 10e D. Klootwijk; 11e, 16e, 17e, 21e, 26e. 33e, 35e, 39e, 45e en 47e A. N. Erades; 13e, 14e, 21e, 23e, 26e en 43e H. Brand; 20c en 25e J. v. d. Lucht; 30e, 31e. 40e, 42e, 48e - 49e A. Gijzenij; 34e en 38e Redel: 37 en 50e Joh. Solicr; 44e en 46e J. Lepelaar. De eerste duif word geconstateerd 10 9—12, do laatsto 11—35—33. OBT OMQEWIHG OEGSTGEEST. De ongelukken van Zaterdag. Dc toestand van de slachtoffers Do toestand van do twee Rottcrdam- sche dames, die Zaterdagmiddag bij het autoongeval ernstig werden gewond, is nog steeds zorgelijk. Beiden verkregen ernsti ge inwendigo kneuzingen. Het ongeluk, dat op klaarlichtendag gebeurd is, is vol gens ooggetuigen te wijten aan te hard rijden. Het driejarige kixaapjo dat een uur later op den Bijngeesterstraatwcg werd aange reden door den stoomtram, LeidenHaar lem, en in bewusteloozen toestand in het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd op genomen is zoodanig, dat het ergste levens gevaar schijnt te zijn geweken. 25-Jarig jubileum. Gisteren herdacht dc lieer B. Abswoudc den dag, dat hij vóór 25 jaar geleden als werkman bij de gemeente werd aangesteld. Al dien tijd het is ons allen bekend heeft Abswoude zijn werkzaamheden met nauwgezette plichtsbetrachting vervuld. Op drukke da gen zien wij hem ook verschijnen als poli ticambtenaar en hij weet dan uitstekend dc orde to handhaven. Gistermorgen werd hij in de kamer vaar B. en W. uitgenoodigd on door de Burge meester toeges prokeu. Zijn ELA. bood hem namens B. en W. een gouden horloge aan. Alarm bij brand. Werden tot heden bij de brandweer alhier steeds klankbor den gebruikt om bekend te maken dat er brand in de gemeente is, thans zijn deze klankborden vervangen door brandhoorns en is aan elke brandroeper opgedragen van dit signaal bij brand voortaan gebruik te maken. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. des namid dags te 7 uur bijeen. Punten ter behande ling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloo- 'pige vaststelling der rekening dienstjaar 1926. 3. Vaststelling wijziging der bouw verordening alsmede herziening van de voorwaarden voor de levering van water door net drinkwaterbedrijf. 4. Havenaan- gelegenheid. 5. Openbare straatverlich ting. 6. Comptabiliteit. 7. Wat verder ter Jafcl zal worden gebracht. 8. Sluiting. □E RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Hanze. Gisteravond vergaderde de R. Iv. Middonstandsvereen. de Hanze in liot Patronaalsgebouw. De opkomst was zoor gering; zooals de voorzitter in zijn openingswoord opmerkte, hadden slechts 9 leden aan de 85 uitnoodigingen, welke verzonden waren, gehoor gegeven. Do bij- oenkomst werd bijgewoond door den Hoog- eorw. heer Doken, die door den voorzitter in het bijzonder welkom werd geheeten. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling aangaande de vergadering op 13 September voor den Centralen Raad, to houden te Haarlem, en de viering op 14 September op het aldaar te houden 4o Bondslustrum. Als afgevaardigden naar den Centralen Raad werden benoemd de hoeren A. Breukel en H. L. Meijera. Be sloten werd uit de kas der afd. een bijdra ge ad f 10 beschikbaar te stellen tor be strijding der kosten verbonden aan dit lustrum. De bekende rooilijn-kwestie en de door de beide plaatselijke Middenstandsvereeni- gingen gevoerde actie werd in don breede besproken en do onbillijkheid daarvan ten opziehto der betrokkenen werd erkend. De winkelsluitingswet en het werktijdenbe sluit winkelpersoneel vormde eveneens een punt van breedvoerige besprekingen, waarbij do vele bezwaren aan die ontwerp verbonden onder dc oogen werden gezien. Punt 5 behelsde verslag over de Santos bloemendag en een betoog van den voor zitter betreffende do noodzakelijkheid om dit fonds t© steunen. Binnenkort zullen door de commissie circulaires worden ver zonden, waardoor ieder gelegenheid zal hebben, zijn daadwerkelijke sympathie voor het fonds te toonen. Bij de rondvraag stelt oen der aanwezi gen de oprichting ecner propagandacom- missie voor, ten einde door huisbezoek te trachten, het waarlijk geriDge aantal le den der afd. te vergrooten, welk voorstel een volgende bijeenkomst ter tafel zal worden gebracht. Hierna sluiting der geanimeerde bijeen komst. Botsing van auto's. In snelle vaart re den gisterenmiddag eenige auto's achter elkaar langs don Steekterweg. Plots be merkte do chauffeur van den eersten wa gen een kind op den weg. Door uit alle macht t© remmen, wist hij een ongeluk te voorkomen. Het kind liep door de botsing slechts een onbeduidende wonde op. De bestuurder van de volgende auto, niet be dacht op het plotseling remmen van zijn collega, botst© in flink© vaart op diens wa gen, waardoor het voorgedeelte van zijn auto zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BOSKOOP. Ongeval. Zaterdagmiddag is het zes jarig zoontje van den heer It. alhier, ter wijl het in de ouderlijke woning aan liet spelen was, van een drempel gevallen waardoor een zijner beentjes is gebroken. Het knaapje is ter behandeling naar Lei den vervoerd. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week weer heel goed en de prijzen, alhoewel niet zoo hoog als de week voordien, waren toch nog goed te noemen. Voor le kwaliteit .rozen wei-den volgende prijzen besleed per hos van 10 stuks: Ophelia 2440 ct., Golden Ophelia 2343 ct., Marcel Rouyer 30 57 ct., Hadley 3993 ct., Cl. Pernet 2G 82 ct., Columbia 3660 ct., Butterfly 30 80 ct.j Bouche 2538 ct., Rosalandia 3050 ct., Polyantharozen 1739 ct., Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 2548 ct., idem kl. bl. 1418 ct., Gladiolen 10 41 ct., Anjers 2036 ct., Lilium Longi- Ilorum 4—8 ct., per kelk. Geboren: Marinus z. van A. Ben schop en N. Blanken Klazina d. van L. P. J. Burggraeve en Iv. Hoogervorsl Adam Cornelis z. van C. Metselaar en M. Niehot. Ondertrouwd: J. Ooinkens en J. Piersma. Getrouwd: F. A. Vermeulen 28 j. en E. Vermeulen 26 j. L. Wosdorp 28 j. en J. den Hertog 26 j. H. J. P. Tui- uenburg 19 j. en A. G. W. de Vogel 19 j. HAZERSWOUDE. Burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente gaat met verlof van 3 tot 22 Aug. 1927; als waarnemend Burgemeester zal optreden wethouder D. dc Bruin IJz. Personalia. Door mcj. M. G. M. van der Meulen alhier werd jj. Zaterdag te 's-G ra ven ha ge het diploma A voor M.U.L. O. behaald. ZEVENHOVEN. Drie drenkelingen. Zondag voormid dag viel het 3-jarige dochtertje van den arbeider v. d. H. in de Ringsloot Een buurmeisje A. v. L. dit ziende sprong in 't water maar kon het kind niet redden. Do moeder, het geschreeuw hoorende snelde toe en sprong eveneens te water, maar ook zij kreeg het te kwaad. Ten slotte kwam een buurman A. B., ter hulp; ook hij moest zich te water begeven en hij redde alle drie de drenkelingen. De vrouw, die van het geval getuige was cn haar man de drie drenkelingen zag red den, is door de schrik sprakeloos gewor den en heeft de spraak nog niet terug ge kregen. Een lastige tand. De landbouwer S. had Zaterdagmiddag het ongeluk dat twee loszittende tanden plotseling afbraken en in zijn keel schoten. Do geneesheer kon er een nog weer verwijderen, de andere was inmiddels tot bijna in de maag te recht gekomen waaruit hij in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden weer voor den dag gehaald kon worden. Begin van brand. Bij den arbeider v. P. alhier ontstond Maandagmorgen een begin van brand. Door de geweldige mas sa rook, die uit de schoorsteen kwam op merkzaam geworden, ging men op zolder INGEZOHQE! MEDEQEEUO Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 REPARATIE-INRICHTING voor Koffers en Tasschen 3032 kijken en zag m.n de vlam. Door tijdige hulp kon de brand in 't begin nog ge- bluscht worden. De schade is gering en door verzekering gedekt. WOOR HUIS EN H6F. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 1e helft Augustus. 't Is al weer Oogstmaand. Niet, dat we eerst nu beginnen te oogsten, dit geschiedt en in 't bijzonder in den hof, den geheelen zomer door. Eu ook op den akker is reeds een begin gemaakt: de vroege aardappe len zijn al gerooid en vele graanvelden laten reeds den stoppel zien. Waar dit het geval is, volgt direct de voorbereiding van den akker voor het volgend gewas. Daar wachte men niet lang mee, van ouds heet het terecht: do ploeg zit vast aan do zicht. In de le helft dezer maand zaait de boer de herfstknollen: Wie knollen wil eten, moet Sint Laurens (10 Aug.) niet vergeten'. Dadelijk na het zichten van het graan volgt een ondiepploegen van den stoppel of een losmaken met een viertand- cultivator. Daarna mesten, zoo noodig eg gen, vervolgens matig diep omploegen. Do bouw voor is dan vochtig en terstond wordt deze dan fijn gemaakt en bezaaid. Dat zaaien geschiedt meestal breed vverpig en men gebruikt dan 2 K.G. zaad per Hectare., dat licht wordt ondergeJgd of ondergesleept. Men kan evenwel do knol len ook op rijen zaaien, men is dan in de gelegenheid ze eens te schoffelen; de af stand kan dan 25 tot 30 c.M. genomen worden. Velen bemesten nog met stalmest, maar beter doet men deze voor het winter koren te gebruiken en aan de knollen kunstmest to geven, al of niet met ,ier. Zoo zoetjes aan krijgt de aardap pelverbouwer kijk op de z.g. d og e- n e r a t i o z i e k t o n in het gewas, als bladrol en topbont. Welnu hij geve goed acht op de afwijkingen. Do bladrol lers gooio men uit indien men 't volgend jaar van 't gewas wit poten, want zo bren gen bijna niets op en slechts knollen van poter-grootte. Ge'kunt ze kennen aan de smerig-donkergroeno kleur, de bladran den kruien naar boven om, zo blijven klem en gaan er steeds meer ziek uitzien. Ook de t o p b o n t e n brengen veel minder op: ze hebben oneffen, l:ch ter oen, smaller blad met ronde geelachtige vlekjes. Door al die zieke rollen te verwijderen, kan men zich voor groote scha bewaren. Do ziekten onder dc aardappelen zijn zoo tal rijk geworden, dat sommigen als volgt gaan handelen: vroegtijdig steken ze eenige struiken uit, die er op het oog vol maakt gezond uitzien; zóó tijdig dus, dat ziekte nog niet te zien is, maar do strui ken toch reeds vrij groote knollen dragen, die als poters gebruikt kunnen worden. Deze poters laat men goed opdrogen, om ze daarna te bewaren in bakjes, of op den zolder in een dunne laag. Bij de beste struiken, die men roo:cn wil, wordt een stokje gestoken. Het ongestadigdo weer speelt boer en tuinder parten. Wie met het hooien blijft voortsukkelen, krijgt slecht hooi, dat bo vendien veel aan arbeidsloon kost, en krijgt straks minder eetgras. Daarom is het beter in natte zomers voor een deel van het hooigras klaverruiters te gebruiken, en een ander deel te bereiden tot pers voer. Men zij nu vooral bedacht op hcoihroei, om zich zelf en zijn omgeving onrust te besparen. Het hooi regelmatig in dunne lagen uitspreiden, is aan te bevelen, waar bij men na iedere laag wat zout uitstrooit; 4 a 5 Kilo per 1000 K.G. hooi. Hierdoor wordt niet alleen de broei getemperd, maar het hooi ook .smakelijker Yoor de beesten. Wij zijn in den vruchten- en groentan- tsjd en moeten er, in 't belang onzer ge zondheid, zooveel mogelijk van profitee red ze zijn bloedzuiverend en geven aan ons lichaam de minerale zouten en de vitaminen. Sla, huismoeder, niet te veel groenten in eens in: hoe verscher de groenten (èn vruchten) des te beter. Maar hebt u zo in voorraad, maak dan ook niet alles direct in; 't is beter een deel te be waren in manden op den zolder, in bak ken met ietwat vochtig gemaakt zand in den - kelder. Bloemkool hangt men op, in haar bladen gewikkeld; andijvie kan men ook ophangen, bij bossen saam gebonden. Eet vooral sla: do gewone salade, andij vie, komkommer-, tomaten-, koolsla, enz. Tomaten worden door velen nog niet gege ten: wie ze heeft leer en eten, (evenals meloenen en bananen, die ook niet ieder een direct lust) is er in den regel op ver zot. Men maakt tomatensia op dezelfde wijze als komkommersla, men kan ze dan ook op de boterham eten; bij gewone sla is ze ook overheerlijk. Wilt ge komkom mersla maken, proef dan eerst of een punt ook bifter is. Schaaf dan de vrucht met een komkommerschaafje en bereidt het gerecht toe met sla-olie (2 eetlepels op een groote vrucht), 3 eetlepels azijn (be ter is citroensap) iets peper en zout. Daar zijn er, die er wat fijngehakte peterselie blaadjes over strooien. Verkeerd is het, om de komkommers met zout te bestroo ien en dan een poos weg te zetten om niet te lekken Het zout trekt dan niet alleen het vocht uit de vrucht, maar hiermee gaan tevens waardevolle bestanddeelen verloren. Nog even iets over tomaten- sla: u kunt uw huisgenoot en of gasien een feestschotel voorzetten in het volgen de gerecht: neem eenige mooie kropsla- bladen, leg op ieder blad een groote, gave plak tomaat, hierop een plaatje zoele kaas, en dan als topversicring een halve, zure augurk met twee rozijnen: dan nog in 't midden een halve (gepelde) noot. Dat is een mooikleurig en heel smakelijk gerecht. Als het schillen van tomaten niet gemakkelijk gaat, leg ze dan op een dun doekje, neteldoek h.v. Pak dc vier punten bij elkaar en dompel doekje met inhoud een minuut in kokend water, daarna direct onder do koudwaterkraan houden, en u zult zien, dat het schillen nu geen moeite geeft. «www .zaeusgai KERKIiEÜWS Benoemingen. Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, heft benoemd: tot profes sor te Rolduc den Weleerw. Zeergel. heer L. J. A. Teunissen; tot professor aan het Bisschoppelijk College to Roermond den Weleerw. Zeergel. heer A. J. L. van Thiel; tot professor aan het Bisschoppelijk Gol- lego „St. Josef'', Sittard, den Weleerw. Zeergel. heer J. G. Meuten. Algemeen overste zusters Dominicanessen. Als opvolgster der algemeen geachte Moeder Priorin Cafcharina, dio niet her kiesbaar was, is tot algemeen overste der zusters Dominicanessen gekozen, zuster Willibrorda, gedurende lango jaren novice meesteres in het Moederhuis de Rosastich- ting te Ncerbcsch (Nijmegen). Pater Geru ntius Wis mans, O. F. M. De Zeer eer w. Pater Geruntius Wismans leeraar aan het missiecollego St. Francis- cus Salanus te Sittard, is benoemd lot directeur van het nieuwe college der Min derbroeders Franciscanen to Baarlo. Het Carmelisienkloos'tsr te Boxmeer. Men meldt uit Boxmeer aan de „Msb.": Op luisterrijke wijz© beeft de parochie Boxmeer Zondag herdacht het 275-jarig beslaan van het Carmelietonklooster al hier. Eon feestcomité was gevormd, met bur gemeester Verkuijl aan het hoofd. Prach tig was het klooster versierd, algemeen werd gevlagd. 's Morgens naderden nagenoeg allo pa rochianen ter H. Tafel. Om 10 uur droeg de Zcoreerw. Pater Dr. Titus Brandsma, assistent-provin ciaal, een plechtige Hoogmis oj>. Het zangkoor voerde een feestmis uit en de oud-Boxmeerenaar, Pater Jos. Timmer mans, Redemptorist, huldigde in een pre dikatie do Paters van zijn geliefd Box meer In optocht, met ontplooide banieren en wapperende vaandels werd om 12 uur naar het klooster getrokken, begeleid door twee muziekgezelschappen. Drie kinderen der R. K. scholen dank ten voor het werken der Paters in het belang der jeugd en boden bloemen aan. De burgemeester sprak namons de pa rochie., stelde de groote verdiensten der Paters in het licht en bood als huldeblijk een enveloppe mot 1100 aan ter ver fraaiing der kerk. De Prior Pater Plechelmus Croonen dankte namens de jubileerende klooster lingen, terwijl prof. Titus Brandsma een woord van dank sprak namens don Pro vinciaal, dc Ncderlandsche Kerkprovincie en de Paters der Missies van Brazilië en Java. Ter receptie was het zeer druk. güABKTBERICHTEM ROTTERDAM, 1 Aug. Binnenl. Granen. Geen noteering. Fijne Zaden. Karwijzaad 3234, maanzaad 3941, koolzaad 1920.50 kanariezaad 1213, bruinmosterdzaad 4648, yoerlijnzaad 1618, alles per 100 Kg. OUDEWATER, 1 Aug. Kaas. Aanvoer 122 partijen, tezamen 5490 stuks, wegende 27450 Kg. Eerste soort Gouda met rijks- merk 4042. mindere kwal. 3538; zonder rijksraerk 33—37. Handel matig. BOSKOOP, 30 Juli. Veiling. Bloe- m e n. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 27—31 ct., Golden Ophelia 26 31 ct., Marcel Rouyer 3841 ct., Hadley 0090 ct., Cl. Pernet G782 ct., Colum bia 41 ct., Butterfly 4080 ct., Mac Keiler 44 ct., Bouche 30 ct., Rosalandia 30 ct., Polyantharozen div. soorten 17 ct., idem oranje Queen 32 ct.; Diversen per bos: Dahlia's kl. bl. 1418 ct., Gladiolen 1321 ct., Anjers 3136 ct., Lilium Lon- giflorum 4 ct., per kelk, Gloxinia's in pot 3539 ct., per stuk. L!SSE, 30 Juli. Hobaho. Droge bloem- bollenveiling onder Directe van Hobaho te I.isse. Tamelijk voel belangstelling, goede kooplust, vooral voor vroege tulpen en crocussen. De volgende prijzen werden be steed per 100 voor top III. Rosé Prccoso f 9.75. Max Havelaar 5.10, Rijzende Zon 6.80, Artus 2.00 1.90, Briliant Star 5.304.10. Grijselora J 4.604.003.60, Couleur Cardinal 5 4.504.Cram. Briliant 1.701.50, Culinan 5.104.60, Diana 2.101.90, Due de Berlin 4.804.003.30, Eleono- ra 3.40—2.80. Dusart 4.10—3.SO—3.20, Flamingo 4.303.703.20, Fred. Moore 3.80—3.20—3.10, Gele Prins 4.00— 3.503.10, Hobbema 4 60, Herm. Schle- gel 3.50—3.00—2.60, Ibis 7.10—5.20, Joost van den Vondel 4.003.00, Goud vink 4.60, King of the Yellow 5.20 4.403.50, La Bella Alliance 4.203.80 —3.30, Lady Boreel f 5.10—4.10, La Reine 2.60—2.101.50, La Reine Max 4.00 3.60—3.10, La Matalas 5.60, Maas 4.20 La PrCcieuse 4.103.60, Mon Tresor 6.806.5.30, Pink Beauty 9. Witte Pottebakker f 4.30, Proserpine 5.90 5.004.30; Prins van Oostenrijk f 3.50 —3.002.70, Rose Grisdelin 182.70; Rose Luisanto 4.804.303.60, Roi Cramoisie 2.601.80, Scarlet Due 3.50 2.802.30, Verm. Briliant 4.804.40 —4.00; Witte Valk 3.90—3.20, Witte Due Max 2.20—1.80, v. d. Neer 'f 7.10, Prosperity f 4.70, Grand Due 6.40—6.00 5.30; DvT. Azalea 4.60, Couronno d'or 6.104.503.El Toreador G.10— 4.50—3.—, Imp. Ruhr, 5.70—4.40, Mr. v. d. Hooff 6.105 30, Lucretia 4.20, Peach Blossom 6.30, Lac. van Haarlem 5.20, Electra 9.Vuurbaak 5 50 4Thourncsoll 6.004.50, Titiaan G.405.40, Theeroos 3.703.302.50, Schoonoord 5.Salvator Rosa 4.80 4.003.50, Murillo 3.502.601.50, Boule do Neige 4.DwT Antoon Rozen 1.30, Bartigon f 1.80—1.40—1.20. Sal vator Rosa 5.20, Baron de la Tonaye 1.30—1.00, C tenaire 1.80—1.20, Cla ra Butt 1.80—1.00, Elisabeth 2.10—1.50 Gretchen f 1.601.00, La Tulipe Noit 4.40, Franc. Sanders 2.201.601.30 Roc. Island 6.20, Paintea Lady 1.40 1 00, Pride of Haarlem 1.401.20, Prof. Rauwenhoff 1.70, Willem Pitt 3 90— 3 602.90; Willem Copland 3.503 00— 2.90, Zulu 2.40, Le Notre 2.00—1.70, The Sultan 1.80, Victoire d'Olivior 3.30 1.60. Enkel Narcis Ajax Princeps 2 60 3.00 rond 1.90. Enkel Narcis Bic Em press 5.004.30, Glory of Sassenheim 8.30, Mad. Plemp 4.80, Horsfieldie 4.50—3.00—2.10. Victoria 4.70—2.50 1.50, Emperor 5.604.403.10. Poet Horace 6.70, Gulden, Spur 6.404.50 —2.10, King Alfred 17—14—18.60: Poet Ornatus gew. 2.101.501.20. Sir Wat- kin 5.104Dubb. Narcis Albo Pie- no 6.,rond 5.10, Von Sion 6 90— 4.002.00, Sulpher Phoenix 2.50, Oran- go Phoenix 5.30, Galanthuis fi11 2.90, 5-op 2.20; Crocus Sir Walter Scott 10 2.10, -9 1.60. -8 1.40. Gele Crocus 3.303.002 502.Meijer- beer zift 8-op f 1.50 78 0.95, Purp. Grandifl. 12 3.60. -11 3.20, -10—11 2.20, King of the White 3.50 -11 3 20 Mont Blanc f 3.202.Lila Superbe 2.10. Hyancinthen ER Gertrude 1020 16.50, 14—16 10.50, 12—14 f 6.25, 1012 3.60, La Victoire 16-op f 16.50, 14—16 10.50, 12—14 625: EW i'ln- nocences 17-op 21.50, 1519, 1215, 6.25, EG Yellow Hammer 11—16 4.60, Grande Blanches 1517 12.50, I,i' Can- tlidum 17.50. Iris Anclica blar.w ^2 10. Scilla Siberica 7—8 f 2.50, 6—7 1.50, Campanulata wit 1.201.40, E1T Pari sian Yellow 1.80, Picolie 1.20, Oranje King 1.50. Blauwe Druifjes 25—3040 cent. Aanvoer pl.m. 6000 manden. Catalogus groot 1500 nummers. LISSE, 30 Juli. H. B. G. Gehouden droge leverbare veiling, onder Directie van het H. B. G. De catalogus bevatte 1225.nummers. Do aanvoer van manden was 4750 stuks. Veel belangstelling Goe de kooplust vooral voor extra kwaliteit. Dt volgende noteeringen per 100 stuks van do voornaamste soorten laten wij hier volgen: E.v.t. Brilliant Star top 5.45; I 4.40; Chryseloria top 4.60; Gele Prins top 3.00, I 3.60, xl 3.Roi Cramoisie top 4 70, I 2.60, II 2.45; Wouweiman top 5.45; Vorm. Briliant I 4.20; Fred Moore top 3.80, I 3,50, II 2.65; La Reine top 2.05, I 1.90, II 1.20; Couleur Cardinal top 5.10, I 4.25, II 3.30; Waterloo top 4.Proser pine op 5.I 4.90, II 4.50; Ibis op 6.60 I 6.Hobbema on 4.60, I 3Grand Due op 6.24; Mon Trcsor op 6.85; Scarlet Due I 2 90, II 2.20; Prospcrety top 4. '5, I 3.II 2.10; Cochenille Due top 3.60; Lady Boreel I 1.60; Maes top 4.70; Roso Grisdelin top 2.60, I .1.75, II 1.25; King of the Yellow top 4.75; Pr. v. Oostenrijk I 3.10, II 2.60, Evt. Witte Valk top 3.10, Rose la Reine top 4.35; Flamingo top 3.80, I 2.80; Due de Berlin top 4.25 I 3.05, II 1.95; Queen Flora top 4.50, Heins Schle- get top 3 30. I 3.05; Dvt. Theeroos top 3.40 I 1.85, II 2.30; Murilto top 3.50, 1 2.—., II 1.70; Cour d'Or top 6.I 4.90, Sal vator Rosa lop 4.40, 3.55; Willem III lop 4.60, I 4.10; Lucretia I 2.80; Rubra Man I 3.05; Gele Roos I 3.30; Turban Violet top 4.Vuurbaek top 4.45; Schoonoord top 4.50; Boule de Meigo top 4.55; Peach Blossom top 1.10; El Toreator top 7.10, Titiaan top 6.20; Thournesoll rood lop 5.40; Elt. John Ruskin lop 2.40, 1 2.1U;- The Fawn I 1.46, II 1.35; Moonlight top 3.45, 1 3 05, II 1.15; Spatulatha top 2.30. I 1.60: Grenadier top 3.50, I 3.25; Ingl. Scarlet top 2.50 I 2.25; Bouton d'Or I 1.75 Isabella top 1.40; Ingl. Yellow top 2. I 1.80, II 0.60; Mr. Moon top 5.75; D.v.t.: Gele Hoos top 3.30, I 3.—; D.w.t. La Candeur top 1.60, I 1.Bartigon top 1.55, I 1.20, II 0.90; Will. Copland top 3.25, I 2.90, H 2.10; Dream top 3.—, II 2.II 1.15; Fia Angelico top 1.75, I 1.10, Pr. Elisabeth top 1.65, I 1.25; Pride of Haarlem top 1.50, I 1.Tonnaye lop 1.50, I 110; Clara Butt top 1.40. I 1.21V II 0.65; Will. Pitt top 3.95; Wii slier top 1.45, I 1.25; Prof. Rauwenhoff top 1.60, I 1.15, II 0.75; Marn. v. St. Aldegoudc top 1.45, I 1.35; Sieraad v. Flora top 1.30; Crocus: Mont Blanc lop 3.35, I 2.45, II 1.30; Pres. Lincoln top 2.40, I 2.II I 55; Meyerbeer top 2.55, I 2.10, II 1-80; Gele top 4.25, I 3.75, 55 2.40; Selivus I 1.15; King of the Whites I 3.85, II 3.55; Gen. Gordon; Purp. Grandiflora I 2.G0, II 1.10; E.N.; Golden Spur top 6.05, I 5.40, II 2.Bic. Victoria op 4.65, I 4 30, II 3.Princeps top 3.75, I 1.45, II 0.95; Ornatus top 2.50, I 1.50, II 1.20; Emperor top 5.60, I 4.75; Covent Garden top 4.50, I 3.Barri Consp. I 2.85; Poet. Oranjo Cup top 4.40; Sir Watkin I 4.70, II 3.80; Empress top 5.10, I 3.90., II 2.45; Laur. Koster; White Lady I 2.20; Cervanlhus I 3.45, II 2.95; D.N.; Von Sion top 5.65, I 5 50, II 2.75; Incomperette top 2.50, I 1.55, II 0.95; Orange Phoenix top 5.20, I 4.95. Hvacinthenveiling: E.B.: Grand Maitro 19 op 30.50, 18-19 26.50, 17-18 24.50, 16- 17 21.—; Dr Lieber 10-12 3.25; Linueus 10-12 4.—; Schotel 11-12 4.25; Mr. Stan ley 11-12 4.75; E.R.: Rose Balfour 19 op 28.—, 18-19 24.—; 16-18 21.—; Queen of the Pinks 17 op 15.50; E.R.: Nimrod 16* 17 30.50, 14-15 22.—, 10-12 11.—: Ger trude 10-12 3.75; E.W.: L'Innocence 13 op 26.50, 18-19 18.50, 17-18 15.—, 16-1 13.00—17.00, 15-16 12.—.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6