INGEZONDEN MEDEOEELING jtanraking gekomen met Hm Socfem van het ïwemhad. De zwemmeester, hoewel zich ernstig bezeerend, kon nog zelf het bad [yerlaten. Onmiddellijk werd een geneesheer ont boden, die beschadiging van den wervelko lom constateerde. De heer De Logt werd naar het gasthuis overgebracht. Zijn toe stand is redelijk goed. Lijk van een vermiste In zee gevonden. Uit Stavoren wordt gemeld: Een bader heeft in zee het lijk ontdekt van den nota risklerk H. D., te Leeuwarden, die Zater dagavond aldaar vermist werd. Haarlemsche Charley redt zeven menschen het leven. Charley, de te Haarlem en ook elders be kende straatfiguur op zijn een-wielige fiets, was dezer dagen op zijn tournée onderweg van Den Helder naar "Wieringen, vertelt „de lijd". Te Anna Paulowna kwam de autobus, waarmee Charley reisde, in botsing met een zwaren vrachtauto, met het gevolg, dat de autobus in de Molenvaart kantelde. Charley (Th. Teysse) trachtte onmiddellijk het ach- ierportier te openen, hetgeen door den druk [ran het water niet gelukte. Hij werd daarbij zeer belemmerd door do angstige medereizigers, negen in getal, die hem vasthielden en zijn bewegingen bemoei lijkten. Ten slotte wist de heer Teysse toch buiten te komen en zijn collega, die bij hem was, op den wal te brengen. Daarna klom bij op den auto, trapte de zoldering in en bracht zoo zeven personen op den wal, waarbij de laatst geredde flauw viel. Twee der reizigers wisten zich zelf te redden. Door zijn tegenwoordigheid van geest en kordaat optreden heeft Charley zeven men schen het leven gered. Zijn bagage is verlo ren gegaan, terwijl hij door builen en schrammen en een opgezette knie niet in staat is zijn beroep nit te oefenen. Charley was op reis naar Egypte. Kat wijk, Noordwijk, Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam en den Helder heeft hij reeds be zocht; "Wieringen kon hij, zooals boven blijkt, niet bereiken. De wesp en de chauffeur. De heer G. uit Gemert reed Vrijdag met zijn Ford je over den Bakelschen weg in de richting van zijn woonplaats. Een wesp kwam hem in zijn wagen gezelschap hou den. doch G-, die hierop niet gesteld was, wilde het steekvermogen bezittende beest je met zijn eene hand er uit slaan en ver gat een oogenblik het stuur, 't Gevolg was, dat do auto tegen een boom botste. Het Fordje werd ernstig beschadigd, doch de heer G. mankeerde gelukkig niets en kon de reis te voet naar Gemert voortzetten. Hel geheurde le Berlicum. Geen moord, maar ongeval? Omtrent het gebeurde te Berlicum meldt het V. D.-bureau nog het volgende: Gisterenmiddag werd het sectie-onder zoek verricht op het stoffelijk overschot van de 29-jarige mej. D. Traa uit Berlicum. Het onderzoek had tot resuitaat, dat bij het oog een stuk van een kogel werd ge vonden, waaruit* echter niet viel op te maken uit welk wapen het afkomstig was. De maréchaussée heeft toen een onderzoek ingesteld op de schietbaan St. Joris, waar op den avond van het ongeval met scherp geschoten is. Vermoedelijk is het meisje door een ver dwaalden kogel, welke tegen het doel ver splinterd werd, getroffen. In verband met deze vermoedelijke op lossing is C. van M., die als verdachte in deze zaak was gearresteerd, op last van de justitie weer in vrijheid gesteld. Aanranding. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om halftwaalf, is naar „het Vad." meldt, do 38-jarige huisvrouw van den landbou wer A. Damen te Velp (N.-Br.), terwijl zij op weg was naar huis, even huiten Grave op den Rijksstraatweg Grave's Hertogen bosch aangerand met onzedelijke bedoelin gen. De vrouw was tot het donker werd bezig geweest met scheen te binden en was daarna naar Grave gegaan om bood schappen te doen. Op haar hulpgeroep kwamen eenige be woners uit het woonwagenkamp te Grays Ihaar ter hulp. Een der daders, die met een groot mes èen der woonwagenbewoners aanviel, kreeg ivan dezen een geduchten slag met een knuppel, waarmede hij gewapend was, te gen het hoofd. De woonwagenbewoners kwamen met de boerenvrouw te midder nacht aan de maréchausseekazerne te Gra ve. Nog in denzelfden nachf werden onder leiding van den wachtmeester Martens de 88-jarige ongehuwde Th. T. en de onge huwde 35-jarige T. H. als de vermoedelijke idaders gearresteerd. Beiden hebben reeds een volledige be kentenis afgelegd en zullen naar het huis van bewaring te 'e-Hertogenhosch worden overgebracht. De „spiritus-mannën" uit Tilburg verdreven. Be spiritusmannen hebben naar de „N. Tilb. Crt." meldt hun tenten elders opge slagen. Zaterdagmorgen kregen zij bezoek van «len Commissaris van Politie, die zich persoonlijk van den toestand op de hoogte kwam stellen. Deze visite kwam hun waarschijnlijk van wat te officieels zijde en het gevolg was. dat de spiritusmannen «den kant van de Beeksche bergen optrok ken. Doch hier verbleven zij slechts kort. Do belangstelling die hier do politie voor hen aan den dag legde wend hun spoedig te lastig. Voor het ïoopen over verboden terrein maakte de politie tegen een tiental ?ran hen, dus tegen ongeveer allen, proces verbaal op en verder nog tegen één hunner proces-verbaal wegens schennis der open bare oerbaarheid. Kort daarop hebben zij de Beeksche ber gen verlaten, Tilhurgsch grondgebied den mg toegekeerd en zijn zij naar de ge meente Goirle afgezakt. Een damwand ondergraven. Men meldt aan de ,,'s-Hert. Crt." nit Grave: Zondagmiddag is do put, waarin men bijna gereed was met den graafarbeid aan de Maasstuw onder water gezet, door dat aan de rivierzijde de damwand schijnt ondergraven door den sterken stroom van het in de laatste dagen zoo snel wassende water. De put heeft een lengte van circa 80 M. bij een breedte van pl.m. 50 M. Tegen 8 uur in den avond stond het water circa 4 5 M. hoog tegen de damwanden. Reeds in den middag vertoonde zich eenigszins die sterke opborreling in de nabijheid van den pijler. De bodem van den put ligt zoo als men weet 3 M. beneden de bedding der Maas. Vele belangstellenden kwamen de ramp in oogenschouw nemen, terwijl onmiddel lijk maatregelen genomen werden om een uitbreiding te bezweren. Zondagavond heeft men reeds voor cir ca 1.50 M. het water door het aanbrengen van pompen uit den ondergeschoten put aan de Maasstuw weten weg te werken en men hoopte door een nog versterkte aan brenging van pompen Maandagmiddag het binnengedrongen water te hebben uit- gepompt op de Maas. Wagonlading verbrand. Op het emplacement van station Zuid te Enschedé is een wagen geladen met pa pier van de firma Zilverberg aldaar geheel uitgebrand. Niet fe haastig! Een inwoner van Rotterdam zond 24 September 1919 een brief aan een vrijwil liger van de Baltische Wirtschaftscompag- nie der Baltische Landeswehr, Feldpost 3066 Rusland. Deze brief is 25 Juli jl., dus bijna acht jaar later terugbezorgd aan het adres van den afzender. De post te Berlijn had er een gedrukt strookje opgeplakt met de me- dedeeling, dat bezorging van den geadres seerde in 1919 niet mogelijk was, dat te ruggave aan de post eerst nu had plaats gehad en dat de brief portvrij aan den af zender teruggezonden werd. ,,N. Rott. Crt." Zonnebrand gj m en Smetten j w K U L. 3042 Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Trein in een arbeidersploeg gereden. Eén doode, drie gewonden. Bij Immendingen is een trein ingereden op een ploeg arbeiders. Een der arbeiders is gedood, terwijl er 3 ernstig gewond wer den. Zondagsongelukken in DuitschlandT Dooden en gewonden. In Saksen zijn Zondag eenige ernstige ongelukken gebeurd. Nabij Borsdorf werd een Berlijnsche mecanicien die een fiets tocht deed, overreden door een auto en zwaar gewond. Nabij Heidonau viel een 24 jarige arbeider door het plotseling stoppen van een vrachtauto, hij kwam onder de wielen terecht en werd op slag gedood. De auto van een chocoladefabrikant te Dres den sloeg onverwachts te Hasselich om doordat de bestuurder plotseling remde bij een kromming van den weg. De fabrikant werd gedood, zijn vrouw en een vriend werden levensgevaarlijk gewond. In de omstreken van Berlijn zijn Zon dag 10 personen bij het baden verdronken. De Oost.zee-badplaatsen melden zes ge vallen van verdrinking, behalve de onge lukken met roei- en zeilbooten. Zondagnacht zijn op de weg van Frank fort a.d. M. naar Darmstadt bij Neu Isen- bui'g twee motorfietsen met zijspan tegen elkaar gereden. Een politiewachtmeester uit Neu Isenburg is gedood, zijn metgezel zwaar gewond. Van het andore motorrij wiel zijn de bestuurder en een metgezel zwaar gewond. Een beer dringt een hotel binnen. Twee menschen zwaar gewond. In de nabijheid van Höxter had onlangs een kermistroep zijn tenten opgeslagen, om een voorstelling te geven. Terwijl de vrouw naar de stad ging, om vergunning voor het geven der voorstelling te vra gen, bleven de beide zoontjes van resp. 14 en 8 jaar bij de beren de wacht houden, die men aan boomen had vastgebonden. Plotseling wist een der dieren zich los te rukken en zich van zijn muilkorf te ont doen, waarna hij het in de nabijheid ge legen hotel „Dreizehn Linden" binnen drong. Hier viel hij een 19-jarig meisje aan, dat daar leerde koken. Op haar hulp geschreeuw kwamen een kellner en een huisknecht toesnellen, die het meisje uit do klauwen van den beer wisten te bevrij den. Het woedende beest rukte zich tot driemaal toe los en viel telkens opnieuw hot meisje aan. Ten slotte sleepte hij haar zelfs naar den waterput mee, waar hij haar onder water hield. Nadat nog meer mannen waren okomen toesnellen, slaagde men er eindelijk in den beer buiten gevecht te stellen. Het meisje en de kellnr zijn echter zóó ernstig gewond, dat men voor him leven vreest. Mijnongeluk.te Glasgow. Door een. ontploffing in de in aanbouw zijndo mijnschacht Cardowa nabij Glas gow zijn gisteravond tien arbeiders door hot neerstortend gesteente van de buiten wereld afgesloten. Allen zijn in leven en slechts enkelen van hen gewond. Getracht wordt do arbeiders van uit de hoofd schacht te bereiken. Kindermeisje door een granaat gedood. Een granaat, gevonden door twee deel nemers aan een school jongenskamp, nabij Weymouth, aan de Engelsche Zuidkust, werd door hen naar beneden op een straat weg geworpen. De granaat bleek geladen te zijn. Een kindermeisje werd door een der scherven getroffen en moest met verbrij zelden schedel worden opgenomen. Het kindje in den wagen bleef echter geheel ongedeerd. De overstroomingen in Indië. Reuter meldt uit Bombay, dat de tele grafische verbinding met Baroda eindelijk hersteld is. De stad is drie dagen door het water afgesneden' geweest, waarna het langzaam begon te zakken. In de stad zijn 30 lieden verdronken, in de landelijke dis tricten wordt het aantal op ongeveer 100 geschat. Te Ahmedabad zijn 5093 huizen ingestort. Er wordt nu allerwege voldoen de hulp verstrekt. De goudvisch en de hertog. Ludmilla Kr as sin's sugges tieve millioenen. Eenigen tijd geleden is Ludmilla Kras sin, de dochter van den verleden jaar overleden Sovjet-gezant Leonid Krassin in het huwelijk getreden met den hertog La Rochefoucauld. Ludmilla, die rijkdom aan schoonheid paart, (papa liet destijds 60 millioen goudroebel na), is zelfs voor een La Rochefoucauld een niet te versma den goudvisch, welker bolsjewistische schubben de hertog desnoods op den koop toe neemt. Op den niet-bcwusten proletariër, die niet gezegend is met de verlichting van het communisme maakt het een eenigs zins verbasterenden indruk, wanneer hij leest, dat een steunpilaar der bolsji's zoo maar eventjes zestig millioen goudroebels nalaat. De Parijsclie bladen hebben er echter de volgende verklaring voor gevonden: Krassin liet met opzet zoo'n groot ver mogen na om zijn dochter in staat te stel len den Franschen hertog aan den haak te slaan en op deze wijze een nieuwe maatschappelijke klasse, die der holsji- aristo's, te grondvesten. Niet voor zich zelf heeft Krassin schatten verzameld, neen hij deed zulks alleen uit altruïstische overwegingen en ten einde de sovjet-be ginselen, waarmede particulier bezit in strijd is, in Frankrijk uit te dragen! La Rochefoucauld is natuurlijk in het geheim en vlast reeds op een president schap der Franscbe sovjet-republiek! Het uitsterven der inboorlingen in Australië. De regeering neemt maatregelen. Het uitsterven der oorspronkelijke be volking van Australië onder invloed van het moderne leven heeft de Australische legeering er toe gebracht, maatregelen te treffen, ,om de weinige stammen, die er nog zijn, te bebcuden. Australische negerstammen zijn er nog alleen maar in het binnenland, doch ook daar begint de „beschaving" door te drin gen. Telde Australië tegen het einde van de 18de eeuw nog 150.000 inboorlingen, thans zijn er nog slechts 60.000; volgens deskundigen zou het enkel een kwestie van eenige tientallen vm jaren zijn, om ook deze te doen verdwijnen. Om dat nu te voorkomen, is de regee ring van plan met die stammen uitge strekte, bijna onbewoonde gebieden in het Noord-Westen van Australië te bevolken, en ze van alle verkeer met de buitenwe reld af te zonderen. Op die manier hoopt men de lichamelijk verzwakte negers weer op kracht te brengen en hun aantal te doen toenemen, vooral wanneer zij be- .schermd worden tegen alcohol en besmet telijke ziekten, wat op de eerste plaats de bedoeling is van den strengen afzonde ringsmaatregel. Familiedrama. 3 dooden. Uit Kaiserslautern (Duitschland) wordt gemeld: Gisterenmiddag heeft men het gezin van een zekeren Gebauer, man, vrouw, en kind dood in de woning gevonden. Allen vertoonden verschijnselen van vergiftiging De man bad Zaterdag zijn ontslag gekre gen, zoodat het niet onmogelijk is, dat men met een wanhoopsdaad heeft te doen. Familiedrama. De drogist Jagosch heeft bij een bezoek aan zijn tante, toen dezo hem geld wei gerde, haar doodgeschoten en haar man, die oorlogsinvalide is gewond. Jagosch is gearresteerd, evenals zijn broeder, die van aanstichting tot de daad wordt verdacht. Stad door onderaardsche brand bedreigd. Naar uit St. Etienne wordt gemeld, wordt een deel van de stad Firminy door een onderaardsche brand bedreigd. De be treffende stadswijk is over een verlaten en ten dcele onder water staande kolen mijn gebouwd. Het onder den grond voortwoedende vuur manifesteert zich door damp- en rookvr n i:ng boven den grond. Alle maatregelen tegen een mogelijke instorting zijn genomen. Renpaarden verbrand. Op het station Guben vloog een wagen van een extra-trein, waarin renpaarden van BerlijnHoppegarten naar Breslau Klettcndorf werden vervoerd, in brand. Twee kostbare renpaarden verbrand den, een ander kreeg zulke zware wonden, dat het afgemaakt moest worden. Do oorzaak van den brand moet daarin te zoeken zijn, dat één der geleiders ge rookt heeft en daardoor het stroo heeft vlam gevat. Brutale juweelendiefstal te Berlijn. Op klaarlichten dag is Zondagmiddag een brutale juweelendiefstal gepleegd in een winkel aan den Kurfiirstendamm, op den hoek van de Joachimsthaler Strasse te Berlijn. Tegen één uur stormde een jongeman den winkel binnen, waar de eigenaar zat to werken. Hij vroeg dezen, of hij wist, dat zijn grooto uitstalkast werd leeggehaald. De juwelier snelde de straat op en zag inderdaad tot zijn ontzetting, dat de ruit van do uitstalkast was ingeslagen en dat de kostbare inhoud der kast was gestolen. Hoewel op dit punt het verkeer zeer druk is, was de inbreker brutaal genoeg, juist dezen winkel voor zijn diefstal te kiezen. De jonge man, die den juwelier waar schuwde, had helaas het voornaamste verzuimd, n.l. den inbreker te pakken. Oplichters. Te Berlijn hebben oplichters een Ja- pansch student 500 pond sterling afhandig gemaakt. Zij droegen hem op, tegen een zeer ruime belooning chèques naar het bui tenland te brengen en ze daar te verzilve ren. Als waarborgsom moest de student 500 pond sterling, zijn heele hebben en hou den, storten. Toen de jongeman het aan bod had aanvaard en in het buitenland de chèques wilde incasseeren, bleken ze valsch. Van de oplichters is nog geen spoor gevonden. Roodhuiden en bleekgezichten. Voor de rechtbank te Nancy verschenen dezer dagen een paar niet alledaagsche eischers, n.1. twee opperhoofden van de Sioux, in volle wapenrusting, met toma hawk en scalpeermes in den gordel, de oorlogsveeren op het hoofd! Onbeweeglijk keken beiden toe naar het gedoe der bleek gezichten, hoogstens krulden hun lippen nu en dan verachtelijk bij het overleggen door hun woordvoerders van weer nieuwe pape rassen in hune verre, wijde prairieën placht men zoo iets (vroeger, helaas!) an ders en meer afdoende uit te vechten.... Zij waren indertijd aangenomen om in een rondtrekkend circus op te treden (ook getemde wilde dieren immers worden ver toond!), maar de zouen van het verre wes ten achtten hun rechten door hun blanke broeders te kort gedaan. De Roode Ade laar en het Scherpe Oog gingen proce- deeren en zagen thans hun eisch toegewe zen: ontbinding van het contract en scha devergoeding van 10.000 frs., benevens be taling van de terugreis. Reeds een paar uur later waren zij op weg naar Antwerpen om terug te keeren naar hun wigwams, waar hun squaws hen wachten om met de andere krijgslieden do vredespijp te rooken en te mijmeren over den goeden ouden tijd, hun goeden ouden tijd, toen de tomahawk eventuecle geschil len besliste en Airnard hun heldendaden te boek stelde! FINANCIEN EN 0EC0N0MIE. BINNENLAND. Neiierl. Spaarverzekering voor Katholieken. Op uitnoodiging van de actievoerders in de kwestie der déconfiture van de Neder- landsche Spaarverzekering voor Katholie ken, zijn we Zondag in Den Haag wezen luisteren op een bijeenkomst van gedu peerde aandeelhouders en polisbezitters dier instelling, schrijft de „Msb." Een geregeld verslag van deze vergade ring zuulen we niet leveren. Vooreerst om niet op tal van punten in herhaling te tre den van wat op vorige soortgelijke groeps vergaderingen naar voren werd gebracht, en in de tweede plaats met het oog op het verloop der besprekingen. In weerwil toch van het verzoek, in den aanvang door den voorzitter, den heer A. van der Vin, tot de aanwezigen gericht, om do kwestie so ber en zonder overbodig vertoon te stel len, is het nu en dan tot momenten geko men, die meer aan zakelijkheid misten, dan aan dramatische kracht. Zulks is te begrijpen en te vergeven: want deze de- bdclo is in hoofdzaak neergekomen op het hoofd van kleine luiden, die him gebrek aan financieele ondervinding in goede ge- loove meenden te mogen aanvullen door hun leidsmannen een onbegrensd vertrou wen te schenken. Het ongelukJdge verloop van zaken is er voor hen te pijnlijker om geworden. En thans de vergadering. De heer W. Hammecher uit Nijmegen heeft in oen uitvoerig bet oog we vatten het in eenige punten samen aangevoerd le. Dat de meeste aandeelen, welker vol storting thans geëischt wordt, geen deel uitmaken van het statutaire kapitaal, ver mits er indertijd tot een kapitaals-reorga nisatie schijnt besloten te zijn, zonder dat dezo wijziging op do aandeelen is uitge drukt'. 2e. Dat de verliezen der maatschappij te wijten zijn aan het feit, dat de administra tiekosten der spaarkassen als winst werden beschouwd en uitgekeerd als dividend, dat ten kantore der Mij. een in-slordig beheer werd gevoerd en dat de onkosten een on gemotiveerd bedrag uitmaakten. 3e. Dat de raad van commissarissen den heer Haazevoet heeft ontslagen zonder de aandeelhouders daarin te kennen, zooals de statuten voorschrijven, en daarna, even eens in strijd met dc statuten, geen "nieu wen directeur meer heeft benoemd, voorts moeten commissarissen door een aan hen uitgebracht en te hunner kennis gekomen rapport, ingelicht geweest zijn omtrent den toestand hunner maatschappij. 4e. Dat de Verzekeringskamer reeds drie jaar op de hoogte geweest moet zijn van dc wankele positie der Nederlandscho Spaarverzekering; immers heeft de heer Keesom vroegtijdig, een waarschuwing doen hooren, hebben eenige vakbladen zich duidelijk over de maatschappij uitgespro ken en is do Kamer er op geattendeerd, dat de balans over 1925 bij haar ingediend, tal van fouten vertoonde; desondanks heeft zij zich niet verzet tegen uitkeering der daarop paraisseerende winst. Al ver bood de Kamer aanvankelijk de publicatie dezer balans, later nam zij ze zelf op in haar^ verslag, een omstandigheid, waarv de Ned. Spaarverzekering dankbaar he geprofiteerd. Dit waren zoo ongeveer de voornaam! beschuldigingen. De heer Hammecher vo de daarbij als bewijs een heele reeks f ten en voorbeelden aan uit de geschiet nis der laatste jaren. De vergadering hei deze weinig fraaie reeks nog aangevu waaruit o.a. kon blijken, dat de mani van plaatsing der aandeelen, op z'n zacht uitgedrukt, vreemd geweest is. Is het woonte, is het oirbaar zelfs, niet volgesti te aandeelen onder beloften van spoedig terugkoop te plaatsen bij ambachtslied ter betaling van het hun verschuldig loon? Of onder te brengen bij het eig personeel? Wij meenen dat de aard zulk aandeelen krachtiger en deskundiger ho ders vraagt. Er zouden nog meer vragen te steil zijn, welker beantwoording door degene wien het aangaat, dringend gewenscht In een affaire als deze, waarin de Kath lieke naam andermaal gemoeid is, die meer klaarheid gebracht om het vertro wen van het Katholiek publiek in eig» instellingen niet langer te ondermijne We achten ons tot deze meening gerec tigd op grond van wat wo gisteren op Haagsche bijeenkomst op dit stuk beluist ren konden. Buiten wat de Verzekeringskamer deze kwestie doet of, volgens sommige niet doet heeft men wel eenig recht nadere gegevens: inderdaad, de Spaarve zekering valt onder de Verzekeringskami doch aan de vlag, waaronder zij voer, andere, hoogere verantwoording verschi digd. LUCHTVAART Gecombineerde Scheepvaart- en lucht, dienst. Chamberlin van 't dek van d© „Leviathan" opgestegen. Zooals aangekondigd is do Oceaanvli ger Chamberlin gisteren van het dek va het ss. „Leviathan" opgestegen. Zijn oi middellijk doel was Peterborough in de staat New Jersey. De opstijging geschie» de, toen de „Leviathan", die te midde nacht uit New York op weg naar Eurof was vertrokken, Fire Island passeerd Naar men weet .wilde Chamberlin de nu gelijkheden nagaan, die een samenwerkia tusschen vliegtuigen en stoomschepen i zich sluit. Hij slaagde er evenwel niet in, zijn doi te bereiken, doch zag zich wegens den mii genoodzaakt te Curtissfield te dalen. O'Connor, do voorzitter van de Ski] ping Board, heeft verklaard, dat dez vliegtocht van Chamberlin de voorloopt is van een geeombineerden scheepvaart- e luchtdienst, die den duur van oceaanreize aanmerkelijk zal bekorten. De Ship pin Board zal, zoo zeide hij, zoo spoedig mc gelijk een aantal Amerikaansche schepel welke op den Stillen en den Atlantische; Oceaan varen, uitrusten met vliegtuigei welke geschikt zijn voor het vervoer vai passagiers en post. Een vliegtocht Londen—New York? Volgens de Matin is Levine naar Not tingham vertrokken, omdat een Engelschi combinatie hem wil overhalen met de Misi Columbia een tocht LondenNew York t< laten ondernemen. In dit geval zou dl Engelsche combinatio den reeds voor d( vlucht ParijsNew York aangenomei Franscho vlieger Droukin schadeloos stel' len. Restauratie-vliegtuigen. Gisteren is een begin gemaakt met de invoering van het restauratiebedrijf ia vliegtuigen op do lijn LondenParijs. In het vliegtuig waren 10 passagiers, voor wie 2 man ter bediening aanwezig waren. I Ford gaat groote vliegtuigen bouwen, j Naar uit Detroit gemeld wordt, zal de] Ford Motor Company binnen afzienbaren tijd een aanvang maken met de fabricage van geheel uit metaal vervaardigde vlieg tuigen, die in staat zullen zijn 100 passfr giers te bevatten. De beide machines, die in opdracht zijn gegeven moeten 100.000 dollar kosten en nog in den loop van hei volgende jaar gereed komen. Iedere machi ne zal door zes 1000 P.K.-motoren gedre ven worden, welke door do Ford Motor Company zullen worden geleverd. D« vliegtuigen zullen slaapcabines bevatten en een snelheid van 125 mijlen per uur kunnen bereiken. SPORT- KORFBAL. Vitesse op tournee. Vitesse speelde Zaterdagavond tegen IV. K. I te Jubbega. De Leidenaars werden hier geslagen met 52, waarna de wed strijd werd gestaakt. Het veld was door den regen zwaar K bespelen en door een onweersbui werd het te donker. Zondag werd deelgenomen aan de serie* wedstrijden van Rood Zwart te Veenhoi* zen. De uitslagen luiden als volgt: Afd. A.: AV. K.—Rood Zwart 1—0: V- K.—Vitesse 2—3; Rood Zwart—Vilest Afd. B.: FrisoSparta 11: Friso-* O N. A. 2—0; Sparta—O. N. A. 2—2. Eindstrijd: FrisoVitesse 13. Vitesse won alzoo den eersten prijs. WATERPOLO. L. Z. C. (Dames)—H. Z. en P. C. II I-3 De dames der Leidsche Zwemclub speel* den gisterenavond een vriendschappen ken wedstrijd legen liet tweede dame» zevental der H. Z. en P. G. 't Is den Leidschen dames wederom me mogen gelukken een overwinning te beha* len, wat eigenlijk ook niet le verwacht® is. wanneer men. een dergelijken wedstri]u

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4