OLLANDSCHZWITSERSCHE L0CARA«eepe« ffiiSsi INGEZONDEN MEDEDEELING der borgstelling ook van kracht le verkla ren voor de werken van publiekrechtelijke lichamen en dit met ingang van 1 Jan. 1928 of zooveel later als door het bonds- best uur wordt bepaald. Pater v. d. Burgh, adviseur van de af deeling Nijmegen, zeide in overleg met den bondsadviseur het plan te hebben opgevat door gemeenschappelijke actie van alle geestelijke adviseurs bij het Episcopaat meer medewerking te trachten te bewerk stelligen. Gezamenlijk werd een auto-tocht ge maakt naar Heeze, terwijl Dinsdagavond een gemeenschappelijk diner plaats vond. R. K. Werkliedenverbond. Bestuursvergadering. Dezer dagen vergaderde het bestuur van bet R. K. Werkliedenverbond. In zijn openingswoord constateerde de iVoorzitter, dat het Congres van 17 Juli j.l. te Nijmegen uitstekend is geslaagd en ge- Worden ie tot een gebeurtenis in de ge- •chiedenifl van het Katholicisme in Ne derland en vooral in die van onze Katho lieke Arbeidersbeweging. Als bewijs hier voor voerde spreker mede aan de verschil lende pere-uitingen en vooral het welspre kend zwijgen der roode pers. Met voldoening nam de vergadering ken nis van de mededeeling, dat opnieuw aan geknoopte onderhandelingen tusschen den R. K. Zuivel- en Margarinebewerkersbond en het Verbond, met de bedoeling de le den van dien Bond weer te brengen in de gecentraliseerde Vakbeweging, een gun stig verloop doen verwachten. De vergade ring hechtte hare goedkeuring aan het be leid van het D.B. in dezen gevoerd. Besloten werd bij den K(atholieken) (R(adio) O(mroep) aan te dringen op een cursus in de Nederl. taal en op het regel matig beschikbaar stellen van een avond yoor het Verbond. Medegedeeld werd, dat binnenkort de ïiestor der Katholieke Arbeidersbeweging, de heer J. W. Smit te Amsterdam, voor den microfoon zal spreken over „De We reld wacht op daden". Besproken werd het oprichten van fa- brieksziekenfondsen door de fabrikanten te Helmond en het verplichten der arbei ders tot het lidmaatschap en het betalen der volle premie. Besloten werd deze zaak aanhangig te maken bij den Raad. van Overleg der Katholieke sociale organisa ties. Met genoegen werd kennis genomen van de vriendschappelijke oplossing van het verschil van meening tusschen „St. Ra phael" en den R. K. Transportarbeiders bond over het organiseeren van het A.T. 0.-per8oneel. Medegedeeld werd, dat van 1114 Octo ber a.s. in „Manresa" te Venlo eene retrai te voor Hoofdbestuurders zal plaats heb ben en reeds 47 bestuurders zijn ingeschre ven. Voor eene Commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid, die zal hebben te prae- adviseeren over het voor-ontwerp-Arbeids- bemiddelingswet zal, op verzoek van den Minister van Arbeid, de heer A. O. de Bruijn worden voorgedragen. Nader werd besproken de grondslag voor overeenkomsten met de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, betref lende ziekenfondsen. Goedgekeurd werd een der door de Cen trale Commissie voor de Vrouwenorganisa tie ontworpen reglement voor de vrouwen- afdeelingen der plaatselijke R. K. Volks bonden en Werkliedenvereenigingen. Het Verbondsbestuur hechtte tevens zijn goed keuring aan enkele faciliteiten, door de Centrale Oommissie in overleg met de be trokken aangesloten Bonden beraamd om de toetreding van arbeidsters te bevorde ren. In de Commissie voor do afdeeling -Volksgezondheid" werden benoemd de boeren v. d. Laan, Angenent, Timmermans, Kolkman en Nijkamp. Besproken werd het inoident-Oudegcest- Berrarens ter economische conferentie te IGenève. De melkprijs. De Prov. Bond van melkveehouders In Zuid-Holland heeft den melkprijs per 1 Augustus en per 21 Augustus telkens met een halvon cent verhoogd tot 1 October. KERKNIEUWS Gouden Kloosterfeesten. Dinsdag vierde de Eerw. Zuster Maria Fernandez in de wereld mej. A. Hes- éenvelt, geboortig van Amsterdam haar gouden kloosterjubileum in het St. 'Annageeticht te Delft. Voor de H. Mis, op- tedxagen door den weleerw. rector Pater Kraayvangor, naderden, de Zusters tot de H. Tafel. Het zusterkoor zong de drio- Btemimige Mis in honorem Sanctae Ma- ithildao van Hub. Cuypers. Na de H. Mis ontving de jubilaresse iden Pauselijken Zegen door bemiddeling van de Alg. Overste bij haar bezoek aan Home. In de feestelijk versierde zaal werd Zuster Fernandez gecomplimenteerd door Rector Kraayvanger, waarna de Zusters ©en schoone feestcantate zongen. De inwonende kostdames boden de ju bilaresse een geschenk onder couvert JEUin. Van verschillende zijden ontving de Souden jubilaresse blijken van belongs tel- ng en hoogachting, o.m. ook van de !Alg. Overste van Tilburg. De weleerw. en algemeen geachte goeder-O vorste van bet Liefdesgesticht fen klooster der Eerw. Zusters van Liefde te Stiphout (in de wereld mej. Gath. v. d. iWurff) herdacht Dinsdag onder vele blij ken van belangstelling den dag, waarop tij voor vijftig jaren haar intrede deed in B© orde der Liefde-zusters van Tilburg. „Tijd." Rector J. de Wolf. De zeereerw. beer J. de Wolf, rector van St. Joannes de Deo, die 15 Aug. a.s. zijn zilveren priesterfeest viert, is om ge zondheidsredenen voor 4 weken uit Haar lem vertrokken, zoodat een officieele vie ring niet plaats zal hebben. Zondag j.l. is het zilveren jubileum in intiemen kring in St. Joannes de Deo gevierd. Zilveren Kloosterfeest. Frater Vitus (in de wereld Th. P. Koenders) directeur der Electrische Druk kerij van het St. Gregoriushuis te Utrecht, heeft ter gelegenheid van zijn 25-jarig in- kleedingsfeest gerecipieerd ten kantore der drukkerij, waar medo namens Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering gelukwen- schen werden uitgesproken, terwijl velen do receptie kwamen bezoeken, <B© zich kenmerkte door groote hartelijkheid en veel bloemen. „Msbd." Pastoor H. Osse. t In den ouderdom van 53 jaar is in het R. K. Ziekenhuis te Delden overleden de weleerw. heer Hendrikus Antonius Jose- fus Longinus Osse, in leven pastoor van de parochie van den H. Stephanus te Bor- nerbroek en ridder in de Orde van Oranje Nassau. rgy a—a— LflWD- EN TUINBOUW Bestrijding van het mond- en klauwzeer. In een Maandag gehouden vergadering van den Zuid-Hollandschen Bond van Melkveehouders heeft de voorzitter dezer organisatie, de heer A. N. Vaandrager, mededeelingen gedaan betreffende de be strijding van het mond- en klauwzeer. In opdracht van het departement van Landbouw hadden de heeren Lourens en dr. Berger hiervoor een studiereis naar het buitenland gemaakt en daarvan rap port uitgebracht. Het departement had aan het bondsbesluur een exemplaar van dit rapport toegezonden onder mededee ling, dat de Minister er prijs op zou stel len hierover het oordeel der direct-belang- hebbenden te vernemen en tevens of zij bereid zouden zijn om aan de middelen tot bestrijding der gevreesde ziekte, welke door de rapporteurs werden aanbevolen, mede te werken. Het rapport gaf drie middelen aan: lo. het op nieuwe schaal verstrekken van serum tegen mond- en klauwzeer; 2o. het moderniseeren van de veemark ten, ten einde daardoor aan alle eischen der hygiëiue te voldoen; 3o. extra politiemaatregelen om bij de eerste verschijnselen der ziekte uitbreiding tegen te gaan. Het hoofdbestuur heeft hierover verga derd, ten einde zijn houding vast te stel len voor een binnenkort te beleggen alge- meene vergadering der verschillende pro vinciale bonden. Omtrent het tweede en derde middel was het hoofdbestuur van oordeel, dat deze tot de taak der gemeenten behooren. Alleen wat het eerste punt betreft, was het hoofdhestuuh van oordeel, dat deze tot de taak der gemeenten behooren. Alleen wat het eerste punt betreft, was het bondsbestuur van oordeel, dat het bil lijk zou zijn,, wanneer de veehouders zich een klein offer getroosten om de verstrek king van terrein te bevorderen, b.v. door de betaling van 5 10 cents hoorngeld, wat dan natuurlijk niet alleen door de ge- organiseerden, maar door alle veehouders gegeven zou moeten worden. De vergadering deelde deze zienswijze en keurde goed, dat in dien zin aan de af gevaardigden van den bond mandaat zou worden gegeven. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. ZWAAR WEER. Wind, onweer en bliksem. EEN WINDHOOS IN WEESPERKARSPEL. Om vijf uur gistermiddag is een wind hoos over Weesperkarspel gestreken, die zeer veel materieele schade veroorzaakte, doch waarbij geen persoonlijke ongeluk ken zijn voorgekomen. De windhoos streek eerst over het Gijn en nam het dak van een melkhuis van een boerderij mee, bij een Bootenbuis werden de booten op den wal gesmeten. Ook ging de windhoos over het Merwedekanaal. Bij een huis van den Rijkswaterstaat werden de pannen van het dak gezogen. Daarna kwam de ammoniakfabriek van de firma van der Eist en Matthes aan do beurt. Yan de oude fabriek werd het dak afgerukt-, de •tukken liggen over het fabrieksterrein verspreid. Het dak van het in aanbouw zijnde magazijn werd ingedrukt en stort te in. Eenige personen, die daar werkten, hadden juist die afdeeling verlaten. Er zijn door de Directie maatregelen getroffen om de verwoestingen, welke door den wind hoos zijn aangericht, zoo spoedig mogelijk op te ruimen. Do schade wordt geschat op f 25.000.Men hoopt a.s. Maandag het werk weer te kunnen hervatten. Do hoos, die slechts enkele minuten duurde, greep ook nog een boerderij aan van T. H. Roo- zenboom, waarvan het dak op vele plaatsen beschadigd werd. De boerin, die zich juist op een plaats 'tusschen den stal en het woonhuis bevond, wist tijdig in den stal te vluchten, waar zich ook nog twee kin deren bevonden. De windhoos loste zich tenslotte op in de richting Muiden. Aan de „Tel." wordt nader gemeld: Om vijf minuten over rijf werd de lucht plot seling zeer donker. Het had even te voren licht geonweerd en licht geregend. Plotse ling werd onder aan de donkere lucht een trechtervormige zak merkbaar. Naar mate de windhoos vorderde werd do lucht grij zer. Boven het Gijn te Weesperkarspel ge komen begon de lucht-, zooals de getuigen zulks uitdrukken, te warrelen en te koken. Dit ging gepaard met een heftig gefluit en geloei. Het scheen alsof het trechtervormige aanhangsel nu en dan van de aarde op sprong. De warrelwind nam boomtakken, hooi, stukken hout en boombladeren mede en waar hij den grond raakte, richtte hij schade aan. Wat over het Oosten van ons land geschreven werd was door do bewo ners van Weesperkarspel niet vergeten, zoodat dit natuurverschijnsel, zooals van zelf spreekt, angst en vreeze teweeg bracht. Om even over rijf streek de windhoos loeiend over een boerderij heen en rukte er de pannen af. Dit was, de schrik voor de inwonenden daar gelaten, niet zoo heel erg. Doch minder goed verging het de boerderij van J. Th. Wouters, eveneens aan het Gijn gelegen. Hier brak de wind in het voorhof een paar taaie groote no- tenboomen ongeveer vijf meter boven den grond af om vervolgens over de gebouwen te stormen. Het stroodak vertoont op ver schillende plaatsen gapingen en het is als of een reus er intoomelooze woede de vuist in geslagen heeft. Merkwaardig is, dat de zijde van het dak, welke van den wind afgekeerd is, bet nog veel erger te verdu ren heeft gehad. Over vrijwel de geheelo lengte is het dak hier „geplukt". In wilde warreling werd het stroo meegenomen en het nestelde zich in de boomen, welke in de buurt staan. Het dak boven den stal verdween zoodoende over een aanzienlijke lengte en verschillende voorwerpen in het aldus geteisterde achterhuis werden door één gekegeld. De pannen sprongen met luid goraas in gruizels. Evenals in den Achterhoek werd, zij het dan ook in het klein, de grilligheid van de hoos gedemonstreerd. Want vlak bij de woning en tusschen de vernielde boomen stond een hooiberg, die er.... nog staat en niet het minst geleden heeft. Er vlak naast werd een boom gekraakt en verder op kwam een aangrenzend boerderijtje er ook minder goed af. Er werd hier een slachting onder de pannen aangericht. We hoorden een verschrikkelijk geloei en gegil, zoo vertelden de dochters van Wouters aan een corr. van de „Tel." We hebben moeder toen gewaarschuwd omdat deze thuis was en zijn toen het land inge- loopen. De windhoos trok ons voorbij in de richting van Weesp. Dat klopt want na zijn reis over een vlak veld rukte de wind even aan het huisje van den bruggewachter bij het Mer- wedekanaal, het lood van de bekapping en een rechte rij dakpannen medesleurende. Vervolgens stak hét noodweer het wa ter over en belandde bij de groote ammo niakfabriek, die danig werd gehavend. De directeur, de heer Doyer, vertelde het volgende: Het was over rijven en alle werklieden hadden gelukkig de fabriek verlaten. Nog twee waren achtergebleven. Ik wilde mij juist gaan verkleeden, toen ik uit het raam kijkende de hoos in den vorm van een donkeren zak zag aankomen. Het luchtverschijnsel rolde zich geheel op, zoodat ik dacht, dat wij zouden vrijloo- pen. Doch op hetzelfde oogenblik hoorde ik een donderend, lawaai. Ik kreeg één mi nuut den indruk, dat alles in elkaar stort te. Ik begaf mij ijlings naar beneden om de twee man, die waren achtergebleven te waarschuwen. De hoos kwam over de brug wachterswoning en over de villa van mijn mede-directeur, den heer M. Boissevain, die op het oogenblik buitenslands vertoeft. La ter bleek mij, dat de villa er buitengewoon goed was afgekomen. De schade is hier beperkt tot eenige dakpannen. Het donderend geweld moet afkomstig geweest zijn van het loeien der hoos en van de instorting van eenige onderdeel en van het gebouwencomplex. Zoo werd een groot gedeelte van de houten bekapping van het oude fabrieksgebouw medegeno men terwijl ook een gedeelte van het nieu we magazijn deerlijk gehavend werd. Een kijkje op het fabrieksterrein be wees, dat de heer Doyer niet overdreven had. Over een groote lengte en breedte was de houten bekapping boven de fa- brieksketels in het oude gedeelte wegge slagen. De restanten van het hout waren over het geheelo terrein te vinden. Van het nieuwe gebouw, dat van cement is op getrokken, werd de bedekking weggeslin gerd en het interieur vertoont een schouw spel van kris-kraa door elkaar liggend houtwerk. Er braken verschillende ruiten, en een balk werd door de kracht van den storm op het dak van een hoog ammoniak- reservoir geslingerd. In dit gedeelte gelegen aan den Stam- merdijk vertoonde de hoos haar hevige kracht ook bij andere gebouwen. De boer derij van Bozenboom is er niet heelhuids afgekomen. De pannen stoven in het rond, een boom werd afgebroken en een hooi berg ontwricht. De sparren en zwaarden van den hooiberg braken en een gedeelte van het dakschild (de bovenbedekking) werd opgenomen en rijf en twintig meter verder in den boomgaard geslingerd. Do vrouw van Rozcnboom, die op bet binnen plaatsje aan het werk was, vluchtte bet huis in. Nauwelijks was zij er, of de wind sloeg een gedeelte van de deur achter haar stuk. Het hooi dwarrelde hoog door de lucht en het kwam o.a. neer op het fa brieksterrein van de cacaofabriek van Van Houten, dat is ongeveer op 600 meters afstand. De aangrenzende boerderij van Porten gen maakte voor den tweeden keer in dit seizoen kennis met de kracht der elemen ten. Onlangs sloeg er de bliksem in en wat men bezig was op te bouwen, werd in en- kelo Beconden tijds door de hoos gesloopt. Hiernaast is gelegen de kweekerij „De Le lie" van de gebroeders Gerritsen. Deze bevindt zich in de gemeente Weesp en had tijdens het laatste groote onweer van hagelslag te lijden. Ook nu zijn ditmaal door de windzuiging tal van ra men der broeikassen gebroken. Zoo zijn er nog verschillende kleinere beschadigingen aan te wijzen, allo veroor zaakt door de uit het Zuid-Westen aan stormende hoos. Deze is achter Weesp om geweken. OOK NOODWWEER IN HET NOORDEN DES LANDS. Vele hofsteden verbrand. Een jongen gedood. Te Klazienaveen werd de 16-jarige bak kersknecht B. Kamping in de ouderlijke woning door den bliksem getroffen en ge dood. Zijn moeder en zuster werden bei den bewusteloos geslagen. Het Persbureau V. D. meldt, dat te 01- deboorn tijdens een herig onweer, dat bo ven deze streek woedde, de bliksem inge slagen is in de boerderij van Sikkema on der OudeBchoot. De bewoners konden zich redden, doch de inboedel ging totaal ver loren. De boerderij brandde tot den grond toe af. Alles is verzekerd. Ook in de omgeving van Oldeboorn, bij Wartena, Boornbergum, De Dillen onder Deersum staan verschillende boerderijen in brand. Een groote roggemolen in St. Ja- cobi-Parochie is totaal afgebrand. Te Zuidlaren sloeg de bliksem in den tuin van Hotel Entinger. Een boom werd van onder tot boven gespleten. In den tuin speelden 450 schoolkinderen, die daar ver toefden voor een uitstapje. Gelukkig werd geen der kleinen gekwetst. In Oostelijk Groningen woedde gister middag een herig onweer. Te Eexta, ge meente Scheemda-, sloeg de bliksem in de boerderij van H. Reinders, alleen een deel van het voorgebouw werd behouden. Een windhoos streek over Westerbroek bij Hoogezand. Verscheidene boomen wer den ontworteld, een geweldige hagelbui vernielde land- en tuinbouwgewaesen. Ver scheidene stuks vee sloegen in de weide dood. In Friesland werden de boerderijen van K. Minnema te Toroele en van Koopmans te Joure door den bliksem getroffen; zij brandden geheel af. Niets kon worden ge red. Tijdens een hevig onweer sloeg de blik sem te Doetinchem in de boerderij van S. De woning brandde totaal af, vijf varkens kwamen in de vlammen om. Te Barneveld is gistermiddag door het inslaan van den bliksem een met 10.000 K.G. hooi gevulde berg van den landbou wer H. Boon grootendeels in vlammen op gegaan. Het verbrandde was verzekerd. Gistermiddag omstreeks half vier ont lastte zich boven Veenendaal een kort doch herig onweer, waarbij de bliksem in een grooten hooiberg sloeg. Door snel toe schietende hulp kon de brand spoedig ge- bluscht worden. Een der zware roeden van den berg werd van boven tot onder finaal in tweeën gespleten. Verzekering dekt de schade. Nog een doode. Te Born bij Sittard werd gistermiddag ongeveer één uur tijdens een herig onweer de 14-jarige A. Mekels, die op het land met een paard werkte, door den bliksem getroffen en gedood. Ook het paard werd gedood. Zijn oom, die in de nabijheid werk te, werd bewusteloos geslagen door den bliksem. De aanvaring van het stoomschip Veendam. Nadere bijzonderheden. Uit New York wordt gemeld: Den löden Juli om 4 uur 40 's morgens is de Veendam van de HollandAmerika- lijn op de kust van Massachusetts hij Nan tucket in aanvaring gekomen met de Noor- sche 2600 ton groote vrachtboot Sagaland. Twintig minuten na de aanvaring was er van het aangevaren schip niets meer te bekennen. Vierentwintig leden der beman ning werden gered; één matroos ver dronk. Er hing een dikke mist over de geheele kust. De Veendam was op weg naar New- York. De Sagaland kwam van Manzanilla: Cuba. met een lading suiker ter waarde van 150.000 dollar en voer in Noordelijke richting. Het was een betrekkelijk nieuw schip, slechts zes jaar oud. De schok, veroorzaakt door de aanvaring, bracht een consternatie teweeg onder de bemanning van de Veendam. Niettemin werden vlug de reddingsbooten uitgezet. In het onzekere licht, net voor het doorbreken van de morgenschemering, had de red ding plaats, die overigens zonder bijzonde re moeite ging, al was er dan ook een menschenleven te betreuren. Een uur lang bleef do Veendam bij de plaats van het onheil; daarna werd de reis naar New York langzaam hervat. De Veendam kwam met haar 164 passa giers behouden en op tijd aan de pier te Hohoken aan. En nog wel nagenoeg onge havend. De commandant van het schip, kapitein Willem Krol, verzekerde den vertegen woordigers van de pers, dat hij aan het door hom op haar verzoek aan de Asso ciated Press gezonden beknopte en duide lijke telegram weinig had toe te voegen. Dat telegram, dat in de ochtendbladen ver schenen was, luidde: „Om 4 u. 40 voormiddag 15 Juli. onge veer vijf mijl ten Oosten van het Nantuc ket lichtschip, kwamen we in aanvaring met het Noorweegsche stoomschip de Sa galand, dat op weg was van Manzanilla, Cuba, naar Boeton met een cargo euiker. De commandant van het schip was kapitein A Pederson. Het schip was gecharterd door de West-Indische Stoomschip-Maat schappij. Twintig leden van de bemanning der Sagaland sprongen oogenhlikkelijk aan boord van de Veendam en vijf sp ongen in het water en werden gered door middel van do reddingsbooten der Veendam. Een ma troos werd gemist en ofschoon er meer dan een uur naar hem is gezocht, is hij niet ge vonden. De Sagaland zonk binnen de vijf tien minuten na do aanvaring in dertig vadem. De Veendam leed geen schade en zet haar reis naar New York voort". Kapitein Krol voegde aan dit telegram mondeling nog toe, dat hij op de brug stond toen het ongeluk, dat tenslotte door geen der twee scheepsaanvoerder had ver meden kunnen worden, gebeurde. Kapitein Pederson en ik zijn beiden zeelieden en we zijn goede vrienden, verklaarde de heer Krol. Ik zal de schuld van het ongeluk niet op hem schuiven. De passagiers, van wie de meesten niets van het ongeluk hadden gemerkt (door het vroege morgenuur) prezen om het luidst kapitein Krol voor zijn optreden. Ruim duizend dollar werd door de passa giers bijeengebracht. Kapitein Pederson dacht, dat dit geld uitgekeerd zou worden aan de familieleden van den verdronken matroos. Verdronken. Terwijl de arbeider P. Mulders te Kerkdriel na het lossen van een schip me! kolen zich in de Oude Maas ging wasschen geraakte hij in een diepte en verdronk. Gisteren is uit de rivier de Nieuwe Maas te Bolnes het lijkje opgevischt van een 4-jcrig jongetje, genaamd A. Rietveld uit Sliedrecht, dat sedert eenige dagen werd vermist. Dinsdagavond ging de 20-jarige met» laar J. Simons baden in de Geul te Val kenburg. Hij zonk onmiddellijk zoodra hij zich in het water had begeven. Op zijn hulpgeroep kwamen enkele menschen toe snellen en de man was vrij spoedig op hel droge. Ofschoon alle pogingen aangewend werden, om de levensgeesten op te wekken mocht dat echter niet gelukken. Maandagavond is te Uithoorn bij dj spoorbrug de 18-jarige Gerrit IJzerman uit Steenbergen, die op het schip Op Hoop van Zegen, schipper R. Rooker voer. over boord geslagen en verdronken. Het lijk is spoedig opgehaald. Pas op de kleinenl Te Eindhoven is het 4-jarige kind van den heer B. Louwers, bij het spelen, in een waschkuip met heet water gevallen. Do kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. Het 2-jarig dochtertje van de familie K. te Roosteren is in kokende soep geval len en bekwam levensgevaarlijke brand wonden. Te Gastel is het 7-jarig zoontje van den heer G. Jansen, wonende op den Stoof aldaar, van den zolder gevallen. Mot ern stige inwendige kwetsuren is het knaapja naar het St. Joseph-gesticht vervoerd, waar hem de H.H. Sacramenten moesten worden toegediend. Zijn toestand is zorg wekkend. In de ontginning „Lacbar" te Bergen (L.) was men met een maaichine aan hel rogge maaien, terwijl ook het 7-jarig zoon tje van den jachtopziener L. H. op de ma chine zat. Door het hobbelen over den cn- gelijken grond viel het kind voorover en kwam terecht voor de scherpe messen. He vig bloedend, met verbrijzeld armpje en an dere diepe wonden werd het knaapje op genomen. Nadat een voorloopig verband was gelegd is het jongetje naar het zie kenhuis te Nijmegen overgebracht. Zeer waarschijnlijk zal het armpje verloren zijn, Tragisch. Te Loon op Zand vond mej. S. B.. toen zij ter kerke wilde gaan, haar huisknecht dood in de keuken liggen. Zij is daarvan zoo geschrokken, dat haar toestand zorg wekkend is en haar de laatste H. Sacra menten moesten worden toegediend. Uit een eerste verdieping gevallen. Te Nijmegen viel Dinsdag de driejarig» 0. B. uit het raam eener eerste verdieping in de Lange Brouwerstraat. De kleine wred ongedeerd opgenomen. Onvoorzichtig overgestoken. Dinsdagavond wend de 25-jarige Duit sche dienstbode mej. A. H. uit het Pari hotel te Haarlem te Bloemendaal bij het zonder een teeken te geven plotseling per rijwiel oversteken van den weg door eet met een snelheid van 50 a 6ó K.M. rij dende auto aangereden. Ze werd door hel portier aan iden bovenkant van den linker arm gegrepen, welke over bijna de geheek lengte werd opengereten. Auto van den dijk. Op den Teersdijk, van Grave naar NiF megen, kwam gisterochtend de auto vat den burgemeester van Wijchen, jhr. val Ryckcvorsel, bij het inhalen van een ande ren auto met dezen in aanraking. Zijn n? gen, bestuurd door Mevrouw van Ryckj vorsel, ging van den dijk en kwam derste boven in een droge sloot terecht Mevrouw van Ryckevorscl en de chauffer werden door glascherven licht gewond. Tusschen dc buffers geraakt. Bij den overweg der kolenlijn Simps' veldKerkrade te Simpclveld waren Din-5* f dag namiddag personen bezig met het ras- geeren van een kolentrein. Ofschoon de a sluitboomen neergelaten waren, meeM oj do 60-jarige gehuwde J. Meyer nog te kuj |j; nen paseeren. Hij raakte evenwel tusscW de buffers en werd met ingedrukten bor^ ,j kas opgenomen. De man overleed speed'! EEN OUDE MOORDZAAK OPGELOST' De arrestatie van den verdachten. meerdenaar van v. d. Stijl. i* Wij meldden gisteren reeds, dal boord van het s.s. „Volendam" te Roi|f t dam door een inspecteur der Haagscbe F

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4