R.H.W. Limonade INGEZONDEN IÜEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELING 1904 Eó Boxmeer in <Ie örcfe van Onze Lïc- yo Vrouw van den Berg Carmel en word 10 Juli 1910 te 's Hertogenbosch priester gewijd. Bijna tien jaar was hij daarna leeraar aan het Gymnasium der Paters Carmelieten te Zenderen, waar hij tevens Bupprior werd van het klooster. Bij de stichting van het klooster te Aalsmeer in 1920 werd hij tot eersten Prior van dit klooster benoemd en bij do overname der Missie in Oost-Java en Madoera door de Paters Carmelieten in 1923 aangewezen tot eersten Overste dezer Missie. Do Missie mocht zich onder zijn ener giek bestuur in een grooten groei en bloei verheugen. Naast de statie te Malang, van de Paters Jezuïeten overgenomen en thans tot hoofdstatie der nieuwe Prefectuur ver heven, werden vast staties opgericht te Probolinggo en Djcmber en geheel-inland- ecbe staties te Soekorens en Baleodjosari. Behalve do hulp der Zusters Ursulinen mocht de nieuwe Missie de hulp ontvan gen van de Zusters van Onze Lieve Vrouw te Amersfoort en van de Broeders van het St. Gregoriushuis to Utrecht. Het aantal inlandsche Katholieken, dat bij de over name nauwelijks een tiental bedroeg, steeg in de vier jaar tot enkele honderden, zoo dat voor hen twee vaste staties konden worden opgericht. De Missie onder de in landsche bevolking heeft trouwens steeds de bijzondere zorg en toewijding van den nieuwen Apostolischcn Prefect gehad. Hij wist ondanks zijn «drukke bezigheden nog den tijd te vinden de zeer moeilijke taal Jer Javanen te leeren en de zielzorg onder tien te verbinden met zijn reeds uitgebrei de werkzaamheid als Pastoor van Malang. ONDERWIJS Geen animo meer voor onderwijzer? Voor het toelatingsexamen tot de Rijks kweekschool te Breda hebben zich, vol gens het Huisg., 4 candidaten aangemeld, vrio werden tot het eerste studiejaar toe gelaten, een tot een hoogeren cursus. SPORT ETIKET WORDT NAGEBOOTST LET OP R.H.W. HET EERSTE LUSTRUM „DE ZIJL." Dc Volkswedstrijden op den eersten dag. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek is gisteravond liet jaar- lijksche driedaagsche zwemfeest van „De Zijl" goed begonnen. Voor dezen eersten avond, die begun stigd werd door mooi zomerweer, stonden de gewone onderlinge wedstrijden op het programma als snelzwemmen 100 en 50 M.; 25 M voor dames, heeren en kinderen rugzwemmen, schoouzwemmen, springen en popduiken. Er werden aardige presta ties te zien gegeven en onder de vroolijke tonen van een draaiorgel, dat den heelcn avond lustig bewerkt werd en onder luide toejuichingen van het vooral jongere pu bliek hadden de wedstrijden plaats. Vooral de nummers popduiken en springen vormden de grootste attractie, terwijl als extra-nummer werd uigevoerd figuurzwemmen door een twaalftal jonge dames, wat door de vrouwelijke leden van „De Zijl" keurig uitgevoerd. Na dit uitgebreide programma volgde als slot een polowedslrijd tusscben de zeventallen De Zijl IL. Z. C. II. Oin ongeveer 9 uur fluit de arbiter J. de la Court beginnen. De eerste Zijl-aan val wordt onderbroken en aanstonds gaan de L. Z. G.'ers er op los. Planjer lost een goed schot dat even keurig wordt gehouden, waarna van Helvert overschiet. Na een mislukte aanval van De Zijl, krijgt van Helvert den bal te pakken, hij zwemt rfnel en goed op en doelpunt onverwacht in den hoek 0—1. Even later krijgt na een uitgooi voor L. Z. G. Walenkamp de bal in handen, hij zet over naar van Helvert, die ten tweede male doelpunt. Nadat dezelfde nog tweemaal vruchte loos gepoogd heeft de score te verhoogen is het rusten. Kort na de rust maakt wederom van Helvert er 03 van terwijl in een oogen- blik van verwarring dezelfde nogmaals de score opvoert. Bij die verwarring verlaten twee men- schen van Do Zijl het water, waarop ook een L. Z C 'er zich achter de lijn begeeft. De Zijl doet dan nog eenige fanatieke po gingen om den achterstand te verkleinen maar het gelukt niet en met denzelfden stand kondigt scheidsrechter de la Court het einde aan. Do uitslagen van de overige wedstrijden luiden: Snelzwemmen jongens 25 M W. N. Broekhuizen 24 sec. Snelzwemmen meisjes 25 M. C. v. Leeuwen 28 2/5 sec. Rugzwemmen 25 M. jongens: J Duindam 23 2/5 sec. Snelzwemmen 50 M. heeren: A Kraayenbrink 38 sec.., A. van der Rey- den 40 sec., I. Kapaan 43 3/5 sec. Snelzwemmen 50 M. Dames: 1. S- van A merongen 55 sec., 2. M. v. d. Heuvel 06 4/5 sec. Snelzwemmen 100 M. Heeren: 3. A. v. d. Reyden 1 min. 33 sec., 2. A. Kraayenbrink 1 min. 38 2/5 sec. Rugzwemmen 50 M. Heeren: 1. J. H. de Heyden 49 3/5 sec., 2.J. Brons geest 54 3'5 sec., Schoolslag 50 M. Dames: 1. S. san Amcrongen 54 sec. Schoolslag 50 M. Heeren: 1. J. H. de Heyden 502/5 sec., 2. J. Brons geest 50 4/5, 3. J. Labordus 52 sec. Popduiken (kopgreep) Hee ren: 1. A. v. d. Reyden 39 sec., 2. J. H. de Heyden 65 2/5, 3. H. Stikkelorum 59 2/5 (gedisqualificeerd). Waterspringen Heeren: 1. B. Erades, 2. P. Bouwman. Schoonzwemmen Jongens: 1. D. Kraayenbrink, 2. A. Duindam. Waterpolo: De Zijl I—L. Z. C. II 0—1 POSTDUIVEN. „Vooruit" (Hillegom). Zondag hield de Postduivenhouders- vcreeniging „Vooruit" een wedvlucht van af Ottignies, welke vlug veTloopea is. De eerste duif werd geconstateerd te 12 uur 40 min. 50 sec., de laatste om 12.54.30. De uitslag is als volgt: le, 6e en 17e G. Weijers; 2e en 3e H. Willemse; 4e, 8c, 14e en 20e Th. Kroon; 5e W. Vreeken; 7e G. Schiinsclaar; 9o H. Corsuize; 10e en Ho G. Janssen Jr.; 12e H. van Riek; 13e P. Schol te; 15e en 19e P. J. van der Aar; 16e S. Weber; 18e G. H. Langeler. De uitslag der gehouden wedvlucht voor oude duiven vanaf Bordeaux (Fr.) afsand 929 K.M. is als volgt: le en 7e G. Weijers; 2e W. van der Jagt; 3e, 4e en 6e G. Janssen Jr.; 5e Gébr. Houtzager. Zondag a.s. houdt bovengenoemde ver- eeniging een wedvlucht vanaf Jemelle (B.) afstand 242 K.M. Dit is tevens do kampioensvlucht voor jonge duiven; de loslating geschiedt vermoedelijk om 7 uur voormiddag. UIT DE ORHGEVaiSQ HILLEGOM. „Herwonnen Levenskracht." Het speldje voor H. L. heeft alhier opgebracht 339, te Zilk 93. Dit is bijna f 100 meer dan vorig jaar. Een woord van dank aan do ijverige verkoopstertjes, aan Mej. Witteman en den heer G. Seijsener,, alsmede aan Mej. Mijland te Zilk vinde hier een plaats! Personalia. Voor het examen dub bel boekhouden, systeem Pont, slaagde o.a. onze plaatsgenoot, de heer T. Speel man. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Door vele tuinders wordt geklaagd over het z.g. „wegvallen" der bloemkoolplanten. De gewassen staan er over het algemeen best voor doch deze ziekte kan nog veel kwaad doen. In natte zomers komt dit nogal eens voor. LEIMUIDEN. Klap van een paard. Toen gister middag do zoon van den landbouwer V. een paard op ging halen en aan de ma nen mee wilde brengen, kreeg hij een klap van het dier tegen zijn arm* waar door hij een flinke wonde kreeg. De in middels ontboden geneesheer Bouthoorn constateerde dat de arm gebroken was eA liet hem na hem voorloopig verbonden te hebben naar bet Elisabeth-gasthuis te Leiden overbrengen. OEGSTGEEST. Huize Duinzicht. De Eerw. Zuster Sevenza, Overste van Huize Duinzicht te Oegstgeest, stichting der Eerw. Zusters Poenitenten Recollectinen van Roosen daal, is benoemd tot Zuster-Overste van het St. Joseph-gesticht (in de Knip) lo Roosendaal, terwijl baar plaats wordt in genomen door de Eerw. Zuster Dorothea, die Overste is in het St. Joseph-ges tic hl te Roosendaal. RiJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat op heden slecht in den bloemenhandel. Alles werkt tegen. Het warme weer, de vacantiétijd voor zeer véle stedelingen. De kooplieden klagen steen en been. Van meerdere soor ten bloemen is de prijs sinds enkele da- gne met 40 a 50 pet. gedaald. Gladiolussen gaan van ƒ0.501.20, extra-soorten van .1503.10, Godffiia ƒ0.28—0.40, Bos- godesia 1.802.40e Primulinus ƒ0.80— 1.20, Anjers ƒ0.20—0.32, Convili's ƒ0.70 1.10, Gips 44.50, Margrieten 0.30 0.38, Scabiosa 0.450.55, Centoria 0.100.20, Mont bretia 0.400.45. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vrijdagavond 7.30 u. vergadert de raad dezer gemeente. Agen da: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbe noemde raadsleden, 2. mededeelingen, 3. subsidie chr. bewaarschool, 4. subsidie Kringwedstrijd burgerwachtcai, 5. subsi die schoolfeest. 6. verhuur aschschuur. Geboren: Alida d. van J. B. Teeuw- sen en A. J. Reijm. Helena d. van L. H. Buitendijk en G Reunekor. Ondertrouwd: B. A. Cammeraat en J. Jonkers. ZOETERMEER. Geboren: Thedorus Josepbus z. van J. B. Heggelman en F. M. J. Rijneveen. Willem Jan, z. van A. A. Bos en J. Treur niet. Overleden: Cornelia Hijdra, 65 jaar echtgenoote van A. van der Helm. DE RIJNSTREEK Patronaatsgeh'ouw. Na opening 'door 'den voorzitter werd door deze medegedeeld, dat het doel van deze vergadering was, om de komende werkzaamheden te bespreken voor den afhouw van het R. K. Liefdegesticht. De Voorzitter, dc heer Jac. v. d. Voorn, werd gekozen als afgevaardigde naar de aanbesteding. Daarna werden breedvoerig besproken de bedragen voor de verschil lende werkzaamheden. Verder werd beslo ten aan den inschrijver, aan wien het werk wordt opgedragen, vanuit don bond het verzoek te richten om als onderaannemers voor verschillende werkzaamheden in aan merking te mogen komen. Hierna werden nog enkele besprekingen gehouden van huishoudelijken aard, waar na de vergadering werd gesloten. ZEVENHOVEN. Militie. De loting voor lichting 1928 zal plaats hebben op 19 Augustus te Wou- brugge in het vereenigingsgebouw naast bet Raadhuis, des v.m. 11.5 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. J. F. G. Ranke, t Gisteren is te Leiden plotseling over leden de heer J. F. G. Ranke. De over ledene welke den leeftijd van 50 jaar be reikte, was gedurende eenige jaren lid van den Raad dezer gemeente. NIEUWKOOP. AANBESTEDING GESTICHT. Bij de hedenmorgen gehouden aanbeste ding voor den afbouw van het R. K. Lief degesticht alhier, bleken er te zijn 26 in schrijvers. De laagste was dc N.V. Aanne mersbedrijf G. Kuip en Co. le Utrecht voor de som van 68.800. R. K. Landarbeidersbcnd. Woensdag vergaderde de Landarbeidersbond in het STADSMIEUWS MARGARITA VAN CORTONA- STICHTING. De eerste steenlegging. Nadat hedenmorgen te 8 uur in de Har- tebrug een plechtige H. Mis was opgedra gen door den Weleerw. Pater P. C. Frig- go om Gods zegen af té smceken over het werk der Margarita van Cortona-stichting, had te 11 uur de eerste steenlegging plaats van den bijbouw aan het perceel Haag- weg 47. De plechtigheid werd behalve door den Zeereerw. heer Pastoor R. Crombag en Pater P. C. Frigge o.m. bijgewoond door het bestuur der Margarita van Cortona- stichting, afgevaardigden van enkele ver- eenigingen en andere belangstellenden. Alvorens de plechtigheid een aanvang nam, richtte de Zeereerw. Pastoor zich tot do aanwezigen om to wijzen op de betee- kenis van deze plechtigheid, waardoor Gods zegen wordt afgevraagd over het work van menschenhanden. Spr. wees er verder op, dat deze stich ting reeds jaren lang in stad en omgeving bekend ie door haar huis op het Galge water. Een ander onderdak was echter noodzakelijk, want de toestand daar was onhoudbaar. Zijneerw. brengt dan openlijk dank aan het bestuur, dat zoo gelukkig geweest is op dit pand beslag te leggen. Er zijn nog altijd menschen, die zulk een stichting een minder goed hart toedragen. Er zijn er nog altijd, die zeggen, dat de genen die daar oen onderdak vinden, ge vallenen zijn en door haar eigen schuld. Maar, sjpr. vraagt wie onzer niet gevallen is en wie er zeker is, dat zulks in do toe komst nog niet gebeuren kan, want goed beschouwd is dc wereld één groot door gangshuis. Spr. gelooft dat God met wel gevallen hier zal neerzien op de voortzet ting van het eens begonnen werk. Hierna werd de eerste steenlegging vol gens de gebruikelijke ceremoniën verricht. Tenslotte bracht spr. dank aan den heer Manders voor de wijze waarop hij zijn hulp verleende bij de uitvoering van het werk en wees ten slotte nog op een zaak van het hoogste belang, de verzorging n.l. der meisjes en kinderen. Gelukkig heeft het bestuur in zuster Rijkenberg een zeer bekwame, tactvolle en verstandige leidster gevonden. Spr. besluit met de verwachting uit te spreken, dat de stichting zal bloeien, wat na God voor een groot deel te dan ken zal zijn aan Zuster Rijkenberg. Hierna werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld een steentje te leggen, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Nadat vervolgens in een der bovenloka len van het oude huis een kopje koffie was gepresenteerd, sprak de heer J. L. Creygh- ton namens Vincentiusvcreeniging en Voogdijraad, zijn gelukwensehen uit aan het bestuur, omdat het heel moeilijk een betere zuster aan het hoofd had kunnen kiezen dan zuster Rijkenberg. Spr. wenscht vervolgens het bestuur, vooral de dames toe, dat zij den tact en de toewij ding mogen hebben om haar taak te ver vullen, want het betreft hier een der moei lijkste liefdewerken. Spr. hoopt ten slot te, dat deze stichting tot in lengte van da gen een der schoonste instellingen van Lei den moge zijn. Namens het bestuur deed Je heer J. Bots tenslotte nog Je verblijdende mededeeling, dat pater Frigge hedenmorgen was verrast met bet eerste steentje, zijnde f 300, ter wijl bij de steenlegging f 113.50 werd geof ferd. Spr. hoopte, dat dit voorbeeld navol ging moge vinden en in ruime mate giften mogen toevloeien. Nog kunnen wij modcdeelen, dat in de z.g. wiegjes-spaarbusjes ruim f 14.is op gehaald. 3 GCTOBERVEREENIGING. De a.s. feestviering. Gisteravond werd in het Nutsgebouw door de 3 Octobervereeniging in verband met de a.s. feestviering op 3 October, een vergadering gehouden. De voorzitter, de beer W. v. d. Laan. opende de vergadering met een enkel woord* waarin bij het doel van deze sa menkomst uiteenzette, n.l. de organisatie van den optocht op 3 October a.s., voor stellende den Leidschen Hout. Spr. eindig- do met den wonsch, dat de aanwezigen zich allen zouden opgeven om mede te werken tot het doen slagen van den op tocht. Spreker droeg vervolgens de lei ding der vergadering over aan den beer do Koning, voorzitter der Optochtscom missie De beer B de Koning wees er op, dat deze optocht 'iels heel bijzonders is. Hij bestaat uit wagens die bezet, bevrouwd en bemand moeten worden. Spr. ging achtereenvolgens de volgorde De optocht bestaat uit de volgende grot drietal deelen: I. Hel Bosch en de menscheid. II Het Bosch en zijn bewoners. In onze Stoffenafdeeling vindt U voor STRAND- en VACANTIE- JAPONNEN de laatste Nouveauté's. Soie de Chine, 100 c.m. br. 1.40 in de nieuwe mille fleurs en cubic c'essins. Tremola 82"/2 het bekende fabricaat der tricoline fabrieken. Wollen- en katoenen Mouse- lines, pl.m. 200 dessins, v.at 25 Etcile de Soie, in de moderne Pastel tinten1.57i/2 Voorlichting over coupe aan deze afdeeling door vakkundig per soneel. Vrij Entrée. Vrij Entrée. III. Symbolische voorstelling van het huwelijk van den Leidschen Hout met de Leidsche burgerij. De optocht beslaat ui de volgende groe pen, hoofdzakelijk rijdend: 1. het bosch en het sprookje; 2. het bosch en de sport; 3. padvinderskamp; 4. de vier jaargetijden; 5. boschnymphen; 6. paddestoelen en kabouters; 7. dieren van het woud; 8. bloemen van bet woud; 9. woudidylle, verstoord door een veld wachter; 10. do tegenstanders (vier heeren); 11. dc zon en het water bieden huwelijks geschenken aan; 12. de trap van het stadhuis; 13. wagen met collectanten, die geld in zamelen voor het schoone doel van den Leidschen Hout.. De optocht zal dit jaar, in afwijking van andere jaren, uit twee gedeelten bestaan: een optocht, een pauze en dan weer èen optocht. Dit hangt daarmee samen, dat we geen middagfeest hebben. Verscheidene gaven zich voor deelname op. St. Josephs-Gczellen-Vereeniging. K c u 1 s c h e Reis 1927. Maandag 25 Juli 1927 Voor den tweeden dag stond de reis naar Mainz op het programma en zoo maakten we togen 9 uur aanstalten om per Rijnoeverbaan naar Bonn te ver trekken. Aanvankelijk stemde de trieste luclit weinig hoopvol maar teen we om 11 uur de Kaiser Wilhelm II een rijnboot die ons van Bonn naar Mainz zou brengen, betraden, klaarde de lucht op en bracht de gulden zon ons haar morgengroet. Moesten we den lezer den aanblik gaan beschrijven, weiko deze vaart, den Rijn op, ons bood, dan zouden we meer dan een amateur-scribent moeen zijn. Maai de roep, welke hiervan uitgaat, wordt verre overtroffen. Overal prachtige ge zichten langs den oever, hooge bergen, □•ijk gestoffeerd met ruïnes en burchten, afgewisseld door nederzettingen, om wier kerktorens we heele drama's fantaseer den. In den middag genoten we van een co pieus diner in de eetzaal van dat groote Rijnkasteel. Hoo meer we Mainz naderden, lioe meer de luch helderde en eindelijk werd het een stralende middag vol zon en leven. Tegen negen uur kwam Mainz in zicht cn bood deze stad met ha.ro vele lichten een fee&ieke aanblik. Keurig werden we verwelkomd door een afgevaardigde van de St. Josephs- Gezellen-Vereeniging, die ons naar het Gezellenhuis bracht, waar het avondeten al klaar stond, wat we ons na zoo'n lan gen reis goed lieten smaken. Met onze Mainzer Kolpingsbroeders lieten we de „pottekens" rondgaan en kregen den bes ten indruk van Duilsche vroolijklieid, Maar al te vroeg sloeg het klokje van ge hoorzaamheid en vleiden we ons met de beste verwachtingen voor den volgenden dag tér ruste. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de leden van de St. Josephsgezellen van avond om 7.45 uur worden verwacht in het Vereenigingsgebouw., om daar hunne gezellen, die namens hun allen Vader Kol- ping zijn gaan eeren, to ontvangen. Dc oude Remonstrantsche kerk van Bleiswijk in „De Lakenhal". Gistermiddag om drie uur kwamen in hel Stedelijk Museum „De Lakenhal" eenige menschen hijeen om getuige te zijn van de openstelling van een gedeelte van de vroegere Remonstrantsche kerk te Bleis wijk. Daar waren Mr. Dr. JG. Overvoor- de, directeur van „De Lakenhal", de heer Aug. L. Reimeringer, voorzitter der com missie van „De Lakenhal", Prof. Dr. G. J. Heering cn enkele genoodigden. Het gereconstrueerde korkgedeelte be staat uit een preekstoel, twee banken ver bonden door een hekwerk en eenige bijko mende dingen. De oude eikenhouten preekstoel heeft een achtkante kuip, voorzien van eenvou dig paneelwerk, op een kruisvoet met een middelstijl eu vier kleinere stijlen op de hoeken van het kruis. Een eenvoudig rugstuk verbindt kuip en klankbord. D» koperen lezenaar cn de GEMEENTELIJKE AAKKQHDIgm Badhuis van der Werffstraaf, Burgemeester en Wethouders va., den brengen ter kennis van bolan^ benden dat, wegens hot verrichten werkzaamheden aan hot Volks- cn Sd bad in de v. d. Werffstraat de dam deeling van dat badhuis tijdelijk is ten. AUG. L. REIMERINGER, Weth.-loco-burgemco VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 27. Juli 1927. Scheepvaart in de Oude Vest te Lü Burgemeester en Wethouders van den brengen ter kennis van bolanj benden, dat de maximum doorvaart* van de nauwste brug over de Oude in die gemeente 6.90 M. bedraagt. AUG. L. REIMERINGER, Wetb.-loco-burgeniet VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 28 Juli 1927. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag Julias tot en met Zondag 31J waargenomen door de apotheek van heer C. B. Duvster, Nieuwe Rijn 18, foon 523. koperen doopbekkenbouder, die geit ook gespaard b'even en hier nu tol passend geheel bijdragen, zijn van ds wone vormen; de aanwezige bijbel koperen klampen cn hoeken vertoont sporen van langdurig en veeivuldj bruik. De preekstoel is geplaatst in een waarvan do twee zijden gevormd wi door banken met boogpaneelen en hekwerk aan do voorzijde. De vooi wordt afgesloten door oen houten met geprofileerde spijlen. Op den daarvan zijn het jaartal 1660 cn del IHVSenLHVS ingesneden, ichijnlijk als monogram van de vervj gers. Het Museum verkreeg ook oen goi van do tönvormigo zoldering cn twee ceuwsche psalmbordjes, die wel u!t ren tijd dateeren dan preekstoel cn doch op zichzelf aardig snijwerk vt nen en tot de algeheole aank'cedinjj dragen, evenals een aantal er bijpa de voorwerpen in het Museum aam waaronder den zandlooper, die c«i op don preekstoel stond om'den voor gei* den tijd aan le geven. De voorzitter der commissie, do hd I. Reimeringer heette de aanwezigen kom en deed enkele mcdedec'ingon ir hand met den aankoop van deze ni aanwinst en dankte dc belangstelt! die door een geldelijke bijdrage der missie den aankoop van deze aan vergemakkelijkten, waarna prof. dr, Heering. hooglceraar vanwege de W strantscho Broederschap, een inlét rede hield. Spr. begon met dank te brengen Dr. Overvoordo voor het feit, dat fa interieur voor publieke verkooping ered. Spr. ging de geschiedenis van liet i je na, dat in 1632 gebouwd in handen der gereformeerden overging verband waarmede spr. de geschil dor Remonstrantsche godsdienst in en stad in herinnering terugriep Spr. noemde dit interieur een lier ring aan vrijheid en verdraagzaam!» een bewijs van het sobere karakter het kerkgebouw, waaraan spr. oe: monstranto geschiedbeschouwing knoopte. Tevens memoreerde hij liet dat juist hier in Leiden dit interifl opgesteld, waar de Remonstrants meest vervolgd zijn. Maar tevens is I de stad geweest van twee grooie Ri strantsche voormannon Arminius en copius van wie do eerste in de St. Pi kerk begraven ligt. Spr. eindigt met do dubbele dat dit interieur den bezoeker aan twt ken zou mogen herinneren. lste dat Boerhaave's spreuk „si vcri sigillum" (eenvoud is het van het ware) ook voor den god geldt; 2de dat de gcloovige mensch. hos lijk de tijdon ook zijn, door niets es niemand zich er van laat afhoudei met zijn geloofsgenoolen Hem to vei Wien alle eer toekomt. Nadat het interieur door dc aanffl was bezichtigd was de eenvoudig tigheid geëindigd. Het spoorwegongeluk bij De Vlnl Do minister van Waterstaat beek bonden do Commissie van onder® zake het spoorwegongeval nabij do tusscben Voorschoten en Leiden op Jj tember 1926, met bijzondere dani ging aan haar voorzitter en leden vol door hen als zoodanig verrichten bf nisvollen arbeid B. P. alhier heeft bij de politie o« gedaan, dat van zijn jacht, dat gj was bij de Schrijversbrug, een oli«ï is ontvreemd. A. v. K., wonende te Alphen a. 4 is aan den veiling alhier bij het bloemkool van een schuit gevallen,' door hij een bloedende hoofd won» kwam. Hij is door den eersten hulpdiew het Academisch Ziekenhuis gebral kon, na verbonden te zijn, huis wast" den. Bij de politie zijn inlichtingen tl men omtrent een transportrijwiel beheerd op straat, is aangetroffen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2