r De beer v. Dijk «telt voor dat voor pen sioenen 8i pet. van het salaris -wordt ge kort en 1 pet. voor ziekengeld, en dat de salarissen met deze 9i pet. worden ver laagd. Het is spr. alleen om de moraal te doen. Do Voorz. zegt, dat dit voorstel dus eigenlijk beleekent handhaving van het voorstel van B. en W., met deze wijziging 'dat alle salarissen met 9J pet. worden ver laagd. Het voorstel wordt aangenomen met 13 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de hoe ren v. Leeuwen, Vlasman en Den Ouden. Bij de rondvraag brengt de heer Wolf do voetbalkweste ter sprake, en pleit voor vrij heid voor iederen om in dezen te doen of te laten wat men wil. Spr. is er sterk tegen dat de wil van enkelen anderen zou dwin gen van dit genoegen af te zien. De heer den Hertog uit zich in denzclf- den geest. Verder leverde do rondvraag weinig be langrijks op. Volgt sluiting. Te water. Toen Mej. S. gistermiddag cc-nig vaatwerk aan den Rijn wilde schoon- maken verloor zij het evenwicht en viel te water. Door rappe handen, spoedig aan wezig. werd zij uit het water gehaald. Gevonden, een heiastingplaatje in étui, zoildoektasch met inhoud, groote hal, koste loos belastingplaatje, regenjas, zwart tasch- je, 1 zilveren gulden eu eenig kleingeld. BOSKOOP. Geboren: Dirkje, d. v. Jacoba Kruit Arie, z. v. S. Terlouw en F. Kleefman. Ondertrouwd: C. van Duuren 25 j. en H. Fokker 22 j. Gevestigd: Jacob van Dijk van Zeg veld. C. E. Kas van Rijnzaterwoude. tl. Clevering van Leeuwarden. G. van ten Brink van Arnhem. G. H. Harten >n gezin van Barwoutswaarder. N. W. .Oomburg en gezin van Barwoutswaarder Vertrokken: J. de Jong naar Jeeuwijk. W. van Hof naar Barwouts waarder. W. Pels naar Maartensdijk. iï Spaargaren naar Rotterdam. L. A. Kwanten naar 's-Gravenhage. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Do gemeenteraad ver gadert Donderdag 2S Juli a.s. des avonds acht uur. Agenda: Wijziging begrooting. Voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1926. Vaststelling rekening Gezond heidscommissie. Onderzoek geloofsbrieven. Zoo mogelijk vaststelling verordening ge bruik gemeentelijke Noodslachtplaats. NIEUWVEEN. Kaasdag. Op 11 Augustus a.s. zal er te Kieuw veen een kaasdag worden ge houden. NIEUWKOOP. Gevestigd: J. D. Herrewijn van Al- plicn a. d. Rijn. M. Krimp van Kame- rik. H. Bogaard van Harmeien. G. van Veldhuizen van Scherpenzeel. A. M de Jong van Aalsmeer. Vertrokken: J. Beuk naar Mijdrecht. A. L. van Rossum naar Leiden. A. J. W. van Dam naar Vinkeveen. A. -van Hcmert en gozin naar Alphen a. d. Rijn. G. de Groot naar Wilnis. G. van der Graaf naar Amsterdam. WOERDEN. Is er in Woerden geen rechterzijde? Men schrijft ons: „In een fractievergadering van do C.H A R. en V.B., te samen tellende 7 van de 13 raadsleden, zou besloten zijn de wet- houderszetels aan de V.B. en de C.H. toe te wijzen. De Katholieke partij met zijn 4 zetels ziet zich de verwachte wethoudorszetel dan toch nog ontglippen". Wij vragen ons bij dat bericht af. of er ir. Woerden geen rechterzijde is; of men daar niet het voeren van Cbr. politiek door de drie reohlsche partijen nastreeft? Kcninflinnedag. Op een gehouden vergadering van Koninginnedag werd be sloten. evenals zulks vorige jaren is ge- 'schieu, op 31 Augustus wederom kinder feesten (e organiseeren. waartoe ook de •choolkinderen van Rietveld en Barwouts- waarden zullen worden uitgenoodigd. De propaganda voor vermeerdering van het ledental zal met kracht ter hand worden nomen. Omtrent het houden van volks- esten kon nog niet definitief worden he loten. Ongeval. Werd eenigen tijd geleien leiding gemaakt, dat broeder Valerius :ch zoodanig met oen vleeschmachine in don pols had gesneden dat gevreesd werd lat de gehoele arm stijf zou blijven, thans kan worden medegedeeld dat de wond der mate gebeterd is, dat verwacht wordt, dat de arm weer geheel zal genezen. ZEVENHOVEN. Vcetbal. Alhier is een voetbalvereeni- ging opgericht, en wel aan het uiterste dool onzer gemeente, nl. aan de Sluitkade nabij het café van den heer J. van Trigt. Bevorderd. De heer Zegveld, voor- hoon rijksambtenaar alhier, thans te Lobith —Tolkamer, is bevorderd tot le klasse bij "s ïijks directe belastingen en accijnzen aldaar. LAMP- EN TUINBOUW Het eigen gebouw van Bloembollencultuur. De aanbesteding beeft plaats go h ad. De publieke aanbesteding heeft plaats gehad van do verbouwing van het com plex-gebouwen aan de Leidsche Vaart te Haarlem, waarin het Eigen Gebouw der Algemecne Vereeniging voor Bloembollen cultuur zal worden ondergebracht. Aanbe steed werd de geheelo verbouwing met uit zondering van de ijzeren kapconstructie en de levering van ijzeren materialen, wel ke van te voren voor f 10.222 na ondcr- handsche aanbesteding was opgedragen aan de firma D. Hoogcnbirk en Zoon te Blocmendanl, terwijl in de besteding even min begrepen is de aanleg der centrale .verwarm in ga- ca ven lilatie-inrich ting, die voor f12000 is opgedragen aan de N.V. Haarlemsche Verwarmingsindustrie te Haarlem. Ingeschoven werd als volgt: 'A. J. Pieters, Nijmegen f 157.200. W. v. d. Bijl, Alpben aan den Rijn f 159.490. Gebr. A. en J. den Ouden, Oegstgeest f 133.484. N.V. Wm. Geel's Aannemersbedrijf, Utrecht f 168.000. V. Ph. Braun en Zonen, Beverwijk f 175.000. Marcel is en Heemskerk, Leiden f 135.149 (onder voorbehoud). G. Poldermans, Aerdenhout f 147.750. G. Metselaar en Zn., Haarlem f 137.445. L. Raaymakers, Wouw f 155.000. Gebr. v. d. Putten, Heemstede f 149.000. W. Thunnissen en A. J. W .v. Sambeek te Heemstede f 154.000. D. J. van Buuren, Bl.'daal f 144.335. Venhoven en Evers, Heemstede f142.730. G. Boon, Amsterdam f 159.000. F. Philips, Haarlem f 175.739. G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloe- mendaal f 152.800. E. do Bruin, Hoogland, Prov. Utrecht f 169.900. Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg en Noord- wijk f154.500. W. van Gondorcn, Haarlem f 156.986. L. Guyt en T. Meyvogel, Katw. aan Zeo f 117.365. E. Bellaart, Haarlem f 162.000. G. Hagerweg, Amersfoort f 156.890. De gunning is door het Hoofdbestuur in beraad gehouden. „N. H. Crt." VOOR HUIS EË9 HOF. STEKKEN VAN VASTE PLANTEN EN HEESTERS IN DEN ZOMER. Een van de aangenaamste bezigheden, zoowel voor den liefhebber als voor den vakman is het vermenigvuldigen op welke manier clan ook. Onder vermenigvuldigen verstaat men in liet algemeen zoowel het veredelen, dat eigenlijk geen vermenigvul digen in den waren zin van het woord is, als ook liet stekken, dat wel tot het ver menigvuldigen moet gerekend worden. Bij het veredelen toch maakt men wel meer in dividuen van een zekere gowenschte soort of variëteit, doch het aantal individuen vermeerdert men niet. Dit is wel het ge val bij liet stekken, waarover we hier een en ander willen vertellen. Meer speciaal willen we het hebben over het stekken met scheurstek, dat is dus stek, die gesneden wordt van nog groen hout. dat nog niet uitgegroeid is. In den winter stekt men met twijgstek, dat is stek, waarvan het liout reeds een winter heeft doorgemaakt. Met scheutstek kan men echter veel meer dingen stekken dan met twijgstek. We heb ben wel eens verteld, hoe dat zoo ongeveer in elkaar zit, maar we willen het nog wel eens doen. De verschillende manieren van vermenig vuldigen, namelijk het afleggen, het stek ken met twijgstek en hot stekken met scheutstek kan men vordeelen naar gelang van do hardheid van het hout van do ver schillede gewassen. De hardste gewassen kan men over het algemeen niet stekken en ook niet afleggen, dit zijn o.a. de eiken, beuken enz., die kan men dus alleen door zaaien vermenigvuldigen of men moet af leggers gebruiken van eenige jaren. De hierop in hardheid volgende soorten, na melijk de iepen, platanen, druiven, Cor- nussen enz. kan men met .succes afleggen en de in hardheid hierop volgende soor ten, namelijk de wilgen, populieren enz. kan men in den winter met twijgstek ver menigvuldigen en ten slotte kan men deze ook wel in den zomer met scheurstek vermenigvuldigen, maar men doet liet niet, cmdat het in den winter veel gemakkelij ker gaat. In den zomer stekt men dus onder glas, in den winter wel gestekt kunnen worden, maar om de een of andere reden gaat het in den zomer toch heter. Ook komt hierbij nog een aantal, dat men in den winter in Let geheel niet stekken kan. Doordat men met scheurwerk werkt heeft men immers met zachte stek te doen, die in het alge meen gemakkelijk wortelt! Het stekken met scheutstek kan echter niet zoomaar huiten geschieden, want, hoewel men er nu juist niet zoo buitenge woon veel hulpmiddelen voor behoeft moet men toch in ieder geval over eenige raam pjes de beschikking hebben. In den winter kan men met de fwijgstekken zonder glas succes genoeg hebben. In den zomer stekt men dus onrer glas, en dan nog liefst onder glas, dat zeer goed afgesloten kan worden. Dit afsluiten is noodig. omdat er niet te veel verdamping plaats hebben mag. want we hebben im mers te doen met stek die bebladerd is en ieder blad verdampt natuurlijk zeer veel water, dat niet aangevuld kan worden, voor er wortels gevormd zijn en de stek zou dus zeer spoedig uitgeput zijn als de verdamping niet tegengegaan werd. Voor stek gebruikt men stek, waar de top niet van weggenomen wordt (wat men met twijg stek wel doet) en de lengte der stekken varieert naar gelang der soort, maar men neme de stek vooral niet te lang. In vele gevallen zal het aanbeveling ver dienen, de stek mot hieltjes af te sehcu- ïen, zooals men dat ook wel bij houtstek pleegt te doen, vooral is dit noodzakelijk bij de Cotoneasters, die nu heel goed gestekt iiunnen worden. Men stekt in een zeer voehthou I '--n grond, waarvan het bovenlaagie cc!i:cr zanderig zijn moet, om rotting te voorko men. Deze grond wordt zeer diep losge maakt en hierin komt de stek tamelijk diep le staan en zoo ver uiteen, dat er eenige ruimte tusschcn overblijft cok weer om rotting le voorkomen. Dit rotten komt na tuurlijk zeer vaak voor. daar de grond na het stekken zeer vochtig gehouden moet worden en do ramen goed gesloten moeten blijven om overbodige verdamping der stek ken te voorkomen. Dus wordt het gieten bepaald door het luchten en het al dan niet goed sluiten der hak. Daarom wordt de bak de eerste weken absoluut dicht gehouden en eerst als de stek ongeveer de eerste worteltjes hoeft mag men een weinig luchten. Bij sommige dingen zal het wortelen voor den winter veelal niet zoo'n. vaart loopen, zoodat men het heele geval dicht laat. In den beginne doet men goed tegen al te felle zonnestra len een weinig te schermen, niet meer 'echter dan hoog noodig is en dan vooral bij de rozen. Gedurende den winter laat men de stek in den bak staan, omdat de wortels nog niet zoodanig zijn. dat de plantjes een zelfstandig bestaan kunnen leiden. Sommige dingen zal men zelfs nog langer moeten laten staan dan het volgend voorjaar, dat ziet men echter wel aan de mate waarop ze groeien. Wie zijn tuin op een goedkoope wijze vol wil hebben probeere het met alles wat er los en vast is; men zal zien, dat het met vele gewassen zeer goed lukt en in ieder geval met de hier opgenoemden: Aucuba's, Lauro cerasis, bijna alle bloemheesters, Co toneasters (die mooie bessen geven) met vele kleinhloemige roosjes, vele vaste planten en halfvaste planten, als bijv. Thym, Lavendel, Plilox, enz. Beter nog kunnen we vertellen, welke niet op deze manier gestekt kunnen worden, namelijk, de grootbloemige rozen, waarbij het meest al mislukt. Rhododendrons wortelen even min, ook niet vruchtboomen, als bijv. ap pels, peren, pruimen, perziken onz. Voor klembloemigo klimrozen is het vooral zeer aan te hevelen en ze wortelen over het algemeen tamelijk goed, groeien flink, wat hij klimrozen geen kwaad kan. en zijn zeer sterk. Wie een stuk glas heeft om een bakje te maken moet het zonder aarzelen doen en bet zal hem niet berouwen. v. H. UIT DE LANDBOUWV^ERELD. Vraaggtuk voor Stad en Platteland. Hier kunnen stad enplatteland elkaar do hand reiken. Het slraatvuil komt weer in eere. Ja renlang meende de landbouw het zonder dat te kunnen stellen; stalmest en kunst mest, vaak alleen de laatste, waren de bronnen der bemesting. Men versmaadde den compost, ook toen deze weinig geld deed, en toen later de prijzen zeer stegen ten gevolge van de hooge transportkosten, toen dacht men er heelemaal niet meer over om straatuiil of compost te laten komen. Den laatsten tijd begint men er echter anders over te denken. Er zijn op tal van gronden en bij onderscheidene gewassen ziekten ontdekt, waar men eerst vrij mach teloos tegenover stond, maar later kwam men tot de ontdekking dat straatvuil in vele gevallen een goede remedie was, wel ke bodem en gewas weer gezond kon ma ken. Ook liggen er in verschillende pro vincies, b.v. Drente, nog heel wat gronden te wachten op ontginning, en daarvoor is straatvuil zoo niet onontbeerlijk, dan toch zeer gewenscht. Wie de ontginningen in de, laatste 25 jaren tot stand gekomen, heeft nagegaan, en een vergelijking heeft kunnen maken tusschen die, welke met een andere,, die zonder straatvuil zijn ont gonnen, heeft ongetwijfeld opgemerkt dat de eerste i.4 den regel het best aansloegen en later ook in de meest gunstige conditie verkeerden 't Is, zooals dé heer Hudig, directeur aan het Groninger Proefstation, onlangs schreef: „Duizenden hectaren schreeuwen om vuil". En nu is de zaak zóó, dat vele steden met het vuil verlegen zitten, en die verlegenheid wordL bij de toename der bevolking steeds grooter. Men kan liet vuil niet opkoopen, er komt da gelijks te veel; het moet geregeld weg en spoedig weg. Zoo is men tot verbranding overgegaan, maar dat is wel een vlug wer kend proces, doch duur, zeer duur. De be lastingbetalers weten er u van te vertel len. Oppervlakkig zou men zeggen: de op losing is eenvoudig, het vuil moet naar huiten, dan is de stad het kwijt en liet platteland geholpen; bovendien de land bouw geholpen; en 't algemeen belang worden er door gediend. Op die redenee ring valt niets af te dingen, niettemin sluit de uilvoering op bezwaren. De twee hoofdbezwaren noemden we feitelijk al: le. Kan het platteland het vuil geregeld in vlug tempo, als voor de stad noodig is, afnemen? 2e. Kan het vuil aan den boer geleverd worden tegen een billijken prijs, die rendeeren kan? Dit vraagstuk moei door belanghebbenden van beide partijen onder de oogen worden gezien; dit wordt dan ook reeds gedaan. 't Is iets voor de landbouworganisaties-, die het vuil moeten afnemen en aan haar leden distribueeren. De N.V. „Het Landschap", wil een begin maken en aan de Drentsche landbouwers een aantal scheepsvrachten leveren tegen .150 per ton vóór den wal. Voor een be hoorlijke werking wordt pl.m. 70 ton per H. A. noodig geoordeeld, dat wordt dus een dikke honderd gulden per bunder. Centraal Bureau en Kalimaatschappij. Het Centraal Bureau is het Centrale Aankooplichaam voor den Nederlandschen gcorganiseerden landbouw, gevestigd te Rotterdam. Het heeft vóór een paar jaar reeds zijn 25 jarig bestaan herdacht en kon toen wijzen op de beteekenisvolle po sitie, die het in de landbouwwereld ten aanzien van den aankoop van kunstmest stoffen en voederartikelen innam. Sedert is de omzet nog weer aanmerkelijk ge stegen: Voor '26 valt zelfs te constateeren een toename met ruim 18 pet. van de kunstmeststoffen, en met ruim 42 pet. van de voederartikelen. De financiële positie van het Bureau is door dat alles ook zeer sterk geworden: zoo kon over '26 de winst marge weer worden verlaagd, en ook het onkosten percentage, dank zij den groote ren omzet, belangrijk lager komen. Een der voornaamste en duurste meststoffen, de Chilisalpetcr, wordt door hot G. B. zelf" geïmporteerd "Wat andere meststoffen betreft, b. v. de kalizoulen, bestaat geen band reclilsstreeks met de producenten. Voorheen kon het C. B. zich direct ver slaan met het Duitsche Kalisyiulikaat, maar dit is anders geworden nu de vroo- gore concurrenten, de Fransche en de Duitsche producenten te zamen voor ons land hebben opgericht de N.V. Ver- eenigde Kalimaatschappij. De overeen komst is, naar we meenen, aangegaan, voor den tijd van rijf jaar, en als gevolg daarvan zal do verkoop van kalizouten moeten geschieden tegen officiële prijzen. Het Bureau met een tweehoofdige directie is gevestigd Heerengracht 342 Amster dam, als vennooten heeft de N. V. twee bankinstellingen: de Continental Handels bank, Amsterdam, en het Credit foncier d'Algérie et de Tunesie te Parijs. Ook het Centraal Bureau heeft nu met de Kali maatschappij voor den verkoop van kali- zouten voor het aanstaand gebruikssei- zoen een overeenkomst aangegaan, maar dat ging niet zoo vlot in zijn werk, lezen we in de „Mededeelingen' van het C. B. Er zijn drie groepen van contractanten: één omvat de handelaren, die oorspronke lijk Duitsche kalizouten invoerden, de tweede de handelaren in Eizasser kalizou ten, de derde, die we de coöperatieve groep zouden kunnen noemen, het Centraal Bu reau en den Nooordbr. Ghr. Boerenbond. Ieder dezer groepen had natuurlijk haar bijzondere wenschen, en zoo moest er over en weer heel wat gesproken worden. De vroeger als importeur fuugeerende hande laren of centrale coöperaties zijn nu her doopt in contractanten met de kalimaat schappij. Het importeurschap komt nu voor ons land slechts toe aan meerge noemde N. V. 't "Was te verwachten, dat vroeg of laat Duitschland en Frankrijk (Elzas) zich met elkander zouden verslaan Wij lezen, dat Duitschland 70 pet., Frank rijk 30 pet. zal leveren van de kali, welke de Nederlandsche landbouw betrekt. Weet gij Weet gij: dat er sedert 5 jaar een Ver eeniging voor Veearbitrage bestaal; dat het lidmaatschap voor personen één gld. kost en voor veroenigingsleden slechts 25 cent, indien 75 pet der leden, en 50 cent als 50 pet. van de leden toetreedt; dat de Vereeniging geen gebrek heeft aan geld, maar wel aan menschen, dat er in 1926 een 4-tal zaken werden behandeld, waar van één werd geschikt', één afgewezen en in 2 waarvan de eisclier in het gelijk werd gesteld? Weet gij, dat arbitrage veel on- neil kan voorkomen, dat anders een pro ces soms jaren kan duren en groole kos ten kan meebrengen? Weet gij van 't pro ces, dat nog hangende is, waarbij een vee houder is geruïneerd, omdat de man eerst 1400.later nog eens 1600.moest storten, terwijl hij niet weet, wat hem nog meer boven het hoofd hangt? Weet gij, dat tegenover elk tientje, hetwelk ge bij arbi trage als verliezende partij wellicht moet betalen, een briefje van- honderd gulden zou staan indien het proces voor de ge wone rechtbank was gevoerd? Wenken en mededeelingen. Waarom is de weidegang voer net vee zoo nutig? Om den gunstigen invloed van lucht, licht en beweging in de wei, omdat de dieren daar door het weer gehard wor den, een sterke constitutie krijgen. Maar daarmee niet alleen. Ook en niet minder door het versch en saprijk grasvoc-der. Dat alles te zamen is noodig voor het behoud der gezondheid. Men kan de dieren, als ze op stal blijven, het gemis aan versch groen voeder ten deele vergoeden door hun ingekuild bietenloof b.v. toe te dienen, als in Friesland! o.a. geschiedt, maar 't onderzoek van Mommsen loonde aan, dat hiermede de zaak niet in orde is. Als het vee steeds op stal bleef, bleken de beesten bij zulk een voedering eerder versleten. Proeven in Amerika deden zien, dat de dieren bij weidegang van de kalkzouten in het rantsoen meer profiteerden dan wan neer ze op stal werden gehouden; het heenderengestel ontwikkelde zich iu min dere mate. Is weidegang dus noodzakelijk voor alle staldieren, het meest geldt dit voor het jongvee, dat zich nog goeddeels ontwikkelen moet. Deze dieren kunnen slechts gezond en sterk worden, als ze van de buitenlucht en de beweging in de wei kunnen genieten. B.-r. FINANCIËN EN OECONONIIE. BUITENLAND. Internat. Jaarbeurs te Luxemburg. In verband met de uitbreiding harer werkzaamheden over liet Groot Hertogdom Luxemburg, vestigt do Nederlandsche Ka mer van Koophandel in België speciaal de aandacht op de van 1324 Augustus 1927 te houden Internationale Jaarbeurs te Luxemburg. De deelname aan deze jaarbeurs was tot op heden altijd aanzien lijk van Belgische, Fransche en Italiaan- sclie zijde. Nederland liet zich slechts één maal vertegenwoordigen. Vooral voor de Nederlandsche levensmiddelen industrie kan deelname van veel belang zijn. Inlich tingen zijn verkrijgbaar ten akntorc der Nederl. K. v. K., 35a rue de Laekcn, na 1 Augustus, 284 rue Royale, Brussel. M.LERLE8 Het „wanneer" in het huwelijk. Voel menschen konden heel wat geluk kiger zijn, wanneer zij de tien geboden wilden naleven, die de „Naturartz" ver haalt onder den aardigen vorm van „wanneer": 1. Wanneer ze leeren wilden de bcenen niet verder uit le steken, dan do deken lang is. 2. Wanneer ze hun huiselijke moeilijk heden nooit vertelden aan goede vrien den. 3. Wanneer ze probeerden elkander zoo tegemoet te komen als in de wittebroods weken. 4. Wanneer heide partijen trachtten elkander te steunen en te troosten. 5. Wanneer ze allebei steeds bedachten, dat de wederhelft een monsch en geen engel is. 6. Wanneer iedere partij steeds trachtte iets meer to doen en iets minder le eischen. 7. Wanneer er minder wandeltoiletten in zijde en wat meer eenvoudige buisja. ponnen waren. 8. Wanneer men thuis de goede zeden beter bewaarde en op straat minder ver toon maakte. 9. Wanneer beide partijen hun plezier meer thuis dan daarbuiten zochten. 10. Wanneer beide partijen bedachten, dat voor een kinderopvoeding, die slagen wil, vader en moeder eensgezind moeten zijn. Als we op reis zijn. Welke bijzondere maatregelen getroffen dienen le worden, vooral wat het opber gen van huisraad en kleinere meubelen betreft, hij wekenlange afwezigheid in vueantietijd? Met genoegen geven wij eenige alge. meene wenken, al blijft het natuurlijk huiten kijf, dat elk huishouden zijn eigen zorgen en beslommeringen meebrengt, dat in elk gezin rekening moet worden gehou, den met bijzondere omstandigheden. Waar vooral voor moet worden ge zorgd is: le. dat geen eetwaren, die aan bederf 1 onderhevig zijn of die insecten, muizen of ratten zouden lokken, in huis achterblij ven; 2e. dat geen kommen, kannen, karaf fen enz. vuil blijven staan; 3e. dat het huis zindelijk achterblijft en teere voorwerpen toegedekt zijn; 4e. dat de noodige motwerende maat regelen worden genomen; 5e. dat gas en electriciteit goed zijn af gesloten; 6e. dat men bij langdurige afwezigheid de glasgordijnen afneemt, opdat die bij re gen en storm niet nat en vlekkerig wor den. (Men kan de ruiten desgewenscht bespannen met papier); 7e. dat men kennis geeft van de tijde- lijke afwezigheid op het postkantoor en eventueel bij den veiligheidsdienst; 8e. dat men leveranciers, kranlenloo- pers, bleeker, tuinman en wie er verder voor in aanmerking komen, kennis geeft van de afwezigheid; 9e. dat een vertrouwd persoon af en too het huis naziet en de kamers lucht; 10. dat men kamerplanten en huisdie ren een goede verzorging verzekert. Dit zijn zoowat de voornaamste dingen, waaraan gedacht dient te worden. Wat hot opbergen van kostbaarheden, tafel- zilver enz. betreft moet ieder de maatre gelen nemen, die haar of hem het meest doelmatig voorkomen. MARKTBERICHTEN LISSE, 26 Juli H. B. G. Gehouden droge veiling des namiddags te 2 uur door do Coöp. Vcilingsver. voor Bloembollenkwee kers H. B. G. (G. A.) te Lisse. Belangstel ling goed. Kooplust goed, vooral voor extra kwaliteit. Alles per 100 stuks: EvT Prosperity top 4.10, I 3.75. II 3.45, Mon Tresor top 6.95, I 6.55, II 5.40; La Reine top 2.70. I 2.10, II 1.75; Gele Prins '.op 3.50, II 2.95; Joost van den Vondel bont top 4.25, II 3.95; Fred. Moore top 3.95 I 3 50; Crimson Queen I 3.50; Chrysolora T 4 20; La Prccieuse I 3.90; Hermann Schlc gel I 3.40; Scarlet Due top 3.20, I 2.80; Cram. Brillant top 1.90, I 1.55, II 1.45; Ophir d'Or I 4.55; Calypso I 2.60; Wille Valk top 3.50; Rose Valk I 3.50; Artus top 2.15, I 1.40; Mont Elanc I 1.60; Prins vöan Oostenrijk top 3.35, I 3.10, II 2.40; Witte Due Max top 2.15, I 1.75, II 1.30; Goul. Cardinal top 5.10. I 3.40: Proserpina top 5.50, I 5.Grand Due top 6.30, I 6 10, II 5.65; Rose, Grisdelin I 2.20. II 1.75; Brill. Star top 5.50, II 4.Verm. Brillant top 4.95, I 4.40: Rose Luisante top 4.85; Roso Precose top 9.45, I 6.55; Witte Pottebak- ker I 4.55, II 2.50; Mad. Frijlink I 3.55; Rijzende Zon top 6.35: Eleonora top 3.40, I 3.Ibis top 7.25, I 6.Kobbema top 5.I 4.v. d. Neer top 6.75; Dusart I 3 60; Ducli. do Parma top 3.70: Rose la I'eine top 3.05, I 3.10; Augusta I 3 95; DvT: Vuurbaak I 5.II 4.10; Murillo top 310,' I 2.75, II 1.75: Le Matador I 3.75. II 3.50; Theeroos top 3.90. I 3.20; Thournesoll r. eri g. top 5.65, I 3.30, n 2.70; Marquette I 4.40; Salvator Rosa II 1.95: Cour d'Or I 4 30; Lucretia I 3.05: E1T: Miss Wilmolt top 2.10: Par. Yellow top 2.85; Gesn. Lutea j 1.25; Ingl. Yellow I 1 65; The Tawn I 1 30 Moonlight top 3.30, I 1.80; Yellow Picotéfl top 1.85, I 1.30, II 1.15; DwT: Clara Butt top 1.55, I 1.35, LI 0.70; Prof. Rauweuhof top 1.80; Will. Copland top 3.I 1.80, II 1.45; Pride of Haarlem top 1.60, I 1.35, II 1.Bar. do la Tonnave top 1.40, II 1.05; Mr. Stanley I 1.05: Pr Elisabeth top 1.75, I 1.50. II 1.Carl. Becker top 1.85; Marnix v. St. Aldegonde I 1.70; Whistler top 1.60, I 1.40, II 1.25; Bartigon top 1.46 I 1.10; Rev. Ewbank top 1.30, I 1.05, II 0.80; Gentenaire top 1.90, Grentchen I 1.35; la Tulipa Noire top 4.E.N.: Barri Sea- quell top 2.50; Princeps top 3 85, I 2.50, II 1.35; Princeps Max top 3.10, I 1.45: Lecdsi Amaible I 1.50, II 1-Golden Sour I 5.40, II 4.65; Poët Ornathus top 2.49. I 1.95 II 1.45; Mad. Plemp I 3.90; Emperor top 5.—, I 4.95; Glory of Leiden top 4.90, I 4.35, ir 3.40; Victoria I 4.75, II 2.05; D.N. Von Sion top 6.55, I 4II 2.95; Crocus Bar. v. Brunow I 1.90, II 1.60; Purp. Grandiflora top 3.35, I 1.95; Sativus I 0.55; Meijerbeer top 1.70, I 1.35; Gen. Gordon top 2.50. I 2.10, II 1.35; King of the Whi tes top 3.50: Mont Blanc top 3.35, I 190; Sir Walter Scott top 2.40, I 2.II 1.50; Bijgoed: Grown. Imp. Rood top 12.10; Col- chicum Ant. top 12.I 9.II 4.50; Enk. Campernellc I 1.25; Eranthus Hyenialis I 0.60. J VOORSCHOTEN, 26 Juli Vrije vei ling. Eieren per 100 stuks 6.807.60, Eendeieren f 7.Kippen 0.821-40, Hanen ƒ0.40—0.80, Duiven ƒ0.20, Konij nen ƒ0.40—1.30. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Juli Veiling. Groenten. Duke of York 1.502.40, Eigenheimers f 1.50—2.30, idem Drielingen f 1120, per 25 K-G" peen 4—7.60, per 100 bos. Aanvoer 400 kisten gr. aardappelen, 80 kiste®; Drielingen, 12600 bos peen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8