PUROL INGEZONDEN MEDEDEELDE SiuKqefoofwi voeten Lange to Kuïnre met eenigo mede-arbeiders bezig de kap van een hooiberg om te draaien. Bij dit werk brak een der palen, ■waardoor de kap naar beneden viel en op bet hoofd van De lange neerkwam. Bewus teloos en hevig bloedend werd hij opgeno men en naar een geneeskundige vervoerd, die directe opname in het ziekenhuis te Zwolle noodzakelijk achtte. Men vreest voor zijn leven. De getroffene was hoofd van een talrijk gezien. Overreden. Gistermiddag is in do Hudsonstraat te Rotterdam, het 5-jarig meisje L. R. uit Utrecht, dat aldaar bij haar grootouders logeerde, onder een passeerenden vracht auto geraakt. Zij trachtte spelenderwijs de straat over te steken, toen plotseling de vrachtauto aankwam, haar tegen den grond wierp en overreed. Zij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, maar bleek bij aankomst reeds to zijn overleden. Een politie-agent door een motorrijder aangereden. Op den Rotterdamschen weg nabij de Lijmfabriek te Delft, is Maandagavond om streeks 11 uur een politie-agent, die per lijwiel surveilleerde door een hem achterop komenden motorrijder aangereden. De oorzaak van het ongeval is, dat de motor rijder verblind werd door de lichten van een hem tegemoetrijdenden auto. De politie agent werd van zijn rijwiel over den weg geslingerd en bekwam een ernstige hoofd wonde, vlak boven het oog. en verder ver wondingen aan handen en knieën. Het rij wiel werd geheel vernield. Na voorloopig door een arts verbonden Ie zijn, is de agent met een politie-auto naar het gasthuis vervoerd. Als men geen auto kan besturen. Een zestien-jarige jongen, te Rotterdam, bestuurde onder toezicht van den chauffeur E. A. aan den Spoorsingel, oostzijde, een auto. Op den hoek van dezen singel en de Jacob Loisstraat geraakte de jongen het stuur kwijt en met een groote vaart reed de auto tegen den gevel van pand 52B. Do gevel werd zeer ernstig beschadigd, terwijl de auto aan de voorzijde grootendeels werd vernield. De fiets van zekeren J. v. d. H., die tegen den muur van het bewuste pand was geplaatst, werd totaal vernield. Per soonlijke ongelukken hadden bij dit onge luk niet plaats. Aan de gevolgen overleden. Te Leeuwarden werd de vorige week de 6-jarige E. v. A., door een wagen overreden Thans is het meisje in het Diaconessenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. Het auto-ongeluk in de Zuider-Legmeer. Omtrent den toestand van mej. Blijleven uit Nieuwkoop, die op 30 Mei j.l. bij het auto-ongeluk op den onbewaakten overweg in de Zuider-Legmeer te Uithoorn zoo ernstig werd gewond en voor wier leven men geruimen tijd heeft gevreesd, verne men wij thans, dat zij weer geheel zal her stellen en binnenkort het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam zal verlaten. Het ongeluk te Amsterdam. Het lijk van de vrouw, die gisterenmor gen te Amsterdam, in de Paleisstraat, door een vrachtwagen van den Gemeentelijken Telefoondienst is overreden, is thans ge ïdentificeerd. Het blijkt te zijn de gehuw de vrouw Singerling, in Amsterdam woon achtig. Zij was moeder van drie kinderen; Laar man is spoorwegarbeider. Vliegwiel door het dak geslagen. Tijdens het in vollen gang zijnde bedrijf van de N.V. Reuvers Houtzagerij, Kuiperij en Kistenfabriek te Oss sloeg gistermiddag plotseling met donderend geraas het in middellijn vier meter groote en ongeveer 8000 K.G. zware vliegwiel in ettelijke stukken door het dak der machinekamer. Zware ijzeren balken werden uit den muur gerukt en verbogen. Zware stukken ijzer werden links en rechts geslingerd. Een der stukken trof de woning van A. Bijkersma, gelegen in de nabij de fabriek gelegen Car- melietenstraat. Het stuk sloeg door het dak en den zolder, en door den vloer op nog geen halven meter afstand van een in de kamer staande wieg, waarin een klein kind lag te slapen. "Wonder boven wonder bleef het kind ongedeerd. Een ander stuk van het vliegwiel trof de op ongeveer 300 meter afstand gelegen tramrail zoodanig, dat de rail afbrak en totaal verbogen werd. Dakpannen en stuk ken hout liggen honderden meters ver spreid. De machinist keerde van 't stook huis terug en had den toegang tot de ma chinekamer gesloten, toen het ongeval plaats vond. Van de overige in de machi nekamer aanwezig zijnde machines is niets beschadigd. Omtrent do oorzaak van 't uit elkaar slaan van het vliegwiel is nog niets met zekerheid te zeggen. Het drama in de Westerstraat te Amsterdam. Omtrent den moord in de Westerstraat te Amsterdam vernemen wij nog het vol gende: Een 63-jarige vrouw, te Amsterdam, Dettingmeyer geheeten, onderhield sedert geruimen tijd relaties met een 48-jarigen zeeman. Kosters geheeten. Ongeveer vier maanden geleden was een twist oorzaak, dat de man de woning der vrouw, in een gangetje gelegen en genummerd Wester straat 20, verliet. Na dat tijdstip hebben zij elkaar verschillende malen ontmoet, doch steeds was er ruzie. Zoo was het ook Maandagavond, en dat werd aanleiding tot een verschrikkelijk drama, dat gisteren plaats vond fn een klein tapperijtje, ge vestigd Westerstraat 18, naast het gange tje. Hier kwamen de vrouw en de man dik wijls. Het is gebleken, dat Kosters de vrouw opwachtte. Toen zij het café binnenkwam, riep hij: „Nou zal ik je steken.'" Dit zeg gende trok hij een dolkmes en stiet dat met kracht in het hart van ido bejaarde vrouw. Zonder een kreet te slaken viel het slachtoffer als een blok op den grond. Do dader liep oogenblikkelijk het cafétje uit en begaf zich naar het bureau Wester straat. waar hij den wachtcommandant mededeelde, een moord gepleegd te hebben. Hij werd vastgehouden, en men maakte reeds aanstalten om zijn medcdeelingen te gaan controleeren, toen buren het bureau binnen liepen en eenzelfde lezing gaven. De dader, die in verzekerde bewaring werd gesteld, was niet dronken. Hij schijnt kennelijk het voornemen gehad te hebben de vrouw letsel toe te brengen, daar hij op haar heeft zitten wachten en dadelijk heeft toegestoken. Vischbakkerij uitgebrand. Vermoedelijk doordat de vlam in een pan vet sloeg, ontstond gisterenmiddag tegen halféén brand in de vischbakkerij van den heer F. Groenendaal, aan den Zijl 186 te Rotterdam. Aangezien in dit kleine pandje reeds jaren dit bedrijf wordt uitgeoefend, was alles doordrenkt van vet en dus zeer brandbaar. In een oogenblik stond de ge- heelo vischbakkerij en het daarachter gele gen opkamertje in lichter laaie. De brand greep zoo snel om zich heen, dat spoedig do vlammen aan voor- en achterzijde uit sloegen. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte het vuur met eenige stra len op de waterleiding aan voor- en ach terzijde aan. Daardoor kon voorkomen worden, dat de brand zich ook naar de bo- vengelegen verdiepingen uitbreidde. De be woners, die boven ide brandende bakkerij huisden, konden zich tijdig in veiligheid stellen. Op de eerste verdieping woonde de fsmilie Waayers, welke familie spoedig na het uitbreken van den brand op straat stond. De 79-jarige weduwe Ghristiaanse, die op de tweede étage woonde, moest door enkele mannen, die naar boven waren ge sneld, geholpen worden. In betrekkelijk korten tijd had de brandweer het vuur in bedwongen, niettegenstaande de brand in oen aanvang een dreigend aanzien had, ge- bluscht De schade aan het oude pandje is vrij aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. Weer een brand in een vischbakkerij. Gistermiddag omstreeks vijf uur ontstond in do vischbakkerij van Jac. Toet aan den Schiedamschedijk Oostzijde te Rotterdam brand, doordat een pan met vet in brand vloog. De eigenaar van de zaak was afwe zig, en de zoon, die nog nimmer te voren visch had gebakken, wist niet precies hoe met de verschillende requisieten om te springen. In minder dan geen tijd stond de geheele bakkerij in lichte laaie en aan vankelijk deed de brand zich vrij ernstig aanzien. Vandaar, dat behalve een groot aantal kleine spuiten, ook een stoomspuit werd ontboden. Met een tweetal stralen op de waterlei ding wist men ten slotte het vuur, dat zoo wel aan de voor- als aan de achterzijde werd bestreden, te beperken tot den kelder, waar de zaak was gevestigd. De geheele benedenverdieping ging evenwel verloren. Do schade wordt door verzekering gedekt. Nog een brand. Gisterenmiddag te ongeveer één uur ont stond brand in het glas- en aardewerkma gazijn van den heer J. Willems aan de Vrijstraat te Eindhoven. Het vuur greep snel om zich heen. Door de hoog opstijgen de vlammen en rookwolken liet de brand zich aanvankelijk ernstig aanzien en maak te men zich ongerust, daar het pakhuis in de onmiddellijke nabijheid van groote fa brieken is gelegen. De gemeentelijke brand weer en de brigade van Philip's Fabrieken tastten het vuur aan en wisten den brand tot het magazijn te beperken, hetwelk ge heel uitbrandde. De schade is niet groot. Inbrekers met een brandkast. Een winkeljuffrouw te Rotterdam van het filiaal van de firma Hoevels aan den Pompenburgersingel aldaar, merkte, toen zij gisterenochtend in den winkel kwam, dat door het forceeren van de winkeldeur ongenoode gasten een bezoek aan dat pand hadden gebracht. Op do eerste en tweede verdieping, bewoond door mevrouw de Wed. Hoevels, waren alle kasten openge broken en doorzocht. Een kleine partij ta felzilver was daaruit verdwenen. Doordat de bewoonster tijdelijk afwezig was, had den de inbrekers vrij spel. Zij wisten uit den winkel een ijzeren brandkastje, wegen de ruim 250 kilogram, en welk ongeveer 150.inhield, mede te nemen. Gisteren nacht tegen drie uur bemerkte een echt paar, dat van een fuifje kwam, in de Na dorststraat twee mannen, die een handwa gen duwden. Bij de komst van het tweetal namen de mannen de vlucht met achterla ting van den handwagen, waarop de ge opende brandkast bleek te liggen. Een twee tal surveilleerende agenten werd gewaar schuwd, doch deze konden de inbrekers niet meer vinden. Een redder bestolen. De vijfjarige H. J. de Z. v. K., te Rot terdam, geraakte Maandagnamiddag spe- lendo in de Coolhaven te water. Een der voorbijgangers sprong onmiddellijk den kleinen drenkeling na een dook verschillen de malen naar den jongen. Het gelukte hem evenwel niet het knaapje boven te brengen. Den 29-jaTige J. W. P. uit de Van Ooster- veenstraat, die onmiddellijk een dreg haalde en aan het dreggen ging, gelukte het na korten tijd den drenkeling op te halen. Het ventje werd naar het naastbijzijdde politie bureau gedragen, waar kunstmatige adem haling werd toegepast, met het gevolg dat bet bijgebracht kon worden. De kleine had geen letsel bekomen. Toen P. daarna weer naar de Coolhaven terugkeerde, om zijn fiets en regenjas, die hij daar had laten lig gen, te halen, bleken deze door een onbe kende te zijn gestolen. Een officieele Sinterklaas. De Commissie van Strafverordeningen te Deventer doet een voorstel aan den Raad tot aanvulling van do Politieverordening aldus, dat voortaan met Sint Nicolaas er slechts één Sinterklaas zich op straat mag bevinden, nl. do „officieele". Ook in win kels enz. en op voor publiek toegankelijke plaatsen mogen zich geen andere Sinter klazen vertoonen. Zal van Deventer de victorie beginnen? Buatenl. Berichten ONGELUKKEN. HET ONGELUK BIJ SWATOW. 700 Chineezen verdronken. Wij ontvingen eenigen tijd geleden een telegram omtrent een verschrikkelijk onge luk, niet ver van Swatow gebeurd, door het omslaan van een veerboot. Do „Singapore Free Press" d.d. 18 Juni 1.1. deel thans ter zake nog het vol gende mede: De ferry-boot „Tai Hing", de verbin ding tusschen Lue en Kityang onderhou dende vroeger het eigendof van een En- gelsche firma, die haar echter aan een Chineesche maatschappij verkocht, is niet ver van Swatow verwijderd omgeslagen. Alle zich aan boord bevindende passagiers een achthonderdtal geraakten hierbij te water. Het ongeluk greep als volgt plaats. Kort vóór de aankomst te Sawtow gleed een plank van de boot in het water, en alle pasagiers, nieuwsgierig als altijd, renden naar de plaats waar ze iets in het water hadden hooren vallen, om toch vooral goed te kunnen zien wat er aan de hand was. Nagenoeg alle passagiers, zoo wel op de boven- als de benedendekken, liepen hierdoor aan één zijde van het schip te hoop, met het gevolg, dat de be trekkelijk kleine boot plotseling begon over te hellen en alle passagiers in het water gleden. Ongeveer een hondertal moet zich nog hebben weten te redden, de rest is ver dronken. De autoriteiten zullen een nader onderzoek instellen. De eigenaren der boot welke volgens vergunning slechts 350 pas sagiers mag vervoeren, zullen zeker voor het ongeluk aansprakelijk worden gesteld en genoodzaakt worden de families der slachtoffers schadeloos te stellen. DE TYPHOON BIJ CANTON. Slechts 9 opvarenden van de gestrande jonk gered. Omtrent den typhoon nabij Canton wordt nader gemeld, dat deze eerst over Hong kong streek zonder schade aan te richten. De Chineesche jonk, die door twee sleep- booten werd getrokken, wend door den wer velwind omgeslagen. Drie sloepen van de Engelsche marine snelden direct ter hulp om te trachten de menschen te redden, daar vijftig passagiers zich nog aan het schip hadden weten vast te klemmen. De jonk liep echter op een zandbank en zonk, zoo dat slechts negen personen gered konden worden. DE OVERSTROOMINGEN VAN DE MISSISSIPPI. Een troosteloos schouwspel. Het is reeds meer dan drie maanden geleden, dat de Mississippi en de rivieren van haar stroomgebied buiten haar oevers traden, de dijken doorbraken en een groote uitgestrektheid vruchtbaar land onder water zetten. Hoewel deze ontzettende vloed zich te rugtrok staat thans een oppervlakte van meer dan een millioen acres van den bes ten grond in Amerika nog tien tot twin tig voet onder water en een gebied, dat welhaast nog grooter is., is doorsneden door diepe geulen, bedekt met zand, be graven onder een harnas van steenharde klei of verstikt onder het onkruid. Men kan vierkante mijlen in 't rond zien zonder eenigen plantengroei te ont dekken en alleen de puinen van huizen wijzen er op, dat deze streek eens bewoond was. Muskieten, die hun broedplaatsen vinden in tallooze poelen, zwermen in heele wolken rond. Op andere terreinen treft men koren aan, dat manshoog moest staan, en er uit ziet als gras, en katoen, waarvan men weinig pf niets to verwach ten heeft. Op uitgestrekte oppervlakten zijn soyaboonen gezet. Ook deze zijn laat, maar men heeft deze teelt, die den mees ten boeren vreemd is, gewaagd omdat de tijd te vergevorderd was om andere ge wassen te planten. Sommige van deze landerijen zijn drie maal overstroomd en drie maal beplant. Doordat de doorbraken van de dijken nooit gestopt werden, kwam het land tel kens onder water te staan en evenveel ma len plantte de boer zijn gewassen, omdat hij zonder oogst nu eenmaal doodarm is. Nog drie tot vier honderdduizend men schen leven in vluchtelingenkampen en zijn afhankelijk van het Roode Kruis. Vele duizenden verblijven in de tenten op de dijken, waarheen zij drie maanden ge leden zijn gevlucht. Te Greenville, in den staat Mississippi is de rivier 100 mijl breed sedert den dag van de ovorstrooming. De president van een bankinstelling te dier plaatse werd naar New York geroepen en zat in het portaal van zijn huis te wachten op een motorboot, die hem naar den trein zou brengen. Eiken keer, dat er een barkas voorbijkwam moest hij zijn voeten op lichten om ze uit het water te houden, dat over den vloer spoelde. Zoo ver als bij kon zien, stond het land rondom in het water. Eens was het een beroemde katoenslreek met welvarende boeren. Thans is 95 pet. van hen hulpbehoevend. Zooals het te Greenville is, is het in taloloze andere gemeenten. Te Melville, de „suikerpot'' van Louisiana, staat nog één huis. Hier is de plaats waar de Alchafa- ayer, gestegen door de dijkbreuk bij Bayon des Glaises, een gat ter lengte van een mijl in haar dijk sloeg en den ver schillenden steden, dio daar achter la gen, groote schade toebracht. Te St. Mar tinsville bleef het graf van Emmeline Labriche, de „Evangeline'' van het ge dicht van Longfellow, voor het water ge spaard, evenals de prachtige kerk en de aangrenzende pastorie. Bijna al het overige is echter verdwenen. De rijke cul- i tuurterreinen liggen diep in het modde rige water. De bevolking van deze zwaar beproefde streek voelt zich door een ieder vergeten behalve door Hoover en het Roode Kruis. Zij is zich bewust, wat zij aan Hoover te danken heeft. Hij waarschuwde voor het gevaar, dat do menschen liepen en redde hen, toen zij niet naar hem luis terden. Hij richtte toevluchtsoorden voor hen op, en zorgde, dat zij gevoed werden. Hij sloeg zich door alle bureaucratie heen, kocht alles wat noodig was of vor derde het op en waar geen geld was, ge bruikte hij zijn eigen geld zonder zich over de afrekening bezorgd te maken. De spoorwegen wist hij over te halen voor een millioen dollars diensten te presteeren en hij kreeg nog tweemaal zoo veel van aarzelende ministers der regee ring gedaan. Maar, wat het kostbaarst van alles is, hij bracht telkens weer verlichting in de beproevingen. Over 't algemeen vergeet men de overstroomingen, alhans men tracht ze te vergeten maar Hoover zal den menschen steeds in gedachte blijven. Een goederentrein ontspoord. Een doode en een gewonde. Bij Goeppingen in Wurtemberg is gis termorgen een goederentrein ontspoord, waardoor 5 wagons vernield werden, een conducteur gedood, en de machinist zwaar gewond werd. Drie padvinders verdronken. Het kamp van Edinburgsche padvin ders bij Pitlochry is Zaterdagmiddag in tragischen opschudding gebracht. Drie padvinders waren daar in de rivier de Toy gaan zwemmen. Do rivier was sterk ge zwollen en de jongens kwamen in moei lijkheden. Een leider zwom naar hen toe om hun hulp te brengen en verdronk bijna zelf, toen een van de jongens zich aan hem vastklemde en hem onder water trok. Drie uur later werden de lijken van de drie jongens, die allen 17 jaar oud waren, aan land gehaald. Aardschokken in Beieren en Oostenrijk. Maandagavond om negen uur werd te Nürnberg een aardbeving waargenomen, die vier seconden aanhield. Uit Graz wordt gemeld, dat ook in geheel Stiermarken aardschokken wenden gevoeld, die in verschillende plaatsen aanzienlijke schade hebben aangericht. De aardbeving was vooral zeer sterk in het Mürzdal. Groote hitte te Peking. Ten gevolge van de groote hitte die te Peking heerscht zijn tien Chineezen over leden, terwijl velen een zonnesteek hebben opgeloopen en in de ziekenhuizen worden verpleegd. Gevecht bij een voetbalwedstrijd. Bij een voetbalwedstrijd te Lifford in het graafschap Donegal (Ierland) is het tusschen de beide elftallen tot een waren veldslag gekomen. In den loop van het spel werd wegens een fout afgefloten. De elftallen gingen elkaar toen te lijf. Het publiek liep het veld op en mengde zich in den strijd, waardoor weldra een algemeen gevecht gaande was. De politie moest tusschen beiden ko men om aan deze sport een einde to ma ken. Moordaanslag in een trein. In een tweede klasse coupé van een uit Blankenese te Altona aangekomen trein, werden gistermorgen een heer en dame, beiden uit verscheidene wonden bloe dend, bewusteloos aangetroffen. Zij zijn in levensgevaarlijken toestand naar een ziekenhuis vervoerd waar de heer, een ingenieur, verklaarde, dat de dame, die hij jaren geleden gekend had, onverhoeds op hem geschoten had, en daarna ge tracht had zelfmoord te plegen. Nederlandsch Oost-lndië Een nieuwe praefectuur in Oost-Java. Tot prefect benoemd Pater v. d. Pas, 0. Garm. Een speciaal Aneta-telegram meldt uit Batavia d.d. 26 Juli: Een telegram uit Rome maakt melding van de oprichting van een praefectuur in Oost-Java. Tot prefect is benoemd pastoor Van der Pas ie Malang. De nieuwe prae fectuur omvat de residenties Pasoeroean, Besoeki en Madoera, welke in 1923 den Paters Carmelieten als missiegebied wer den aangewezen. SPORT WATERSPORT. DE KAAGWEEK 1927. Den laatsten dag weinig wind. Mr. Carp wint den hoofdprijs inde 6 Meter klasse. De vijfde dag. Als we vandaag beginnen met te zeggen dat de laatste dag der Kaagweek feite lijk de minst geslaagde is, dan bedoelen we daarmede allerminst, dat het weer, in de gewone beteekenis van het woord, ons in den steek liet. Verre van daar. Het verblijf op het water was heerlijk. Zoo hadden we het nog niet eerder gehad deze week. 't Was op den laatsten dag bepaald warm, maar dat bracht weer als onvermijdelijk gevolg mede, dat de lucht weer van streek was. Vroeg in den mor gen scheen het zonnetje, dat het een lust was, doch naarmate het uur van starten naderde bezette de lucht meer en meer. Gelukkig echter kwam het voorloopig niet tot regen. Dat werd tot den middag bewaard, aldus dachten we, maar het bleef slechts bij een enkel druppeltje en we kregen' weer zonen warm weer. Een leuke afwisseling bood het bezoek, verzacht en geneest men met Doos30-60,Tube 80ct.Bfj Apoth.en Drogisten dat een tweetal watervliegtuigen aan de Kagerplassen en haar zoo talrijke bevol. king bracht. Omstreeks 15? uur kwamen twee ma- rine-vliegtuigen in 't zicht, die na wal omzwervingen in de lucht op het water neerstreken en natuurlijk in een omme. zien omgeven waren door een ontelbaar aantal motorbootjes en jolletjes, waarin nieuwsgierige zeilboys en zeilmeiskes toe. snelden om hun vreemde toch eigen - sportbroeders te verwelkomen. De photo, grafen onder hen vonden hierin natuur, lijk een dankbaar onderwerp voor een kiekje als herinnering aan de Kaagweek van 1927. Te omstreeks 2 uur vertrokken de kr&. nige marinemannen weer, luide toege. juicht door de talrijke toeschouwers. 't Was dezen laatsten dag eigenlijk gees zeilweer. Er was geen winddat zegt genoeg voor den zeiler, dat zegt alles. Er was dan ook van wedstrijden eigen- lijk geen sprake; het werden drijfpartije? en wie gedacht had, dat zulks in da middag nog wel beter zou worden, kwan bedrogen uit. Er woei des morgens eoj een heel licht briesje, des middags ech ter was er hoegenaamd van geen wid sprake. Dat was terdoge jammer, want er h stond nu niet de minste spanning, temee niet wijl er bijna niet gekruist behoefd) te worden. De ochtendwedstrijd der 6 Meterklass bracht aanvankelijk nog eenige spanniuj doordat de Kemphaan iets voor lag op ds Ruyter, maar een poging van v. Hooi- werff om Carp weg te drukken mislukl! en toen zijn boot even de Admiraal d; Ruyter raakte, gaf hij op. Zoo kwam no des te gemakkelijker de hoofdprijs in hu bezit van Carp. De wedstrijden daarna verloren ho •langer hoe meer aan interesse doord? de wind allengs minder werd. Vermeldenswaard is nog wel de mid dagrace der 6 Meterklasse. De „Pk Hein", die geen enkelen keer iets bijzoo ders gepresteerd had, slaagde er in de laatsten wedstrijd in als eerste te eindi gen, terwijl de Sally" de tweede plaat bezette. Carp, zeker van het bezit van de hoofdprijs indien hij geen fouten bi ging, maakte zich allerminst druk stelde zich van middag met de laatst plaats tevreden. Zoo kwam het einde van de goedge slaagde Kaagweek. De uitslagen van den laatsten dag zijl 6 Meterklasse (ochtendwedslrijó) 1. „Admiraal de Ruyter", stuurman m J. R. Carp, in 1 u. 57 min. 52 sec.; „Sally", stuurm. M. de Wit, in 2 u. 4 se: „Piet Hein'', stuurm. H. J. Pluygc. in 2 u. 3 min. 3 sec. Scheldejollen: 1. „Watergeus stuurm. J. H. v. d. Stadt Zaandam, in 23 min. 20 sec.; 2. „My Hobby", stuui man J. Stuurman, Koog a. d. Zaan, in u. 25 min. 18 sec. Handicapklasse D.: 1. „Narmi da", stuuTm. H. H. Tieleman, Leiden, i 2 u. 1 min. 43 sec. gez. en ber. tijd. 45 M2. Kruiser klasse: 1. „"Wa ta", stuurm. P. Bon Czn.. Amsterdam, i 1 u. 46 min 6 sec.; 2. „Oiseau Bleu' sluurm. P. Loucin, Mechelen, in 1 u. i min. 35 sec. 12 Voetsjollen, dames: 1. „Br trijs III'', stuurm. Hisk. Hin Haarleï in 1 u. 16 min. 32 sec.; 2. „Pam'', sluu man mej. Corrie de Vlieger, in 1 u. min. 55 sec.; 3. „Mieke", stuurvr. mej. J Roozen, Warmond, in 1 u. 22 min. sec.; 4. „Anny", stuurvr. mej. Albei Haarlem, in 1 u. 25 min. 22 sec.; 5 „Tl kei", stuurvr. mej. H. Molenaar, Zaa dam, in 1 u. 26 min. 1 sec. Regenboogklasse: 1. „De Laed stuurm. J. v. d. Zwan Scheveningen, 2 u. 24 min. 13 sec.; 2. „Tjebbe'', stuur ir. J. W. Maas, den Haag, in 2 u. min. 23 sec.; „Hollandia", stuurm.. 1 v. Staveren, Oudewetering, in 2 u. min. 4 sec.; 4. „Pieterke", stuurm. Nathan, A'dam, in 2 u. 34 min. 12 5. „Rob", stuurm. J. Nooteboom Roll dam, in 2 u. 34 min. 52 sec. Schouwen, Klasse O. D.: 1. „W tergeus II", stuurm. F. W. G. Metek kamp Cappenberg Amsterdam, in 2 u. min. 12 sec. 16 M2. Kruiser klasse: 1. „T^j I'', stuurm. mi'. R. de Jong; 2. „Treub" stuurm. C. N. Hin Sr. (Deze had een f test tegen Treub I). Vrijbuitcrklasse: 1. „Paul Jj nes", slurm. A. J. Markt Jr. Alphen aj Rijn, in 2 u. 51 min. 52 sec., 2. Cornelisse", sluurm. ir. J. Locff Am-^ dam, in 2 u. 52 min. 6 sec. 6 Meterklasse: (middag race)j „Piet Hein", stuurm. H. J. PM R'dam, in 2 u. 18 min. 17 sec., 2. Sail stuurm. M. de Wit Zaandam, in 2 u. min. 52 sec., 3. .„Kemphaan'', stuur® L. Docdes Den Haag, in 2 u. 20 m® 1 sec., 4. „Admiraal de Ruyter, stuurm J. R. Carp, in 2 u. 20 min. 32 sec. 12 Voetsjollen klasse Ar „Twaalfvoetsjol", stuurm. F. Vort Zaandam, in 1 u. 8 min. 39 sec., 2. rokkio" sluurm. P. Schoon Pz. Zaan1' in 1 u. 9 min. 11 sec., 3. „Anneke sturm. G. F. Boiri R'dam, in 1 u. 9 44 sec., 4. „Bom'', stuurm. B. Maas versum, in 1 u. 10 min. 1 sec., 5. stuurm. K. Obst R'dam, in 1 u. 11* 16 sec.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6