fjftfEEDE BLUD „SE LE9DSCHE COURANT" DINSDAG 2S JULI traassuffde Belichters. ONGELUKKEN. OE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een meisje door een tram gegrepen. ©dagavond werd een 8-jarig meisje op onhewaakten overweg in de „Voorde" ZwolleKampen, door een motorwa- uit de richting Kampen aangereden, ongeluk liep betrekkelijk goed af, daar kind vermoedelijk slechts een been ge ien had. Op medisch advies werd z het Sofia-ziekenhuis te Zwolle over- ,'cht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Eén doode, één gewonde. lp den Amersfoortschen straatweg tus- Amersfoort en Soesterberg is giste- middag omstreeks zes uur een ernstig j-ongeluk gebeurd. Dr. Melchor uit Bilt- tn reed met zijn auto in vrij snelle rt over den weg. Volgens ooggetuigen een wielrijder vóór den auto. Blijk- heeft deze den bestuurder in de war jacht, waardoor hij het stuur kwijt de en in volle vaart tegen een boom e auto werd totaal vernield, terwijl de Ier zelf zoo ernstig werd gewond, dat na eenige oogenhlikken overleed. wielrijder, een jongen, werd door den gegrepen en over de straat geslingerd, bekwam een wonde aan het been en in een nabijzijnde villa binnengedra- vaar medische hulp verleend werd Onder een autobus gedood. 1 iferdagavond omstreeks zes uur heeft lidderkerk een treurig ongeluk plaats d id Het negenjarig dochtertje van W j blom aldaar reed per rijwiel langs den fcweg De autobus van de Ridderkerk- Autobus Mij-, die via Rijsoord naar erdam rijdt, naderde, en reed volgens etuigen slechts met een snelheid van itens 15 K.M. per uur. Bij het passee- reed het meisje op de onverklaarbare vi i tegen den auto aan, waardoor zij met rijwiel daaronder viel en het achterwiel over het lichaam ging. De geneesheer ras terstond ter plaatse, die den dood ateerde. De chauffeur staat bekend feil uiterst kalm rijder. Motorongeluk. gindag heeft te Nijkerk een ernstig mo- n geval plaats gehad. De heer Willem- manufacturer daar ter stede, reed op arneveldschen weg tegen een boom, het gevolg, dat hij van zijn motor ge- ^ercl werd en met ernstige verwondin- cen een zware herschenschudding werd j ïomen. Zijn toestand is zeer ernstig. Doodefijke ongelukken. twijl de kermisreiziger J. Smit uit Den illite Goor bezig was met oen vracht- waarachter met een staaldraad een el, agen was bevestigd, zijn gebakkraam an rvoeren, brak plotseling in de Groote ka i aldaar de staaldraad, zoodat de kb agen dwars sloeg. Smit, die naast deze liep, kreeg hierdoor een slag van disselboom en sloeg hierdoor met het tegen den muur van het huis van leermaker Groothuis. Gillend van pijn hij opgenomen en naar het ziekenhuis ng ngelo (O.) vervoerd, waar hij aan de Tu fen is overleden. oriln 'n houtzagerij te Hoensbroek werd I-jarig jongetje K. geheeten dooï het van een paar balken aan het hoofd i fen. Hij gaf spoedig den geest. Aan de gevolgen overleden. 60-jarige molenaar E. Klein Nulant melo, die aldaar door een drijfriem gegrepen en met ernstige verwon- in het ziekenhuis was opgenomen, leren aan de gevolgen overleden iC51, Ammoniakleiding gesprongen. lerenavond is de reddingsbrigade te y| dam gealarmeerd voor een- ongeval nize van den vleeschhouwer H. Bris- aan de Weteringkade aldaar, waar mmoniakleiding was gesprongen. Het was gevlucht. Met do hulp van kflj l-jarigen monteur W. werd de afslui- 'hfgodraaid. Deze liep daarbij stige brandwonden op, zoodat hij onmid dellijk verbonden moest worden. De Haastrechtsche dijk. In verhand met de interpellatie van den lieer K. R. van Staal in de zitting der Provinciale Staten is men thans aangevan gen met h(?¥ gedeeltelijk herstellen van den Haastrechtschen dijk door middel van een tractor. Oogenschijnlijk heeft de dijk een heter aanzien gekregen, maar juist door deze be werking zijn de zijkanten van den dijk hoogst gevaarlijk geworden. Dit ondervond Zaterdagmiddag de heer A de Vries, van de Stationstraat te Rotter dam. Hij reed met een nieuwen Ford-auto van Gouda in de richting Oudewater; bui ten de kom der gemeente Haastrecht, waar bij langzaam reed. verzakte de grond zoo danig, dat het voertuig van den dijk stprtte. In ernstigen toestand werd de heer De Vries naar de wijkverpleging te Gouda ver voerd en daar opgenomen. De heer Van Staal zal in de Staten-zit- ling van Dinsdag 26 dezer wederom inter- pelleeren; over de bewerking van den dijk, over verbreeding van het wegvak en over liet ingrijpen van Ged. Staten in deze ma terie in het algemeen. DOOR EEN HAGELSCHQT GEWOND. De toestand van het slachtoffer ernstig. Gisterenmorgen meldde zich bij de politie te Nieuwer-Amstel aan een zekere B. H., oud 23 jaren, van beroep boerenarbeider, met4 de mededeeling, dat hij in den afgeloo- pen nacht den 36-jarigen v. B., van beroep slager, en wonende te Amstelveen, in het hoofd had geschoten. H. werd voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Uit een ter plaatse ingesteld onderzoek bleek, dat v. D. hem in zijn nachtrust had gestoord. Dit stond hem niet aan. Een woordenwisseling volgde en B. H. maakte zich hierbij zoo driftig, dat hij een dubbelloops jachtgeweer opnam en dit richtte op v. D. Het eerste schot miste, het tweede schot hagel drong v D. in de keel. Hij werd onmiddellijk naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam ver voerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. De dader, die gunstig bekend staat, legde een volledige bekentenis af. De knoeierijen van den Notaris te Groningen. Vele personen voor duizenden benadeeld. Het bedrag, dat door notaris S. te Gro ningen verduisterd is, moet, naar de „Tel." verneemt, zeer hoog zijn. Het zal nog wel eenigen tijd duren, eer het definitief kan worden vastgesteld. Vele personen zijn voor duizenden benadeeld. Hot meest is er met hypotheken geknoeid. Er zijn nl. hypothe ken doorgehaald, die niet geroyeerd had den moeten wonden: De begrafenis zal he den te Hoogeveen plaats hebben. Portefeuille met f 1000 gerold. Op het voorbalcon van een hijwagen van lijn 1 op het traject OvertoomGentraal- slation te Amsterdam, is iemand een porte feuille inhoudende ongeveer 1000 ontrold. Inbraak aan het Bloemendaalsche strand. De strandexploitant P. te Haarlem, die des nachts in zijn tent aan het Bloemen daalsche strand logeert, bemerkte Zondag morgen 7 uur dat ongewenschte bezoekers waren binnengekomen. Hij stond op en zag twee personen, waarvan een uit een kastje een doosje haalde en daaruit een bankbil jet van 40.ontvreemdde. Het gelukte aan P. dezen man te grijpen en de 40. terug te krijgen, waarna hij trachtte de mannen aan te houden om ze aan de poli tie over te leveren. Er ontstond een for- meele vechtpartij, waarbij P. in hot gelaat werd gewond en tenslotte voor de over macht moest zwichten. De mannen ont snapten. De verdwenen brandkast. Aan den weg OmmenBalkbrugge in de buurt van "Withaar ligt een denneboschje, waar gisterenmiddag op een afstand van 25 meter van den weg door kinderen uit woonwagens de brandkast ontdekt werd. Men had in het kantoor te Zwolle de brand kast van achteren aangeboord en toen ge zien dat het geld zièh bevond in de boven ste af deeling, zoodat een nieuwe plaat door geboord moest moest worden. Omdat het lastig zou zijn. ook deze plaat door te bo ren, hebben de dieven de brandkast mede genomen en zich op een kalme plek den. tijd gegund voor de verdere operatie. Hoe het gelukt is, is een raadsel, maar tusschen staalwand en kast heeft men een voorwerp weten te krijgen om het doel te bereiken. De massieve etaaldeur is geheel verbogen. De officier van Justitie, mr. Van Hasselt en. de waarnemende commissaris van poli tie de heer Lettinck, zijn met een auto naar de plaats gegaan om den toestand in oogen- schouw te nemen. De renteboekjes lagen, nog in den brandkast, maar hot geld was verdwenen. De brandkast is naar Zwolle overgebracht. Van de daders geen spoor. Twee jongens vermist. Te Zaandam worden sedert Zaterdag de 17-jarige K. en de 18-jarige S. vermist. Vermoed wordt, dat zij zich op het uit Rus land gekomen schip Rosa Luxemburg heb ben verstopt om de reis naar Rusland me de te maken. Eenige dagen voor het vertrek van het schip hebben zij er 'n bezoek gebracht, doch zijn door den kapitein teruggestuurd. Een te Rotterdam op het schip ingesteld onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Een reebok opAmeland. De inwoners van hot dorpje Nes op Ame land hebben Zondag hun kennis van het dierenrijk kunnen vermeerderen Wat al daar nog nooit gezien was, nl. een reebok vertoonde zich plotseling in den omtrek. Vermoedelijk is het dier verdwaald en wa dende en zwemmende over de wadden naar het eiland gekomen. Ook voor de weinig talrijke badgasten, die hier tusschen twee zeeën en geweldige regenluchten gevangen zitten, wend zelfs dit feit „the topic of the day". Baaët©^», Berichten ONGELUKKEN. Treinbotsing in Zwitserland. Twee dooden en acht gewonden. Zondag is te Vervey een trein met een auto in botsing gekomen. Daarbij zijn twee personen gedood en acht gewond. Treinbotsing in Wurtemberg. Een en twintig gewonden. Zaterdag is op het station Mössïngen (Stuttgart) een personentrein van het tra ject Sigmaringen-Tübingen op een goede rentrein ingereden. Hierbij zijn 21 perso nen gewond, van wie sommige vrij ernstig. Ernstig auto-ongeluk te Madrid. Vijf dooden en zes gewonden. Uit Madrid wordt gemeld: Een auto met twaalf inzittenden is omgeslagen. Vijf per sonen wenden hierbij gedood, en zes ge wond. Granaat-ontploffing in Polen. Vier dooden en vijf gewonden. Een arbeider, die na een schietoefening der artillerie een granaat had gevonden, nam deze mee naar huis, gelegen in het dorp Nowy Tara (Polen). De garnaat ont plofte mot het gevolg, dat vier personen gedood en vijf gewond werden. Nieuwe aardschokken in Palestina en Perzië. Zaterdagmorgen is om halftwaalf te Jaffa een lichte aardbeving gevoeld, welke te Hebron echter sterker was, zoodat zelfs gedurende korten tijd een paniek ontstond. Uit Cairo wordt gemeld, dat aldaar twee ernstige aardschokken werden geconsta teerd, een gisterenavond om halfelf en de andere hedenmorgen om halfeen. Men ge looft, dat het centrum in Perzië ligt. Hevige stormen tflven Noord-ltalië. Zaterdag heeft een hevige storm boven Noord-ltalië gewoed, welke zich tusschen Milaan en Venetië een doortocht baande met het gevolg, dat vijf personen werden gedood en ongeveer zeventig gewond, ter wijl belangrijke materieele schade werd aangericht. Vooral de stad Gremona wenl ernstig geteisterd; bijna alle ongelukken hadden daar plaats. FEUILLEYOSÜ. Te Venetië wierp de wind cen schoor steen van een ziekenhuis omver; een drie tal patiënten werden onder het puin bedol ven, doch konden gelukkig nog wonden ge red. De Midden-Elbe buiten haar oevers. De Elbe, die Zaterdag een stand van 2.78 M. bereikte, steeg Zaterdag te "Witten berg tot 2.84- M. Door het hooge water wordt voornamelijk de streek hij Seehausen bedreigd, waar ook het vorige jaar de oogst geheel vernield werd door een ovcr- slrooming. Thans zijn reeds tal van graan- en aardappelvelden overstroomd. Een groot aantal stuks vee moest in allerijl geslacht worden. Een kranig Nederl. bergbeklimmer. Zijn gids van een wissen dood gered. Eerst Maandag bevatte de Zwitsersche pers mededeelingen over het ongeluk dat verleden week Donderdag gebeurd is bij de bestijging van den berg bij Gryon in het kanton Vaud in Zwitserland en dat slechts, dank zij den moed en de volharding van onzen landgenoot, dr. J. van Walró de Bordes, zonder verlies van menschenlevens is afgeloopen. Onze landgenoot, die aan het Volkenbondssecretariaat verbonden is, had tot dusverre de toedracht van het ongeluk en de redding weten geheim te houden. Don derdag jl. begon de heer De Bordes, die zijn vacantie te Gryon doorbracht, de be stijging van den „Pierre Cabolz", vergezeld van den 57-jarigen gids Kohly. Waar schijnlijk ten gevolge van kramp kon Kohly zich op het oogenhlik, dat hij den ruim 2700 meier hoogen top bereiken zou, niet meer staande houden. Hij rolde dertig meter naar beneden en zou nog 300 M. dieper gevallen zijn, indien niet dr. De Bordes, die door een touw aan Kohly ver bonden was, met inspanning van alle krachten den val van zijn gids had weten te stuiten. Hij wist het touw zoo te bewe gen,. dat Kahly ten slotte in eon bergsplect terecht kwam, waar hij kon blijven liggen. Toen daalde dr. De Bordes met groote moeite naar beneden tot de plaats waar de gids rustte, dien hij met veel zorg ver pleegde. Eerst Vrijdagochtend te zeven uur kwamen andere Alpinisten in de buurt van hun verblijfplaats. Door luid roepen wist onze landgenoot him aandacht te trekken, waarna onmiddellijk een reddingsbrigade georganiseerd werd, die 's middags om vijf uur den gids en zijn verpleger, die twintig uur achtereen bij den gewonde gewaakt bad, naar het dal terugbrengen kon. Het vervoer van Kohly, wiens been gebroken was, moest per draagbaar geschieden en was uiterst moeilijk. Zaterdag in den vroe gen ochtend bereikte de reddingscolonne cen plaatsje, waar een geneesheer do eer ste geneeskundige hulp verleenen kon. Do gids weTd opgenomen in het ziekenhuis to Bex en zal naar men hoopt spoedig her steld zijn. Onze landgenoot, aan wien de Zwitsersche pers woorden van waardee ring wijdt, is gelukkig volkomen gezond en heeft slechts eenige ontvellingen aan de hand gekregen, ten gevolge van het harde trekken aan het touw om verderen val van den gids te voorkomen. Baby dGor een krankzinnig dienstmeisje gedood. Zondagavond tegen tien uur vervoegde zich bij een vrouwelijke arts te Berlijn een meisje, dat zeide Nora Karnat te heeten en verlangde, dat haar vergif zou worden ver schaft. Reeds nadat do bezoekster nog maar een paar zinnen had gesproken, was de dokteres ervan overtuigd met iemand te doen te hebben, die zich niet in het volle bezit der verstandelijke vermogens bevond. Het meisje verklaarde het vergif te moeten hebben, aangezien anders nog meer kinde ren om het leven zouden worden gebracht. De dokteres hield haar aan den praat en liet intusschen den naaslbijzijnden politie post waarschuwen. Intusschen slaagde zij erin, aan het meisje de bekentenis te ontlokken, dat zij dien nr'ddag in de woning van den bank employé Köpke in de Deutsche Strasso diens eenjarig dochtertje in een badkuip had verdronken. Politiebeambten snelden naar Köpke's woning en vonden daar in de badkuip in derdaad het lijkje van het kind, dat de ouders aan liet meisje, dat bij hen diende, hadden toevertrouwd Rot rehtennr. HlRRE FAÜ1LIE. acu door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. vilt toch niet beweren, dat zij ver- >p hem is?" vroeg hij. as i, dat geloof ik niet. Maar ik heb ill if eens ontmoet en voelde mo nogal leö m aangetrokken. Nee, ze mag hem it i mud. Maar hij is verliefd op haar." 'er mijn eigen oogen," bracht John vol 1 uit. ,,'t Is onbegrijpelijk." Kling drong de gedachte tot hem dat terwijl hij hier zoo kalm met ;ro« territt zat te lunchen, zooals hij 't optimistisch uitdrukte, Hugh mis cel bezig was, miss Hamilton in t v ?en huis 't hof te maken. eens," riej hij uit, „bent U bijna Want daar schiet me opeens een fjke afspraak in Hampstead te bin- ;eloj meer hebben," zei miss I vi I uit beleefdheid. eö jjer, afrekenen, gauw! U neemt 't gel® niet kwalijk als ik weg hol en U il li nat om de kaas op te eten?" do 1 Sast schudde van neen en John ver- al astig het restaurant, rdij Hooit had een taxi zoo langzaam ,di i) dacht hij, en telkens stak hij z'n s door 't portierraampje om den tot grootere snelheid aan te II -1, totdat de man door John's uit- eia de trams in Tottenham Court 'futaal werd en aan zijn vrachtje vroeg of hij soms dacht, dat-ie een geweer kogel was. „Ik terg je niet. Ik vraag alleen maar, om wat vlugger te rijden," schreeuwde John terug. De chauffeur sloeg de oogen vol wan hoop ten hemel, als twijfelde hij aan John's verstand; in Church Row aange komen, kalmeerde hij al heel gauw, toen. John hem 'n halve souvereign in de hand stopte en begon zelfs uit te leggen, dat hij niet brutaal had willen zijn. John, die dacht, dat hij om meer geld vroeg, gaf hem een halven crown en zwaaide met zijn arm half zegenend, half protesteerend en vloog de vestibule in. „Ze zijn bijna klaar met den lunch, mijn heer," mompelde Maud, die juist uit de eetkamer kwam. „Zal Elsa iets voor U opwarmen?" Zonder een woord te zeggen, sprong John de eetkamer binnen, waar hij Hugh betrapte met oen stengel selderij halver wege naar z'n mond gelicht en miss Ha milton met een glas water halverwege op weg van haar mond naar de tafel. „O, 't spijt on3 zoo, dat we zonder U begonnen zijn," zeide de beide zondaars tegelijk. John mompelde iets over cen lastig on derhoud met miss Bond, stak 'n sigaar op, herinnerde zich toen, dat 't onbeleefd was een sigaar op te steken, terwijl de men- schen nog zitten te eten, gooide de sigaar weg en ging met een uitdrukking van doo- delijke vermoeidheid zitten op een van die leunstoelen in de eetkamer, die hun leven lang staan te wachten om op een dergelijk moment dienst te kunnen doen. t Spijt me, Hugh, maar ik zal je moe ten verzoeken dadelijk heen te gaan, zoo dra je klaar bent met lunchen. Ik heb heel wat gewichtige zaken met miss Hamilton af t,o handelen." „O, maar ik ben heelemaal klaar," riep zij uit, terwijl ze van tafel op sprong. Dit was 't eerste prettige oogenblik van John's dag en hij glimlachte dankbaar. Hij kreeg 't gevoel, dat hij nu zelfs edelmoe dig kon zijn tegen dezen indringerigen broer en voor dat hij met miss Hamilton de kamer verliet, noodigde hij hem uit, nog wat selderij te nemen. „En de sigaren staan op het buffet," voegde hij er aan toe. „Maar Maud zal wel voor je zorgen. Maud zie toe, dat 't mijnheer Hugb aan niets ontbreekt, en als er vanmiddag bezoek komt, ben ik niet thuis." HOOFDSTUK XVI. John was eerst van plan geweest de praatjes over zijn misdaden aan miss Ha milton op te bichten, om daarna, wanneer hij haar voldoende onder den indruk had gebracht omtrent het gevaar van de posi tie, waarin de wereld hen trachtte te plaatsen, haar ten huwelijk te vragen, als eenige manier om aan dit alles te ontko men. Bij nader inzien echter kwam hij tot de slotsom, dat ze zich mogelijk beleedigd zou gevoelen om do veronderstelling, dat hij haar gecompromitteerd had, en dat zo liet kwalijk zou nemen, dat hun huwelijk slechts zou dienen om de publieke veront waardiging te stillen. Dus verwierp hij het plan om uit te weiden over het schandaal, dat liun omgang blijkbaar veroorzaakt had en nam zich voor in plaats daarvan het afgezaagde, maar toch r.ltijd inslaand tooneoltje te spelen van den wclgestclden man van middelbaren leeftijd, die tcrwille van een jongen en doodarmen mededinger afstand doet van de liefde en heb geluk. Hij herinnerde zich hoe vele laatste bedrij ven in sentimentecle blijspelen hun succes aan een dergelijke verwikkeling te danken hadden, die steeds bij het publiek insloeg. Maar dat kwam omdat het pa- bliek in doorsnee van middelbaren leef tijd was. Wanneer hij dacht aan de vele malen, dat hij uit een privé-logo op het publiek had neergezien, was John er van overtuigd, dat kale hoofden altijd de over hand hadden onder de toehoorders; en het sprak vanzelf, dat die kale hoofden maar al te graag hun instemming knikten, wan neer een heldin den kranigen jeune pre mier verstootte, om zich in de armen te werpen van den veel ouderen tooneelspe- ler-directeur. Men kon bezwaarlijk een lichaamsgebrek bedenken, dat een belem mering zou kunnen zijn voor den tooneel- speler-directeur. Maar een tooncelspel was maar verzinsel: in het werkelijke leven zou het misschien heel anders afloopen. Het zou, wanneer hij aanbood om Doris en Hugh samen gelukkig te maken, door een incoi inkomen op hen vast te zetten, be droevend zijn te zien, dat Doris het voor stel met beide handen aangreep. Misschien was het voorzichtiger niet te zinspelen op de mogelijkheid van een huwelijk tussclion hen beiden. Misschien was het nog voor zichtiger heelemaal niet over cen huwelijk te spreken. John keek z'n secretaresse aan met een blik, die wel zeer welsprekend moet zijn geweest, want zij liet haar pot lood vallen, bloosde en vatte ziju hand. UIT DE RADIO WERELD. Programma's voor Woensdag 27 Juli. Hilversum, 1050 M. 12.00 Polilieber. 12.352.00. Lunchmuziek door het trio v. h. restaurant „De Rozenboom" te Bus- sum, o. 1. v. Willem Lohoff. 5.006.00 Vooravondconcert door het A. N. R. O.-concert. Sophie Bijleveld, piano, o.a. De onvoltooide symphonie van Schubert. 6.006.30. Lezing door Ir. F. W. Kilk, over: Stedenverwarming. 6.307.00. (Vervolg). Vooravondconcert Populair programma. 6.457.45. N.O.V.-uitzending. Viool- en pianoconcert door den heer S. v. Leeuwen en mej. Fietje Vos, piano. 1. Adagio en fi nale uit het G-moll vioolconcert, Bruch. 2 Fantasie D-moll, Mozart. 3a Menuet, Mo zart, Burmester, b. Spanischo Tanz, de Sa- rasate. 4a Cubana, de Falla, b. Etude op. 10 no. 11, Chopin, c. Etudo op. 25 no. 1, Chopin, d. Polonaise op. 53 As-dur, Cho pin (piano), 5a. Melodie, Tscbaikowsky, b. Avo Maria, Schubert, Wilhelmj, c. Polo- haise op. 21 A-dur, Wieniawsky. 7.45. Politieber. 8.10 ïtaliaanscho Opera, Cav. M. de Houdt. Aansluiting van het Concertge bouw te Amsterdam. 1. Ebrea; Aria „Se opresi ognor", Meyerbeer (Sign. Luigi Bal- zam, bas). 2. Turandot: „Morto di Liu", Puccini (Signori-ana Enrica Alberti. Ly risch sopraan). 3. H Barbiero di Siviglia; Cavatino Figaro, Rossini (Sign. Leo Pic- cioli, bariton). 4. Sansone (Sans Gêne), Ro- manza (Signorina Eleno Lcbedensky, Mez zo sopraan), 5a. L'Arlésiana; Lamento di Federico, Gilea, b. Ay, Ay, Ay. Canzone, Osman Perez (Sign. Giobanni Maurita, te nor), 6. Dinorah; Ombra leggiera, Meyer beer (Signora Giuseppina Luccheso, so praan). 7. Pescatori di Perles; Duetto „Del tempio al limitar", Bizet. (Signori Manu- ritta, tenor en Piccioli, bariton). Pauze. Na de pauze optreden van dezelfde solis ten. 10.15. Nieuwsher. 10.3012.00. n.m. N. O. V.-uitzending. Dansmuziek uit café Centraal „Diele" to Scheveningen door de International Five Los Carambas Cincos. D a v e n t r y 1600 M. 12.20. Het Daventry-kwartet en solisten 2.202.20. Orkestconcert. 3.20 Daventry-strijkkwartet en solisten. 4.05. Lezing: Scandinavia. 4.20 Concert (vervolg). 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Orgelconcert door Reginald Foort. 6.40. Tuinpraatje. 6.50. Tijds., weerb., nieuws. 7.05 (Vervolg), Orgelbespeling. 7.20. Lezing: Norwich an air port. 7.35. Do liederen van Rich. Strauss. 7.50. Variété. 8.20 NDuwe composities. 9.20. Woerber., nieuws. 9.40. Causerie. 9.55. Symplionie-concert. 11.2012:20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s" 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10. Orkeslconcert. 5.055.55 Concert (piano, viool, collo). 8.5010.50 „Paljas", opera van Leon cavallo. Orkest en soli. Langen berg 469 M., Munster, 242M. Dortmund 283 M. 1.302.50. Orkeslconcert. 5.506.50. Kamermuziek. 8.50. Orkestconcert. Noorsche muziek. Orkest o. 1. v. O J. Kiihn. Daarna tot 12.20 dansmuziek. 12.205.50. Lezingen en lessen. 5.506.20. Operettemuziek. 0.208.05. Lezingen en lessen. 8.50. „Das Dorf ohno Glocko", zangspel, van Künneko. 10.5011 50, Hongaarsche muziek. F! a m b u r g 394.7 M. 5.20. D: -' muziek. 6.20. Orkestconcert. 7.20. Orkeslconcert. 8.35. Het Ondricek-kwartet uit Praag. 9.50 Vocaal concert. Paarna dansmuziek tot 11.20. 5.206.20. Kamermuziek. 8.20 Orkestconcert. 9.2010.20. „Galathée", opera comirpie. „Wat is 't leven toch eenvoudiger dan do kunst," mompelde John. Nooit zou hij hot hebben aangedurfd, een van zijn helden, in zoo een oogenblik van overweldigende aan doening z'n hals uit te laten rekken, ten einde de heldin over cen brcede tafel heen to zoenen. Elk publiek zou gelachen heb ben om zoo'n onhandig gobaar; toch, of schoon hij er slechts in slaagde haar lip pen te bereiken met cen centimeter tus- schenruimte, was do roen heelemaal niet gek. Nee, hij kon best op een lijn gesteld wordon met den kus van Paolo of Anto- nius of welke beroemde minnaarskussen dan ook. „En nu kan ik natuurlijk niet meer uW, secretaresse blijven," zuchtte zij. „Waarom niet? Heb je er tegen, dat vrouwen hun echtgenoot helpen?" „Ik geloof niet, dat jo heusch wil trou wen, wel?" „Liefste, ik sterf van verlangen om ge trouwd te zijn." „Heusch?" „Doris, kijk me aan!" En zo keek hem aan, mot meer bewonde ring dan hij zich ooit in den spiegel beke ken had. „Wat 'n herrie zal ik met mama krij gen," zei zij met den vollen overmoediger! lach van cen kind, dat plotseling de ma nier gevonden heeft om de provisiekast te openen. (Wordt vcrvuV.d)

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3