SltilMÉÉÉPK "Mak;.-sar. Mevr. G. P. J. Anema en fum. van Den Haag. H. W. Kolis en lam. van Frankrijk. Vertrokken: A. H. van Resteren naar Xoordwijkerhout. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Een onbewoonbaar verklaarde woning. Het salaris der wet houders. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag lo 2.30 uur. Tegenwoor dig allo leden. Voorzitter do Burgemees ter. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Alvorens met de afwerking van de agenda te beginnen brengt de Voorz. dank aan alle raadsleden, comitéleden, colleo tanlen en aan do ingezetenen van Alke made voor hunne milde bijdragen gegeven voor do slachtoffers van de stormramp. De collecte over de verschillende buurt schappen hoeft opgebracht de mooie som van 1763.65, welke gelden heden aan bet Nationaal Stormrampcomité zijn af gedragen. Spr. hoopt dat als belooning voor hunne offervaardigheid de ingezete nen van een dergelijke ramp mogen ge spaard blijven. Hierna is aan de orde de agenda: Vast stelling van een raadsbesluit tot verlen ging van den ontruiiningstermijn van de woning gemerkt D 164. Door den Voorz. wordt voorlezing gedaan van het prae- advies van B. en W. waarin zij voorstel len den ontruimingstermijn weder mot 6 maanden te verlengen. De heer Horsman vraagt hoeveel kee- xen verlenging van den ontruimingster mijn kan worden verleend. De Voorz. ant woordt zoovele malen als de Raad hier toe besluit en Ged. Staten dit besluit goed keuren. De hoer Rotteveel vermoedt dat er van afbraak wel niet veel zal gebeuren want er zullen aan de woning wel geregeld her stellingen plaats vinden. De heer de Vette zegt dat de huurder juist bezig is de woning te sloopen. Spr. acht de toestand Ier plaatse beslist ge vaarlijk en zou niet gaarne willen zien dat er ongelukken gebeuren. De beer Riet broek merkt op dat de inspecteur in zijn schrijven toch de middelen aangeeft om Zoetemelk uit de woning te krijgen. De heer Los vraagt of do eigenaar en de bewoner nog trachten om een geschikte woning te krijgen. De Voorz. antwoordt ontkennend. Do heer de Koning goeft een relaas van de besprekingen met den in specteur ter plaatse gehouden. De woning is geheel opgenomen; voor instorting is nog geen direct gevaar, terwijl de bewoner niet meer dan ƒ1.huur per week kan verwonen. Hierna wordt z. h. st. besloten den ter mijn weder met zes maanden te verlen gen. Voorstel van B. en W. om J. Schrama* tuinder alhier, iq. verband met zijn ver zoek te ontslaan van de huur van het tuinland gelegen achter de R. K. Jongens school en wel met ingang van 1 Nov. 1927 en om dit tuinland vanaf 1 Nov. 1927 ondferhands voor den tijd van 11 ja ren te verhuren aan P. van der Hoorn. De Voorz. leest de beide verzoeken voor, benovens het naar aanleiding hiervan door B en W. uitgebracht prae-advies. Wegens vertrek van een zijner zonen en mede in verband met den leeftijd van J Schrama wil deze van het land af, terwijl van der Hoorn die naast hem ook een perceel in huur heeft/ gaarne dit land wil liuren en er een warenhuis op bouwen, vandaar do lange huurtermijn van 11 ja ren. Do heer Horsman vraagt of van der Hoorn dezelfden huusprijs geeft als Schrama waarop de Voorz. bevestigend antwoord. Do heer Rodewijk informeert naar do borgen, terwijl de heer Los gaar- iao zou vernemen, de grootte van het land. Als antwoord hierop deelt de Voorz. mede, dat na goedkeuring door Ged. Staten van Let raadsbesluit weder een nieuw contract wordt opgemaakt niet twee te stellen bor gen tret land is groot 149 Rijnlandsche Toeden of ongeveer 21 Aren en wordt ver- -üuurd voor 1 325 per jaar. Hierna wordt z. h. st. het voorstel van B en W aangenomen. Wijziging van de begrooling dienst 1927. Deze wijziging houdt verhand met het in de vorige vergadering genomen be sluit tot aankoop van 3 huisjes te Oude- Wetering. De heer Rietbroek deelt mede, ■dat behalvo do kosten van aankoop nog oen post te hebben gevonden voor over drachtskosten. Niet beter te welen wordt de koopakte zelf door do gemeente ge maakt, zoodat spr. gaarne eenige toelich ting verlangt. De Voorz. antwoordt dat de akte door de gemeente is gemaakt doch dat aan registratie reeds is betaald een bedrag ad 25, terwijl bovendien nog kosten zijn gemaakt voor zegel en inschrij ving op het kadaster. Hierna wordt de wijziging onveranderd goedgekeurd. Reclames schoolgeld. Ingekomen zijn een tweetal reclames van A. J. Zwaxtelé en C. J. van der Geest tegen hun aanslag in hot schoolgeld. Deze reclames houden verhand met ziekte van een leerling en ontheffing Rijksinkomstenbelasting. Na ■toelichting worden deze reclames afgehan deld overeenkomstig voorstel van B. en W. Bespreking jaarwedden wethouders. De Voorz. zegt dat telkenmale hij de behan deling van de begrooting over de jaar weddon van do wethouders is gesproken. Nu de heer Los het verzoek heeft gericht om dit punt voor de aftreding der oud- wethouders (e behandelen brengt spr. dit thans ter tafel in de hoop hoe het besluit ook moge uitvallen dat niet iedere keer hierover gesproken zal worden. Do heer Los het woord verkrijgende ge looft zeer zeker dat allo leden het wel met hem eens zullen zijn dat de tegen- woordieo jaarwedden in vergelijking 'met het aantal zielen van beneden do 6000 (e boog is te achten. Wanneer men kijkt naar de naburige gemeente Haarlemmer- moer met 25000 zielen waar de wethou ders een jaarwedde hebben van 1000 £an vindt spr. 500 voor deze gemeente meer dan voldoende. Do Voorz. zegt legen elko verlaging te zijn. Do wedden Yan de wethouders zijn eenmaal door God. Staten onder Ken. goedkeuring vastgesteld. Reeds meerdere malen heeft spr. voldoen de aangetoond dat deze wedde niet te hoog is. Vele vergaderingen worden go- houden, terwijl de wethouders bovendien nog dikwijls uit hun werk worden gehaald om met hem mede te gaan, ten einde do zaken zelf in oogenschouw te nemen en te beslissen. Spr. doet nu eenmaal niets bui ten de wethouders en op de conferentie ter Provinciale Griffie word door den beer de Wilde nog eens onderstreept de wenschelijkbeid tot bespreking van alle gemeentebelangen met de wethouders. Spr. is en blijft dan ook van meening dat het salaris dor wethouders onder de go- geven omstandigheden geenszins te hoog is. Do heer Los merkt op dat de taak van de wethouders toch verlicht zou kunnen worden door commissies te benoemen. De Voorz. is hiervan een absolute tegenstan der. Do benoeming van commissies moet noodzakelijk leiden tot het schuiven van alles op den langen baan, terwijl door het in het leven roepen van commissies aan het dagclijksch bestuur een brevet van on bekwaamheid wordt gegeven, hetgeen spr. niet wenscht to accepteeren. De wethou ders die thans geheel vrij over de zaak zelf kunnen meespreken, welen hoeveel werk van hem gevergd wordt om de be langen deze zoo uitgestrekte gemeente naar behooren te behartigen. De heer de Vetto beschouwt het ambt van raadslid en dat van wethouder als een eerebaanlje. In Woubrugge krijgen de wethouders slechts 180. Hier wordt het ambt van wethouder zóó goed bezoldigd, dat wanneer men niet wordt herkozen een rib uit het lijf wordt gerukt. De heer Rodewijk beschouwt bet ambt van wethouder geen eere-ambt en acht het bovendien niet goed bet ambt aan iemand te geven, die het voor minder wil doen. De heer de Jong, wethouder, wil nu gaarne een en ander omtrent bet ambt van wethouder opmerken. Alleen wenscht hij dat te doen niet voor zijn persoonlijk belang, want de raad is in September ge heel vrij wie hij tot wethouder wil geko zen zien Spr. geeft een overzicht van de werkzaamheden in Januari 1.1. door de wethouders verricht. Op 3, 4, 5 en 6 Jan. was de burgemeester afwezig, zoodat hij iederen dag op de secretarie aanwezig was om de post en verdere stukken met den secretaris te bespreken. Alle stukkon moes ten door hem geteekend en nagezien wor den. Op 10 Jan. werd een bezoek ge bracht aan de landerijen te Huigsloot. Op 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 29 en 31 Januari hadden in de morgenuren conferenties plaats. Hieruit blijkt dus hoeveel tijd het ambt van wethouder m deze gemeente vraagt al is deze maand ook drukker geweest dan de andere. De heer Horsman vraagt of de eerste wethouder meer werk heeft dan de tweede waarop do Voorz. bevestigend antwoordt. Als loco-burgemeester moet de wethouder hij ontstentenis van den Voorz. in zijn plaats treden terwijl alle hotalingsstukkeu door den oudsten wethouder worden me- de-onderteekend. De heer Rotteveel ge looft als er een bemiddelingsvoorstel wordt gedaan tusschen dat van den heer Los en de tegenwoordige wedde de raad wel milder zal gestemd wezen. De heer van Dooren constateert dat niemand beter over het salaris van de wethouders kon oordeelen dan de burgemeester die dage lijks met hen omgaat. Spr. is tegen ver laging en vertrouwt dat dit de laatste keer is dat hierover gesproken zal wor den. Daar bet voorstel van den heer Los wordt ondersteund, door de heeren de Vette en van der Geest, brengt de Voor zitter het voorstel in stemming hetwelk wordt verworpen met 7 tegen 3 stommen. Tegen stemden de heeren G. Bontje, G. Horsman, P. de Jong, G.H. Rotteveel, P. G G. van Dooren, J. J. de Koning en Rietbroek Voor de heeren Los, Rotteveel, en do Vette. Blanco de heer Rodewijk, af tredend. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een adres van de wed. Th. Bakker en 4 anderen om het sluitingsuur voor do vergunningslocaliteiten op Zaterdag en Zondag te bepalen op 11* uur Zomertijd. Door B. on W. wordt voorgesteld het ver zoek alleen toe te staan voor de Zaterda gen, daar des Zondags voldoende gelegen heid is om de café's te bezoeken. Door den heer v. d. Geest wordt nog voorgesteld het sluitingsuur te bepalen voor alle dagen op 11 uur, terwijl de heer Los zich volko men met het voorstel van B. en W. kan vereenigen, waarna besloten wordt dat vanaf 23 Juli tot en met 1 Oct. e.k. de dranklocalileiten op Zaterdag mogen ge opend blijven tot 11* uur Zomertijd. Bij de rondvraag werd nog besloten dal de boerderij welke in den Huigsloterpol- der zal worden gebouwd door G. Zekveld den naam zal dragen van „Hoeve Alke- mado', terwijl de heer Rielbroek B. en-W. in overweging geeft om bij do a.s. begroo ting rekening te houden met zijn wensch of het niet mogelijk is een kindertoeslag te geven aan de ambtenaren in dienst van de gemeente. De Voorz. zegde ernstige overweging loe. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHQUT. Geboren: Gerarda Jacoba d. van P. W. Warmerdam en C. M. Korenback. Huherdina Joseprina Quirina cl van J. van Stein en I. H. Radings. Heena Ca- tharina Francisca d. van P. F. v. d. Berg en G. van Dam. Johanna Corne lia d. van S. P. Pennings en M. E. van Leeuwen. Gerardus Leonard us Thecdo- rus z. van N. v. Gijlswijk en G. H. F. de Winter. Overleden Gerardus Josephus Snüet 36 j. te Utrecht. Joanna Mens, 90 j. wed van F. Diemcl. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. Zondag speelde D.O.S. haar eerste nedcrlaagwedstrijd tegen K.S.O. uit KwakeL To ongeveer 3.30 uur stellen beide elf tallen zich onder leiding van scheidsrech ter Huigsloot op. Na de aftrap ontwikkelt j zich onmiddellijk een vlug spel met D.O.S. iets in de meerderheid. De voorhoede tracht door combinatie-spel de leiding te nemen, doch de vele schoten worden door de (K.D,O.-keeper onschadelijk gemaakt. De rust breekt dan ook met blanken stand aan. Na de rust dachten wij dat D.O.S. sppe- dig de leiding zou nemen, doch de banks van K.S.O., met behulp van de keeper, wis ten alle gevaar te voorkomen. Door de gladheid van het terrein blijft mooi spel nu geheel uitgesloten. Als er nog ongeveer tien minuten te spolen zijn, weet de mid- voor van D.O.S. uit een doorbraak aan zijn club de leiding te geven. (10). Nu komt K.S.O. geweldig opzetten, doch de Als even later de links-binnen van D.O. S. een voorzet keurig in zet (30) is bet pleit beslecht en D.O.S. wint deze eerste wedstrijd dus met 20. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Juli. Brieven Binnen land: L. v, Essen, Rijswijk 2 h.; J. Vonk, Schoten. Brieven Buitenland: H. Bolp, Osnabrück; M. B. Selhorst, Vence, Alpes Maritimes (3 stuks). Briefkaarten Binnen land: J. Bosch, Rotterdam; H. Brons, As sen; H. G. Gerdes, Haag; della Housstge, Haag; H. J. Ruijter, ??;R. v. d. Mcijden, Amsterdam; Goudman, Groningen; Th. H. van Waart, Haarlem; D. Jansens, Amster dam; een briefkaart zonder adres. Brief kaarten Buitenland: Asum, Münehen; Huiberg, Berlin; Sanjo, Berlin; Rubelins, Hamburg; Timm, Berlin; P. Thelen, Ber lin; E. Neef, Paris; Damenchange, Esslin- gen; Africhelaar, Gorsclo. SASSEN H El M. Geboren: Leo z. van Th. Kaptein en M. A. G. ILaerens. Jacobus Cornelis z. van J. G. Zandvliet en G. v. d. Stigt. Ondertrouwd: Klaas Gerrit Hoo- gendoorn jm. 26 j. en Cornelia Maria Bouwmeester jd. 24 j. Andries Wage naar wedr. 40 j. en Maria Geertruida v. d Ouweelen 35 j Gehuwd: P. Helmus jm. 24 j. en G. J. Schalk j d. 22 j. Overleden: Cornelia v. Beveren wed. van P. Nuijens 68 j. STOMP WIJK. Ondertrouwd: Gerrit Rosbergen en Aukje Kiemke Wijtzes. Gehuwd: Rogier Joppe en Hendrika Wiegel. Overleden: Gerrit Bouter 30 j. G. S. van Eijk vr. 62 j. VEUR. Geboren: Pelronella Johanna Cor nelia d. van W. H. v. d. Kolk en G. W. Lr. Koelman. Ondertrouwd: Johannes Wilhel mus Ivbot en Pelronella Johanna van Veen. Gehuwd: Wilhelmus Johannes Cor nelis Vis en Christina Borst. Overleden: Jannetje van Burik, vr. Jubileum. Den 2den Augustus zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze plaatsge noot, de heer W. Burks, als timmerman in dienst trad aan het Groot-Seminarie al hier. Concert. Donderdagavond zal War- mond's fanfare de Kaagweek openen met een concert in de tent nabij Stad Rome te 8.30 uur. Het programma luidt: 1. C'Est le Moment, Marsch, Aug. Zeuliacs. 2. Fêtc Alpestrc Fantasie Ouverture, Emcnd Avori. 3. Secret de Sphinx, Ouverture Sym- phonique, G. Gadcnne. 4. Une Soiree au Village, Fantasie D. D. Belleflamme, P. Oomcs. 5. Postmarsch. Pauze. G. Les Meis- sonneurs, pas redaublê, par. D. Belleflam me. 7. Fructidor Ouverture, Fernand An- dieu. 8. Theresen, Grande Valse de Con cert, C. Fanol. 0. Ciel d'Automne, Fanta sie, J. Martin. 10. Marche Finale. WOUBRUGGE. Muzikale boottocht. Het voorgeno men plan van de Chr. zangverccniging „De Lofstem" alhier, om een boottocht te houden over de Bvaasemer- en Kagerme- ren is uitnemend geslaagd. Jammer dat het weer zoo koel bleef. Vóór cn na den tocht gaf hot koor, onder leiding van den heer J. W. Snel van Leiden, een uitvoering op de Woudwa tering. De protcsianfsche verdeeldheid in de V. S. Over de treurige toestanden in het pro testantisme der V. S. schrijft Georg J. Nathan in de niet-Katholickc „American Monthly'' het volgende: „Het protestantisme als organieke ker kelijke macht ligt op sterven cn toont tee kenen van een snelle ontbinding. Eet sterft aan vernietigde autoriteit. Do grootste fout, die het protestantisme beging was deze, dat het uitsluitend op het oude tes tament steunde, oen fout, die zich voor eerst en voornamelijk in het Zondags- schoolsysteem uitte. Tot het midden der tachtiger jaren een stijgende lijn vertoouend, gaat het nadien met een niet tegen te houden snelheid ach teruil, want het protestantisme heeft geen principioelen godsdienst meer te loeren, heeft niets meer le geven, wat aan de diep ste behoeften van het mcnschelijk hart tegemoet komt. Sinds de oude caecliismus en de ge loofsleer huiten gebruik gesteld zijn en al leen de Bijbel als loerbaak geldt, staan de leeraren er op kleine kinderen de lijst van de koningen van Israü en van Mozos' bloedverwanten van buiten te laten leeren en de Zondagschool, thans „kcrkcschool" geheeten, is den protestanschen geestelij ken een bron van vertwijfeling of van smart geworden. Zij is bij hen even weinig in lel als bij de kinderen en de ouders. Een Katholiek kind zal op een belangrijke vraag over den godsdienst altijd een ant woord weten te geven, al zal dit den vra ger niet altijd bevredigen; een pro- testansch kind zal altijd zwijgen. Alle in spanning, sommen gelds en mission om 't godsdienstige enthousiasme op peil te hou den, zijn vergeefscb. De hoop op een ker kelijke eendracht binnen de secten is zeer gering. Modernisten en Fundamentalisten hebben deze zoo uiteengerukt, dat men veilig kan aannemen, dat er geen twee kerken meer zijn, die denzelfden gods dienst leeren. De laatste rapporten wijzen' er op, dat op 't oogenblik 27 millioen Amerikaanscho kinderen in naam protes tant, niet meer in Zondagsscholon, en to taal 58 millioen Amerikaansche naam- pro test anten niet meer in kerkgenoot schappen vereenigd zijn. Van de vereenigden echter bezoekt een derde deel de godsdienstoefeningen. Erger dan deze goallen is het verdwijnen van de oude waardigheid en den ernst van den godsdienst. Om toch maar de kerken vol te krijgen zijn de geestelijken genoodzaakt, alle mogelijk denkbare middelen, die aan den nieuwen tijd beantwoorden, toe le passen. De vroegere ernstige preek, waar in de voornaamste kracht van het protes tantisme lag, is verdwenen en moest plaats maken voor populaire voordrach ten, radio- en filmuilvoeringen, sensatio- ncele publicaties en redevoeringen, groote plakkaten en reclamebiljetten bij de kerk deuren, optreden van zangers, negers enz. De kerk lijkt op een club, aan het lid maatschap waarvan geen voorwaarden, conlributieverplichtingen, verantwoorde lijkheid verbonden zijn; zij is een vrij willige vereeniging van personen, die over de betoekenis van het woord van bun ge loofsbelijdenis zelf beslissen. Het geldelijke vraagstuk, de afhanke lijkheid van do geestelijkheid van den goeden wil van het volk., verergert deze toestanden. Ook de Katholieke Kerk heeft een re volutie doorgemaakt en overwonnen. Het lot van bot protestantisme bestaat daarin, dat bet als organieke macht in de han den van wereldlijke overheden ligt, die het zinkende schip niet kunnen en niet vermogen te behouden, omdat zij er geen belangstelling voor hebben." era SV.T.T., .1--S I-hj-J- tu LAND. EÉ TUINBOUW I-iet narcisscn-snijbSoemencontract. De actie tegen het voortzetten van bet contract heeft, blijkens mededeelingen van bet bestuur van de Vereeniging „De Narcis", tengevolge gehad dat 47 onder teekenaren bet contract tegen 1 October hebben opgezegd. Aangaande de vergade ring te Leiden, deelt bet bestuur mede, dat bij den secretaris was ingekomen een ge typte lijst, dragende niet één handteeke- ning van een contractant, waarbij door Mr. Bolsius hel snijbloemencontract col lectief werd opgezegd. Deze opzegging wordt door het Bestuur als niet geldig be schouwd, omdat de opzegging niet is ge schied volgens het bepaalde bij Art. 15 van het contract. Een reden te meer is de omstandigheid, dat er namen óp staan van personen, die verklaren niet geteekend te hebben om het contract op to zeggen, doch teekenden in het uitzicht dat rij er mede bereikten dat daardoor het contract in zijn geheel zou geannuleerd worden. Eveneens zijn er opzeggingen gedaan door andere personen dan die daartoe be voegd waren. Uit dien hoofde wordt de opzegging, gedaan door Mr. Bo'sius, als niet geldig erkend. Aldus het bestuur in een dezer dagen rondgezonden circulaire aan de aangeslo tenen en leden. V r a a g: Bestaan c-r in Nederland ook kunstzijdefabrieken? Zoo ja, in welke piaatsen? Antwoord: Voor zoover ons bekend bestaat er in Nederland alleen de N. V. Ned. Kunstzijdefabriek, die haar gebou wen in Arnhem en Ede heeft. Het is een zeer groot bedrijf, waar hondorden man nen en vrouwen werken. Vraag: Betreffende mandolineclub. Antwoord: U zoudt u om inlichtin gen kunnen wenden tot de mandolineclub l'Estudiantina le Oudcwetering. In uw omgeving zal men bet adres van voorzit ter of secretaris wel kennen. Een mando lineclub kan tellen 2 eerste, 2 tweede man dolines, 1 mandola, 1 of 2 gitliaars. Ver der kan het aantal spelers in deze even redigheid worden uitgebreid. Mandolineclubs van Katholieken zijn ons momenteel niet bekend. Er zijn, mec- nen we, niet veel mandolineclubs, die een langdurig bestaan hebben. Vraag: Belreffende eenige solide en niet dure adressen voor pédicure. Antwoord: In de vragenrubriek kunnen wij u geen antwoord daarop ge ven. Zie u de advertenties in onze cou rant maar eens na. Herhaaldelijk wordt cr geadverteerd over pédicure. Vraag: Wat is do kortste weg per auto van Leiden naar Boxmeer via Utrecht? Hoe laat moet men vertrekken om voor 8 uur 's morgens in Boxmeer te zijn. A n t w o o r d: Leiden, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Utrecht, Zeist, Ameron- gen, Rhenen, Opheusden, Dodewaard, Deest» Berghaien, Hernen, Leur, Wychen, Nedorasselt, Grave, Gassel, Beers, Guyck, Oeffeit, Beugen, Boxmeer. Do afstand be draagt 140 K.M. U kunt dus zelf uitreke nen hoe lang u over dozen afstand kunt rijden. Vraag: Wat is het beste middel om wratten te verwijderen? Antwoord: U kunt ze laten weg branden. Wend u daarvoor tot een arts. Vraag: Tot wien moet ik mij ver voegen voor een aanvraag om ouderdoms rente? Antwoord: Wond u persoonlijk of schriftelijk (niet op gezegeld papier) tot den Raad van Arbeid, Breestraat Leiden. AUTO-STALLIKG aangeboden in particuliorc garage» v. d. Wcrfstrnat, zeer billijk. To bovragen Iïaarl.straat 147. 5111b TE KCGP: een pracht eiken Secretaire voor spotprijs van f25.Een grooto Geschilderde Kast voor flö. Een hooge Mahoniehouten Kast f22.50, bij J.*v. d. KROGT, Zoetenvoude "Watertje. 5084 TE -KOOP oen groote gegoten FornuiB-Kacho, voor f 15 00, l-pcrs. Engelscli Ledikant met prachtspiraal f 8.50, oon 2-pers. Engelsoh Ledikant f9.50, bij J. v. d. KROGT, Zoeter- woudc Watertje. 5033 Te kt op gevraagd, gebruikte KOUTEN RÖE9BOGTEN. Brieven met prijsopgave te zon den aan het Bur. v. d. bl. no. 29S3. Te koop aangoboden, 2 jonge E3ERDERSHQNDEK, togen billijken prijs. Nnssiiulann 33, Oegstgeost. 5074b TE KOfcP: In de 2de h. Meubelzaak, di verse Stoelen, Tafols, Spiegels, Kasten, Kleeden, Loopers, Klok ker, Schilderijen, celinder Schrijf bureau en Tafcis, Boekenkasten, Wasehtatcls en Nachtkasten enz. Ilcorengracht 114. 5070b TE KOOP 3 Een zoo goed als niouw Heereu- rijwiel merk Fongers en eenpracht- Pathcfoon merk „Perlandc", bcido voor spotprijs. IIcerengi acht 114. AFBRAAK TE KOOP. Ramen, Deuren, Binten, Planken Radiomasten, Gootstocnen, Schoor steenmantels, Holl. Faunen, Keetje Bak- cn Stoenkruiwagens, Touw werk, Blokken en Reepen, Kalk molen, Cirkelzaag, Vuursteen, enz. G. T. VAN DER DRIFT, Marcdijk 157. 5107b ASBEST CEKENT-PLATEN „Etomit" vlakken cn gegolido Platen, rood, blauw en grijs. Asphaltpapier, Mastiek, Koolteer, Carbolineum, br. Teer. G. P.YAN DER DRIFT, Marcdijk 157. 5108b H.K. PLUIMVEEHOUDERS! Bertels Kunstkorrels, volledig Pluimveevoeder, vanaf beden uit. voorraad leverbaar, por 5 Kg. f 1.20, 10 Kg. f2.25, 60 Kg. f9.— D. GROENEYELD Jr., lioogl. Kcrkgr. Tel.2590. Hoofdagentscbap Bertels Fabrieken, A'tlam. 5101b Eerste Y/armondsehe ELEGTR. SCHOENMAKERIJ Heeren Zooien cn Hakken f2. Dames Zooien en Hakken fl.50i Reparatie kan in een uur klaar dcsgewenscht hout gepend of ge naaid, bij G. SPIER1NGS, tegen over het postkantooi'. 511G baf^IKG; Eiken Woensdag- en Zondag avond in Concertzaal „L'Union" Stéènstraat schitterende Jasz-band en Dansattractie. "Wilt U orgineel Charleston of Black-Bottom zien of zelt dansen, moet U daar zijn. 5119b R.-K. Ver. van Kraamverzorging zendt in Leiden en Omstreken gediplomeerde Kraamverzorgsters voor dag- on nacht verpleging. In Leiden ook wijkverzorging meer malen daags. Bureau Boorbaavc- Btraat 30. Spreekuur 1012 uur Donderdags alleen 2—4 uur. LEIDSCH DIERENASYL Voor dierenvrienden tegen billijke vergoeding keuze uib grooto verscheidenheid hon den en katten, mooie, aardige gezonde dieren. Bij goed weer in.een bezoek aan het asyl een aangename verpoozing. 12309b ,;DE CONCURRENT". Concurrentie onmogelijk. Ver krijgbaar pracht nieuwe pinten, zang, muziek enz. 75 ets. Platen ruilen 10 ct. Veercu inzetten met garantie. Zie de etalage! W. GrÖn- loh Jr., Burgstocg 0. Zondags ge opend. 5095b OPENBAAR SLACHTHU5S. Groote afslag 20 cent p. pond. Zaterdagvoormiddag 10l/? uur ver koop van ccn buitengewone grooto partij gesteriliseerd rundvleesch, varkensvlecsch, rundvet, reuzel en Bouillon. FRANK K. 5100b Voorradig: 2de liandseh fiAABMACHSNES vanat f10 tot t 30 met garantie. Het van ouds bekende reparatie- adres Haven, thans Morschstraat 50. Ieder in zijn vak. Aanbevelend, WESTDORP Co. Morscbstr. 56. 5090b DANSEN. DANSEN. Waar is de leukste, gezelligste Dancing van Leiden? Zij die Zon dag j.l. „L'Union" hebben bezocht, weten U dat te vertellen. Komt TJ lieden avond ook Entree f 0.35. 5118b H. H TUINDERS Bestrijdt Grauw, 't Rood, Luis, Meeldauw en andere ziekten in Uw gewassen. Allerhande be strijdingsmiddelen voorradig Tevens de nieuwste modellen spuiten. W. HöLSCHER. Kunstmesthar.de.'., 11288 Roelofarendsveen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8