INGEZONDEN MEDEDEELING UIT BE OftiGEySBIG ALKEMADE. Opbrengst slormrampcollecte. De col lecte, die in do verschillende buurtschap pen dezer gemeente is gehouden ten bate van de slachtoffers van den stormramp, die op 1 Juni j.l. het Oosten van ons land heeft getroffen heeft in totaal opgebracht de mooie som van f 1763.65. HOOGMADE. Personalia. Mej. H. A. Lieverse be haalde 19 dezer in Den Haag het diploma coupeuse van do Nedcrl. Modevakschool- Vereeniging. Mej. Lieverse is opgeleid door Mevr. Bosman-Groenendijk, leerares- coupeuse. KAAG. Opbrengst stormrampcollecte. De col lecte ten bate van de slachtoffers van den Stormramp in het Oosten des lands beeft opgebracht de som van f 38.22. LANGERAAR. Personalia. Dinsdag slaagde voor het onderwijzersexamen aan do Bisschoppelij ke kweekschool te Beverwijk de heeren J. C. Wassenberg en J. Zwirs alhier. LISSE. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. A. Th. M. Lucassen. OUDEWETERING. Schaak- en Damclub. Alhier is opge richt een schaak- en damclub. Ongeveer 20 personen afkomstig uit Oude- en Nieu- we-Wetering, Roelofarendsveen, Leimuiden en Haarlemmermeer hebben zich als lid opgegeven. De speelavond is Donderdag avond ten huizo vam den heer E. Beek al hier. Het bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter M. J. Biersteker te Roe lofarendsveen, seer. P. G. van der Tang te Oudewetering en penningm. S. van den IJssel te Roelofarendsveen. RIJNSBURG. Schuren afgebrand. Hedenmorgen te half twaalf brak brand uit de groote houten wagenloodsen en hooitas van den landbouwer J. Kromhout, hoek Langevaart- De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de schuren en hooitas geheel afbrand den. De belendende gebouwen konden worden gespaard. De oorzaak is nog niet bekend. WASSENAAR. Wilhelminavereeniging. In het Wa pen van Wassenaar vergaderde Maandag avond de Koningin Wilhelmina Vereeni- ging onder leiding van den Eere-Voorzitter Jhr. B. Pk. S. A. Storm van 's-Gravesan- de. Na bet jaarverslag van den secretaris bracht de penningm. verslag uit. De ont vangsten hebben bedragen 5079.0714, de uitgaven 4092.05, zoodat er een batig saldo is van 987.0214 Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. L. Grevers en G. Versteeg. Hierna was aan de ordo_h.eSPfPiki,?ff ficnten nabij den Burcht. Het was van oordeel, dat dit jaar geen harddraverij moest wonden gehouden, gezien de hooge kosten en de betrekkelijk geringe animo. Vervrlgem ligt het in de bedoeling het kinderfeest een der grootste attracties Tan de feestdagen, op den eersten dag lo hou den en de prijsuitdeeling te doen plaats hebben op bet einde van den tweeden dag. Het gebeel zal worden besloten met een schitterend vuurwerk. Uit do vergadering gingen enkele stem men op, om een paar nieuwe spelen in te voeren, terwijl anderen sport en behendig heidswedstrijden wilden houden. Het Be stuur zal een en ander overwegen. Bij de rondvraag werd do wensch geuit rnenschen van elders, die hierheen komen met ijswagens. enz., zooveel mogelijk tc weren van het terrein en uit de naaste om geving en om aan kleine middenstanders uit de gemeente gelegenheid te geven een plaatsje te bekomen, hetzij op of bij liet terrein. De Voorz. wees op de moeilijkheid, om alle. buitenmenscben te weren. Hij zal echter zien, wat gedaan kan worden. Aan de in gezetenen zal worden verzocht aan vreem den geen grond te verburen. Nadat de heer Grevers den Voorz. beeft bedankt voor de aangename leiding dezer vergadering, wijst dc Voorz. erop, dat liet feest hier steeds waardig is gevierd. Hij lioopt, dat liet zoo in de toekomst moge blijven. Eén .ding mag echter bij al liet geroezemoes niet worden vergeten, nl. dit, dat wij, zij liet dan ook niet op 31 Augus tus, op de feestdagen herdenken den ver jaardag van onze geëerbiedigde Vorstin, d:e haar moeilijke taak vervult op een wijze welke boven onzen lof verhoven is. Zij beeft steeds de traditie harer vaderen voortgezet. Blijve zij nog lang voor Neder land gespaard. Leve enze Koningin. Met luid applaus gaven de aanwezigen t deze woorden hunne instemming te kennen. QE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto aangereden. Gisteravond had in wijk Hoorn een ernstige autoaanrij ding plaats. I)e bestuurder der eene auto, de heer G. W. alhier, reed aldaar 'er plaatse toen hem een andere auto wilde passeeren. Do bestuurder dezere laatsto reed echter aan den verkeerden kant, waardoor hij pardoes op'de'auto van G. W. reed. Deze auto werd dientengevolge aan de zijkant grootendeels ingedrukt. Doel den schok schoof G. W. door de voorruit, doch hij bekwam gelukkig weinig letsel. Van liet geval is aangifte gedaan bij de politie. Het nummer der auto is bekend. Twist. Hedenmorgen ontstond lus- schen twee schippers (wist over het moe ren der schepen aan den wal. Schipper Z. on (slak daarbij zoodanig in woede, dat hij de vrijheid nam om zijn collega in die mate af te ranselen, dat deze in den Rijn terecht kwam. De politie is in deze zaak gemoeid. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. J. E. Visser. BOSKOOP. Teun Ottolander. Wij lezen in „De Goudsche Courant": Een telegrafisch bericht meldde reeds van de reis naar Europa, welke de beken de Banjoewangische planter, de in heel Indiö, vooral »p Java en in Zuid-Sumatra bekende heer Teun Ottolaudcr ,in het be gin van Augustus zal maken. In een onderhoud, dat het Soer. Hbld. met hem had, vertelde hij in bet kort zijn reisplan. Na cenige tochten over Java, waar hij vele vrienden, heeft, zal bij zicli den lOen Augustus inschepen. Do reis naar Holland zal gaan via Egypte en Italië In het eerstgenoemde land wilde heer Ottolander do groote be vloeiingswerken van den Nijl bezichtigen, alsmede indrukken opdoen van de katoen cultuur. Hij verwacht van dit bezoek aan do katoen-centra weinig resultaat voor wat betreft do Indische cultures, want hier heerschen natuurlijk andere toestan- den. Hij wcnscht zich slechts op do hoogte tc stellen van daar gevolgde methodes, waarover hij zooveel hoorde. Vooral de irrigatie in die gebieden -interesseert hem als planter ten zeerste. Van Egypte steekt de heer Ottolander over naar Italitj, waar hij de padi-cultuur wil in studie nemen. Do padi-cultuur in Italiü staat vooral op teclmisch-mecha- nisch gebied op groote hoogte, als zooda nig kan een planter daar nog veel zien dat hem belang zal inboezemen. Voorts denkt de heer Ottolander ook Rome te bezoeken. Daar is n.l. de hoofd zetel gevestigd van l'Institut International d'Agriculture. Een door den heer Otto lander voorgezeten organisatie, de „Ver- eeniging afdeeling Bergcultures" te Ban- joewangi slaat in geregelde corresponden tie met dit instituut en als zoodanig kan het nut hebben, dat hij nader kennis maakt met de personen die te Rome de leiding hebben. Na Italiü komt overig Europa aan de beurt en ten slotte bezoekt de lieer Otto lander natuurlijk het kleine Holland, waarvan hij oen der stoere zonen is. 's Heeren Ottolanders familie woont te Boskoop, het centrum van boom- en blóemkwcckcrijen. Eigenaardig is dat hij» die toch reeds zoo bejaard is, nog een tante in leven heeft! Do heer Ottolander kwam 49 jaar gele den, in 1878, met de „Prins van Oranje" in Indii\ en is sedert dien niet meer weg geweest. Mevrouw Ottolander maakt de geheele reis mede. Rijkstuinbouwschcol. Aan de Rijks tuinbouwschool, alhier, slaagden voor de 2e klasse A. J. Dijkhuis, H. J. Grooten- dorst, J. v. d. Kraals, G. Loef, A. G. Lün- nomaun C. B. Lüunemann, G. B. v. Nes, A. H. Schrijver, D. A. Spek en A. Vaan drager, allen te Boskoop; H. Bosch, Woer den; B. J. Hermans, Oogst geest EL y. 0. S"Hocrn,nUtrecht; L. Edic, Zeist; S H. J. Rienwerts, Bussum; J. Th. A. Braams, G. Brouwer, J. F. do Bruyn, J. Douglas, N. H. Bennebroek Evertsz., H. G. Mastenbroek, J. R. C. Mulder. N. W. Pel, W. E. Slijboom, J. F. van Turnhout, allen te 's Gravenbage; A. P. Bruigom, Delft; W. B. Stevens, Amsterdam; K. J. W. Schoone, Schoorl, K. A. Berkhout, Dor drecht; A II. Krijuen, Den Helder; L. A. v. d. Berg, Zutphen; H. M. Timmerman, Ommen; J. H. Akkerman, Zuidhorn; C. E. Siertscma, Hoogkerk; P. J. F. Lombarts. Zundert. Afgewezen 7 leerlingen. Personalia. Voor bet examen M. U. L. O. slaagden te 's Gravenhage N. van der Kallen, A. van der Kallen en W. Brand, leerlingen der R. K. M.U.L.O. school al hier, J. M. Grootendorst en M. Koetsier. Scheepsbouw. Dinsdagmiddag is met gunstig gevolg te water geloopen het Boeier-Aak-Jacht „Alcedo" van de scheepswerf Akerboom, fa. H. A. Aker boom. Het jacht, dat gebouwd is voor Holl. rekening, heeft een lengte van 17 M. een breedte van 5 M., en een diepgang van 1.20 M. In uitvoering en constructie is dit schip een eerste klasse voortuig; het is een van de zeer weinige van dit soort, welke de laatste jaren gebouwd worden. KOUDEKERK. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer J. Teunissen van Manen. STflPSSSlEUWfS DE GEMEENTELIJKE HUURVERORDENING. Geschorst tot 1 October. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is bericht ingekomen, dat He verordening ter voorkoming van onredelij ke opdrijving van huurprijzen van wonin gen, is geschorst tot 1 October 1927. HET GEMEENTE-ARCHIEF OVER 1926 Aan het verslag over den toestand van het Gemeente-archief gedurende het jaar 1926 is liet volgende ontleend: Dc samenstelling der commissie bleef ongewijzigd, doch met het einde van den ambtstijd van den burgemeester bracht het nieuwe jaar ook het aftreden van Jhr. Mr. Dr. N. C. dc Gijselaar als lid en voor zitter. Een .woord van wclgcmeenden dank en van waardeering wordt hem in het ver slag gebracht voor de steeds door hem in het archief betoonde belangstelling en de aangename samenwerking. De hoofdwerkzaamheid bestond in het verder bewerken van de archieven van de secretarie, tresorie en fabricage en de kleinere daarbij aansluitende archieven. De beschrijving is thans zooverre gevor derd, dat, behoudens onverhoopt opont houd, de beschrijving van het geheele tadsarcliief e". de in bewaring opgenomen WEJ ETALEEREN ALLEE SOORTEN legen scherp concurreerende prijzen Bijzonder geschikt voor I logeerkamers, pensions enz. Vrij Entrée. Vrij Entrée. archieven spoedig voltooid zal kunnen zijn. Van dc kleinere afdcelingen beschreef de directeur, mr. dr. J. C. Overvoorde, o.a. eene collectie Etukken betreffende de heer lijkheid Benthuizen, het hier aanwezige gedeelte van het archief der kerkmeesters, waarbij een register vervaardigd werd op het door J. van Hout aangelegde Register van Kerkelijke Zaken (16021615). Een be gin werd gemaakt met de beschrijving van het particulier archief van den bekenden Antwerpschen koopman en politicus D. van der Meulen, dio zich na het overgaan von Antwerpen a'an Spanje te Leiden ves tigde in eene patricische woning aan het Rapenburg (thans Kantongerecht). Het archief bevat belangrijke beseheiden over den handel van Van der Meulen en van zijn schoonvader Jan de la Faille te Ant werpen, familiebescheiden, stukken be treffende zijn huis te Leiden met het aan grenzende kleine huis en de huisjes aan do Varkenmarkt achter den tuin, enz. Be langrijk is de serie brieven en de beschei den betreffende zijn optreden als afge vaardigde van Antwerpen op de Staten vergadering te Delft. To Amsterdam werd een onderzoek in gesteld naar dc m het Rijles prentenkabi net en in Fodor aanwezige teekeningen be treffende Leiden en omgeving, welke voor de Leidsche prentverzameling uit topogra- phisch oogpunt van belang konden zijn, waarna door den heer Bickhoff hiervan foto's werden vervaardigd. Do 'adjunct-archivaris bracht de be schrijving ten einde van de reeds in het vorig verslag genoemde collectie Varia. Zoowel de adjunct-archivaris als de commies W. P. van Rhijn Jr. verrichtten IJ De huwelijken bij do Engelsche kerk over 17541804 Werden op fiches gebracht en de doopboeken der Hoogduitsche kerk over 16441736 en van de Engelsche kerk over de bovengenoemde jaren werden ge collectioneerd. Daarna werden de doopboeken der Je- suïctenkerk over 1670 en 1756 en der Oud- lloomsche kerk ever 1680—1810 gcalpha- betiseerd en ingedeeld, waarbij ook de daarin voorkomende aanteekeningen over huwelijken en bedieningen werden gere gistreerd. Een door Jan van Hout aangelegd regis ter van ter secretarie bekende huwelijks voorwaarden bood de welkome gelegen heid om de lijsten van alhier gesloten hu welijken over de jaren 15061583 aan te vullen, wat van te meer belang is, daar do huwelijksaanteekenboeken zelf eerst met do jaren 1572 en 1592 beginnen. De doopboeken van de Waalsche kerk over 17301811 werden op fiches gebracht benevens de Waalsche trouwboeken over 1715—1740. Van de verschillende afdeelingen werd dit jaar weder veel gebruik gemaakt voor onderzoek. Inlichtingen werden gevraagd en onderzoekingen werden verricht door 235 personen, waarvan 85 uit Leiden, 128 uit andere gemeenten in Nederland, 12 uit verdere landen in Europa en 10 uit plaat sen in andere werelddeelen. Bij gelegenheid van de Jan Steen-ten toonstelling werden cenige beseheiden in de Lakenhal tentoongesteld en bij het 50- jarig bestaan van het Zoötomisch labora torium en de in de Lakenhal in October gehouden ten toonstelling ter herdenking van Carolus Clusius werden cenige pren ten en boekwerken ingezonden. Ten behoeve van den Gemeentedienst werden onderzoekingen gedaan betreffen de do Burgstceg, de Pesthuislaan, do Steenstraat, het recht der gemeente ten opzichte van de kerktorens, nieuwe straat namen en het samenstellen van een film met groepen uit het Leidsche straatleven. Tal van onderzoekingen werden door particulieren gevraagd of ingesteld. De toestand van het gebouw en van de verzamelingen was in alle opzichten be vredigend. Het tijdelijk ingetrokken crediet van het Rijk voor bind- en reparaticwerk aan de van het Rijk in bruikleen ontvangen ar chieven werd opnieuw verleend. Plannen tot uitbreiding der bergruimte werden voorloopig aangehouden op de reeds in hefc vorig verslag gemelde gron den. Inmiddels werd door vereenvoudigde indeeling voorloopig eenigo ruimte gewon nen. Het- Algemeen Rijksarchief stond in bruikleen af om bij het Rechterlijk archief tc voegen een Inventaris van de origineele minuten van testamenten, huwelijksvoor waarden en seheidingsbrieven, gevonden op de secretarie te Leiden. In eigendom verkreeg het archief ceni ge bescheiden van het Wolkammersgilde, aangeboden door deil heer Tieleman en van het archief van het Turfdragcrsgilde, hetwelk len raadhuize werd teruggevon den. Wederom verwierven de aan het archief verbonden bibliotheek en prentverzame ling door schenking en aankoop een groot aantal aanwinsten. Voor de bibliotheek over Leiden en omgeving bedroeg het aan tal aanwinsten 2S2, behalve die voor de al- gemeene afdeeling, en voor de prentverza meling 3°2. Alle aanwinsteh werden be schreven en ingedeeld. Sint-Vincentius-Vereeniging. Het Voogd ij hu is te'Lissc. Hot was gisteren voor de Sint-Vinccn- tius-Ver. een belangrijke dag. Nadat in de Sint-Josephkerk een H. Mis was opge dragen, waaronder algemeene communie van de Confrères, ter gelegenheid van het Patroonsfeest,, begaven tal van leden zich naar het Sint-Vincentiushuis te Lisse, een stichting van de vereeniging te Leiden, voor voogdijkinderen. Het groote nut van deze slichting is genoegzaam bekend en de resultaten daar verkregen zijn inder daad bevredigend. Men kwam er dan om de inwijding bij tc wonen van den nieuw gebouwden vleugel, die wel een groot gel- delijlc-offer heeft gevraagd, doch zoo hoog noodig, dat langer uitstel niet mogelijk was. Men vindt nu in deze nieuwbouw de gelijke lokalen voor de meisjes-af dee! ing met een wasscherij die er heusch mag we zen Alles is degelijk, eenvoudig doch hoogst practisch ingericht. De Z E. Heer Pastoor Thomann van Lisse was gekomen met zijn drie kape laans om de kerkelijke inzegening te ver richten, die werd gevo'gd door de belang stellende Vincentianen en de trou we weldoeners van den omtrek. Nadat de plechtighden waren beëindigd hield Pas toor Thomann een toespraak, waarin Z. Eerw. het bestuur gelukwenschtc, den kinderen wees op den plicht ten opzichte van de opvoeders en ten s'otte zijn beste wensclien uitsprak voor den arbeid van t bestuur. Naar aanleiding der zoo ware woorden van den Zeereerw. Heer Pastoor dat ook de materiecle lasten door de verbouwing zeer verzwaard waren kTeeg de president van den bijz. raad van Leiden nog een maal het woord. Spr. wekte de aanwezi gen op om hem adressen te verschaffen van weldoeners of weldoensters die zon der do helangcn hunner fami'ie tc scha den in staat waren bijdragen te geven voor het opbouwfonds. Bedoeling is om als apart liefdewerk te maken de herbouw en onderhoud van het Vincentiusbuis te .Lisse en daaraan wilde spreker al zijn krachten wijden Aanvankelijk heeft hij door persoon'ijk bezoek reeds een aantal bankjes van 25 en muiltjes van 10 gekregen naast een en- ke'e van 100. Maar daar duizenden noodig zijn, zoude hij gaarne hulp hebben. Voor al goede adressen Giften in hank- of of muntpapier even als goede adressen van eventueele we'doe ners die bezocht kunnen worden, gelieve men te zenden aan huize de Bonte Boom, Rijnsburgeweg 149, Leiden, vi]i1 W wiSi^wuaifioi oog»|iili|'.;!sr.B...iV'?gü gehoore brachten, waarbij duidelijk uit kwam dat de goede zorgen van directie en suppoosten zich in veler'ei opzicht openbaart. En het ié een bewijs van blij vende erkenning van liet vele goede in bet gesticht genoten, als wij zien dat er zooveel oud-verpleegden zijn die zoo gaarne nog cenige uren' vertoeven in hun vroege re omgeving, waarin zij zooveel goeds heb ben genoten. -Eenige oogcnbükkcn bleven de genoo- digden nog bijeen onder het gebruik van een verversching en algemeen was men van oordeel, dat meerderen als donateur zouden toetreden, als men voldoende be sefte, lioe groot nut een stichting als deze wel kan brengen èn voor de kinderen èn voor Kerk en Maatschappij door de liefde volle toewijding besteed aan de opvoeding van deze kinderen. Moge het Sint Vin centiusbuis te Lisse in Leiden ook veel steun vinden, opdat de zegenrijke arbeid nog tot liooger capaciteit kan worden op gevoerd. „SI. Peter Kanis". R. K. Vereeniging va n Jonge Middenstanders. Gisteravond hield in „Zomerzorg" bo vengenoemde vereeniging een algemeene ledenvergadering. Om 9 uur opende de voorzitter, do lieer n. de Graaf, de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze. Bij ontstentenis van den se cretaris worden de notu'en tot de volgen de vergadering uitgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voorgelezen en behandeld, waarna eenige nieuwe leden worden ginstalleerd. Op het programma komen vervolgens voor een drietal excursies en wel naar de Leidsche Duinwatermij. op 28 Juli, een naar de Katoenfabriek en zoo mogelijk een naar de Zoutkeet. Volgt bespreking van een te houden boottocht. Wegens de groote kosten daar aan verbonden wordt dit plan door de lo den besproken. Besloten wordt kaarten voor dee'name te verkoopen en dan te zien of de deelname groot genoeg is om dit plan te verwezenlijken. De prijs wordt dan voorloopig vastge steld op 0.75 voor leden en ƒ1.voor introducé's, welke prijs lager wordt naar mate de deelname grooter is. Ook wordt besloten de zusterafdeelin- gon uit andere steden en vereenigingen uit Leidén hiertoe uit te noodigen, om daardoor den prijs lager te kunnen stel len, terwijl de datum van den boottocht wordt gesteld op 21 Augustus. De namen van alle deelnemers moeten voor 7 Aug. worden ingeleverd bij den secretaris, den heer J. Westen. Vo'gt bespreking winterprogramma. dat geopend zal worden op 6 Sept. met een le zing van den heer van Doorn uit Rotter dam. Ook andere vooraanstaande perso nen zullen voor een lezing worden aange zocht. Van de rondvraag wordt door eenige le den gebruik gemaakt waarna de verga dering na een opwekkend woord van den LEIDEN. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst A apotheken wordt van Maandag Juli a.s. tol en met Zondag 2 4 Ju; waargenomen door de apotheken vau H.H. G. II. Blanken, Hoogcwocrd 171, t; foon 502, en D. J. van Driesum. Mare telefaan 40G. geest- adv. op de gebruike'ijke wijze i gesloten. De opheffing der Huurcommissic, Ter aanvulling van het Ifericht van g teren diene dat de huurcommissic bij aanvang bestond uit vijf leden en voorzitter en toen naast de legenwoo» ge nog leden waren de hoeren Pera en Romburgh, heiden sedert overleden, mejuffrouw Rom. Ook die leden aan deel aan het bezoeken der ter verhoog voorgedragen huizen. Ongeveer vanaf oprichting fungeerde a's eerste klerk i A. Oostveen, die steeds al het mogei deed om hun, die om inlichtingen fa men vragen ter wille te zijn; langzaa hand was zij a's een loopeiul archief worden. Ter controle van hot huuraaiu gingswerk was in functie dc heer Maartense, de bekendo oud-hoofd-a- van politic. Opgepast voor zoogenaamde missicatl Een paar personen zijn bezig in Lei en Omstreken boekjes aan te bieden i ,de Zending" ad f 0.50. Er zijn, naar wij vernemen, al veel Iholieken ingeloopen door de manier eolporteeren, doordat de personen dec druk geven propagandisten te zijn voor den Katholieken missicarbeid. De boekjes houden veel aantijgingea lasteringen in van hetgeen ons, Kath ken, dierbaar is. Dus, opgepast, niet aan de deur van onbekenden voor „een goed doel' spreken de propagandisten nog zoo vend, en al zien zij er nog zoo veil wen-weklcend uit! Van de trap gevallen. Een tweejarig jongetje, W. H. ui Lopsehestraat is gisteravond van de1 gevallen. Het ventje is hedenmorgen i leden. Aan den Raad dezer gemeente is gend adres verzonden: Geven met verschuldigde ccrbic kennen; Ondergeteekenden, J. B. H. Grott en J. Sleglenhorst, resp. voorzitter crefaris van den Chr. Besturenboi Leiden, dat zij met genoegen en symp hebben kennis genomen van het fcï op 1 Jan. 1928 de gewijzigde wet o| Porsoneele Eelasting in werk in; Zij juichen deze wijziging van hal omdat daardoor de belastingdruk al eenigszins vermindert, iets wat voor velen van groote beteekenis is. Minder sympathiek staan zij ei gelijk getal opcenten voor alle aaL te heffen, waardoor een deel der veil weder (e niet gedaan wordt. De belastingdruk in onze stad danig, dat iedere vermindering van welkom is, terwijl, mocht de gemeen I' uurverordening vernietigd worda vendien gevreesd wordt, dat dit velen een niet onbelangrijke liuurvt tot gevolg heeft, waardoor de lijkheid weder geopend wordt, dat u ren, die volgens de nieuwe regeling Porsoneele Belasting vallen, i straks weder opgenomen worden. Zij zijn van meening, dat de vera ring der inkomsten, door de wijzigin| wet op de Personeele Belastin;, stad niet behoeft gedekt te wordeu directe belading te verhoogen, dat hiervoor een deel der indirecte ting, zijnde de winst der hedrijva name het electriciteitsbedrijf wel vau aard is, dat daaruit de ontstane tt ra" dering kan worden gedokt. j Redenen waarom zij Uwen Raad puj zoeken het voorstel van B. en W. ti aanvaarden. ja, Lei Voor den dienst in Ned Indië is stemd de heer R. L. Mellema alhiafc administratief-ambtenaar bij het N l( landsch bestuur. lot Voor het Mulo-examen slaagde le Haag N. Turksma. Voor het examen lichamelijke oefi L.O. is te Haarlem geslaagd de het P. A. Castelein, alhier. Voor het examen nuttige handffl zijn (e Rotterdam ges'aagd de dami v. d. Lelie en H. G. W. Ransclaar, h alhier: Op' het in Den Haag gehouden MuIorexamen slaagden de candidates Bols, Chr. v. Beek, II. Broxtormar" Dolle, H. v. d. Hulst, II. v. Kcrkhl Leeuwen, A. Pannebakker, al'en lingen van de R.-K. Jongensschool hoofd do heer P. H. Snijders. *|a ion Bij het Stormramp-Comité zijn c? volgende giften ingekomen: Leidsche Zangèrsvereeniging f - Mej. S. C. V. 2.50, K. 2, Cecoll«£j bruiloft de heer en mevrouw B. f 391 ,j| Giften worden nog gaarne ingewad den penningmeester, den heer F. -an de Moer, Plantsoen 49, gironu^ "471. Verschenen is hét verslag van de f selijke Commissie van Toezicht Scholen voor Middelbaar Onderwijs hier. Aan belanghebbenden wordt a decld, dat de kaasmarkt thans twee gangen heeft verkregen, namelijk dod Koppenhenksteeg welke reeds in ?c- was, en door de Pancrassteeg, <?vCI* toegankelijk vanaf de Hooigracht. 1»Ü

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2