WALS INGEZONDEN MEDEDEELING Mantels, Complets, Japonnen, Kinderjurken, enz. ZIET ONZE ETALAGES Nederlandsch QosMndië HET AUTO-ONGELUK AAN DE DRENTSCHE HOOFDVAART. De auto moet langzaam gereden hebben. Omtrent het ongeval bij de Dieverbrug op den -weg van Groningen naar Meppel, waarbij dr. Tonkens met zijn gezin zoo tragisch om het leven kwam, vernemen wij nog nader, dat enkele maaiers, die in een weide ter plaatse gras maaiden, gezien hebben, dat de auto zeer langzaam reed. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men overigens nog in het duister. Geble ken is. dat de remmen niet in werking zijn gesteld. De huisdokter van dr. Tonkens, die op de plek des onheils aanwezig was, schreef het ongeluk toe aan een hartverlamming van den bestuurder. Dr. Tonkens was 59, zijn echtgenoote 58 jaar oud; de kinderen, twee jongens en een meisje, waren resp. 16, 12, en 5 jaar. Men is thans Imig den auto uit het water op te halen. Het voertuig is nage noeg onbeschadigd, slechts aan den ach terkant is een kleine deuk waar te nemen. De ruiten zijn heel, zoodat de inzittenden waarschijnlijk geen pogingen gedaan heb ben zich door stukslaan van het glas uit hun benarde positie te bevrijden. Do Officier van Justitie heeft verlof ge geven, dat de lijken der slachtoffers naar Groningen worden vervoerd. Er zal geen gerechtelijk onderzoek worden ingesteld. Als een tragische bijzonderheid van het ongeluk meldt do Groningsche correspon dent van do „Tel." nog, dat toen dr. Ton kens verleden jaar met vacantie op reis ging, het gerucht ging, dat hij door den bliksem zou zijn getroffen Dit gerucht bleek later niet waar te zijn. De familie was thans op weg naar Ellecom, zooals nit de papieren, welke de dokter bij zich droeg, is komen vast te staan. Naar het Persbureau V. D. mededeelt, heeft een politie-agent toevallig geconsta teerd, dat de auto niet harder reed dan 35 K.M. Er moet in den gesloten wagen iets gebeurd zijn. Een schippersvrouw, die zich aan den overkant van de vaart be vond, heeft toen de auto tegen den boom botste, oen luiden gil gehoord. Naar ver luidt reed dr. Tonkens meestal met een chauffeur. Ditmaal was dit, gelijk bekend, niet het geval. De familie was op weg naar Leiden, alwaar zij ging logeeren. Auto tegen een bcom. Onder Helvoirt is gisterenmorgen naar het ,,D. v. N. Br." meldt, omstreeks kwart voor acht de auto van prof. 0. uit Drieber gen. komende uit Den Bosch, omdat de zwenking te kort was genomen, in aanra king gekomen met een melkwagen. De prof. remde uit alle macht, waardoor de auto omdraaide en tegen een boom terecht kwam De auto werd deerlijk gehavend. Prof. 0. viel opzij uit en bekwam geen letsel. Do melkwagen werd niet beschadigd. Uit een auto gevallen. In Kruisland (N.-B.) passeerde een groote autobus met een gezelschap Belgi sche landbouwers, die een Frieschen aandappeldag hadden bezocht. Nabij het dorpje woei plotseling van een der inzit tenden het'hoofddeksel af. Deze deed een poging om do pet te grijpen, doch kwam daarbij uit den auto te vallen en bleef be wusteloos op den straatweg liggen. Met een hersenschudding werd de ongelukkige een zekere de Bruyn, 25 jaar oud en wo nende te Contick in België, opgenomen en naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. Gisterenmiddag was hij nog niet tot be wustzijn gekomen. Door een zweefbootje gedood. Do 23-jarige werkman H. Veld uit Veen- dam, die in Noord-Holland werkte en met veel gold voor zijn moeder was overgeko men, is op de kermis te Muntendam uit een luchtschommel gevallen. Toen hij overeind kwam, sloeg het zweefbootje hem tegen het hoofd, zoodat hij weder viel en weldra overleed. Ongeval in een tramwagen. Zaterdagavond laat is in een der wagens van lijn 11 in Den Haag een ongeluk ge beurd, dat nog goed is afgeloopen. Do 19-jarige N. v. Z. uit do Pretorius- etraat stond in den wagen, daar er geen zitplaatsen meer waren, en hield zich aan het bagagenet vast. Hij stond op een koperen plaat. Plotseling kreeg hij een electrischen stroom door het lichaam, waardoor hij aan vier vingers van de rechterhand vrij ernstige brandwonden kreeg. Overigens had hij geen letsel. Na verbonden te zijn kon hij naar huis gaan. Men vermoedt, dat do oorzaak van het ongeval een kleine technische fout in de constructie is. Een onderzoek wordt inge steld. Verdronken. Van het aan Poortershaven te Hoek van Holland liggende Zweedsche ss. „Oster- land" is de 41-jarige opvarende Oskar Jo hansson Zaterdagavond bij het aan boord gaan van de loopplank gevallen en ver dronken. Zijn lijk werd korten tijd later opgehaald. Zaterdagmiddag is de 23-jarige E. K. uit Hengelo (0.), die tijdelijk te Rheden werkzaam is, bij het baden in de Waak aldaar verdronken. Een vriend van hem trachtte nog tevergeefs hem to redden. Het lijk is later opgehaald. De jongen kon niet zwemmen. Te Oudenbosch is het 6-jarig zoontje van P. S. in de haven geraakt en verdron ken. Tc Oosthuizen is een treurig ongeval gebeurd. Een hooier H. E., afkomstig uit Drente en daar werkzaam, zou melk per schuitje naar huis brengen. Hij is uit het vaartuig geraakt en verdronken. Lijk opgehaald. Te Iinne (L.) is opgevischt het lijk van P. H. B. uit Stein. De man was Woensdag aldaar vertrokken en werd sindsdien ver mist. Het hoog water te Borculo en Marculo. Dijk van de Bolksbeek doorgebroken. Voor de derde maal binnen negen maan den heeft weer een ernstige doorbraak plaats gehad van een der dijken van de Bolksbeek en wanneer we do minder ern- stigo dijkbreuken meetellen, dan heeft men hier bijna elke maand hoog water, dat nu juist niet erg verkoelend werkt op de gemoedsstemming van de gedupeerde be volking. Wie dan ook de schade waarneemt, voor al ditmaal door het water aangericht aan Louw- en hooilanden, en aan den lijve het ongerief ondervindt van ondergeloopen wegén, waardoor boerderijen in het water en geisoleerd kwamen te liggen, kan zich eenigszins de ontevredenheid dier men schen indenken. Men hoopt algemeen dat het bezoek, 't welk Minister Kan de vorige weck te Markelo mede aan de broeklanden bracht, thans tot spoedig gevolg zal heb ben, dat van regeeringswege wordt inge grepen en het steeds hier weerkeerend on heil voor goed binnen de perken wordt ge bracht. Thans is het de dijk aan de Noord-Oost zijde van de Bolksbeek, die in de buurt schap Nettelhorst (gemeente Borculo) be zweek onder den druk van het water. En het gevolg was. dat een groot aantal lan derijen in Nettelhorst, Stokkumerbroek en MaTkelo onder water liggen Sommige boerderijen zijn slechts met moeite te bereiken en in vele landwegen sloegen groote gaten door het zich een weg banende water. Verscheiden boeren waren genoodzaakt, hun vee in veiligheid te bren gen. Hooi drijft overal rond. Zaterdag jl. zou in het Geldersche gebied een deputatie van boeren den burgemeester van Borculo, namens gedeputeerden om hulp gaan vragen, terwijl in het Overijssel- sche gebied den Commissaris der Koningin telegrafisch werd verzocht, den toestand in oogenschouw te komen nemen. Resulta ten van deze stappen waren bij de afzen ding van dit bericht nog niet bekend. SUIKERSMOKKELARIJ TE ROTTERDAM. De Staat voor f 135.000 benadeeld. Naar de „Tel!" meldt zijn de ambtena ren van invoerrechten en accijnzen te Rot terdam er in geslaagd, een groote suiker smokkelarij op het spoor te komen, waar door de Staat voor f 135.000 was bena deeld. Toen het Belgische sleepschip „Trio" onlangs te Hansweert arriveerde, werd het onder bewaking van ambtenaren gesteld en vandaar verder opgesleept naar Rotter dam. Eenmaal hier gearriveerd, zijn de Belgische kapitein en de bemanning van boord gegaan en naar België teruggekeerd, zonder zich verder om het lot van hun vaartuig te bekommeren. Het schip werd eerst naar de Schiehaven en vandaar naar de Boompjes verhaald, waar de goederen in het Rijksentrepot zijn opgeslagen. De lading was aangegeven als veevoeder en inderdaad bevond zich ook veevoeder in het vaartuig, doch onder de bovenste laag veevoeder bleken 500 balen suiker te liggen, die men op deze wijze gepoogd had, frau duleus in te voeren. Voor iedere baal sui ker was een recht verschuldigd van 27. Uit een onderzoek is gebleken, dat dit vaar tuig reeds voor de tiende maal veevoeder invoerde en alle vorige malen op deze wijze suiker onder do lading was vervoerd. In totaal was de Staat dus benadeeld voor 5000 maal 27.— of 135.000. Steeds had- de invoerders een z. g. „vrij paspoort" voor de lading kuunen vertoonen. De papieren stonden op naam van de N. V. Zuid-Hol- iandsche Veevoeder Maatschappij, die niet bestaat en de papieren werden afgeteekend met den naam van een verificateur, die eveneens niet bestaat. De documenten ble ken fictief te zijn. Daar er vervalschte do cumenten- in 't spel zijn, is ook de politie in de zaak gemoeid, die een onderzoek op groote schaal instelt, daar men met een wijdvertakt complot, waarbij ook Belgen Letrokken zijn, heeft te maken. Het vaar tuig is thans op Rijkswerf aan den ketting gelegd. De brand in de Centrale te Amsterdam. Sabotage van een stroom kabel. Naar wij vernemen is de dubbele licht- storing welke te Amsterdam in den avond van 14 dezer ontstond te 8.55 en te 9.20 te wijten aan moedwillige handeling waar aan ten grondslag lag het bedrijf der ge meentelijke electriciteitswerken te scha den. Een man, die grieven tegen het be drijf had, althans meende te hebben, heeft op een der Oostelijke kabels, welke dienen om een gedeelte van het Gooi te voeden, kortsluiting doen ontstaan, tengevolge waarvan oen schakelaar in de Centrale Oost uiteen sloeg. De argwaan van den directeur van het bedrijf werd opgewekt, omdat geen der nieuwe schakelaars welke de oude van oorlogsmateriaal hebben ver vangen, in vijf jaar tijd ooit een dusdanig defect hebben vertoond. Aangifte werd gedaan bij de justitie en op last van deze werd gistermiddag een man gearresteerd, die verdacht wordt de beschadiging, welke o.a. een brand in de Centrale Noord tengevolge liajl, te heb ben veroorzaakt. De arrestant is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Vier zeiiioggers aangehouden. Omdat z ij geen tweede r e d d i n g sb o e i hadden. Dezer dagen zijn een viertal zeiiioggers voorzien van een hulpmotor, die van de haTingvisscherij op de Noordzee te Vlaar- dingen en Maassluis binnenkwamen, door de Scheepvaartinspectie te Vlaardingen aangehouden. De reden van die aanhou ding is, dat dopr den betrokken Vlaarding- schen ambtenaar een tweede reddingsboei voor die schapen wordt geëischt, zooals ook voor stoomvisschcrsvaartuigen is voor geschreven. Aan dien eisch wenschen de betrokken reederijen geen gevolg te geven. Men vreest nl., dat het bij dien eenen eisch niet blijft, doch dat deze een eerste schrede is op het pad, hetwelk voert naar do vol- komen gelijkstelling, voor zoover het de Al onze voorradige zijn belangrijk in prijs VERLAAGD. Haarlemmerslr. 114 wettelijke eischen betreft, met stoomvis- schersvaar tuigen. Belanghebbende reederijen, zoowel in Vlaardingen en Maassluis, als in Schove- ningen en Katwijk, hebben zich thans in dezen tot den voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart gewend en met aan drang verzocht bij de behandeling van de beroepszaken van die rederijen rekening te willen houden met huil belangen. Inbraak in een kerk. In den nacht van Zondag op Maandag is er ingebrokeu in de R. Iv. Kerk te Abcou de. Door een groot stuk van een venster uit te snijden hebben de inbrekers zich toegang verschaft tot het kerkgebouw. Bij na alle offerbussen zijn opengebroken en leeggehaald. Van de daders nog geen spoor. De diefstal van post- en plakzegels te Haarlem. Eenigè weken geleden werden, zooals bekend, door de recherche te Haarlem, vier personen uit Den Haag en Amster dam aangehouden, die in het bezit waren van een groote partij post- en plakzegels, die zij onder de waarde te koon_aanbo(len. Nader is toen gemeld, dat het onder zoek uitgewezen had, dat de plakzegels op Oudejaarsavond gestolen zijn uit het re gistratiekantoor te Tilburg. Nu vernemen wij, dat ook de postzegels te Tilburg ge stolen zijn. Men is er nog niet in ges'aagd de da ders van de inbraak en diefstal te ontdek ken. De te Haarlem aangehouden perso nen b'ijken de helers te zijn. Het onder zoek duurt nog voort. De aanslag op Ameland. Het parket uit Leeuwarden. heeft den 20-jarigen landbouwer J. K., op wicn ze kere G. de J. op het eiland Ameland, zo als men weet, een revolverschot heeft ge lost, aan een kort verhoor onderworpen. Bij dat verhoor gaf de getroffene een ver baal van het gebeurde. De dader is nog steeds in het Huis van Bewaring ingesloten. De revolver, nog met vijf scherpe patronen geladen, is in be slag genomen. Ook de dader werd aan een kort verhoor onderworpen. Hij legde een groote onverschilligheid aan den dag. De man vertelde, dat hij op Ameland nog meer te vereffenen had, en dat K. nog niet van hem af was. Weergevonden. Een paar jaar geleden is op het meer bij Oudega een zeilboot omgeslagen, waar in drie personen zaten. Een koffer met geld en voorwerpen van waarde ging verloren Deze koffer is thans door visschers ge vonden en bij de politie gedeponeerd. Buiteni. Eg@s*ichft@n ONGELUKKEN. Ernstig auto-ongeluk in België. Twee do oden. Een ernstig auto-ongeluk beeft Zondag avond plaats gehad op den weg Pepinster- Ensival. De beer Gustin Chapelier uit Ver vier Sj 59 jaar oud. kwam met een kleinen auto terug van een bezoek aan zijn echtge noote, die tijdelijk te Spa verblijf houdt. Hij was vergezeld van zijn 35-jarige win keljuffrouw Maria Garroy en zijn vijfligja- rigen zwager, den heer Nalolte, schilder te Verviers. Nabij do Lefin-Lrug over de Ves- dre werd de auto van den heer Chapelier aangereden door een anderen auto, welke in dezelfde richting reed. Door den ge weldigen schok verloor de heer Chapelier het stuur en reed tegen de borstwering' langs do Vesdre, welke onder het gewicht van den auto bezweek, zoodat bet voertuig met de inzittenden zes meter diep in de rivier terecht kwam, na over den kop te zijn jcslagen. De enkele getuigen van het onge luk maakten direct alarm. Dc heer Chape lier en mej. Garroy bleken reeds bezweken to zijn, terwijl de heer Nalotte, die zich aan een der wielen had weten vast te klem men, ernstig gewond naar bet ziekenhuis rnoest wonden overgebracht. Mijnongeluk In Duiischland. Twee dooden. Zaterdagavond zijn in een mijn te Wat tenscheid twee mijnwerkers, vader en zoon, onder afvallend gesteente bedolven. Do reddingspogingen, die terstond werden ondernomen, hadden tot nu toe geen re sultaat. Huis te Londen ingestort. Twee dooden, vijftien gewonden. Sedert eenigen tijd werd gewerkt aan de moderniseering van een winkel in een der achter de Regentstreet te Londen gele gen straten en daar men van meening was, dat voor de twee bovenverdiepingen geenerlei gevaar dreigde, waren deze ook niet ontruimd. Zaterdagmorgen stortte een gedeelte van het bovenhuis echter plotseling in, waardoor zeventien bewo ners onder de puinhoopen bedolven wer den. Buren en politieagenten uit het tegen overliggende bureau snelden direct toe en slaagden er binnen enkele minuten in tien personen, die allen min of meer ernstig gewond waren, to redden, waarna ook hot gedeelte van het huis, dat nog overeind was gebleven, instortte. Even later was ook de brandweer ter plaatse en dank zij de vereende pogingen werden nog vijf personen, die ernstig gewond waren, te voorschijn gehaald. Met veel moeite slaagde men er einde- lijk in van de twee personen, die nog be dolven waren, een zeventigjarige juffrouw en een huisvader, die nog geen vijf minu ten van zijn vacanliereis in het huis was teruggekeerd toen de ramp plaats vond, een te voorschijn te brengen n.l. den man, doch deze was reeds overleden. De vrouw is nog niet gevonden; men heeft geen hoop meer op baar redding. Cycloon te Tarbes. Groote schade. Te Tarbes en omgeving heeft een cy cloon gewoed, die groote vernielingen heeft aangericht. Oogsten werden vernield en hoornen ontworteld; vele huizen zijn onder water geloopen. De glazen daken van fabrieken, van het station du Midi, van gararges en drukke rijen, met name van die van de „Répu- blicain", zijn vernield. In electriciteitsfabrieken bedraagt de schade verscheidene millioenen. Een 60-tal arbeiders is door glasscherven gewond. De stad zit zonder electriciteit. Daken en schoorsleenen. hebben veel schade geleden. De elefoniscbe verbindin gen zijn verbroken. HET COMMUNISME IN INDIE. Een nieuwe organisatie. De arrestatie te Bandoeng. Aneta seoint uit Bandoeng: Zaterdag zijn gearresteerd negen inlanders en de - sectieleider vim een nieuwe organisatie, die ten doel had communistische propaganda in het leger te maken. Verder werden ge arresteerd tien militairen, hoofdzakelijk Menadoneezén, waarbij een korporaal en een sergeant. Het aantal militairen, dat in de laatste dagen gearresteerd is, be draagt thans twintig. De arrestatie te Bandoeng van 9 inlan ders, een sectieleider en een aantal mili tairen zijn het gevolg van een zeer nauw keurig onderzoek, dat in de laatste we ken is ingesteld. Hierdoor werd bevonden, dat een nieuwe organisatie gevormd werd, die klaarblijkelijk over zeer ruime geld middelen beschikt. De sehaarsclie bijzon derheden wijzen echter reeds uit, dat de sectieleider geregeld contact bad met Me- nadoneesche militairen, die in Bandoeng in garnizoen zijn en onder wie klaarblijke lijk eveneens een organisatie gevormd was. Volgens ingekomen berichten, zijn ook hiervan do leiders gearresteerd, op enkelen na, die voortvluchtig zijn. Burger-propagandisten trachten, behal ve met flinke geldsommen, de militairen ook te winnen door leuzen als: „Vrij van vreemde overlieersching", „Godsdiensteen heid" en „Bondgenootschap met Rusland en China, met het doel het gezag omver to werpen". Verschillende arrestanten heb ben een bekentenis afgelegd. Een ser geant-wachtmeester, die ondervraagd werd, beweerde, dat hij alleen had meege daan met de bedoeling te weten te komen, wat dc organisatie eigenlijk bedoelde. De ze verklaring wordit. echter onaanvaard baar geacht. Met de nieuwe communisti sche organisatie, waarvan hier sprake is, en die actie onder de militairen voert, wordt vermoedelijk bedoeld de K. D.-orga- nisatie, wat een afkorting is van Kerban Diri, een nieuwe naam voor de P. K. I. Do naam beteekent „zelfopoffering". De financieele bronnen, waaruit de leiders putten, zijn nog niet bekend. Op het oogenblik is nog geen directe relatie met het buitenland ontdekt. Zaterdagavond en Zondagavond werden te Weltevreden zeer uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Het leger, de poli tie en een deel van de marine zijn gecon signeerd. Uitlokken van aanslagen. Aneta sint uit Bandoeng: Maandagmor gen half drie beschoten vijf militairen een patrouillcercnden hoofdagent, die terug- vuurde. Eén militair werd gewond. De an deren vluchtten en passeerden de Pyro- teehnische werkplaats. De wacht, die hier stond, vond hun bewegingen verdacht, waarop de militairen terugkeerden. Zij werden daarop door een patrouille van de stadspolitie opgepakt. Gebleken is, dat het mcercndcels Mcnadoncesche deserteurs waren, die ook werkten met het doel, nieu we aanslagen uit te lokken, o.m. te Solo en Weltevreden. Zij reisden altijd per auto. Vier van hen zijn gearresteerd, de vijfde is onbekend. De leider, Woswaentoe, is gewond. Hij is een half jaar geleden ge deserteerd. De autoriteiten te Solo hebben onder de militairen gelijke verschijnselen waarg nomen als in Bandoeng werden ontde! Ook hier betrof liet Menadoncezen. V0( zorgsmaatregelen zijn genomen. De huiszoeking bij den hoof opzichter van Gemeente werken te Batavia. Aneta seint uit Batavia: Wij verneny dat het verboor van den Zondagavond aa gehouden hoofdopzichter van gcmeenl werken De Jeer heeft aangetoond, dat 1 trokkene hekend was met het voornenu om in den nacht van 17 op 18 Juli onlu ten te veroorzaken. Hij is deswege jusi tieel vervolgbaar. De bij de huiszoekii bij De Jeer in beslag genomen bescheid bewezen duidelijk het bestaan van comini nistische relaties. 0. a. is uit de in besla genomen correspondentie het adres beken geworden van den oproerleider Samoedrj die een voornaam daadwerkelijk aanctó heeft gehad in de orde-verstoringen, dj plaats hadden in November jl Tengevolj van deze ontdekking kon hedenmiddag os vier uur de recherche te Djokja overga; lot de arrestatie van dezen tot dusverre vindbaren verzetsleider, op wiens arrest tic een premie van 500 gesteld was RAMP OP HET TOBAMEER. Op tweeden Pinksterdag. Zes-en -vijftig jongens ei meisjes verdronken Nadat de eerste geruchten over ramp op het Tobameer eerst onbovesti bleven en daarna zelfs tegengesproken cn, vernam de „Deli Crl." op 22 Juni bevoegde zijde, dat zich den tweeden Pi sterdag inderdaad een ontzettende ra bh' het eiland Samosir in het Tok heeft afgespeeld. Een 100-tal vrouwen en meisjes zou een zangfeest gaan aan de andere van het eiland gelegen. Zij maakten da voor gebruik van een groote soloe, geli ken door de zendingsboot. Toen de vaartuigen een paar hond meter uit den wal waren, bleek do so lek te zijn. De opvarenden hieven groot misbaar aan, waarop de motoi langszij kwam. De in angst verkeeremlo vrouwen den zicli daaraan vast met het vrcese gevolg, dat heide vaartuigen omslóéjroi een honderdtal menschen te water raa Vermoedelijk hebben de meisjes vrouwen zich in doodsangst aan olkan vastgeklemd, met het gevolg dat 56 nen zijn verdronken, 46 meisjes en 10ij gens. Aan 44 gehikte het -den wal te bereili Welke looneelen zich daar afspeelden ten zich beter denken dan uitbeelden Een vrouw was er die herhaaldelijk haar kindje dook en dit herhaalde moest loslaten om, aan wal gekomen, loj ontdekking te komen, dat het kind zich; peur haar had vastgeklemd en aldus wust door haar gered was. De menschen waren zoo uitzinnig het doorleefde, dat ze niet meer voor vatbaar waren. Er zijn gezinnen wat in één slag alle kinderen zijn" <v P/2oordaansSag op een meisje. De toestand van het slachtoffer hoopvol. Zaterdagavond 18 Juni j.l. acht en elf uui neefi op Paal Meraiif hij Batavia eem laffe moordaanslag i gehad op de bijna vijfienjarige dochter j den heer Vermeer, politie-opzieueri klasse bij aen poiilieken dienst der clie alhier De aanslag is gepleegd dl den 25-jarigen huisbediende, een Jar^j Gaber geheelen Ü9 u.er Vermoei wu.ju op Paal lij] in ret paviljoen van het landgoed i die zelf het hoofdgebouw bewoont, dagavond omstreeks aebt uur is de ij Vermeer met zijn vrouw uitgegaan;] meisje en een broertje van twee jaarI ven thuis. Verder was nog in huis del diende, die ongeveer drie maanden bij| heer Vermeer diende en een oude 1 terwijl de woning onder bewaking S van een rechercheur, die speciaal te'.I schikking van den heer Vermeer was sleld, omdat hi: zoo afgelegen woont. Merah is een broeinest van communj geweest. Kort nadat de heer Vermeer en I vrouw waren uitgegaan, is hel meisjtj haar broertje naar bed gegaan De huisjongen heeft toen den cheur, Joei-.n, gevraagd waarom naar de gamelan ging luisteren, ergdj de buurt, blijkbaar dus pogingen aao dendë om den rechercheur weg tel Na een kort gesprek gelukte dit. Op welk tijdstip precies weet menj maar op een gegeven oogenblik klopüj huisjongen het meisje, dat reeds sf op, zeggende dat er menschen op I waren. Het meisje vroeg, of Joed dan niet weg kon jagen, maar Gaber j woorde, dat deze weggegaan was. Hierop heeft het meisje de deur! haar slaapkamer, die achterin hel hj opengemaakt en is naar buiten gefof Gaber lokte haar naar de voorgaier daar liet hij haar uit het raam kijken den persoon die zicli op het erf zou Ir den. Terwijl het meisjo keek, pakte haar beet, gooide een ouden politic tel, die hij van den heer Vermeer p gen had, over haar heen cn brachlj met een broodmes verschillende toe. 1-Ict meisje, dal luid schreeuwdeJ gevonden door een dochter van de-1 van hot hoofdgebouw, die het kind binnen droeg. J Nadien heeft de jongen zich zelf ongevaarlijke steken met het b10' toegebracht., in den hals en in i en sprong daarna in den zich op i bevindenden put, die echter niet vc-l de water bevatte om iemand kans b| den, zich er in te verdrinken. De rechercheur kwam later post terug en bleef in de voorgalerij ken, doch heeft niets van het bemerkt volgens zijn verklaringen-1 de oude baboe beweert niets hebben; in ieder geval heeft zij J zijdig gehouden.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6