Advertentiën. HET LOT e voorstellingen van dingen en die zeer vaat niet door den kunnen. Meer nog dan in de huidi- Iderdra'cb t van de vrouwen, ziet men i weinig stof men aan het lichaam om toch maar het naar prikkeling tend oog te bevredigen. Als we zoo de doordwalen, dan zien wij ze liggen de ramen van de boekwinkels, van die hands' zaakjes, van de kiosken en e uitdragers, die schunnige producton ju perversen smaak, die voor onze vooral zoo gevaarlijk zijn!? nu niet, dat ik overdrijf, o, neen! behoeft slechts zich te overtuigen van een betere zaak waardig, waar- jeugd, van beiderlei kunne het bekijkt, bespreekt, ontleedt en aan combineeren slaat, met een aplomb, doet opzien over de wijsheid van de dingen, waaraan een reine niet raakt. Wat. al jonge zielen zijn gegaan door al dat pornografisch in zoo ruime mate tegenwoordig wordt gespreid! Er zijn onder die kinderen, die geruimen tijd bij het die verderfelijke producten van der zeden anderen voorlichten ieesleepen in het verderf en in weer de waakzaamheid van degelijke zoo langzamerhand het gif men den nog reinen kindergeest en hen bevigen strijd brengen, waarin zoo kwaad overwint. En dan baat geen hulp meer en immer dieper drenkeling af naar den droezigen ierpoel, waarin alle goeds, edels en gedood wordt. overheid heeft ook hier een taak te ichten, een taak, die van groote is, doch die geen soepelheid moet en het door de vingers zien veraf- De overheid vindt steun in de wet moraal zij haar tot een aansporing, weg to nemen, wat ons jonge ge- kan schaden, vooral naar de ziel zal den dank van velen verdienen. Wandelaar. water was gezonden, kwam het einde on veranderd. De L. Z. C. II is thans op fraaie wijze, ongeslagen en zonder tegenpunten afdee- lingskampioen en zal waarschijnlijk tegen Nereus II om een plaats in de res. Ie klasse moeten kampen. De stand is: gesp. gew. gel. verb v.t. pnt. gem. Z. G. II 4 4 10—0 8 2.— H. Z. en ijver, jeugd i dat i tdo c Hedenavond te 8.15 uur wordt de be langrijke wedstrijd L. Z. G. Ide Dolfijn I gespeeld. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift" Morgen zal er een sprintwedstrijd gere den worden over 1 K.M., terwijl de Junio res een 1 K.M. voorgift wedstrijd moeten rijden. Do samenkomst is 9.45 uur aan de H. B. S. Hooge Rijndijk, vertrek 10 uur. SPORT SCHIETEN. ledstrijden Leidsche Pcliiie Schiet- Vereeniging. istermiddag te 4 uur werd in de ke- van het café-restaurant „Den ftit" alhier, de jaarlijksche onderlinge strijd van de Leidsche Politie Schiet- sniging „Burgemeester de Gijselaar" ünd. iertoe waren behalve Jhr. Mr. Dr. iselaar, de burgemeester Mr. Bakhuyzen, de commissaris politie, de heer P. Stapel, de directeur het Leidsche Politie Muziekgezelschap Bol der dijk en een groot aantal le vari bovengenoemde vereeniging in de laan aanwezig, voorzitter der vereeniging, de heer ïïitendaal, riep de aanwezigen een dijk welkom toe. In de eerste plaats burgemeester, die zooals hij verno- heeft veel voor sport gevoelt, waar- dan ook de vereeniging bij den bur ster aanbeveelt in de hoop, dat deze vereeniging zal medeleven. Daar- ijdt hij een woord van welkom aan commissaris voor diens aanwezigheid, oreerend dat deze vanaf het begin van P iprichting steeds veel voor de ver ing heeft gevoeld. rvolgens wil spreker, alvorens hij het d geeft aan den hooggeachten oud- d meester, die wel zoo goed is geweest, saam aan de Ver. te schenken, even it ïggen de goede verdiensten -van de G. P. Kok en P. de Gunst, die elke trouw aanwezig zijn en de behulp- 'nand bieden. krijgt Jhr. de Gijselaar het die in een kernachtige toespraak r- oreert, dat hij met pleizier aan de uit- iging om dezen wedstrijd te openen, gevolg gegeven en dat hij, ofschoon ruste is gegaan, nog veel voelt de schietsport voor de politie, daar ]f sport leidt tot kloekheid en zelfver- ja reu. es it behoorlijk kunnen hanteeren van men is voor de politie van groot be gs vooral in de laatste jaren bij den li-j tegen de misdadigers en ook bij het ;u- laven van orde en tucht, daar dan i- ®dig bloedvergieten wordt voorko- n| tder wijst spreker er op, dat de onder wedstrijden en cursussen veel bij- |n tot het aanmoedigen van de schiet- irbij kan men eikaars krachten me- alhoewel niet altijd de beste schut te eerste prijzen behalen want hier- ook wel een beetje geluk en meer Ider zenuwachtigheid doch dan men elkaar die prijzen gunnen. Spr. li verder den wensch uit, dat de wed- een vriendschappelijk verloop mag en dat men elkander steeds kame- tct ^hapelijk zal bekampen en dat de eiJ zoo zullen worden gewonnen dat ze iè zijn verdiend. eej dat door den voorzitter aan Jhr. de oe de gelegenheid was aangeboden ff|te eerste serie te schieten, waarvoor meendo te moeten bedanken, voldeed eè jjpmcester aan het daarna aan hem 0j jfle verzoek en schoot een serie van Snoten, welke bleek met vaste hand te Beschoten. tot daarna werd een aanvang dai^.met schieten en bleef een gezellige fljj fomg lieerschen. Er werden reeds goe- "ps gemaakt. P. C. II 3 V. H. II 3 1—5 1 0.33 1—7 1 0.33 DE SCHANDE ONZER „BESCHAVING". Een rijke dame in Parijs zoo ver telt de „N. Tilb. Grt." plaatste de vol gende advertentie: „Gevraagd een degelijk gezin, op middel baren leeftijd, zonder kinderen als huis bewaarders." In het „zonder kinderen" zat de gru wel. Welnu er meldde zich een gezin aan, de inlichtingen waren goed het werd aangestelcL Maar de menschen hadden onwaarheid gesproken! Dat was niet te verdedigen natuurlijk, men mag nooit onwaarheden zeg een. Maar verklaarbaar was de leugen wel. Al heeft men dan een kind, er moet gewoond en gegeten worden. En zoo kwa men de sollicitanten er toe te verzwijgen, dat zij een kleine dochter hadden. Alsof het een misdrijf was! En de ouders trokken de woning der rijke mevrouw binnen en deden hun mèi§je ergens in. de kost. Mevrouw kon immers geen kinderen luchten of zien waarschijn lijk omdat zij zelf geen gewild had. En eenige jaren ging dat zoo. Het kind kwam nooit bij de ouders. Dezen gingen hun kleine opzoeken als er eens tijd en gelegenheid was en het kind wist, dat het voor de oogen van mevrouw niet verschij nen mocht en bleef dus gelaten buiten het ouderlijk huis. "Wel een krachtige opvoeding voor een kind: het gevoel -dat je te veel bent in de wereld! Toen kwam do dag der Eerste Heilige Communie. Een familiefeest! De ouders gaven aan de lieve mevrouw voorwendsels om 's morgens afwezig-te zijn en gingen met hun kind ter kerk. Er werd het kostruis van 't kind een feestelijk ontbijt gegeven. En toen vader afscheid moest nemen en de tranen in de oogen van het kind zag, werd het bem te machtig. G ij zult heden thuis met ons eten, zeide hijen het kind werd binnen gesmokkeld. Moeder zorgde voor een feest maal en toen men goed bezig was. kwam mevrouw zelf binnen. En toen? Toen gebeurde, wat in een heidensche wereld zou verafschuwd worden. Het lieve kleine meisje was niet lief genoeg om haar krokodillenhaat te vermuren.mevrouw verdween. Een kwartier later kwam haar livrei bediende zeggen, dat de menschen, die een kind durfde bezitten, in een deftig huis geen huishbewaarder konden zijn. Zij moesten de deur uit. O, wat zijn we tochbeschaafd. DE VRILLE. A. Vy. te Soesterberg schrijft aan het (bijv. Rumpler, Farma-n, ook de Holl. Spij ker) en in do buitenlandsche legers zijn ze nog legio om do eenvoudige roden, dat do meest© constructeurs nog geen andero ty pen weten te bouwen. Een dergelijk toe stel, dat door den vlieger te steil wordt op getrokken, hetzij opzettelijk, hetzij uit on oplettendheid, duikt plotseling voorover en begint, links- of rechtsom draaiend met- vaak nijdige rukken, omlaag to storten. En een groote behendigheid wordt vereischt om do beweging te stuiten. Do gecombi neerde omstandigheden, dat de noodige zelfbeheersching althans bij leerlingen op zoon' moment vak mankeert, en dat de noodige manoeuvre om het toestel te re- dresseeren, nog een tegennatuurlijke is, leiden dan vaak tot een catastrophe. Moge nu menig buitenlandseh fabrikaat neiging tot de vrille hebben do Fokker heeft in het algemeen juist neiging zich daaruit vanzelf te herstellen. Sommige ty pen, bijv. de Fokkerjager D VII, zijn er zelfs haast niet in tc krijgen. De vlieger, de D VII in de vrille wil dwingen, moet eerst met afgezetten motor het toe stel zoo vlak houden, dat alle snelheid er uit raakt en dan, als het uiterst wankel ligt, met een nijdigen ruk tegelijk den stuurknuppel van het hoogteroer naar zich toe rukken en het richtingsroer geheel uitschoppen.Dan wil het, misschien, wel een vrille worden, maar als de vlieger bei roeren niet in dien uitersten stand houdt, komt de Jager met bekwamen spoed weer recht! Do nieuwe, zware ty pen, als bijv. de C VII werken er zich ook al haast met eigen wil uit. En de schoolvliegtuigen S II en S IV, waarop de leerlingen hun eerste vijftig uren alléén vliegen en die er dus het meest op aan komen, kunnen zoo steil „overtrokken" worden als men wil, ze nemen de vrille, zonder een uiterste poging in die richting beslist niet aan. Hoe wordt een toestel uit de vrille ge haald1? Zooals gezegd, si de vereisclite ma noeuvre haast tegennatuurlijk, waaruit het te verklaren is, dat menig jong vlieger in het kritieke moment haar niet heeft toege past. Behalve dat, zooals natuurlijk is het richtingroer tegen de draairichting der villo wordt ingeschopt, moet het hoog teroer de machine n.l. niet op willen rich ten, maar juist willen bijsteken, waardoor de reeds enorme snelheid nog grooter wordt, zoodat druk op de roeren komt en het toestel handelbaar wordt. Zooals van zelf spreekt, vereischt dit tegenwoordig heid van geest, waartoe het moment zich niet leent. Maar iedere Fokker, die al niet vanzelf uit de vrille is gekomen, zal met den meesten spoed aan die manoeuvre ge hoorzamen. Hu is, ook bij het veiligste toestel, na tuurlijk de vrille, welke op lage hoogte wordt ingezet, steeds gevaarlijk, omdat dan de tijd voor redeneering ontbreekt. Waarschijnlijk is naar de couranten berichten te oordeelen het ongeluk op het marinevliegveld hieraan te wijten. Daarbij komt nog, dat het type school- vliegtuig, waarop do leerlingen vlogen (S III), juist het eenige typ'e is, dat de vrille goed wil aannemen. Waarschijnlijk lieefc de bestuurder het toestel te weinig snel heid gegeven; het is in de noodlottige spiraal gekomen én zoo, na een of twee omwentelingen reeds, ter aarde gesfakt. Zooals gezegd: reden tot wantrouwen in het Hollandsche fabricaat is daar niet in het jninst. De Fokker heeft ook op dit speciale gebied zijn sporen van soliditeit verdiend. Boven de Soesterbergschc vlieg hei hoort de vrille, niet minder dan de lo ping of de Immelmann, tot de dagelijk- sche tooneelen en niemand is er, die er nog met eenig wantrouwen naar zal kij ken. Bij de groote meeting der E'ngelsche Royal Air Force van j.l. Zaterdag tc Hen don is het zelfs wel vertoond, dat geheele escadrilles tegelijk in dé vrille gedrukt werden en er, op commando, gelijk werden uitgehaald! Een bewijs van meesterschap over de beweging, dat geen commentaar behoeft. WATERPOLO. L- 2. C. II—S. V. H. II 2—0. —ie competitiewedstrijd van de der L. Z. G. is eveneens in een overwinning geëindigd. Gisteren- Jerd do wedstrijd tegen S. V. H. II ,jj 51t,> die begin dezer week in Hilli- niet was doorgegaan. do rust namen de Leidenaars door tort de leiding (10). In de tweede vor uord0 F. Hofsteenge (20). Hoe- tJ i Z. G. nog een tijdje met zes man '■••wijl H. A. 0. Walenkamp uit het Vaderland Na het treurige ongeluk, dat j.l. Maan dag op het marinevliegveld de Kooy aan twee leerling-vliegers het leven kostte doordat, naar de bladen meldden, hun toe stel op geringe hoogte in een vrille ge raakte, zullen ongetwijfeld vele outsiders zich weer hebben afgevraagd, wat het toch wel zeggen wil, als een vliegtuig in de vrille komt en of zulks waarlijk" altijd le vensgevaarlijk is voor de inzittenden. Een feit is het, dat de vrille in de luchtvaart nog steeds de groote boeman is en het meerendeel der ongelukken te wijten is aan vrilles, waaruit de vliegers him machi ne niet meer weten te halen. Een paar woorden over het zwarte schaap onder de vliegmanoeuvreeringen mogen dienen om de weetgierigen in te lichten eneenige ongerustheid te doen verdwijnen. Een toestel is „in de vrille", wanneer het, met den neus naar beneden en wente lend om zijn lengteas, dus in kurketrek- kerbaan, naar beneden stort, zóó dat de lucht oj) dc roeren weinig of geen druk meer uitoefent. Deze laatste omstandig heid geeft zo het gevaarlijke cachet, dat in den têgenwoordigen tijd der hechte vliegtuigconstructio andere kunsttoeren als looping, tonneau of Immelmann haast niet meer dragen. Want de vlieger die, een der laatste figuren vliegende, zijn roeren beweegt, voelt het toestel direct gehoorza men en den stand innemen, waartoe hij hot dwingt. Maar het toestel, dat „in de vrille" is, heeft vrijwel geen luchtdruk op de roeren meer, zoodat het geneigd is, tot den grond too door to storten. Daarin schuilt het gevaar. Valt een toestel gemakkelijk in de vrille"? De beantwoording van deze vraag hangt geheel af van fabricaat en typo der ma chine. Zeer vele buitenlandseh© construc ties hebben een geprononce'erde neiging om, zoo gauw als ze te weinig snelheid hebben, inderdaad die noodlottige bewe ging aan to nemen en er in te volharden. Bij de Nederlandsche Mila L. V. A. zijn dan ook verschillende typen in gebruik geweest, die deze eigenaardigheid bezaten giste. En naarmate zijn voorraad minderdo en do lof van Bpukel's haring, die ieder eten wilde zich verspreidde, verhoogde hij den prijs. Beukels hield woord: vóór do uitvaart in 1398 doelde hij wat hij gedaan had mede, en voegde er aan too: „De ha ring, vóór den 2öen Juni gevangen, kan niet goed gehouden worden. Ik moet hier nog bijvoegen, vervolgde hij in zijn een voudige overtuiging, dat, zoo men een ge lukkige vangst wil hebben, men den ko ning der haringen eerbiedigen moet''. Van dien tijd af moest elk jaar ieder, van schipper tot boots jongen, voor den burge meester van de plaats, waar hij zich uit rustten,, den eed afleggen, hun netten, niet te zullen uitwerpen voor 25 Juni, te 1 uur na middernacht, en een kanonschot ver kondigde den visschers het uur, waarop zij hun netten konden laten vallen. En jarenlang bleven de visschers getrouw om den koning der haringen, door de vis schers „fario' genoemd, weder in zee te werpen. geopend: Dinsdag-, Woensdag-, Donder- 'ig- en Vrijdagavond van 8—9 uur. Ook niet-leden kunnen van do Bihlio-i theek gebruik maken. .-K. J0NGEVR3UWENB0ND GROEP B Godsdienstcursus (loden boven 18 jaar)' Maandag 8 uur Mare. Zangclub Maandag half vijf Mare. Tooneelclub Dinsdag 7 uur Mare. Tumclub Vrijdag G en 7 uur Pieters kerkhof of Veldheim. SLLERLEI HET HARINGKAKEN. In de „Haagscbe Post" baalt de re dactie een oud verbaal óp, dat zij vond opgeteekend in een weinig bekende ver zameling Nederlandsche legenden, uit het Fransch vertaald, uitgegeven door dc Nederl. Maatschappij van Schoone Kun sten in het jaar 1842. In het jaar 1397, heet het daar., was de haringvangst zóó overvloedig, dat men niet wist, wat er mede te doen. De vis schers van Biervliet voeren met moeite de Schelde, welke bun stadje bespoelde, op, zoo groot was hun vangst. In dat zelfde jaar woonde le Biervliet een vis- scher, Willem Beukels, jong en onver saagd. Hij nam allerlei proeven, en meen de een succes te li ebben bereikt. „Doch nog niet verzekerd zijnde van den duur, welke zijn bewerking der haring zoude kunnen aanbrengen, wilde hij dit (en zij nen kosten beproeven, alvorens zijn ge heim bekend te maken. Hij sloeg zijn grooten voorraad in pakhuizen op en gaf te kennen een proef te willen nemen,, ten nutte van 't algemeen; zeggende dat hij eerst na drie maanden zijn haring zoude verkoopen, en dat, indien zijn proef ge lukte, al zijn medeburgers, tegen dc aan staande vangst, een ontdekking zouden leeren kennen, welke voor altijd een bron van rijkdom zou zijn". Natuurlijk was spot zijn deel; hij zou - zijn bedorven visch spoedig in zee moe ten werpen, men klaagde bem, die zoo rijke winst om een hersenschim prijs gaf. Maar drie maanden nadat elders geen eet bare haring meer voorhanden was, open de Beukels zijn pakhuizen. Hij liet aan elk huisgezin een geprepareerde haring bezorgen. „Dit zonderlinge propectus wekte allerwege verwondering en blijd schap". Men wilde 't geheim kennen. Daags vóór het eerste vertrek ter baring vangst beloofde hij zijn uitvinding bekend te zullen maken, eerder niet, want hij had bet geheele jaar noodig, om de verzeke ring te verkrijgen, dat bij zich njet ver- LEIDEN. AGENDA'S. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS- GEZELLEN-VEREEN IGING. Rapenburg 52. I Gelegenheid om zich als lid van de Gezellen-Vereeniging te doen inschrijven, R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, de& avonds te half 9 uur in de Bestuurskamer van het Gezellenhuis. II. De leden kunnen alsdan ook voldoen, aan de bepaling van Art. 16. Zaterdag geen zitting KeuLche reis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 30 en van 6.3010.15; verplichte hijeen- komst van 8.15—9.45. Om 10.15 wordt do zaal gesloten. Tevens aanbiddingsfeest in de St. Pe- rruskerk. Het lidmaatschap der Vrienden kring van het H. Sacrament blijft al onze Gezellen dringend aanbevolen. De vaan- delwacht tijdens de Processie bestaat uit Heeren Commissarissen (wit strikje, in signe, geen handschoenen). Maandag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Tevens 3de Maandag inschrijving nieuwe leien, Men baaste zich om lid te worden van deze zoo bij uitstek Katholiek Sociale Vereeniging, om half 9 in de presidents kamer. Dinsdag, bijeenkomst v. de Gezellen van 810.15 uur. Kath. Radio-avond. Woensdag. Repetitie licdertafel Sebas tian Schaeffer. Donderdag, bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Van 89 uur in de Be stuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen, Op de bovenzaal vergadering Technisch Comité 40-jarig feest. Vrijdag 8.30 uur Ledenvergadering too- Ti'oelchib Adolf Kolping". Zaterdag, bijeenkomst van de Gezellen van 810.15 uur. Tevens vertrek der Kolpingszonen naar Keulen. Verdere mededeeling: Gezellen die aan de Retraite wenschen deel te nemen mo gen niet te lang wachten om te gaan spa ren en doen verstandig met 2 vacantieda- gen te reserveeren R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICH. OPVOEDING. Aanmelding van leden op eiken repetitio- avond Dg ocfeningsavonden van' de R.K Gym- Dcsiiokver „Jeanne d'Arc"' zijn: Dinsdagavond. 810 uur Leden (Hee ren) Donderdagavond 67 uur voor Asp-le den afd. A (Jongens); id 7.8 uur id. af, B (Jongens); id 89 uur, id. afd G. (Jongens). Vrijdagavond, 56 uur Asp.-Leden ''Meisjes): van kwartier over 8 uur kwartier over 9 uur Leden (Dames) ST. PETRUS-PATRONAAT. Feitelijke voortzetting Afd Leerlingen der St.-Joseph-Gezellenvereeniging 1887 —1920 Zendag Aanbiddingsfeest, een ieder ga ter H. Tafel. 'Onder het plechtig Lof met processie wordt het vaandel gedragendoor Willem Abrahams, terwijl de vaandel- wacht «bestaat uit: Joban Breedeveld,.Jo seph Dubbelaar, Barth. Rijnhout en Gijsb Vuurpijl. Dinsdagavond 8.30 uur Vergadering Pa- tronaats Commissie „St. Petrus", welke vergadering ook zal worden medegemaakt door de heeren Inspecteurs van den R. K Patronatenbond. ST. AN TO NIL'S PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag, half 5 Conferentie, waarna Onl spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 8-^-10 uur bijeenkomst Gezellen Zaterdag, 67 uur, bibliotheek, betalin; van contributie, gelegenheid tot sparen cn Retraitefonds. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor de Hollandsche en Duitscl: Meisjes. Zondagavond te 7 uur Jeugdafd. Derch Orde (meisjes) in de Kapel der Zuster Carmelitessén. Woensdag 's avonds 810 uur hijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandsche en Duitsche meisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 's avonds van 78.30 uur Pa tronaat (le en 2c leerjaar), Woensdag van 8 tot half tien uur, Too- neel en Zang. Het ondeiricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan dc- R K. Vakschool, Noordeinde 50. NB. De Bibliotheek, Noordeinde 44 is Bij de meeste winKeliers verKrijgbdar iris, wanneer liij wat „rust" mag gaan geniotcu in zijn vaderland, is nu eenmaal bedelend rond trokken cn do harten van charitatiof Nederland te ver murwen, om straks in de gelegen heid te zijn don missiearbeid to knnnen hervatten. Ik kan nog niet naar mijn bisschop Mgr. Dr. Olav Smit terugkecrcii, want het gold voor het Kerkje van do H. Tliorosia van hot Kindje Jezus, dat volgons Zijn opdracht ikinMandal (Noonv.) moet bouwen is hij lange nog niet bij elkaar. Ik -blijf echter vertrouwen op God en Zijn lievo Heilige cn op Zijn getrouwe werktuigen liicr beneden, n.l. op mijn Liofdadjgo Katholieke landgonooten. „Holland kan nog on zal II wet helpen", troostte Z.H. do Paus, Mgr. Smit, toen Mgr. sprak niet bedrukt gezicht van dc financieelo moeilijkheden. O, daar vertrouw ik mot het voteto vertrouwen op. Nederland zal mo niet vergoten, maar zijn giften zendon voor mijn missiewerk aan mijn tijdelijk adres: PASTOR P. BREUKEL St. Josephgcsticht, Alphen a.d. Rijn I9RIIR. ol aan de Eerw. Zusters Urn.uliiinon „Mariaoord" Yught (N.B.) Giro No. 49012. 12303 !s II al verbruiker van: Zoo niet, koop lian een proefflesch 12198 Bericht van Inzet De porceelen bij hetllaag- sche Schouw (Gem. Voor schoten) aan den Valken- burgsche Weg en den weg Leiden-Waseenaar op 13 Juli 1927 door Notaris TROOST, te Leiden, geveild, staan, met inbegrip der gedane verhoo gingen thans in bod als volgt: 1. Het schitterend gelegen Heerenhuis „Villa Rosa" met bijgebouwen, grooten tuinen b e u wgr on dVal kenburgs che Weg 1, groot 35 A., 20 c.A. op 113.500,—. '2. De Schuur met tuin cn losplaats, Valken burgsche Weg 16, groot 4 A. 37 c.A. op f3.500, 3—8. De zes perc. bouw- tetrein gunstig gelegen aan den Straatweg Leiden-Wasse naar, groot resp. 16 A., 45 c.A.; 11 A. 35 c.A.; 12 A. 25 c.A.12 A. 95 c.A.; 13 A. 45 cA. en 14 A., resp. op f9000.f3.500.f3.500.—, f2.500.-, f2.500 - en f2.800,-. Totaal op 140.800.—r. Afslag op Woensdag 20 Juli a.s. 's morgens 11 uur in het Café „Het Haagsche Schouw". 12326

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5