INGEZONDEN MEOEOEELING c1 ;i in hot ongusUgc tijdperk, dat hel j inbed rijf heeft doorgemaakt, de bclang- i -!;o lak van nijverheid, die niet alleen in zoo lioogc male bijdraagt tot den bloei van deze streek, maar ook voor geheel ons va derland van zoo uitnemend gewicht is. Tevens verneem lk met voldoening, dat het mijnbcsluur van Heerlen zijn beslc krachten zal blijven wijden aan de veel om vattende laak. die op zijn schouders rust. Moge het allen gegeven zijn, met Gods hulp samen Ie werken voor het welzijn van de mijnstreek in liet algemeen en van Heerlen in liet bijzonder. Nadat de Koninklijke Familie had plaats genomen onder bet baldakijn, dat voor liet gemeentehuis was opgericht, trok het défilé van allo Heerlensclie vercenigin- gen voorbij Hierna had een kinderhuldo plaats op de markt Vervolgens vertrokken de Hoogo Gasten naar den koninklijken hoflrein in welken Zij den nacht op hef fitationsemplacement Voerendaal door brachten. Te ongeveer tien uur trok een lichtsloet door de overal rijk-versierde stralen van Heerlen. Later in den avond werd een schitterend vuurwerk afgestoken en te middernacht werd een taptoe gcb'azen. WEGENVERBETERING. De uitkecring aan de provincies. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp lot vaststelling van de hegrooting van het "Wegenfonds voor 1927 en do daarmede verband houdendo wetsontwerpen merkt de minister van Waterstaat, do heer Van der Veglc op, dat de spoedige besteding van de middelen voor do wegverbetering door hem zeer zeker wordt bevorderd. Evenwel moet tegen overdreven, verwach tingen worden gewaarschuwd, aangezien er niet op gerekend kan worden, dat waar tot nu toe jaarlijks ten hoogste vier a vijf millioen voor deze soort werken op de Staatsbegrooting was uitgetrokken dit be drag binnen zeer korten tijd tot belangrijk meer dan 15.000.000 zou kunnen wor den uitgezet. Bij het uitvoeren van herstellingen wordt er naar gestreefd rekening te hou den met voorgenomen verbeteringen en waar mogelijk, wordt tot dit laatste aan stonds overgegaan. Uit do Wegenbclaslingwet, zoo deelt do minister verder mede, zullen de provin ciale besturen geen eigenlijk „subsidie" ontvangen, zooals tol nu toe uit liet IX hoofdstuk der Staatsbegrooting (Water staat) geschiedde, doch een bij de wet ge regelde „uitkeering". Die uitkeering wordt besteed naar de regelen bij artikel 38 der wet vastgesteld. In een en ander kan geen aanleiding worden gevonden om bij het provinciaal bestuur invloed uit to oefenen, met het oog op de taak van dat bestuur, tot het aanleggen van provinciale wegen. Wel zullen de provinciale wegenplanncn goedkeuring en de provinciale wegenlijs- ten vaststelling door de Kroon vereischen, doch zulks heeft in hoofdzaak betrekking om een goede verhouding tusschen do pro vinciale plannen, een goede aansluiting tusschen de op de vcrschüenlde wegen plannen voorkomende wegen en oen be hoorlijken grondslag voor de verdeeling van dc..VijA^ffüi :s niet de bedoeling om de provincial verder te beperken in haar vrijheid de provinciale wegennetten naar 'Je plaatselijke behoeften in te richten. WIJZIGING DER SUCCESSIEWET. De bewijsmiddelen voor schulden. In de Mem. van Antwoord van den mi nister van Financiën aan de Eerste Ka mor betreffende het wetsontwerp tot wij ziging der Successiewet, spreekt de mi nister de meening uit, dat het omschrij ven van bewijsmiddelen moet worden be perkt tot schriftelijke bewijzen, dio door den rechter als zoodanig moeten worden aanvaard, en dat, zoo er geen schriftelijke bewijzen bestaan, de aangevers zich dan tot den in hel voorlaatste lid van artikel 50 bedoelden hoofdambtenaar of den vechter moeten wenden, om het bestaan van een schuld overtuigend aan tc toonen. Do vraag, of na het totstandkomen der voorgestelde wijziging van artikel 50 men rich nog zal kunnen beroepen op het be wijs door boeking en op een debetsaldo in rekening-courant op den dag van het over lijden, wordt door den minister ontken nend beantwoord. Daarbij wordt echter opgemerkt, dat, voor zoover het debetsal do van een rekening-courant tot de be- roepsschulden van den overledene behoort <een opgave van bewijsmiddelen noodig 's, daar in een zoodanig geval niet arti- <ol 50 letter A, maar letter G van dat ar tikel toepasselijk is. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is in openbare verga dering bijeengeroepen tegen Dinsdagavond a.s. te halfnogen. Do voorzitter is voornemens aan de or de to stellen in een op Woensdag d. o. v. te elf uur te houden openbare vergade ring de interpellatie van den heer De Zeeuw betreffende het bouwen van de Koningsbrug te Rotterdam en voorts o.m. de wetsontwerpen tot. vaststelling van een Comptabiliteistwet, betreffende de Centrale 3fiddenstandscredielbank, de begrooting v. het Wegenfonds voor 1927 en het wets ontwerp (ot wijziging van eenige artikelen der L.O.-wet (zevende leerjaar). Ook ligt het in de bedoeling van den voorzitter, voor to stellen de benoeming van een griffier dien dag te doen geschieden vóór de pauze. De rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Juni, wat de gewone betreft, ƒ42.868,500 opgeleverd, tijnde 727.800 meer dan verleden jaar. In de eerste helft van 1927 heeft de op brengst ƒ258.477,500 beloopen of 10.876.900 meer De Kcninginnebrug. De gemeenteraad van Rotterdam heeft met 284 stemmen een voorstel van B. en W aangenomen om terug te komen op het in de vergadering van 17-18 Juni genomen besluit tot het aanvaarden van een regce- rlngssuhsidie van 49.000 ten einde den bovenbouw van de Koninginnebrug aau de Nederlandsche fabriek (Werkspoor) te kunnen gunnen. STËOS^BEUWS. DE OPENING VAN HET NIEUWE KAASM ARKTTERREIN. Zooals gemeld waren er verschillende prijzen uitgeloofd voor de diverse bezoe kers van de eerste markt op het nieuwe terrein. Deze zijn thans als volgt behaald: Verguld zilveren medaille, uitgeloofd door „de Hanze", afd. Leiden, voor den boer komende van de verst-af-gclegen boerderij, aan C. de Jong te Harmeien. Verg. zilv. med., uitgel. door den Neutra len Middenstandsbond, afd. Leiden, voor id. 2e prijs, aan G. v. d. Bijl, Vlaardingcr- Ambacht. Bronzen medaille, uitgel. door het „Leidsch Dagblad", voor do grootste partij boeren-Leidsche kaas, aan G. v. d. Bijl te Vlaardinger-Ambaebt. Verg. zilv. med., uitgl. door de afd. Lei den van de Holl. Mij. v. Landb. voor de grootste partij Goudsche kaas met Rijks- merk, aan M. de Graaf te Voorschoten. Gr. zilv. med., uitgl. door het Gemeente bestuur van Leiden, voor den als 250e ter markt komenden boer, aan K. Slootweg te Hazerswoude (de laatste, 213c). Zilv. med., uitgel. door de fd. Leiden van den Chr. Midd.st. Bond, voor den boer, die den hoogsten prijs maakt voor Lcidsche kaas, aan L. Hoogeveen te Hoog- made. Verg. zilv. med., uitgel. door den kring Leiden van het Kaascontrole-station, voor den boer dio den hoogsten prijs maakt voor Goudsche kaas, aan C. de Jong te Harmeien. Zilveren kaasboor, aangeboden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voo'r Rijnland te Leiden, voor den handelaar, dio dezen dag de grootste hoeveelheid Lcidsche kaas op de markt heeft gekocht, aan T. van der Lee to Koudekerk. Zilveren kaasboor, aangeboden door de afd. Leiden van de Ver. v. Handelaren in Zuivelprod. voor den handelaar, die de zen dag de grootste hoeveelheid Goudsche kaas op do markt heeft gekocht, aan J. M .Voorbrood te Leiden. Verg. zilv. plaquette, aangeboden door Café „de Kroon", Nieuwe Rijn, voor de partij zwaarste Goudsche kazen, aan C. de Jong te Harmeien. Verg. zilv. med., aangeboden door „den Burcht", voor de partij zwaarste Leidsche kazen aan C. Overdevest, Zoeterwoude. Bronzen rookstel, aangeboden door dc afd. Oegstgeest van de Holl. Mij. v. Landb. voor den boer die den hoogsten prijs maakt voor export-Leidsche kaas, aan C. van Vliet, Voorschoten. Zilv. plaquette, aangeboden door tien zaadhandel Vlieland, voor de grootste partij Goudsche kaas, (niet onder contro le) aan Bon te Leiderdorp. 12 fl. wijn, aangeboden door R. K. Ver- gunninghouders-Vereeuiging St. Jan, voor llfYiEHïfng of fabriek^ aan G. Rademaker te Koudekerk. 1 kist sigaren, aangeboden door den oudsten kaashandelaar J. W. van Wingen aan den oudsten boer, L. P. de Haas, War mond. 1 carbid-fietslantaarn, aangeboden door N. Langezaal en Zn., voor den eerslkomen- den boer, aan J. O. Wesseling, Zoeter woude. 1 stallantaarn, aangeboden door M. Lan gezaal en Zn. voor den laatstkomendcn boer, aan K. Slootweg tc Hazerswoude. Voorts werden bij loting toegewezen: 4 gevulde mandjes, aangeboden door de firma v. d. Kamp, aan L. Rijnsburger te Hazerswoude, A. v. d. Werf te Zoeterwou de, A. v. Leeuwen to Zoeterwoude en J. v. Egmond te Woubrugge. 1 sigarenkoker en 1 potlood, aangeboden door de afd. Stompwijk van de Holl. Mij. v. Landbouw resp. aan J. v. Geest tc Hoogmade en A. Hillenaar te Hoogmade. 1 portefeuille en 1 portemonnaie, aange boden door de afd. Hazerswoude van den L. T. B. resp. aan T. v. d. Lee te Koudekerk en J. de Cler te Leiden. 2 zweepen, aangeboden door de afd. Zoeterwoude van den R. K. Boerenbond, resp. aan C. v. Vliet te Voorschoten en C. Dam tc Hazerswoude. 1 melkzeef, aangeboden door Café Bel- levuc, Steenstraat, aan F. Kompier te Zoe terwoude. 1 kist sigaren, aangeboden door Café Hoppenbrouwer, Mandeniakersteeg, aan W. v. d. Geest tc Leiderdorp. Bij het opnoemen der schenkers van prijzen, verzuimden wij te noemen den naam der firma M. Langezaal en Zn., wel ke firma tevens de attentie had, het doek „Welkom" te spannen aan den toegang tot de kaasmarkt. Gaarne herstellen wij bij deze onze omissie. DE HUISZOEKINGEN BIJ INDONESISCHE STUDENTEN. Het optreden van Justitie en Politie. Antwoord van den Minister van Justilieop de vragen van het Tweede Kamerlid Cramer. Op de schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Cramer, in verband met de door Je justitie gedane huiszoekingen in Indonesische kringen in 's Gravenhage en Leiden, heeft de Minister van Justitie bet olgende geantwoord: Ad. I. Waar redelijk vermoeden bestond, dat bestuurders en leden der Perhimpoe- nan (Indonesische Vereeniging) zich schul dig maakten aan het misdrijf, omschreven in art. IK) van het Wetboek van Straf recht. en in verband'daarmede huiszoeking noodzakelijk werd geacht, heeft de recht bank op 3 Juni 1927 overeenkomstig de vordering van het openhaar ministerie die huiszoeking gelast in verschillende wonin gen te 's-Gravenhage en te Leiden. Ad II. De huiszoekingen hebben plaats re had conform de wet door een rechter commissaris, vergezeld van den griffier en UW TUINMEUBELEN Zwaar Beuken Garnituur Bank Compleet 2 Fauteuils Tafel ff 20.75 ALLES OPKLAPBAAR Garnituur in rood en groen Groote bank s Compleet 2 zware Fauteuils Tafel f 41.25 Wit Lak-Ameub!ementen in diverse uitvoeringen, met zwarte garneering Groote bank Compleet 2 Fauteuils Tafel 5B.50 Vrij Entrée. Vrij Entrée. in tegenwoordigheid van den officier van justitie. De politie heeft daarbij assistentie verleend. Van zelfstandig optreden der politie is niet gebleken. Waar in het per ceel Wasstraat no, 1 te Leiden de deur hij aanschellen niet werd geopend, moest deze tot leedwezen van de justitie worden gefor ceerd. Op het optreden tegenover de echt- eenoote van een der Indonesische studen ten, waaromtrent de ondergeteekende zich omstandig heeft doen inlichten, kan, naar zijn oordeel, geen aanmerking vallen. Ad. Ill en IV. Het is onjuist, dat bij het verrichte onderzoek velen van de Indonesi sche studenten met revolvers in den zak Ire- pen; op één hunner is een vuurwapen be vonden, terwijl er nog vier in de diverse woningen zijn aangetroffen. Waar niet bleek, dat dc bij de wet voor geschreven vergunning tot het hebben van een vuurwapen was verleend, zijn deze vijf voorwerpen door de politie in beslag geno men. Ad V. Allerlei boeken en bescheiden zijn riet in beslag genomen. Alle studiemate riaal en literatuur is zooveel mogelijk on aangeroerd gelalen. Alleen datgene is in beslag genomen, wat aanvankelijk geoor deeld werd te kunnen strekkeu om het feit, waarvoor de huiszoeking geschiedde, tot klaarheid te brengen; slechts één gel dig paspoort, is in beslag genomen. Ad VI. Het teruggeven van de in beslag genomen voorwerpen staat ter beslissing van den rechler-commissaris. Ad VII In welk opzicht van een ernsti ge samenzwering sprake is, hieromtrent zal de ondergcloek&nde zich eerst een mee- strafreoïderlijk1 onclerzoek en nadat hij van de resultaten daarvan zal hebben kennis genomen. Vereeniging Het Kaasmerk. Jaarlijksche vergadering. Gisteren heeft de Vereeniging Het Kaas merk, inrichting tot het aanmaken van rijkskaasmerken, gevestigd alhier, haar 7de jaarlijksche vergadering gehouden,, onder leiding van haar vice-voorzitter, den heer G. Nobel, van Lutjewinkel. Behandeld werden de balans met exploi tatierekening over 1926, waarvan de eer ste sluit met eindcijfer van 3334.806.17 en de laatste met een van 157.732 Besloten werd het batig saldo ad 40.208.05 toe te voegen aan het re servefonds. De begrooting voor het dienst jaar 1926, welke gebaseerd is op een mer- kenaanmaak van 30 millioen stuks en in ontvangsten en uitgaven sluit met 126.000, werd eveneens goedgekeurd. Voorts werd behandeld het jaarverslag over 1926, waaraan het volgende is ont leend: In liet afgeloopen jaar bereikten het bestuur over de bruikbaarheid der mer ken geen klachten van eenige beteekenis. De opmerkingen,'welke nog gemaakt wer den, betroffen voornamelijk het verteren der merken op herfslkaas, welke opgelegd was. Dit is ckter een euvel dat niet ge makkelijk te verhelpen is. Indien de korst der kaas door korstgehreken wordt aangetast., waarop bij opgelegde herfst- kaas steeds groote kans bestaat, ligt het voor de hand dat het merk, hetwelk im mers ook van kaasstof is, daar niet vrij van blijft. Als middel tegen vertering van het merk kan worden aanbevolen uitste kende verzorging der goheele kaas of al- thans van het gedeelte waarop zich het merk bevindt. Gememoreerd wordt de aankoop van een stuk provincialen grond aan den Roomburgerweg te Leiden, waarop in Oc tober is begonnen met den houw eener fa briek det directeurswoning. De vacature in do rijkscommissie van toezicht werd aangevuld door de benoe ming van rar. dr. K. J Frederiks, refe rendaris bij de directie van den landbouw. In 't verslagjaar zijn in totaal aange maakt 37.862.600 rijkskaasmerken( v. j. 33.334.100). Daartoe waren benoodigd 50.930 K G. caseïne, zoodat uit 1 K.G caseïne gemiddeld 743.4 merken (705) werden verkregen. Aan de kaascontrolo- stations werden afgeleverd 35.470.000 merken. tegen 33.025.000 in 1925, 30.721 000 in 1924, 28.883.500 in 1923, 24.888.500 in 1922, 23.157.700 in 1921 en 15.398.000 in 1920. De afleveringen waren over de stations verdeeld als volgt: kaas- staion Zuid-Holland voor volvette kaas 2.800.000 (als v. j.); kaasconlrolestation Zuid-Holland-Brabant 600.000 merken voor volvette kaas (500.000); 540.000 mer ken 40 plus - (460.000), 40.000 merken 30 plus (50.000) en 420.000 merken 20 plus (440.000); kaascontrolestation te Utrecht voorvolvctle kaas 1.800.000 merken (1.900.000); kaasconlrolestation Noord- Holland 170.000 merken voor volvette kaas (125 000), 8.800.000 merken 40 plus (7.500.000), 225.000 merken 30 plus (150,000) en 75.000 merken 20 plus (100.000); kaascontrolestation Friesland 600.000 merken voor volvette kaas (500.000), 6.100.000 merken 40 plus (5.200.000), 2.200.000 merken 30 plus (2.300.000) en 11.100.000 merken 20 plus (11.000.000). Jubilea. Woensdag a.s. zal het 50 jaar geleden zijn. dat de heer J. J. van Bicmen als jong timmerman zijn intrede deed in de zeep fabriek der N.V. Sanders en Co. alhier. Nadat hij ongeveer 25 jaar als vast tim merman aan die fabriek verbonden was, in welken tijd hij zich deed kennen als een ondernemend en kundig vakman, ves tigde hij zich als zelfstandig patroon. Daar hij door zijn jarenlange ervaring het factotum aan de fabriek was gewor den, is het begrijpelijk, dat hij ook ais patroon steeds met de fabriek in nauwe relatie is gebleven. Begrijpelijk dan ook, dat men van de zijde van de directie dien dag niet onop gemerkt wil laten voorbijgaan en den ju bilaris op dien dag wil huldigen. Jan van Stralen vierde heden zijn veer tigjarig jubileum als kellner in de Graan beurs De Graanbeurs-coimnissio had he denmorgen een huldiging voor den feeste ling op touw gezet, waaraan allo Graan- heurs-bezoekers deelnamen. De Voorzitter der commissie, de heer F. M. Verduyn, heette den jubilaris en zijn echtgeuooto welkom achter de met bloemen versierde tafel. Spr. zeide, dat deze dag een dubbele gelukwensch waard is, eerstens om het jubileum en ten tweede omdat v. Stralen nog ëen kranige kerel is. Velen heeft „Jan" zien komen, velen heeft Jan zien gaan, maar wat niet gegaan is, is Jans activi teit. Spr. gaf eenige staaltjes van den ju bilaris als kellner en als financier. Hij is op de beurs een „specialist" in koffie. Op de Graanbeurs heeft hij 40 jaar „in koffie gedaan", en wat het mooiste is hij heeft er nooit bij verloren. Daarna sprak de secretaris der commis sie, de heer A. J. Tel, die hem na een gees tig speechje cèn enveloppe rnet inhoud over_ handigde en mededeelde, dat v. Stralen heden niet alleen zijn 40-jarig jubileum als kellner viert, maar tevens zijn 48-jarigen trouwdag. De eigenaar van do Graanbeurs de heer A. Backer sprak nog een hartelijk woord je tot den jubilaris en bood hem een gezel- ligen avond aan. Allo beursbezoekers kwamen v. Stralen daarna gelukwenschen. Namens de com missie werd den feesteling nog een mand bloemen bezorgd en hem een genoegelijk auto-ritje door de stad aangeboden. Het merkwaardig geval doet zich voor, dat de naam van een zekeren heer J. twee maal op de kiezerslijst voorkomt. Hij heeft eenmaal zijn stemplicht vervuld. Volgens de wet is het hem verboden meer dan één keer te stemmen, volgens dezelfde wet was •elder zijn plicht tweemaal naar do lusTe gaan. Do Treer^p neert tiran s een veroordeeling van den kantonrechter op zijn dak gekregen wegens niet vervulling zijner stemplicht. Hij weigert natuurlijk deze strafvordering te voldoen. Hoe dat af loopt? De Leidsche winkelstand. De Korevaarstraat wordt zoo langzamer hand meer en meer bevolkt en de winkels krijgen ge'eidelijk aan een bestemming. Een van de mooiste panden in deze nieuwe straat is ongetwijfeld het hoekhuis aan den linkerkant. Fraai en forsch ge bouwd maakt het in zijn modernen stijl ongetwijfeld een goeden indruk. Toch als winkel zou het maar matig vol doen, want de oppervlakte binnen is niet zoo groot a's het uitwendige zou doen ver moeden. Daarom mag het van de firma Splinter zeer goed gezien genoemd worden, dat zij hier voor haar meubelafdeeling niet een volledigen winkel, maar wel een toonzaal heeft ingericht. "Weliswaar is er hier ook gelegenheid tot koopen, maar die in de oude meubelafdeeling blijft eveneens bestaan. Wat Splinter hier brengt ziet men mot één oogopslag. Naast envoudig smaakvol le meube'stukken,, kans men ook keus ma- kon in het fijnere genre. Een toonzaal, die de aandacht verdient en die zal weten te trekken. H. B. S. voer Meisjes tc Leiden. Toegelaten tot de 1ste klasse zonder examen: M. G. Veldman, H. G. du Croix, F. A. Vos de Wael, A. P. Ver meulen, B. H. Swart, G. de Vos, A. C. Cl). H. Herwigen, J. Th. Keesom, H. J. G. Jesse, Ch. A. Esscher, E. B. Timmers, A. M, Riedel, 0. L. Bresson, O. Douglas Pickthalls cn W. J. A. Pley. Ingeschr. v. h. toel. ex. 5 cand.; terug getrokken 2; afgewezen één. Toeg. A. II. J. Susan en W. G. Volkersz. Gem. H. B. S. m. 5 j. cursus. Voor het eindexamen van de Oeconomi- sche Afdeeling slaagde alsnog de heer E. C. Geissler. B. en W. van 's-Gravonhagc bevelen den heer J. v. Daalen, tijdelijk leeraar aan de gem. H.B.S. met 5-j. cursus en het gymna sium alhier, aan als nummer drie voor de benoeming van leeraar in de Ned. taal cn letterkunde aan de H. B. Scholen met 5-j. cursus en het Sted. Lyceum aan het Stok roosplein te 's Gravenhage. Geslaagd voor net Staatsdip'oma koken en voedingsleer (Akte N VIII) Mej. E. von Odijk uit Tiel, leerlinge van de R K. Vak school voor Meisjes alhier. Voor liet examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames J. J. Henny, M. Gans, T. Bosgra, G. Kloppers, M. G. ter Linden, T. B. Pesman en F. W. Wilmes, allen alhier. Het diploma voor maatknippen, metho- GEMEENTELIJKE AANKONDIGIS Drankwet. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter openbare kennis dc puoipaSni jjoaq jjeozjox uoo 'uopia-j aj ter bekoming van verlof voor den ve van alcoholhoudcnden anderen dan ken drank voor gebruik ter plaatse verkoop in het perceel Breestraat 31. A. VAN DE SANDE BAKHUYZ Burgeme VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Juli 1927. LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur tol Maai morgen 8 uur nemen de volgende hui sen den dienst waar. Dr. De Graaff, Planlago 20. Dr. Hovens Greve, Rijn en Schie Dr. Janssens, Rapenburg 49. Dr. Muijsert, Breestraat. Dr. Simons, Hooigracht 31, Tel. 30' De geneeskundige 's Zondagsdiens Oegstgeest wordt waargenomen Dr. Timmermans, Wilhelminapark Tel De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van MaandagllJ a. s. tot en met Zondag 17 J u 1 i genomen door de apotheek van den W Pelle, Kort Rapenburg 12, Telt 594. de snelapparaten der Ned. R. K. Mod; school te Utrecht, werd uitgereikt aai dames C. v. Zandwijk;de Haas, J, I hos, G. v. d. Mark en J. P. Snoeker. Bij den kunsthandel D. Sala Zt Breestraat alhier, zullen gedurende g dagen in de étalage te zien zijn de I; ningen van de wagens, die den hooöj tel zullen uitmaken in den optocht opl tober a.s., welke optocht dit jaar als reeds eerder vermeld dit jaar a teeken zal staan van do stichting vai Leidschen Hout. Een ieder, die ziel moeite zal getroosten, een kijkje to{ nemen, zal met ons eens zijn, dal meti schetsmatige teekeningen een knap werk is geleverd; do heer Jan Fr heeft zich doen kennen als een wöj artist, die de gave bezit do door den Niko de Jong ontworpen ideeën goed te geven. Naar wij vernamen is het Bcstuin 3 October-Veroeniging dan ook vol tuigd een zeer goede keus te licbbi daan, door met de heeren Niko de Jo Jan Franken in zee te gaan, zij beidei vol enthousiast en zij hebben ook vertrouwen, dat deze optocht indt iets goeds zal worden. De wagens I gedurende de maand September ond persoonlijke leiding van den heer Fr worden in orde gemaakt, de uitvoerii ber-Vereeniging zoo wel bc-kendcu Fons v. d. Velden. Zooals van zelf s| ligt het in de bedoeling, dat de wagei len worden voorafgegaan, begeleid volgd door personen in toepasselijke I mes, terwijl ook meerdere kindergi zullen moeten worden geformeerd, goed begrip doelen wij nog eens med de optocht in drie deelen zal zijn ges ieder deel 4 wagens, t.w.: lc deel: Het! en de Mfcnschheid; 2e deel: Het Bos zijne bewoners; 3e deel: Het Huwelij den Leidschen Hout met de Leidsel* gerij. Naar wij vernemen worden hier# de pogingen in het werk gesteld ome gemeen Comité op te richten ten k van ontspanning voor de herhaling* tigen, die van 8 tot 24 September u Leiden bij het 4e Ref. Inf. onder penen zullen zijn. Onze Burgemeester heeft zich berei klaard het eere-voorzittersehap vanl mité te aanvaarden. Het ligt in del ling, dat een circulaire met inleeka voor bijdragen eerlang zal worden fl zonden. I Het concert, gegeven op Maandag! II zer door de Leidsche Zangvereenigil o bate dor slachtoffers in den Geld# Achterhoek heeft een batig sail 249.57 opgebracht, hetwelk aan dei tp Muys van de Moer is afgedragen, w Bij de politie zijn inlichtingen l« k men omtrent een koe, welke gisto in de nabijheid van de stad ronddi »i ii Programma van het Parkconcet j- Dinsdag 19 Juli, 's avonds 8 uur: f" 1. „Spermin", marsch Turine; 2.1 ture ..Die weise Dame", Boeildien;' gende'', wals Montagne; 4. Fantai 'f 1'Opera „Carmen", Bizet; 5. „La F# Moleti-Geyp; 6. „Frohsins", wals, teufel; 7. Marcia Castagnole, Mortj R. K. Arbeidsbeurs veer JongeliH |0( Gebouw der St. Josephs Gezellen, penburg 52.' Telef. 456. Aanmeldinf J dordag 89 uur. Aanbieding: 1 Timmerman 1 was): 1 Metselaar (halfwas), 1 voor au to vak (halfwas), 1 Monleö autovak (leerling), 1 Behanger-Stof 1 Matrassenmaker, 1 Behanger-S^ der (halfwas), 1 Leerling étaleur. Gevraagd: 1 Kantoorbediende ling), 1 Timmermansleerling. BIOSCOOP. JE Na een aardig journaal krijgen' maal als voorspel een comedie, touw aan vast te knoopen is cn we dan ook maar zullen zwijgen. Als eerste hoofdnummer gaat Hartstochten", een film die zich lijk door haar naam doet kennen - .i( begin, dat ernstig voorbehoud mawl »;r. deze film een geheel andere tenM «4(

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2