INGEZONDEN f^EDEDEELI I.E.M.C.O. RADIO vergeet niet UIT DE RADIO-WERELD mimm mdeeim Verder zal op deze vergadering de heer J. H. Nijkamp, Iweode voorzitter van he.t R. K. Werkliedenverbond een korte rede houden. R. K. Sporfvereeniging A. V. V. Nu de seriewedstrijden zijn afgeloopen, zullen do A. V. V.-elftfallen zich langza merhand gaan oefenen voor de a.s. com petitie en de Zondagen benutten met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Na de groote drukte der éerie, zal het Zondag een kalme dag worden in het A. V. V.-kamp en zal alleen dien dag het le elftal te 2.30 uur een vriendschappc- lijken wedstrijd spelen tegen het R. K. Onderwijzerselftal. R. K. S. V. V.V.L. Morgen zal er niet voor de V.V.L.-seric gespeeld worden doch om 3.30 uur zal V.V.L. I op eigen terrein een viendschap- pelijken wedstrijd spelen tegen Leiden III. Dit belooft zeker een spannend partijtje te worden. V.V.L. II gaat op bezoek bij Blauw-Zwart III om 1 uur. Vertrek per fiets om 12.15 uur. CRICKET. Wedstrijdprogramma. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND 1 e Klasse. V.R.A.Ajax, HilversumH.G.C., Haar lem—H.D.V.S., Quick—A.C.C., H.C.C. II— V.V.V. 3e klasse Zuid. Overzicht. Ajax gaat morgen bij V.R.A. op bezoek en het zal den Leidenaars - heel moeilijk vallen om- in Amsterdam punten te ver overen, punten die, dit tusschen haakjes, hoog en hoog noodig zijn wil Ajax tenslotte niet op een van de laatste plaatsen belanden Wij vreezen echter dat Ajax morgen weer met leege handen naar de Sleutelstad zal terugkeeren. Het bowlen van do Amster dammers is van dien aard, dat er geen hoog totaal van Ajax te wachten is. tiet batten is intusschen niet de sterkte zijde van V. R. A. maar daartegenover staat weer, dat ook de bowling der Lei denaars niet veel heeft te beteekenen. Ho pen wij er het beste van. Van de Zuidelijke 3de klasse spelen Ajax II en L.C.C. tegen elkaar. Een be langrijke wedstrijd voor de beslissing over het kampioenschap. L.C.C. zal het de rood zwarten moeilijk genoeg maken. Hat Flamingo Juniores Tournooi. Gisteren is te 's-Gravenhage het feest voor do jonge cricketters begonnen. Het bleek al direct, dat Amsterdam en Den Haag, die resp. tegen Leiden en Haar lem speelden, de slecbtsten waren. Het batten van de ecrstgenoemdcu was dan ook aardig om te zien en bijna steeds in goe den stijl. Vooral de innings van Meijer, Wittebol, Prent en Hartog van Amsterdam en die van jhr. W. v. d. Bosch, Lob en Wunder waren lang niet slecht en deze spelers beloven ook wel wat voor de toe komst. Het fielden was op enkele uitzonderin gen na beneden verwachting. Amsterdam was, wat dit betreft, nog het beste. Het bowlen viel zeer tegen. Behalve bij de Haarlemmers, was er bij geen der elftallen een constante bowler. De meesten bowlden te wild en te bard een zeer veel voor komende fout bij jonge bowlers. Op het eerste veld speelde Amsterdam tegen het zwakke Leiden. Amsterdam le innings: Totaal 192. Hartog 44, Prent 38, Meijer 35, Wittebol 29, Glerum 15 (A. de Vrind 536, Van Goor 111, F. van Es 118, A. van Es 1—25). Leiden le innings: Totaal 35. Schü- dcl 10 (Meijer 814, Glerum 216). Leiden 2e innings: Totaal 71. A. de Vrind 44, De Jongh 14. (Klink 511, Meijer 36, Lourens 113). - Amsterdam won met innings en 86 runs. Den Haag maakte, dank zij een goeden stand tusschen de Phoenix-spelers Lob en Wunder (resp. 23 en 30) en een nog bete re innings van Van den Bosch (75), een totaal van 175 v. 7. De Haarlemmers, die eenige goede krachten misten, brachten het slechts tot 48. Lob nam dc „bat-trick". ATHLETIEK. Leidsche Athletiek Kring. Zondag 24 Juli a.s. houdt dc L'. A. K. een athlotiekdag. Do wedstrijden worden gehouden op liet terrein achter „Pomona" aan de Rijnsbur- gcrweg en vangen aan te 2 uur n.m. Het programma luidt als volgt: 100 M. hardloopen Dames en Heercn. 80 M. liard- loopcn Meisjes en Jongens. 800 M. hard loopen Dames en Heeren. Kogelslooten Heeren. Verspringen met aanloop Dames. Hoogspringen Heeren. Estafette 4 X 100 M. Dames en Heeren. Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen alle leden van bij den L. A. K. aangeslo ten vcreenigingen. Voor liet publiek bestaat toegang tot liet terrein tegen betaling van f 0.20 per per soon (belasting inbegrepen). Verschillende medailles en kruisjes zijn reeds toegezegd. Gaarne wordt nog van diegenen, die geen antwoordt zonden op do circulaire spoedig bericht verwacht. Ook zijn alle inschrijfformulieren nog niet binnen. Deze kunnen zeker ten spoe digste worden tegemoet gezien? Waar de gehouden competitiedagen zich in een goe de belangstelling mochten verheugen, ver wacht het L.A.K.-bestuur voor deze ath letiekdag een groote opkomst. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. Het Harm.gez. „Crescendo" geeft op Maandag 18 Juli des avonds te 8 uur op de tent in de Zaalbergstr. een con cert. Het programma luidt: 1. „The Stars and Stripes Forever", Marsch, Sousa. 2. „Le Thésor des Incas", Ouverture, Hoff man. 3. „Theresen", Grande Valse de con cert-, C. Faust. 4. „Une Soiree d'Automme aux Ardennes", Fantaisie, Govaert. P~uze. 5. „Zwei Ungarischc Tanze" Nos. 5 en 6, Joh. Braluns. 6. „Orplieus in die Unter- welt", Ouverture, Offenbach. 7. „Suspinul", Valse Roumaine, Ivannovici. 8. „Bergener Schutzen", Marsch, Wolterstorff. Gevestigd: J. A. Esmeijer, Hoorn straat 7, van Hazerswoude. J. Esmeijer, Hoornstraat 7, van Hazerswoude. H. van Klink, Tolstraat 24, van Vlaardingen. A. P. Hoogeveen en gezin, Hoorn 75, van Zeist. K. de Jong en gezin, Aarkade 14g, van Woubruggc. A. Kempen, Zuid einde 22, van Oudenbosch. Elisabeth Visscher wed. H. van Reenen, Wcst-Ka- naalweg 14, van Leimuiden. Maria C. Kemmers echtgenoote van H. Weijers, Aarkade 14b, van Rotterdam. Ch. Gun ning, Raadhuisstraat 44, van Oegstgeest. Vertrokken: L. Vellekoop naar Eindhoven. H. Vroom naar Nijmegen. A. Aantjcs naar Ter-Aar. J. Ozinga naar Ede. Petronella A. v. d. Bosch Wed. H. P. J. J. Kalff naar 's-Gravenhage, 's-Gravenzandelaan 90. G. van den Boom naar de Lier. Clasina M. den Hollander echtgenoote van J. J. van den IJssel naar Utrecht, Janssteeg 10. Ida Sipos naar Zeist. A. van der Helm naar 's Gravenhage, Pletterijstraat 156. BOSKOOP. Kindsheidsfeest. Donderdag is hier bet Kinsdheidfeest gevierd en wij kunnen zeggen op schitterende wijze. Onder ge leide der eerw. Zusters ging het in op tocht naar do kerk alwaar om half negen een H. Mis was en de kinderen werden toegesproken door kapelaan Persoon. Ver volgens ging men weder in optocht door den tuin der Pastorie naar de school. Het was werkelijk de moeite waard even een kijkje te gaan nemen. Er werden verschil lende groepen en personen voorgesteld o.a. het beeld van de Kindsheid gedragen door vier misdienaars, het beeld van de H. Maagd door vier meisjes gedragen, de Paus met z'n Kardinalen," de H. Fra-ncis- cus Xaverius, St. Johannes de Dooper, pa troon der parochie, St. Antonius, een Pa ter van Mill Hill, de H. Angela, de H. Theresia, de H. Elizabeth, de H. Barbara, de H. Engelbewaarder, en verder enkele negertjes, zustertjes, bruidjes, engeltjes, te veel om te noemen. Voor de kinderen was het verder een feestdag. Er waren en kele volkspelen en er werden versnaperin gen uitgereikt. Voor de eerwaarde Zusters alhier, die voor de-costumes en feestelijk heden zorgen, was het een drukke dag, maar het was dan ook alles even keurig en af. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De raad dezer Ge meente vergadert Maandag a.s. des mid dags ten 2 ure. De agenda luidt: 1. Inge komen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrie ven benoemd verklaarde leden van den Raad. 3. Salaris ambtenaar ter secreta rie. 4. Aanbieding Gemeente-Rekening 1926. 5. Comptabiliteit; beschikking ge deelte batig saldo 1926. 6. Doorloopend trottoir in de Noordstraat. 7. Subsidie aanvrage Autodienst Meije. 8. Wijziging Electriciteitscon tract. Geboren: Wilhelmina Johanna The resia, d. van M. J. Steenbergen en M. A. Blom. Huibertus, z. van P. N. Zaal en M. Amersfoort. Hendrika Pietertje, d. van H. Warnaar en C. E'. van Wclzenis. Petrus Geertrudes, z. van P. de Groot en G. van Leeuwen. Gijsbertus Adrianus, z. van J. de Vlieg en E. van Ingen. Jan Willem z. van J. A. Blonk en G. Brand horst. levenl. geb. kind van G. Lammers en P. Achterberg. Getrouwd: W. Domburg 24 j. en W. van Hof 23 j. L. J. Dikhooff 21 j. en J. F. IJdo 20 j. Overleden: C'ornelis Bos 72 jaar, wedr. van E. Zwanenburg. T. van Enge len 50 j., echtgen. van Dina Drost (overl. te Hekendorp. P. G. de Groot 6 dagen. Gevostigd: de Korte en gezin van Gouda. H. de Gier van Waarder. W. J. Wessols van 's Bosch. J. van der Poorte en gezin vxan Zwammerdam. F. van Wensveen van Reeuwijk. P. van der Veer van Amsterdam. Vertrokken: J. A. Lipmann naar Velsen. E. C. van der Neut naar 's Gra venhage. J. van der Tier en gezin naar Zwammerdaan. A. H. Groenen naar Lei den. C. C. van Vliet naar Kamerik. A. de Pooter en gezin naar Axel. J. Bikker naar Hekendorp. J. Baalde naar Zeist. W. W. Bos naar Zeist. A. Kor- tenoeven naar aarder. H. Batelaan naar Zuidland. A. van Luin naar Zwammer dam. NIEUWKOOP. Geboren: Gijsbertus, z. van J. P. G. Programma's voor Zondag 17 Juli. Hilversum 1050 M. 8.309.30 R.-K. Morgenwijding. Annic Kuyer, Mezzo-sopraan. Agnes Ostendorf, piano. J. Hardenbol, le viool. M. Valencia, 2e viool. H. Hardenbol, piano. 1. Largo ma non tanto uit bet 3de. vioolconcert in F. gr. t., Bach (2 violen, piano). 2 a. Jezus Bloemhof (Nud-Ned. lied), b. Jesus unser Trost und Leben, Bacil (sopraan, piano- begel.). 3. Lezing door Mej. N. A. C. Crie- lars, presidente van dc R.-K. Meisjesbe scherming Afd. Amsterdam en lid van den gemeenteraad, over „Zorg voor- en huis vesting van Kath. vrouwen en meisjes to Amsterdam". 4 a. Es muss ein Wimderba- res sein, Liszt, b. Ave Maria, H. Cuypers (sopraan, pianobegel.). 5. Golden Sonaia, Purcell. a. Largo b. Adagio, c. Canzona Allegro, d. Grave e. Allegro. (2 violen, piano). 10.V. P. R. O.-uitzending. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. 12.301.30 N.O.V.-uitzending. Concert door het Regina-ensemble van het Café Regina te Ben Haag. Willy Wisse, viool. Bram Oberstein, cello. Louis J^eters, piano. I.302.30 Orgelconcert in de Luthersche Kerk te Ben Haag. J. R .Gravelotte, orga nist der Luthersche kerk. Mevr. G. Burg meisterAbeleven, mezzo-sopraan. 2.303.50 Klassiek concert. Orkest van de N.O.Vv o.l.v. Henri Zeldcnrust. 1. Con-" certo 8 op. 6 (fatto per la notte di natale), voor orkest, 2 vio'en en violoncel concer tante), Gorelli. 2 Menuet uit „Le bourgeois gentilhomme", Lully. 3. Rigodin uit Dar- danus, Rameau. 4. Symphonie No. 11 Bes dur (La Reine), Hay dn. 3.504.30 Populair concert door het or kest van de N. O. Y. o.l.v. Henri Zelden- rust. 1 Ouverture „Le roi l'a dit", Delibes. 2. Neu Wien, Strauss. 3a. Traumerei, Schumann, b. Solveigs lied, Grieg. Hobo solo door Johan de Raak. 4. Ouverture Zampa. Herold, 5. El Captan, Soussa. 5.50 N. G. R. V.-uitzending. Dienst in de Geref. Kerk te Rotterdam. 8.10 Kurhausconcert. Het Residentie-or kest o.l.v. Prof. G. Sneevoigt. Beethoven: Symphonie no. 8 F-dur. 8.45 Populair concert door liet versterk te A.N.R.O.-orkest o.l.v. Nico Treep. Ge rard Leenders, bariton. D a v e n t r y 1600 M 3.50 Concert. 5.35 Gedichtenvoorlezing door John Drinkwater. 5.506.20 Kinder-kerkdienst. 8.20 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Populaire oratoria. II.05 Epiloog. ',,R a d i o-P a r i s". 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek en preek. 10.052.10 Orkestconcert. 0.055.55 Dansmuziek. Homonyme jazz. 8.5010.50 Dansmuziek. Orkest Mario Gazes. Lange n berg 469 M., Dortmund 283 M., Munster 242 M. 9 2010.20 Religieus morgenconcert. I.202.50 Orkestconcertè 2.504.20 Automobielwedstrijd in de Nümburgring. 5.506.50 Orkestconcert. 8.20 Tooneelavond. „Die Prinzessin auf der Erbse". „Die Entführuug der Europa", „Mahagonny", „Hin und zurück". Daarna tot 12.20 Dansmuziek, Königswusterhausen 1250 M. en Berlijn 484 en 5-66 M. 6.50Morgenconcer t 9.20 Morgenwijding. II.501.10 Orkestconcert. 2.504.20 Auto-wedstrijden. 5.206.50 Orkestconcert. 8.50 Vroolijk concert. Steiner-kapel. E. Karin, sopraan. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg 394,7 M 9.35 Morgenconcert. 11.50 Orkestconcert. 1.25Orkestconcert. Populaire muziek. 4.20 Vroolijk concert. 8.2010.50 Instrumentaal-concert Or kest en solisten. Brussel 509 M 5.206.20 Dansmuziek. 8 20 Concert. 9.2011.20 Concert in Ostende-Kur- haus. Programma's voor Maandag 18 Juli. Hilversum 1050 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door bet trio Groeneveld en C. H. van Capel. Gerar- 1 dus Adrianus, z. van H. M. Woerde en M. C. Luijben. Albertje, d. van J. D. Feen- stra en J. Serné (wonende te Kloetinge). j Ondertrouwd: J. de Jong 25 j. en M. M. Verweij 21 j. WOERDEN. Gevestigd: Mej. L. M. Lentjes van Nieuwenhagen naar Oudelandsehe Weg 2S. Wed. J. van der Lende-van Ede van 's-Gravemoer naar Utrcchtsche Str.w. S97. Wed. C. Wijaarda-van Drie van Utrecht naar v. d. Valk Boumanlaan 21. J. Ca- pello en echtgen. van Zeist naar Jaagpad 125. J. H. Wienböcker en gezin van Harmelcn naar Geestdorp 91. Mej. A. A. van der Laan van Utrecht naar Groencn- daal 8. J. Koldcwijn van Rotterdam naar Oudel.wcg 22. Mej. E. van der Mis pel-van Hemmerden van Veenendaal naar Pannenbakkerijen 125. Mej. O. Bcert- kuizen van Oudewater naar Stationsweg 5. A. Rommers en gezin van Amersfoort naar Jaagpad 25. Mej. B. L. Ekelschot van Kamerik naar Voorstraat 29. G. W. Poppenk en gezin van Amersfoort naar Zandwijksingel 22. J. H. J. Welp van van bet restaurant „De Rozenboom", te Bussum, o.l.v. Willem Lokoff. 3.30—4.30 Vrouwenuurtje. Causerie door Mevr. Ro van Oven. 4.405.55 Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. 6.157.25 Concert door bet A. N. R. 0.- orkest o.l.v. Nico Treep. Mevr. Linnekamp Roeske, viool. Pianobegel. van Egbert Veen. 7.257.45 Causerie door Louis de Vries over: Hoe onze Hollandsche tooneel- speclkunst to Parijs ontvangen werd. 7.45 Politieber. 8.10 Lezing door Prof. Dr. W. H. Keesom hoogleeraar aan do Leidsche Universiteit, over: Onderzoekingen in liet Natuurkun dig Laboratorium te Leiden betreffende de gedragingen der stof bij zeer lage tem peraturen. 8.50 c.a. Declamatie door Louis de Vries, voordrachtkunstenaar. Daarna Kurhaus-volksconcert. Het Residentie-or kest o.l.v. Ignaz Neumark. Symphonie No. 5 in e. kl. I. (Aus der neuen Welt). 10.15 Nieuwsber. 10.30 Radio-cabaret. Tulda di Vista en Johan Schmidt in: 1. „Carney en Bum ble", scène uit „Oliver Twist" van Ch. Dickens, door Johan Schmidt. Daventry 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten. I.202.20 Orgelconcert. V. Lewis- cello. 3.15 Voorlezing. 3.20 Lezing: Summing up and examina tion. 4.05 Dansmuziek. 5.20 Lezing: How to make good coffee. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.45 Radiobulletin. 6.50 Tijds., weerb., nieuws 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Literaire critiek. 7.35 Sonates van Beethoven. 7.45 Franscke lezing. 8.05 Nelson Keys, humorist. 8.20 Schuhert-programma. S. Austin, bariton. Symphonie-orkest. 9.40 Lezing: The why and the where fore of the advertising exhibition. 9.55 „The Vauxhall Belles", lichte rom. opera in 2 acten van H. Oliver. II.2012.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s" 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 Het Amerikaansck kwartet van Parijs. Orkestbegel. Langen berg 469 M., Munster 242 M Dortmund 283 M. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.55 Vroolijke avond. 10.5012.50 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. en B e r 1 ij n 484 en 566 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. niet vervormd wordt en aangenaam tlioi doch wanneer zij er een musicus bijhal: zal deze tal van aanmerkingen mak? Aan een geschoold oor valt n.l. direct - dat bet geen „muziek" is zooals hij ge^ is het to ho.oren. Hij zal opmerken, dat de luidspreh vooral in het weergeven van lo lagere j nen tekort schiet waardoor het karah van compositie veel verliest. Dit is -wel b grootste gebrek van radiomuziek Alvorens nu de middelen ter verbeteri» te bespreken eerst, een klein beetje the rie. We weten dat geluid veroorzaakt won door luchttrillingen. De middett"C wordt veroorzaakt door een trilling waa van do frequentie 256 (per seconde) is, C die hier op volgt heeft een freque'a welke juist tweemaal zoo groot is en G hieronder precies de helft, m. a, iv j ieder octaaf naar hoven gaand wordt i frequentie verdubbeld. Nu klinkt een»! do noot op verschillende instrumenten speeld geheel verseri llend. Dit hu weer andere oorzaken, Wanneer b.v. snaar in trilling gezet wordt trilt hij n alleen in zijn geheel, doch is verdeeld oen aantal gelijke stukken die ieder zichzelf trillen. Het aantal trillende de*; en de sterkte van hun trillingen vergeld met die van den geheelen snaar varij bij verschillende soorten van snaren. hooren dus een verzameling van geluidg zelfs wanneer een enkelen noot gespw wordt. Het aantal en soort van deze trili; gen bepaald de „kleur" van het geluid. I als wij weten wordt liet aantal trilling ♦van het voortgebrachte geluid verin» door het korter maken van den snaar, neventrillingen of harmonische trilling zooa's ze genoemd worden, hebben dust hoogere frequentie, n.l. 2, 2, 3 of 4 t zoo groot als de oorspronkelijk" fun menmenteéle frequentie. Pianosnaren b.v. brengen kraciu.gej lingen voort van 3 maal de fundament* frequentie en daar de hoogste noot t frequentie heeft van ongeveer 40000, yi hieruit dat deze toon slechts zuiver w gegeven kan worden indien het ontva toestel en de luidspreker in slaat zijn quentios van c.a. 12000 te verwerken. cello brengt tonen voort van 64 tril'ia per seconde en een orgel zelfs van 16; seconde. Voor een „zuivere" weergave het dus noodig dat het ontvangloa en de luidspreker geschikt zijn om frequ ties van 16 tot 12000 te verwerken, hoogste frequenties kunnen zonder di: schade te doen aan de weergave wel get worden, doch de lagere niet, en het ontl ken van de lagere tonen is een kwaal hij de weergave van de meeste toesle! opvalt. Hiervoor zijn twee oorzaken, nl. hoornluidspreker, die de lagere frequ ties niet in haar ware verhouding 1 weergeven en de L. F. transformatoren ze niet kan versterken. Wel is hi. eenige verbetering getreden bij de duur merken, doch nog blijft een z.g. cot luidspreker en L. F. weerstandversie! te prefereeren. We hebben nu al me' de middelen aangegeven om de weer; van ieder bestaand toestel te verbete Het aanschaffen van een anderen bell luidspreker is nog kostbaar, doch v standversterking ligt binnen ieders reik. Het is goedkooper dan transfer torversterking. Mits de juiste waarde van schêidi condensator, anode- en roosterleb stand wordt gekozen, wordt een „zuiv weergave verkregen, die niet verge! kan worden met transformator-rei; king. R.-K. Radio-avond. Van Dinsdag a. s. 8.10 R.-K. Radio-avond .Mej. M. 1 kroost, sopraan. Mej. F. Belinfante. t Mej. Frouwe Boomgaard, piano. 11e; Wijngaarden, viool la. Sarabande en votte, Popper, b. Menuet, Loeully (e - piano). 2 a. Sicilienne, Paradis, b. Pos valsante, PoldiniKreisler (viool, pit 3. Rede door dr. J. Wit'ox, professor minarie St. Michicl-Gestel, over: De tholieke Staatspartij een Landsbelanj Aria uit de Judas Maccabaeus, Handel praan). 5. Trio no. 11 op. 1, Beelt (piano, vioo', cello). 6a. 6 Rumüm Vo'kstanze, Béla Bartók. b. Nocturne,I langer, c. Cortège, Boulanger. d. Car Fracassa, CastelnuovaTedco piano). Mare 70 - LEIDEN - Tel. II HET ADRES voor alle voorkomende Radio-OnoerÉ COMPLETE RADIO-TOESTELli Mej. H. J. C. van Linschooten naar sterdam. Mej. G. van Dissel naar den. J. G. Schinfcz naar Utrecht. - E. den Boggende naar De Bildt. M. Dijkman naar 's-Gravenhage. G. van der Landen naar Utrecht. - Bakker naar Gorinchem Mej. A van Miltenburg naar Utrecht Hoogcnboom naar Papekop. M? Kamerbeek naar Utrecht. Mej. G Hogendoorn naar Amersfoort. J- Spee naar Haarlem. L. P. Lon' naar Hulst. Geboren: Pieter, z. van G. J-1 Hadelkamp en B. Pfaff. Trijntje J* d. van H. Hoogendoorn en N. v. Antonia, d. van J. v. Duuren en Snieder. Agnita Anthonctta, d. ïM A. E. v. Dishoeck en A. M. du Chaff- Ondertrouwd: B. Wassink van Garderen. Getrouwd: 1. Blonk en R. van vendijk. Overleden: J. C. Vermeulen v. H. Twaalfhoven wed. van A. Comraj J. v. Slagmaat 76 j. E. Beije® van J. Spruyt 71 j. 8.50 Concert. Symphonic-orkest o. I. v. Emil Bohnke. 10.50 Sluiten, Hamburg 395 M. 4.35 Operamuziek. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Bandonionconcert. 9.35—10.50 Volksliedjes, gezongen door B. Jakschtat. A. Seeker, piano. Brussel 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.2010.20 Galaconcert, Belgische com ponisten. HOE IS DE WEERGAVE VAN UW TOESTEL Hoe dikwijls zien we niet in annonces aangekondigd dat deze of gene luidspre ker, toestel of transformator een „natuur lijke" weergave waarborgt. En hoe wéinig toestellen bezitten een reproductievermo gen dat bet „natuurlijke" van uit de verte benadert. „Natuurlijk" behoeft de weergave ook niet te zijn, als zij maar „zuiver" is. Wie wil in ziju kamer een „natuurlijke" weer gave van een kerk-orgel, een complete jazzband, een koor, orkest, kortom a'les wat. in een groote ruimte thuis behoort en daar tot zijn recht komt'? Dit ligt toch in het wood „natuurlijk" besloten. Laten we liever spreken van een „zuivere" weer gave. Wat de luidspreker als laatste scha kel voortbrengt moet op ons gehoor den- ze'fden indruk maken als de oorspronke lijke instrumenten zouden doen op eenigen afstand beluisterd. Het orgel moet dus klinken zooals we het in de kerk hooren, het koor zooals in de concertzaal etc. Onze lezers zijn natuurlijk zeer tevreden over bun installatie zoolang het geluid Sittard naar Groenèndaal 11. Mej. M. van Muiswinkel van Bodegraven naar Ha venstraat 58. Mej. C. A. Borgers van Zuilen naar Nieuwendijlc 65. J. Immer- zeel en gezin van Nieuwkoop naar Jaag pad 100. Mej. A. van Montfoort van Lopik naar Utr. Str.weg 56. L. Baelde en gezin van Zwammerdam naar Utr. Str. weg 7. Mej. M. van Arnhem van Utrecht naar Havenstraat 4. Mej. J. M. L. van Basten van Roosendaal c.a. naar Groenen- daal 8. Mej. C'. M. Kruiswijk van Ab coude-Ba ambrugge naar Kruit torenweg 4. Mej. C'. Uijtewaal van Harmeien naar Molenstraat 25. Mej. A. G. Dros van Ivamerilc naar Ged. Binnengracht 66. Mej. C. Bukman van Delft naar Stcepkui- len 16. Mej. H. Heeringa van Rolde naar Kromwijk 6. Vertrokken: Mej. T. Weissenbach naar Rotterdam. Mej. J. en C. H. Lep ping naar Miilheim. Mej. W. C. Hoog boom naar 's-Gravenhage. Mej. J. E. Wink naar Marken. W. Pennewaard naar Utrecht. M. Pellegrom en echtgen. naar Linschoten. A. van den Bosch naar Meppel. Mej. G. Achterberg naar Zeist. F. Leinwebor en gezin naar Soest. vocaal

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12