DE HALL VAN ONZE WONING. EEN COMBINATION. TWEE ELEGANTE JURKJES. No-, 917. Deze badmantel is een der aardigste typen, die momenteel op de groote badplaatsen het meest gezien worden en de draagsters zeer elegant staan. Voor materiaal worden zeer fijne en soepele stoffen toegepast, die in over eenstemming met de snit van den man tel een groote bekoring gc\ en aan haar, die met een zekere flair dit kice- dingstuk weten te dragen. Ons model is bedoeld van bedrukte crêpe de chine, gevoerd met zwarte crêpe im- irmiabilisé. De écharpe, die luchtig i den hals wordt geslagen, de mouw- Deze aardige japonnetjes, uiterlijk toch van elkaar verschillend, zijn eigenlijk van één snit, welke door kleine wijzigingen en variaties in de uitvoering èn in het materiaal zulk een verandering ondergaat. Het japonnetje van gebloemde stof heeft een opstaand kraagje en een puntin ingezet vest. Het lijfje is in zig zag loopende lijnen aan het rokje be vestigd door middel van een dubbele stiksel-versiering, dat gedeeltelijk op de diepe stolpplooien der zijbanen doorloopt. De achterkant is eenvoudig recht, doch bij de taille blousend. Een breede lak-ceintuur wordt om het mid del gedragen. De mouwen zijn glad en hebben een klein split. Het nevenstaande jurkje zal nu niet veel aanwijziging meer behoeven. Dit kraagje is liggend; in plaats van effen stof is dit vest in gewerkte stof, daar de japon van effen materiaal is. De ceintuur ontbreekt hier en de mouwen hebben omgeslagen manchetjes. VI Het modelletje links geeft 11 een voorbeeld van een jurkje, geschikt voor feestelijke gelegenheden en voor het maken van visites. Als stof neme men een korenblauwe crêpe de chine met voor het kraagje, de strookjes langs de zakjes en de smalle manchetjes oud- rose crêpe georgette. De schablone, midden-vóór op het lijfje is in een samenstelling van oud-rose en blauw in meer nuancen uitgevoerd. Het mouwtje is laag aangezet, zonder ruim te; naar onderen gaande verwijdt het zich en wordt door een smal manchetje bijéén gehouden. Het rokje is glad op het bovenstuk gezet en heeft een zeer klokkend ver loop. De zakjes hebben een plisseersel of ingehaald strookje. Het schooljurkje is gedacht van crêpe imprimé. Het heeft raglan mou wen, een omgeslagen kraagje, een ceintuurtje van de stof-zelf en aan weerszijden twee stolpplooien. Op het gebied der onderkleedinj? ziet men nog zeer veel de chemise, enveloppe, doch in de nieuwe Parijscha collecties geeft men weer de voorkeur aan een combinatie van chemise ca pantalon, die beter bij de moderne silhouette past. Wat wij ter opluistering van eigen huis vervaardigen heeft een eigenaar dige, aparte bekoring. Is het soms niet waar, dat een eigen handig getimmerde hooikist, een zelf overtrokken gemakstoeltje, een ge schilderd vaasje, een gehaakt kussen- overtrekje of een leuke karakterpop ons iets meer zeggen, dan een ander ding, waarbij we in 't geheel geen aan deel in het tot stand komen hadden? We beschouwen die dingen zoo'n beetje als onze favorites en laten niet na er van tijd tot tijd een liefdevollen blik op te werpen, 't Heeft onzen tijd gekost, het tot stand brengen er van, en.... er is iets ons-zelf in, door de wijze van uitvoering. Als ge plezier hebt in verven, beit sen, lakken, dan kunt ge zelf een éta gère of een boekenrekje maken. Van gewoon vurenhout kan men met succes een twee- of drieplankige étagère laten maken. Groen geverfd of helrood gelakt, met b.v. zwarte biesjes, met een filetgordijntje aan een koperen of bronzen roetje is zoo'n meubeltje voor haast iedere kamer een aanwinst. De bovenste plank wordt aange wend tot het plaatsen van een paar smaakvolle voorwerpen: zooals een beeldje, een vaas, een paar kande laars enz. De middelste planken wor den gebruikt om boeken in te plaat sen. Het gordijntje wordt wat terzijde geschoven, zoodat men een aardige inkijk heeft. Zorg, dat alleen boeken met frissche banden, die in goeden staat zijn te zien komen, anders zou dit het aardige effect nog kunnen be derven! BEA. MODERNE PARFUM-LAMPJES. Het gebruik van kant is dit seizoen enorm groot en vooral Valenciennes en Alengonkant, die in nieuwe soorten zijn verwerkt, zijn zeer ,,en vogue". Naast kant gebruikt men veel brode ries en een samenstelling van beiden is zeer gedistingeerd. Onze plaat geeft u een voorbeeld hiervan. Deze combinaties is van rose crêpe de chine, met Valenciennens af gezet en geborduurd met rose zijde. De schouderbanden en het lintstrikje zijn eveneens in rose. CARAMEL TOFFEE. 1 blik gecondenseerde melk: 2 óns stroop: 1 groot ons boter: 2 ons suiker: Smelt de boter en voeg er daarna de stroop bij en de suiker; laat dit langzaam tegen de kook komen, waar na de melk wordt ingegoten onder constant roeren: dit laatste is zeer noodzakelijk om aanbranden te voor komen. Als na eenige tijd het mengsel flink aangedikt is zoodat het nauwelijks meer geroerd kan worden is het klaar. Men giet het nu in een bakvorm of iets dergelijks met platten bodem na deze eerst goed met boter ingevet te heb ben en als het mengsel ten slotte afge koeld is, snijdt men het in kleine vierkantjes. NUTTIGE WENKEN. Bij het gebruik van een bril of lornel "- wordt de huid aan beide kanten van den neus dikwijls rood. Dit wordt ver- holpen door de plekken met een wei- nig aluin te bestrijken. Om de glazen lang schoon te houden, kan men ze met wat zeep inwrijven en ze daar na goed blank poetsen. Hadden vroeger slechts de groote patriciërshuizen van modernen s*"jl een hall en ook wel eens de grootere landhuizen, thans bezitten ook de beknoptere woningen hun hall. Met een hall kan men nu gewoon weg allies" doen. Ge kunt haar in een rookkamer herschapen of in een eet kamer; ge kunt er een warmen toon aangeven, door een breede bank tegen de muur te plaatsen waarop een mas sa gezellige kussens verspreid liggen. Ge kunt ook aan Uw hall het deftige, doch kille cachet geven van een voor naam entrée, waar men alleen maar maar door loopt om naar een meer behagelijker vertrek te gaan, waar we ons warm omringd voelen van de ech te huiselijkheid. Maar zulk een hall had ik niet op het oog, toen ik den titel boven dit artikel tje schreef. Ik wil u spreken over de echt gezel lige hall waarover een ieder die uw huis betreedt bewonderend spreekt, die elkeen een spontanen uitroep van gulle instemming ontlokt. Ziet ge, zulk een hall is een vertrek méér in uw huis, terwijl de hall met vestibule cachet, eenvoudig één localiteit is. Eerstens moet ge de muren beklee- den, smalle gebeitste latjes verdeelen dezen in vakken. Zoo de hall in warme kleuren geschilderd is, behoeft ge geen stof aan te brengen, hoewel doeken van diepe kleuren aan den muur, altijd het effect verhoogen. Het houtwerk wordt zoo mogelijk in donkere tint ge houden, dat veraangenaamt ieder ver trek; lichte kleuren daarentegen fzoo- als crème en grijs) wekken altijd een kille atmosfeer. Lichtgroen echter is mooi en doet prettig aan de oogen; wanneer deze kleur met donkergroen afgebiesd, verkrijgt ge een mooie sa menstelling. Wanneer er een houten vloer in de hall is, wordt deze met was beits donker gebeitst. Een bontge kleurde. monedrne mat van fijn cocos, vindt in het midden van de hall haar pjaats. Een aardig tafeltje, eveneens van donker gebeitst hout, met twee stoelen in stijl, kunt ge in het midden op de mat plaatsen, of, wat meestal ^óg aardiger staat: Ge plaatst het ta- eltje tegen een der muren en zet er een stoel bij. Tegen het kleine muur vlak (tusschen 2 deuren) plaatst men nog een stoel. Het grootste muurvlak •vordt aangevuld door een bank met leuning, waarvan men tegenwoordig zulke aardige typen aantreft. In plaats van donker gebeitste meubels, kunnen met evenveel succes groene, roode of wS* 'gelakte aangewend worden. ,s/ TRIX. omslagen en het zakje zijn eveneens van de zwarte stof. De badmuts kan in de fond-bleu der gedrukte stof gekozen worden. Een paar badschoentjes van zwarte jersey, afgebiesd met geel leer vol tooid dit keurige ,,bad-complet". NOG TWEE GEZELLIGE JAPONNETJES. 918. No. 918. GEZELLIGE BADMANTEL. No. 915. JONGENSPAKJE. No, 916. fog <$>8 J Aardig pakje voor kleine jongens bestaande uit kieltje en broekje. Aan het kieltje worden 5 knoopen gezet, welke dienen om het broekje op te houden. Een zachte, wollige stof neme men voor het broekje en de garneering van het kieltje. Voor het laatste kan men volstaan met een eenvoudige effen katoenen stof. Als men het kraagje en de manchetjes er met een rijgsteek op bevestigt, kan men in de kieltjes steeds variatie brengen en hechte men deze garneering telkens op het te dragen bloesje. Een eenvoudig borduurmo- tiefje. draagt er nog toe bij, dit jongens pakje tot een aardig geheel te maken, Van deze japonnetjes kan hetzelfde gezegd worden, als van de beide vo rige. Ze hebben eenzelfde coupe, doch zijn door variaties toch verschillend van model. De rug der beide japonnetjes is van eenzelfde snit. Gemakkelijk valt het, op te merken, waardoor de verande ringen verkregen v/orden. Beide jur ken hebben aen ingezet voorpaneel van diepe stolpplooien, die op taille hoogte samenvloeien met de overige plooien van het rokje, die onder den arm en op den rug. vanaf het kraagje één lijn vormen. GEKLEED" JURKJE EN SCHOOLJURKJE. No. 919. ETAGèRES OF BOEKENREKJES OM ZELF TE MAKEN. Een der aangenaamste gewaarwor dingen voor ons reukorgaan is wel de bloemen-geur. Reeds in de oudste tijden heeft men de lof der bloemen bezongen. In al haar lieflijkheid is ze ons getoond in gedich ten en schilderingen, maar de geur ge nieten we toch eerst ,,echt" als we haar bij ons hebben. Nu heeft bijna ieder mensch een voorkeur tot de een of andere bloem en aangezien het moeilijk gaat, om in eiken tijd van het jaar zijn geliefde bloem bij zich te hebben, heeft „men" gezorgd, dat men de geur, die ons aan onze geliefde bloem herinnert, steeds kan genieten. Daarin voorzien de mo derne parfum-lampjes, waarin een droppeltje parfum voldoende is om ons te doen denken, dat we in een ro- zarium, een hyacinthen-veld of een andere lusthof zijn. Hierboven geven we U een aardig voorbeeld van een lampje in bloem vorm. Het is van gekleurd glas en wel in paars en groen, welke eerste kleur voor de bloemen en de laatste voor steel en bladeren bedoeld zijn. Het lampje, dat zich in de bloem-kelk be vindt, wordt al brandende warm, waar door de geur der parfum zich ver spreidt. Hooge zijden hoeden worden schoon gemaakt met 'n lapje bevochtigd mei gereinigde terpentijn. Men wrijft natuurlijk met de haren mae, daarna wordt met een fluweelen borstel na- geborsteld. Na het schoonmaken van visch, uien e.d. kan men, om de onaangenam? reuk te verwijderen, de handen in water, vermengd met droge mosterd wasschen, de reuk verdwijnt dan onmiddelijk. Koeken, die in een gasoven gebak zijn, worden droger dan die, welke in een gewone oven gebakken ziin, Dit ongemak kan verholpen worden door in den oven een pannetje met water te plaatsen onder het bakken. stoom hiervan geeft vochtigheid en verhoogt zoo de goede smaak van ccn koek. In den zomer als de boter het bes' en gewoonlijk ook het goedkoopst is, wordt ze dikwijls voor den wie'er opgedaan. Ze wordt dan in een steencn vat gepakt, en wel zóó dicht, dat e' geen enkele opening overblijft. Daar overheen wordt een linnen lap gelegd met een handvol zout er boven op waarna versch water bij gegoten wordt. Een bord dient als deksel. l>j een grooter met zout water gevuld vat kan men ook pakjes boter in papift verpakt bewaren. Bij heftige en zware neusbloeding moet men de neus met koud water spoelen, waarna een paar druppels citroensap opgesnoven worden. Dit middel werkt onfeilbaar.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10