INGEZONDEN MEDEDEELING gedurende haar geldigheidsduur voor de toepassing van artikel 15 der Wogenbelas- tingwot ton aanzien van elk van den han delsvoorraad van den houder deel uitma kend motorrijtuig, waarvoor do belasting niet hooper is dan die van het in de kaart omsclnrcYoii motorrijtuig, als con geldig bewijs van betaling aangemerkt. Artikel 4. Aan dengene, die van de bij dit besluit verleende gedeeltelijke vrijstel ling van belasting misbruik maakt of zich niet gedraagt naar do bij dit besluit of do door Onzen Minister van Financiën vast gestelde voorwaarden en bepalingen, kan door genoemden Minister het rocht op toe passing van die vrijstelling worden ont zegd. De controle der Wegenbelastingkaarten. Door de besturen van de Kon. Ned.- 'Automobiel Club, van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland en van de Koninklijke Noderlandscho Motorwielrij ders Vereeriiging is een verzoekschrift aan den Minister van Financiën gericht, om, wegens den grooten last, die door gebrui kers van motorrijtuigen wordt ondervon den door het feit, dat zoowel de douane beambten in de grensdistricten, als de be ambten der directe belastingen bij de con trole der Wegbelastingkaarten niet van dienstkleeding (uniformkleeding) zijn voor- arien, wel te willen bevorderen, dat onver wijld worde overgegaan tot het verstrek ken van diens tkleeding (uniformkleeding) aan bovenbedoelde categorieën van amb tenaren. Openstelling van grenskantoren. Door bovenbedoelde vereenigingen ie eveneens tot den Minister van Financiën een verzoek gericht, om, in verband met de formaliteiten van de wegbelastingkaar ten en de groote toename van het grens verkeer, welk verkeer het volgend jaar ter gelegenheid van de Olympische Spelen nog aanmerkelijk zal toenemen, in ieder ge val aan de 10 grenskantoren, die onlangs gedurende den Zondag en tusschen de middaguren zijn opengesteld, zoowel des nachts als overdag de gelegenheid te bie den tot het verrichten van de formalitei ten der wegbelastingkaarten en evenzoo van den gewonen dienst der triptieken en carnets de passage en douane en van be wijzen op naam of wel hot inklaren van reisbagage, voorzoover deze betaling op blocnotes is toegelaten, door bet instellen der functie van een z.g. commies-planton, die dan zelfstandig dienst zoude doen op de uren, dat het kantoor gesloten is voor den algemeenen dienst. Zuiderzeewerken. A anbestedingen. Vanwege den rijkswaterstaat is gisteren aanbesteed: le. de .Ainleg van een hoofd- en twee lei- dammen nabij den Oever, in verband met de afsluiting van de Zuiderzee, en van grondwerken nabij den Oever, in verband met de droogmaking van de "Wieringer- meer. Laagste inschrijver was de heer I. v. d. Velde, te Heemstede, met f719.000; 2e. het aanleggen van den omringdam voor een sluisput van een buitenkanaal met leidammen en van bijkomende werken nabij de oostpunt van den Anna Paulow- napolder, een en ander ten behoeve van het in verband met do indijking van de (Wieringremeer aan te leggen afwaterings- en scheepvaartkanaal langs do Noordhol- landsche kust. Laagste inschrijver de heer H. W. Klos, te Baarn, met f520.900; 3e. het aanleggen van verschillende grondwerken van den omringdam voor een sluisput en van bijkomende werken nabij Kolhorn. Laagste inschrijfster do N.V. Bagger- maatschappij Holland, te Hardinxveld. met f656.000. Het mijnveld Vlodrop. De gegadigden zien van ontginning af. Bij den voorzitter der Tweede Kamer is thans een schrijven ingekomen van den minister van Waterstaat betreffende het miet gebruik maken van do bij de wet 24 December 1925 gegeven bevoegdheid tot het verleenen van concessie voor de ont ginning van het steenkolenmijnveld bij {Vlodrop. De minister deelt daarin mede, dat de gegadigden, genoemd indertijd in de Mem. ,van Toelichting van voornoemde wet, be richt hebben, dat zijn van ontginning van het mijnveld afzien. Van do bij de wet gegeven bevoegdheid ,tot het verleenen van concessie zal der halve geen gebruik worden gemaakt. Uitbreiding van Haarlems politiekorps. In do gisteren gehouden raadsvergade ring to Haarlem deelden B. en W. mede, dat na de uitbreiding der gemeente ook uitbreiding van het politiekorps niet ach terwege kan blijven. In totaal zijn van de geannexeerde gemeenten overgenomen twintig beambten. De meerderheid van B. en W. achtte uitbreiding van het k met vier agenten, één inspecteur en een klerk voor de administratie noodzakelijk. iVoorts achtten zij aanschaffing van een motor mot zijspan gewcnscht. Tevens blijft behoefte bestaan op be paalde oogenblikken de beschikking over teen auto te hebben, bijvoorbeeld bij brand, ernstige inbraken of ongelukken. De kosten, aan de gewensebte uitbreiding Verbonden, bedragen voor dit jaar f13.100. !B. on W. vroegen den raad, dit bedrag ter beschikking te stollen. Na eenige discussie jverd dit voorstel aangenomen. De boringen te Winterswijk. Bij de boring te Meddene onder Winters wijk ia weer om niouwo steenkoollaag 'doorboord. Dit is reed!» de zesde goed ont- finbare ïaag, die bij deze boring werd door- weden. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Paard op hol. Tweo dooden. Dinsdag sloeg te Schinnen een paanl op hol dat gespannen was voor een melkwa gen, waarop behalve de melkknecht drie jongens gezeten waren. Op een gegeven oogenhlik sloeg de wagen om, met 't treu rig gevolg, dat een zoontje van A. S. een schedelbreuk bekwam en onmiddellijk dood was. Het zoontje van J. N. liep zware ver wondingen op en overleed later. Het derde jongetjes alsmede do knecht wisten bijtijds van den wagen te springen. Doodeiijk ongeluk. Gisternacht om ongeveer half twaalf is de 42-jarige J. K., uit dc Liduinastraat te Schiedam van een stelling gevallen bij de Mij. „de Nieuwe Waterdeg" te Schiedam. Met een ernstige hersenschudding en ge broken beenen is hij bewusteloos naar het ziekenhuis te Schiedam vervoerd, waar hij om ongeveer 1 uur aan do bekomen verwondingen is overleden. Ernstig motorongeluk. Gisteravond laat heeft op den Haar lemmerweg te Amsterdam een ernstig mo torongeluk plaats gehad. Even voor Halfweg stond een militaire motorrijder langs den kant van den weg zijn motor te repareeren. Vanuit de richting Amsterdam kwam een andere motorrijder, een inwoner van Haarlem aanrijden, die door het licht van een hem tegemoetkomende auto verblind, in volle vaart tegen de militairen motor rijder aan den kant opreed. De motor werd zwaar beschadigd en de militaire motorrijder liep door deze aan rijding een hersenschudding, een enkel breuk en een elleboogfractuur op Door een passeerend geneesheer werd hem deeerste hulp verleend, waarna hij per auto naar een der Haarlemsche zie kenhuizen werd vervoerd. Onder de eigen auto. Te Winschoten geraakte gistermorgen het driejarig zoontje van den beschuitfa brikant H. do Groot onder diens auto en was onmiddellijk dood. Aangereden. Te 's-Gravenhage is de 8-jarige Netten aan den Westenhurgerweg door een auto gegrepen en tegen den grond geworpen. De chauffeur bracht den knaap naar het Zie kenhuis, waar zijn toestand zeer ernstig wenl bevonden. Auto over den kop geslagen. Te Woudenberg vloog een auto met drie inzittenden, nadat zij van den berg de Py- ramido in Austerlitz was afgereden, door stuurdefect over den kop. De drie in zittenden kwamen er met eenige ontvellin gen af, doch de auto was geheel ontredderd en moest door een vrachtauto naar Zeist worden gesleept. Door de Iram gegrepen. Gisteren is te Breda de 14-jarige loop jongen K. met' zijn fiets in aanraking ge komen het de stoomtram, die hem een 100-tal meters meesleepte. Ernstig verwond aan beenen, handen en rug, werd hij in een nabij gelegen woning binnengebracht. De onmiddellijk aanwezig zijnde genees heer gelastte overbrenging naar het zieken- huis. De toestand van rlen jongen was gis terenmiddag zeer ernstig. Bij hei voetballen doodgebleven. Gisterenavond tijdens een vriendschappe- lijken voetbalwedstrijd tusschen twee plaat selijke clubs in Dordrecht, zakte plotseling de 18-jarige speler B. L. B. ineen en was onmiddellijk dood. Vermoedelijk had de jongen zich te veel ingespannen. Tragisch. Toen gisterenmorgen de heer van G. zich te Breda naar het stembureau wilde 1 ven, werd hij op straat door een beroerte overvallen en overleed kort daarna. Zijn zuster bleef onlangs hij den Stillen Omgang te Breda op eenzelfde wijze docil. Goed afgeloopen. Aan de Slotlaan te Zeist viel Dinsdag namiddag een anderhalfjaTig kind van den winkelier Van-den Hengst uit een meiden kamertje op de derde verdieping op het trottoir. Uiterlijk viel aan de kleine, die bij bewustzijn bleef, vrijwel niets te bespeuren, terwijl ook de dadelijk ontboden geneesheer Yoorloopig niets bijzonders kon ontdekken. Aanvaring. Men meldt uit Doesburg aan de „Msbd. De brug heeft het door een aanvaring met een groote Duitscho Rijnaak leelijk te verduren gehad. Het huisje, waarin do brug electrisch geoperr1 -< gesloten wordt, is geheel vernield; r eleclrisch be drijf is verstoord. De c naar schat ting 3000 zal door de Duisburgsche maatschappij vergoed worden. Met averij binnengeloopen. Uit Hoek van Holland wordt gemeld: Het Noorsche stoomschip „Aagot" is gis teren den Nieuwen Waterweg binnenge komen met ingedeukten boeg en volgeloo- pen yoorpdek. Naar de gezagvoerder me dedeelde is het schip in het Kanaal gister morgen tijdons den mist in aanvaring ge- weeest met het Engelsche stoomschip „Napierias". Voor zoover bekend zijn geJotn persoonlijke ongelukken voorgeka- men. De „Aagot" was gelaten met erts, op weg van Almeria (Spanje) naar Rotter dam. Relletje te Berkel en Rodenrijs. Een grinttrein gebombardeerd. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft er een ernstige ordeverstoring plaats gehad te Berkel-Rodenrijs. Onder leiding van den bouwkundig op zichter M. werkten gedurende den nacht een 100-tal spoorwegarbeiders grooten- deels uit Den Haag afkomstig aan de electrische spoorlijn Den HaagRotterdam in de onmiddellijke nabijheid van Roden rijs. Nu had zich het geval voorgedaafn, dat twee der wegwerkers, F. S. en de B. G. den vorigen dag een uur te vroeg waren weggegaan. De leider van het werk wilde nu een uur van hun loon inhouden. Maar hiertegen verzette beide mannen zich hevig en dreigden den heer N. met een schop de hersenen te zullen inslaan. Een gedeelte van de aanwezige werklie den sloot zich bij het tweetal aan, terwijl de overigen uit vrees voor molest het werk niet durfden hervatten. Een goederentrein met grint werd met laschplaten en steenen gebombardeerd, waarhij een der arbeiders vrij ernstig aan de hand werd verwond. Na eenigen tijd bedaarde het rumoer en werd het werk weer hervat. De Officier van Justitie in Den Haag, die van een en ander gehoord had gaf ech ter opdracht de beide belhamels, F. S. en de R. G. te arresteeren. Gisterennacht zijn zij in hun woning aan gehouden en in het Huis van Bewaring in gesloten. De avontuurlijke reis van de „Rotterdam". Relletjes onder de Ghineesche bemanning. Gelijk bekend, is het s.s. „Rotterdam" van de HollandAmerika-lijn op zijn vo rige reis van hier naar New-York vertrok- ken met 85 man Ghineesch personeel, ter vervanging van het Europeesch stokers- en tremmerspersoneel. dat zich niet had laten aanmonsteren, wijl de directie der H. A. L. hun eisch: doorbetaling van het loon lijdens het verblijf van het schip te Rotter dam, niet wilde inwilligen. Het varen met dit Chineesch personeel heeft tot eigenaardige moeilijkheden geleid in verband met dc strenge immigratie-be palingen der Vereenigde Staten, welke de reederij voor iederen gedebarkeerden Chi nees een boete opleggen van 1000 tot 1300 dollar. In het contract met de Chineezen was dan ook opgenomen de bepaling, dat zij te New-York aan boord moesten blijven. Toen het schip den 27sten Juni de ha ven van New-York was binnen geloopen, en de geheele equipage, dus ook de Chinee zen, voor den inspecteur-dokter waren ge weest, wilde ook de Chineesche bemanning aan den wal gaan. De gezagvoerder van het schip wees hun echter op het contract en weigerde dan ook het verzoek toe te staan. De Chineezen namen daarmede geen genoegen en het was te verwachten, dat zij het er niet bij zouden laten zitten. Des avonds half zeven uur kwam het tot een uitbarsting. Ongeveer 50 Chineezen een gedeelte had zich rustig teruggetrokken stormden, gewapend met stokken en scheermessen via het dek naar de valreep, waar drie wachtslieden op post stonden, die evenals de Amerikaansche politie met knuppels zijn gewapend. Zij wilden den troep tegenhouden, doch bleken machteloos. Een van de beambten werd met een scheer mes een snede toegebracht, waardoor zijn arm van onder tot boven werd opengehaald Den tweeden wachtsman werd een vinger afgesneden, terwijl de derde omver werd geloopen. Inmiddels was echter het ge rucht, dat er muiterij onder de Chineezen van het s.s. „Rotterdam" was uitgebroken, aan de poort van het terrein hekend ge worden. Men liet terstond de groote meta len deuren zakken, doch de Chineezen overrompelden ook hier de wachtslieden en velen van de muitende Chinezen wisten door de kleine poortjes bezijden de groote poort de openbare straat te bereiken. De Amerikaansche politie was intus- schen telefonisch gewaarschuwd en begon in Riverstreet een jacht op de vluchtende Chineezen. Slechts enkele Chineezen zijn weten te ontkomen. De overigen werden allen opgesloten en zijn in New York ach tergebleven en zullen met een volgende ge legenheid naar Rotterdam worden overge bracht. Daar men vreesde, dat de 35 Chineezen, die niet aan de relletjes hadden meege daan, wraak zouden nemen op den gezag voerder, kwamen twee Amerikaansche po- I litiemannen ter bewaking aan boord. Nu kwam echter nog dc groote moeilijk heid om voor de terugreis, een nieuw sto- kerspersoneel te doen monsteren. Bij den eersten oproep kwamen meerdere stokers zich aanmelden, echter nog lang niet ge noeg. Men heeft toen getracht door de gage een weinig te verhoogen, de verbintenis wat aantrekkelijker te maken. Tenslotte deed men nog de toezegging, dat zij. die nog zouden monsteren, vrij naar hun land van herkomst zouden vervoerd worden. Zoo ver trok het s.s. „Rotterdam" van New York naar hier met stokers en tremmers van alle nationaliteiten: Zweden, Noren, Italia nen, Duitschers en Portugeezen. Op de terugreis heeft men ook met dat personeel veel moeilijkheden gehad. Voor eerst stonden velen vreemd tegenover het werk en kon men elkander moeilijk var- staan. Vervolgens waren allo gebruiken en gewoonten aan boord hun vreemd en kwamen er vele klachten over het eten. Tenelotte is het toch gelukt de vaart in het schip te houden en is men inet slechts met weinige uren vertraging te Rottendam binnengeloopen. Gisterenmiddag heeft een bespreking plaats gehad met het'vroegere stokersper- soneel van het s.s. „Rotterdam" uitge schreven door den Centralen Bond. Inbraak. De dader bij het weghalen van den buit gesnapt. In de villa „Ten Vijver", bij de Water partij in de, Scheveningsche Boschjes, is in den nacht van Maandag op Dinsdag inge broken. Eenige voorwerpen van weimg waarde zijn medegenomen. De inbreker had nog eenige voorwerpen klaar gezet, maar kon vermoedelijk niet meer dragen. Daar de villa reeds langen tijd onbewoond is, was er alle gelegenheid dit in den loop van den dag weg te halen. De politie, door den tuinman gewaar schuwd, was echter op haar hoede. Toen dan ook een man met een kar kwam en enkele tinnen bloembakken weghaalde, werd hij door eenige rechercheurs gearres teerd. Het bleek te zijn de 24-jarige P. van Z een goede bekende van de politie. Hij is in bewaring gesteld. Poging tot doodslag op Ameland. Uit Nes (Ameland) wordt aan de „Tel." gemeld: Maandagavond heeft C. de J. om een kwestie, welke reeds van September j.l. af liep, geschoten op J. K., te Buren. Hij trof K. in den rug, waardoor deze levens gevaarlijk gewond werd. De getroffene is per extra-boot naar Leeuwarden vervoerd. De J. werd later in het ruim gevonden van de „Waddenzee". Hij wilde blijkbaar op deze wijze naar den vasten wal vluch ten. Hij werd naar Leeuwarden overge bracht. Nader wordt gemeld: Zooals het op deze eenzame Wadden eilanden wel meer voorkomt, heerschto er sedert langen tijd een veete tusschen den 20-jarigen landbouwerszoon Ch. de J. te Nes en den landbouwer J. K. te Buren. Maandagavond begaf De J. zich naa.r K., met de bedoeling, zich met dezen te verzoenen. Laatstgenoemde toonde zich niet zeer voorkomend, doch de J. gaf van zijn welwillende houding blijk door zijn tegenstander een sigaar aan te bieden. De ze aanbieding werd echter hits afgewezen met een: „Dank je, ik rook niet". Toen beiden en oogenblik later naar een stal gingen, om daar nog eens het een er an der te bespreken, haalde de J. plotse ling een rovolver voor den dag en riep K. toe: „Dan zul jo dezen rooken", waar op hij het wapen a-bout-portant op hem afvuurde. Ernstig getroffeu stortte K. neer, de dader vluchtte ijlings de bosch jes in. Des morgens werd hij, zooals men weet, aan boord van de postboot „De Wadden zee", waaTop hij zich verstopt had, gear resteerd. Op advies van don plaatselijken genees heer moest de getroffene onmiddellijk naar het ziekenhuis te Leeuwarden worden over gebracht, hetgeen echter, in verband met den lagen waterstand, eerst den volgen den morgen kon geschieden. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Door een patiënt mishandeld. De bekende katholieke zenuwarts dr. J. Klessens is Dinsdag in de. poli-kliniek van het Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis te Am- setrdam dooi' een der patiënten aange vallen en zoo ernstig mishandeld, dat hij met een gebroken heen ter verpleging in het gasthuis moest worden opgenomen. De aanvaller werd naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. Een kaslooper te Amsterdam misleid. Een effectenfirma, die nabij de Spiegel straat te Amsterdam kantoor houdt, heeft in haar dienst een vertrouwd persoon, van ongeveer 50-jarigen leeftijd, die met effec ten of geld wordt uitgestuurd en die steeds zijn belangrijke commissie naar behooren heeft uitgevoerd. Dinsdagmorgen kreeg hij opdracht een bedrag van 6000 te innen en vervolgens voor een andere commissie lo gaan naar een firms, op de Heerengracht Hier deed hij zijn boodschap, doch juist toen hij wilde heengaan, riep men hem te rug, zeggende, dat zijn patroon aan de tele foon was. En de looper hoorde de stem van bijn chef, die hem zeide, dat hij do zes mille, die hij zooeven had geind. moest brengen naar een zekeren heer Van Meehe ren, dio op het Stationsplein voor bet sta tion zou wachten en die dat geld van de firma dadelijk noodig had. De looper vond hierin niets verdachts en begaf zich naar het Stationsplein.- Daar kwam „do heer Van Meekeren" reeds op hem af en nam de zesduizend gulden in ontvangst Hij bedankte den brenger zelfs beleefdelijk en ging heen. Op het kantoor teruggekomen zeide do looper aan den pa troon, dat hij het bedrag aan meneer Van Meekeren had gegeven, waarop de patroon hevig schrok en zeide, dat hij geen order had gegeven dat te doen. Een onderzoek werd ingesteld en het hlcek maar al te duidelijk, dat de kaslooper er was ingevlogen. Do persoon, die het geld in ontvangst had genomen, was jong looper houdt vol, u.,i man, dio hem heeft opgebeld, precies tig n1s die van den effectenhandelaar. Brandje in een rijwielzaak. Gistermiddag is in perceel 35 iQ Muiderstraat tc Amsterdam, waarin vestigd is de rijwielhandel van den Poons, brand ontstaan, doordat een spir' tustoestelletje, waarmede de rij wiel hers'/ Ier bezig was, omviel. De in den fcek aanwezige goederen vatten onmiddelk vlam en ook de kleeren van een die^ bode, die zich in de nabijheid bevond, raakten in brand. Zij bekwam brand% den over het geheele lichaam. In een as de overzijde van de straat gelegen apt theek, werd het meisjo verbonden. ]v heer Poons en zijn zoontje bekwam/ lichte brandwonden aan de handen. brandweer was den brand spoedig m&j. ter. Een stadswijk door een wandluizenpfa bezocht. Op den Geitenkamp in Arnhem heersj in do 445 woningen der bouwvereenigia „De Bondswoning" een verschrikkelijk toestand. Een overgroot aantal van gj noemde woningen wordt n.l. door eg wandluizenplaag bezocht. Men neemt aai dat dit euvel een gevolg is van het ui* oordeelkundig verhuren dei onder behe/ van de Centrale Woningstichting staaoi huizen aan gezinnen, voor wie ze niet ren bestemd. De huizen zijn ruim 2 jara oud. Nu wordt een bloksgewijze zuiverir van die 445 huizen overwogen. Dat zou ik geschieden door den gemeentelijken w> ningdienst, die den talrijken- en sleei voorttrekkenden vijand met een cyaan-gj aanval onschadelijk moet maken. Behai: de ontsmetten panden zouden ook de aas grenzende moeten worden ontruimd Das: door komt men voor groote kosten en mot lijkheden te staan. Men zal echter voi onderdak der tijdelijk verdreven gezima zorgen. Een kar bloemkool voor 60 cent. Men meldt uit Sappemeer aan de „ïfö Tengevolge van de warmte der laats igen, waardoor de groenten op den koui grond zich snel ontwikkelen, zoodat vraag zoowel uit binnen- als buitenh vrijwel tot nul is gereduceerd, kon b Zaterdag jl. op de veiling een kar bloei kool (75 a 100 stuks) evenveel opbreng als een pond druiven 0.60). BuitenB. Berichten ONGELUKKEN. HET HEILIGE LAND ZWAAR BEZOCHT. Groote verwctestingen dcor de aardbei aangericht. Honderden dooden en gewonden. Uit Cairo wordt gemeld: Een ooggel van de aardbeving, die Palestina en Tia jordanië heeft geteisterd, verklaart het aantal dooden te Amma 300, te Ra leh (aan den straatweg van Jeruzal naar Jaffa) 89, te Lydde (Ludd) evena 80, te es-Salt (aan het meer van Gallft 85 en te Maan (ten N.O. van de Doode 72 bedraagt. Het aantal gewonden 500 bedragen, w. a. vele vro; wen. Te Amman is de moskee ingestort, wijl het depot van den militairen vliegdi werd verwoest. De schade, die aan het Engelsche ie? ringsgebouw te Jeruzalem is aangerid was zóó ernstig, dat het gebouw ontruir moest worden. Ook de vermaarde rat an Omar te Jeruzalem, een der bert ste heiligdommen ter wereld, heeft, rijke schade geleden. De aardbeving schijnt zich over groot gebied van Egypte en Syrië te hen uitgestrekt. In Egypte ia echter s! geringe schade aangericht, terwijl schenlevens daar niet te betreuren zijn.j (United Press). Met betrekking tot de te Nabloes aarj richte schade meldt Reuter nog. dat J stad een beeld van jammerlijke verwoei biedt. De plaats ziet er uit als een dow stad, alsof zij onder 'n geweldig boflö dement te lijden heeft gehadr Nauwe» één huis is voor verwoesting gespaard, zijn één puinhoop, terwijl andere als d een wonder bijeen gehouden schijneD worden. De anders zoo drukke stralen nu verlaten; slechts zoo nu en dan ziel2 een eenzame gebogen voortschrijd figuur, die op den rug van een kamfc -ezel wat beddegoed in veiligheid f naar het buiten de stad geimproviS kamp, waar de bewoners zich tot \vw gende groepen hebben vereenigd. Hoogo met snijwerk versierde gebon die op fantastische wijze boven de n®; straten uitstaken, zijn als kaarten» ineengestort, in hun val do lagere hw meesleepend- Het werk van de berging der lijken, onder leiding van Engelsche politiebus ten plaats vindt, vordert onopboudt Heelo slraatcoraplexen zijn voor oif verklaard, wegens het dreigende P van verdere instortingen. Hel wegfj der dooden wordt dooi de jammerklafl der nabestaanden begeleid. Duidelijk men aan dc houding der lichamen, M slachtoffers zonder vooraf te hebben den, door den dood zijn verrast" Het aantal dooden. dat tot du-^ef cieel is vastgesteld, bedraagt voor Paf meer dan 150 en voor Transjordkni®,. dan 100. het aantal gekwetsten 500 verluidt bevinden zich geen Europe onder de slachtoffers. HEVIGE ONWEUERS IN DUITSCHLAND. Sluttgart en Breslail geieisMj Hel aanlal dooden in Sa"1 Boven Slullga-i omfasltc.1 Jlcl' dagavond verscht-i.lcno zware on' buien. Op verschillende ploelsen

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4