C? MUZIEKLIEF» vóór en na 12 uur 's middags met elkaar verwarden. In deze omstandigheden beslaat be zwaar, den reisgids weer in den ouden et ijl te doen drukken. Bestekken en gewalst ijzer. Op de vragen van liet lid der Tweede Kamer, de heer Kortenhorst, betreffende een bepaling, opgenomen in bestekken en overeenkomsten voor de uitvoering van werken, waarvan gewalst ijzer een belang rijk onderdeel uitmaakt, heeft de minister van financiïV, voorzitter van den Raad van Ministers, geantwoord: In bestekken en overeenkomsten voor de uitvoering van werken, waarvan ge walst ijzer t.en belangrijk onderdeel uit maakt, is de volgende bepaling opgeno men: „In het inschrijvingsbiljet (de aanbie ding) moeten twee inschrijvingssommen worden vermeld, waarvan de eene be trekking heeft op de uitvoering van het werk met de verplichting bet daarvoor benoodigde gewalste ijzer te betrekken van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken en de andere geldt voor uitvoering van het werk zon der do bovengenoemde beperking." Al ben ik gaarne bereid te bevorderen, dal voorkomen wordt, dat do Nederland sche producten in het algemeen bij bestel ling van de overheid om de een of andere reden worden voorbijgegaan, en dat be reikt wordt, dat de overheid desgewcnsciit aan die producten de voorkeur kan ge ven, waarin het grootste percentage door Nederlanders geleverde arbeid is ver werkt, zoo meen ik, dal zulks op grond van practische overwegingen niet moet geschieden door de bovenvermelde bestcks bepaling ruimer te formuleeren. Het ligt in mijn bedoeling, omtrent de wijze, waarop zulks het doelmatigst zal kunnen geschieden, alsnog het advies in to winnen van de Rijkscommissie "Werk verruiming. R.-K. Werkliedenverbond. Vrouwenorganisatie. 7 Juli kwamen te UI recht bijeen verte- genwoordigsters(gers) van do Federatie van Diocesane R.-K. Vrouwenbonden en de Centrale Commissie voor de Vrouwen organisatie uit het R.-K. Werkliedenver bond, ter bespreking van de vraag op welke wijze met vrucht zou kunnen worden samengewerkt. Met genoegen werd geconstateerd, dat bij beide instellingen het verlangen aan wezig is vriendschappelijk samen te wer ken De wijze, waarop zal worden samenge werkt wordt binnen niet te langen tijd op nieuw onder het cog gezien. Gezondheidscommissie Katwijk. De commisasris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft in de va cature van wijlen C. J. L. van der Meer, in leven lid en voorzitter van de Gezond heidscommissie voor de vereeniiging van gemeenten, waarvan do zetel is te Katwijk benoemd tot lid van die Gezondheids commissie mr. C. M. van Sillevoldt Jr., fabrikant te Wassenaar. IKSEZQfólrEN NIEDEDEELIf£G Nederlandsch OosMndië Communistische propaganda. Ter Sum. Oostkust. Anela seint uit Mednn: De „Deli-Cou- rant" weet te me'dcn, dat 39 comm. in het Sianlarsche gearresteerd zijn wegens het maken van propaganda op de onderne mingen. KERKNIEUWS Gouden Priesterfeest. De hoogcerw. pater Kronenburg, oud- provinciaaï der Redemptoristen, hoopt volgende week Donderdag, 14 Juli, in het klooster te Willem zijn gouden priester feest te herdenken. Pastoor C. C. Vermeulen. Do Zeereerw. heer G. C. Vermeulen, pastoor der St. Agnesparochie te 's-Gra- venhage, die sinds verschillende maanden bedlegerig is, en verpleegd wordt in het R. K. Ziekenhuis in het Westeinde, is thans in zooverre hersteld, dat hij het ziekenhuis heden, Zaterdag, hoopt te ver laten, om in zijn pastorie weer te kee- ven. Geleidelijk zal zijneerw. dan weer zijn gewone werkzaamheden hervatten. De Rijnlandsche Processie naar Kevelaer. Dc Rijnlandsche processie naar Keve laer vertrekt dit jaar den 12en a.s. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Seriewedstrijden V. V. L. Het programma voor Zondag is als voljjt: 11 uur Leiden IVTeijlingen IV, 2c nfdeeling. 3.15 uur Blauw Zwart IIEdoh IV, 2e afdeeling. Hoewel cr slechts 2 wedstrijden zullen gespeeld worden is hel een bezoek aan hot V. V. I.-terrein toch wel waard. V. V. L. I speelt voor dc Blauw Zwart- fiorie legen Edoh III om 2.30 uur. Vertrek per fiets om kwart voor 2 uur. V, V. L. III speelt een vriendschappe lijke wedstrijd tegen S.N.A. III te Stomp- wijk om 2 uur. Vertrek om 1 uur per fiets. CRICKET. Wedstrijdprogramma. Ie Klasse. H. en W.Ajax, Phoenix—Haarlem; 11 1). V. S.Quick; P. W.Hilversum; V. O. C.—A. C. C. -v 8 Manchester Mansbroe ken, diverse maten en kleuren2.35 Partij Slagers-, Kap pers- en Bakkersjas sen, iets beschadigd door het etaleeren...2.50 Waaronder de beste kwaliteiten. Witte Heeren-Over- hemden met piqué borst, alle maten 1.49 Prima Katoen, reclameprijs ...12 Fijne Madapolam, bijzonder geschikt voor lingerie 18 Reclame Kapokgarni tuur, 2-pers., overtrok ken met linnen streep, allerbeste Javakapok- vulling,3 deelen: schuin peluw, 2 kussens 42.90 Idem met lm. Paar- denhaarvulling... 18.75 2-pers. Ledikant 5.75 5-deel. Waschstellen 2.28 HAARLEMMERSTRAAT §30-136. 3c Klasse Zuid. Ajax IIPhoenix II; L.G.C.H.G.C. V. Overzicht. In verband met den landenwedslrijd BelgiöNederland, die vandaag en mor gen in Antwerpen wordt gespeeld, is het programma ditmaal slechts klein. Ver schillende volgens het programma vastge stelde wedstrijden zullen nog wel worden uitgesteld Ajax gaat morgen met een byna geheel volledig elftal naar Rood en Wit. Het valt ons moeilijk ditmaal een uitslag '-0 voorspellen. Wij zouden natuurlijk ge neigd zijn, de positie der beide clubs op de ranglijst in aanmerking nemend, een nederlaag van de Leidenaars te verwach ten, maar Ajax bewaart meestal haar beste spel voor Rood en Wit. Ajax II ontvangt de Phoenix-reserves, een wedstrijd, die onze sadgerioolen niet alleen kunnen maar moeten winnen. De wedstrijd L. G. G.—H. C. G. V wordt in Den Haag gespeeld en zal door L.C.L. worden gewonnen. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swifi." Morgen zal er een 100 K.M.-wedstrijd gereden worden en een 15 K.M.-wedstrijd voor de Juniores. De samenkomst is 8.15 uur aau de Gijse- laarsbankr Vertrek 8 30 u. ROEIEN. Die Leythe op de Ned. kampioenschappen. De Oude Twee van „Die Leythe", zal ondanks het minder succesvol debuut op de wedstrijden van „De Koninklijke", deel nemen aan de wedstrijden om dc Neder landsche Roeikampioonschappen, welke op 22 en 23 Juli op de baan te Sloten gehou den zullen worden. Onderlinge wedstrijden DTe Leythe. Naar wij ernemen zullen op Zaterdag 16 Juli de onderlinge» wedstrijden van „Die Leythe" gehouden worden. De Willem Hulsel-beker. Voor de jaarlijksche roeiwedstrijden van den Westelijken Roeibond is voor het num mer Vier met stuurman een wisselbeker beschikbaar gesteld, die het vorig jaar reeds verroeid is. Er worden nu pogingen aangewend om dezen beker te bestemmen voor het num mer vier zonder stuurman, om daardoor het oefenen zonder stuurman meer te be vorderen. Naar wij echter vernemen worden legen deze pogingen bedenkingen geopperd. Het roeien zonder stuurman toch is in ons land, waar steeds geoefend moet worden op wateren met druk scheepvaartsverkeer, zeer gevaarlijk. Beschadiging van booten, om niet te spreken van gevaar voor eigen leven, is niet denkbeeldig, zoodat het roeien zonder stuurman niet erg aanlokkelijk is. PAARDENSPORT. „Paard cn Paardenwereld". De hippische weekbladen „Het Paard" en „De Paardenwereld" zullen voortaan als één blad verschijnen, onder den naam van „Paard en Paardenwereld". Het eerste nummer ziet er rijk geïllustreerd als bet is, zeer goed verzorgd uit. Directeur is de heer Nico do Jager; de redactie van de paardenfokkerij is toe vertrouwd aan den heer J. A. Maarsingh en de draaf- cn rensport aan den heer W. F. Smits, Beiden vormen de lioofdreractie. Do heer A. W. Heidema, die 32 jaar aan het hoofd heeft geslaan van Het Paard, heeft zijn medewerking aan het nieuwe blad loegezegd, hetgeen oen steun van groote beleekenis is. „S^DSMjEUWS DE 3 OCTOBERFEESTEN. Vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting gevraagd. Door liet bestuur der 3 Octobervereeni- ging is aan den raad dezer gemeente vol gend adres gericht: Overtuigd, dat de raad der gemeente sympathiseert met do 3 October-Vcreeni- ging, die zich ten doel stelt de verlevendi ging gaaudc te houden van het groote feit van Leidens Ontzet in 1574, wendt het Be stuur dezer Vereeniging zich tot den Raad, met beleefd verzoek, om het bedrag der subsidie, dat aan dc Vereeniging se dert tal van jaren wordt toegekend, voortaan to bepalen op dezelfde som als die, welke elk jaar door de Vereeniging wordt betaald in de belasting als publieke vermakelijkheid. Dit verzoek geschiedt mede naar aan leiding van een motie, door een aantal le den ter Algem. Vergadering, gehouden 31 Mei 1.1., ingediend, en welke luidt: „Dc leden der 3 October-Vereen., bijeen „in vergadering op 31 Mei 1927, gehoord „uit het verslag van den Secretaris der „Vereeniging, welke koogc lasten van de „feestviering op 3 October door de Ge- „meentc worden geëischt; gehoord de me- „dedecling, dat de Gemeente Alkmaar op „den feestdag van Alkmaars Ontzet de „lasten opgelegd bij verordening op de „publieke vermakelijkheden, dien dag bui- „ten werking stelt, verzoekt het Bestuur der 3 October-Vereeniging zich met een „adres tot den Raad te wenden, opdat ook „in Leiden deze bijzondere feestdag van „de drukkende belasting tengevolge van „de verordening op do publieke vermakc- „lijkhe-dcn, worde ontheven." ;t Welk doende, enz. In dc Memorie van Toelichting behoo- rendc bij dit adres wordt het volgende ge zegd: Van verschillende zijden is er de laatste jaren herhaaldelijk op gewezen, dat de subsidie, die de 3 October-Vereeniging jaarlijks van de Gemeente ontvangt, eigenaardig aandoet, wanneer daartegen over wordt gesteld, dat door de Vereeni ging in de laatste jaren beduidende som men moeten worden afgestaan als bijdra ge in de publieke vermakelijkheidsbelas ting, zoodat 'de gewaardeerde steun, die de Gemeente eenerzijds verleent, anderzijds door de, van veel jongeren datum zijnde, verordening op de vermakelijkheden niet alleen wordt te-nietgedaan, <loch zelfs een beduidend grooter bedrag wordt opge- eischt. De subsidie is'éteeds gelijk gebleven, on danks dc groote wijzigingen, die op elk gebied hebben plaats gegrepen, waarvan ook de 3 October-Vereeniging de moeilijk heden ervaart, en waardoor zij genood zaakt is geworden, den aard der feestvie ring te veranderen. Dat het peil der feest viering inousschen zeer belangrijk is ver beterd, zij hier terloops opgemerkt. Ondanks de veel zwaardere lasten op elk gebied, is het Bestuur er toch in ge slaagd, meerendeels de rekening ieder jaar sluitend te krijgen. De laatste jaren echter vertoonen een kentering, hetgeen de navolgende opstel ling aantoont: Batig saldo 1922 f 1025.78, 1922 f 2983.39, in 1923 f 1768.36. in 1924 1924 f 1184.28, 1926 f 1041.61. Dc in die jaren betaalde publieke ver makelijkheidsbelasting heeft bedragen: in 922 f2983.39, in 1923 f 1768.36, in 1924 f4957.31, in 1925 f 1164.89, in 1926 f2326.03. Het Bestuur der 3 October-Vereeniging meent er op te mogen wijzen, dat de 3 October-Vereeniging voor do Gemeente toch wel van bijzondere betcekenis is. Niet alleen, dat het doel der Vereeniging iederen Leidenaar sympathiek moet zijn, maar ook als vereeniging zelve bezorgt zij met hare uitgebre'ide feestvieringen do Stad een 3-October-reputatie en brengt zij, mede door den grooten omvang harer feestelijkheden aan een groot deel der 'stadgenoot-en beduidende finanticele voor dcelen, waarvan ten slotte ook de Ge meente weder de profijten terugontvangt. De Eerewacht der 3 October-Vereeniging. In de gisteren gehouden vergadering van leden van de Eerewacht der 3 Octo ber-Vereeniging, hebben de oprichters van dezo Eerewacht, de heeren J. de Graaf, J. Oppclaar en Charles van Spall, gemeend hun ontslag te moeten vragen. Met groot leedwezen werd dit besluit door de overige leden vernomen en hulde gebracht aan hun bijzondere verdiensten en alhoewel noode, dit ontslag eervol ver leend. Tot Commandant werd benoemd de heer H. Harmsen en tot onder-commandant dc heer J. P. J. C. van Blarkom. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren: N. C. F. van Ginkel, J. Koch, C. A. de Meyere, J. F. Touw. Tot eere-lid werd benoemd de heer Charles van Spall, als aftredend Commandant en vaandel drager. Gemeentelijke Hccgere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Leiden. Overgangs-Examens. Bevorderd van de le klasse tot do 2e klasse: J. F. Abelman, H. P. Arends, P. E. Beck, W. G. van Bergen, Ch. H. El. den Blaauwen, P. Bos, Ja. G. ten Cate, H. K. Choufour. Ga. Ja. den Dopper, J. E. Eecke- laert. J. H. Eilders. C. H. Flim, C. T. Fon tein, 0. C. Frentzen, L. W. van Ham, Ha. Ma. Ma. Hartgers, Ma. Eltli. Hooflman, P. .1, Nitibers. II. A. Jansen, J. P. de Klerk, Kla. Ca. Klokkemeijer, L. Kohier, G. F. Wilmink, Ala. Ca. de Haas, C. J. de Jongh, Jac. v. d. Kloot. Aa. Pa. van Kluyve, A. M. Koolhaas, H. J. de Koster, L. Lambo, Sa, Ha, van Luijken, J, A, Mens, J. Monlfoort, J. A. Mooij, Sa. Noteboom. D. Ooslenbroek, G J. Philipsen, J. le Poole. Ga. Aa. v. d. Rcijden, J. de Roo, O. ,D. San Giorgi, A. Slegt, N. Spaargaren, J. C. Stafleu, L. G. van Aken, II. J. H. Buzeman, Petra. J. Golpa, A. Hansen, H. G. Holtz, G. Provily, A. C. Roëll, Louise J. Senger. M. A. Susan L'. G. Teunissen, P. R. R. Venhuizen, T. Verzaal, P. J. v. d. Zanden, Herexamen Jafgewezen IS. Van de 2e tot de 3e klasse: Ina E. Bos scha, Ante. E. van der Brander, W. N. Broekhuizen, K. Brouwer, J, G, Crabben- dam, J. M. Demenint, We. Diebcn. M. A. J. Duindam, J. J. M. Harmsen, J. G. Jon ker, G. Lut, G. J. ter Poorten, Pa. G. Ba liemaker, H. L. E. van der Reijden, J. W. Rijnders, Joh. K. Sanders, B. Staal, T. J. Strotmanu, A. Zanen, Elth. J. G. van Zwie- ten, A. F. Bakker, L. Berezv, L. J. van PuyD, F. A. A. M. Janssens, N. van der Lof, Me. van Lokhorst, G. Lugthart, L. Lijklema, Me. H. Matze, Tine van der Meij, D. J. Mooij, J. J. Nicaise-, Suze 0. A. San Giorgi, L. Facoe Schacffer, Elth. S. van Sermondt, J. Tceuwen, G. J. Vermeulen, Anna Zanen. Herexamen 1; afgewezen 10. Van dc 3e tot dc 4e klasse: J. Roosje de Bink, Petra. G. J. Briejer, Inger A. M. Dingemans, G. M. den Duik, G. J. Ebbink, J. G. M. A. Geijer, H. J. Hazevoet, M. Hoek. G. J. W. Hoogendoorn, J. van Iterson, W. Kerpel, F. Kors, J. J. G. Kuik Ma. C. A. Meuwese, Gerra H. Mulder, J. van der Nat, J. van Nes, Ma. Ja. de Nijs, D. A. Peter, Ma. G. van Peype, M. de Vries Truus d'Ailly, H. A. v. d. Hout, F. J. As- peslagh, H. van Beelen, G. J. Flim. H. Ha- gemans, P. Herfst, C. W. J. Janssen, J. M. de Jong, D. A. Kerpel, Jacqe. Koolhaas C J. Meijn, Chra. Monhemius. Louise No leboom, Mientje de Roo, L. J. Rutten, D. J. Stol, H. O Thomas, Gorna. M. Veltema. J. J. Venhuizen, J. II. Versteeg, J. Wiethoff J W. van Zoest. Herexamen 4; afgewezen 5. Van de 4e tot de 5e klasse: P. de Bruijn, J P. Bruijnzeel, L. B. Chavannes, Anna C B. Dekking, J. A. van Dreveldt, Kla. G. A. van dor Ende, Nina Engberts, A. J. Ensink, W. F. Gravendael, J. Heidinga, H M. Hueting. Ph. de Jongh, Petra. F. A. M. Kamp, H. Kerkheide, A. J. Paling, M. G le Poole. Frits J. de Raadt, Eugènc A. P. de Raadt, A. Reijerü, M. Schreuder, H. G. Snijders, J. F. Stapel, J. E. Stol, L. W. J. Bouhuys, A. V. G. L'. Dingemans, W. Engberts, J. G. Gerstel. J. A. 's-Graven- dijk, Dina U. Hommes, E. J. Hoogenstraa- ten, J. R. van der Laan, W. L. J. de Nie, A C. ter Poorten, P. G. Roodhuijzen, C. F. Schüdel, D. J. N. Verboog, J. G. Ver meulen, A. F. Vlag, K. F. Waldkötter, F. G Wieder, J. Winsemius. Anna 31 van der Zanden, J. Zuurdeeg. Herexamen 1, afgewezen 3. Oeconomisehc afdeeling: J. G. H. Bok- slag, J. W. Dee, J. P. H. Hemerik, A C. J. de Jong, F. Jutte. A. D. de Koster, G. A. van Malsseu, G. W. F. M. Meuwese, J. F. van .Ier Staal, J. W. Sündermann, C. G. J. Werninlc. Herexamen 2; afgewezen 1. Toelatings-examen Stedelijk Gymnasium, Tot de 1ste klasse zijn toegelaten: L. J. R. H. Altena, Rudi Begeer, W. Bos, D. E. Bosselaar, O. D. L. Brederveld, H. Brink- greve, L. Doelces, W. C. van Dorp, J. A. Driessen, O. J. Goekoop, R. Horst, Ger trude Hüner, G. A. Huurman, J. W. Jan zen, Christ. Jac. Jiingeling. C. Kuvpcrs. A. A. Moolenburgh, D. V. Nijland, A. Par- mentier, H. J. G. Postel, Ph. E. H. Roe lof s, Henr. A. C. R. Roessingh, J. Schreu der. Henr. G. J. Smits, G. J. Velds, G. de Witte. Afgewezen 17 candidaten. Voor de 2de klasse is toegelaten: Tine C. Brouwer. Volksbondsnieuws. Retraite- en Recollectie commissie. De Retraite- en Recollectie-commissie maakt bij deze bekend, dat met ingang van heden (Zaterdag 9 Juli) wederom iederen Zaterdagavond van half 8 tot half 9 zitting zal worden gehouden om spaargelden en inlichtingen te ontvangen en te verstrekken aangaande de Retraite en Recollectie. Het bestuur maakt hiermede tevens bekend dat de beer J. v. d. Weijden, Morscbweg 53 op zal treden als secreta ris en penningmeester; dus wende men zich tot genoemden heer met alle zaken be treffende Retraitefonds en Recollectie- commissie. De Leidsche Bedevaart naar Brielle. Voor de goede orde bij de Bedevaart maakt bet bestuur bekend: dat men zich tijdig voorzie van een plaatsbewijs voor trein en boot, liefst vóór Zaterdag 16 Juli en om. teleurstelling te voorkomen is dit zeer aan te raden, om dat de deelname dit jaar zeer groot be looft te worden; dat de kinderkaarten a f 1.75 voor trein en boot verkrijgbaar zijn bij den heer J. Visser, Oude Singel tegenover de Blauw brug, of zoo noodig nog op het Stations plein 's morgens voor het vertrek; dat de bruidjes, die aan dc Processie wenschen deel tc nemen zich opgeven bij mej. J. Kampenbout, Oude Vest 145. Congres voor de geschiedenis der Geneeskunde. Na*ir men ons mededeelt zal Prins Hendrik, beschermheer van het Congres voor de Geschiedenis der Geneeskunde,, dat van 18 tot 23 Juli a.s. hier ter stede en te Arasterdam wordt gehouden, de plechtige opening in het Groot Audito rium alhier, op 18 Juli a.s. bijwonen. Een mooi succes. De Belgische minister van Welen schappen en Schoone Kunste_n heeft ten behoeve van den Belgischen Staat aange- GEMEENTELIJKE AAKKQNDI6!NfiFi Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het zoek van: Gebrs. Dullaart, om vergunning het oprichten van een glas slijper ij en vé zilverinricliting in liet perceel Langogi-J No. 33, kadastraal bekend gemeente den Sectie B No. 2685; b. de N.V. Arnold Manufacturing Coi pany, om vergunning tot het opricht van oen fabriek voor bet vervaardigen t rijwielonderdeelen in het perceel Rijn. Schiekadc No. 124, kadastraal bekend f, meente Leiden, Sectie M. No. 4043. Geven kennis aan het publiek, dat r. noemde verzoeken met de bijlagen op secretarie dezer gemeente ter visie gei^ zijn; alsmede dat op Zaterdag 23 Juli f- der voorm. te half elf uren op het Baii huis gelegenheid zal worden gegeven a bezwaren tegen deze verzoeken in te hg gen. &atRic$6ë<efce Agenda LEIDEN. Dinsdag. Missieclub Sancta Maria", p; torie Heerensingel 8.15 uur. &figsmeene Agenda LEIDEN. Maandag. Groote zanguitvoering (en k der stormramp-slachtoffers, zaal, 8 uur. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maanfa morgen 8 uur nemen dc volgende buim sen den dienst waar. Dr. J Braining, Rapenburg 59 Dr. Niemer, Stationsweg. Dr. Schreuder, Plantsoen Dr. Starck, Witte Singel 29. Dr. Veldhuyzen, Hooigracht 84. De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgcest wordt, van Zaterdagatc 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waarp; men door Dr. Varekamp. Geverstraat' Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maan lagtJi a s. tot en met Zondag 10 Juli. genomen door de apotheken van de E G. F. Reijst, Steenstraat 35. telefoon! en A. J. Donk, Douzaslraat 31. lokf.Jj IHZOm MEDEDEEL! Leest de Advertentie laatste paji 11294b kocht op de tentoonstelling van „lli tut Supérieur des Beaux-Arts'' te werpen, een schilderij van mevr. 0. Ïterson-Knoepfle, alhier. Mevr. v. Iterson heeft zich in Jwa van dit jaar naar Antwerpen begeren zich aan het „Institut Supérieur i Beaux Arts" verder te bekwamen in schilderkunst. Zij werd leerlinge van i directeur van het Instituut., prof. Isii Opsomer. Bij de tentoonstelling van de der leerlingen van het Instituut is p ken, hoe succesvol mevr. v. IlersoD i gewerkt heeft. Het is n.l. gewoonte, dat de mia van Wetenschappen en Schoone Eus op deze tentoonstelling een tiental did koopt, die de beste der talrijke ing« den werken genoemd mogen worden. der degenen, van wie een doek werd, was nu ook mevr. v. Iterson, i voor een eerste jaars een mooi a mag genoemd worden, temeer als weet, dat de minister het doek de beven dat van een vierde jaars, Het doek is genaamd: „La. m' roorte" en stelt voor een groote i tafel, waarop een blauw bord met to ten en een vaas met bloemen. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag beeft in peTceel &t straat 23 de opening plaats gehad' „Het Sporthuis". Heel de tegenwoordige tijd staat ifl teeken van sport en sportartikelen zija als vanzelf zeer gewild. Vindt men a nieuwe Sporthuis dus allerlei bek sportartikelen, ook de ondernemer is niemand in de Leidsche sportwereld' onbekende. Het is n.l. de heer Jac.t mond, die vple jaren een werkzaam dc-el vooral in de voetbalbeweging vani Ij. V. B. heeft gehad. Men vindt in het Sporthuis artu voor alle takken van sport, 't Is dus overbodig ze op te sommen. Maken slechts een uitsondering voor de ert len der schermsport, waarvan de heerl demond den alleen verkoop voor Leid» Omstreken heeft van de fa. Souzy te® ïiis- Een bezoek aan deze nieuwe zaai' ven we allen aanbevelen. De fa. Wisbrun en Liffmann heeft'1 haar uitverkoop een origineele vijzc reclame bedacht, die, naar we geW wel eenig in Holland zal zijn. Inplaati de op te ruimen artikelen zijn een* kaarten geëtaleerd, vermeldend dc der diverse stoffen met de prijzen. De lages staan voorts in het teeken van berg: alles vliegt weg. Prof. jhr. mr. W. J. M. van E!' lioogleeraar aan de rijksuniversiteit1 zal met den referendaris van hel van Builcnl. Zaken, den beer J- L de Nederlandsche Regecring 'er<( woordigen op dc Derde Algemeene fcrenlie voor Verkeer en. Doorvoer, 1 op 23 Augustus te Genève zal komen. De afd. Leiden van den pH-i Groote Gezinnen houdt Donderdag oen ledenvergadering in het St. A' patronaat (Mare).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2