ZATERDAG 9 JULI 1927 No. 5613 «(ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling roo, beiden 19 cent pei week 12.50 per kwartaaL -ii onze Agenten 20 cent per week 12.60 per kwartaaL ijjjjco per post I 2.95 per kwartaal. get Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver- gebaat tegen betaling van 50 ot per kwartaal, bij voor- ïjtbetaling. Aizonderlijbe nummers 5 ctM met Geïllustreerd rablad 9 ct. 18e Jaargang e &2icbelve 6ouYa/nt Oit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen II. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. II DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentlfln 30 oenl per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het s dubbele van het tarief berekend. r Kleine a ivorientlën, van ten hoogste 80 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd huur en ver huur, koop eu verkoop 10.50. liï nummer bestaat Dit vijf bladen, waaronder lil Geïllustreerd Zondagsblad, DE STORMRAMP. Vorig bedrag f 1271.13 E. P. 10.— N. N. 2.50 Ingekomen bij bet R.-K. Huisvestingscom.: l'it plichtsbesef van een ge- sjochte jongen 1. Totaal 1284.03 Wij publiceeren de giften, die nog moch- kü binnenkomen, éénmaal per week, n.l. ■i Zaterdags. BBJ8TENLAMD België )e bestuurslaal der Vlaamsche steden. Terwijl, eenige jaren geleden nog, de toestanden in sommige nabij de taalgrens Oost- en West-Vlaamscke steden, ran dien aard waren, dat het gevaar voor t® vrij spoedige onlvlaamsching van de geheele burgerij en zelfs van een deel van het volk geenszins denkbeeldig was, valt ddaar, vooral sedert den oorlog, een ware kentering in een voor den Nederland- stam gunstigen zin waar te nemen, was de belangrijke nijverheidsstad e, in de Zuid-Oost-Vlaamscke heu- relstreek, ten gevolge van de aanwezig van een paar duizend Walen *de taalgrens loopt over het grondgebied de zer stad en van een grootendeels fran- ekiljonsch stadsbestuur,, goed op weg om dijk verwaalscht te worden, oorlog, de Vlaamsche propaganda, de opkomst der democratie dank zij het enkelvoudig kiesrecht en vooral het gemis an doorzicht en kennis van de Vlaam- volksziel bij het centrale bestuur te iel, brachten bij het in zijn diepe la gen Vlaamsch gebleven volk, een reactie l^en de opdringende verfransching te weeg. Thans is Rouse niet alleen weer een ïïaamscke maar zelfs een Vlaamschge- zinde stad geworden. Hetzelfde geldt voor sommige West- ïlaamscke steden uit de Leieslreek nabij de Fransch-Belgiscbe grens. Meersen en Kortrijk bleken ernstig bedreigd maar ook daar bleef de kentering niet uit en zoo gebeurde het dat de gemeenteraad Tan Kortrijk hoe vaak ergerde Guido Gozelle zich niet aan het bekrompen Korlrijksche franskiljonisme? in zijn vergadering eenstemmig een voor stel goedkeurde bepalend, dat de bestuurs taal der stad voortaan ééntalig Vlaamsch (Nederlandscli) zal zijn. Duitschland Generaal Hoffmann, f hi den leeftijd van 58 jaar is te Bad- Beichenhall in Beieren de voormalige Pruisische generaal Hoffmann overleden, wkend door den vrede van Brest-Litowsk 'an 1917, waarbij aan den oorlog tusscben floitschland en Rusland een einde werd jemaakt. Generaal Hofmann is van den aanvang ujner militaire loopbaan af voor den oor log in het Oosten geschoold. Hij bereisde Busland, leerde de Russische taal en nam 111 den Russisch-Japansche oorlog aan Ja- POQseho zijde als waarnemer aan den veld tocht in Mandsjoerije deel. hij het uitbreken van den wereldoorlog jtts hij commandant van een Badensch bataljon in den Elzas. Reeds op 2 Augus- 1914 bevond hij zich te Posen, arakteristiek voor Hoffmann was, dat 'oen het Russische leger tegen Oost-Prui- lea oprukte, hij hiervan ^geen kennis aan i?)Q superieuren gaf, daar hij van oor- oel was dat zij hun zenuwen niet meer fester waren. Hijzelf hield het hoofd 7° en hij heeft de maatregelen weten °or te zetten, die later leidden tot den •hg bij Tannenberg, waar het Naref-leger vernietigd wei'd. Algemeeno bekendheid verwierf hij zich "J de vredesonderhandelingen te Brest- 'tuwsk, waar hij den Russischen onder- Ddelaars toebulderdo, dat zij moesten "Keffen overwonnen te zijn. hl tegenstelling tot Ludendorff was hij ou tegenstander van de annexatie van oolsch gebied, welke opvatting hij ook .enover den keizer verdedigde. aar Hoffmann weigerde het vredesver- 6 van Versailles te erkennen, moest hij F® on.tslag als officier nemen. Hij ging m do politiek en bepleitte een ge- ••-onichappelijk samengaan der naties te- fcn de c' Frankrijk. Nieuwe incidenten aan de Italiaansche grens. «Journal" verneemt uit Nizza: De v'uu Ventimiglia werd bij de grens ---ibinieri aangehouden en moest Ventimiglia terugkeeren. Elders trachtte een Italiaansch deta chement, 30 man sterk, over de Fransche grens te komen. Zij werden door de Fran sche douane-beambten naar him land teruggezonden. De indringers verklaarden dat zij op Fransch gebied levensmiddelen hadden willen inkoopen. Het postschandaal met de „America.'' Zelfs brieven in het geheel niet bezorgd. De „Matin'' heeft de postzegelverduis tering uit de mail van Byrd'a vliegtuig „America", zooals men weet, niet zonder meer geslikt en is, na de eerste ontmoe digende mededeelingen over het 'resultaat van het onderzoek vanwege het kabinet van den minister der Posterijen, opnieuw op informatie uitgetogen. Ditmaal werd aan hel blad verklaard, dat de postzakken van de „America" on der water zijn geweest en dat de mail- stukken, na gedroogd te zijn,, door den Amerikaanschen consul te Cherbourg, als waarnemend postmaster, zijn afgeleverd aan het naaste* postkantoor, dat van Ver- sur-Mer. In den postzak, waarin dit ge schiedde, bevond zich toen een aantal stukken waarvan de zegels waren losge weekt door het water. Het kantoor te Ver heeft onder uit de postzakken de zien daarin los bevindende postzegels zooveel doenlijk bijeen gezameld, maar „het is dui delijk, dat deze daarbij door zooveel han den zijn gegaan, dat er wel eenige kun nen zijn weggeraakt." Men zoekt daar naar nu, in het dep. Calvados en ook onder de kantoor-employés en het perso neel der post-spoorwagens Cherbourg Parijs. Do teruggevonden zegels worden er beschikking der geïnteresseerden ge houden. Erger dan het gebeurde met de post zegels is, dat ook brieven die met de America'' verwacht werden, hun be stemming niet hebben bereikt. Dat is o.a. het geval met dep. heer Jonas, president der handelskamer voor curiositeiten en schoone kunsten, die van zijn vertegen woordigers te New York bhricht had ge- ki-tgen, dat een buitengewoon belangrijke brief voor hem per „America'' was ver zonden Hij heeft dien brief nog altijd niet ontvangen. Te dezer zake heeft mi nister Bokanowski verzekerd, dat zijn ka binet de Amerikaansche postadministratie zal vragen, of 't niet mogelijk is precies het aantal met de „America" verzonden stukken op te geven. Stormzittingen der Kamer. Twee noodlottige resultaten. De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: Het is niet meer doenlijk een geregeld verslag te geven van de stormzittingen der kamer, waarbij bet oude kartel op de meest cynische wijze de "kamerverkiezin gen tot een caricatuur maakt, welke do herkiezing der socialisten en radicalen moet waarborgen. Discussie beeft zelfs niet meer plaats en elke poging door de behoudsgezinden en door de communisten gedaan om ten minste nog iets te redden van de eerlijk- beid der volksconsultatie wordt neergesa beld. De oppositie tegen bet verbasterde arrondissementsstelsel, d.w.z, de wet die de arrondissementen vooraf zoodanig ver knipt, dat de socialisten en radicalen ver zekerd zijn van hun meerderheid, wordt niet meer aanboord en de obstructie is bet eenig middel, waarmee zij zióh nog kan verweren. Natuurlijk zal die obstructie het kwaad niet tegenhouden, maar bet land zal tenminste kunnen zien, aan welk soort politici zijn lot is toevertrouwd. Donderdag hebben de stormzittingen mot haar tooneelen van toomeloos heftige uitbarstingen niet minder dan 15 uren ge duurd, en terwijl de wet op de nationale verdediging voor leege banken wordt af gedaan, komen de deputé's voor hun eigen electoraal hachje tot den laatsten man op en vergaderen door tot 's ochtends 7 uur. Twee noodige resultaten zijn reeds be reikt. De regeeringsmeerderheid is verbro ken, de unie voor den franc bestaat niet meer en de regeering blijft slechts aan, dank zij den socialisten en radicalen, die van een minis tercrisis oponthoud der par tij wet vreezen. Tweede resultaat: de regeering beeft baar laatste greintje gezag verspeeld. De ministers worden uitgejouwd door de ge- heele kamer en men laat ben zelfs niet meer aan bet woord komen. De parlemen taire anarchie is volkomen en bet land keert zich met afschuw van zijn kamer en zijn ministerie af. Een ieder vraagt zich af waar het heen moot. Na Barthou en Sarraut is he4 Don derdagavond minister Perrier geweest, die op alle banken werd uitgekreten. De eenige logische oplossing zou zijn, dat men de vernieuwing van 't kartel er kent en dus het ministerie Blum-Herriot aan bet bewind, roept. Maar men weet, wat dan bet lot van den franc zal zijn. Het is echter de vraag, of bet aanblijven van Poincaré den franc zal redden. Do onderneming van Poincaré veronder stelde een politieke rust van langen duur en een continuïteit in de zuiveringsmaat regelen. Poincaré doet echter hetzelfde als in bet voorjaar van 1924 en laat de kartel- listen ongehinderd aan bet bewind, komen. Hij vreest links, waartoe hij behoort, zoo danig, dat hij zich niet in bet electoraal debat durft mengen en andermaal de rechterzijde verraadt. Deze zal er wel eens genoeg van krijgen zich altijd door de ge modereerde linksehen te laten exploitee- ren en het is dus Poincaré zelf, die de kous op den kop zal krijgen. Italië. De aanslag van Zaniboni. Een medeplichtige veroordeeld. De buitengewone rechtbank heeft den oud-bankdirecteur Zanuttini tot 8 jaar ver oordeeld wegens medeplichtigheid aan den aanslag van Zaniboni op Mussolini. BB^KEKLAND. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Een rumoerige zitting, die op laag peil staat. De spoorweg Goud aBo s k o o p—A1 p b e n. Gisteren in de zitting der Staten voort gezet. Een persoonlijk feit. Nadat de heer De Ivok (R.-K.), die in de eerste vergadering niet .aanwezig was, de eeden had afgelegd, kreeg de heer Van Burink (Comm.) het woord voor een per soonlijk feit. Hij bad in 'de dagbladen ge lezen, dat de heer Hofmann de onhoffe lijkheid had gehad, Woensdag zonder toe stemming van den voorzitter en zonder dat spr. aanwezig was, een aanval op hem te doen. De heer Hofmann had dit moeten doen, toen de zaak aan de orde was, en moeten begrijpen, dat dit slechts behoort te geschieden als (spq. aanweaSg is. Spr. begreep dan ook niet, dat de voorzitter hem had laten uitspreken. De heer Hof mann heeft gezegd, dat er abnormale maat regelen tegen spr. genomen moeten wor den. Wat bedoelt hij daarmee? Denkt hij met geweld iets te bereiken? Hoe scherper en bruter de bourgeoisie optreedt, des te grooter zal do aanhang dr communisten worden. Spr. komt er rond voor uit, dat hij zijn belofte niet na zal komen, maar ko men de andere heeren hun belofte wel na? Zij zeggen, voor het algemeen belang hier te zijn, maar hebben zij daaraan ook ge dacht bij de verkiezing van Gedeputeer den? Toen heeft de heer Hofmann niet gestemd op den bekwaamste, maar op den Katholiek, zonder te vragen, of deze de bekwaamste is. Te verbeteren is spr. inderdaad niet, na dat hij in Indië gezien heeft, hoe de in landers langs den weg verrekten en cre peerden, terwijl de directeuren der suiker fabrieken vlak in d huurt hun tractemen- ten en tantièmes opstreken. Men weet, wat men aan spr. heeft, en dat hij met bruut geweld een eind wil maken aan de heer schappij der bourgeoisie. De voorzitter zeide, dat het ieder ge troffen had, dat do heer Van Burink den eenen dag zijn belofte had afgelegd en den anderen dag verklaard had, die belofte niet to zullen houden. De heer Burink interrumpeerde. Zwijg, riep de voorzitter, baron Sweerts. Kom, kom, antwoordde heer v. Bu rink uitdagend. Zwijg zeg ik u! Och kom,, waarvoor, sckreeuwdo de ander, tartend. Houdt u, u mar stil, met al uw vette pensioentjes en goeie haantjes en uw zak ken vol mie guldens, riep do heer Van Bu rink uit. (Oorverdoovend gehamer en pro testen). Zelfs menscheneters houden hun woord en uw gedrag was niet fatsoenlijk, zei hierop baron Sweerts. Dat moet u maar eens op een verga dering van werkloozen durven komen zeg gen, gilde de heer Van Burink. (Rumopt) De heer Hofmann (R.-K.) herhaalde, dat hij en met hem zeker vele kiezers van den heer Van Burink van meening is, dat een eerlijk man een afgelegde be lofte niet mag schenden. Spr. betoogde, dat do heer Van Burink hier voor het al- gemoen belang zit, evengoed als ieder an- derè De communisten streven echter hun eigen belang na. Spr. was in Genève ge weest en had er de Russische afgevaardig den gezien, die een kapitaal aan hun vin gers en overhemden droegen. (Geroep: gestolen diamanten). Dat waren de partij- genooten van Lou de Visser. Dit was het moment voor den heer De Visser om woedend naar voren te springen en tegen dr. Hofmann uit te roepen: Ik ontzeg jou het recht om mij zoo te noe men. Dr. Hofmann: Lou is ècbl Hollandsch, maar als u liever wil Lodewijk of Louis, is 't mij ook goed. (Gelach). Dat Iaat ik me door jou niet zeggen, halve idioot, bulderde nu de heer De Vis ser terug. (Lawaai). Het was nu zoo'n chaos geworden, dat niemand zich verstaanbaar kon maken, al leen het hamergeroffel, dat eenige minuten aanhield, was goed te volgen. Vervolgens hield de heer Van Burink weer een rede, waarin hij gelegenheid vond dr. Schokking te verwijten, naar aan leiding van een opmerking van deze, dat hij nog een burgemeesterspost had geac cepteerd op een lof tijd, dat men arbeiders naar 't besjeshuis stuurt. (Protesten). Nadat de voorzitter druk gehamerd had, verklaarde hij nog geen beledigin gen oe te laten, wat don heer Van Burink deed schreeuwen: ,,U heeft dr. Hofmann mij óók laten beleedigen!" Ten slotte ein digde hij met de verklaring, dat hij „lak heeft aan allo wetten en verordeningen en, als hij kon, ze zoo spoedig mogelijk kapot zal maken." De spoorweg GoudaBoskoop Alphen. Vervolgens kreeg do heer von Fisonne (lid van Ged. Staten) het woord, ter be antwoording van de vragen van den heer Van Staal over den afbouw van den spoor weg GoudaAlphen. Hij deolde mee, dat toestemming voor de stopzetting van den bouwniet gevraagd, noch verkregen is. Het is Ged. Staten voorts niet bekend, of de regeer in g een plan voor een afdoend verkeer in de betrokken streek in voorbe reiding heeft. Ged. Staten hebben nog geen termen aanwezig geacht, ongevraagd dit vraagstuk ter hand te nemen. Wat de financicele in teresse der pro vincie betreft, deelde spr. mee. welke be sluiten daromtrent genomen zijn. Het laat ste besluit was het beschikbaar stellen van 075.000 uit de provinciale kas. De ehr Van Staal (S.D.) concludeerde uit het antwoord, dat Ged. Staten niet ge hoord zijn en het niet nuttig en wensche- lijk geacht hebben, zich te bemoeien met o zoo groot provinciaal belang. Spr.'s opvatting va,n een provinciaal bestuur is anders. Het provinciaal bestuur leert men ge woonlijk kennen, als in oen gemeente een ver strekkende sociale maatregel is ge nomen, die dan door Ged. Staten vernie tigd wordt of voor vernietiging voorgedra gen. Zij wachten niet eens af, tot de ge meente het voorstel heeft ingezonden, zij vragen zelfs reeds inlichtingen, als ze van een radsbesluit in de krant lezen. In dit geval echter houden zij er zich buiten. En dit was een zaak, waarbij rijk, provin cie en gemeenten financieel betrokken wa ren. Als het particulier bedrijf een groep werk ondernoemt, en oenen der comparan ten trekt zich tferug, dan zetten de ande ren het werk voort en stellen den ander in verzuim. Wantoeslannden als men hier ziet, zijn alleen mogelijk bij rijk, provin cies en gemeenten, tot schade van de belas- tngbetalers. Spr. verwachtte, dat de be langstelling die de voorzitter zeide te heb ben voor deze kwestie, zich uit in een on verwijld overleg met do regeering. Spr. diende oen motie in, strekkende om Ged. Staten uit te noodigen, alsnog onverwijld in overleg te treden met de regeerign. Do heer Hofmann deelde mee, dat hij en dr. Beekenkamp reeds liet voornemen had den, dezelfde zaak aan de orde te stellen bij do algemoene beschouwingen over do bcgrooting. Spr. stemde dan ook in met de interpellatie en steunde do motie. De heer Beekenkamp (V.B.) zeide, even eens de zaak te hebben willen aansnij den bij de begrooling on sloot zich aan bij den heer Van Staal. De heer Brunt (C.-H.) betoogde, dat Waddinxvcen den afbouw als een finan- cieelen strop ziet. Het is dan ook niet juist, dat alle geïnteresseerden voor den afbouw zijn. Spr. zou gaarne vernemen, waarom de rcgcering den afbouw niet wil voortzet ten. Kunnen Ged. Staten daarop een bevre digend antwoord geven, dan bad spr. de motie nog niet noodig. Do lieer Van Houdt (S.G.P.) wensebte eveneens de motieven dor regeering te we ten. De heer De Visser (G. P.) steunde de motie-Van Staal. De beer von Fisenno zeide nog, dat do gemeenteraad van Waddinxvecn zich te gen den spoorweg beeft verklaard. Thans hebben do stemmen in den gemeenteraad gestaakt over een adres van eenige ingeze tenen ten gunste van den afbouw. De mee ning is dus cenigszins gekeerd, docli een belangrijk deel der gemeente heeft blijkbaar geen behoefte aan den spoorweg. Spr. bad er geen gevestigde opinie over, doch neig de lot de opvatting dat afbouw wenscho- lijk is. Als do heer Van Staal de overwe gingen uit zijn motie terugnam en alleen de conclusie wilde overhouden, was er te gen do motie geen bezwaar. Do heer Van Aaten (V.-D.) zou gaarne zijn stem aan de motie geven. De heer Van Staal handhaafde zijn motie. De lieer Schaper (lid van Ged. Staten verklaarde, dat Ged. Staten geen enkel verwijt treft. Een deel der belanghebben den wenschte don spoorweg niet, en wan néér Ged. Staten toch den aanleg willen doordrijven, zouden de belanghebbende gemeenten terecht hebben kunnen zeggen: waar bemoeit gij u mee. Spr. wraakte dus liet verwijt in de redevoering van den heer Van Staal en zou voor de motie stemmen, los van de toelichting. Do heer Brunt gaf den lieer Van Staal HET VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Een bekende figuur uit de wereldoorlog, de Duitsche generaal Hoffmann, is over-! leden. Levinc, de passagier van Chamberlin, wil naar Amerika terugvliegen mei een anderen vlieger. Chamberlin gaat per boot terug. (Luchtvaart, 2de bkid). Mr. van Lear Black en Geysendorfer moeten vandaag te Bangkok blijven, (Lucht vaart. 2do blad). BINNENLAND. Het hevige onweer van hedennacht. Een meteoor te Gouda neergekomen. (Laatste Berichten, 1ste blad). De Prov. Staten van Zuid-Holland heb ben zich gisteren uitgesproken voor den afbouw van den spoorweg AlphenBos koop—Gouda (lste blad). Een hevige brand te Zaandam. (Ge- mengdo Berichten, 4de blad). ARTIKELEN EN BESCHOUWINGEN. Onze apologetische medewerker schrijft over het Godsbestaan. (3do blad). Ajo bespreekt wat de Katholike Kerk heeft gedaan om het lot der gevangenen te verzachten. (9de blad). Onze letterkundige medewerker bchan- - deld het Hildebrandslied. (3de blad). in overwoging, de overwegingen uit do motie te lichten. De beer Do Kantor (V.B.) zou voor do motie stemmen, los van de toelichting. Do heer Van Muiswinkel (A.-R.) zou gaarne de motie eonigszins verzacht wil len zien Hij zou or voor stemmen. Do boor Ter Laan (S. D.) Icgdo den na druk op do zinsnede in do mot'ie, waarin do Staten hun standpunt bandhaven, dat do spoorweg moet worden afgebouwd. De heer Rutgers (A.-R.), hoewel voor stander van den afhouw, meende dat do motie geen enkele beleekenis heeft. Zii geeft God. Staten een opdracht, die zij niet kunnen uitvoeren. De regeering gaat haar eigen weg on behoeft geen uitleg te geven aan God. Staten. God. Staten heb ben geen toezicht op do regeering. Spr. zou dan ook zijn stem niet aan do motie kun nen geven De lieer De Visser (G.-H.) kon zich vol komen vereenigen mot de conclusie van do motie, docli om zijn stem te winnen, zou do heer Van Staal deze motie moeten wijzi gen. Spr. was voorstander van den af bouw, doch meende, dat waar de regee ring een onderzoek instelt, do uitspraak ten gunste van den afbouw uit de motie moet worden gelicht. De beer Van Houdt zou, zich houdende aan do conclusie, voor de motie stem men. De beer Worker (V.D.) zou voor de mo tie stemmen. Niet alleen de provincie, ook het rijk is door oen contracfueole verplich ting gebonden, en er is geen bezwaar tegen de regeering aan die afsnraak te houden. Do lieer Rutgors ontkende, dat er een conlraclueolo verplichting is. De motie. luidende as volgt: De Staten van Zuid-Holland, geboord do besprekingen over de stopzetting van den spoorweg GoudaBoskoo11Alpben; van oordeel, dal bij bot stopzetten van een dergelijk belangrijk werk liet provinciaal bestuur liad behooren to worden gehoord; overwi g. iide vorder, dat do wenschelijk- heid moet worden uitgesproken van den afbouw van don snoorweg; noodigen hot college van God. Staten uit. zich ten op zichte van dit vraagstuk ten spoedigste met de regeering te verstaan. werd aangenomen mot 45 n 24 stem men. Do vergadering word te 3 uur 55 min. verdaagd tot 26 Juli des voorin. 11 uur. Vragen van Kamerleden. Het spoorboekje en de 24-u r i g e dagverdeeling. Op do vragen van het Md der Tweede Kamer, den heer Braat, betreffende de inrichting van don nieuwen reisgids van de Nederlandscho Spoorwegen, heeft de minister van waterstaat geantwoord: Zoolang men niet vertrouwd gerankt ia met do bedoelde 24-urigo dagverdeeling, is een uiterst eenvoudige berekening noo dig om de in den reisgids der Nederland- sche Spoorwegen aangegeven vertrek- on aankomsttijden der treinen, to herleiden lot do vroeger gebruikelijke tijdsaanwij- zfog- Aangezien genoemde dagverdeeling in do meeste landen van het vasteland van Europa bij do spoorwegdiensten reeds gedurende vele jaren ingevoerd was en! do overblijvend o landen besloten, met in gang van 15 Mei 1927 tot die invoering over to gaan, bestond voor Nederland uit internationale overwegingen aanleiding, zich hij deze algeemene regeling aan t« sluiten. Daarmede kwam tevens een einde aan liet vroegere euvel, dat velen de uretf

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1