MIJJNHARDTS werpen worden uitsluitend verstrekt aan j,ei politiebureau te Noord wijk-Binnen des Zaterdags van 121 uur. Ce Pest. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1927. Brieven Binnenland: F. v. Heusdens, den Haag; Raad van Arbeid, Tiel; H. v. d. Velden Hoorn Brieven Buitenland: Alhanus Brussel; E. Lanch Mülkeim Ruhr. Brief kaarten binnenland: M. Bakker Amster dam; Jan Diederin Zeist; S. Hendriks Rotterdam; Landman Amsterdam Pieter Amsterdam; B. v. Rooden Haarlem; Ves- ers Haag. Briefkaarten buitenland: Er na Blobm Mulhausen; Glaassen Billefeld; Rubelnu Hamburg (2 stuks); W. Sturm Champex (2 stuks); Meijers Kopenhagen, Schlemans Antwerpen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Al was bet in het laatst van deze week vlugger in den han del, de prijzen kunnen nog allerminst Jjekoren. Voor wat extra is worden nog redelijke prijzen betaald. Voor het overige is het op heden niet loonend voor het bedrijf- Dahlia's 44-.30, Juliaantjes 0.06—0.17, Galardia 0.35—0.45, Ko renbloemen 0.180.26„ Margrieten 11 19 ct., Anjers 2435 ct., Centoria's 50-'- 78 ct., Ranonkels 1320 ct., Godesia 1.50-1.60, Primulinus 3.20, Gips 1 —1.90, Scabiosa 0.70—0.80, Astreme- ria 0.70—0.80, Convili's 1.30—1.40. WARMOND. Bezoek Indische militairen. Het Indisch detachement, dat bij de be grafenis van generaal van Heutsz tegen woordig was, bracht gistermiddag een be zoek aan Warmond. De militairen, onder leiding van le luitenant Jordens gingen aan de Turfmarkt te Leiden op de „Pau line" scheep. Er was veel oponthoud aan de bruggen, zoodat men veel te laat in Warmond aankwam, terwijl de tijd reeds beperkt was. Ondanks dat tijdverlies heb ben de Indische militairen nog een heer lijke tocht over het Kagermeer gemaakt. Aan het Norremeer kwam hen een eere escorte tegemoet gevaren, bestaande uit twaalf motorbooten en verschillende roei bootjes en cano's. Na een luide verwelkoming en nadat de commandant van den Landstorm, afd. Vaartuigendienst, kapitein la Rivière, op de Salonboot was overgestapt, schaarde zich het escorte rondom de „Pauline" en werd de steven naar Warmond gekeerd. Aan de Jachthaven ,,'t Fort", waar alle booten de vlaggen in top hadden, hadden vele belangstellenden zich verzameld o.a. de commissie van ontvangst, de heeren Oudshoorn, Molhuyzen en J. Schölvinck. Toen de boot langzaam de haven binnen gleed, speelde de Harmonie „St.-Mat- vroolijke muziek, en nadat de stoet zich had opgesteld werd spoedig naar het Dorp gemarcheerd. Aan het verzoek om te vlaggen, was door de meeste inwoners van de Dorp straat voldaan. Het was een werkelijk feestelijke intocht: vóórop de Harmonie, het hoofdbestuur van de Vereeniging „Oost en West", enkele notabelen der ge meente en dan het detachement van, veer tig kranige Maleische soldaten. Aan het einde werd de stoet gesloten door enkele officieren van den Landstorm-vaartuigen- dienst, kapt. la Rivière en de le luitenants v. Uden en Kieken. Het bestuur der Vereeniging „Oost en West" werd op het Raadhuis aan den burgemeester voorgesteld, terwijl het ge meentebestuur nog was vertegenwoordigd door weth Heemskerk en den heer Luy- ten, waarnemend secretaris. De burgemeester hield vanaf de trap pen van het Raadhuis de volgende toe spraak. Heeren leden van het hoofdbestuur der ?reeniging „Oost en West" en genoodig- den, inzonderheid gij, commandant en mi litairen van het Ned. Indische Leger, hier tegenwoordig 1 Als burgemeester dezer gemeente is het joor mij een voorrecht om U toe te spre ken en aan U namens het gemeentebestuur en de ingezetenen van Warmond hartelijk welkom toe te roepen. Hartelijk welkom U allen, gij," mannen, e naar Nederland zijt gekomen om een laatste hulde te brengen aan wijlen gene ral van Heutsz, den grooten legeraan- toerder, die in naam van H. M. de Ko ningin der Nederlanden orde heeft ge bracht in de Overzeesche bezittingen, or- t de niet alleen maar welvaart en voorspoed, hyi Waar het Hoofdbestuur van de Ver eniging „Oost en West" U, militairen van bet roemrijke Nederl. Indische Leger, een boottocht heeft aangeboden naar de Kager- meren, tot de gemeente Warmond behoo rde, hebben wij gemeend niet te mogen nalaten U uit te noodigen een poos in ons ®idden door te brengen. Waar ik weet dat Uw tijd beperkt is, hertrouw ik, dat het weinige dat U wordt aangeboden toch door U allen zal worden gewaardeerd en dat gij een indruk moogt Jmrijgen, getuigende van de goede, ja jameraadschappelijke gevoelens van de goners van Warmond te Uwen opzichte. Wij hopen ten zeerste, dat gij bij uw te rugkeer in het schoone Insulinde een goc- üe berinnering van ons zult meenemen en ^eral zult getuigen, dat aan U, mannen whoorendc tot bet Ned. Ind. Leger, een ontvangst bereid is uwer waardig. Mannen, blijft voortgaan uw uniform met «re te dragen, uw uniform waaraan zoo- ve.e eereteekenen zijn gehecht en die al- -31 .n getuigen van den moede dien gij op menigerlei wijz hebt ten toon gspreid, tot ®ore van uzelf, tot eere van bet Nederl. z°o nauw verbonden met het uwe cn eere van Hare Majesteit, onze door allen zoo hoog geëerbiedigde Konin- pc! u rede werd hartelijk toegejuicht en de annonie zette het „Wilhelmus" in. bai commandant van het detachement wak hierop een kort woord van dank tot ft gemeentebestuur van Warmond voor hartelijke ontvangst aan hem en ziju Schappen bereid. Waarna werd naar „Meerrust" gemar ld en in de met vlaggen en wimpela versierden tuin werden ververschingen aangeboden. Door liet Dorp werd weer terug gemar cheerd, thans naar de Jachthaven „Cieco", waar het gezelschap van do Warmonders afscheid nam en zich weer op de „Pau lina" begaf. Het eere-escorte, in een der booten waarvan ook de burgemeester had plaats genomen, begeleidde de „Pauline" lot op de Sprietlaeck war onder handgewuif en geroep van de Indischo gasten werd af scheid genomen. WOUBRUGGE. Mobilisatiekruis. Donderdagavond vergaderden in de oude rechlkamer alhier de oud-gemobiliseerden onder leiding van den burgemeester, den heer Daumann. Alle aanwezigen traden als lid toe. Door enkelen werden bezwaren geopperd, wel ke door den voorz. werden weerlegd, o.m. dat te Alphen aan den Rijn, bij het uit reiken der mobilisatiekruizen toch geen feest gehouden moest worden. De voorz. antwoordde, dat het geen feest zal zijn, maar een gezellige bijeenkomst, waar men oude kameraden weer kan ontmoeten. In het bestuur werden gekozen de hee ren J. G. Baumann als voorzitter,, J. le Feber als secr. en J. Westmaas als pen ningen. Het aantal leden is geklommen tot 27. Velen waren door den hooibouw verhin derd, doch kunnen zich nog aanmelden bij den secretaris. Geboren: Martijntje d. van W. Berg man en G. M. de Groot Anna Corne lia d. van H. J. Hoogenboom en G. J. van der Tits. Overleden: J. Jansze, eclitg. van W Blok, 28 j. Gemengde Berichtten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wagen door een trein gegrepen. Een wagen met tapijten, vlechtwerken,, enz. van een firma te Haarlem rijdt van stad tot stad. Gistermorgen verliet de wa gen, bespannen met een paard, Meppel, om naar Steenwijk te gaan. Bij den onbewaak- len overweg te Onna werden paard en wa gen door den sneltrein, die te half tien van Meppel naar Leeuwarden vertrekt, gegre pen. Het paard werd ge-dood en de wagen werd vernield. De beide begeleiders, twee jongemannen, bleven ongedeerd. De trein stopte. Nog een auto-ongeluk bij Delft. Te Delft is gisteravond omstreeks vijf uur op den Rotterdamschenweg bij den Overslag een vrachtauto van de firma van der Ende te Rotterdam tengevolge van het defect raken van de stuurinrichting tegen een boom gereden. De wagen zwaai de vervolgens dwars over den weg. Op bet zelfde oogenblik naderde de heer Leupeho Boezem-singel te Rotterdam met zijn luxe wagen in volle vaart. Do bot sing die da,ardoor ontstond was zoo hev vig dat de uxe wagen totaal werd ver 7 nicld. De heer Leupen is er met eenige schrammen afgekomen en twee kinderen die op d enbok van de vrachtauto zaten kregen ook slechts lichte verwondingen. De chauffeur van den vrachtwagen kreeg J geen letsel. De beide beschadigde auto's 1 zijn per kraanauto naar Rotterdam ver voerd Ernstige botsing. Donderdagavond reed de tuinder A. van W. te Ridderkerk, komende van de veiling te Barendrecbt per rijweil achter de vracht auto van A. N. Op -den Noldijk te Rijsoord kwam v. W., die zich door de vrachtauto liet sleepen, in botsing met een passeeren- den wagen. In bewusteloozen toestand en met hoofdwonden werd hij opgenomen en naar zijn woning vervoerd. De K. verleende eerste hulp en constateerde hersenschud ding. Zijn toestand is ernstig. In een kuip water verdronken. Het 2-jarig dochtertje van J. G. te Etten-Leur had het ongeluk spelender wijs te vallen in een ©p het erf staande kuip water. Toen de moeder het ongeluk bemerkte, bleek het kind reeds overleden. Een vrouw in brand geraakt. Gisteravond om ongeveer zes uur was de 24-jarige vrouw J. M. D. in een huis aan den Schiedamschedijk te Rotterdam bezig het haar te friseeren. Zij gebruikte daarbij een spiritustoestel. Plotseling kwa men haar kleeren in aanraking met de vlam en zij geraakte in brand. Op het hulpgeroep van de vrouw schoten buren toe, die de vlammen doofden. Per auto van den G. G. D. werd zij naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Haar toestand is ernstig. Aan de gevolgen overleden. De 71-jarige koopman F., uit Middel burg, die Woensdag te Vlissingen door een valende ijzeren plaat werd getroffen, is Vrijdagmiddag aan do bekomen verwon dingen in het St. Josephziekenhuis aldaar overleden. Het stoffelijk overschot, is naar Middelburg overgebrach en zal op de Isradlietische begraafplaats aldaar ter aarde worden besteld. Aanvaring bij Terschelling. Het s.s. „Boccaccio" is nabij Terschel ling in aanvaring geweest met de motor boot „Peter'' en geeft S.O.S.-seinen. De „Peter" is zwaar beschadigd en vraagt as sistentie. Het schip bevindt zich op 53 gr. 30 min. N.B. en 5 gr. 2 min. O.L.. De hier gestationneerde sleepbooten zijn uitge varen. FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM. Gisteravond tegen zes uur, terwijl het bedrijf nog in volle werking was, is te Zaandam brand uitgebroken in de olie stokerij aan den Zuiddijk nabij de Kalk ovens en het depot van de A. P. G. (Am. Petp. Comp.), de fabriek van de firma Moenberg, die eenige jaren geleden ver maard was door de verspreiding van stank als gevolg van traankokerij uit vischafval. Sedert 1 Juli j.L was het fabrieksge bouw verhuurd aan de firma Post uit Maassluis, waardoor het een andere be stemming had gekregen. Het bedrijf be-> stond uit het fabriceeren van teer uit olie die met water vermengd is. De taak is allereerst het water uit de olie te verwij deren. Wanneer dit doel door sterke ver hitting bereikt is, heeft do olie een kook hitte verkregen en ontstaat de teervor- ming. Te gelijkertijd echter komt de olie in den ketel omhoog en moet overkoken worden voorkomen. ^Toen de brand uitbrak, stond een groo- te ketel met een inhoud van ongeveer 60 vaten, waarin echter niet meer dan 26 vaten olie aanwezig was, te koken, toen plotseling de olie omhoog kwam, overliep en gedeeltelijk in het vuur vloeide, met het gevolg, dat in een oogwenk de geheele fabriek door de wegvloeiende olie in brand geraakte. Aan blusschen viel niet te denken. Spoedig sloegen de vlammen naar buiten en stegen dikke zwarte rook wolken omhoog, die door den vrij sterken wind in de richting van de Hembrug wer den gedreven. Gelukkig, was de wind noordelijk, wijl het terrein aan de andere zijde begrensd wordt door do gebouwen en tanks van de A. P. G. Het personeel, geholpen door eenige burgers, gelukte het nog een paar vaen olie en andere brand bare stoffen buiten de fabriek te brengen. De brandweer was met veel materiaal aanwezig. Behalve de drijvende motor spuit met een capaciteit van 600 L., de gemeentelijke autospuit van 800 L., de vrijwillige autospuiten van 600 L. en 500 L., waren nog vier motorspuiten, elk met een vermogen van 300 L., op het terrein aanwezig. De fabriek brandde geheel af. Enkele vaten olie, die in de nabijheid van de fa briek op het terrein lagen, geraakten mede in brand. Brand in een kapperszaak te Amsterdam. Gisternacht om twaalf uur bemerkten bewoners van de le Jan Steenstraat te Amsterdam vlammen in een aldaar ge vestigde kapperszaak, waarvan de eige naar ergens anders woont. Ook namen zij rook waar en hoorden ze een knal. De brandweer werd gealarmeerd. Deze ver scheen spoedig met eenige motorspuiten en een ladderwagen. Daar de deur op slot was, werd deze geforceerd. Bij het binentreden werd bemerkt, dat er op ver schillende punten van den winkel vuur haarden waren. De brand was op zich zelf niet zoo ernstig. Zij kon met een paar emmers water bedwongen worden. Eenige kapmantels, een houten schut, een paar voorwerpen en eenige stoelen kre gen brandschade. Het feit, dat do brand op meer dan één plaats was uitgebroken wekte achterdocht bij den brandmeester. Deze gaf de zaak ter verder onderzoek in handen van de politie. Deze vond een flesch met terpentijn, doch de eigenaar van de kapperszaak, die des nachts nog geroepen werdj verklaarde, dat hij deze in zijn bedrijf noodig had. Een verklaring omtreilt het ontstaan van den brand kon hij niet geven. De politie achtte termen aanwezig o-m hem te arresteeren. Ook zijn zwager, een buffetbediende, werd in hechtenis gesteld. Een onderzoek zal wor den ingesteld door een deskundige. De verzekering van den winkel is niet zoo hoog. Deze beloopt 6000. Door den bliksem getroffen. Een langdurig en hevig onweder woedde Woensdagavond boven Eist. De toren van de Ned. Herv. kerk werd door den bliksem getroffen. Velen der in de nabijheid van den toren wonenden werden door den ge weldigen slag opgeschrikt. Het autokerkhof te Haastrecht. Men schrijft aan het „Vad.": De weg lus- schen Gouda en Oudewater, over den IJsel- dijk. is enorm slecht. Er gebeuren maande lijks tientallen ongelukken, doordat auto's van den dijk raken. Er is becijferd, dat in ongeveer twee jaar tijds 270 auto's van dien dijk getuimeld zijn. Maandagmorgen ging er weer een naar beneden, waarbij een passagier ernstig werd verwond. Alen was dien dag goel en wel bezig, den veronge lukten auto op den dijk te brengen, of weer stortte er een omlaag, en Dinsdagmiddag om 1 uur viel het derde slachtoffer te con st ateeren. De oorzaak van al deze ongelukken is de slechte toestand van dezen weg; hij is vol met kuilen en hobbels. Er wordt zoo nu en dan eens wat grind gestrooid, of zooals tegenwoordig, keislag. Dit wordt door de snel wentelende wielen van de auto's op- zijde geworpen, zoodat het wegdek van deze behandeling in geenen deele beter wordt. Eens in de zooveel weken wordt de weg „opgesleept", waardoor het lijkt, alsof hij iets beter geworden is, maar aldra blijkt, dat deze behandeling geenszins afdoende is. Notaris Koman te Haastrecht heeft een actie op touw gezet om hierin verbetering te krijgen. Hij plaatste een oproep in de locale en gewestelijke pers om bewijzen van instemming van auto- en motorrijders teneinde te komen tot een soort van orga nisatie, welke er bij de bevoegde autoritei ten op aan zal dringen aan dezen misstand een einde te maken. Deze weg is vol boch ten en kronkels, waarbij soms het uitzicht belemmerd wordt met name is dat het geval bij het Roosje en gelegenheid om uit te wijken heeft men bijna niet, zoodat er ook botsingen voorkomen. De Poolsche vrouwenhandelaar. Zooals men zich zal herinneren, zijn oenigen tijd geleden enkele bijzonderheden gepubliceerd over de aanhouding, te Den Haag, van een Pool, die,door middel van advertenties in de bladen in connectie zocht te komen met dames en van wie later bleek, dat hij een „ongewenschte vreemde ling" was. die verschillende valsche pas sen in zijn bezit had. Dit bericht trok ook in de huitenlandsche pers de aandacht en kwam zoo onder do oogen van huitenlandsche autoriteiten. Toen bleek, dat de aagehoudene nog veel meer op zijn kerfstok heeft, dan men aanvankelijk vermoedde. Uit verschillende plaatsen in Tsjecho-Slo- wakije, Polen en Duitschland bereikten de Haagsche politie brieven, waarin mededee- ling werd gedaan van oplichting, zwende- larij enz. waarvan de aangehoudene die zich nu eens uitgaf v. Odermatt, dan weer voor Sander, Webach of Beigel verdacht wordt. Van den officier van justitie to Offen- burg kwam een schrijven, dat men een ze keren Odermatt zocht, terzake van oplich ting" en „Heiratschwindel Een bevel tot gevangenneming was reeds tegen hem uitgevaardigd. De verschillende namen, welke op zijn passen voorkomen zijn alle van dames, waarmee hij in connectie geweest is. Op de een of andere slinksche wijze wist hij een pas van de dame in handen te krij gen, welke hij zich toeëigende. waarvan hij het portret veranderde enz. Zoo kwam hij in het bezit van de val sche passen. Enkele van de dames zijn verdwenen, zoodat het vermoeden, dat men met een handelaar in vrouwen en meisjes te doen heeft aanmerkelijk versterkt is. Een uitgebreid internationaal onder zoek omtrent de handelingen van den Pool zal ingesteld worden. Ondertussohen heeft de officier van jus titie te Offenburg aan de Nederlandsche Regeering zijn uitlevering gevraagd. Mooie steurvangst. Zeeuwsche visschers hebben een steur van ongeveer 120 kilogram gevangen. In den Dollard hebben gisteren de gebr. Bulten van Reiderwolderpolder een sleur van 170 K.G. gevangen. BuStenl, Berichten ONGELUKKEN. HET SPOORWEGONGELUK IN DEN HARZ. Paniek onder 200 kinderen. Men kan nog van geluk spreken Men kan achteraf nog van geluk spreken, dat bij liet spoorwegongeluk op de Harz- querbalin bij do Steinerne Renne het aan tal dooden beneden de dubhele cijfers is gebleven. Het „Berl. Tag." weet te melden, dat in de laatste drie wagens van den ver ongelukten trein, die door het breken der koppeling onverlet op het spoor zijn blijven staan, zich ongeveer 200 kinderen hebben bevonden, die naar een vacantieherstel- lingsoord in'den Harz onderweg waren. Op het moment van de catastrofe brak onder de kleinen een paniek uit, die door de be geleidende onderwijzers en onderwijzeres sen slechts met do grootste moeite gekal meerd kon worden. "Wanneer do koppeling zich niet begeven had, was de omvang der !ramp niet te overzien geweest.... Een gevangenwagen aangereden. Veertien menschcn gewond. Op het station Wittlich is een gevangen wagen waarin 12 arrestanten en 2 recher cheurs zaten door een lokaaltrein aange reden, De wagen werd omgeworpen en de 14 inzittenden zijn allen gewond, eenigen ernstig. Gevaarlijk roomijs. 20 personen vergiftigd. Te Napels zijn 20 personen na het eten van roomijs ziek geworden. De vergifti gingsverschijnselen, die zij vertoonden, waren hieraan te wijten, dat zich in een koperen reservoir, waarin het ijs bereid werd, kopergroen had afgezet Vulcanische uitbarsting op de Hawai-eilanden Naar een Rcuter-telegram van de Ha- waieilanden meldt, is de groote vulcaan op den Kilauya-berg beginnen te werken Hij stort een rivier van vloeibaar steen uit, terwijl er fonteinen van vuur omhoog spuiten, die een prachtig gezicht op leveren. Beleediging van een priester. Communisten tot rehabilitatie gedwong en. De communistische „Arbeiterzeitung" te Aken bevatte in haar nummer van 16 Maart j.l. een artikel, waarin tal van be- lcedigingeri werden geuit tegen den Ka tholieken aalmoezenier van de gevangenis. Voor het Schöffengericht werd deze zaak dezer dagen behandeld. Terecht stonden twee personen, de redacteur van hot blad en de ongehuwde koopman D. De verantwoordelijke redacteur nam den inhoud van het artikel voor zijn verant woording. D., had hem het geincrimineer- do artikel bezorgd, doch de bedoeling was geweest, in een vergadering van den ge meenteraad gebruik er van to maken. Aan een publicatie in de „Arbeiterzeitung" was, naar de redacteur verklaarde, niet ge dacht, daar men „niet genoeg gedokt was". Toen de redacteur wegens ziekte afwezig was, in het artikel toch afgedrukt. De tweede verdachte, bckl. D heeft reeds 16 maanden in de gevangenis door gebracht, wegens verschillende delicten; hij was vroeger gedurende een lO-'al maan den werkzaam in een kerk. De behandeling van de zaak urenlang en meestentijds met gosloli ren. Het geïncrimineerde artikel verschillende beschuldigingen aan het adres van den priestor en betroffen o.a. zoogenaamde bevoorrechte behandeling van de gevangenen, die gebiecht hadden. Verder werd de aalmoezier er van be schuldigd, censuur over de brieven uit to oefenen, en hij zijn bemoeiingen bij het indienen van gratie, er rekening moe te houden, of de betrokken personen al of niet naar dc kerk gaan. Beter gesitueor- duurde i deu- bcvatle IHCEZMIDEN MEDEOEEIIMC tabletten tegen j verstopping Doos 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. de gevangenen zouden door den aalmoe zenier ook beter behandeld zijn. De wenschen van de gevangenen die Iets voor de kerk doden zouden nauwkeurig zijn vervuld. Voorts zou de priester nog de voorkeur gegeven hebben aan jeugdige gevangenen. De redactie verklaarde, dat hij de ge uite beschuldigingen in het artikel van 10 Maart 1927 niet kon volhouden en daar voor geen bewijzen kon aanvoeren; hij betreurde het verder, het slachtoffer te zijn geworden, van een vergissing en legde er den nadruk op, dat de publicatie van liet artikel tegen zijn wil geschied was. Ook D., legde de verklaring af, dat hij de door hem gelanceerde verdachtmakin gen niet kon volhouden. Hij had zich er van overtuigd, dat de beschuldigingen on waar waren. Ze berustten op praatjes van mede-gevangenen Ook D. betreurde de publicatie. In het openbaar werd als getuige ge hoord de aalmoezenier. Hij verzocht even wel, dat de redacteur en Dhun afgeleg de verklaringen onder eede zouden herha len. Zulks geschiedde, nadat het publiek uit de gerechtszaal was verwijderd. In den breede weerlegde de aa'moezenier alle valsche aantijgingen. Nadat de zitting weer voor het publiek toegankelijk was gesteld, werden de ver klaringen van den redacteur en van D. nogmaals voorgelezen. Ze zullen op kosten der beklaagden in alle Akensche b'aden gepubliceerd worden. De moord in den trein GrenobleParijs. De politie heeft de identiteit kunnen vaststellen van den man, wiens beroofde lijk bij Tournus aan do spoorlijn is ge vonden na vermoord te zijn in den nacht trein GrenobleParijs. i)e vermoorde is de gepensioneerde hoofd-officier Deverrc, een man van zeven-en-zestig jaar Dc moordenaar heeft hem met een zwaron hamer, die in de huurt van het lijk is ge vonden, de hersens ingeslagen. Een fami- lie-liil van Deverre, bij wien deze had ge logeerd, heeft medegedeeld zeker te weten dat het slachtoffer niet meer dan enkele honderden franken bij zich had toen li ij :n den trein naar Parijs slapte. Bij het lijk aan de spoorlijn is ook een pet govondon, die niet aan den vermoorde heeft toebe hoord. Men neemt aan, dat het de pet van den moordenaar is. Omtrent deze heeft men overigens geen enkele aanwijzing Drievoudige moord. Te Duisburg is een drievoudige moord gepleegd. Een vrouw is met haar 5-jarig zoontje en 3-jarig dochtertje vermoord. Toen medebewoners hen vonden was het jongetje al dood, en de vrouw en 't meisje gaven nog teekenen van leven doch zijn kort daarop gestorven. De dader had alle drie den schedel ingeslagen Het gelukkige eiland Sercq. Er is zoo juist een buitengewoon ge lukkig eiland ontdekt. Nu eens niet in een of anderen duisteren oceaan, maar be trekkelijk dicht bij onze lage landen, n.l. in het Kanaal, vlak aan de Franscbo kust, ofschoon hel oilandje Engelsch is Het heet Sercq en wordt bestuurd door mrs. Dudley Beaumont, beter be kend als „dc dame van Sercq". Zij is in die functie haar vader opgevolgd, den hoor van Sercq, afstammeling van een familie, die dit boekje der wereld sinds eeuwen regeert, en wel krachtens charter van ko ningin Elisabeth. Scrcq is een primitief landje. Men vindt er geen stad, geen bioscoop, geen garage. Het vervoer ge schiedt er per karretje. De zeden zijn patriarchaal. Mogen zij het lang blijven 1 Veertig grondeigenaars bewonen het eiland. Zij betalen een belasting in ua- tura en elk hunner heeft stem in het „hof der groote geschillen", het parle ment van het eiland. Geen belasting verder, geen cinema, geen auto! Er zijn toch nog gezegendo oorden op aarde De cude pijp van een honderdjarige. Gisteren vierde Walter John Winder to Kelvedon, in Essex, zijn honderdsten ver jaardag en daarbij kreeg hij den gebruike- lijken gelukwensch, dien de Koning en do Koningin aan allo honderdjarige zen den. De man vertelde bij het eveneens ge bruikelijke interview dat hij 60 jaar we duwnaar was geweest en nog atijd geregeld rookt uit oen oude meerschuimen pijp, dio hij al tachtig jaar bezeten heeft. Wat die doorgerookt zal zijn! Noodweer in het Reuzengebergte. Van gistermiddag twaalf uur tot vier uur heeft in een groot deel van het Reu zengebergte noodweer gewoed, dat grooto schade heeft aangericht. Beken werden in enkele minuten herschapen in wilde stroo- incn, die <lc bruggen verbrijzelden cn mee sleurden. Po veldgewassen hadden veel te lijden. ITet is nog niet bekend, of er men- BehcnleveTiS verloren zijn gegaan. Stormen boven Odessa. Naar uit Odessa wordt gemeld, heefb een buitengewoon hevige storm boven Odessa gewood, tengevolge waarvan een, tramwagen word omvergeworpen. Zee per sonen worden daarbij gedood.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 11