De boer en de vliegers. Een moderne ontvluchting of de verschalkte landbouwer. Een col-respondent van het „Hbld." 6chrijft: Twee vliegers van de luchtvaartafdeeling Soesterberg waren Woensdag op reis naar Botterdam; zij namen zooals een goede vlieger pleegt te doen den weg door de lucht. Onderweg wilde ze even rusten; daarom daalden ze op het vliegveld Schip hol. Na eenige rust namen ze hun plaats jn het toestel weer in en weldra ronkte de motor hoog in de lucht. Terwijl ze nog ■waren boven den grooten Haarlemmer- meerpolder met zijn langs, rechte akkers, bleek er plotseling iets te haperen; waar om werd besloten een noodlanding te ma ten. Heenende dat zij boven een weiland waren, streken zij neer op een boerderij aan den Hillcgommerdijk; doch toen ze dichterbij kwamen bleken zij bo ven een tarweveld te zij::. De landing ge schiedde uitstekend; de luchtreizigers wa ren ongedeerd en het vliegtuig was onbe schadigd. Weldra verscheen de eigenaar van de boerderij om de ongenoode gasten te be groeten: hij stelde zijn arbeiders ter be schikking om de vliegers te helpen de ma chine uit den tarwe-akker te rijden op meer vlak terrein en om te voorkomen, dat nieuwsgierigen zijn rijk begroeide akkers zouden platloopen. Intusschen was ook de politie gewaar schuwd en naar Soesterberg getelefoneerd om een monteur, ten einde de machine zoo noodig te demonteeren. Terwijl op de komst van de vrachtauto uit Soesterberg werd gewacht, trachtten de vliegers met den boer de schade te rege len. Geconstateerd werd dat circa 250 vk. m. van den tarwe-akker was beschadigd en door de vliegers werd rekening hou dende met de betoonde welwillendheid van den eigenaar een som geboden, welke zij naar recht en billijkheid ruimschoots voldoende achtten. De boer achtte dit bedrag echter te laag; hij meende op meer dan op heb dub- belo aanspraak te mogen maken. Hoe zij ook met elkaar praatten, overeenstemming kon niet worden bereikt. De landbouwer meende nu berechtigd te zijn de vliegmachine vast te houden; hij deed het toegangshek op slot en bar ricadeerde het zóó, dat het onmogelijk was om van het terrein bij zijn openbaren .weg te bereiken. Toen kwam de vrachtauto uit Soester berg met de helpers; zooals duidelijk is, voor een afgesloten pad. Van opladen van het vliegtuig kon geen sprake zijn. Do eigenaar weigerde halsstarrig het hek open te maken en het vliegtuig te laten opladen zonder toezegging van betaling van het gevorderde bedrag. Vrij zeker zou men onverrieliterzake zijn moeten terugkeeren en hebben moeten afwachten hoe het conflict door hoogero autoriteiten zou worden beslist. Een pijnlijke situatie inderdaad 1 Ge spannen gezichten over en weer. Onder wijl was de monteur langs een omweg op 't terrein gekomen. Hij had de machine nagezien, waarbij bleek, dat de fout spoe dig zou kunnen worden verholpen. Om te machine beter te kunnen nazien, weid zij met goedvinden van den eige naar op een pas gemaaid klaverveld gei eden; weldra draaide de schroef weer met groote snelheid. Kom! laten de vlie gers ook eens probeeren of de motoren weer in orde zijn, zei de monteur. Do vlie gers namen met een ernstig gezicht, hun zitplaats in, enonder het toekijken van den eigenaar begint de tweedekker no. 527 te huppelentot hij omhoog wipto ende lucht inging!! Tot verba zing van de toeschouwers envan den eigenaar, die zijn vogel zich zoo onver wacht zag ontvliegen. Men zegt dat de vliegers hoog in de lucht even hebben gelachen en dat het talrijke publiek erg met den boer was be gaan! UIT BE OMGEVING RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Verbreeding Koestraat. Open stelling Post- en Telegraafkantoor. De raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van den burge meester. Na behandeling der ingek. stukken en mededeelingen, werd overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven. Alle nieuw benoemde leden worden toegelaten. Door den heer Hogewoning, tijdelijk te Katwijk a. Rijn, is een adres tot den gericht waarin gevraagd wordt een stukje grond aan de Kerkstraat te mogen koopen. Op voorstel van E. en W. wordt osloten dit stuk grond niet te verkoopen, omdat het in de toekomst voor de gemeen te van belang kan zijn. Op voorstel van B. en W. wordt beslo- €n voor verbreeding van de Koestraat grond aan te koopen groot 4 h tegen den prijs van 4 per M2. bouw van een arrestanltenlokaal *ordt op voorstel van B. en W. opgedra- p naa den laagsten inschrijver, den heer nv' d- Vijver, voor f900.—. hef° .maakt in verband met de in uitbreidingsplan geprojecteerde stra- T en w©gen gebruik van het haar inge- icchf t^'i30 ^0r Woningwet toegekende een i i *eSe£n van bouwverbod op \rern antwi percee^* Het betreffende ont breken*01^ tCr V*S*e gedurende 4 incraj-' opdab eventueele reclames kunnen Al w°tt*en. gaat*0'6"8 raac* besloten zitting hificaH>0rj<^e me^edeebngen inzake elec- dat roleoet voorzitter mededeeling, rijea e° Hoofdbestuur van do Poste- mitvan0 gra^e nog geen antwoord is Wim^ vraa£ van het gemeente- t'fvallp ln?a^e de mogelijkheid van het tn j1 der openstelling van het po&t- graafkantoor op Zondag, zulks naar aanleiding van de vraag van don heer Jon ker in de vorige vergadering. Yan de rondvraag wordlt gebruik ge maakt door de lieeren v. d. Guglen, die op de noodzakelijkheid van reparatie van sommige weggedeelten de aandacht ves tigt; Knijff, die een waarschuwingsbord wil geplaatst hebben aan de Lange Vaart; v. d. Vijver, die do vergunning tot weder opbouw van houten schuren in verband met het brandgevaar ter sprake brengt en overweging van een aanvullende bouwver ordening daaromtrent vraagt; Kralt, die op een ondiepte in de Vliet wijst, die voor de scheepvaart belemmerend werkt. Te ruim half 10 gaat de raad in beslo ten zitting. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Rapport ever het Ge^be kijf. Donderdag 30 Juni des nam. te 7.30 u. kwam de raad der gcnu-r-.n'e Slompwijk in openbare vergadering bijeen. Vcorz.: Burg. W. Keijzer. Aanwezig alle leden behalve de hoeren Wijsman en v. Dam. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna hij allereerst dank brengt aan alle ingezetenen der beide gemeenten voor de mooie wijze, waarop allen heb ben bijgedragen tot steun aan de slacht offers van de jongste stormramp; de col lecte heeft de verwachtingen overtroffen, in totaal is een bedrag opgehaald van /1 653 in beide gemeenten samen, het geen zeer zeker een schitterend bedrag is en waarvoor allen zeker een woord van dank toekomt; hij hoopt steeds bij derge lijke rampen op do steun der ingezetenen te mogen rekenen, doch spreekt tevens de hoop uit, dat Nederland voor dergelijke rampen moge bespaard blijven. De notulen der voriee vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is bericht van Ged. Staten, dat de bijdrage over 1927 voor de Keu ringsdienst van Waren voor deze gemeen te bedraagt f 459 88; ingekomen is verder proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger, etc., op voorstel van B. en W. worden de verschillende ingeko men stukken voor kennisgeving aangeno men. De voorz- reikt al'cn leden over hof rap port van het Verificatiebureau betreffen de de gemeenschappelijke regeling van het gasbedrijf, waarover door de gemeente Veur gesproken is en waarin de gemeente Veur verandering wenschte te doen bren gen; do voorz. geeft in overweging dit rapport thiris op z'n remak fn bestedc-von, thans wordt dit niet behandeld, doch in een spoedig gehouden wordende gecombi neerde raadsvergadering zal dit rapport in behandeling komen. De heer van Wijk zegt dit rapport niet geheel te begrijpen, wijl er duistere pun ten in zijn, hij is van meening, dat de be grooting het vorig jaar niet goed is opge maakt, daar hij het anders niet begrij pen kan. De voorz. zet een en ander duidelijk uit een en licht alles nader toe, waaruit ook blijkt, dat de Begrooting wel goed is op gemaakt. De heer van Wijk zou gaarne eenige nadere toelichting wenschen over de z.g. maximale belasting bij het Electr. bedrijf; de voorz. merkt op, dat hij hierover thans liever niet spreken wil, doch wil gaarne in de a.s. gecombineerde vergadering deze zaak nader toelichten, waarmede de heer van Wijk gaarne genoegen neemt. De heer Verheijen wilde B. en W. gaar ne in overweging geven deze zaak, wat de maximale belasting betreft, terdege te overwegen, daar hieraan toch wet iets vast zit, de voorz. doet toezegging deze zaak in de commissie van beheer der Lich(be drijven degelijk te behandelen. Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1926 wordt z.h.s. goed gekeurd. Hierna sluiting. HILLEGOM. De Zweminrichting. Ten Raadhuize werden Vrijdagavond een tweetal vergade ringen gehouden in verband met de Ge meentelijke Zweminrichting. Tot zwem meester is benoemd de heer E. Wiedijk te Haarlem. De heer W. bezit alle diploma's, welke op het gebied der zwemsport te be halen zijn. Tot kassier, tevens portier is benoemd de heer J. V. Meijer alhier. De officieele opening zal plaats hebben Zaterdag 9 Juli n.m. 3 uur. Hierbij zullen de Burgemeester, de wethouders, de raads leden en verdere genoodigden tegenwoor dig zijn Het ligt in de bedoeling dienzelf den middag te 5 uur een zwemfeest te or- ganiseeren. Natuurlijk zal de Harmonie- kapel do fesetelijke opening opluisteren, terwijl in verband met de seizoendrukte in het hoofdbedrijf de opening met zwem- feest_ op Zaterdagmiddag praktisch beke ken is. Bloempjesdag. De bloempjesdag voor „Zonnestraal' alhier gehouden bracht f 160.34 op. Gezien de talrijke bloemenda gen, die hier gedurende het jaar gehouden worden, is de opbrengst flink. Personalia. Mej. H. G. M. Hoek al hier, opgeleid te Bergen op Zoom, slaagde voor het examen van onderwijzeres. De heer A. Bergman alhier slaagde voor het examen van Rijksklcrk bij de be lastingen. Geboren: z. van G. S. Sistermans- Zandbergen. d. van J. C. Raaphorst-Van der Lans. d. van G. van der Vegte-de Haan. d. van E. Huyssoon-Veldhuys. Ondertrouwd: C. F. van Kempen en A. Smit, F. J. Otten en A. Schrier. Getrouwd: T. van Werkhoven en A. van Bruggen. J. van El cn W. J. Geiten beek. LISSE. Geboren: Cornelia, z. van P. Hes- 6eling en C. van der Vlugt. Hendrikus Bernardus, z. van J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapiteijn. Johannes, z. van J. Meyer en P. H. vamBakel. Pieter, z. van A. v. Groeneveld en J. v. Tilborg. Jo hannes Corneïis, z. van C. J. Huis en A. E. A. Joorc. Ondertrouwd: G. A. de Kuiper en D. C. van Rooyen. Gehuwd: H. Schulpzand en J. O. Nieuwenhuis. J. A. Oaspors en A. M. Vertuin. H. Vergunst en J. Faas. Ovforleden: D. Dubbis, echtg. van A. C. Kranenburg 74 j. F. L. W. v. Noord, wede. van J. T. Rothweilcr 63 j. Antkonius Adrianus Vermeulen 14 mnd. N00RDWIJK. Geboren: Johanna Cornelia, d. van P. van Hameren en D. Plug. Catharina Johanna, d. van C. L. Duindam en C. M. Heemskerk. Cornelis, z. van Th. Hoge- nes en A. Plug. Johannes Gerard, z. van Mr. C. Punt en G. T. ICruijthoff. Jaco- ba Magdalena, d. van M. Hoek en J. M. Perrels. Theo Jozef, z. van W. S. v. d. Meer en S. C. v. d. Werf. Ondertrouwd: J. van Beelen 22 j. te Noordwijk en O. van der Meij 19 j. te Rijnsburg. A. Weterings 23 j. en W. O. Vink 22 j. J. A. Boom to Haarlem 53 j. wedr. van M. J. P. Beink en E. Jacobs 28 j. te Noordwijk onlangs te Amsterdam wed. van V. M. Polak. Getrouwd: H. Schotborgh 30 j. en A. Nieuwenburgh 38 j. J. A. Ulbee 25 j. te Hillegom en A. Morijnis 20 j. te Noord wijk. Ovorleden: G. van den Haak 13 j. d, van P. v. d. Haak en G. v. Beveren. S. Meeldijk 16 j., d. van A. Meeldijk en S. Tirk te Dordrecht. Th. J. Bekkcrin 63 j., ongeil. J. Prins 21 j. G. Duindam 74 j. geh. met A. C. Bloot-, wednr. van A. Guijt en P. Smit. VALKENBURG. Personalia. Op de R. K. Kweekschool „Mariënburg" te 's Hertogenbosch slaag de voor acte Nuttige handwerken mej. O. J. M. van Stijn alhier. VOORHOUT. De toesland der gemeente. Aan het gemeenteverslag van het jaar 1926, dezer gemeente'Ontlcenen wij het volgende: In den loop van het jaar is de bevolking toegenomen met 227 zielen, zoodat op 31 December 1926 de bevolking dezer gemeen te 1528 mannen en 1237 vrouwen telde, in totaal 2772 zielen. De raad heeft in den loop van het jaar de navolgende belangrijke besluiten geno men: a. In aansluiting met de reeds gebitu mineerde wegen, een besluit tot het bitu- meeren van den 's-Gravendamschenweg en do Teijlingerlaan en in verband daarmede tot het invoeren van eene wegenbelasting; b. oen besluit tot overname van den Berg van Heemstee!enweg en het verleggen van den Ouden Duinweg (thans Joh. van Spcel- manweg genaamd); c. een besluit tot het bouwen van een ambtswoning voor den Secretaris; d. het verkoopen van diverse perceelen grond van het voormalig Everlasting ter rein; e. het verleonen van eene subsidie aan de R. K. Landbouwwinterschool alhier, welke ook door do provincie gesubsidieerd wordt; f. het geven van straatnamen, in plaats van wijkverdeeling der gemeente; g. het aangaan van diverse geldleenin- gen, t. w. voor do wegenconslructie in to taal 99.000.en voor den bouw van een ambtswoning voor den secretaris f 9100. Uit het verslag blijkt dat de gemeente op 1 Jan. 1926 in totaal 63.'21.— schuld bad, welke schuld bestaat uit lecningen. De gemeente-eigendommen verkeerden steeds in goeden staat cn vorderden het gewone onderhoud. De hrandbluschmidde- len bleken bij de enkele hoobranden, welke zich gedurende het jaar voordeden, in uit stekenden staat te verkceren. Het getal schoolgaande kinderen was 343, waarvan 118 de R. K. Meisjesschool, 109 de R. K. Jongensschool, 59 de Chris telijke School en 57 de lagere school, ver bonden aan de Bisschoppelijke Nijverheids school, bezochten. De veestapel bestond uit 10 veulens; 45 paarden, 3 stieren. 635 melkkoeien en vaar zen, 350 kalveren en pinken, 240 schapen, 98 geiten en 360 varkens. Gedurende hot jaar deden zich 16 ge vallen van mond- en klai wzeer voor. De handel van bloembollen was goed en over het algemeen was het, zoowel voor den landbouw als voor den veeteelt geen slecht jaar. Gedurende ilcn winter heersch- te er eenige werkloosheid. Uit het verslag blijkt dat het de gemeen te Voorhout goed gaat en dat het zich hoe langer hoe meer uitbreidt en in bloei toeneemt. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 6 Juli a.s. des voormiddags te 10 uur. De agenda bevat o.m.: Ontheffingen voorschriften Bouwverordening. Beschikbaarstelling gel den eerste inrichting R.-K. U. L. O.- school voor Meisjes en 4e klasse Ghr. U. L. O.-school. Aanwijzing van gedeelte Buurtweg tot bouwstraat. Voorschot wo ningbouw Contract met Leiden inzake gasleveriug. Bespreking plan stichting Dierentuin. Collecte. Door het gemeentebestuur is vergunning verleend aan de vereeniging Rhodi te Leiderdorp tot het houden eener collecte ten behoeve van het kinderhuis Voordorp op 6 September a.s. Aan het PI. Comité van Herwonnen Levenskracht is toestemming verleend om een speljesdag te houden op Zondag 14 Augustus. Afgeknapt. In den vroegen morgen van \rijdag is de groote sparrenboom, welke zoo'n grootschen aanblik vertoonde in do mooie omgeving van het huis de Paauw afgeknapt en in den vijver geval len. De enorme regenval van de laatste dagen zal hieraan wel niet vreemd zijn. Geboren: Helena Theodora-, d. van P. F. Heemskerk en J. Ha user. Wilhel mus Johannes Carel, z. van W. J. C. Eiken dal en M. E. F. van Nahuijs; Geertruida» Maria, d. van P. J. Vos en G. Berger. Adrianus Quirinus, z. van J. Brouwer en C. A. Coenraad. Ondertr o u w dE. L. Baron van Hardenbroek van Lookhorst en B. J. van Welderen Baronesse Rencers. J. Dom- pelin.g en A. den Braver. W. J. O. Vis en Oh. Borst. Overleden: G. van Tol, wedr. van M. G. Hoogendorp 78 j. O. van der Berg m. van P. Hazendonk 74 j. O. J. van Toeteren, wede. van G. O. Bosch 90 j. A. R. A. G. Huijsker, vr. van J. H. Keiler 48 j. J. va-n der Ham wedr. van O. de Greef 79 j. WOUBRUGGE. Het Mobolisatiekruis. Het plaatselijk comité van den Nat. Bond „Het Mobilisa- tielcruis" heeft alhier haar eorste bijeen komst gehouden. Als voorloopig bestuur zijn gekozen do heeren J. O. Baumann, J. Le Fober en J. Westmaas. Voor Hoogmade meldde men zich aan bij den heer A. O. Colijn; ook daar zal een vergadering wor den belegd. DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. NIEUWKOOP AAN DEN GROOTEN VERKEERSWEG! Zaterdag jJ. is verschenen het Konink lijk beslnit van 4 Juni j.l. No. 169, waarbij is vastgesteld het Rijkswegenplan. Uit de toelichtende kaart blijkt, dat ook Nieuw koop in zeer belangrijke mate bij dit plan betrokken is. Een weg is n.l. in het plan opgenomen vanaf Rotterdam, volgend den Goudschen Straatweg, in rechte lijn doorgaand naar Amsterdam. Trekt men deze lijn op een landkaart, dan komt de weg 2 K.M. Wes telijk van het meest zuidelijk punt van de Hazenkado door de Meije, gaat in schuine richting door het Meije-land en onzen riet- polder, en komt ongeveer aan do Hoogt uit. Vandaar gaat hij op K.M. Oostelijk van het spoorstation en 1 K.M. Oostelijk van het Dorp Zevenhoven in rechte lijn over do spoorhalte De Hoef cn over het Dorp Uithoorn naar Amsterdam. Voor het handelsverkeer een belang, dat niet te onderschatten is. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders hebben door aanplakking bekend ge maakt, dat bij hen is ingekomen een ver zoek van P. Stam, aannemer alhier, tot uitbreiding van zijn timmerfabriek. Personalia. Door den Minister van Justitie is aan onzen vroegoron plaatsge noot, den heer W. Kranenburg, thans rijksveldwachter te Warmenhuizen, den rang van brigadier-titulair verleend. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD Aanleg van een waterleiding onbereikbaar geacht. Tegenwoordig: allo leden. Voorzitter: Burgemeester W. J. Bocxe. De Voorz. opent de vergadering met gebed Hierna worden do notulen der vo rige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Van K. G. van 't Hoofd is een verzoek ingekomen om teruggaaf van to veel be taald schoolgeld, in verband met zijn ver minderden aanslag in de Rijksinkomsten belasting, op welk verzoek gunstig wordt beschikt. Voorstel van B. cn W. om de kantoor-uren voor den nieuw benoemden ontvanger als volgt vast to stellen: Eiken Woensdag van 912 uur ten huizo van den ontvanger, en den derden Vrijdag der maanden Februari, Mei, Augustus en No vember, ten Raadhuize van 1112 uur. Dienovereenkomstig wordt een besluit ge nomen. De Voorz. deelt mede, dat, naar aanlei ding der besprekingen in de vorige verga dering, aan de N.V. Bodegraafscho Wa terleiding een berekening der tarieven is gevraagd op basis van liet juislo aantal aansluitingen. Bij een globalo berekening van andere tarieven dan in do vorige ver gadering medegedeeld, komt de N.V. aan een garantiebedrag van 3700, tot welk bedrag men nog bereid is waterleiding te doen aanleggen. Spr. zegt, dezer dagen en kele vragen tot de N.V. to hebben gericht, die hij hier even wil mededeelen. Zooals men zich zal herinneren uit do vorige bespreking, is door B. en W. mede gedeeld, dat zooals. do N.V. schreef de aanleg zonder eenigon zorg en zonder eenige leening zou kunnen geschieden. Ook hadden B. en W. zulks begrepen uit de besprekingen met den Directeur dor N.V. Nu is echter gebleken, dat do aanleg der geleidingen vanaf de hoofdbuis tot aan de woningen, op kosten der gemeente moet geschieden; de N.V. moet deze wel aanleg gen en blijft er aansprakelijk voor, doch de kosten komen ten laste dezer gemeente. Binnenshuis is men vrij in den aanleg. Bij evenlueelen nieuwbouw geldt ten aanzien van den aanleg hetzelfde, en heeft dit geen verhooging van het garantiebcdrag ten ge volge; de meerdere opbrengst ten gevolge hiervan is winst voor de N.V. Do N.V. denkt zich een contract van 30 a 40 jaar. Zooals in do vorige vergadering breedvoerig is besproken, kan de Raad de aansluiting verplichtend stellen. Doch hoe, indien een aangeslotene geen water ver bruikt en de meter op nul blijft staan? Ver haal van het abonnementsgeld is dan on mogelijk en wordt de geheele opzet van de vaststelling der tarieven in de war ge stuurd. Na deze mededeelingen krijgt do zaak voor den Raad een geheel ander aanzicht cn is hij dan ook en nog meer dan dc vo rige maal van meening, dat de aanleg van een waterleiding voor deze gemeente onbe reikbaar is. Besloten wordt eerst de conl ferentio der vier gemeentebesturen Ter Aar, Nieuwkoop, Nieuwveen en Zevenho ven af te wachten, alvorens op de bijzon derheden verder in te gaan. In verband met de benoeming vun den heer Jan Slingerland tot gemeente-ontvan ger, dient hij zijn ontslag in als raadslid, en dankt den Raad voor de prettige sa menwerking. Do Voorz. stelt aan Cc orde de beëedi- ging van den mouwen ontvanger, den lieer Jan Slingerland L.S.zn, Do voorz. vraagt Slingerland of hij bereid is, do veroischto eeden af te legden, waarop dezo bevestigend antwoordt, en daarna do zuiverings- en do ambtseed in handen van den Voorz. aflegt. Do Voorz. feliciteert den heer Slinger land hiermede, en hoopt dat hij overeen komstig het eedsformulier waarbij hij God tot geluigo heeft geroepen zijn be trekking eerlijk en vlijtig zal vervullen. Thans komt aan do orde het onderzoek der geloofsbrieven dor nieuwe henoemdo raadsloden. Als Commissie-loden voor het onderzoek dor geloofsbrieven worden aan gewezen de hoeren Veerman en Jac. Slin gerland. Na heropening der vergadering wordt bij monde van den heer Voerman rapport uit gebracht; de geloofsbrieven van do hoeren A. P. v. d. Weijden, A. Breedijk, Jac. Brunt, A. J. de Groot, J. J. y. d. Bosch en J. Veerman werden in orde bevonden en werd tot toelating van deze heeren geadvi seerd, terwijl de verklaring vermeldende de openbare betrekkingen, deel uitmakende van den geloofsbrief van den lieer Slinger land, een met het raadslidmaatschap onver- eenigbaro betrekking inhoudt, n.l. gemeen te-ontvanger, en wordt geadviseerd do heer Slingerland niet too to laten. Aldus wordt besloten. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdronken. Zaterdagmiddag is in een onbowaakt oogenblik het drie-jarig zoontje van den heer M. N., wonende aan den Gouw- aluischcn weg, aldaar, in den Rijn geval len en verdronken. Gob oren: d. van T. M. Houfman-But- terman. d. van H. J. Kooler-Koudstaal. z. van C. H. do Hcij-Prins. d. van J. P. Vencs-van Ackel. z. van G. A. Gros- sa t-Cock. z. van J. van Dijk-van Leeu wen. van J. van Asselc-den Ouden. z. van A. Snel-Hofman. Gehuwd: J. A. Eemeijer jm. 21 j. en J. M. de Blanken jd. 19 j. Overleden: H. Otto echtg. van J. Hoogorvorst 56 j. (overl. to Leiden.) B. H. Niemants verdriet eclitg. van M. Heems kerk 90 j. D. J. Schellingerhout jm. 1 j. A. Frcdcriks wed. van G. M. v. d. Ham 89 j. FINANCIEN EN 0ER8HBIHIE. BINNENLAND. Centrale Bank voor den Middenstand. Gisteravond werd te Amsterdam ver gadering gehouden van den Landclijken bond ter bevordering van de belangen vun aandeelhouders der Algemcenc Ceri.rale Bank voor den Middenstand, ter vaststel ling van de houding van dien b >nd icn aanzien van het door de commissarissen der A.C.B. gedane voorstel om Po i te machtigen het bedrijf dier bank over te dragen aan do op te richten N.V. Neder land sch o Middens to nd sbank. In een uitvoerige uiteenzetting van den voorzitter, den heer S. Vlccschhouwer, werd verslag uitgebracht van de verrich tingen van het bestuur van den bond Do voorzitter kon do vergadering mededeelen, dat na bespreking met. de directie der bank ten slotte is komen vast Lo staan, dot do oorspronkelijk door de directie der ank voorgenomen afstempeling der aande.uen niet zou doorgaan. Voorts, dat na talrijke confereir. ics van heb bestuur met do directie der bank en den regocringscommissaris, mr. Beyun, hot thans mogelijk is geworden, dat op den grondslag van het rapport der staatscom missie van Doorninck, preferente andcel- houders der A.C.B. bij de totstandkoming der N.V. Ncderlandschc Middens'arids- bank (bij aanneming van het voorstel Jer commissarissen) dadelijk in gewone nan- dcelen van de nieuwe N.V. zal wo.xleu uit gekeerd 25 pet. van hun aandeclenbczit in do A.C.B., terwijl het in de bedochnc ligt aan gewone aandeelhouders de. A.C B. een zoodanig bedrag aan oprichter&be .vij zen aan te bieden na uitloting wit do winst te converteeren in gewone aandeden dat ook zij op den duur verkrijgen 25 pet. van hun oorspronkelijk aandoe'^nbe- zit in de A.C.B. Verder, dat. niet belanghebbend n ia overeengekomen, in principe, dat in do opgerichte vereeniging van prcfero!1'* aan deelhouders der nieuwe N.V., dc bo.id al3 lid zal worden opgenomen cn zoodo ui le de mogelijkheid van behoorlijke beharti ging van de belangen der leden zal kun nen worden gewaarborgd. Het bestuur meent, den leden te in.ietfcn advisecrcn hun stem in de a.s. aandeelhou dersvergadering voor het voorstel van commissarissen uit to brengen, echter on der dit voorbehoud, dat vaststaat, dat do oprichtorsbcwijzcn uitsluitend zullen ko men aan gewone aandeelhouders der A.C. B. on dat door vertegenwoordiging van twee afgevaardigden in den bond van do vereeniging van preferente aandeelhou ders, waarvan een als bestuurdor, de in beginsel toegezegde behoorlijke vertegen woordiging van de belangen der leden van den bond worden verzekerd. Na uitgebreide besprekingen kon dc ver gadering zich met op één na algemcene stemmen met het advies van hc-b bestuur vereenigon. Medo werd op voorstel van het bestuur besloten om den bond te doen voortbe staan, zoo spoedig mogelijk de Koninklijke goedkeuring op de to ontwerpen statuten aan te vragen en als vertegenwoordigers van den bond in de vereeniging van prefe rente aandeelhouders af te vaardigen den rechtskundigen adviseur mr. J. Keizer, en den voorzitter van den bond, den heer S. Vleeschhouwer.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5