INGEZONDEN MEDEDEEÜN8 Alkmaar bracht flcn dank over, zoowel van do geestelijke als wereldlijke autoriteiten Tan Hongarije. Besloten werd dal <!n districten voortaan ook aanvragen om niet-katbolieke kinderen naar bevoegde zijde zullen doorzenden. De voorzitter deel b- mede, dat het hoofd bestuur voornemens is in Juli weer een transport uit Hongarije te doen overkomen, waarvoor echter weer een intensieve actie noodig zal zijn. Begin Juli zal er tevens gelegenheid bestaan kinderen naar Hon garije terug te zenden. De lieer Jos Kran, secretaris, las daarop een kort maar interessant verslag voor van de gebeurtenis in het afgeloopen jaar Hier uit bleek, dat in 't afgeloopen jaar 1164 kin doren ons land zijn binnengekomen, terwijl 104 kinderen ons land verlieten. De weleerw. heer J. Kuilman bracht daarop het financieel verslag uit, 't welk onder applaus der vergadering werd goed gekeurd. Bij de zeer geanimeerde rondvraag kwam vooral het moeilijk vraagstuk der zielzorg ter sprake, waarbij vooral door den Hon- gaarschen priester Dr. Kiss zeer te waar- deeren adviezen worden gegeven. In de kwestie Voogdijraadschap en adoptie wer den door de herren v. d. Bilt en Mr. v. d Hc-yden inlichtingen verschaft „Msbd." Thans kan met zekerheid gezegd wor den, dat het volgend kindertransport naar Nederland 20 Juli a.s. zal binnenkomen; op 25 Juli d.a.v. vertrekt wederom een trein naar Hongarije. Menschen, die alsnog een kindje tot zich willen nemen, kunnen zich tot 9 Juli a.s. aanmelden. Voor pleegouders, die een kind naar Hongarije willen terugzenden, staat gelegenheid tot opgave open tot 16 Juli, bij de plaatselijke Comité's en bij het hoofd bestuur van Speyckstraat 55, Amsterdam. Telling van spoorwegreizigers. Ten einde de bezetting van de reizigers treinen gedurende den zomerdienst op Zondagen te kunnen nagaan, zullen op 3 en 10 Juli a.s. door het treinpersoneel der Ned. Spoorwegen de reizigers per kla worden geteld. Dit zal moeten geschieden bij het vertrek aan elk station. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een wielrijder gedood. Zaterdagavond omstreeks halftwaalf raar de „Crt." meldt, onder de gemeente Naarden een ernstig ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die op den grooten rijweg reed, werd plotseling door een auto, die zijn groote lampen ontstoken had, omvergewor pen. Eenigen tijd na het ongeval vond men bem langs den weg liggen. Zijn toestand was van dien aard, dat hij spoedig daarop aan zijn verwondingen overleed. Uit getuigenverklaringen is de politie ge bleken, dat van den bewusten wagen, wel ke het ongeluk veroorzaakte, de koplampen gedoofd werden, en dat het voertuig door reed langs het Kindersanatorium in de richting van Amersfoort. De politie van Naarden tracht thans den wagen en den eigenaar op te sporen. Ver moedelijk is het een Ford, donker van kleur; waarin zich twee personen bevon den en waaraan sporen van de botsing aan wezig moeten zijn. Onder een kolentrein. Op den mijnspoorweg Kerkrade-Simpel- veld nabij de mijn Willem Sophie geraakte de 59-jarige mijnwerker J. uit Simpelveld onder een kolentrein. Een der voeten werd afgereden de andere voet werd vreeselijk gewond en in het hospitaal geamputeerd. De toestand van J. is zorgwekkend. Overreden en gedood. Dezer dagen werd op den Wostduinweg te 's Gravenhage de 72-jarige L de B. door een uit een zijstraat komenden vrachtauto aangereden met het gevolg, dat hij eenige meters werd medegesleurd. Zaterdagmor gen is de oude man in het ziekenhuis te Den Haag overleden. Don chauffeur van den auto treft in dit geval geen schuld, daar hij in voldoende mate gesignaleerd heeft en tevens met ge ringe snelheid reed. De landarbeider P. Gruppelaar van Wildervank reeds met zijn 9-jarig zoontje op een wipkar. Door een voorbij rijdende auto schrok het paard en het versnelde zijn draf. waardoor het ventje van den wagen ■viel en een der breede raderen over het lichaam kreeg. De jongen overleed eenige hren daarna. Lysol gedronken. Zaterdagavond heeft de 1 ^-jarige A. G. W. in de ouderlijke woning aan de Anna Paulownastraat te Rotterdam, uit een fleschje lysol gedronken, dat op de theeta fel stond. Buren hebben het meisje naar het Sophia-Kinderziekenhui8 gebracht, waar de maag is leeggepompt. Het kind zal verder thuis worden verpleegd. Verdronken. Zaterdagochtend is te Assen de 57-jari- ge Mej. H. M. uit de Witterstraat in een idoot bij haar woning verdronken. Onvoorzichtig schutter. Een jongmensch te Barneveld, die met «een flobert op vogels wilde mikken, schoot oen 18-jarig buurmeisje, dat zich in en tuin bevond, een kogel in den schouder. Aanstonds is geneeskundige hulp inge roepen. Door zijn fietsbanden het leven gered. Een niet alledaagscti ongeval is Zater dagmiddag omstreeks zeven uur in de De Clercqstraat bij de Bilderdijkstraat, te Am sterdam, gebeurd. Op dat tijdstip reed een neer op de fiets naast de trambaan, toen plotseling een stoomdraad van het net brak. De wielrijder werd door den draad getroffen cn van de fiets geslingerd. Naar getuigen hebben waargenomen, werden sterke vonkverschijnselen ontwikkeld toen de draad de keibestrating raakte. Het bleek spoedig, dat de getroffene, de om standigheden in aanmerking genomen, er buitengewoon goed was afgekomen. Zijn voorhoofd vertoonde een schram en op zijn kleeding waren vlekken te zien, welke aanvankelijk aan schroeiing geweten wer den, doch bij nader inzien veroorzaakt wa ren door het vet van den draad. Do man werd per autobrancard van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd en daar onderzocht. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis gaan, omdat bleek, dat ander letsel dan de schram niet veroorzaakt was. Het is zeer waarschijnlijk, dat de gum mibanden van het rijwiel den getroffene voor erger hebben behoed. Een wandelaar ware er ongetwijfeld minder goed afgeko men. Toon de draad de keibestrating raakte, viel, zooals steeds, de desbetreffende auto maat in de Centrale uit. De schakelbord wachter, die aan het uitslaan niets bijzon ders bespeurde en abnormale stroom- afname op éénzelfde oogenblik, bijvoor beeld door het aanzetten van verschillende tramwagens tegelijk, kan eenzelfde ver schijnsel veroorzaken zette haar weer ir>, zoodot de draad opnieuw onder stroom kwam. Ware de automaat met een harden klap uitgevallen, dan zou de wachter na tuurlijk onraad hebben bespeurd en niet opnieuw ingeschakeld hebben. Om aan het onder stroom staan van den gebroken draad een einde te maken, druk te een der ingenieurs van de tram, die steeds ijlings per auto uitrukken. met gummihandschoenen den draad op de rails met het gevolg, dat de automaat ditmaal met een klap uitsloeg en niet weer ingezet werd. Na een kwartier was met behulp van een der montagewagens het euvel opgeheven. Doch een gedeelte van het tramnet, o. a. het Leidscheplein had stroomloos gestaan. De natte Junimaand. De natste Junimaand sinds 185 5. Het Kon. Ned. Meteor Instituut in De Bilt publiceert het volgende voorloopige overzicht van het weer in Juni: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2 0 graden Celsius tr laag. Zij was in alle 3 dekaden beneden normaal respectievelijk 2/4. 1 en 2V* graad. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 17den en den 27sten, respectievelijk 6^ graad boven en 414 graad beneden normaal. De gemiddelde Maximum-tempe ratuur was 2 graden, de gemiddelde mini mum-temperatuur 1 graad beneden nor maal. De regenval was ver boven normaal en bereikte zelfs in de minst regenrijke stre ken ongeveer het dubbele van de normale boeveelheid, en steeg in Noord- en Zuid- Holland, in den Achterhoek, Oost-Noord- Brabant en Noord-Limburg tot 150 pet., in Zeeland en West-Noord-Brabant tot 190 pet. boven het normale. Over het geheele land genomen was deze maand de natste Juni-maand sinds 1855, gemiddeld viel er ISO m.m. regen tegen 119 m.m. in Juni 1882, de natste Juni-maand der vroegere jaren. Te De Bilt werden 161 uren zonneschijn waargenomen tegen 192 normaal. Lijk opgehaald. Te Gouda is Zaterdagmiddag uit den Turfsingel het lijk opgehaald van den 20- jarigen V. uit Gouda, die aldaar sinds ver leden week Zondag na een familietwist werd vermist. Mishandeling met doodelijken afloop. Tijdens de kermis to St. Jansteen ont stond een ernstige vechtpartij tusschen P. en M., beiden landbouwersknechts aldaar. Eerstgenoemde sloeg M. met een paal op bet hoofd. Hij werd in het ziekenhuis op genomen. Zaterdagmorgen is de man aan de bekomen verwondingen overleden. De dader is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Beiden verkeerden onder den invloed van sterkedrank. Bewaarschoolkind vergeten. Vrijdagmiddag is in de gemeentebe waarschool aan de Nijhofstraat te Arnhem een vierjarig jongetje na het sluiten der school te vier uur achtergebleven. Te zeven uur pas trok het de aandacht van voorbij gangers, dat zij in het schoolgebouw een kind hoorden schreien. De politie heeft de school met een looper geopend en het kind naar de ouders gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Inbraken. Vrijdagnacht is ingebroken in de woning van mevr. P., aan de Van Boetzelaerlaan in Den Haag Uit een kas is een geldkistje met kostbare sieraden en familiepapieren gestolen. Gisterenochtend is het geldkistje door eenige jongens op een terrein bij'de Statenlaan gevonden. De inhoud was ech ter verdwenen. Vrijdagnacht is een poging tot in braak geschied bij den landbouwer V. aan den Kleiweg te Rijswijk. Een zuster van den landbouwer, die in een opkamer sliep, bemerkte plotseling een lichtschijnsel in haar kamer. Toen zij door het venster keek, wat er gaande was, zag zij iemand op een ladder tegen het huis staan, dio bezig 1 met behulp van een electrische zaklantaarn te onderzoeken, of het raam open kon. On gemerkt verliet zij haar kamer en waar schuwde haar broer. Deze ging naar bui ten en op zijn vraag aan den man: wat moet jij hier? liet deze zich van de ladder vallen en koos het hazenpad. Busteni. Berichten ONGELUKKEN. Ontploffing van chemicaliën. 4 zwaargewonden. Bij het bergen van chemicaliën had in de kelderruimten van een firma te Ham burg een ernstige ontploffing plaats, waar bij do keldermuren instortten en vier ar beiders zwaar gewond werden. Er ontwikkelden zich daarop giftige gassen, die door de brandweer eerst na groote inspanning verwijderd konden wor den. De oorzaak der ontploffing is nog niet vastgesteld. Groote brand in Frankrijk. Zaterdagmorgen, omstreeks 3 uur, brak er brand uit in 't arsenaal te Douai, in een magazijn, gebouwd in 1820, waar 4000 L. naphta en terpentijn opgeslagen zijn. De brandweermannen moesten er zich toe bepalen de geladen wagons, die op 't binnenplein stonden te verwijderen en de be'endende gebouwen te beschermen. De magazijnen zijn totaal uitgebrand. Tijdens het blusschingswerk werd een per soon ernstig aan de beide oogen gewond. De aangerichte schade bedraagt één millioen francs. Auto-ongeval. Tengevolge van den regen slipte bij Rochester een auto. Terzelfdertijd kwam een autobus voorbij, waarin een aantal vrouwen gezeten was. Om een aanrijding le voorkomen zette de chauffeur sterk de remmen aan, met het gevolg, dat de bus ook slipte en, evenals de auto, over den kop sloeg. Een vrouw werd gedood, en de andere bekwamen meer of minder ern- stieg verwondingen. De bestuurder van den auto kwam er met een lichte verwon ding af. De hittegolf te Chicago. Tientallen dooden. Reuter seint uit Chicago d.d. 2 dezer: Dertig personen zijn tengevolge van de hitte overleden in 3 dagen tijds. Een 20- tal meer zijn er in heel den staat Ohio ge storven. Zware onweders in België. Uit Brussel wordt geme'd dat, Donder dag, Vrijdag en ook Zaterdag nog, in ver schillende streken van België zware on weders hebben gewoed. Te Leuven trof de bliksem de centrale gevangenis, de nog in aanbouw zijnde bi bliotheek der Universiteit en de werkhui zen van Dyle en Bacalan. De schade was echter gering; alleen in laatstgenoemde werkhuizen werd een machine vrij ernstig gehavend. Te Antwerpen trof de bliksem den toren der Sint Eligiuskerk en een electrischen tramwagen die in brand vloog; het vuur kon echter spoedig worden gebluscht. Te Brasschaat, in de Antwerpsc.be Kempen, sloeg do bliksem in het atelier van den Vlaamschen kunstschilder Luyten en richt te heel wat schade aan. In het Walenland, te Thieusies, werd een landbouwer, op het veld, door den bliksem gedood. Aan de Vlaamsche kust had de streek tusschen Zeebrugge en Brugge het zwaar te verduren. Te Zeebrugge zelf werd het station getroffen en al de telegraaf- en te lefoonlijnen letterlijk afgesmolten. Enkele kilometers verder, te Lissewege, brandden de schuren van een groote pachthoeve tot op den grond af. Ook werden verschei dene stuks hoornvee, op de weiden, door den bliksem getroffen en gedood. Zware onweders in Mecklenburg. In de avonduren van Vrijdag hebben in Mecklenburg zware onweders gewoed, dio groote materieele schade hebben aange- riert. In den omtrek van Dömitz werd een voerman met twee paarden in een weiland door den bliksem gedood. Er werden drie huizen door het hemelvuur in de asch gelegd. Stortregens in Nieuwzeeland. In het district Hawkes Baai op Nieuw Zeeland is de laatste 48 uur zoo overvloe dig regen gevallen, dat de rivieren buiten haar oevers getreden zijn en veel vee ver dronken is. Een der uit het Oosten komen de rivieren is vijf-en-twintig voet gestegen en heeft in een dorpje twintig huizen weg gespoeld. Een postkoets die onderweg was, is door het water meegevoerd en de post ging verloren. De vier passagiers konden zich redden. Het spoorwegverkeer is ver broken daar op drie plaatsen de spoorsta ven weggespoeld zijn. Record van een kerkdief. 15000 kerkinbraken in 27 jaar. Naar uit Cincinnati wordt gemeld, heeft de onlangs gearresteerde kerkdief Ray Marsden bekend, met zijn bende gedu rende de laatste 27 jaren 15000 inbraken in 7000 kerken der Ver. Staten en Canada gepleegd te hebben en een buit ter waar de van 81000 dollars te hebben gemaakt. Met motorfietsen om de wereld. Twee Engelsche motorrijders zijn Zater dagmiddag van Trafalgar Square te Lon den vertrokken voor een tocht om de we reld die zij in 120 dagen hopen te vol brengen. Hun motorrijwielen zijn van een uitklapbare zijspan voorzien waarin zij zullen slapen. Bij hun vertrek was er veel bekijks. Nederlandsch Oost-lndië ERNSTIG ONGEVAL BIJ SOERABAJA. Een prauw met 100 opvarenden omgeslagen Gevreesd wordt dat de meesten verdronken zijn. Aneta seint uit Soerabaja: Een groote Madoereesche prauw met honderd opva- vonden is bij het Oostgat omgeslagen. De „Krakatau" en drie marinevliegtuigen trokken er heen. Zij troffen de prauw on derste boven aan met twintig personen er bovenop. Hier en daar dreef wrakhout, waaraan zich menschen hadden vastge klampt. Gevreesd wordt, dat de meesten verdronken zijn De sultan van Langkat overleden. Aneta seint uit Medan: Overleden is do sultan van Langkat, sultan Abdoel Aziz Abdoeldjalil Rachmat Sjah. Opvolger is zijn zoon Toengkoe Machmoed. KERKHIEUWS Pater Jean van Cleef S.V.D. t Men schrijft ons uit 't Missiehuis te Uden: Midden in de vreugde van 't afscheids feest voor onze acht pasbenoemde Flor es- missionarissen, kwam Woensdag 't tele grafisch bericht van 't onverwacht en veel- te-vroegtijdig overlijden van Pater J. van Cleef, provicaris der Florcs—missie. In 1885 geboren te Belfeld (L.) deed hij zijn studies te Rolduc en daarna op 't groot seminarie te Roermond, alwaar hij in 190S de H. Priesterwijding ontving. Reeds van af zijn eerste studiejaren een vurig mis sie-vriend, werd en bleef hij in een tijd dat er van „missie-actie" in de tegen woordige beteekenis nog haast geen sprako was, de ziel van 'n onvermoeid ijveren voor de Missies, voornamelijk in den kring zij ner mede-studenten. In 't groot-seminarie trad hij verschillende jaren als president op van de Missie-vereeniging der semina risten. Geen wonder, dat allengs in z'n binnenste 't plan rijpte, zich geheel aan 't Missiewerk te wijden. De eerste H. Mis deed de eerw. heer v. Cleef in 't Missiehuis te Steil en in die da gen nam hij voorgoed 't besluit, zich bij de Congregatie van 't Goddelijk Woord aan te sluiten. Nog dienzelfden herfst vertrok hij naar 't noviciaat der S.V.D. te Weenen in Oostenrijk, en legde aldaar in 1909 de H. Geloften af. Toen 't volgende jaar te Steil begonnen werd met een afzonderlij ke afdeeling voor Nederl. studenten, kreeg Pater v. Cleef de opdracht, z'n missie werk voorloopig met lesgeven te beginnen. In die positie bleek hij weldra zóó geschikt en onmisbaar, dat hij bij de opening van 't Missiehuis te Uden, in 1911 voorloo pig tot prefect der studenten werd benoemd Pas in 1919 kreeg hij de benoeming voor Flores een Missie, op wier onafzien bare, overrijke, overrijpe oogstvelden Pa ter van Cleef de hem zoo eigen forsche kracht en taaie energie in rusteloos werk voor God en de zielen ontplooien kon. Sinds 1920 provicaris en plaatsvervanger van den Missie-bisschop (Mgr. Noijen en daar na Mgr. Verstraelen) had hij vooral bij de veelvuldige reizen van zijn Bisschop 't bestuur van de zoo uitgebreide Missie, met haar ruim 100.000 katholieken, in handen een taak, waarvoor men thans in 't geheele vicariaat nauwelijks een even veelzijdige bekwame werkkracht vin den zal Moge de Heer van den Wijngaard 't ja renlange trouwe, rustelooze werk van Zijn dienaar nu voor eeuwig beloonen. LUCHTVAART BYRDS ONTVANGST TE PARIJS. In de verdrukking op het station. Welkomstwoord van den heer S t e p h a n. Zelden zag men zoo'n gedrang, als bij Byrd's aankomst in het station Saint La- zare te Parijs. Zaterdag twaalf uur is juist het moment-, waarop de halve stad leeg loopt. De aviateurs botsten dus op tien duizenden vertrekkenden en er ontstond een chaos zooals wij zelden hebben mee gemaakt-. Het eerste wat Byrd uit den trein stap pend ziet is de Hollandsche driekleur. Hij valt letterlijk in de armen van den heer Stephan, die hean uit naam van de Neder- landsche vliegtuigfabrieken en als per soonlijk vertegenwoordiger van Fokker den krans van roode rozen aanbiedt-, die in Le Bourget zijn bestemming miste. Ste phan spreekt "een kort kordaat welkomst woord in het Engelsch: „Als vertegenwoor diger der Fokkerfabrieken en persoonlijk vertegenwoordiger van Fokker ben ik ge lukkig u mijn hartelijke gelukwenschen te kunnen aanbieden. Mogen deze bloemen mijn bewondering en dankbaarheid uit drukken voor uw prachtige daad." Byrd dankte met een flinken handdruk en herbaalt tot tweemaal toe, dat bet vliegtuig schitterend is. Meer kan hij niet zeggen. Het volk overstroomt het perron. Van de Fransche officieele speeches komt niets terecht. Er wordt aan alle kanten aan Byrd getrokken en geplukt. Hij is van zijn kameraden gescheiden. Eindelijk weet Stephan met zijn athletengsetalte den klei nen aviateur door de menigte te loodsen. Met groote moeite beklimmen zij hun auto's maar het volk staat op de treeplan ken en hangt aan de kap. Onze voorouders spanden de paarden uit en trokken de ka ros der overwinnaras zelf voort. Wij daar- en tegen vormen zulke versperring, dat geen officieele auto meer passeert. Byrd en Lindbergh hebben beiden op tastbare wijze met de Parijsche geestdrift kennis gemaakt. Het beschadigd vliegtuig. Alle koers- en hoogtekaar ten verdwenen. De heer Smits, een der directeuren van de Fokkerfabrieken vertelde over den toe stand van Byrds vliegtuig: „Men heeft gezegd, dat het- een wrak was. Dat is absoluut onwaar. In hoofd zaak is bet vliegtuig intact en zeker te repareeren. De vleugels zijn onbeschadigd. De middenluchtschroef is stuk. Van de motoren moeten alleen een paar kleppen hersteld worden. Van de fuselage is de bekleeding weggerukt, doch het frame is niet gebroken. Wij hebben het alleen in drie stukken gezaagd, daar het vliegtuig Hoofdpijn, SCSespijn Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 3Qct, Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 3Qct Bij Apoth. en Drogisten. i|j|j anders niet over den eersten strandheuti! kon worden getild, doch dit alles is dooi autogcenlassching te hei-stellen. Zoodra «J» „America" tc Le Bourget aankomt zullf- wij een raming opmaken van do herst^ kosten. Het kan best, dat Wanamaker in. plaats van de herstelde een nieuwe ook-. plaan bestelt. De heer Smits, die te Caen bij den pr* fect met Byrd dineerde, vertelde nog ver. der, dat er maar een droevig ding n.l. dat alle koerskaarten benevens dij hoogtekaarten weggedreven zijn, aoc-di; het- onmogelijk is een zuiver wotenschap, pelijk rapport op te stellen en het doel vjj den tocht dus deels gemist is. Byrd wil naar de Zuidpool vliegen. Te Parijs heeft Byrd verteld over zi>; plannen om naar de Zuidpool te vliegu, Byrd neemt Noville en Balchen mee. Hij gebruikt twee Fokkers, een met drie toren en een met oen motor. Op het laat« moment wil hij uit de windsterkte alltj. den, met welk toestel hij van het ijsveld bezuiden Nieuw-Zeela-nd zal starten. Bjii acht deze reis moeilijker dan de Noori poolreis, daar zij meer tijd neemt. Hit doel is niet sportief, maar zuiver weteB- schappelijk, daar een enorm onbekend p. bied zal worden geëxploreerd. Een Noorderlijker route ware gunstiger geweest. De kapitein van de „Ma u ret oma" ver klaart, dat, wanneer Byrd zijn koers K.M. Noordelijker had gekozen, hij opbel grootste deel van zijn tocht een gunstips wind zou hebben gehad. Belangstelling voor de luchtvaart in Amerika. Lindbergh directeur van eei nationale lucht dienst. Lindbergh heeft besloten. Talrijke aar- biedingen van film-maatschappijen, bid:- vaart nd er nemingen en anderen heeft van de hand gewezen. Honderden rei de r.jke voorstellen zijn hem gedaan, nu geen daarvan heeft hij geaccepteerd Thans melden de bladen cn een tori berichtje zinspeelde er reeds op -bi Lindbergh over zijn toekomstige posti heeft, gedecideerd. Met- eenige ambtm ren van de National Air Transport (Vc- pany, die zijn oceaanvlucht heeft ges'.v: en nog twee vooraanstaande Amerika^ zal hij een nationalen Lichtdienst pc organiseoren voor het veiwoer van pa- eagiers. Welke functie Lindbergh in <i nieuw op te richten maatschappij zal li kleeden, is nog niet bekend, doch t moedelijk zal hij president worden en c de maatschappij zijn naam dragen. Lindbergh heeft met regecrringsajnbï naren te Washington geconfereerd o; de wijze, waarop het best profijt kan w den getrokken van de groote belangs'A ling voor luchtvaart, die in Amerib a wekt is door de oceaanvluchten. Na conferentie nam hij zijn besluit. In«tnisschen is het Lindbergh niet al!:-; die van deze groote belangstelling gebrul wil maken. t-Tal van zakenlieden hehba zich op de luchtvaart geworpen en n»a plannen voor nieuwe luchtlijnen. Een r; de voornaamste plannen is wel - mr. Charles Y. Bob, die zegt een schappij te willen stichien met een b» taal van tien millioen dollar en een fotf wil malccn. Tal van zakenlieden liebb*i pijen op luchtvaartgebied. Ook zijn deds een nationalen Amerikaanschen L'5 dienst te organiseeren. Lindbergh te Ottawa. Een tragisch ongeluk. Op Lindbergh's aankomst te OttaM* bijwoning van de fesetelijkheden voor l* nada's 60-jarige zelfstandigheid viel schaduw doordat luitenant Johnston, van de Amerikaansche vliegers in be: begeleidende smaldeel vliegtuigen bi]JJ landing op slag gedood werd. Een volft* vliegtuig stortte namelijk op bem na- De F VIII in Engeland. Naar aanleiding van de eerste vlucb» van het nieuwste verkeersvliegtuig dei L. M den 2-motorigen Fokker, type F schreef de Aeroplane het volgende: De langverwachte Fokker F VIE Zaterdagmorgen op Croydon aan cn m" te een zeer gunstigen indruk. Het - \olgt zeer nauw de gebruikelijke bon ze van Fokker, met uitzondering. w voortbewogen wordt door 2-Jupiter n> ren en een broederen romp heeft. De kajuit is de mooiste, wat meD gebied ooit gezien heeft. Inplaats ran indruk te verkrijgen, zooals in de n|< vliegtuigen, dat men in een gan£Pa krijgt men hier het gevoel in een F lijke kamer te zijn; er staan groote me leunstoelen in, zooals in de van het Alhambratheater en het' JL geeft een indruk van Hollandsche g beid en degelijkheid, dat niet naiw inzittenden een gevoel van veilig geven. Dc F VIII vervoert 14 een vliegtuigbestuurder en een en naar verluidt kan het toestel last nog op één motor stijgen, iedereen graag, want gaat de r niet als een vuurpijl de lucht m m vige Hollanders aan boord, voo door één enkelen motor, type IV Jug De Pinedo hij den Paus- Naar gemeld wordt is de a7'a Pinedo door Z. H. den Paus ontvangen. Z. H. gaf bif die i uiting van Zijn bewondering-f prestaties van den vlieger en hem den St. Pieter-GedenkpenniM-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4