INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEEL^ bewoners in een aangrenzende kamer en kregen daardoor geen letsel. De passagiers moesten de bus aan de ach ierzijde verlaten. Verscheidene van hen moesten verbonden worden. ITot ongeval had plaats, doordat de chauffeur zwenkte om aanrijding met een ander voertuig te voorkomen. Een aardbeving in Midden-Amerika. De Engelscho bladen publiceeren een te- loc.'ram uit San Salvador, volgens hetwelk als gevolg van een aardbeving in het ge bied van Cojutepeque in de stad Carrizal verscheidene huizen zouden zijn vernield en vee zou zijn gedood. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Na het tramongeluk te Kassei. De beide trambeambten, die hebben te rechtgestaan in verband met het bekende tramongeluk te Kassei, werden gisteren vrijgesproken, daar geenszins is komen vast te staan, dat zij in strijd met hun plicht ge handeld hebben. Gered door een politiehond. Hij houdt een krankzinnige in bedwang. Een politiehond heeft op niet alledaag- flche wijze in de buurt van Napels het le ven van een man gered en diens aanvaller, een krankzinnige, „gevangen genomen". De krankzinnige, genaamd Zamparella, was als genezen ontslagen uit een krank zinnigengesticht, maar toen hij naar zijn geboorteplaats terugkeerde, toonde hij een ontzettenden haat jegens een zekeren Pa- gano. Hij kocht een revolver om hem neer te schieten, maar Pagano had het dorp verlaten, om elders werk te zoeken. Zamparella werd gemist en, toen hij 'n paar dagen afwezig was geweest, werd de politie gewaarschuwd, die met een hond zijn spoor volgde. Zamparella was naar het dorp gegaan waar Pagano aan het werk was en de hond vond hem in een veld, waar bij zijn slachtoffer afwachtte. De hond sprong op den waanzinnige en wierp hem, met de pooten op zijn schou der, tegen den grond op het oogenblik, dat hij op Pagano, <Me juist het veld opliep, wilde gaan schieten. De hond hield hem beet, tot de po'itie hem kon boeien en hem naar een gesticht kon voeren. Brandstichting te Bacau in Rcemenië. Een schade van ruim twee ton. Uit Boekarest wordt gemeld: Te Bacau brak gisterenavond in het Centrum der stad een groote brand uit, die zijn uitgangspunt vond in bet hotel „Na tional" en talrijke huizen in de asch legde. De schade wordt op niet minder dan vijf tien millioen lei geschat. Het door de po litie ingestelde onderzoek wees uit, dat de brand gesticht was door den eigenaar van het hotel, die zich sedert geruimen tijd in financieele moeilijkbeden bevond. Brutale Inbrekers. In de Senefelderstrasse te Berlijn is een be'angrijke inbraak gepleegd in een siga- waardo van 25000 mk. gestolen. De dieven hebben de beste soorten sigaren uitge zocht, na deze eerst tè hebben gekeurd. De vloer was bezaaid met sigaren, die even gebrand hadden. Van het tooneel naar de operatietafel. Dezer dagen zijn er twee gevallen voor gekomen, dat tooneelmenschen plotse ling onder het spelen ongesteld werden, maar niettemin him rol tot het einde toe vervulden. Het eene geval bertof miss Pearl Dewn, een revue-ster. Dze werd Zaterdag plot seling ziek in het Bradford Alhambra en de geroepen doctoren achtten een on middellijke operatie noodzakelijk. Zij wei gerde de voorstelling te laten mislukken en hield met groote moeite het spel tot het einde toe vol. De doctoren stonden ach ter de coulissen. Dadelijk na afloop der voorstelling werd zij naar een ziekenhuis te Londen vervoord en geopereerd. Haar toestand is redelijk wel. De andere mr. Murray Garrington «peelde te Cardiff in het New Theatre verscheidene dagen, terwijl hij lijdend was aan blinde-darmontstelking, maar zakte Zaterdag in elkaar. Hij wilde met alle geweld de voorstel ling voltooien, waarom de arts hem een injectie gaf. Later werd hij naar een zie kenhuis gebracht en geopereerd. Zijn toe stand is ernstig. Een „waarzegster". Een jonge Zigeunerin stond dezer dagen te Weenen terecht wegens het plegen van bedrog jegens een huishoudster, aan wie zij als „waarzegster" voorspellingen had Zooals de huishoudster voor het ge recht getuigde, verscheen de zigeunerin in baar dienstbodenkamer en bood haar eerst kant te koop aan. De huishoudster moest niets van haar hebben, waarop de zigeunerin zei, dat zij met onfeilbare ze kerheid haar uit de lijnen van haar hand het verleden en de toekomst kon bloot leg gen. De zigeunerin bestudeerde de handlij nen der cliënte en verklaard,e dat deze voor de naaste toekomst allerlei ongeluk ken te wachten had, doch dat zij (de zi geunerin) in staat zou zijn, al deze onge lukken van haar af te wenden. Zij had, om de daartoe noodige „bezweringen" dade lijk aan (e vangen drie banknoten noodig. Do huishoudster reikte haar eerst vier zilveren schillingen over, die evenwel niet toereikend voor het verrichten der „be zweringen" werden geacht. Do bedriegster zeide, dat de ontbrekende banknoten door sieraden vervangen moes ten worden, waarop de huishoudster haar een gouden dameshorlogo en een gouden 'dainesring overhandigde. De zigeunering bedekte met de vier schil lingen en de sieraden de hand van de huis houdster en murmelde eenige onverstaan bare woorden. Toen na beëindiging van do „bezwerin gen" de huishoudster van &e zigeunerin de kostbaarheden terug verlangde, zei deze haar, dat zij die dingen voor eenige dagen naar huis moest nemen, daar zij ze voor de volledige afwonding van de dreigende gevaren noodig had. De zigeu nerin bezwoer, dat zij uiterlijk binnen acht dagen de sieraden terug zou bren gen en kreeg ze dan ook voor een paar dagen mee naar huis. Toen weken verstreken waren, zonder dat de zigeunerin, die een verkeerd adres had opgegeven, zich vertoonde, gaf de huishoudster de zaak aan en herkende de waarzegster in de portrettenverzameling van de politie. Deze spoorde haar op en ze werd tot acht dagen gevangenisstraf veroordeeld. Twee meisjes beklimmen der Popocatepetl. Twee moedige Spaansche meisjes, echte waaghalsjes hebben zonder gids den Po pocatepetl, den 5450 M. hoogen vulcaan in Mexico beklommen. Deze jonge dames, die den moed hadden dit waagstuk te onder nemen zijn de eerste buitenlanders die vol doende kracht en uithoudingsvermogen be zaten om de bestijging te volbrengen. Op een hoogte van 4000 M. begon de koude reeds hevig te worden, doch de beide meisjes volhardden en bereikten na een worsteling van drie uur door hevige sneeuw stormen de zono beneden den krater, die door do voortdurend uitstroomende dam pen ijsvrij is. Deze dampen schitteren in liet helle zonlicht in talrijke kleuren, om dat de stoom bevriest en er zich ijskristal letjes vormen, die zich weer samenvoegen tot een soort druipsteenzuilen. In broeden kTing staan dergelijke zuilen, in allerlei trrillige vormen rond den krater. De aan blik van deze ijskegels, met de zich dui zendvoudig weerspieeolende kleuren en vor men, is zoo overweldigend, zoo vertelden de beide meisjes, dat men daarvoor alleen reeds de moeite van het beklimmen zou doen. Lang kan men evenwel van dit schoone niet genieten, omdat de dampen en de gas sen. die uit den krater opstijgen, een lang verblijf in de nabijheid onmogelijk maken. Een knap stuk navigatie. Maandag is te Plymouth de 63-jarige Thomas Drake met een klein zeilschip aan gekomen. Hij was den ?7en April uit Char leston, in Zuid-Cardina, vertrokken en heeft de reis van ruim 6000 mijlen geheel alleen volbracht in zijn acht ton metende scheepje, „Pilgrim" genaamd. Het is 35 voet lang en 11 voet breed en voert de Amerikaansche vlag. Drake is een En- gelschman uit Kent, die zich in Amerika heeft laten naturaliseeren, en heeft vele jaren op zee gezworven. Den 25sten Mei bevond hij zich in de buurt van de Azoren, maar hij kon wegens storm er niet bij den wal komen. Daarop besloot hij naar Ply mouth koers te zetten. Een groote passa giersboot, die den indruk kreeg, dat het huikje verlaten was, is het dicht genaderd, maar ontdekte toen Drake op het dek. Bij zijn aankomst had hij nog volop le vensmiddelen en water. Een diamant In een gebit. Kort na den dood van een markiezin te Parijs vond een huishoudster tusschen haar papieren er één, waarop het volgen de was geschreven: „In mijn tweede kies is een driekaraats diamant verborgen. Neem hem er uit vóór ik begraven word." De huishoudster deed dit en besloot het nieuws voor zich te houden. Toen de notaris echter van andere, zij de het geval van den diamant vernam, werd het lijk opgegraven, maar geen spoor van den diamant werd gevonden. Toen bracht de huishoudster hem te voor schijn. Hèt middel tegen zee-ziekte. Er is een nieuw middel tegen zee-ziekte uitgevonden. Natuurlijk in Amerika. Het onfeilbare middel welk middel zou niet onfeilbaar zijn? bestaat niet uit pillen, poeders of andersoortige medicamenten, maar, wie aanleg heeft voor zeeziekte ne me er nota van, de uitvinder beweert, dat wie tijdens de zeereis maar aldoor films blijft zien, van zeeziekte geen weet zal hebben. Een ondernemende Amerikaansche stoombootmaatschappij heeft het middel terstond geprobeerd en het is probaat ge bleken. Daarop heeft de maatschappij met de Metro-Goldwyn een contract gesloten en thans worden alls schepen der lijn geregeld van de nieuwste films voorzien. Er komt op die schepen een brandvrije cabine, het scheepsorkest zorgt voor de muzikale illus tratie en leden van het personeel der boot zorgen voor de bediening der filmappara ten. De proeven voldeden zooals reeds gezegd uitstekend. De passagiers waren, wanneer er gefilmd werd, niet uit de zaal weg te slaan. Paartjes op de huwelijksreis lieten geen gelegenheid ongebruikt om naar de scheepsbioscoop te gaan. En van zeeziekte geen spoor. UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD. Het afval der Chemische fabriek. Het uitbreidingsplan. Nieu we verordeningen. De raad dezer gemeente kwam Woens dag in openbare vergadering bijeen. Aan wezig alle leden. Voorzitter Burgemeester J. Schokking. Van Ged. Staten is bericht ontvangen goedkeurend het raadsbesluit betreffende pandenaankoop in het Overrijn van v. d. Does en van v. d. Nagel. Bericht is ont vangen van B. en W. te Leiden dat de kosten voor 11 leerlingen die de H.B.S. te Leiden bezoeken moet worden betaald 2026.31. Voor 10 leerlingen die het Gymnasium bezoeken 21.30. Van den heer Kruit is bericht ontvangen dat hij de benoeming als lid in de schattingscom missie niet kaïi aanvaarden. Van de hee- ren G. Ouwehand, J. v. d. Perk en Jac. Wassenaar dat zij de benoeming als lid in de genoemde commissie aannemen. De Wij brengen een enorme sorteering in diverse soorten Koffers, tegen zeer lage prijzen. Zie onze speciale étalage. Vrij Entrée - Vrij Entrée commissie ingesteld om te onderzoeken of het werpen van afval der Chemische fa briek op bet strand nadeelige gevolgen kan hebben beeft baar rapport ingediend en deelt daarin mede dat de commissie eenstemmig van oordeel is dat de geno men proeven zeer teleurstellend zijn. Na dat het vuil reeds eenigen tijd in zee was gestort kwam een groot gedeelte in on- veranderden toestand weer terug, bleef op het strand en gaf na eenigen tijd onaan gename lucht af. In het laatst van Mei waren alle sporen pas weg. De commis sie zou de proef onder voorbehoud nog eenanaal willen toegestaan zien, mits met het storten niet eerder werd begonnen dan 1 Nov. en niet later werd beëindigd dan 31 Jan. Zijn de proeven dan weer even teleurstellend dan adviseert de com missie geen vergunning meer te geven. Z. h. st. besluit de raad hiertoe. De Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Katwijk aan Zee dankt de raad voor de toegezegde subside betreffende de op richting van een Christ. School voor voorbereidend Lager Onderwijs. De pro- cessenverbaal der stembureaux worden goedgekeurd. De heer G. v. Duyn heeft een voorstel ingediend om de \erordening betreffende de winkelsluiting in dien geest te wijzi gen dat lsten Kerstdag als Zondag wordt beschouwd. De heer G. v. Duyn licht het voorstel nog toe. Wordt in handen gege ven van u. en w. ruujr-praedvies. Punt 2 onderzoek geloofsbrieven geko zen raadsleden. De heeren J. v. d. Perk, L. v. d. Zwan en H. W. Grimbergen be geven zich in de commissiekamer en ver klaren hierna de geloofsbrieven te heb ben onderzocht en in orde te bobben be vonden weshalve zij adviseeren tot toe lating. Wordt aldus besloten. Het voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan der gemeente voor wat be treft gronden ten Zuiden van Katwijk aan Zee wordt gegeven in handen eener com missie bestaande uit de heeren v. d. Perk, Wouda, v. Beelen, Dubbeldam. Tot lid der commissie van Toezicht op de Be waarschool te Katwijk aan Zee wordt be noemd Mevr. A. E. v. d. Laan-Emaus. Tot lid der Schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting wordt benoemd de beer J. v. Duyn, inplaats van den heer Kruit die bedankte. De heer G. de Jong, vischhandelaar, vraagt te mogen bouwen een houten schuurtje om zijn vischauto in te kunnen bergen. B. en W. adviseeren toestemmend mits het geen benzinebe waarplaats wordt. Een lange discussie heeft over dit luttele geval plaats omre den de heer H. Parlevliet dit schuurtje van brandvrij materiaal opgetrokken zou willen hebben. Na deze discussie wordt besloten als door B. en W. voorgesteld. Tegen stemden de heeren H. Parlevliet, W. Wouda en J. Houwaard. Dan komt aan de orde de vaststelling der vrordening voor het gebruik of genot van openbare of gemeente-bezittingen en voor diensten door de gemeente bewezen. Idom een verordening op de invordering Volgens bet voorstel der commissie die deze verordening samenstelde zou b.v. voor uithangborden, reclame's, uitstalkas ten enz. 2 per M2. moeten worden be taald Na enkele opmerkingen wordt deze verordening vastgesteld. De iieer J. Vooys, mandenmaker, huur de vorig jaar een stukje grond voor 10 per jaar van de gemeente. De beer J. V. heeft de huur opgezegd omdat hij uit de gemeente vertrokken is. Thans wil de heer P. Durieux deze grond huren voor denzelfden prijs. Goedgekeurd. De heer N. J. v. Duivenhode wenscht van de gemeente een stukje grond te koo- pen aan het verlengde der Annastraat, breed 12 M., diep 20 M. en wenscht voor keur voor een aangrenzend stukje groot 20 X 6* M. B. cn W. adviseeren dit toe te staan wat de koop betreft doch geen voorkeur te geven. Alleen als de grond eigendom der gemeente wordt door koop van de Domeinen kan v. D. ook deze grond koopen. Alles tegen 4 per M2. Hiertoe wordt besloten. De heer B. Swets uit Zeist wil een per ceeltje gemeentegrond koopen op de „Mie- renweide". Toegestaan tegen 6 per M2. en verder do gewone voorwaarden. Aan het begin der Kerksteeg kan de gemeente een stukje grond koopen tegen 1 per M2 hetgeen een goede verbete ring aldaar zou zijn. De raad stemt hier mede in. De lieer Houwaard vestigt tege lijk de aandacht van B. en W. op het an dere einde der Kerksteeg. Deze steeg wordt precies een trechter. De steeg be gint met 5 M. en eindigt met 2.50 M. Spr. adviseert bouwverbod te leggen op een waranda en schuurtje. Als dit opgeruimd wordt is alles in orde. B. en W. zullen hieraan hun volle aandacht schenken. Voorstel tot het instellen eener rechts vordering. Dit gaat tegen den heer G. v Egmond wiens cchtgenoote te Loosduinen verpleegd wordt. Voorheen voor rekening der gemeente. Vorig jaar kreeg de heer v. E. 5425 uit een erfenis. Toen meende B. en W. dat de kosten wel door v. E. betaald konden worden. Alles is gepro beerd om de gelden gerestitueerd te krij gen, ook nadat de heer v. E. de toezeg ging deed te zullen betalen. Niets hielp. Op 16 April 1.1. is aan de Directie van het gesticht en aan den heer v. Egmond bericht dat de kosten niet langer meer door de gemeente betaald zouden worden. Thans stellen B. en W. voor een rechts vordering in te stellen om de kosten van gedurende ongeveer 1 jaar van v. E. te rug te vorderen. Z h. s. besluit de raad hiertoe. Het vergunningsrecht van de heer J. Vreeburg is teruggebracht van 75 op 62.50. De heer G. v. Duyn vestigt de aandacht van B. en W. op de slechte toestand op het „Kraaiennest'' bij de tol. Wethouder Kruit zegt dat deze toestand al veranderd is Van gemeentewege is het in orde gebracht. De heer J. v. Duyn vraagt of de vroegere directeurswoning aan de Gasfabriek weer als woonhuis zal worden ingericht. Zal in volgende verga dering op geantwoord worden. De heer Houwaard vraagt of bij de ingekomen stukken niet eene was waarin 't verzoek om een woning van v. d. Plas, vroeger on bewoonbaar, thans weer bewoonbaar te verklaren. Wethouder Ouwehand zegt dat het stuk in doorgezonden naar de gezond heidscommissie. Nog geen antwoord hier op ontvangen. Hierna sluiting met gebed. LISSE. Fietsendiefstal. Ten nadeele van den heer Jac. d. V. aan den Achterweg alhier zijn gisternacht uit een bij zijn woning staand schuurtje een dames- en heerenrij wiel ontvreemd Het damesrijwiel werd in den loop van den dag, ontdaan van het belastingplaatje, in de kantwal langs de Spekkelaan teruggevonden. Bloempjesdag. A.s. Zaterdag zal vanwege het PI. Comité van Herw. Le venskracht de jaarlijksche bloempjesver- keop plaats hebben. Een aansporing om de jeugdige verkoopstertjes welwillend te be jegenen achten wij voor dit mooie doel overbodig. UITHOORN. Gemeenteraad. Donderdagavond te 8 uur zal de raad dezer gemeente in open bare zitting bijeenkomen. De agenda be vat o.m.: Aanbieding Fritschy-huizen Marktplein. Subsidie Witte Kruis" Bouw terrein Van Vliet. Benoeming Directeur Openbaar Slachthuis. VOORHOUT. De Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze in het Palronaatsgebouw al- hior, ora besprekingen te voeren over de winkelsluiting op werkdagen en op Zon en feestdagen. De Voorz., do heer W. van der Laau, opende deze vergadering met den Ghr. groet en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den Burgemeester, omdat deze als hoofd der gemeente het zeer ze ker op prijs stelt om de meening van de middenstanders over deze aangelegenheid te hooren Eveneens heette spreker wel kom Pastoor Heijtveldt, die later ter vergadering kwam. De Voorz. zegt deze vergadering te hebben belegd, omdat het gemeentebestuur een nieuw ontworpen algemeene politie verordening heeft gemaakt en deze eerst daags aan den raad zal worden aange boden om in behandeling te nemen. Spr. zegt, dat hij als wethouder der gemeente gemeend heeft, om de in dat ontwerp voorkomende bepalingen, omtrent de ver plichte winkelsluiting, eerst de algemeene opinie van den neringdoende midden standers betreffende deze zaak, te hooren, wil hij aan deze bepalingen zijn volle me dewerking geven. Daarom stelt spr. voor dat de vergadering zich uitspreekt of het voor of tegen de verplichte winkelsluiting is en wil hiervoor gaarne aan de aan wezigen het woord verleenen om zich hierover uit te spreken. De Burgemeester het woord verkrijgen de zegt, dat hij een voorstander is voor verplichte winkelsluiting, omdat het in het belang is van de neringdoende mid denstanders. Spr. vindt dit een sociaal belang, daar het hier gaat om de rust van do n er ingdrij venden. Evenals de overheid zich de belangen v. d. arbeider aantrekt door socale wetten te maken zooals de arbeidswet, de ongevallenwet, enz., moet o.i. ook de overheid waken dat den middenstander, die niet de dienaar moet wezen van het publiek, eenige rust kunnen genieten. Waar het particulier initiatief hierin, ondanks verscheidene daartoe aangewende pogingen of afstui tend op den onwil van enkele personen faalde, acht hij het gewenscht om in deze gemeente do verplichte winkelsluiting in te voeren. Spr. geeft evenwel in overwe ging om zich voorloopig te beperken op de winkelsluiting in het algemeen en om nog niet over te gaan ot het hespreken van do winkelsluiting op Zondagen, om dat bij van mooning is dat dit niet zoo boel gemakkelijk te regelen is, daar, zoo als de Voorz. reods gezegd beeft dit zelfs moeilijk is om dit in de wet te regelen, welke in ontwerp is en waaraan vele herwaren zijn verbonden. Evenwel sluiten hier de meeste winkels op Zondagen, zoodat dit niet direct nood zakelijk is. Over de algemeene winkelslui ting zegt spr. dat de neringdoenden door deze maatregel niet bevreesd behoeven te wezen, dat dit nadeelig zal worden voor hunne zaken, omdat alle gebonden zijn om te sluiten en dus concurrentiestrijd is uitgesloten. Immers datgene wat men na een bepaald sluitingsuur verkoopt brengt z.i. toch geen voordeel op, omdat de winst op de artikelen verloren gaat aan de bedrijfsonkosten, welke men heeft door bet langer open blijven zooals licht en IETS OVER CHOCOLADE, VERBETERDE BEREIDINGSWIJZE. Het is van algemeene bekendheid, dat de Zwitserscke Chocolade-Industrie jaren, lang over de geheele wereld beroemd is ge. weest wegens de ongeëvenaarde kwaliteit der door haar geproduceerde chocolade, Dezen roem had zij te danken aan een zeer speciale wijze van fabricatie, welko jarenlang uitsluitend in Zwitserland werd toegepast. Meer en meer hebben ook andere lan den, om,. Nederland, deze Zwitserscke fa. bricatiemethode toegepast, zoodat men to. genwoordig ook in ons land chocolade koopt, die voor de beroemde Zwitsersehe merken niet onderdoet. Hiermede is evenwel de verbetering der techniek in de Chocolade-Industrie nies blijven stilstaan. In het jaar 1924 werd nj. door een ingenieur, verbonden aan een dei grootste buitenlamdsche machine-fabrie. ken, een nieuwe machine uitgevonden, waardoor de Zwitsersehe bereidingswijze van chocolade nog weer aanmerkelijk ver. beterd werd. Langdurige proefnemingen hadden verder nog aanmerkelijke con structie-verbeteringen tengevolge, zoodat eindelijk in het jaar 1926 de eerste werke lijk volmaakte machine werd afgeleverd Het mag zeker wel als een bewijs van de voortvarendheid onzer Nederlandsche Chocolade-Industrie beschouwd worden, dat het eerste exemplaar van deze vol maakte machine naar Nederland geleverd werd en wel aan de N.V. HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADE-FABRIEK te Amsterdam. Zooals algemeen bekend is, werd deze fabriek begin 1925 opgericht. Het is voor namelijk te danken aan de toepassing van de meest moderne bereidingswijze, da', deze onderneming van den aanvang ai zulk een buitengewoon succes heeft gehad, Van do hierbovengenoemde nieuw uitje- vonden machine zijn thans meerdere exemplaren in deze fabriek in werking ge- steld en het is met deze nieuwe uitvinding, dat de Hollandsch Zwitsersehe Chocolade- fabriek thans in staat is een nieuw meri ckocoladereepen in den handel te brengen, genaamd: LOCARA-CHOCOLA. E. welk product dus volgens een veel verbe terd systeem is bereid, terwijl de same* stellende bestanddeelen van superieur! kwaliteit zijn. Wij raden den lezers van dit artikel ta sterkste aan met bedoelden LOCARA REEP die voor den prijs van 10 cents per 3tal alom verkrijgbaar is, kennis te maken. dergelijke. Spr. h oefI reeds verscfflffl personen gesproken, die voor winkelslui ting waren en twijfelt er niet aan dal waar het particulier initiatief gefaali heeft, de verplichting den neringdoenden ten goede komt en dat zij het zullen tym:- deeren. De heer A. Hoek zegl zicb mot #1 zienswijze van den burgemeester niet uj kunnen vereenigen. Zoo heeft spr. kt een driedubbele zaak. Het kappersbedi® zal er z.i. onder lijden, omdat de tn» sell en die laat van hun arbeid koos zich dari niet meer kunnen laten kap'3 of scheren. Zoo ook voor den verkoop i geneesmiddelen. Spr. zou voor dergel bedrijven uitzondering willen maken. treffende 't bepalen van, den shüöfflslf voor de winkels zou spr. indien bet w stand zou komen gaarne zien dat d< werd bepaald op 9 uur, zoowel voor da. zomer als voor den winter. De heer H. Dijsselbloem spreekt zi'- uit tegen de winkelsluiting, omdat A winkeliers zelf moeten weten of zij ste ten willen. Indien het echter komt sM hij zich aan bij den lieer Hoek en zou ha uur willen bepalen op 9 uur De Voorz. zegt dat de bezwaren dtó genoemde heeren in de praktijk zicb zulk oplossen, omdat het publick wanneer ij weet dat de winkels na een bepaald ir gesloten zijn, er voor zullen waken dat niet te laat komen om zich van het dige te voorzien Spr vindt de tijd genoeg wanneer men tot 8 uur in de uu kels terecht kan, omdat men best ki zorgen dat men dan zijn boodschap» gedaan heeft Gelijke meening is de oe« B. Schulte toegedaan. Mej. Lindeboom kan zich met winfl sluiting wel vereenigen, omdat zij ook o-- dervonden beeft, dat men in den aiou toch niet zoodanig verkoopt, dat wanne* men verplicht is te sluiten, men scbM zal ondervinden van deze maatreet maar zegt beslist er tegen te zijn neer men op Zondagen algeheele winWj sluiting zou doorvoeren, omdat dit voor voor banketbakkers zeer nadeelig zal zyl hetgeen ook wel zoo zal wezen me' winkels, die rookartikelen verhandelen. De heer Angcvaare spreekt, op een de? betreffende vraag van den Voorz.. zijn meening uit, dat verplichte om sluiting heelomaal niet noodig is, o!D de sigarenwinkeliers na het sluitin?-^ geen sigaren of sigaretten meer verkcopen terwijl men deze wel kan iu café's cn dergelijke inriclrinS»» zoodat dit den winkelier benadeelt soonlijk is hij evenwel geen tegens der, omdat zijn zaak er niet zal on lijden. De Voorz. zegt dat wanneer een café een of meer sigaren of sigaiwi koopt, men zc ter plaatse gebruikt, geen ook heel billijk is. Hij vreest dat b.v. iemand naar een vergunnen? der zal gaan om daar een voorraad slaan. Spr. meent dat men over het als van gevoelen is, dat verplichte wi ting iets goeds is, omdat de S00?^ bezwaren meer van ondergeschikt zijn. Spr. vindt dat er geen nadeel

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12