Ocferwicrafsl tholieken geen enkele reden meer bestaat zich te abonneereTi op do neutraio radio- gidsen. f De arbeidstijd. Blocmbollenpellcrijcn. Do minister van Arbeid, H. en N. heeft aan hoofden c.f bestuurders van blocmbol- lenpelelrijen in allo gemeenten des Rijks vergund, dat in hun ondernemingen door arbejders van 16 jaar en ouder, werkzaam bij hot pellen van gerooide blembollen, van 20 Juni tot en met 20 Augustus, in afwij king van het bepaalde bij art. 24 der Ar beidswet 1919, tien uren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht, on der voorwaarde, dat do arbeidstijd van die arbeiders in zijn geheel is gelegen tus- schen 7 uur voorm. en 7 uur nam. Amsterdam's huurverordening. De gemeenteraad van Amsterdam beeft gistermiddag met 24 tegen 15 stemmen lot een gemeentelijke huurverordening be- slnien. Dezó verordening is aldus geamendeerd, dat zij alleen van toepassing zal zijn voor ■woningen tot f 8 buur per week. Tegen stemden de vier V.B., vier C.-H., vijf R-K en de hoeren Solkesz en Spier. BECHTZflKEIS Zijn chef gestoken. Voor het Gerechtshof te Leeuwarden diende gisteren de zaak tegen den Gro ninger typograaf W. S., oud 29 jaar, die er van beschuldigd werd, dat hij op Vrijdag 10 December 1926 in een gang naast de drukkerij van do firma J. B. Wolters al daar, den chef dier firma, Joh. Schot, na kalm beraad en rustig overleg met een scheermes zoodanige bloedende verwon dingen heeft toegebracht, dat deze aan do gevolgen daarvan eenigen tijd later is ©verleden. Voor de Rechtbank te Groningen werd tegen beklaagde, zooals men zich herin nert, den 9den April j.l. een gevangenis straf van 12 jaar geëischt, terwijl hij tot 7 jaar werd veroordeeld. Van dit vonnis was bekl. in appèl gegaan. Uit het getui genverhoor blijkt, dat de verhouding van bekl. tot zijn slachtoffer nietkameraad- echappelijk was. Bekl. zegt, spijt te heb ben van zijn daad en zich er overigens niets meer van te herinneren. Daarna, is het woord aan den psychiater Dr. Westerhuis te Leeuwarden, die een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens heeft ingesteld. Deze merkt op, dat vol gens zijn meening, bekl. iemand is, wiens gemoedsleven geen groote rol in zijn be staan speelde, en dat zijn emotionaliteit zee? gering genoemd moet worden; zijn reacties waren heftig. De mogelijkheid van abnormale afwijkingen in een beginsta dium zijn echter niet uitgesloten. De procureur-generaal Mr. Scheefhals/, requisitoir nemende, meende, dat bekl. verschillende zaken, o.a. zijn geheugen loosheid simuleert. Concludeerende eisch- te de procureur-generaal vernietiging van liet vonnis avn de Rechtbank te Gronin gen en vöroordeeling van bekl. tot een ge vangenisstraf van 12 jaar. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' Het nieuwe politie-bureau. Zeer geachte Redactie, A's trouw lezer van de „Leidsche Cou rant" heb ik met belangstelling de cor respondentie tusschen den schrijver van Brieven van een Wandelaar" en Louis in uw blad gevolgd. De noot van de redactie onder den brief van gisteravond frappeerde mij, vandaar, dat ik van U (Red.) gaarne onderstaande vragen beantwoord zou zien: A. Is het waar, dat het politie-bureau aan de gemeente aan aankoop van hui zen voor bouwgrond, bouwkosten enz. wel 450.000 beeft gekost? B. Hoeveel zal het gebouw jaarlijks aan onderhoud kosten? G. Had een gemeente van nog geen 70.000 zielen en waar de belastingen toch al zoo hoog zijn, omdat een groot gedeelte van de bevolking wegens zijn klein inko men weinig of geen belasting betaalt, het niet met een kleiner en eenvoudiger ge bouw kunnen stellen? Voor de beantwoording van govenstaan- de vragen zeg ik U gaarne bij voorbaat dank. Hoogachtend, Uw dw. dn. Een belastingbetaler. Leiden, 17 Juni '27. Ons antwoord kan kort zijn. Ad. a. Dat is wel zoo ongeveer waar. Ad b. Nog niet bekend. Ad c. Wie bet gebouw ziet, zal niet beweren, dat 't te groot is. Men moet er hierbij rekening mede houden, dat zulk 'n gebouw ook voor de toekomst wordt ge bouwd. Eenvoudiger bad 't gebouw wel kunnen zijn, maar 'n overdaad van luxe is er toch ook zeker niet. Zooals „Wandelaar" o.i. terecht heeft uiteengezet, had men bij een bouw elders Sn de stad goedkooper kunnen uitkomen. Wij wezen gisteren alleen op wat o.i. een schrijffout was van „Wandelaar", n 1. dat door do overschrijding van de vóór den bouw toegestane bedrag alleen de belastingfactor zou worden ver hoogd. Red. „L. Crl." 6JI1T OE OIÜSEtfi^S, NOORDWIJK. Statuten. De Staatscourant bevat de ctatuten van de Naaml. Vennootschap Bloembollenkw. en handel, v.h. fa. J. de Groot en Zonen, Noordwijk. Kapitaal jf 75.000, verdeeld in *75 aandeelen, elk Kroot 1000; geplaatst en volgestort. INGEZONGEN BSEDEDEELING. DAMESJAPONNEN moderne mousselines JARRETELLE-GORDEL met prima jarretelles SPORTCORSET met jarretelles ZEPHIRS moderne streepen, per el DAMESBADMUTSEN prima rubber SCHILLER-OVERHEMDEN gestreepte Zephirs HEERENBRETELS jongensbretels 30 ct. 05 Cl. 50 Ct. 1.05 27 ct. 23 ct. 1.15 37M GEHAAKTE ZELFBINDERS 12v ct. RIETEN FAUTEUIL AXMINSTER KARPET pracht dessins RESTANTEN BEHANGSEL PAPIER GERUITE ETAMINE buitengewone aanbieding WASCHTAFELS reclameprijs MOLTON DEKENS kleurechte randen 3.75 20.00 7 ct. tiet. 4.75 727 ct. SERREKLEEDJES O/l p| aardige ruiten, waschccht IÏt Uit 2-PERS. LEDIKANT in P. P, en eikenkleur 5.75 Al deze, gezien de kwaliteit, buitengew. prijzen zijn de gelieele week geldig BUORGESS BALLONNEN ISO&m HSE KIN0EREK! VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE SASSENHEIM. Collecte. Zondag 19 Juni zullen eeni- ge jongedames voor en na. de vroeg- en hoogmis bloempjes tekoop aanbieden ten bate van Hulp in Nood. Daar deze ver- eeniging veel hulp biedt aan minvermo gende zieken en kraamvrouwen, vertrou wen wij, dat de jongedames hun bereidwil ligheid met een flinke opgrengst beloond mogen zien. VOORSCHOTEN. Verkooping. Bij de heden gehouden verkooping van een heerenhuis met tuin aan de Papelaan alhier ten overstaan van notaris W. Hoogenstraaten alhier in hotel Deurloo werd het pand afgemijnd op 300. Kooper de heer Santbrink al hier voot de so-m van 5400. WOUBRUGGE. Personalia. Be heer De Maker, onderwijzer aan de Cbr. school alhier, is benoemd aan een dergelijke school te Lei den. Een merkwaardige baker. In de maandelijksche vergadering van het be stuur van den polder „Vierambacbt' Donderdag gehouden, werd besloten de gegraveerde beker uit 1744, een zooge naamde familiebeker, waaruit destijds bij do installatie van een nieuwen heemraad de bestuursleden van den polder ieder een teug wijn namen, aan de verzameling ten raadhuize af te staan. Deze beker is bet bestuur in 1744 aan geboden, toen het censte graan uit den polder werd geoogst. DE MIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal van rijwielplaatjes. Tegen ze keren T. J. alhier is proces-verbaal opge maakt wegens (diefstal van rijwielbelas- tingplaatjes. Deze persoon maakte er zijn werk van om van onbeheerd staande rij wielen de plaatjes weg te nemen en die dan aan inwoners te verkoopen. Dit werk verrichtte hij reeds eenige maanden lang. Aanrijding. Gisteravond reeds een chauffeerende juffrouw op den hoek Jan van Nieuwenhuizenstraat een wielrijder aan. Het rijwiel werd als gewoonlijk het kind van de rekening. De bestuurster zeg de toe de aangerichte schade te vergoe den. Zomerconcert. Concert te geven door het Harmoiiiegezelschap „Crescendo" te Alphen aan den Rijn op Maandag 20 Juni '27 des avonds te 8 uur op de tent in de Zaalberg-straat. Programma: 1. „Eïnzug der Gladiato ren" marsch Julius Fucök; 2. „La Vesta- lo" ouverture Kastner; 3. „Rosen aus dom Süden'' walzer Joh. Strauss; 4. Grande Fantaisie sur l'Opera „Faust", Gounod, arr. Kessels; Pauze; 5. „Le Roi dun jour" ouverture-lyrique, Rin- chardt; 6. „Air d'Eglise" solo pour trom bone, Stradella; 7. „Wein "Weil und Ge- sang" walzer, Strauss; 8. „La Fille du Tambour Major'' fantasie, Offenbach; 9. Finale. Do trombonesolo voor te dragen door den heer Jac. v. Lomwei. De nummers 2 en 8 zijn op het groot Nationaal concours lo Rotterdam op 6 Juni j.L bekroond met den len prijs. Het publiek wordt beleefd doch drin gend verzocht tijdens de uitvoering der nummers op het grasveld te blij veil en zich niet op straat te begeven. Vertrokken: B. Th. Hendriks en gezin naar Maarssen G. Mooldijk naar Lisse Pleuntje Hofman naar Amster dam G. Zeelenberg naar Capello a. d. IJssel P. van der Bijl naar Sassen- hedzn Johanna J. S. de Otter naar Nij megen W. van der Snoek naar Koen- koop Harretje .Pels naar Soest Heintje Braster naar Leiden. HAZERSWOUDE. Geboren Elizabetba Thoresia d. v. P. J. van Nuland en J. P. M. van den Berg. Ondertrouwd: J. van der Loo, 26 j. en E. Francken, 24 j. G. R. van Vel- zen, 28 j: en W. Straver 22 j. Getrouwd: H. Hulshoff Pol 26 j. en W. C. J. Engelberts 25 j. Overleden: J. van Velde, 5 j. z. v. H. van Velde. G. G. Verhoog, 63 j. echt gen. van D. van Boon. NIEUWKOOP. R. K. Landarbeidersbond. Woensdag vergaderde de Landarbeidersbond in het Patronaalsgebouw. Door den voorzitter werd voorgesteld, nu de vereeniging zich meer en meer gaat uitbreiden, het be stuur met twee leden aan te vullen. Hier voor werden gekozen Th. v. Leeuwen en G. van Koert Gzn. Hierna werd bespro ken twee leden af te vaardigen naar hel Congres te Nijmegen, wat na eenige be spreking werd aangenomen. Hiervoor Averden gekozen D. Feernstra en Jac. v. d. Voorn. Tevens 'werd medegedeeld dat or gele genheid Avas voor sparen in den Volks bond. Do Pastoor deelde mede, dat hij benoemd Avas tot Geest. Adviseur van de vereeniging, doch dat in zijn benoemings brief bijzonder het verlangen was aange- teekend, dat leden van vakafd. ook lid zouden zijn van de standsorganisaties. Do heer Th. v. Leeuwen sprak nog en kele woorden tot aanmoediging, dat toch allen lid zouden worden van den Volks bond. Hierna sluiting. NOOTDORP. Geboren: Catharina Johanna Ceer- truida d. van J. Elderhorst en G. van Leeuwen, Getrouwd: J. Tempel en E. Sluis. Overleden: Johannes Reincke. WOERDEN. Een driftig heerschap. Bij de politie werd door A. K.,wonende te Geestdorp, aangifte gedaan dat hij terwijl hij op het land aan het werk was door zekere H., wat men noemt de huid werd volge- schoklen en hierna door hem op den grond werd geworpen. De politie vond geen vol doende termen aanwezig om hiervoor pro ces-verbaal wegens mishandeling op te maken. Daar hij echter over het bouwland van K. was geloopen, ging hij toch hier voor op de bon. Opbrengst stormramp-collecte. De al hier voor de slachtoffers der stormramp gehóuden collecte heeft opgebracht f 2848.71. Meisjeskoor „Zangiust". Met de lei ding van het R. K. Meisjeskoor „Zang- lust" heeft zich tijdelijk belast de heer Schoonenberg. Geboren: Johanna Hendrika, d. van D. J. J. Schippers en TI. v. Ommeren. Roelofina, d. van K. Wingelaar en E. Ver- wey. Arie, z. van A. de Leeuw en A. Verwey. Oudertrouwd: V. Roest en J. C. E. Schintz. Getrouwd: A. G. Uijtewaal en E. Kamerbeek. STADSKëlEgmS DIOC. R. K. VROUWENBOND. Het seizoen gesloten. In dc groote zaal van de Graanbeuva sloot dc afdeeling Leiden van den Dioc. R. K. Vrouwenbond gisteravond het sei zoen met een laatste ledenvergadering, waarop door do onderafdeeling „Ons Too- necl" zou worden opgevoerd „De Pries te- resse van Mirdum", een drama in drie be drijven door Fr. Werenfridus Neefjes O. F.M. Om acht uur werd de bijeenkomst met een kort woord geopend door de presi dente, Mevr. B. Fleerkamp-Greeve, die de talrijke aanwezigen van harte welkom heette. Spr. deed een oproep tot de leden om zich op te geven als propagandiste voor den VrouAvenbond. Ook het zangkoor, onder leiding van Mej. v. d. Vijver telt te weinig leden, reden waarom spr. de leden boven 18 jaar, die als lid daarvan in aan merking kwamen, aanspoorde zich bij het zangkoor aan te sluiten. Vervolgens werd er nog een schrijven voorgelezen, dat een oproep behelsde van het diocesane bestuur om op den laatsten Zondag van October het feest van Chris tus Koningschap openlijk te vieren door het dragen van een Avit-geel strikje. Tevens word in dat schrij\Ten medegedeeld, dat oen proef hiermede door de afd. Delft ge nomen, uitstekend was geslaagd. Mej. Elshof A7erzocht de activiteit van het bestuur in zake het orgaan „De Ka tholieke vrouw", dat in een nieuw kleed gestoken, nu ook in prijs was verhoogd, waarop de presidente antwoordde, dat de aandacht van het bestuur daarop geves tigd zou blijven. Nadat vervolgens Mej. Swart een korte inleiding en verklaring op het te vertoo- nen drama had gegeven, begon de opvoe ring. Als we het stuk op zich zelf bespreken, kunnen we niet zeggen, dat het in alle deelen gelukkig ia. Het is "een a'erhaal uit de eerste Chris tentijden in het Friesche Gaasterland. Een edelvrouwe een jónge wedmve heeft het geloof verlaten en zich aange sloten bij de priesteressen van Godin Freia. Daar wordt zij door haar af komst tempelwachteres in de tempel van Wodan. Zij draagt dan het offer op, maar de teekenen zijn ongunstig en de naar bcnedenslaande wierook zegt, dat de goden haar offer niet willen aanvaarden. Slechts een menschenoffer kan haar ge nade brengen in de oogen der goden. Bij de viering van het feest der maan weet zij een Christenkind in haar macht te krij gen, dat opgesloten wordt in de wapen zaal der tempel om den volgenden dag te worden geslachtofferd. Gedreven door ja- louzie wil een der priesteressen het kind helpen ontvluchten, maar op het voorplein van den tempel wordt dit ontdekt. Dan snelt echter de moeder van het kind toe en bekent dat het niet haar kind is, maar het kind van de afvallige tempel wachteres, daar veertien jaar geleden haar kind stierf en zij toen het evcnoude kind der tempelwachteres met het hare verwis selde. Tevens komt dan 't bericht, dat de echtgenoot van de afvallige priesteres nog leeft, zoodat zij eerst weduwe plotseling met man en kind vereenigd is. Dat slot^ dit onmogelijke, geforceerde, doet in het kader van het stuk onaange naam aan en doet de gedachten der toe hoorders gevaarlijk naar het ridicule zwen ken. Het stuk is grootendeels geschreven in rijmlooze verzen. Wat het spel betreft kunnen wij zeg gen, dat de dames van „Óns Tooneel" als steeds ook nu met overgave hebben ge speeld en allen hebben ernstig gepoogd „tó mak© the best of it". Natuurlijk zijn er wel fouten aan te wij zen, zooals het te vlugge spreken, wat en kelen maar niet schijnen te kunnen ver beteren, maar over het geheel kan den dames der tooncelafdeeling een woord van lof niet worden onthouden. Na afloop bood de presidente aan Mej. Swart, de altijd ijverige regisseuse bloe men aan, terwijl zij haar en haar leden een hartelijk woord van dank voor het gc- bodene toevoegde. Daarna werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze gesloten. Dc collecte onder de pauze ten bate der Missie gehouden bracht f 8.49\4 op. Kunstkring voor Allen. De Leidsche Kunstkring voor Allen hield gisteravond jaarvergadering in „ln den Vergulden Turk". Behalve het bestuur Avaren een veertiental leden opgekomen. Do voorzitter, de heer P. v. d. Hoeven, wees er echter op, dat de kunstkring geen arereeniging is in den geAAronen zin, zoo dat de slechte opkomst der leden geen verontrustend teelten, is. Spr. hoopte ech ter, cla die leden, die van hun belangstel ling blijk gaven (welke door het bestuur op prijs wordt gesteld) zich er niet over behoeA'en te beklagen de eerste mooie avond van deze maand voor den Kunst kring te hebben opgeofferd. Door de tweede secretaresse, mej. E. M. Valk, Averden de notulen gelezen, die on der applaus Averden goedgekeurd. Door den lsten seecretaris, den heer H. W. Spendel, werd jaarverslag gege ven. De toestand van den Kring over '19261927 was alleszins gunstig. Zon der ophef mag thans gezegd worden, dat de vereeniging goed gefundeerd is. In het verslag Averd verder geAvag gemaakt van do verschilendo concerten en van de groote animo, die Aroor het lidmaatschap bestond, zoo zelfs, dat aan 70 adspiran- ten geen toegang tot den Kring meer kon Avorden verleend. Door den penningmeester, den heer L. Gerverdinck werd financieel verslag uit gebracht. Het batig saldo oarer 19261927 bedraagt 126.87, welk bedrag gevoegd bij liet saldo van verleden jaar 192.39 een totaal saldo geeft van 319.26. Do voorzitter betuigde zijn dank aan den secretaris en den penningmeester. Het bestuur stelde voor, met het oog op mogelijk „magere" jaren, 150 van het batig saldo in het Reserve-fonds te stor ten. Goedgekeurd. Als bankinstelling wer den weer aangewezen de Leidsche Spaar bank en de Rijkspostspaarbank. Het verslag der controle-commissie werd voorgelezen, waarin bijzondere lof werd gebracht aan de nauwgezetheid van den penningmeester. Do begrooting over 1927-1928 werd goedgekeurd sluitende in ontvangst en uitgaven op 3956. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, do heeren H. W. Spen del, J. H. Hartkamp en mej. L. Sibbes, herkozen. Do contributie werd op eenzelfde be drag gehouden als verleden jaar. Bij de rondATaag vroeg een der leden, waarom niet meer, gelijk andere jaren, op de achterzijde der programma's een korte beschouwing voorkomt over den leA'ensloop van den componist of over dc inhoud van het stuk. De aroorzitter zeide, dat het bestuur daar steeds too bereid was, maar van meening Avas, alleen plaats te moeten geven aan beschouwin- Kafchoiiefke &g@nska LEIDEN. Zondag H. Mis met AIg„ H. Com, Jeanne d'Arc, St. Lodewijtak 8 uur. Algemeene Sgenda LEIDEN. Ee avond-, nacht- en Zondagdiemi apotheken wordt van Maandag iV en met Zondag 19 Juni a.s, nomen door de apotheek van den heer' D Duyster, Nieuwe Rijn 18. tel. 523. gen van een allereerslen specialist (gel ook dit jaar eenmaal is gebeurd) L anders iedere verklaring achterwege moeten laten. Hetzelfde lid vroeg ook, Avaarom jaar geen orkest in het programma is genomen. De voorzatter zeide, dat het oog op de kostbaarheid, het beter» om de lAvee jaren een orkest te onea", ren. Besproken Averd nog het geven' r Schouwburg-avonden. Het bestuur ot< weegt twee series van deze avonden in Nov. en één in Maart. Nog werd gesproken over het aanko digen der concerten en van bijzondj concerten, waarna te ruim 10 uur de vr gadering Averd gesloten. Tuinfeest „Zomerzcrg". De reclame door de directie vail 1 merzorg" gevoerd voor het tuinfeest gisteravond heeft inderdaad succesvo gevolgen gehad. Eerstens Avas het we een duchtige bondgenoot, want de moe avond heeft van binnen en huiten de si de menschen gelokt- naar den tuin n „Zomerzorg" en er was inderdaad n plaatsje onbezet. Bij laten daggloor Averd het progranu ingezet door het muziekgezelschap „"We, mans Wilskracht", dat onder do verdij stelijkc leiding van den directeur, den I» G. Dik, den ganschen avond furore raai ten en in een zevental nummers veel lef nieten gaf. Trouwens: Avij zijn van „1 W." niet anders gewend en als is er gei genheid d(|i gespee'den nummers meer critische beschouwing te wijde zul en Avij het heden liever niet doen,in de sfeer van deze avond er een Avas r vermaak. Toen de avond was ingetreden gion do lichteffecten hun taak vervullen. firma gebrs. Koelman had er veel wa van gemaakt. En v'ag èn licht gaf de la een zeer gezellig aspect, waarin de vijia met. zijn vetpottenverlichting iets feiiiiüj gaf. Dan kwam het als clou van i ayond aangekondigde moment van j slag van Waterloo". De voorbereidingen, dig Avaren gelii fen, deden heel a\rat verwachten „TV. f zei te de muziek in en een massaal tras geroffel en schetterende fanfares b digden aan de komst van de troepen, keurig uitgedost in kleeding van versi lende regimenten van Napoleon's lea aangetreden, de mimiek brachten vane velds'ag en wat daarmede in nauw n band staat. Er waren oogenblikken n spanning, toen de muziek het lopps van kracht had bereikt en daarbij I lucht daverde van raket- en kanomfl dep* totdat ten slotte het hoogtepunt i dramatische verwikkeling Averd bcwi door do „gewonde" soldaten, die vielenil offer van hun plicht.'t Was eens ment Aan diepen ernst, toen de krip neerknielden en een dankgebed slörllj Alles kwam te staan in het licht tl schijnwerpers. Eén jammer was er, niet al'e bezoekers hebben kunnen gen? ten van deze voorstelling, daar hel den began en grond geschiedde. Overigs was er werk genoeg van gemaakt eü va al de begeleidende muziek wist hier i noodigc actie te brongen. Het Solanerkwartet zong een drietal» dige nummers, die zeer in den smaakt* len. Voor de dans'ustigen was op den te vloer gelegenheid zich te vermaken tó de verheffende tonen van een groot (te- orgel. Te eA'en half twaalf uur ging 4 eerste vuurpijl de lucht in als een aató diging a an het vuurwerk, dat in de grofi verscheidenheid van vinding A-an den ft rotechnicus Kat, werd ontstoken en in en om den mooien vijver een fató tisch effect maakte. Menige uitroep blijk van instemming met dit keurig De mooie zomeravond echter hield4 velen in tuin en zaal en men wist ra Avel te vermaken. „Zomerzorg" dat op "zoo bijzondere ze weet reclame te maken voor de inricl Dug. geeft ook inderdaad wat goeds» al spint de inrichting cr garen bij, ook bezoekers vinden er eenige uren van maak, eenige stonden van verpoozing een smaakvolle omgeving. Do avond zal Maandag a.s. legen ff minderde prijzen worden herhaald. Lüidsch fabrikaat van een Transvaal^ huldeblijk. De Transvaalscho mijndirecleuren ben aan den afgetreden minister voor X mijnwezen in Transvaal. Sir Evelin W Ier, een huldeblijk willen aanbieden. Het ontwerp van dit huldeblijk is den beeldhouwer A. van Wouw te nesburg en stelt voor een Kaffer, die c-en electrische drilboor een gat i11 goiulmijn-rots boort, die met dyn^' wordt gevuld om haar uit elkaar te spingen. Het huldeblijk is in brons gegoten de kunstgieterij der firma Proivazect Stöxen te Leiden. Eindexamen Gemeentelijken Kweekstó voor Onderwijzers (essen), 3e groep. slaagd dc dames: C. H. K. Mazurel, C. Monfanus, N. Paats, M. P. le f 'j J G. Schmit cn M. W. F. Stol, alten bier. Afgewezen geen. Naar „De Tijd" meldt is de A. Bonten, vroeger organist der brugskerk. thans organist te

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2