•on zelfde elftal uit hot District Haar- um. Succesvol was voor hen deze dag omdat zij op een zoo sublieme, wijze de oer van ons District hoog hebben gehou den en hun tegenstanders in oen oerlijken on fairen wedstrijd zooal3 dat steeds oen Rocmschen voetballer betaamt, mot oen verdiende nederlaag huistoe hebben ge zonde», hoewel don gaston een tegen- punt meer wel had toegekomen. Tijdig en zonder mankeeren waron onze jonge pretendenten op het mooio Sport park van Lisso, hetwelk geheel belang loos door (leze vcreeniging was beschik baar gesteld, aanwezig, terwij! de Haar lemmers onder leiding van den heer P. P. Smit, door een klein oponthoud iets te laat aankwamen en door ziekte van eenigo spe lers een drietal invallers meebracht Te ruim kwart over twee klinkt hot boginsig- naal en laat scheidsrechter P v. d. hans beide aanvoerders tossen, waarbij heidon do kans bekomt en eerst legen wind vor- kiost te spelen. Do volgendo elftallen stol len zich op: Leiden: H. Schoo W. Vink J Korlekaas J. Reijsen G. v. d. Aartweg K v. Lierop C v. d Pool H. v. Dicst Chr Homan G. Elfrink M. Y. Noort O J. Vernooij A. v. "Wassenaar J. Martin G. v. d. Reep J v. d. Horst G. Smit P. Rotteveel M. Ouscni N. Somcrs J Willemso A. Zoon Haarlem: Leiden speelt in oranje cn Haarlem in Ceel-Wit shirt Haarlem brengt alzoo het leder in beweging en met goed combinee rend spel trekken zij direct ten aanval, docli zijn hierbij voor doel niet direct ge vaarlijk en do Leiden-vordediging heeft dan ook niet veel moeite om de steeds te- rugkeerende gasten in bedwang te hou den. na een vijfial minuten komen onze Oranje-mannetjes er beter in en weten oonige keeren gevaarlijke momenten voor het gastendoel te veroorzaken, waar ech ter de keeper goed werk verricht en tac tisch weet op te treden. In een vlug gelijk opgaand spel wordt door beide teams flink aaugovallen, waarbij Leiden echter do ge vaarlijkste is, vooral wanneer de aanval len van links komen in combinatie mot den mid-fore, de eenige gevaarlijke schutter in do gastenvoorboedo is wol hun vlugge mid-fore, met een verradelijk laag schui vend schot tracht hij den keeper te ver rassen, we ke echter vallend corner werkt, deze goed genomen wordt aanvankelijk weggewerkt doch de bal komt direct re tour en met oen hoog schot zetten do gas ton de bal voor doel, welke de Lcidsche keeper onnoodig corner werkt, doze wordt na eenig spel door de gasten mid-fore in bet leidende punt omgezet 10. Vanaf don uittrap (rekt Leiden nu ten aanval en als Poel goed doorgeoft zet Homan ver dienstelijk den gelijkmaker iu. De Oranje- mannetjes zijn niet meer to houden en tel kens zweven zij gevaarlijk voor hot gas tendoel en dc keeper kan niet verhinde ren dat v. Dicst de leiding voor zijn elf tal veroverd. Do gasten zitten echter in- tusschen niet stil en zwoegen hard om doze voorstand to niet to doen, holwelk hun mid-fore mot een zijner verradorlijke schoten haast gelukte, doch do koeper weet zulks te voorkomen, hieruit ontstaat oen gevaarlijke scrimmage voor Leiden- doel als zij zich ongedeerd hieruit welon los te werken, gaat Elfring met een snelle ren op het gastendoel af en besluit met coen goed schot, wat de keeper echter zeer verdienstelijk keert, waarna direct rust wordt aangekondigd en intreedt met een 21 stand voor Leiden. Na de thee worden beide elftallen op do gevoelige plaat vereeuwigd en alvorens liet spel verder aanangt spreekt de voorzit ter van het District Leiden een hartelijk welkom too aan do Haarlemscho District bestuurders cn de beide vertegenwoordi gende elftallen. Spr. wees er op dat bij dit gaarne had gedaan bij den aanvang der wedstrijd, docb daar hij meerdere offi- cieole personen bij deze wedstrijd bad ver wacht, had hij hiermede gewacht, doch ziet zich hierbij zoor toleurgesteld. In kor te woorden wees hij do jongens op bet ernstige van bun (aak, daar zij als voor aanstaande uit hun Ver. een voor beeld moesten zijn voor hun verdere club- genooten en steeds in fairen cn eerlij ken strijd hun ontspanning in de Room- sche Sport moeten zoeken Do heer Smit dankte namens het Haarlemscho District cn sprak tevens do hoop uit dat bet niet bij dozo eerste ontmoeting tusschen beide elf tallen zou blijven. Als de bal weder aan het rollen wordt gebracht zien wij oen vlug gelijk opgaande 'spel, doch weer blijkt onze voorhoede productiever en als van Diest zich door alles heen werkt geeft hij den keeper geon schijn van kans 31. Haarlem komt nu vervaarlijk opdringen, doch hun voorhoede is nog steeds to lang zaam als zij voor het vijandelijke doel ko men, waardoor de gastheerenverdediging steeds weet in to grijpen. Aan de andere zijde zien wij weder eenige gevaarlijke schoten lossen, waarbij Homan met een ver schot geluk heeft en langs den kee per heen de bal in doel verdwijnt 41. Do gaston geven echter nog- lang niet een gewonnen spel cn houden vol to the bit ter end, doch hebben hierbij geen succes, terwijl de Oranjehemden door toedoen van een pracht goal van Elfring hun scoro juist voor einde weten op to voeren en einde aanbreekt mot een 51 overwin ning voor onze Lcidsche Junioren. Deze in zeer goede verstandhouding gespeelclen wedstrijd, werd door scheidsrechter v. d. Lans naar behooren geleid. Onze Junioren zijn alzoo zegevierend uit den strijd gekomen, de goheelo voorhoede van hun elftal heeft aan do verwachtingen voldaan, hierin blonken uit de beide vleugelspelers en mid-fore, rechtshalf was zeer goed, mid- cn linkshalf waren in den be ginne iets onzeker, doch het verdere van den wedstrijd v. isten zij zicli goed aan te passen, 'l backstel beeft goed werk verricht, terwijl de keeper na eenige ze nuwachtige momenten zijn taak naar be hooren heeft vervuld. T. Y. B. B. IZwaluwen I 52. Te Heemstede, op het R. K. Sportpark, vond gisteren bovengenoemde onmoeting plaats. Do belangstelling hal wel wat grootcr kunnen zijn. Alvorens met den wedstrijd werd begonnen, waren de R. K. Haarlemscho athelen in actie, en demon streerden cenigo athletieknurnmers welke do aandacht van hot publiek ten volle waard waren en waarbij aardige presta ties werden geleverd, waarvoor de leider van den athletiekploeg, de lieer W. de Zwager, een complimentje ton volle toe komt. Scheidsrechter Haverkorn fluit hierna, het is intusschen haf vier geworden, bei de elftallen binnen do lijnen. Beiden zijn mot cenigo invallers. De Amsterdammers brongon het leder aan het rollen maar de Boys nemen onmiddellijk den aanval over en voor men wet wat er gebeurd ko gelt do linksbuiten den bal in het net (i0). Voor do Zwaluwen is dit het sein beter aan te pakken, mooi worden door baar voorhoede eenige aanvalon opgezet, doch er is geen schutter welko van dc ge boden kansen weet gebruik to maken. Do T.Y.B.B.-memschen moeten allo zeilen bij zetten in de volgendo periode want her haalde malen wordt het Haarlemscho doel bedreigd. Bij oen schermutseling voor hot doel maakt de rechtsback ecu overtreding, doch do toogestano penalty wordt door do Zwaluwen keihard naast gescholen Vijf minuten later worden zij door do Boys nog eens op do proef ge steld, maar de T.Y B.B.-man krijgt nu geen schijn van kans, waardoor do stand 11 word. Hoe beido partijen zich ook inspannen voor de rust komt daarin'ech ten.' geen wijziging meer. Als weer is begonnen pakken beido partijen terdege aan, en vliogensvlug wor den van weerszijden mooio aanvallen op gezet, waarvan dio van do Boys bet ge vaarlijkst waren. Achtorcenvogens weten de Haarlemmers don stand op to voeren tot 41, waarvan het laatste uit oen pe nalty. Dan eindelijk gelukt het de Zwa luwen ook wederom het net to vinden, door haar linksbuiten welke met een schitterend schot do Haarlemsche keeper het nakijken geeft (42). Het spelpeil in de nog resteerendo 20 minuten is van beiden in steeds stijgende lijn en staat zeer hoog, maar de verdedigingen bezwe ren allo gevaar. Als 10 minuten later echter de Zwaluwen-keeper treuzelt met wegwerken wordt hem dit noodolttig, daar het leder hem wordt afhandig gemaakt en achter hem in het net verwijnt (52). Hoo men nog zwoegt het gelukt geen van boiden meer te scoren cn als het oinde daar is heeft T.Y.B.B. met een 52 overwinning voor een jaar beslag gelegd op do Sportparkbeker. Met een speech je reikte do Inspecteur van do Lichamelijke Opvoeding, de hoer Pello uit Haarlem, den beker aan den aanvoerder van T.Y.B.B. uit, dankte daarbij tevens do spelers, athleten cn scheidsrechter voor bun medewerking, waarna de aanvoerder der Boys dankte voor het gesprokene en de aanwezigen verzocht een driewerf hoera aan te boffen voor het R. Iv. Sportparkbest uur. S. J. C. 1—India I 4—4. Voor dc nederlaagwcdstrijdon had gis teren S.J.G. India uit Amsterdam op be zoek, dat 'n voor hen onbekende, doch ste vige tegenstander bleek tc zijn en tot een kwartier voor cindo een stevige voor sprong van 41 op do thuisclub had on voor hen een flinko overwinning in het uitzicht stelde welke verwachting echter niet opging, doordat S.J.G. in bet laatste kwartier nog een drietal zeer verdienste lijke puntjes er bij fabriceerde en den stand op gelijken voet bracht. Als onder de goedo leiding van scheidsrechter Ro- zebooin wordt begonnen ontspint zich een gelijk opgaand spel waarbij de gas ten zeer tactisch .spelen en na een 20 min. spelens openen zij met oen goed schot de score. S.J.G. is niet erg fortuin lijk bij hun aanval terwijl dc hechte gas- tenve-rdediging voor de rest zorgt. Toch weet Y/ijnand voor rust met een verdien stelijk schot do stand gelijk to maken. Na do tlico wil liet spel bij dc thuisclub niet vlotien en zijn de gasten steeds in do meerderheid. Wel wordt nog een en kele maal oen aanval door hen onder nomen, doch hebben bierbij geen succes en als het eerste halfuur is verstreken hebben de gasten hun scoro met een drietal punten opgevoerd (41). Deze grooto voorstand schijnt prikkelend op do thuisclub to gaan werken en aange moedigd door hun aanvoerder pakken zij de zaakjes beter aan en spoedig weet Ruigrok onhoudbaar to doelpunten (42) Dit schijnt nog meer prikkelend te wer ken en aangemoedigd door do supporters schiet even later v. d. Berg in, doch zou juist naast zijn gegaan als Ruigrok het schot in eens niet van richting deed veranderen en nu door hom keihard werd ingezet (43). Nog zijn eenige minuten te spelen, waarbij S.J.G. nu steeds in don aanval is en juist voor einde Wijnand onder luid hoora den gelijkmaker de touwen in te jagen en brak einde aan mot een zeker voor de gasten onverwach te gelijke uitslag van 44. De wedstrijd had een zeer vriendschappelijk verloop met resultaat dat de gasten spoedig nog eens lo gast komen, om dan revanche te nemen? Hot tweede elftal der gasten spoelde- vooraf een wedstrijd tegen S.J.C. H. Hoe wel het spel der gasten technisch beter was moesten zij met con 4—0 nederlaag hot strijdperk verlaten cn boekten alzoo beido S.J.G.-clflallcn een bevredigende uilslag. Teijlingen II—R.K.V.Z. II 2—2. Om 1 uur fluit scheidsrechter A. v. Ve len Teijlingen IIR.K.V.Z. II binnen de lijnen. Beide partijen wegen vrijwel tegen elkander op en beide doelen zijn dan ook beurtelings in gevaar. Er.is ongeveer 20 minuten gespeeld wanneer do rechtsbuiten van Zwaluwen een mooien voorzet geeft en de rechtsback van Teijlingen den bal in eigen doel kopt. Gaandeweg komt R.K.V.Z. II er beter in en liet Tcijlingcr doel krijgt het hard te verantwoorden, doch de kee per is op post. Eenigo corners op het Teijl- docl leveren niets op. Teijlingen komt ook cnigaal voor R.K.V.Z.-doel, maar is niet doortastend genoeg. Na wat gerust to bobben wordt weer be gonnen, maar nu zijn dc bordjes verhan gen en het spel is dan ook van beide kan ten iels vlugger. Tcijlingen-voorhoede zit voortdurend voor Zw. doel. Een keurig schot zien wjj in het net verdwijnen, maar do scheidsrechter fluit voor buitenspel. Een penalty wordt naast geschoten. Nu krijgt Zw. do zal te pakken en het is do rechts binnen die alles passeert en onhoudbaar inkogelt (20). Kort hierop valt Teijlin gen weer een penalty ton deel, de aanvoer der plaatst zich achter den bal en het is 12. Teiilin^en zwoegt geweldig en wordt dan ook beloond als do rechtsbinnen on houdbaar inschiet (22). Met dozen stand komt het einde. Teijlingen 3R.K.V.Z. 23. Om 2.45 wordt onder leiding van scheids rechter Th. Bezu begonnen. Nu wat ter rein-verkenning neemt Teijlingen den bal over en gaat op liet Zw. doel af, maar bet schot gaat naast. Na een kwartier spelen breekt do Vries door alles heen, het back- stel mist, do keeper loopt uit en de bal verdwijnt via Zandbergen in het doel (1-0) Wanneer weer is afgetrapt, is Zw. sterk in do meerderheid en heeft or geen toer aan om er 20 van to maken. Hierna is bet rusten. Na de theo gaat het anders als Teij lingen in een geheel andero opstelling speelt. Teijlingen zet geweldig op, maar toch zit Zw. niet stil cn het spel gaat dan van doel tot doel. Zandbergen werkt ver dienstelijk en redt eenigo malen op onbe grijpelijke wijze. Toch moot bij nog een maal zwichten voor een keurig doelpunt, dat door de Vries werd gemaakt en waar door do stand op 30 kwam te staan. Nög 15 minuten is er to spolen en Teijlingen geeft zich nu geheel, cn het spol gaat dan ook verbazend snel. Ondanks Teijlingen met 10 man verder speelt, als een der Teijlingen naar bet kleedlokaal is gezonden, zit Zw. geheel in gesloten. Do midvoor lost een schot tegen de deklat waarna dezolfdo tenslotte oen keurig doelpunt maakt (1—3). Als is afge trapt gaat Teijlingen er meteon weer goed combineerend vandoor en door toedoen ran den rechtsbinnen is bet 23. Teijlingen is niet meer te houden en in tijd van één minuut ligt no. 3 in de touwen. Do scheids rechter wijst naar het midden. Spelers van Zw. protesteeren tegen dit doelpunt, waar na do scheidsrechter het niet toekendo. Nog denken wij Toijlingon gelijk te zien maken, maar weer gaat de bal keihard te gen do paal. Nog krijgt Teijlingen 2 cor ners te nemen maar deze leveren niets op. Hierna komt het eindo van dozen span- nenden wedstrijd. Do leden worden er aan herinnerd dat a.s. Vrijdagavond 8 uur do jaarvergade ring .wordt gehouden in het K.S.A.-ge- bouw in zaal 3. R. K. V. V. „Biauw Zwart". Het -eerste elftal spoelde gisteren zijn derden promotie-wedstrijd- tegen Donk II uit Gouda. Te'2.45 laat scheidsrechter Thoms beginnen en al direct doen beido voorhoeden verschillende aanvallen. Het spel verplaatst zich vlug en bij een Blauw Zwart-aanval denken wij de rechtsbinnen te zien doelpunten, doch zijn schot komt tegen de bovenlat. Dan valt Donk ook krachtig aan en ook hier is het dc boven lat die den keeper van BI. Zwart tc hulp komt. De aanvallen van BI. Zwart worden dan wat talrijker cn gevaarlijker cn als er Ongeveer een half uur is gespeeld, is het de rechtsbuiten van BI. Zwart die oen boog schot op het Dónk-dool geeft. Do keeper is blijkbaar van gedachte dat do bal over zal gaan, doch deze verdwijnt over zijn hoofd in het doel (10). Als er weer afgetrapt is gaat BI Zwart weer op verkenning uit maar do achterhoede, in laatslo instantie do keeper van Donk. weet van geen wijken Als do rust reeds in 't zicht is weet do mid voor van BI. Zwart ook nog to doelpunten zoodat de rust aanbreekt mot 20 in het voordeel van BI. Zwart. Na do rust ontwikkelt zich wodorom oen vlug spel met BI. Zwart iets in do meerder heid. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is heeft dc linksbinnen van BI. Zwart suc ces en doelpunt prachtig 30. Dan valt Donk weer eens krachtig aan doch de ach terhoede van BI. Zwart weet van geen wij ken. Even hierna is het de rechtsbinnen van BI. Zwart, dio doelpunt (40). Dan schijnt 131. Zwart iels af te takelen of moe te worden zoodat Donk steeds op het BI. Zwartdoel zit doch succes blijft alsnog uit. Tenslotte valt Donk nog eens krachtig aan on de rechtsbinnen van Donk weet de eer to redden 41. mot welke cijfers het einde komt. Nu in Rotterdam slechts gelijk en BI. Zwart is eersfc klasser. Het 2de elftal speelde to Lcidschendam zijn laalsten competitie-wedstrijd legen A. V V. II. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel 00, zoodat het 2de elftal het kampioenschap niet behaald beeft. Toch kunnen zij op een goed seizoen terugzien en l adden zij in het begin van het seizoen niet zooveel pech gehad dan waren ij zeker als nummer één geëindigd. Leiden 111— Lisse III 5—4. In een, in du beste verstandhouding ge speeldon, vriendschapelijken wedstrijd, is het Leiden III, na do 100 overwinning op S. J. G. III jl. Zondag, wederom gelukt een fraaie overwinning te behalen thans op liet storko Lisse III. Als scheidsrechter A. Goddijn te half drie beginnen blaast, blijkt dat beido elftallen één invaller hebben. Dc toss wordt door Leiden gewonnen en Lisse trapt togen den matigen, van doel tot doel staanden wind, af. Door goed combineerend samenspel be landt do bal voor de voelen van den links buiten van Lisse die een hard schot in zendt. dat ternauwernood door koeper God dijn over do docllat wordt gewerkt. De cor ner, slecht genomen, gaat achter, Dan neemt Leiden den bal tot vlak voor het doel mede cn Tor Haar scoort onhoudbaar. We gens buitenspel, waarvoor de scheidsrech ter reeds had gefloïen, wordt dit doelpunt 1 geannuleerd. Het spel gaat dan korten tijd gelijk op en neder en wanneer Ter Haar van links den bal krijgt toegespeeld geeft hij mot oen zacht schot, ver buiten liet bereik van den keeper, zijn club de leiding (1O). Na den aftrap stormt Lisse op bet Leiden-doel aan en Slobbe maakt uit een goeden voorzet den stand gelijk (11). Van uit den aftrap geeft Van Brugge den bal door aan van Brussel, welko speler met een flinkon schui ver de leiding herover (21). Direct daar na heeft ook van Bruggo succes als hij, in moeilijke positie, schiet on liet schot doel treft (31). Niet onmoedigd speelt Lisso door. De linksback van Leiden veroorzaakt iu het beruchte gebied hands, doch Lisse wensckt van de daarvoor toegestane pe nalty geen gebruik te maken. Uit een goed opgezette doorbraak lost P. Beurzo een hoog hard schot dat via hot hoofd van oen Lissn-spoler, een goal wordt (41), waar na do scheidsrechter onmiddelijk rusten fluit. Na de thee ontwikkelt zich dra een vinnige strijd met Leiden in de meerder heid en het is voornamelijk aan de slechte schol vaardigheid der Lcidsche voorhoede te danken, dat doelpunten voorloopig uit blijven. Zelfs komt het succes aan den an deren kant. wanneer J. Warmerdam don achterstand verkleint. (42). Doch dan onderneemt van Oerlo een ren op hot Lisse- dool, welko hij met een schitterend schot besluit. Mot 'n veilige voorsprong van 5—2 neemt Leiden het spel veel te kalm op on in deze periode doelpunten Slootweg en Obdam voor Lisse met o. i. houdbare scho len. Even lijkt het er naar dat Lisse gelijk zal maken doch de scboidsrochter, die tot genoegen van beido partijen had geleid, fluit mot Lisse sterk in de meerderheid, einde. KORFBAL. Het Zuiden kampioen. Door do 40 overwinning, die Het Zui den gistermiddag op Voorwaarts tc Mun tendam wist te behalen, veroverde zij den titel van kampioen van Nederland. Ondanks do 4O-zege dor Rotterdam mers hebben de gastheeren gedurende den geheelen wedstrijd uitstekend partij gegeven. Het gemis aan technisch midden- vakspel was ook ditmaal weder een der hoofdoorzaken, dat Het Zuiden 't grootste deel yan don strijd in het offensief was. De uitslagen. Kampioenschap v. N e de r 1 a n d. Muntendam: Voorw.Het Zuiden 04 Noordelijke le klasse. Hongelo: H.K.C.—A.K.C. 15 Promoti e-C 0 m p. W e s t. 2 e k 1. Z. Dordrecht: Dcotos IIVitesse (H.) G1 CRICKET. Da uitslagen. 1 e Klasse. V. V. V. V. O. C. Gewonnen door V. V. V. met 145 runs op de le innings. V. 0. G. le innings 104 (J. Ruischa- vcr 2G; P. G. East 33); H. Jeuken 2 voor 38; J. J. Grootmeyer 8 voor 42. V. V. V. Ie innings 249 (W. H. Groot meyer 24; E. A. Kost '45; G. Nieda 27; G. Alandt 70; J. Alandt 29; Th. Ovening 12 H Brossois 11); P. G. East 8—GO. H. C. C. IV. R. A. Gewonnen door H. G. G. met 31 runs op de lo innings. U. G. G. 1c innings 11G (v. Manen 22; M. Jansen 10; Jhr. P. Feitli 46); F. Rinc- ke G43; Mr. Hamburger 217. V. R. A. lo innings 85 (W. Glerum 18; F. Rincker 18; Dr. Lobry de Bruin 20); Mr. J. Kooleman 38; M. Jansen 630. R. en W.A. C. C. Gewonnen door R. en W. met 5 runs op de le innings. R. en W. le innings 89 (P. L. v. Beu ren 2L J. J. Swens 19; G. J. Posthuma 11); R. Beuth 3—39; II. Oliver 7—43. A. C G 7o innings 84 (J. P. Spruyl 13; R. Betih 3G); G. J. Posthuma 729; P. Hoomans 225. H. D. V. S—H. C. C. II Gewonnen doer H. D. V. S. met 81 runs op dc lc in nings. II. D. V. S. lo innings 203 (Dr. J. Vuy- steke 38; J. Offerman 85; J. Beukers 18; G. Vijsscher 13; R. Scheffers14); G. Schil 321: P. Jansen 226. H. G. G. le innings 122 (L. J. Sodder- land 1G; II. Kessler 25; W. v. d. Bosch 13; A. N. de Beus 24); J. Engering C40; J. F. v Buysen 4—61, HilversumQuick. Gewonnen door Quick met 91 run's op do le innings. Quick le innings 210 (P. M. Rees 27; A. Terwicl 07: M. den Hertog 75*) D. A. Kelder 313: G J Meijcrs 5—51. Hilversum lo innings: 119 (H. v. Boo- vc-n 36: G. Titslng 25) A. Terwicl 3—39; P. W. Rees 4—32; E. den Hartog 225. Derde klasse Zuid. II. D. V. S. IllPhoenix II, gew. door H.D.V.S. met 140 runs op de eerste in nings. Ajax—Haarlem. Do goc-de verwachtingen, die wij van Ajax aan het begin van het seizoen heb ben gekoesterd, worden danig teleurge steld. Gisteren werd van Haarlem verlo ren, van oen elftal dat (lit seizoen nog niets in do competitie heeft gepresteerd. E11 ook nu weer was het 't oude liedje; drie kwart van bet Ajax-team faalde met het bat. Voor een luttele 84 zalen alle Leidenaars weer op de tribune en dat to taal was voornamelijk lo danken aan Do zy (20) en Mc. Pherson (18). Jaski had met 32 goede, maar heel erg geflat teerde bowlingcijfers. De beste bowler zoo wel in de Isto a!s in de 2de innings der Ajaxieden was zonder twijfel Maas. Haarlem bracht cr in haar eerste in nings nog minder van terecht, dat was een lichtpunt. Voor GO zaten alle gasten aon den kant, dank zij goed bowlen van Chambers (531) en Eigeman (322). De tweede Ajax-innings was niet voel beter dan dc eerste. Ook nu weer faal den de moeste batsmen en alleen aan goed sp.el van Eigeman (26) en Mc. Pherson (29) was liet te danken, dat het totaal ïxog 85 werd. Ifet groote falen der Leidenaars kwam echter pas in de 2de innings van Haar lem, 'dat 110 runs in twee uur moest sco. ren om te winnen. De gasten klapten 114 bij elkaar voor het verlies van g wickets. De bowlerij leek naar niets, maar het aller slecbtsto was het fielden. In de lste Haarlem-innings misten de Leide. naars al een behoorlijk aantal kansen, maar het waren tenminste te moeilijk! kansen. In do 2do innings der gasten werd eenvoudig niets geacapteerd, worden er èn door de bowlers èn door do fielders tientallen runs cadeau gegeven. Slechts enkele Ajaxieden maakten een uitzonde ring, maar zij konden den wedstrijd niet redden. Hieronder do scores; Ajax lo innings: Eigeman, b. Maas 12- Meyer, run out 8; Chambers, b. Maas 2- Janssen, b. Hazes 5; Josson, b Hazes 0- Dozy b. b. w. Jaski 20; Mc. Pherson, b' Nagtzaara 18; Ricu, c. Onkenhout, b. Maas 0; A. do Vrind, c. and b. Jaski 10; J. du Pon, b. Jaski 0; P. de Vrind, not out 3 Extra's 5. Totaal 84. Bowlingcijfers: Maas 346, Hazcs 2— 17, Jaski 32, Nagtzaam 113. Haarlem le innings: Maas, c. Meyer, b. Eigeman 20; Van Woerkura, c. Ms Pher son, b. Chambres 9; Van der Lee, run out 1Bieshaar, b. Chambres 1Jaski, b. Eigeman 2; Van Dam, b. Chambers 0; Hazes 1. b. w. Chambers 5; Onkenhout, b! Eigeman 0; Tesclimacher, b. Chambres' 5; Van der Bergh, b. Rice 11 Nagtzaam, nol cut 11. Extra's 5. Totaal 60. Bowlingcijfers: Chambers 531, Eigo- man 322, Rico 12 Ajax 2e innings: Chambers, c. Van Dam, b. Maas 0; Eigeman, c. Van der Bergh, b. Nagtzaam 26; Meyer run out 0; Dory, 1. b. w. Ilazes 0; Janssen, b Ha. zes 0; Josson, b. Maas 7! Mc. Pherson, l b. Nagtzaam 29: Rice, c. Onkenhout, b. Maas 6; A do Vrind, b. Maas 0; Du Pon! b. Nagtzaam 0; P. de Vrind, not out 0. Extra's 17. Totaal 85. Bowlingcijfers: Maas 4—28, Hazes 2— 15, Jaski 015, Nagtzaam 3—10. Haarlem 2e innings: Bieshaar, c. and 1). Eigeman 2G; Jaski, run out 9, Van Dam, v. Mc. Pherson, b. Meyer 19; On kenhout, b. Eigeman 2; Nagtzaam, c, Meyer, b. Rico 10; Van Wcorkom, st. Mc! Pherson, b. Rico 9; Maas, not out 34; y. d. Lee, Hazes, Hcschmacher en v. d, Bergh did not bat. Extra's 5. Totaal 114 voor G (gesloten). Bowlingcijfers; Chambers 037; Rice 239; Meyer 1G, Eigeman 224. L. C. C.—Ajax II. Do Ajax-reserves zijn er in ges'aagd met innings en 29 runs van de Leidsche to winnen. In de eerste innings maakten de Ajaxieden 116 runs, waavan v. Goop 23, Schtidel 22, H de Vrind 21, Ermeps 19, Bijleveld 11 en v. d. Kaaden 10. Bolt 5—43, Kloots 426 en F van Es 113: Do L.G-G, maakte daarna 40 runs, waar bij alleen Eichhorn met 18 in de dubbele cijfers kwam. De Jongb was onbespeel baar en nam 4 wickets voor slechts 1 run, Enners 415. Van Gor 116 cn H de Vrind 1-6 Do tweede L.C.C. innings bracht 47 op, waarvan Eichhorn en De Holder ieder 12. Van Goor 34, De Jongh 312, Erraers 1 324 on H. de Vrind 13. WATERPOLO. Polodag te Leiden. Een goed begin dor L.Z.C. Een drietal polowedstrijdcn werd giste renmiddag in dc Leidsche Zweminrichting gespeeld, te beginnen mot: L.Z.C.I—U.Z.C. I 3-1. Beido zeventallen zijn volledig. U.Z.C, is in heb begin 't gevaarlijkst. Desondanks breekt L.Z.C. mooi door, Buys zwemt een bal in, de keeper stopt maar kan nies wegwerken, waarna Buys de bal in 't doel deponeert (1—0). Tot aan do rust een ge lijk opgaand spel met voor beide partijen gevaarlijke oogenblikken. Na do rust eerst een stcx-k U.Z.C. over wicht. Langzamerhand komt L.Z.O. in de meerderheid. Beter voorhoedespel doet de schaal ten ha-rer gunste overslaan. Buys, even vrij, krijgt de bal en 't is 20, Leenheer bederft door egoïstisch spel do kansen voor U.Z.C., hoewel hij zelf niet veel kan uitrichten. Na goed samenspel van de L.Z.C.-vlou- gels komt de bal bij de vrijgezwommen Elsinga, dio opzwemt en met een prachtig schot Totenburg ten derde male passeert (30). U.Z.C. zet cr nu alles pp. en 'fc gelukt Leenheer cr 3—1 van te maken. Nog een paar aanvallen van beido zij den en het cindo ig daar. Een onverwachte overwinning voor L.Z.C. Daarna gaan do minder goeden to wa ter en wel voor de reserve tweede klasset L.Z.C. II— S.V.H. II 4—9. Ook hier een verrassing; de nfdeelings- kampioenen van verleden jaar werden overtuigend geslagen. Ook hier in 't be gin eenig S.V.H.-overwicht, maar Fleer- kamp behandelt- eenige flinke schoten naar behooren. Als Hofstcenge opzwemt plaats hij naar de vrijgozwommen v. Hel- vert en 'b is 10. Voor de rust voert de L.Z.C. do stand tot 3—0 op. Na de rust voortdurende maar minder productieve L.Z.C.-nanvallen. Mun ting, die goed debuteerde, maakte er 4-0 van. L.Z.C. II verdiende de overwinning ten volle. Ten slotte spelen de L.Z.C.-damcs hun eerste competitiewedstrijd cn wel: L.Z.C.—S.Z.C. (Sc iedam) 1-4. Zij hebben zich niet onverdienstelijk ge weerd, maar moesten tegen de grootero routine van de S.Z.C.-damcs hun rainuct' beid erkennen. Meer lml techniek, mcef schicteapaciteitcn. Het voorhoede-spel Bc' tuigdo soms van de lessen van do twiner der dames. Ongetwijfeld zal bij doorgezette ocio* ning blijken, dat het verschillende spec sters in do ploeg aan aanleg niet on« breekt. Met de rust was de stand 2—0 voor B. C., die liet aantal doelpunten er na 0 4—0 wist op te voeren. Kort voor 't einde wist mej. v. de eer van de L.Z.C. te redden, zcoaat I einde 1—4 bracht.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6