freintjo, dat to 6.58 van Allernaar naar Borgen vertrekt, opmerkte, dat er ter plaat- go oen arm boven het water uitstak. De machinist zette terstond de tram eton en heeft met den stoker gepoogd door middel van een vuurhaak den drenkeling het droge te krijgen. Toen dit niet gelukte is de heer Harinck Inspecteur van den Raad van Arbeid te Hoorn en tijdelijk te Bergen vertoevend, te water gesprongen en heeft den drenkeling op den berm gebracht. Onmiddellijk werd de kunstmatige adem haling toegepast; Dr. Formeijne was spoe dig ter plaatse om Dr. Heringa van Schoorl die toevallig gepasseerd was. te assisteeren; ook heeft men nog gebruik gemaakt van een zuurstofapparaat der gasfabriek. He laas echter alles zonder resultaat. Per hrandcard werd het stoffelijk overschot naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Te Delft is het 9-jarig zoontje van de beer B. wonende Koningsplein in de west- singelgracht geraakt en enkele minuten later levenloos opgehaald. Aan de gevolgen overleden. De voor een paar weken te Nieuw-Weer- dinge bij een twist zwaar gewonde T. R. aldaar is thans in het Academische zie kenhuis te Groningen overleden. Een auto door een brugleuning. Gistermiddag reed' te Overveen uit de richting Zandvoort de auto van den heer L. te Overveen, die pas kort een auto be stuurt, terwijl hij uithaalde voor een auto uit de richting Bloemendaal door de leu ning van de brug over de Brouwersvaart. De wagen vernielde de leuning geheel en stortto van drie meter hoogt© in het water. Alle vier inzittenden werden gered en bekwamen slechts lichte kwetsuren. Aan bekomen brandwonden overleden. De 20-jarige mej. P. A. te Steijn, die. rooals wij dezer dagen meldden, in brand geraakte doordat een jongen een lucifer in de nabijheid van een benzinepomp wierp, Is aan de gevolgen overleden. Een vreemd geval. Vrijdagnacht omstreeks vier uur ont waakte een bewoner van de Rembrandt- straat te Rotterdam door hulpgeroep uit een woning daarnaast, waar een 93-jarige man, J. F. Richter genaamd, alleon woont. Hij wilde er heen gaan, maar vond de wo ning gesloten en kreeg op zijn kloppen geen gehoor, zoodat hij de politie waarschuwde. Deze verschafte zich toegang en vond den grijsaard in zijn voorkamer op den grond liggen, met een zwaar bloedende hoofd wonde, terwijl hij ook kwetsuren aan beide handen had Onmiddellijk werd een dokter ontboden, die hem ter plaatse verbond. De oude man wist niet wat er met hem ge beurd was en zelfs niet dat hij om hulp ge roepen had. Hij wordt in zijn wonjng ver pleegd. Zijn broer met een mes gestoken. Op de steenfabriek Ruiterswaard te Zui- llchem heeft H. L., baas op die fabriek, bij een twist zijn broer S. L., met een mes «en diepe buikwonde toegebracht. De ge troffene, voor wiens leven men vreest, mag niet vervoerd worden. Ernstige vechtpartijen. Gisternacht omstreeks kwart voor één, ontstond in de Brugstraat te Roermond tusschen eenige personen een woorden wisseling, welke al Bpoedig in een ernstige vechtpartij ontaardde. Bij deze vechtpartij werd A. van H., schilder van beroep, wonende in de voor stad St. Jacob, door een messteek in het onderlijf gewond. In hoogst ernstigen toe stand werd hij naar het ziekenhuis over gebracht. De vermoedelijke daders S. en zonder beroep, zijn nog gisteren nacht door de politie gearresteerd. Inbraak in een station. Vrijdagnacht is in het stationsgebouw te Haelen bij Roermond ingebroSten. Er wordt duizend gulden vermist. Inbraak in goudsmidswinkel. Vrijdagnacht is ingebroken in den goud smidswinkel van Simons aan den Nieuwen Binnenweg te R'dam. Door een brandgang en over schuttingen hebben de inbrekers zich van de zijde der Mathenesserlaan toegang verschaft tot de eerste verdieping van het pand, waarin de winkel geves tigd ia. Op die verdieping hebben ze ra men geopend, waardoor zij in de keuken kwamen. Uit die keuken hebben de dieven zich over de gang, langs de kamer, waar de familie Simons aliep, naar beneden in den winkel begeven. Uit den winkel ia voor een bedrag aan 2000 aan gouden, zilve ren en kristallen voorwerpen gestolen. Brand. Zondagmorgen tegen 7 uur werd brand ©ntdekt in de maalderij van de firma A. Bakker en Co. aan den Schulpweg te Rot terdam. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd doch toen deze ter plaatse verscheen stond de maalderij reeds in lichte laaie. Door verschillende deuren, die toegang gaven tot de naast en achter lig gende pakhuizen plantten de vlammen zich (voort en tastten daar een groot© partij Zakken, die er opgeslagen lagen, aan. Met aanvankelijk 6 stralen op de water leiding werd het vuur bestreden. De hoofd man van der Tas achtte het noodig ook de stoomspuit te requireoren. Deze nam even eens met 2 stralen aan het blusschingswerk deel. Na ruim een uur had men den brand onder de knie. De maalderij was geheel uitgebrand, terwijl van de pakhuizen de bovenverdie pingen verloren gingen. Wat niet door het (Vuur was vernield, kreeg toch groot© wa terschade. Hoe groot deze schade is, kon niet worden vastgesteld. Assurantie dekt tvenwel de echadcw Massa-vlucht uit een strafkolonie. Men meldt uit Roermond aan de „Msb": Door de militaire politie werden ver schillende Russen, Finnen en Letten aan gehouden en over de grens gezet. Deze wa ren uit de strafkolonie te Hoogstraten (B.) ontvlucht'. Volgens hun verklaringen wa ren daar een 60-tal gevangenen van ver schillende nationaliteit dien dag ontsnapt met de bedoeling naar Nederland uit te wijken. Meerderen van hen vertoeven thans nog in de roggevelden in België; ook deze worden eerstdaags op Nederlandsch gebied verwacht. Abnormaal Juni-weer. De weerkundige waarnemingspost te Bathmen deelt mede, dat 8 Juni de regen val in de maand Juni reeds de normale maandsom met 57 m.M. is overschreden. Onveilig strand. Het strand te Scbeveningon is onveilig tot en met den Wassenaarschen Slag op Woensdag en Donderdag 15 en 16 Juni a.s., telkens van 8.30 uur voorm. tot 11 uur voorm., wegens het schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt erop gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, wanneer de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn in gehaald. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Gasontploffing te Brussel. Kapperswinkel vernield. Zondagmorgen om elf uur heeft een zeer hevige gasontploffing de bewoners van het stadsgedeelte bij de Rue Gentil- homme te Brussel opgeschrikt. Een kap perswinkel werd Volkomen verwoest, ter wijl in de aangrenzende straten alle rui ten werden vernield Twee voorbijgangers werden gewond en moesten naar een zie- kehuis worden overgebracht. Door de kracht der ontploffing werden do klinkers uit de straat ges'ingerd. Een der steenen kwam terecht bij de St. Ge- dulekerk, een afstand van 300 meter. De bewoners van den kapperswinkel konden worden gered, doch zij werden in ernstigen toestand naar het ziekenhuis ge transporteerd. Een gevaarlijke vracht. Uit Butler (Pennsylvania) wordt gemeld: Bij het vervoer per vrachtauto van een groote hoeveelheid nitro-glycerine ontplof te deze gevaarlijke lading. Twee personen werden gedood en twintig gewond. Aardbeving In Ecuador. Een aardbeving, die meer dan een mi nuut duurde, is Vrijdag in geheel Ecuador gevoeld. De schokken te Guayaquil waren do hevigste sinds vele jaren. Een vader dood zijn geheele gezin. Uit Lemherg wordt bericht, dat in het Oost-Galicische dorp Zabie, een boer bij een twist over geldzaken zijn geheele huis gezin, bestaande uit 7 personen, om het leven heeft gebracht. Hij zelf heeft na zijn daad de vlucht genomen. Een vader doedt zijn vier kinderen. Een verschrikkelijk drama heeft zich do zer dagen afgespeeld in een logementje te Parijs. Daar logeerde sedert enkele dagen een Spanjaard met zijn vier kinderen, twee meisjes en twee jongens, van wie de oudste zeventien, de jongste acht jaar oud was Gisteren heeft de Spanjaard deze vier kin deren met hamerslagen gedood en daarna zich zelf van het leven beroofd door in de vensterbank staande, zich een kogel door het hoofd te jagen. Met doorboorden sche del stortte de ongelukkige op straat neer. Valsche munters in Spanje aan het werk. De „Matin" verneemt uit Madrid, dat de Spaansche politie een wijd vertakte bende op het spoor is gekomen, die valsche bil jetten van honderd peseta's vervaardigde. Bij alle banken zijn dergelijke biljetten aangetroffen. Beleefde en fijngevoelige inbrekers. Dezer dagen is ingebroken in de villa van een der rijkste financiers van Wall Street, mr. Livermore, op Long Island. De dieven drongen eerst de logeerkamer bin nen, waar zij den gasten der Livermores, mr. en mrs. Aronsohn, diamanten ringen en geld tot meer dan 10.000 dollar waarde ontfutselden. Toen mr. Aronsohn protes teerde, dat men hem zonder eenig geld liet zitten, kreeg hij beleefd ten bescheid: „Wij weten, sir, wat het beteekent, blut te zijn." Daarop isoleerden de inbrekers de Aron- sohns in hun kamer door het doorsnijden der huistelefoon, rieden den gasten, geen tumult te maken, en begaven zich vervol gens naar de kamer der Livermores. Zij verzochten het echtpaar, stil te zijn en haalden daarop rustig d© brandkast en juweelenkistje leeg, die voor 150.000 dol lar waarde bevatten. Onder de bedrijven door verontschuldigde een der dieven zich bij mrs. Livermore voor een vloek, dien hij zich had laten ontvallen. En toen zij be speurden, dat zij de trouwringen van bet echtpaar in handen hadden, gaven zij deze aan elk der beide eigenooten persoon lijk terug met do opmerking: „U zult wel niet verondersteld hebben, dat we deze zouden behouden. Hier heeft u ze terug". De ring van mr. Livermore was rijk met briljanten bezet en 40.000 waard, die van zijn vrouw de helft. Bij de teruggave aan mr. Livermore zei een der dieven nog: „Deze is u waarschijnlijk oven dierbaar als de andere aan uw vrouw". Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' Aarlanderveen, 11 Juni '27. Autcbloempje. Met toestemming van on jen JSdelachtba- ren heer Burgemeester, Eopen een zestal jonge dames Woensdag of Donderdag a.s. aan de ingezetenen van Aarlanderveen een autobloempje aan te bieden. De opbrengst daarvan is ten voordeele van het Auto fonds, om zieken per ziekenauto naar zie kenhuizen te vervoeren. Door het vele ver voer in het afgeloopen jaar is het Auto fonds uitgeput. En van de lage contributie voor verpleging kan niet alles betaald worden. Daarom is het zeer gewenscht het Autobloempje flink te steunen, zoodat de penningmeester weer in staat is om voor een jaar de ziekenauto te bekostigen. De rijken geven veel. De minder-vermogenden naar vermogen. Moge ook hierin betracht worden: Draagt elkanders lasten. Namens het bestuur voor ziekenhuis- verp leging: M. A. HOOGEVEEN, Voorzitter. JAC. BOGAARD, Secretaris. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. Afscheid Pastoor P. J. Schravemade. Gisterenmorgen heeft de Zeereerw. heer Pastoor P. J. Schravemade onder do H. Missen een afscheidsrede gehouden tot zijn parochianen. Zijn Eerwaarde her dacht hierbij, dat het bijna 42 jaar gele den was, dat hij door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem de H. Priesterwij ding ontving en werd uitgezonden om het geloof te prediken, de geboden te doen onderhouden en de H. Sacramenten toe te dienen. Van deze 42 jaren heb ik 12 jaren als pastoor uwer parochie ge staan en heb ik altijd het medeleven van de parochianen met hun geestelijke her der gevoeld en nog kort geleden hebben mijn parochianen zulks getoond bij mijn 40-jarig Priesterfeest, hetwelk zoo luis- terr k en op waardige wijze is gevierd geworden. Daarom, zoo sprak de gewijde redenaar, valt hot mij zwaar om afscheid als pastoor van de parochie „St. Bartho lomews" te nemen, doch om verschillende redenen heb ik mijn ontslag gevraagd en eervol verkregen. Spreker spoorde de ge- loovigen aan om altijd godsdienstig te leven en om geregeld en veelvuldig de H. Sacramenten te gebruiken om sterk te blijven en evemhieele moeilijkheden te kunnen dragen. Na nog eend ge vermanin gen en nuttige wenken te hebben gegeven bsloot zijneerw. zijn toespraak met een aanhaling van den H. Jacobus, om el kander niet te vergeten en om elkander voortdurend in het gebed te herdenken. Nader kunnen wij nog vermelden, dat de Zeereerw. heer Pastoor te Rijswijk gaat wonen. Installatie Pastoor Heljtveldt. Naar wij vernemen zal de Zeereerw. heer Pastoor .Heijtveldt Zondag, 19 Juni a.s., des morgens om 10 uur, door den Hoogoerw. heer Borsboom, deken te Noord wijlt, &U patoor der parochie „St. Bartholomews" worden geïnstalleerd. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdag as te 3 uur (Zomer tijd). Onderwerpen ter behandeling: On derzoek geloofsbrieven der nieuw geko zen leden van den gemeenteraad Raads besluit tot vaststelling bedrag der vergoe ding aan de bijzondere lagere scholen, overeenkomstig art. 103, 4e lid der lager onderwijswet over 1925. Wijziging van de begrooting dienstjaar 1926 en 1927. Re clames schoolgeld Ingekomen stukken en mededeelingen Raadverkiezing. Door den burge- meeeter zijn 20 kiezers en kiezeressen op geroepen ten einde zich te verantwoor den betreffendo hun verzuim om op 24 Mei j.l. aan hun stemplicht te voldoen. HILLEGOM. Geboren: Z. van K. BolleMens. z. van BrunenRietveld. d. v. K. de VrieeKramer. d. v. M. E. Hey Schoonderbeek. Ondertrouwd: J. W. Vrugt en N. Raven. P. Scholte en A. M. Buchowsky. Overleden: A. Hoogkamer m. 16 mud. LISSE. „Onderling Belang". In den Vrijdag avond gehouden vergadering van de R.K. Coöperatie „Onderling Belang'' werd tol secretaris in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. van Tonge ren wegens vertrek naar de V. S. van N. Amerika, gekozen, de heer P. van Kes te ren Jz. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Julianaschool alhier is benoemd mej. J. Taat, alhier. De Hill. Harmoniekapel. De rond gangen door de gemeenet hebben ruim 7 400 opgebracht. Dat geld wordt aange wend voor de electrische verlichting der muziektent en het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Dinsdagavond wordt het eerste concert in dit seizoen in den Hof- tuin gegeven. Dieven. Op een tuin in de Meer straat, tocbehoorende aan een der N.V. van der Schoot, zijn door J. v. d. B. en H. V. papavers gestolen. De politie heeft de dieven aangehouden en deze hebben bekend. Dezelfde langvingerigen hebben van slager Haster een ham van 14 pond ontvreemd. Ook dezen diefstal hebben zij bekend. Bestrating tramwissel. Do nieuwe tramwissel op Werestein hij do remise is thans bestraat. Do wissel wordt weinig gebruikt. De bewoners der straat wachten met smart op bestrating van het voetpad aan den overkant van den weg. Er is voor een trottoir daar zeker alles te zeg gen. Bouwen. Aan de firma J. v. d. Bosch en Zn. is opgedragen het bouwen van een villa voor den heer A. Terwoort- Rijke aan de Weer osteins traat, den bouw van een villa voor den heer P. de Jong aan de Lelcbsche straat en het houwen van een woonhuis etc. voor den heer J. v. d. Kwaak. NOOROWIJK. Mij. v. Plantkunde. De Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantenkunde, afd. Noordw,, die steeds zeer goed bezochte vergaderen heeft mocht zich Vrijdagavond weder in een flinke opkomst verheugen. Ter inleiding van dezen avond hield de Voorz., de heer H. de Boer, een korte causerie over een groep planten, welke meer dan voorheen op den voorgrond treden, n.l. de Saxifa- gra's of Steenbreekachtigen. Deze planten vermogen met hunne wortels door de hard ste rotsen heen te dringen en zijn dus bij zonder geschikt voor rotspartijen. Deze zeer uitgebreide plantengroep komt echter niet alleen op de rotsen voor, doch, waar schijnlijk door de rivieren meegevoerd als zaad, komen zij ook in lagere gedeelten voor en zelfs in onze duinen, doch zijn dan veel kleiner dan de oospronkelijke. Meer dere variëteiten en aanverwanten dezer groep liet spr. de revue passeeren, waarbij hij eenige interessante mededeelingen deed over groei, zaadvorming en zaadversprei ding. Van het Dep. v. Landbouw was de toezegging ingekomen der aangevraagde Rijksbijdrage voor het eerste gedeelte van den te honden Bindcursus. Aan dezen cur sus nemen een 16-tal leerlingen deel, ter wijl meerderen zich staande de vergade ring zich als toehoorder opgaven. In over leg met den leeraar, den heer H. Buurman, zal deze cursus ten spoedigste worden aan gevangen. Als Commissie van Toezicht werden benoemd de heeren H. de Boer, A. Endema, H. v. d. Wilden, F. Rusch en A. R. Overvelde. Het H. B. kondigde aan de vergadering van Voorzitters en Secrtarissen. Zoo moge lijk zal deze worden bezocht en men zal dan ter sprake brengen betere en tijdige opna me der vergaderingsverslagen in 't eigen orgaan. Nog is ingekomen een schrijven van de Kon. Mij. v. Tuinbouw te Brussel met mededeeling dat van 1018 Sept. a.s. aldaar een Internationale Bloemen- en Plantententoonstelling zal gehouden wor den, welke een oppervlakte beslaat van 20.000 M2., met uitnocdiging tot bezoek en deelname. Bij de bespreking ingezonden planten en bloemen werd allereerst bespro ken een collectie Hollandsche Irissen, ver der Gloxinia's, Bromelia, Coleus en meer dere planten, welke daarna gekeurd en ver loot werden. Bij de rondvraag werd op ve ler aanvraag besloten op 2 Juli a.s. 's na middags te 4 uur weder een excursie in de duinen te houden, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Plaats bijeenkomst te 3.45 uur Prot. School aan den Zeeweg. Politie. Gevonden voorwerpen: 1 hee- renhoed, 4 rozenkransen, 1 heerenrijwiel, 1 bril, 2 portemannaies met inhoud, 1 re genmantel 1 shawl, 1 dameshandtaschpe, 1 beursje met inhoud, 1 handschoen en 2 snoeren kralen Inlichtingen zijn te bekomen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uit sluitend iederen Zaterdag van 121 uur. Geboren: Cornelis Petrus z. van B. W. Zoet en A. A. v. d. Berg. Stijn'je Johanna d. van H. Regel en J. M. G. v d. Wilk. Clara d. van A. Korbee en J. Branhoorn. Maartje d. van N. Korbee en M. v. d. Niet Nicolaas z. van J. Pauw en A. Barnhoorn. Sjoerd z. van H. ter Schuur en K. Jaasma. Ondertrouwd: Dirk Bedijn 25 j. en Grietje Hoek 22 j. Johannes Gerardus Wilhelmus Rijnders 25 j. en Petronella Appolonia Verhoeven 24 j. Getrouwd: D. van Duyn 28 j, en A. L. Dohn 27 j. Overleden: Lambertus Brekelmans 60 j. gehuwd met G. Vreeburg. De minister zonder deftigheid. Men heeft een photo g«xi«* 00^ ons geïllustreerd Zondagsblad heeft d] gestaan van Minister Kan op het fes tijn ten behoeve van de arme Drsnlech Venen op het buiten Wildaanck te Voor burg, gearmd tusschsn een aestal joulÉ dames. Het Haagsche blad „Het Vaderland" j, daardoor „machtig aangenaam" tetroffc] en wijdt aan dat gebeuren een prettig geschreven artikel, waaraan hier en ander ontleenen: „Kan is, wat de Duiteche» aomu«i men ein TeufelakerI Als er autoriteiten vo plechtigheid in het zwart gedoet, alsof d, aankomst van een minister een hegrafeaii was, aan den trein efcaan te wachten on Zijne Excellentie te ontvangen «n veli Nederlanders kauwen op het woord Exiel lentie alsof het de heerlijkste k* was dan is hij een trein vroe&; q. men om onder water te in »u.. terlijken zin van het woord wel te ver. staan, en terwijl de geduldige «xcsikotie aanbidders een: Zuster Anna, ziet gij noi niets komen? slaken, draait hij zich kaïn in het water om, omdat de rug toch ooi zijne beurt moet hebben, maar hij j, stipt op de minuut op de plaate, waar hj wezen moet. Het is in de gezonde Eng#l, sche opvatting van het ambt, altijd eereti wet, dat men perfect gentiema* is, en tla dit juist meebrengt dat men allo snuhUae die valschelijk voor deftigheid wordt ver. sleten, den schop geeft. En daari* »s Ku gelukkig onverbeterlijk, en het zal behalu aan zijn karakter ook wel te danken ziji aan wat hij zoo aan „deftigheid" vau hooj- waardigheidsbekleed®Es belsefd heeft, a ten slotte aan zijne bekwaamheid; de hoo- ge borst is in den regel het harnas van den onbekwame, al hebben dezen dan ooi het fortuintje, dat ook enkele bekwaam wel eens in de dwaling vervallen, dat mei het hooge ambt de verplichting om men»:!, te zijn zou vervallen" Verder merkt het blad o.m. op: „Ministers in Nederland meenen in m regel, dat ze deftig moeten doen. Er wu er een nomina sunt odiosa en no; wel een bekwame helaas, die ook aan du algemeene kwaal leed. Een oud vri«( clubgenoot van hem aan de Academie, wie het studentenleven kent weet hoe sicri die band is, moest hem «prsken. Daar b[ hem in vele jaren, zooak dat gaat, ui.i gezien had, vroeg hij een wederxjjii» vriend hoe hij hem begroeten zou, wju voegde hij er hij, ik kan toch »;et Ez*1 lentie zeggen tegen hem, die ik artij.' i< zijn voornaam heb genoemd. (Lat«* zeggen, dat die voornaam Klaaa w*s; h 'wederzijdsche vriend, die ander» d«n vrager, lang in den Haag woonde, en dn Haagsche ondervinding bad, gaf uL n vies: Begin maar met Excellentie, dan n' de Minister wel, als hem dat piet ra.jtn, zeggen: Ben je vergeten, dat ik KiaaahN' Zoo werd afgesproken, en toen de raaoit- ver den volgenden dag vroeg: Hoe is lm gegaan? zei de ander met iets guitigs ii de oogen: Ik ben van «ie ExcsIIpu »if af kunnen komen. 0, die deftigheid! Borgeetua verwaal» ofr rust bij der premier van het Kabinet wau- in hij zitting had, door zich op do fieü naar het Torentje te begeven. Als men lui gesmeekt had om het te laten, omdut <1> hij een ongeluk kreeg, dit een onberéti- hare slag was voor het ministerie, waan hij minister van Binneniandsche Zate was, wij zouden niets zeggen, maar het ra omdat zulks ®en minister niet paste". Tot zoover „Het Vaderland". 't Is inderdaad zoo waar, dat er Led wat dwaasheid daast in al dat vertoon w zoogenaamde deftigheid I E n dat daaronder heel wat leegheid aai geestelijke voornaamheid moet worden w- borgen! Aan dat deftig-doen zijn eigenlijk mtd^ schuldig al die mensclien, die daarna de waarde van anderen afmeten, daarna hun respect-betoon regelen. Al die middil matige menschen, die zooals Entf Hello het in zijn L'Homme opmerkt— u- deren beoordcelen naar hun maatschap;*- lijke positie en fortuin, en daarvan beschot- wen zij dan die soort deftigheid als es uitstraling! Van die deftigheid geldt het bekende: „Verlos ons van den preektoon, Heer, Geef ons natuur en waarheid wwr!' BBMKïlSBICHTb LOOSDUINEN, 11 Juni. Vllll» Groenten. Bloemkool le soort 1379- 26, idem 2de soort i4.6011.50, Kastor kommers le soort 90.30, idem 2etcrf 5.806.40, rijen komkommers le 7.2011.40, idem 2e soort 5.407.1 perziken le soort 2432, idem 2e serf 1521, idem 3e soort 613 per 1" stuks; meloenen le soort 34.50, id* 2e soort 1.402.10 per stuk; aardapi* len 1315, stamprincessen 7482 ets' komkommerstek 4.108.20 per 1M aardbeien 8288 cent per Kg.; l°mala uitschot 313, tomaten A 28—34, B 27—31 idem C f 25—31, idem .a 20—27, idem bonken 12—25 per 50 U postelein 6775 per 6 Kg.; spinaz'e 68 per 4 Kg.; peen le soort f 17.30—23 idem 2e soort 10.6015.30, 1.702.40 per 100 bos; andijvie f 4 50 per 100 strik, andijvie 2139 centf kist; zuring 1522 cent per kist. BOSKOOP, 11 Juni. Vailing. Grocn t e n. Ophelia 404760 cent, Golden helia 6266 cent, Marcel Royer GO--;, cent, Hadley 100 cent, Claudius Pernel 90 cent, Columbia 7882 cent, Bul»™ 6480 cent. Mac. Keiler 60 cent, Vwi Kordes 90 cent, Mme Julus Bouche cent, Rosalandia 7685 cent, cent. Lathyrus 6 cent, Pioensa °"jc' 2437 cent, Pioenen Sinatis 60410 Violieren 82—92 cent, Pyretbruffl r> cent, Campanula 8 cent. ,-jj. DELFT, 11 Juni. Kaas. Aanvoer •- pels komijue kaas. Prijs 5272 een lilo, 3 stapels zoete kaas 76 cent per NIEUWE WETERING. Mcnd- cn Klauwzeer. Onder den vee stapel van den veehouder M .D. alhier is een geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd. OEGSTGEEST. Geboren: Johanna Maria d v. D. Hogewoning en A. van Dijk. Hendrikus Johannes z. v. J. W Bonda en J. v. d. Heuvel. Hendrika Cornelia d v. J. H. Walkers en J. v. d. Heijde. Petrus Jo hannes Gerardus Franciscus z. v. J. A. Molenkamp en G den Hollander. Ondertrouwd: C. J van Egmond en C. M. van Dijk. D. J. Verpoorte te Dolak Meranger en E. Mè van Dijk. F. P. Muller te-Leiden en A. W. Boorsma. A. P. Krantz te Warmond en F. C. Pij- nacker Hordijk. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Mej. A. de Jong van Utrecht I. Tak van Rotterdam Mej. C van Doorn echtgenoote van J. N. Ra- maer, van Maarssen A. van der Helm van Hoorn J. de Groot van Axel P. D Bartstra van 's-Gravenhage Mej. T. W. Jimmink echtgenoote van A. van der Heide van Zutphen. Vertrokken: Mej. E. Coender naar Harlingen D. B. van Nes naar Benne- broek Mej. H. J. Voskuil naar Hazers- woude L. Oranje naar Lemsterland C. Hogenes naar 's-Gravenhage Mej. A Zoutman naar 's-Gravenhage W. van Klaveren naar Amsterdam J. P. Splin ter naar Lisse J. M. M. M. Verbunt naar Tilburg Mej. A. E. Woensdregt naar Schiedam A. G. Verëll naar Hoorn F. Versteeg naar Hattom R Boekelaar en gezin naar Wormerveer Mej. G. C. Boer naar Valkenburg (Z.-H.) M. van der Wolf naar Gouda J. P. Splinter uaar Lisse. BOSKOOP. Geboren: Dorkje d. van J. Hooge- brug en C. Verweij. Hugo Teunis z. v H T. Hooftman en E. C II age. Ondertrouwd: J. C. de Bruin en G. H. v. d. Willik. A. D. van Wilgen en G. Loeve. M van Gcmcren en J. Burg graaf. Getrouwd J. v. Eijk 26 j. en M. v. d. Vlist 27 j.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4