INGEZONDEN MEOEDEELING De Stormramp in het Oosten des lands. „De gevleugelde Vrienden" (Alphen aan den Rijn). Wedvlucht Orleans 509 K.M. Gelost *7.13 our op Zaterdag 4 Juni. 1. G. Tlulschcr 3- 41.03, 2. R. Munsterman 3-41-57, 3. G. Hui d-lier 3-50-26, 4. P. G. Borgcrs 4-08-56, 5. H. •fBaucr 1-08-59, 6. P. G. Borgers 4-13-34, 7. D. v. Eyck 4-34-4, 8. Gcbr. Mens 4-36-47, 9. JiG. Hulscher 4-45-31, 10. Gebr. Mens 4-46- 57, II. G. Hulscher 4-49-17, 12. Gebr. Mens '4-51-OG, 13. P. G. Borgers 4-55-19, 14. G. Hulscher 4-59-02, 15. P. G. Borgers '4-59-16. GeisietigiSe Berichten de onbewaakte overweg. Een auto door een trein vernield. Iion dood o, oen zwaar on eon f1 i c h t-g o w o n d o. Bij Haarloo onder de gemeente Borculo is gisterenmiddag te ongeveer 4 uur een auto uit Rotterdam door den trein, ko- mendo uit Borculo, .gegrepen en totaal vernield. Van de drio inzittenden word één ge dood, een licht- en een zwaar gewond. Dczo overweg is buitengemeen gevaar lijk; aan beide kanten werd hot uitzicht door hoog-opgcscliotcn roggo bemoeilijkt en het had reeds bevreemding gewekt, dat dezer dagen nu het verkeer in deze streek zoo druk is in verband met de plaats gehad hebbende stormramp hier geen politiepost was geplaatst. Auto met vier dames in een kanaal gereden. Twoe dooden. Gistermiddag reeds do landbouwer T. Kram, van Veendam, met zijn auto, waarin vier dames zaten, over do Klapbrug. Wel licht door een gebrek aan do stuurinrich ting reed de Chrcvolet door do leuning van de brug in het kanaal. De machinelas- 6chcr Timminga sprong te water en bracht alle inzittenden op het droge. Mej. Noord hof. van Borgsweer, werd vermoedelijk le venloos opgehaald. Nader vernemen wij, dat tot dusver twee personen om 't leven zijn gekomen: do landeigenaar F. Kram van Veendam en do logé mej. Lien Noordhof van Borgs weer, een meisje van 19 jaar. Een derde inzittende, mej. Betty Huisman, van Stadskanaal, ook oen logé, ligt; nog ge vaarlijk ziek en mag niet vervoerd worden. Mej. Dien Smit van Kalkwijk en mej. B. Kram zijn ongedeerd. Do dappere redder Femminga, van Veendam, heeft allen, door te duikon in heb kwalijk riekende water, uit den ge zonken auto gehaald. Auto ever den kop geslagen. De bestuurder gedood. Zondagavond omstreeks half twaalf heeft In den Beemster een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een luxe-auto, waarin geze ten was een lieer uit Amsterdam met zijn cchtgenoote. en kind, bevond zich op weg van Warmenhuizcn naar Beemster. Op con gegeven oogenblik reed de auto, ver moedelijk tengevolge van oen'defect aan do stuurinrichting, den weg af, tegen een hoorn op, waardoor de wagen over den kop sloeg en in dc .sloot geraakte. De eigo- i.aar, die zelf stuurde gcraakto eronder en kwam door verstikking om het leven. Zijn echtgenoote en liet kind werden uit den auto geslingerd, doch bekwamen geen noemenswaardig letsel. Bestsl-aufo fe water. Dobestuurdervordronken. Gisterenmorgen omstreeks half acht beeft te Ammerstol nabij Schoonhoven een urns tig ongeluk plaats gehad. Een zekere do Bruin, wonende te Bergambacht, die een besteldienst onderhoudt tusschen Gou daSchoonhoven, moest op den Lekdek to Ammerstol uitwijken voor een anderen van do tegenovergestelde richting tomen don auto. Dc Bruin had het ongeluk, dat hij met zijn voertuig van den dijk geraakto on in de Lek terecht kwam. Een zoontje van De Bruin, dat meereed, kon worden gered. De Bruin zelf echter verdronk jam merlijk. De auto ligt geheel onder water. Auto te water geraakt. De bestuurder verdronken. To Kerkwavo (Schouwen) is een auto to water gereden, do bestuurder verdronk. Auto van den dijk. 1 sten Pinksterdag is even voor de Waaier filuis nabij Gouda een groote luxe auto, waarin behalve de chauffeur nog 4 a 5 an- doro personen waren gezeten, bij het nemen van een bocht van den beruchten Haas- trechtschen Dijk geraakt. Do auto. een splinternieuwe, werd zwaar beschadigd. De inzittenden bekwamen lichte kwetsuren. De reis, welke werd gemaakt in de richting Utrecht, moest worden onderbroken. De niet gelukkige Pinkster-reizigers wa ren afkomstig uit Rotterdam. Auto's tegen elkaar gebotst. Gisterennacht zijn tusschen Alkmaar en neiloo twee auto's tegen elkaar gebotst. Vermoedelijk hebben zij beide met zeer snelle vaart gereden. Uit den aard van de vernielingen aan de wagens maakt men op. dat beide aan den verkeerden kant van 'don weg reden. Beide wagons zijn zeer zwaar beschadigd. In een der auto's, een Citroen, van den heer Bakker uit Alkmaar, j zaten (wee dames, die er met lichte ver- '.wondingen afkwamen. Do chauffeur van •'den anderen wagen, de heer Valkoring, uit I immen, is geheel ongedeerd gebleven, j -Beide wagens zijn vanmorgen naar Alk- rtaetar gesleept. i Een auto tegen een huis gereden. p..- Door een verkeerd uitgevoerde ma- noeuvre reed Dinsdagmorgen oen vacht- ia-ulo oj de Rampenlaan te Haarlem te genover de Marihstichting tegen den voor- i«ve! van een huisje. Dc muur werd ge heel ontzet en vernield, zoodat liet wel af gebroken zal moeten worden. Ook liet huisraad werd beschadigd. Overreden en gedood. De achtjarige jongen van den heer S. te Fijnaart, die met oen wagen meereed, had heb ongeluk daar af to vallen en een wiel over liet lichaam to krijgen. Do knaap was bijna onmiddellijk dood meldt de ,,'s Hort. Crt." To Axel is een 2-jarig kind onder een bespannen voertuig, dat een helling af reed geraakt. De klcino werd dood opge nomen. Te Dubbeldam is het 7-jarig dochtertje van het hoofd der Christ, school, den heer R., door een auto aangereden. Na korten tijd is de kleine aan de hekomen verwon dingen overleden. Verdronken. De 11-jarige zoon van den vrachtschip per S. te Weho (Gron.) is Zaterdagavond bij het bootjevaren aldaar doordat het bootje tegen een brug stiet achterover in de vaart geraakt en jammerlijk verdron ken. Zijn ouders waren met het schip elders. Zijn grootvader zag van de brug af het ongeval gebeuren. Aan de gevolgen overleden. De 17-jarige J. M. uit Schiedam, die Vrij dagmiddag bij het afspringen van een slee perswagen op den Vlaardingerdijk onder een vrachtauto was geraakt, is in het zie kenhuis te Schiedam aan de bekomen ver wondingen overleden. Te Venlo is het zwakzinnige meisje M. v. G., dat zich onlangs met petroleum overgoot en toen in brand stak in het gast huis overleden. Inbraak met geweldpleging. Een oude man overvallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft, vertelt het „Volk", in den Grooten IJpolder een brutale inbraak met geweld pleging plaats gehad. In een houten keetje, midden in den pol der, oen eind voorbij het Tuindorp Oost- zoan, woont geheel alleen een 71-jarige landarbeider, dio door het houden van kippen in zijn onderhoud voorziet. Omstreeks drio uur ia den nacht werd de oude man die in een bedstede sliep, door een gestommel wakker en toen bleek hem, dat de deuren van zijn slaapplaats gesloten waren, doordat er een kast voor was geplaatst. Met alle kracht waarover de grijsaard beschikte, duwde hij do deuren open, maar op hetzelfde oogenblik bracht een hem onbekend persoon hem waarschijnlijk met oen stuk hout een slag toe. Doordat hij den klap afweerde, kreeg hij d"n slag op een zijner polsen. De indringer nam onmiddellijk daarop do vlucht. Toen de oude man daarop uit zijn bod kwam, bleek hem, dat zijn kleoren, die op een stoel hadden gelegen, waren door zocht en dat daaruit een portemonnaie, inhoudende ongeveer dertig gulden, was ontvreemd. De indringer, dio door het ontwaken van den bestolene blijkbaar was gestoord, heeft ook nog een poging gedaan om het houten keetjo in brand te steken. Een paar stukken papier, alsmedo een paar kleedingstukekn, die lager te smeulen, werden door den bewoner gebluscht. De politie tracht thans den dader van dezen brutalen overval op te sporen. Een berucht inbreker gevonden. Eenïgen tijd geleden werd door de po litie te Amsterdam een berucht inbreker, een zekere H., ongeveer 48 jaar, die reeds enkele vonnissen achter den rug heeft, gearresteerd. Hij werd door de Rechtbank veroordeeld tot een langdurige gevange nisstraf. H. ging in hooger beroep en zag kans gedurende den tijd, dat zijn zaak nog hangende was, te ontsnappen. Ondanks de nasporingen der politie ge- lukto het haar niet achter de verblijf plaats van H. te komen. Onlangs kreeg zij echter bericht, dat hij zich in den Haag zou ophouden en wol in een perceel in de Spinozastraat. Maandagmiddag vervoeg den eenige Amsterdamsche rechercheurs zich aan genoemd perceel en stelden een huiszoeking in. Deze bracht echter niets aan het licht. Later is ook gebleken, dat de bewoner van het bewuste perceel met de gchcclc zaak niets uitstaande had en de vluchteling zich daar inderdaad ook niet had opgehouden. Echter kreeg de po litie vermoeden, dat de gezochte toch niet ver af kon zijn. Zij vernam, dat hij zich iu de Faber van Riemsdijkstraat bevond.. Gistermorgen trof men H. daar ook inder daad in een perceel aan. Hij werd gear resteerd en is naar Amsterdam overge bracht. Schuldmisdrijf? Gisterenmorgen omstreeks half elf zagen een paar jongens rookwolken komen uit een aan een slop aan do Zuilingstraat 91b in Den Haag gelegen bakkerijtje. Do brand weer werd gewaarschuwd en deze was spoedig met een motorspuit van het Alexan- derplein aanwezig. Het bakkerijtjo was verlaten de eigenaar van R., was brood gaan rondbrengen en nadat men zich toegang had verschaft, bleek dat hot vuur was ontslaan in een hoeveelheid houtsnip pers, tusschen do trog en een doofpot, waarin liet restant van het ovenvuur was geborgen. Do oven zelf was leeg. Ver moed wordt, dat de hitte van den doofpot do houtsnippers heeft doen ontbranden. De vuurhaard was binnen enkele minuten ge bluscht, zoodat de schade tot een minimum beperkt kon blijven. De bovenwoning heeft bijna geen gevaar gcloopen. Tegen den bakker zal procesverbaal worden opgemaakt wegens het veroorzaken van brand door schuld, daar do politio- hrandweer van moeniug is, dat hij onval- doende beveiligingsmaatregelen hij hot ont ruimen van don oven had genomen. Ongeveer een week geleden hoeft de brandweer in dezelfde bakkerij eveneens een brandje moeien hlusschcu. HAARLEMMERS 130134 4720 De hakker is tegen brandschade verze kerd. De overval te Gilze. Naar wij gisteren reeds meldde is do vermoedelijke dader van den roofoverval te Molenschop onder do gemeente Gilze gearresteerd. De 25-jarigo vrouw A. M., het slachtof fer van de aanranding bij haar woning op Molenheide onder Gilze, is Maandag tot bewustzijn gekomen. Als pleger van do misdaad werd door haar genoemd zekere H. uit Gilze. Deze werd op hare aanwij zing gearresteerd, maar bleef alle schuld ontkennen. Bloedsporen op zijn kleeren zouden een gevolg zijn van een neusbloe ding. Groot tumult in Rotterdams Raad. Een tumult gelijk gistermiddag in Rot terdam's raadzaal losbarstte heeft, hoewel men op dat gebied daar ter stede toch reeds tamelijk veel gewend is, nog niet plaats gevonden in een vergaderzaal van vroeder vaderen. Er was oen buitengewone zitting, waar op als eenig agenda-punt behandeld werd: het voorstel tot het aangaan van een 4J4 pet. geldleening groot f 10.000.000. De dicht bezette tribune voorspelde al weinig goeds. Bij de ingekomen stukken bevond zich een telegram van do Rotterdamscho straatventers, waarin verzocht werd het op heden in werking tredende ventverbod voor verschillende punten der stad op te schorten tot het bestuur der organisatie door den burgemeester is ontvangen. He den is namelijk van kracht geworden het ventverbod voor de Hoogstraat en andere drukke verkeerswegen. De burgemeester deelde mede, dat het college zich nog niet over deze zaak had beraden, zoodat hij daarover geen medc- ■deeling kon doen. Do heer Van Burink verzocht den bur gemeester althans eenigerlei toezegging te doen. Hij vroeg den voorzitter bijvoor beeld toe te zeggen, dat hij de mogelijk heid zou overwegen om het verbod op te schorten tot hij in de gelegenheid was het bestuur der venters-orgamsatie te ontvan gen. Op dat verzoek antwoordde de burge meester echter opnieuw, dat hij ter zake geen enkelo mededeeling kon doen. Do lieer Van Burink stelde daarop voor hot ingekomen telegram nog heden aan de agenda too te voegen. Daar dit voorstel niet werd ondersteund, kon het geen punt van beraadslaging uitmaken. Reeds wilde de burgemeester de 10-millioen-leening aan de orde stellen, toen op de publieke tribune, die geheel met straatventers be zet was, oen leven als een oordeel uitbrak, zegt de „Tel.". Allen stonden rechtop en schreeuwden en tierden dooreen. Vrouwen balden do vuisten en riepen bedreigingen naar den onthutsten voorzitter. Deze schorste do vergadering cn liet de publie ke tribune ontruimen, wat onder luid ge tier en geraas en onder drang van dc aan wezige politie-mannen geschiedde. Op den Coolsingel trokken de venters naar hun vergaderlokaal om nader met elkaar te overleggen. Twee auto's vcor Prinses Juliana. De Haagsche Automobiel Mij., Konin ginnegracht -11, te Den Haag, heeft op dracht ontvangen om twee automobielen te leveren voor H. K. H. Prinses Juliana. ëuiieni. Berichten NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN HET MiSSISSIPPi-GEBIED. Nieuwo overstroomingen van de St. Francis en andere zijrivieren van den Mississippi hebben weer duizenden hecta ren land in Arkansas onder water gezet. Ongeveer 20.000 menschen zijn daardoor dakloos geworden. Het nieuw gezaaide gewas is verloren. Do resultaten van een conferentie te Chicago gehouden, tor bespreking van de oversfroomingsrampen, zullen Vrijdag aan president Coolidge worden voorgelegd. VIJF PETROLEUM BRONNEN IN ROEMENIË IN BRAND. Zeventien personen omgekomen. Uit Boekarest wordt gemold: In liet Roemeensche petroleumgebied Moreni zijn vijf petroleumbronnen in brand gevlogen. Bezoek van Minister Kan. Gisteren heeft Minister Kan, vergezeld van Baron van Lynden, chef van don Rijksgebouwendienst, in gezelschap van den Commissaris der Koningin in de Provincie Overijsel, Banon van Voorst tot Voorst, de geteisterde 6treken in Overijsel bezocht. In Deventer werd do tocht begonnen. To Ambt-Delden werden do verschillende vermelde boerderijen in oogenschouw ge nomen en met verscheidene personen uit dio streek wisselde de minister harte lijke woorden. Ook in Bornerbroek werd do bescha diging bezichtigd en daarna hield men te Bavinkel halt om oen bezoek te bren gen aan de plaats, welke het meest door den storm te lijden heeft gehad. Ten slotte werd te Tubbergen de toe gebrachte schade in oogenschouw geno men. Bezoek van Minister De Geer. De minister van financiib, jhr. mr. de Geer, heeft Maandagmiddag oen niet-of- ficieel bezoek gebracht aan de geteister de streken van den Achterhoek. In Neede heeft hij o.m. do verwoeste fabriek van de firma Ter Weenie in oogenschouw ge nomen, waar hij werd rondgeleid door eenige leden van de directie. Taxatie van de schade. In de gistermiddag ten gemeentehuize te Eibergen gehouden vergadering van het uitvoerend comité, dat deel uitmaakt van het provinciaal Geldersch Steunco mité met de burgemeesters van Eibergen, Noodo en Lichtenvoorde, benevens de schattingscoanmissie uit deze plaatsen, en verder in tegenwoordigheid van den in specteur van de Volksgezondheid, ir. Kuyster uit Arnhem, werden do maatre gelen besproken teneinde de door den cycloon aangerichte schade vast te stel len. De vernielde gehouwen zullen in iedere gemeente getaxeerd worden door hef gemeentebestuur, bijgestaan door des kundigen, aan te wijzen door het uitvoe rend comité. Wat de verloren inboedels alsmedo de schade aan de gewassen be treft, deze zullen worden getaxeerd door plaatselijke schattingscommissies. Boom gaarden en opgaand gewas wordt ge schat door deskundigen, aangewezen door het uitvoerend comité. De taxatie zal in iedere gemeente dus afzonderlijk plaats hebben. De opruiming der ruïnes. Aan den oproep van den A. B. T. B. om steun te verleenen bij de opruiming der ruïnes hebben 225 personen gevolg gegeven. Zij zijn gisteren reeds te werk gesteld. Mooie daad van Slork's fabriekspcrsoneel. Naar do „Hengelosche Fabrieksbode" meldt, ontving de Directie der Storkfa- brieken te Hengelo van de zijde van het personeel het voorstel, de geheele fabriek één uur te doen overwerken en het aldus te verdienen geld ter beschikking te stel len van het Comité voor den Stormramp. De Directie Jcon zich zeer wel met dit voorstel vereenigen en verbond daaraan de toezegging, dat de vennootschap een gelijk bedrag als het door het personeel op deze wijze bijeengebrachte, aan be doeld oomité zal afdragen. Na overleg met de Afdeelingsbesturen, die ook allen zonder uitzondering met het voorstel accoord gingen, word beslo ten de fabriek a.s. Donderdag 9 Juni in plaats van 5 3/4 uur om 6 3/4 uur te doen stoppen. De heamhten van het hoofdkan toor werken dan tot half zeven. Zeventien personen zijn in de vlammen omgekomen. De brand duurt nog steeds voort. De aangerichte schade is zeer groot. Drie millioen ernstige straatongelukken. De prijs van het verkeer der V. S. i n v ij f j a a r. Volgens do American Road Builder's Association zijn in de laatste vijf jaar in de V. S. niet minder dan drie millioen per sonen in de ziekenhuizen behandeld ten gevolge van straatongevallen. Van dit enorme totaal, dat niet omvat de duizenden gevallen van zeer gering lichamelijk letsel, die door particuliere artsen of door „Eerste Hulp" zijn behan deld, liepen meer dan 100.000 gevallen doo- delijk af, en van deze 100.000 betroffen 30.000 kinderen. Gesteld, de bevolking der V. S. bleef eens wat zij thans is, dan zouden nauwe lijks 180 jaren voldoende zijn om het ge- beele Amerikaansche volk via de wielen van auto of tram naar do ziekenhuizen te transporteeren! Zes personen door een trein gegrepen. Volgens een bericht uit Brantford (On- taria) is een gezelschap, bestaande uit zes personen, in een auto, hij het oversteken van een overweg, verongelukt. De auto werd door den aansnellenden exprestrein gegrepen, met liet gevolg, dat de vader, de moeder en de oudste zoon van een gezin, alsook een vriend der familie op slag ge dood werden. Twee kleine kinderen werden zoo ernstig gewond, dat men aan hun be houd twijfelt. Dokter gestikt. Dr. Abraham Zingher, tlie bekend is om zijn werkzaamheid inzake de bestrijding van dyphtheritis door inenting van kinde ren met anti-stoffen, is in zijn laborato rium in liet Williard Parker Hospital voor besmettelijke ziekten gestikt gevonden. Hij was bezig, een serum samen te stel len tegen roodvonk en blijkbaar is het licht van zijn Bunsenbrander uitgegaan, zonder dat hij het bemerkte. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN. Melkknoeier. In overtreding der warenwat was gever baliseerd J. v. R. te Z w a m m e r da m, terzake dat hij melk afgeleverd had, welke ondeugdelijk van samenstelling was, door de toevoeging van een hoeveelheid water. Uit het scheikundig onderzoek was gecon stateerd dat 19 pet. water was toegevoegd. Bij het verhoor bleek, dat bekl. bij het mon steren der melk zeer weerspannig was ge weest en trachtte daarbij één bus omver te werpen. Het was echter den inspecteurs gelukt nog een monster te nemen met het bovengenoemdo resultaat. Bekl. ontkende er water bijgevoegd to hebben. Do den daarop volgenden dag genomen stalmonsters waren geheel normaal, waar door 't verweer van bekl. dat hij 'n koe had, dio zeer veel melk, maar „dunne" melk gaf, werd to niet gedaan. Do ambtenaar van het Openbaar Minis terie achtte deze overtreding van zeer ern- tigen aard en verzocht een geldboeto van 250 subs. 25 d. hechtenis. Het vonnis van den kantonrechter luid- do 150 subs. 20 d. hechtenis. Gewogen en tc licht bevonden. II. v. d. B. to Z w a m m o r d a m, had brood afgeleverd, hetwelk te weinig drogo stof bevatte. Bekl. was niet verschenen. Dr v. E., directeur van den keuringsdienst van waren te Leiden, deelde, als deskundige, mede, dat per brood liet gewicht aan droge stof 54.6 gram gram to weinig was. Bekl. was een week tevoren voor eenzelfde feit ge waarschuwt. De kantonrechter veroor- deeldo bekl. tot 30 subs. 10 dagen hech tenis. Uit Boskoop. M. T. v. d. W., te B o s k oo p, stond te recht wegens het verstoren der openbare orde. Bekl. was niet verschenen. Vonnis 15 subs. 5 d. hechtenis. L. v. R. wegens schending der eerbaarheid 8 suhs 5 d. hechtenis. J. G. te B o s k o o p in overtreding der Zondagswet (het verrichten van tuinarbeid zichtbaar vanaf den openbaren weg) 3 subs. 1 d. G. G. voor hetzelfde feit even eens 3 subs. 1 dag. De lossing van het vuil. Tegen G. 'V. te Wo u b r u g g e was proces-verbaal opgemaakt terzake dat eeni ge zijner woningen niet aan de bepalingen der Woubrugsche vorordening voldeden, waar de verordening voor de loozing van vuil een rioolput voorschrijft. In het onder havige geval geschiedt dit rechtstreeks ih een nabijgelegen sloot. Verschillende getui gen werden in deze zaak gehoord, die ver klaarden dat bijna overal in Woubrugge de toestand zoo is, met dien verstande dat de loozing plaats heeft via een put naar het water. Op 'n vraag welke de verd. van bekl. stelde hoe do situatie bij het gemeentehuis was, stemden de verklaringen overeen dat ook daar de loozing in het water geschiedt Of ook daar soms do beerput ontbrak kon niet met zekerheid worden verklaard. De amlbenaar, zich beroepend op de over treding der verordening, verzocht een geld boete van 5 subs. 2 d., bij welk requisi toir do kantonrechter zich aansloot en bekl conform tot deze boete veroordeelde Kicine overtredingen. A. de G. te A1 p ne n, was geverbaliseerd dat hij, als bestuurder van een stoomvaar- tuig dit had gemeerd op een verboden aan legplaats. Uitspraak 5 subs. 2 d. Overtreding veiligheidswet C. A. v. V. 5 suhs. 3 d. hechtenis. Overtreding Zondagswet N. J. R. to Boskoop 3 subs. 1 d. Wel vangen, maar niet vervoeren. A. G. L. te A1 p h e n, had mollen ver voerd zonder vergunning. Bekl. beriep zich op zijn vergunning om ze tb vangen. De beestjes mogen echter niet vervoerd wor den. Uitspraak 3 suhs. 2 d. Allerlei misdaden. F. V. te Ter-Aar wegens het fietsrijden zonder licht 5 suhs. 2 d. J. v. V. te Alp hen had vleesch in zijn schuur aanwezig gehad, hetwelk niet van een keuringsmerk was voorzien. Bekl. be kende het feit, hij had in de 2 jaren dat hij voor zichzelf was begonnen veel veo dood en daar het beest, een varken, door een ongeluk was gestorven, had hij het voor eigen gebruik willen aanwenden. Uit spraak 15 suhs. 3 d. hechtenis. A. v. d. Z. te A1 ph en had 's avonds in do Heijmanswetering gevaren zonder toplicht; 2 subs. 2 dagen. Wegens het niet doorloopend bijhouden van hot register voor aankoop van rijwie len was geverbaliseerd L. H. to Boskoop. De kantonrechter aehtte dit een bepaling waaraan de hand dient gehouden to wor den. Van zeer veel waarde zijn die regis ters bij het opsporen van gestolen rijwie len. Uitspraak f 8 subs. 4 d. hechtenis. I. v. d. V. te Leidon, had met een auto gereden op den Lagewaardsche weg welko voor auto's gesloten is. Vonnis f5 Uit noodweer gehandeld. Voor do Roermondsche rechtbank werd gisteren behandeld de zaak tegen den 20- jarigen loodgieter H. H. uit de voorstad St. Jacob, die had terecht gestaan wegens zwaro mishandeling, den dood ten gerol- go hebbende, gepleegd op zijn stiefvader H. Leyendekkers. De officier van Justitio vroeg op grond van het feit, dat verdachte uit noodweer had gehandeld, ontslag van rechtsvervolging.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6