OE E§gJglS¥EgEE& mmm mebedeelinb Hoofdpijn tabletten m IE HELPEN? ie benoeming accoord hebben kunnen gaan, aangezien toen immers ook reeds getra-chb werd. terzake een oplossing te verkrijgen. Spr. noemt als voorbeeld de gemeente Hazerswoude waar de leden van den Baad, die in meerderheid tot de recht- eche partij behooren, hebben besloten een (woning voor het Hoofd der Openbare ■chool te bouwen. Laat ook hier de Baad, zoo vervolgt, spr., als waker voor de belangen van het onderwijs in het algemeen, thans recht, royaliteit en loyaliteit doen gelden. De heer Groenheijde zegt dat, indien de heer Baijle geen woning krijgt, de gemeen te weder op kosten zal komen, zooals zulks ook bij de vorige vacature het geval was. De heer Zegwaard verklaart dat het z.i. gemakkelijker ware geweest indien B. en ÏW. met een bepaald voorstel waren geko men om eene oplossing te verkrijgen. De heer Scheer zegt, dat de Baden nim- m"V eenige toezegging tot den bouw eener woning gedaan hebben. De voorstanders van het openbaar onderwijs hebben inder tijd den heer Geitenbeek toezegging ge daan, dat wel voor eene woning gezorgd zou worden, indien hij om de woningkwes- tic de gemeente ging verlaten. Voortgaan de zegt spreker, dat ook de voorzitter in dertijd den heer Baijló heeft medegedeeld, dat de voorstanders van het Openbaar on derwijs bereid bleken te zijn voor den heer Geijtenbeek een woning te bouwen en dat zulks ook wel voor hem zou gelden, indien hij althans do rechte man op de juiste plaats zou blijken te zijn. Eenige toezegging van gemeentewege is hem absoluut niet gedaan. Spr. is abso luut tegen het bouwen eener woning door de gemeenten, en brengt tevens nog onder do aandacht het feit, dat de voorstanders van het bijzonder onderwijs voor dat doel zich vele offers hebben moeten getroosten. De voorz. zegt, dat de heer Baijlé een amb tenaar der gemeente is, en het mitsdien meer op den weg der gemeente ligt om voor eene woning te zorgen. De onbillijk heid welke vroeger bestond ten opzichte van het bijzonder onderwijs moet men thans niet op de schouders van de voor standers van het openbaar onderwijs over brengen. Do voorz. herhaalt hetgeen hij indertijd tot den heer Baijlé gezegd heeft, ii.l. hetgeen door den heer Scheer reeds naar voren is gebracht. Na nog langdurige bespreking werd het voorstel van B. en W. om er niet toe over te gaan eene woning beschikbaar te stel len verworpen. Tegen stemden de leden Groenheijde, Bos, van Straalen, Zeg1 van Duijvenbode en Huijsman. De voorz. zegt, dat B. en W. nu met plannen zullen komen. De verordening regelende het ontsla, van onderwijzeressen bij huwelijk en van onderwijzeers en onderwijzeressen bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd werd. met de stemmen van de leden Groenheij de, Bos en van Duijvenbode tegen, vast gesteld. Hierna sluiting. ZEGWAART. Alvorens de beide Baden in vergade ring bijeen kwamen, had eerst een vega- de :ig van den Baad van Zegwaart plaats, waarin de heer E. Huysman Sr. als raads lid werd beëedigd. ALKEMADE. Geboren: Johannes z. van J. van der Hoorn en A. M. van Diemen Alida "Wilhelmina d. van H. Zoetemelk en M. J. Schirm Theresia Helena Maria d. van M. A. Otten en J. M. Straathof Matje d. van G. J. van Wieringen en P. Gooszen Leonardus Hubertus Johan nes z. van E. L. Klein en H. van Tol. Ondertrouwd: Anthonius Johan nes Hogeboom jm. 26 j. en Maria van Hameren jd. 22 j. Dirk van Nieuw koop jm. 28 j. en Jansje van Heek jd. 26 j. Nioolaas do Water jm. 22 j. en Johanna Verhaar jd. 22 j. Gevestigd: J. Spring in 't Veld en gezin van Alphen a. d. PJjn J. Brinks en gezin van Emmen A. W. Boog van Millingen J. van Wieringen van Wou- bruggo J. Drentli van Didam H H Hogenboom van Warmond M. A. Borst uit Hillegom W. van Wendel en gezin van Blankenham 0. Lammerts van Blankenham J. Th. Jaspers van Pui-merend J. van Kampen van Voor hout M. P. Th. van den Berg van Öegstgeest J. Ravestein en echtg. van Ruwiel M. C. G. Straathof van Zwam- merdam G. G. M. van der Voort van Noordwijk G. A. M. Speet van Ter Aar H. G Turk geb. Kuypers van Leimuiden A. M. Huigsloot van Lei den Wed. J. van Klink en gezin van Mijdrecht. Vertrokken: G. de Wit naar Was senaar W. G. J. Reijnders naar Amers foort A. M. Meijer naar Sassenheim W. A. Verkley naar Mijdrecht Th C. Hoogenboom en echtg. naar Wou- brugge G. J. M. van Veen geb. Droogh naar Aalsmeer Wed. G. W. Oudejans eh A. J. Oudejans naar Amsterdam A. G. en G. A. Helleman naar Zoeter- woude J. Verhaas naar Haarlemmer meer Th. J. Beugelsdijk geh. van Zeil naar Warmond G. L. M. van der Hoorn naar Maastricht M. W. Liever- 6e naar Woubruggo P. G. van der Meer naar Bergen A. M. Kuijpers naar Leimuiden A. P. van Rijn naar Stompwijk J. M. van Zoen naar Mij drecht J. I. Boog naar Wagcningen A- A. Tersteeg naar Warmond G. G. J. en H. J. P. Workman naar Leiden A. Hauwert naar Andijk M. G. Vos kuil naar Hazerswoude Th. A. van Steijn naar Zoeterwoude P. J. Wessel- man naar Leiden G. Daleman naar Leiden H. Daloman naar Nieuwer- Amstel G. L. Baak naar Woubruggo E. J. Hoogeveen naar Hazerswoude A. E. van der Zwet naar Alphen a. d. Rijn M. A. Baak naar Woubruggo J. 'Katsburg naar Haarlemmermeer N. C- Los naar Haarlemmermeer M. E Kalker naar Haarlemmermeer Th. M. yan der Meer naar Stompwijk G. Zand bergen naar Zoeterwoude A. Mossel liaar Dokkum P. G. van der Hoorn ©aar Haarlemmermeer N. van den .Oever naar Rijnsaterwoudo J. Th. Ho genboom naar Woubrugge W. A. en J. de Vries naar Alphen a. d. Rijn Th. van der Wereld naar Bodegraven. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. de Jong en M. A. K. Heldt. J. v. El en W. J. Geiten beek. Getrouwd: A. van Honschoten en A. Affourtit. F. J. Deen en H. van den jrg. Geboren: 2 d. van M. M. M. Kuitens en Kiehaki. d. van A. van der Wolf en de Kooker. z. van M. J. J. de Groot en Beijersbergen. z. van W. van Trigt en Brouwer. z. van A. J. de Brabander en Peterson. d. van J. Lommerse en van Staveren. d. van A. J van Amerongen en Steenvoorden Overleden: A. Goldenberg m. 50 j. A. de Boer z. 9 mnd. ROELOFARENDSVEEN. Jongenspatronaat. 2den Pinksterdag heeft het Patronaat ondanks de ongun stige weersgesteldheid toch de aangekon digde fietstocht naar Wassenaar en om geving ondernomen. Onder leiding van de Commissie-leden stelden zich een hon derdtal jongens op het schoolplein op. Allen hadden het patronaats-vlaggetje voor op de fiets, hetgeen een aardigen iDdruk maakte. Te Wassenaar waren de jongens de gasten van het Patronaat al daar. Met verschillende spelen heeft men zich daar best geamuseerd. Nadat later te Voorschoten nog wat verpoozing was gezocht keerde men wel voldaan om on geveer 10 uur weer behouden in Roelof- arendsveen terug. WASSENAAR. Coöp. Boerenleenbank. Door de Cöop. Boerenleenbank werd in het Gebouw voor Chr. Belangen de jaarlijksche ledenverga dering gehouden. Tegenwoordig waren 104 leden. De voorz., de heer L. A. F. Prins, deelt, mede dat het a-fgeloopen jaar kalm is voorbijgegaan en geen buitengewone dingen zijn voorgevallen. Tevens deelde hij mede dat de Bank het volgend jaar het 25-jarig jubileum hoopt te voeren. Bij mondo van den heer J. J. Bemmers- waal wordt namens de controle-commis sie medegedeeld dat de rekoning en balans in overeenstemming waren met de boeken en uittreksels. Het overzicht geeft de na volgende cijfers: Spaarbankbedrijf. Door de Spaarbank werden uitgegeven 105 nieuwe boekjes, in getrokken 46 boekjes. Toename over 1926 59 boekjes. Het totale aantal spaarders op 31 December 1926 bedroeg 867. Aan spaargelden werd ontvangen f 621.857.62 en uitgegeven f431.130.17, zoodat meer inge legd is dan uitgegeven f 190.727.45. Op 1 Januari was door de spaarders ingelegd f T15.626.97, op 1 Januari 1927 bedroeg dit f 190.727.45, totaal f806.354.42. Leenbankbedrijf. Het leenbankbedrijf geeft het volgende overzicht: uitgetreden 4 leden, toegetreden 13 leden. Het totaal aantal leden op 1 Januari 1927 bedraagt 257. Voorschotten. Aan 22 personen werden over 1926 voorschotten verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van f65.765; 10 voor schotten werden in zijn geheel afgelost, tot een gezamenlijk bedrag van f 22.618.27. Op 1 Januari stonden uit 118 voorschot ten tot een gezamenlijk bedrag van f 313.500.33. Bekening-courant. Het aantal loopende rekeningen bedroeg op 1 Januari 1927: Het reservefonds bedroeg f 38:963.79, met bijvoeging winst 1926 f2.335.09J4, totaal f 41.298.8814. Zonder op- of aanmerkingen worden deze cijfers goedgekeurd. Bij de verkiezing van een lid van bet be stuur door periodieke aftreding van den heer P. v. d. Marei werd deze met zeer groote meerderheid van stemmen herko zen. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden met groote meerderheid van stem men gekozen de heeren A. M. de Lamaar en J. J. Bcmmerswaal. De voorz. doet liet voorstel om de netto winst over het afgeloopen jaar te voegen bij bet Beservefonds. Wordt z. b. st. goed gevonden. Tot lid van den Baad van toezicht door periodieke aftreding wordt met meerder heid. van stemmen herkozen de heer A. Versteeg. Vervolgens is aan de orde wij ziging der statuten. (Art. 29 sub 1 en 2). Daar het hier alleen een redactiewijziging betreft werd het voorstel van het bestuur ongewijzigd goedgekeurd. Verder zij nog vermeld dat gedurende de eerste 5 maanden van 1927 reeds weder aan spaargelden werd ontvangen f319.923.57, terwijl over datzelfde tijdvak reeds 11 nieuwe leden zijn toegetreden. Geboren: Sophia Elizabeth d. van L. A. Ruijgrok en S. M. Kieft Leunt je Maria d. van J. G. van deT Boon en G. Blijleven Joanna Maria Martina d. van J. A. Edelaar en M. R. H. Neus Jan Leendert z. van L. van Egmond en A. Goor Hendrikus Marie z. van A. W. van der Kleij en J. M. de Smit - Alida d. van H. van Beelen en J. Ber; man. Ondertrouwd: J. Kleijn en-C. M Arnoldus A. A. A. Knappert en H. D van Putten J. J. van der Krogt en G. M. Zomer J. B. W. Vogels en G. Henneken. Overleden: Hendrik Smit 31 j., te Texel Ida Agnes Josephine Broek Möller, vr. van 0. Treffers 31 j. WOUBRUGGE. Geboren: Jacoba Pietje d. v. A. Pe ters en M. E. Roest. Greta d. v. J. H A. Boogaard en M. M. van der Nagel. Gehuwd: G. van Wijk jm. 25 j. en J Boot jd. 23 j. over het geheel waren ze toch uitstekend, 1 en wel als volgt: Ophelia 0.501, Gol den Ophelia f 0.60—1.09, Marcel Rouyer 0.741.30, Hadley ƒ0.90—1.90, Cl. Per- net 0.801.45, Columbia 0.70—1,22, Butterfly ƒ0.60—1.23, Mac Keiler ƒ1.10 -1.35, Bouche 0.741.35, Rosalandia 0.96—1.27, Polgantharozen 0.941.30, alles per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Lathyrus 723 cent, Pioenen f 0.20 '8, violieren 0.921.17, Pyrethrum 6—15 cent, Campanula 1017 cent, Pa paver 1623 cent. Geboren: Maria Salecia d. van G. Verwey en M. Verbeij. Willemina d. v. P. van der Wolf en A. den Drijver. Margo d. van J. v. d Kraats en M Aker boom. Ondertrouwd: S. A. Felix en J. A. van Houten. Getrouwd: H. den Brave 24 j. en M. W. Ravensberg, 23 j. W. P. Hordijk 38 j. en L. Vermeulen 33 j. Overleden: Boudewijn Boon 88 j. Jan Johannes v. d. Broek 3 weken. LEIDERDORP. Inenting. Op Woensdag 15 Juni a.s. bestaat gelegenheid tot kostelooze inenting in Irene des mm. 1 uur. WOERDEN. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken in het kan toor der melkfabriek „Excelsior". Echter werd de inbreker ter juister tijd in zijn bedrijf gestoord. Een der surveilleerende agenten, die de terreinen van do melkfabriek inspecteer den, vond de deur van het kantoor niet op slot. Hij riep terstond zijn collega, die zich achter de fabriek bevond, ter assis tentie, waarop deze direct kwam toegeloo- pen. Waar de inbreker uit het geroep kon op maken dat de beide kanten van het kantoor bezet waren, sloeg hij met een stoel de rui ten om zich zoodoende een uitweg te ba nen. De agent, die zich bij de deur ge posteerd had, kon niet anders doen daar de andere agent nog niet dichtbij genoeg was dan zijn standplaats te verlaten en naar het raam toe te snellen In dien tijd zag de inbreker kans de nu vrijgelaten deur te bereiken, waardoor hij kon ontvluchten. Door de diepe duister nis en den dikken mist kon niet gecon stateerd worden waar de inbreker heen liep zoodat een achtervolging niet moge lijk was en hij dus gemakkelijk kon ont komen. In het kantoor werd een volledig stel inbrekerswerktuigen aangetroffen. Voor een der brandkasten was een heele stel lage opgericht, waarmede de deur reecfë bijna was opengebroken. Vermoed wordt dat de dader geen onbekende is. Hij schijnt door inklimming door een der achter raampjes binnen te zijn gekomen. Een on derzoek wordt ingesteld. ZOETERWOUDE. Geitenkeuring. Vorige week had de jaarlijksche geitenkeuring plaats. Er wa ren 37 dieren aangevoerd, de belang ling was groot. Jury-leden waren de hee ren Zuiddam, Elemens en Van Noort. De uitslag was als volgt: Éénjarige witte, Neeltje le pr. Leentjo, eigenaar J. Schenkeveld; 2e pr. Grietje eigenaar Jac. van Haasteren; 3e pr. Nel lie eigenaar P. v. d. Salm. Ongehoornde witte Marie eigenaar Jac. v. d. Salm le pr.; Catrien eigenaar Th. Engel 2e pr.; Greet je eigenaar W. v. d. Hoeven 3o pr. Bekroonde geiten le pr. Nora, eigenaar P. v. d. Salm; 2e pr. Mietje eigenaar E. Onderwater; 3e pr. Mina eigenaar A. van Leeuwen; 4e pr. Mi entje eigenaar F. J. Pietersch. Lammeren: le jir. eigenaar H van Teij- lingen; 2e pr. eigenaar P. v. d. Salm. Geboren: Leonardus Jacobus z. van J. van der Hoeven en K. P. van Maris Geertruda Maria d. van N. de Jong en A. M. Kelder. Getrouwd: Petrus Antonius Joseph Sep 25 j. en Elisabeth Johanna Janmaat 27 j. Johannes Petrus Bensdorp 21 j. en Cornelia Janmaat 25 j. B0SK00P. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week goed te noe men. Waren de rozenprijzen een paar da gen wat lagr door het broeierige weer, Jn buisjes 60en 3Oct, en JAi^rvJ-vwuii's eveneens 60en30ct.Bij Apoth.en Drogisten spoftT ROEIEN. Hollandia-wedstrijden. De loting voor de roeiwedstrijden van de roei- en zeilvereeniging „Hollandia" we I. i n in café ndais" te 's-Gravenhage heeft plaats gehad bracht de volgende indeeling. Vrijdag 10 Juni. Vierriems juniores B. 11 uur: le heat: de Maas boei I, Laga boei H, Hunze boei 3. 11 uur 5 min. 2e heat: de Amstel I Triton II, Aegir 3. Achtriems Juniores A: 11 uur 15. la heat: Triton I, Njord 2, Amstel 3. 11 uur 20 min. 2e heat: Willem III, Ne reus 2. Skiff Juniores B. 11 uur 30: le heat. Laga 1, Spaarno 2; 11 uur: 35 2e heat: Njord I, De Hoop 2. Pauze. Twee riems overnaadsche: le heat 2 u.: Njord 1, de Hoop 2. Deutsche Sport 3, 2e heat: 2 uur 5 min.: Triton 1, Poseidon 2. Vierriems A Juniores le heat 2 uur 15. Deutsche Ruder Veroin Amsterdam 1, Aegir 2, de Ley the 3; 2e heat: 2 uur 20 m.: Trfion 1, de Hoop 2. Skiff Seniores: le heat 4 uur 15 min.; Spaarne 1, Laga 2, 2e heat: 4 uur 20: Amstel row over. Skiff A Juniores. 4e heat 4 uur 25: de Hoop row over; le beat 4 uur 30: de Ley- the 1, Poseidon 2; 2e heat 4 uur 85: Njord 1, Nautilus 2; 3e heat 4 uur 40: Dordt 1, Spaarne 2. Skiff Seniores: 3e heat 7 uur 40. Win naar heat 1, Amstel 2; 4e heat 7 uur 45: Maas 1, Njord 2. Skiff A Juniores. 5e heat 7 uur 55: Winnaar le heat 1, winnaar 2e heat 2, 6e heat: 8 uur: Winnaar Se heat 1, de Hoop 2 Tweeriems Seniores, le heat 8 uur 10: Willem m 1, Laga 2, 2e heat: 8 uur 15: De Leythe 1, Amstel 2. Vierriems Overnaadsche, le heat. 8 u. 25: Triton 1, Nereus 2, de Leythe 3. 2e heat: 8 uur 30, Poseidon 1, Argo 2. Voortzetting Vierriems A Juniores. 3e heat 8 uur 40 Snelste tweede 1, winnaar le heat 2, winnaar 2e heat 3. 4e heat. 8 uur 45: Willem III 1, Argo 2, de Laak 3. 5e heat. 8 uur 50: Njord 1, Het Spaar ne 2, Laga 3. Eindwedstrijden. Tweeriems A Juniores. 5 uur 5: Dare Davil Club row over. Vierriems Juniores B. 5 uur 20: Snel ste tweede 1, winnaar le heat 2, winnaar 2e heat 3. Achtriems B Juniores 3 uur 40: Laga 1, naar heat 1, winnaar 2e heat 2, snelste tweede 3. Tweeriems Overnaadsche. 5 uur 50: Snelste tweede 1, winnaar 2e heat 2, win naar le heat 3. Zaterdag 11 Juni. Eindstrijden. Skif A Juniores 11 uur: Winnaar 5e heat 1, winnaar 6e heat 2. Tweeriems Juniores 11 uur 20: Win naar 2e heat 1, winnaar le heat 2, Snel ste tweede 3. Vierriems A Juniores 11 uur 40: Win naar 3e heat 1, winnaar 5e heat 2, win naar 4e heat 3. Skif Seniores 12 uur: Winnaar 4e heat 1, winnaar 3e heat 2. Vierriems Seniores 12 uur 20: Laga 1, Njord 2, Nereus 3. Stijlroeien en dames seniores, le heat 12 u. 40: de Hoop, Dordt, Poseidon; 2e heat 1 uur: Viking, de Laak, De Vliet; 3e heat, 1 uur 20: Delftsche Sport, Spaarne, Nereus. Stijlroeien Dames Seniores, le heat 1 uur 40: Viking, Spaarne, de Hoop, 2e heat 2 uur: Nereus, de Vliet. 2 uur 20: stijlroeien dames Juniores; beslissing. 2 uur 40: Stijlroeien Dames Seniores. Beslissing. Dubbel sculling. 3 uur; De Hoop row over. Vierriems zonder stuurman, 3 uur 10: Nereus row over. Tweeriems B, Juniores. 3 uur 20: de Hunze 1, de Leythe 2, de Hoop 3. Achtriems B Junores 3 uur 40: Laga 1 Amstel 2, Nereus 3. Skif Juniores B 4 uur: Winnaar 2e heat 1, winnaar le heat 2 Vierriems Overnaadsche. 4 uur 20: Snelste twee 1, Winnaar 2e heat, winnaar le heat 3. Tweeriems zonder stuurman 4 uur 40: Amstel 1, Dare Devil 2. Achtriems Seniores 5 uur: Laga Njord 2. WIELRENNEN. Van de Rotterdamsche baan. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs over 1 K.M: le demi-finale: 1. Bokkum, 2. Duf- huis (ver.); 2e demi-finale: 1. Bosch v. Drakenstein, 2. Bobbe (lengte), finale: 1. Bosch v. Drakenstein; 2. Bobbe (1J4 leng te); 3. Dufhuis, 4. Bokkum. Premie-rit over 15 K.M.: 1. Braspen ning, 20 min. 57 2/5 sec., 2. Bokkum, 3. Dufhuis, 4. Cauche. Wedstrijd achter motoren: le manche over 20 K.M. (80 ronden): 1. Paymans (Verbruggen), tijd 21 min. 39 3/5 sec 2. Verhaegen (Juten) op 100 M., 3. Macs (Brinkhof) op 700 M., 4. Vreeswijk (Nig- ten) op 740 M. 2e manche over 10 K.M.: 1. Maes, 10 min. 4 3/5 sec., 2 Vreeswijk op 150 M., 3. Paymans, op 6 ronden. 3e manche, 20 K.M 1. Verhaegen, (tijd 19 min. 48 sec.), 2. Paymans, op 450, 3 Vreeswijk op ruim 2 ronden, 4. Maes, op bijna 3 ronden. Eindklasseering: 1. Paymans 6 p., 2. Verhaegen 7 p., 3. Maes 8 p. en 4 Vrees wijk 9 p F Wedstrijd voor nieuwelingen over 10 K.M.: 1. P Crooymans (tijd 10 min. 20 2/5 sec.), 2. v. d. Nieuwegiezen, 3. v. We teringen. Tandem-wedstrijd over 2 K.M.: le se rie: 1 Gompel-v. d. Helden, 2. Disseldorp- De Bont; 2e serie: 1. Dufhuis-Bokkum, 2 Casteyl-Cauche; finale: 1. Bokkum-Duf- huis (tijd 2 min. 40 2/5 sec), 2. Disseldorp- De Bont, 3. Gompel-v. d. Helden. Van de Stadion-baan. De uitslagen van de op de Stadionbaau gehouden wedstrijden waren als volgt: Wedstrijd met voorgift voor profs. 800 M.: le rit: 1. Hauzer (80); 2. Zonneveld (90); 3. Kolles (scratch). 2e rit: 1. Willems (30); 2. P. Leene (sc.); 3. Ike'aar (20). 3e rit. 1. Engelen (sc.); 2. Emous (60); 3. Bus traan (sc.). Beslissing: 1. Emous 60 M. voor; 2. En gelen (sc.); 3. P. Lcene (sc.); 4. Willems (30 M.); 5. Bustraan (sc.). Wedstrijd voor Nieuwelingen over zes ronden: lste rit: 1. Zieleman, 2. A. Siehcnhof, 3. C. Malden, 4. G. v. Stelten, 5. J. Beudeker. 2e rit: 1. J. Moederszoon, 2 H. Ligtkart, 3. H. Prins, 4 Vlotters, 5. J. v.'Dijk. Finale: 1. J. Zieleman, 2 G. Mulder, 3 A. Sicbenhof, 4. v. Stelten. Wedstrijd voor niet geplaatste profs over 12 ronden, 4800 M.: 1. Bakker. 2. de Wolf, 3. Anspacb, 4. Ooms, 5. v. d. Boogaard. Wedstrijd mot Motorgangmaking voor profs over 40 K.M. tusschen Victor Linart, Pasquier Jr.; C. Saldow, Schubert; Snoek, Kaiser; J. Schlebaum, Massicot; le rit: 1. Linart, 2. Schlebaum op 200 M., 3. Snoek, 6 banen; 4. Saldow, 10 ba nen. Leidsche Dames, Leidsche Was het soms ietwat gewaagd, Dat men voor de cyclonisten U een offer heeft gevraagd? Hebt U, toen U wat ging off'ren Voor de stormramp, wel bedacht Wat voor armoe en ellende Daar weer is t-eweeggebracht? Wist U wat het wilde zeggen, Toen g Uw groote gave gaf, Plotseling niet meer je woning Te zien staan, maar slechts een grajj Hebt U toen goed overwogen Wat de wind daar heeft gedaan? Hebt ge 't gieren van den stormwind Duidelijk iangs U hooren gaan? Ja? Dan hebt ge flink gegeven Toen men U iets vroeg op straat, En dan vinden bij Uw offer Vele cyclonisten baat. Of ge hebt de nood dier mensc^ Allen allerdiepst gevoeld Is misschien Uw milde stemming Door de regen wat bekoeld? Gaf U met een simpel kwartje Toen Uw collectant de bons? Stuur dan gauw een envelopje Met een dikke gift naar ons. Tandemwed.-t: i'1 profs 1200 M.: le rit: P. Leene en J. Bustraan; 2.! Ikelaar en G. v. d. Berg; 3. P. Aandeï( en J. Anspach; 4 Bakker en Ooi 2e rit: 1. AandewielAnspach^ 2. B» kerOoms; 3. Ikelaarv. d. BustraanLeene. 3e rit: 1. BustraanLeene; 2. Ikehj •v. d. Berg; 3. AandewielAnspach;i BakkerOoms. Totaal uitslag: 1. BustraanLeene, ptn; 2. AandewielAnspach, 7 ptn.; Ikelaarv. d. Berg 7 ptn.; 4. Bakte Ooms 10 ptn. POSTDUIVEN. „De Blauwkras" (Leiden). Wedvlucht vanaf Orleans (508 KI Losgelaten 6 uur. Westenwind heil Eerstgeconstateerde duif 1.13.25; I geconstateerde duif 2.08.08. L. v. Vliet 1, 2, 4, 12, 21, 27, J. bergen 3, 6, 15, 17, 19; J. Schreude 22, 23; F. Swagers 7; K. Flandxiji 10; J. den Hollander 9, 16, 26, 28, f d. Leek 11, 14, 25; G. A. Spek 13; Wolde 18, 29; J. J. v. Dort 20; J.! 24; Arbouw 30. Een prijs beschikbaar gesteld doutl heer P. v. d. Leek voor het kamp* schap tot en met Orleans, werd gewon door J. Steenbergen De Trekvogel (Leiden) Wedvlucht vanaf Orleans Frank afstand 503 K.M. Helder weer. Los! uur. D. Klootwijk 1, 13, 14, 27, 32, ic. Lepaar 2, 24. Braxhoven 3, 19, 29, 42, 44. A. N. Erades 4, 5, 6, 7, 9 Brand 8, 10, 25. G. van Dorp 11. Selier 12, 22, 31. J. v. d. Lucht 15. 34, 35 Arn. Gijzenij 16, 33, 37, 39 R 17. Moene 18, 28. Bckooi 21. J v f 23, 36. de Wit 30. A. v. Dorp 43,45 .Do eerste vogel werd geconslaled uur, 17 min. 49 sec. Laatste vog 3 min. 4 sec. Kampioen zijn van Noyon, Ci leans: 1. Braxhoven, 2. D. Klootwti „De Reisduif" (Leiden). Wedvlucht Orléans,afst. 508 KI concours 210 duiven, lostijd 6 uu wind. J. W. v. Duuren le; P. v. Ui1' 20e, 36e; K. I. Waasdorp 3e, 'ie, 'M Neuteboom 5e, 15e, 16c; M. v. d. Ver 10e, 12e, 14e, 21e, 33e; A. de Graaf "e, 34e; A. Oudshoorn 8e; P. v. d. Be'f A. van Polanen lie; H. Tegelaa P. v. d. Voort 17e, 25e, 38e; W. v 18e, 32e, 37e, 40e; W. Knijnenburg' Chr. v. d. Pluim 23e, 26e, 29e, ÓOe; i Tombe 24e; G. A. L. v. d. Heijden H. A. de Haas 31e; A. v. d. KlugtJSj Flippo 39e; P. F. Oosterveer 41e ei Barendse 42e. „Cteeds Sneller" (Noordwij!:' Wedvlucht vanaf Orleans, sfi- 514 K.M. De vogels werden om 61 vrijheid gesteld en kwamen op dc b<* als volgt :1. J. do Bidder 1-37-56, Deysselbloem 1-47-33. A. Kuigr 28, 4. D. Steenvoorden 1-51-3, 5. J- dei der 1-52-10, 6. D. Steenvoorden 1-5WJ J. de Bidder 1-55-10 54, 8. H. Deyssdj 1-55-50, 9. H. Deysselbloem 2-2-274,'* Steenvoorden 2-5-1, 11. N. BemelmsJ 33, 12. H. Deysselbloem 2-14-11M- Voor dezen wedstrijd was een mf' beschikbaar gesteld, die gewonnen door den heer J. de Ridder. „De Zwaluw" (f-Siïfegom). Zondag j.l. hield de postduiven?^ ging „Do Zwaluw" een wedvlucu! 1 Wurzburg (Duilschland), afstand K.M. Do duiven kwamen met bondt- en Zuid-Westen wind als volgt P. van de Reep, 2. J. Reeuwijk,J d. Reep, 4. S. Warmerdam, 5 6. W. Beijersbergen, 7. J. ReeiF® Gebr. Zwaneveld, 9. Jos. v. Eetten, J. Reeuwijk, li Th. v. d. Reep, 1- Zwaneveld, 13. H. Duwe). Aankomst le duif 3.54.24; aa laatste duif 5.47.44. Vele goedo lieten lang op zich wachten en onderweg on weder en slagregen, w a.s. wordt er niet gevlogen. Bij de gehouden Bondswedvlucn Libramont op 8 Mei behaalde Reep den len prijs, J Reeuwuis en 41c; Gebr. Zwaneveld 7e, loe H. Duwel 10e; Jos. van Etten i» van de Reep 28e, 46e en GOe; ner 29e en M. Koek 24e pr. 1 Zeker een mooi succes voor luw." Do heer Th. v. d. Reep won i prijswinner een naamstempel-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4