INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELING een onderzoek instelde naar do juistheid der cijfers. Do heer Prins heeft geenszins getwij feld aan de bekwaamheid van den advi seur der gemeente. Hij stelt do vraag of do Directeur gebruik gemaakt heeft van do gelegenheid om de voordeden van een eigen fabriek aan te toonen. Do lieer Mansvelt komt op legen de be wering, dat B. en W. op den adviseur drang in een bepaalde richting hebben uitgeoefend. Hij betreurt do opheffing evenzeer, maar meent dat bet algemeen belang toch bovengaat. De heer J. G. Vogels wijst er op, dat indertijd, toen hij op verlaging van den fcasprijs aandrong, hem werd voorgesteld dat dit niet mogelijk was, maar dat het in do toekomst anders zou worden. Toen het voorstel tot moderniseering kwam, werd verlaging in uitzicht gesteld. Thans wordt ineens een voorstel tot invoering van een distributiebedrijf ingesteld. Spr. bejam mert dit. Hij vindt het noodzakelijk dat er bedrijven zijn. Deze scheppen werkgele genheid wat hier ook noodig is. Boven dien moet men het voordeel van eigen tookesverkoop niet vergeten. In gemeenten van minder beteekenis exploiteert men «elf. Waarom hier niet? Spr. wijst naar Noord wijk, waar men zelfs een nieuwe fabriek heeft gebouwd. Alleen harde fei ten zullen hem tot opheffing doen beslui ten. Hij betwijfelt, of wel alles gedaan is ©m het bedrijf productiever te maken. Vervolgens wijst hij er op dat in het schema van Leiden verschillende goed keuringen zijn voorbehouden, welke mis schien nog wel eens nadeelen zouden kunnen brengen. Hij zou nog gaarne het oordeel van een Directeur van een fabriek op eenigen afstand van hier willen hoo ien en vraagt aandacht voor den maat- 6chappelijken kant van het vraagstuk. De Voorz. zegt, dat wanneer Leiden het «contract niet aangaat of niet kan aan gaan, de Raad tot een eigen fabriek zal moeten besluiten. Do werklieden die thans noodig zullen zijn, zijn ook bijna alle bij hel distributiebedrijf noodig. Alleen zij, die voor de fabricage noodig zijn, komen op straat. Vergeten moet echter niet wor den, dat tegenover enkele slachtoffers zal staan een voordeel van 20.000 voor de gebruikers. Do cokesprijzen zijn steeds gelijk aan Idio in Ledden. Ook dat geeft dus weinig verschil. Do heer Wouters was aanvankelijk er voor twee deskundigen te booren. Hij wijst er echter op, dat een ongevraagd advies is gekomen van den Directeur der Lichtfabrieken uit Leiden. Deze zou zeker de cijfers van den heer Wierts wel heb ben aangevallen als die onjuist waren ge weest, ook de Directeur hier beeft de onjuistheid niet aangetoond. Hij stelt de vraag, wie nu nog zou moeten worden •geraadpleegd. Hij wijst er op, dat de ge- meento slechts voor 20 jaren is gebonden. In dien tijd kan veel veranderen. De heer Provo Kluit i9 nog niet overtuigd, dat een eigen bedrijf niet zou kunnen rendee- ren. De heer Prins vraagt of bij ver werping van het voorstel van B. en W. de mogeb'jkheid. van distributie is afge sneden. Do Voorz. zegt, dat in dat geval B. en W. zullen komen met het voorstel een eigen fabriek te slichten. De heer J. C.- Vogels zou do beslissing nog een maand willen uitstellen om nog een deskundige te hooren. Do Voorz. zegt, dat daarmede 3 a 4 maanden gemoeid zullen zijn en daardoor Vervalt do gemeente in hooger kosten. De heer Prins vreest ten slotte, dat Öoor verwerping de kans op een gunstig icontract met Leiden verkeken is. Daarop wordt met 11 tegen 2 stemmen lot aansluiting bij Leiden besloten. Tegen stemden de heeren Provo Kluit On J. G. Vogels. Thans komt ter tafel het adres der S. D. A. P. om te komen tot oprichting yan een openbare leeszaal en bibliotheek. Do Voorz. zegt, dat B. en W. uit de Öoor ben ingewonnen inlichtingen tot de overtuiging zijn gekomen dat een derge- ïijko instelling geen levensvatbaarheid bezit. Do heer J. C. Vogels meenit, dat in de behoefte aan goede lectuur reeds wordt Voorzien. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop het verzoek afgewezen. Vervolgens wordt besloten tot aankoop van een inschrijving op het Grootboek der Nationale Schuld 2i tot een bedrag van 339.200, nominaal ter belegging van in 1926 ontvangen kapitalen voor af koop van grondrenten, aanwijzing van bouwstraten, onderhoud van wegen, bij dragen verlichting en verkoop van ge meente-eigendommen. Do begrooting van uitgaven voor 1926 .wordt verhoogd met f 89.08 en die van ontvangsten met 108, die van ontvang- eten 1927 met 236.42 en van uitgaven met 275.61 en 213.25. Ter taiel komt thans een adres van de [Wassenaarsche Bouwvereeniging om een crediet van 433.760 voor den bouw van 108 arbeiderswoningen, waarvan 8 zullen Jtvorden bestemd voor huurkoop. Do Voorz. zegt, dat slechts in principe kan worden besloten, omdat eerst het oordeel van de gezondheidcommissie moet worden ingewonnen. B. en W. wenschen echter nog met het Bestuur te onderhan delen omtrent de plaats, waar de acht huurkoopwoningen zullen worden ge sticht. Do vereeniging wil deze bouwen aan een nieuwe straat en wil do aanleg- koslen van die straat door de gemeente doen betalen. B. en W. hebben zich afge vraagd of daardoor de vereenigingen niet jta veel zouden worden bevoordeeld. De heer Prins wijst er op, dat in den laatsten lijd verschillende vereenigingen nog andere zaken behartigen dan woning bouw. Hij zou willen, dat voor aleer een vereeniging daartoe overging, den Raad daarin gehoord zou zijn. Do Voorz. zegt toe, te zullen nagaan of zulks mogelijk is. Do heer Drop acht het gewenscht, dat !do bepalingen omtrent huurkoop van hui zen den Raad worden voorgelegd. Do heer Ruys zegt, dat dit in de bedoe ling van het bestuur ligt. Hierna wordt besloten tot het vorstrek- ken van een crediet voor den bouw van 100 arbeiderswoningen, terwijl omtrent den bouw van de huurkoopwoningen na der zal worden beslist Hierna sluiting.. HILLEG0M. Hillegomsche Radio-Centrale. Woens dagavond had de officieele opening plaats van hot nieuwe gebouw der Hillegomsche Radio-Centrale aan de Haven alhier. Geon geld of moeite is gespaard, om te verkrij gen een in alle opzichten goedo Centrale, waardoor het muzikaal en ander radio genot den eigendom wordt en steeds meer worden zal van velen, ook van de kleine luiden in onze gemeente. Een rondgang werd gemaakt door do gebouwen: centrale, studio, magazijnen. Een bizonder rustig gedeelte der ge meente is uitgekozen, van waaruit de be diening zeer gemakkelijk loopt. Het nieuwste op Radio-gebied is aangebracht. Reeds hebben 35 aansluitingen op de centrale plaats gehad. De moderne inrich ting is echter zóó, dat zij berekend ia voor 1000 luidsprekers. Bijz. Vrijwillige Landstorm. Gisteren had in café „Flora" een vergadering plaats van de afd. Hillegom van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Bepaald werd, dat geduren de 10 achtereenvolgende weken, te begin nen 10 Juni, iederen Vrijdag- en Zaterdag avond resp. van 810 uur en 68 uur ge legenheid gegeven wordt tot schieten bij Gebr. v. Aalst. Voorts werd in overleg met de aanwezigen besloten, om door bemid deling van het vaandelcomité den leden een lijst to presenteeren, waarop zij kun nen inteekencn voor een bedrag, om tot betaling van de vaandel vlag te geraken. Door de aanwezigen werd bereids voor een bedrag van ruim f10 ingeteekend. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. 3 rozenkTan- zen, 1 sjaal, 2 rijwiel-belastingmerken, 1 portemonnaie met inhoud, 1 heerenboed en 1 heerenrijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen zijn te bekomen aan het Politie bureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend iederen Zaterdag van 12 tot 1 uur. Geboren: Jan Jacobus, z. van J. W. Heemskerk en H. M. Roeradc. Maria aMrgaretha Agatha, d. van S. O. van der Plas en A. O. Bouwman. Catharina» Jo hanna, d. van A. H. van Kesteren en A. van der Berg. Theodoras Jacobus, z. van Jac. de Ridder en H. M. Vertuin. Helena Catharina, d. van Th. Verloop en O. v. Rooijen. Getrouwd: W. de Haas 27 j. en H. M. B. Leuven 24 j. Overleden: Marinus Johannes Ho nig 10 j., z. van M. Honig en J. F. Timm- ler. Ier. Johannes Petrus Duivenvoorden 10 mnd., z. van J. O. Duivenvoorden en M. van der Poel. NOOTDORP. Geboren: z. van P. van der Meer en Th. Mooi j man. d. van P. van Log- cbem en P. Meester. Levenl. aangeg. kind van L. Groeneweg en O. van der Meer. Overleden: J. van Rijn 73 j. WARMOND. Personalia. Tot tijdelijk agent van politie te Noordwijk aan Zee is met ingang van 4 dezer aangesteld de heer Cbr. de Winter Gzn., alhier. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in vergadering bijeengeroepen op Woensdag 8 Juni a.s., des avonds te 7.30 uur. De agenda bevat o.m.: Verzoek subsidie Harmonievereemging. Vaststel ling vermenigvuldigingscijfer 1927-1928. Vaststelling vergoeding noodslachtplaats. ZEGWAART. Verkeersbelemmering. Het leggen der buizen ten behoeve der waterleiding en de verbetering der bestrating van den Molenweg bezorgt het verkeer heel wat ongemak. Heeft een of andere besturder het ongeluk te verzakken in het niet ver harde gedeelte, dan gaat er meestentijds ruim een uur mede gemoedd, voor het verkeer weer normaal is. File's van 20 voertuigen aan twe verkeersrich tingen is dan heel gewoon. Aanbevolen wordt met zwaar vervoer den Molenweg te mijden. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten. .60ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten. 75 ct 11550 Bij Apoth. en Drogisten DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: P. Baars Kortsteekter- weg 5, van Nieuwkoop. P. J. van 'der Geest Pr. Hendrikstr. 23b, van 's-Graven- hage. J. eVrweij Oudsh.weg 168, van Rijnsburg. Kinderen Roodhorst Raad huisstraat 44, van Schoonhoven. J. Kempen Julianastraat 105, van 's-Graven- bago. Johanna G. Prins Hoornstraat 2 van Zoeterwoude. Vertrokken: J. van Loon naar Rot terdam, Schiedamschedijk 4751. An na A. Simonettie naar Utrecht, Nieuwe- gracht 32. Elisabeth Rijsdam naar Lei den, Morschstraat 55. A. Verdonk en gezin naar Zwammerdam. D. do Graaf en ezin naar Oudewa-ter. Th. de Roo naar 's-Gravcnhage, Frederik Hendrik laan 2G1. Adriana C. M. de Groot naar Leiden, Sophiastraat 54. Th. G. de Jong en gezin naar Nieuwer-Amstel, Bovenkerk 75. D. J. Ramakers en gezin naar Am sterdam, Marcopolostraat 2G0. Kinde ren van der Sluijs naar Spijkenisse. Catharina E. J. Sijtsma naar Wageningen. Johanna M. Hoogeveen naar Nieuw koop. G. van Vliet naar 'Amsterdam, Mosplein 10. Beatrix Boogerd wed. O. van Ieperen naar Woubrugge. Adriaan- tje van der Oever naar Rijnzaterwoude. P. J. van Bergen naar Amsterdam, Kru- gerplein 3. BODEGRAVEN. DE VERKIEZINGEN. (Ingezonden). Onder bovenstaand opschrift kwam in de „Leidsche Ort." van 1 Juni IJ. eene be schouwing voor over de hier plaats ge had hebbende gemeenteraadsverkiezing, welke wemelde van onjuiste voorstel lingen en een geheel verkeerd beeld gaf van do verhouding der onderscheidene po litieke partijen in deze Gemeente, terwijl zij anderzijds gebaseerd was op allerhan de praatjes, die slechts geëigend zijn de eendracht onder de parochianen van Bo degraven te verstoren. Volgens genoemde „beschouwing" zou den vooreerst bij een zestal stemmen meer, in plaats van 2 Roomsche zetels, 3 Roomscben een zetel in den Raad heb ben verkregen, en vervolgens zouden, in geval van 3 Roomsche zetels, de beide „burgercandidaten" (de heeren Kelfkens en v. <L Poll) met voorkeurstemmen geko zen zijn, terwijl nu geen van beiden in den Raad is gekomen. Laat ons zien, wat van deze beide be weringen waar is. Bij de gemeenteraadsverkiezing te Bo degraven waren uitgebracht 2557 geldige stemmen, verdeeld als volgt: C.-H. 506, R.- K. 522, A.-R. 834, V.^B. 359, S.D.A.P. 184, Staatk. Ger. Partij 152 stemmen. De Gemeenteraad telt 11 zetels; de kies- deeler was derhalve 2557:11—232 5/11. Deelen we nu het aantal stemmen van ieder partij door 232 5/11, dan waren direct reeds 8 zetels toegekend, n.l. C.-H.: 506 232 5/11 2; overschot 41 1/11 R.-K.522 232 5/11 2; overschot 57 1/11 A.-R.: 834 232 5/11 3;overschotel367/11 V.-B. i 359 232 5/11 1; overschotl2G G/ll S.-D.184 232 5/11 0overschot 184 Stk. Ger. Partij: 152 0; overschot 152 Te verdeeling bleven nu over 3 zetels. Van deze 3 plaatsen werd achtereenvol gens ééne toegekend aan de lijsten met de grootste overschotten, met dien verstande evenwel, dat n i e t in aanmerking kwamen die lijsten, die, na toekenning van een plaats, een gemiddeld aantal stemmen van minder dan 75 pet. van den kiesdeeler (in dit geval 174 15/44) per toegekende plaats zouden aanwijzen. Kennen we dus aan elk der partijen een zetel toe, en deelen we dit getaJ op het op elke lijst uitgebrachte aantal stemmen, dan zijn de resultaten: C.-H. R.-K. A.-R. V.-B. S.D.A.P. 506 3 168 2/3; 522 834 359 184 3 174 4 208 1/2 2 179 1/2 St.Ger.Partij 152 1 152 De met een sterretje gemerkte partijen hebben dus een gemiddelde, dat boven 17415/44 is. Van deze drie partijen kwam dus achtereenvolgens ieder, naar volgorde van de grootte van zijn overschot uit de eerste verdeeling, in aanmerking voor een meerderen zetel uit de nog 3 te verdeelen zetels. Naar grootte gerangschikt, bedroegen deze overschotten: S.D.A.P. met 184; A.-R. met 136 7/11; V.-B. met 126 6/11. De totale uitslag luidde derhalve: C.-H. 2 zetels; R.-K. 2 zetels; A.-R. 4 zetels; V.-B. 2 zetels; S.D.A.P. 1 zetel. Thans kwam aan de orde de verdeeling der aan de R.-K. lijst toegekende zetels (2) over de op die lijst voorkomende can- d id at en. Volgens artt. 103 en 104 der Kieswet zijn, ter vervulling van de aan iedere lijst toegekende plaatsen, gekozen de candidaten der lijst, die het aantal stemmen hebben verkregen gelijk aan den lijstkiesdeeler. De lijstkiesdeeler is gelijk aan het quotient, dat verkregen wordt bij deeling van bet stemcijfer der lijst door het aantal plaatsen, aan de lijst toegekend. Voor de R.-K. lijst wa-s de lijstkiesdeeler dus 522 2 261; helft 130 1/2. De R.-K. lijst wees do volgende 5 eerste can didaten aan, die ieder op zich hadden vcr- eenigd het aantal stemmen achter hun naam vermeld: A. de Vos 295; Th. Leliveld 10; R. Kelfkens 93; J. Moons 5; H. v. d. Poll 6; 522 st. Allereerst werden nu de stemmen, die een der candidaten had boven 261 (den lijstkiesdeeler) overgedragen op de candidaten der lijst, op wie een aantal stemmen kleiner dan de kiesdeeler of geen stem was uitgebracht. Deze overdracht ge schiedt in dier voege, dat, voor zoover het aantal over te dragen stemmen dit toe laat, aan ieder van die candidaten, inde volgorde waarin zij op do lijst voorkomen, zooveel van dit stemmen worden toegekend, als bet aantal der op ben uitgebrachte stemmen minder be draagt dan de lijstkiesdeeler. In het gegeven geval waren dus 295 261 34 stemmen over te dragen van A. de Vos. Na overdracht zag het lijstje er dus als volgt uit: A. de Vos 261, Th. Leliveld 44, R. Kelfkens 93, J. Moons 5, H. v. d. Poll 113. Gekozen was dus nu A. de Vos, zoodat nog één candidaat moest worden aange wezen, om de R. K. Kiezers (geen „bur gers" of „boeren", maar allen zonder meer R.-Katholiekon!) in den Gemeente raad te vertegenwoordigen. Voor deze plaats kwam nu in aanmer king de candidaat, die de meeste stemmen had verkregen, mits dit aantal stemmen grooter was dan de helft van den lijst kiesdeeler (in dit geval 130 1/2). Dit aan tal stemmen bad geen der op onze lijst overgebleven candidaten bereikt (de heer Kelfkens kwam daarvoor ongeveer 38 stemmen te kort, de heer van de Poll on geveer 18 stemmen), om welke reden Th. Leliveld, als hoogstgeplaatste op de lijst der nog niet gekozenen, thans de gelukki ge was. Om dezelfde reden luidt nu de R.-K. lijst voor eventueel© vacatures al dus: R. Kelfkens no. 1, J. Moons no. 2, H. v. d. Poll no. 2, enz. Conclusie. Uit bovenstaande uit eenzetting blijkt derhalve: 2o. dat het volslagen onjuist is, dat bij 6 stemmen meer aan de R.-K. par- tji een 3de zetel in den Raad zou zijn toe gewezen: Alléén zou in dat geval de R. K. lijst bij de 2de verdeeling der zetels in aanmerking zijn gekomen, wijl zij dan niet beneden 3/4 van den kiesdeeler zou zijn gebleven; resultaat zou het ech ter ook dan niet hebben opgeleverd, wijl de R.-K. lijst niet zou behoord hebben tot de lijsten met de grootste over schotten: in dat geval ware zij nog 64 stemmen gebleven beneden het over schot van den Vrijheids-Bond. Het opha len van do 6 R.-K. kiesgerechtigden, des noods „van vlak bij de Belgische grens", zou hierin geen wijziging dus gebracht hebben. Mocht in deze een verzuim door de R. K. Kiesvereeniging zijn gepleegd, dan heeft dit in ieder geval niet tot gevolg gehad het ver loren ga an van een 3den Room- schen zetell 2o. dat het onjuist is, dat de S.D.A.P. slechts 8 stemmen meer kreeg dan 3/4 van den kiesdeeler; zij kreeg (zie boven) ruim 9 stemmen meer; 3o. dat het eveneens volkomen on juist is, dat ingeval 3 zetels aan de R.- K. lijst waren toegewezen bij 6 stemmen meer (hetgeen niet zoo is, zie boven) „do beide zgn. „burger-candidaten(Kelf kens en v. d. Poll) met voorkeurstemmen zouden gekozen zijn, terwijl nu geen van beiden in den Raad gekomen is". Waar heid is, dat ook bijaldien drie zetels aan de R.-K. lijst waren toegewezen bij een 6-ta-l stemmen meer, niet beide, maar slechts één van beide „lourger- candidaten" met voorkeurstemmen zou gekozen zijn verldaard. Immers zou in dat geval de lijstkiesdeeler hebben bedragen 528 3 176; helft 88. Na overdracht der overtollige stemmen van de Vos (295 176 199) zou Th. Leliveld 129 stemmen hebben gehad, R. Kelfkens 93, J. Moons 5, en H. v. d. Poll 113, zoodat in dat geval gekozen zouden zijn geweest niet R. Kelf kens en H. v. d. Poll, de burger-candida ten", maarTh. Leliveld en H. v. d. Poll, als zijnde de candidaten, die de meeste stemmen hadden verkregen bo ven de helft van den lijstkiesdeeler (88). Les. Moge de schrijver der verkie- zings-beschouwing van 1 Juni 1.1. hieruit geleerd hebben, dat niet alleen de R.-K. Pers, maar ook Gemeente en Parochie het best gediend zijn met nauwk'eurig- juiste berichten en bespiegelingen, en dat het slechts tot schade kan strekken van de R.-K. zaak, zoo men schrijft over dingen, waarvan men geen verstand heeft, vooral als men boven dien nog, behalve eene volslagen verkeer de weergave van de partijverhoudingen in onze Gemeente, in zijne beschouwing in vlecht eene onderscheiding der Parochia nen en R. K. ingezetenen in „burgers" en „boeren", terwijl toch óók in den Gemeen teraad de R.-K. stemgerechtigden op de teraad de R. K. vertegenwoordigers be- hooern te zetelen als afgevaardigden, niet van belangengroepen, maar van de ééne en onverdeelde R;-K. Partij. Des 2. Mogen voortaan alle R.-K. stemgerechtigden op de vergadering der Kiesvereeniging tegenwoordig zijn, alwaar gelijk de Redactie zelve reeds aanteekende de volgorde der can- didatenlijst behoort te worden uitge maakt BOSKOOP. Gevestigd: J. J. van Rijn, boomkw., Tuinstraat 21 Wed. W. Koster, zonder beroep, Achterkade 33 D. v. d. Heuvel, arbeider, Puttekade 47 (inw.). F. G. M. Woudenberg, winkelchef, Reierskoop 51 G. Vermeent, arbeider, Reierskoop 114 B. Schouten, schipper, Zwarteweg 57 J. van Kijk, boomkw., Nieuwstraat no. 64. Vertrokken: J. A. Deijs, naar Den HaagB. van Leeuwen naar Alphen W. van Leeuwen naar Alphen J. D. lagerman naar Botterdam. HAZERSW0UDE. Geboren: Theodorus Johannes Gijs- bertus, z. van G. van Witten en H. van Velsen. Elisabeth Antje, d. van G. Los en J. E. van der Sar. Ondertrouwd: H. Hulshoff Pol 26 j. en W. C. J. Engelberts 25 j. H. J. Borst 25 j. en A. M. v. d. Haas 23 j. H. van der Haas 29 j. en E. Borst 29 j. Getrouwd: N. van Elleswijk 21 j. cn A. J. van Dijk 17 j. Overleden: C. van der "Werf wede. van W. van Deuzen 77 j. KOUDEKERK. Hinderwet. Door den heer G. van dei- Bijl alhier, is vergunning aangevraagd tot het plaatsen van een ruwoliemotor van 38 P.K. voor het malen van granen. Geboren: Adriana, d. van B. de Wit en F. Wijma. Gehuwd: A. Goudkuil jm. 20 j. en L. de Jong jd. 18 j. Overleden: W. Th. Molema 05 j. J van Winkel 79 j. Gevestigd: A. Vis en gezin van Ter- Aar. H. C. A. van der Salrn en gezin en A. de Bruin en N. de Bruin van Hazers- woude. J. de Var ik en gezin van Oud- Beijerland. Tb. van Velzen van Hazers- woude. M( de Vreis en Dirk Kooij van Haarlemmermeer. M. Zonderop en gezin van Hazerswoude. P. va-ri Hemerb en gezin van Nieuwkoop. I. van Leeuwen en gezin van Pijnacker. Vertrokken: G. de Wit naar Lei den. E. W. van Leeuwen naar Alphen a. d. Rijn. A. J. Koot naar Reeuwijk. J. van Staveren naar Utrecht. M. Sb ring naar Hazerswoude. G. Batelaj naar Rotterdam. A. Zwerver en geij naar Beets. WOERDEN. Geboren: Gerrit Cornelis, z. van C. Bogaard en M. J. de Geest. Everd na Paulina Marie, d. van J. A. Schiema, en C. Visser. Leendert Marinus Johai nes, z. van T. Broekhuizen en P. Bram Theodora Adriana-, d. van J. A. v. Sty maat en Th. J. Vriezen. Jacob Cornclij z. van J. v. d. Vooren en G. de Jager. Ondertrouwd: Th. G. Winters es O. Schalkwijk. Getrouwd: P. van der Pol en Weisenbacb. SPORT VOETBAL. Naar het Leiden-terrein! Naarmate de zomer meer en meer m dert neemt de animo voor het voetbalspd langzamerhand af. Moge dit al gelukk^ te noemen zijn voor den voetballer zel^ voor het publiek is zulks niet bet geva| want door het mooie weer laten de voet balliefhebbers zich eerder naar buiten lok ken dan door het slechte en zeker is zulki het geval met degenen, die een voetbal wedstrijd meer ter wille van het godi doel dan om het spel bezoeken. Doch dezer komst is niet minder ge- wenscht, omdat van hen in de allereerst» plaats steun verwacht wordt. Wij hebben goede hoop, dat het n\ Maardag weer zoo zal zijn op het Leid» terrein. De reclame, die nu twee maanden ge!»j den voor de R. K. Sportbeweging begoi nen is, moet zoo langzamerhand vruchta 'gaan afwerpen. Toen, op den 3den April viel de belangstelling niet tegen, ondanb het guur-koude weer, dat het verbli]f bjl Hoeve „Veldheim" allerminst aantrekt» lijk maakte. We gelooven niet, dat we a.s. Maarnüf zulk weer te vreezen hebben en met reda verwachten we dan ook, dat vele Kath» lieken op Tweeden Pinksterdag een b» zoek aan het Leiden-terrein zullen bra gen. Er staat een interessant programma do bezoekers te wachten. Om half twee toch zullen twee vetci» nen-elftallen den strijd tegen elkaar af binden. Wie zich den wedstrijd t.usscha de Leidsche veteranen op 3 April herin:*!) kan er verzekerd van zijn, thans iets t* ters nog te zullen krijgen. 't Geldt hier de revanche-partij da Leidsche veteranen tegen die van O.V.f. uit Oegstgeest. De Leidsche Vetraneö b? gen al zeer spoeuig gelegenheid om rem che te nemen voor de smadelijke neder laag, die zij Zondag j.l. in Oegstgeest heb ben. moeten slikken. Of hun dat gelukte zal, hangt wellicht voor een groot deel ii van de opkomst van de supporters, wis aanmoedigingen wel noodig zullen zijn de Leidsche Veteranen den noodigen moei in te spreken. Als men nu nog niet overtuigd inocï zijn, dat het Maandag de moeite zal lo» nen om een bezoek aan het Leiden-tw- rein te brengen voor den veteranen-wed strijd, die te half twee aanvangt, dan wij zen we ei' nog op, dat na afloop daarvas een nog interessanter wedstrijd volgcs zal, n.l. tusschen Leiden I en D.O.S.S. I een Amsterdamsch 2e klasser. Velen ke» nen het eerste elftal der R. K. SPon^f eeniging „Leiden" ongetwijfeld reedt doch maar al te veel zijn er, van wie zul- niet gezegd kan worden. Laat de kennis making van a.s. Maandag er nu eens eti zijn van blijvenden aard. Katholieke inp zetenen, gij steunt er mede de B. t Sportbeweging in de Sleutelstad! Junioren-wedstrijd te Sassenheim. Maandagmiddag zal op het Teylinger-W; rein te Sassenheim een wedstrijd gespe^ worden tusschen twee junioren-elf talles uit het district Leiden. Zooals wij vorige week reeds nieluaei zal het Leidsche junioren-district-selfU 12 Juni tegen een dito Haarlemsch el" spelen. Deze wordt gehouden op het hiss* terrein te Lisse. Dergelijke wedstrijden zijn zeker efl stap in de goede richting om de animo de capaciteiten van jonge spelers aan kweeken. J Wij hopen dan ook van harte, dat <JC proef goed moge slagen en dat een ,wa4' dig vertegenwoordigend elftal gekozen kunnen worden, om de kleuren van Leidsche district lo verdedigen. Wedstrijdprogramma voor a.s. MaandU Vriendschappelijk. Leiden: Leiden-Vet.O.V.V.-Vet. 1-3° 4 Leiden: Leiden ID.O.S.S. I 3 uur. Sassenheim: Proefwcdstr. Leidsch P15 Jun. 2 u- Wedstrijdprogramma voor a.s. Zontb9- Seriewedstrijden S.J.C. Tweede Pinksterdag belooft weder* een echte sportdag voor Noordwi] worden en wij verwachten daar dan vele toeschouwers op het mooie 8p°rU'^ om de interessante ontmoeting bij te 1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10